Opinie o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA w Kraków

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Karolina Stańko

Pracownik firmy - Area Manager

14.04.2023 03:04

Czym zajmuje się Państwa firma?

Karolina Stańkoikona wywiad

Specjalizujemy się w rekrutowaniu fachowców oraz pracowników produkcyjnych w branżach: przemysłowej, produkcyjnej i automotive. Zatrudniamy wszystkich pracowników w oparciu o umowę o pracę (na warunkach niemieckich), obejmującą ubezpieczenie i dostęp do świadczeń socjalnych. Zajmujemy się także organizowaniem zakwaterowania dla wyjeżdżających pracowników. Dokładamy wszelkich starań by warunki mieszkaniowe były godne, czyli by każdy pracownik miał zapewnioną prywatność oraz dostęp do kuchni, pralki oraz internetu. Służymy kompleksowym wsparciem od pierwszego do ostatniego dnia zatrudnienia.

Pani Karolino, proszę pokrótce zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe.

Karolina Stańkoikona wywiad

Jestem związana z branżą HR od 2015 roku. W firmie Zeitmann jestem zatrudniona od 2016 r., przechodząc przez wszystkie szczeble awansu - od najniższego stanowiska rekrutera do obecnie piastowanego (od 2018 roku) stanowiska Area Managera. Ukończyłam Politechnikę Śląską w Gliwicach na wydziale Górnictwo i Geologia, na kierunku Zarządzanie Kryzysowe i Inżynieria Ochrony oraz Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży HR. Mam szeroką wiedzę na temat niemieckiego rynku pracy oraz jestem ekspertką z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Swoją wiedzę i kompetencje wykorzystuję każdego dnia podczas realizacji zróżnicowanych projektów rekrutacyjnych. W Zeitmann jestem odpowiedzialna za pozyskiwanie i obsługę klientów zagranicznych oraz reprezentowanie firmy na rynku niemieckim. Kieruję działami: rekrutacyjnym, handlowym, mieszkaniowym oraz rozliczeniowym. Prywatnie jestem spełnioną mamą córki oraz żoną. Uwielbiam taniec oraz jazdę na rowerze.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Karolina Stańkoikona wywiad

Na początku naszej działalności rekrutowaliśmy pracowników do niemieckich agencji, ale często byliśmy niezadowoleni z warunków mieszkaniowych i finansowych, zapewnianych naszym pracownikom. Te wszystkie czynniki wpłynęły na decyzję o otworzeniu własnej agencji, dzięki czemu mamy wpływ na opiekę nad zatrudnionym pracownikiem oraz możemy być wsparciem chociażby podczas założenia konta bankowego.

Co wyróżnia Państwa firmę?

Karolina Stańkoikona wywiad

Specjalizujemy się w rekrutacji pracowników z branży przemysłowej, produkcyjnej i automotive. Współpracujemy ze znanymi na całym świecie firmami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym kandydatom atrakcyjne warunki pracy i stabilne zatrudnienie.Wyróżnia nas dbałość o dobre relacje i wzajemne zaufanie – nasi pracownicy wspierają kandydatów na każdym etapie współpracy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy oraz gdzie mieszczą się Wasze oddziały?

Karolina Stańkoikona wywiad

Nasza firma składa się z 5 oddziałów, z czego 2 oddziały znajdują się na terenie Niemiec (w Berlinie oraz Dortmundzie) oraz 3 oddziały na terenie Polski. Z uwagi na specyfikę naszej branży, najwięcej pracowników mamy zatrudnionych w dziale rekrutacyjnym oraz mieszkaniowym. Są to dwa największe działy tworzące filar naszej firmy. Zatrudniamy w nich pracowników z doświadczeniem w branży HR oraz z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Karolina Stańkoikona wywiad

W 2023 roku planujemy otworzyć dodatkowy oddział na terenie Niemiec, co ułatwi naszym pracownikom współpracę z naszą firmą. W planach mamy również zatrudnienie koordynatorów pracowników tymczasowych, działających bezpośrednio przy naszych kluczowych klientach.Planujemy rozwój bazy klientów, dlatego będziemy chcieli zatrudnić handlowców z dużą znajomością rynku niemieckiego oraz doświadczeniem na stanowisku handlowca. W drugiej połowie roku mamy w planach zatrudnienie doświadczonych rekruterów z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Karolina Stańkoikona wywiad

Jako Area Manager jestem bezpośrednio odpowiedzialna za rekrutację. Rekrutacja do naszych oddziałów odbywa się stacjonarnie i obejmuje cztery etapy. Natomiast pozostałe projekty rekrutacyjne, realizowane dla naszych zagranicznych klientów, są prowadzone przez dział rekrutacji, który rekrutuje zdalnie w trzech lub czterech etapach - w zależności od wymagań klienta. Rekrutujemy pracowników z różnych branż, dlatego do każdego projektu rekrutacyjnego podchodzimy indywidualnie. Współpracujemy z klientami, którzy oczekują od kandydatów wykształcenia kierunkowego, doświadczenia oraz znajomości języka niemieckiego. Posiadamy również klientów, którzy nie oczekują powyższych kompetencji twardych, ponieważ kluczowe są dla nich takie aspekty jak: zaangażowanie, chęć do pracy i gotowość do przeszkolenia na danym stanowisku.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Karolina Stańkoikona wywiad

W przypadku naszych oddziałów, nowo zatrudniony pracownik przechodzi 5-dniowe szkolenie, podczas którego poznaje programy, na których pracujemy i bazy, które stanowią podstawę naszej pracy oraz równolegle zostaje wdrożony do poszczególnych aktualnych projektów. W przypadku naszych niemieckich klientów pracownik tymczasowy każdorazowo jest zatrudniony na miesiąc próbny, podczas którego zaznajamia się ze stanowiskiem, wdraża się w obowiązki oraz poznaje strukturę firmy. Po okresie próbnym pracownik otrzymuje umowę na czas nieokreślony, co daje mu poczucie stabilności i pewność długoterminowej współpracy.

Independent

Wszedzie polacy sa okradani , nawet gdzie jest normalnie to trzeba bardzo zasuwać.

Inna

Zgadza sie ,koordynatorzy robią łaskę ze odbiorą telefon nawet w sytuacjach kryzysowych. Kompetencje obrażonego na cały świat personelu pozostawiają bardzo wiele do życzenia .Maja problem z podstawowymi informacjami .Firma nie rozlicza sie uczciwie i wciska bzdury ze sie na cos zgodziłeś. Odbijają pieniądze bez podstawy za mieszkanie pomimo zapisu w umowie ze pokrywają 100%. Odradzam każdemu współprace z tymi oszustami.

Ina

Hej. Czy jest tu jakas kobieta która pracowala lub pracuje w firmie produkującej artykuły medyczne i mogłaby się wypowiedzieć jak wygląda tam praca oraz tez współpraca z firmą zeitmann? Pozdrawiam

stolik
@Ina

Dziewczyny, jest norma tam. Gdy podpiszecie umowę bezpośrednio z WOM dobrze umowę przeczytajcie. WOM płaci za 160 godz pracy a reszty godz nie wypłaca i nie odklada na zeit konto.

Andzia

Ja złego słowa nie mogę powiedzieć a wręcz przeciwnie,pochwalę. Od początku współpracy (mój pierwszy wyjazd z tą agencją,)dobry kontakt z Panią Kasią ,Jak nie odebrała moich telefonów zawsze oddzwoniła.Po przyjezdzie na zakwaterowanie okazało się ze ludzie tam mieszkajacy wieczni imprezowicze,z róznych agencji ,właśnie trwała impreza z bójką . Jeden telefon do Pani Kasi i zmiana kwaterunku załatwiona w godzinkę. Trafiłam z koleżanką na mieszkanie z bardzo fajnymi ludzmi ,bardzo pomocnymi ,miłymi,nigdy zadnych problemów.W pracy jak w pracy ,robić trzeba ale ludzie tam też okazali się super.Jak będę miała okazje ma pewno tam wrócę.Projekt w Ludwigsstadt, polecam Pozdrawiam Anita

Malarz

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Op78

Są oferty pracy w VW. Da się tam z 1500 euro zarobić? Są jakieś szanse na przejście na stałe pod VW?

@Op78

Na podstawie czego celujesz akurat 1,5? Coś słyszałeś już, że tyle tu się wyciąga? Bo w opiniach widzę, że np., 1,3 padło

Op78
@Weronika

1,5 to wg mnie taka granica przyzwoitości. Poniżej się nie opłaca. Zależy jeszcze jakie mieszkanie, bo mieszkać w 7 odpada.

@Op78

Ok, rozumiem. No 7 osób to rozumiem akurat, czyli na własną rękę trudno byłoby czegoś poszukać? Bo tu pewnie wiadomo jak trafisz tak trafisz tylko dobrze znać warunki zaraz przed wyjazdem

@Op78

1500 trochę ciężko 1300 1350e na rękę. Przejść można mniej więcej po roku czasami wcześniej a czasami wogole.

Mieszkanie trzeba ogarniać samemu? Mogłoby być ciężko, bo nie jestem zbyt sprawnym organizatorem. Napisz, czy sama robota ciężka?

Uciekajcie stąd ! Przeczytajcie umowę to odechce wam się pracować za L4 płacisz 30 euro kary dziennie za hotel za to że jesteś chory ! Dodatkowo 250 euro i tak płacisz.

Made in Poland

(usunięte przez administratora) wyjechałem od nich do pracy do Niemiec podpisałem umowę o pracę niemiecką inaczej robota wyglądała niż było to obiecywane przez firmę zeitman nie spasowało mi zrezygnowałem z tej pracy i nie zapłacono mi do dziś a koordynator polski w Niemczech na szyji miał tatuaż z napisem pochodzenie ma znaczenie śmiech na sali takie firmy kogucik powinni zamykać a w miejscu zeitmana w Krakowie powinna być biedronka lub Lidl

kad
@Made in Poland

tak zgadzam się potwierdzam, miałem podobną sytuację.

Pracowałem wraz żoną w tej firmie .Katastrofa szczerze nie polecam.Treść poniżej to tylko moje własne wrażenia.Mieszkanie 18 km oddalone od pracy 4 pokojowe 7 osobowe, blat kuchenny 30 na 30 cm wolna przestrzeń w kuchni 2 na 3 .W jednym z pokoi mieściło się tylko łózko szafa i przejście na długośc stopy Jeden klucz dla wszystkich zostawiany w umówionym miejscu w ogrodzie , a wszytkie te przyjemności za jedyne 200 euro.Kilometrówka 50 euro wystarczała na tydzień dojazdów Wypłata nigdy się nie zgadzała a to brakowało godzin ,a to wypłata na raty innym razem zamiast 15 wynagrodzenie otrzymałem 29. Ciągłe telefony wyjaśniane i proszenie się o własne pieniądze.Ciekawostką w tej firmie jest dieta ,która jest składnikiem wypłaty .Aby ją otrzymać zmuszają do wypisowania kilometrówki na 3 tys km.Jeśli w tygodniu przypada święto to diete wypłacają tylko za 2 dni danego tygodnia Jeśli zachorujesz lub z innych przyczyn nie pojawisz się w pracy będziesz oskubany na 30 euro dziennie za mieszkanko .Obiecują 100 euro za każdą poleconą do pracy osobe .W moim przypadku były to 2 osoby na prośbę o wypłatę tych pieniędzy usłyszałem ,że to dobra wola szefowej Przebywając na dwutygodniowym urlopie za granicą zostaliśmy telefonicznie poinformowani o zwolnienu z pracy bez żadnego powodu W pierwszej wersji podsunięto nam wypowiedzenie z dniem 14 10 niedosyć ,że 2 tygodnie wstecz to jeszcze nakładało się ono na podpisany wcześniej przez firme urlop.Druga to zwolnienie z dnia na dzien .Dopiero za trzecim razem się udało i otrzymaliśmy zwolnienie wraz z należnym okresem wypowiedzenia.Rzetelnie opisałem moją przygode z Zeitmannem ocene wam pozostawiam u mnie negatyw ,

Kekkeej

Witam, jakieś opinie na temat pracy w Emden. Proszę o informację przede wszystkim na temat pracy tam na firmie , mieszkania i zarobków i jak z godzinami

Marian
@Kekkeej

I jak z pracą w Emden ?

Witam,czy ktoś może wypowiedzieć się o pracy w Emden lub Bremerhaven? Przeparkowywanie samochodów? Jak też z kwaterą? Żyjecie ? Jesteście?

Ali

Hej jest jakaś dziewczyna chętna do praca w branży medycznej na produkcji Praca w Ludwigsstadt znajomi mi polecili prace tam.Zero dojazdów ,praca blisko zakwaterowania.Jadę jak się uda w tym tygodniu.Szukam jakieś osoby do pary.Jeśli chcesz napisz meila xalicjadan@wp.pl

Lodzia
@Ali

Hej, możesz powiedzieć czy jesteś już na miejscu i pracujesz? Jeśli tak to jak to wygląda dokładnie? Jakie warunki zakwaterowania itd? Pozdrawiam:)

Mart

Mam pozytywne doświadczenie z firma. Wypłata zgodna z umowa i w terminie. Kontakt z koordynatorkami bardzo dobry pomocne nawet w weekendy. Mieszkanie (pokój) daleko od pracy ale o wysokim standardzie.

Gal Anonim

Nie polecam tej firmy, walka o pieniądze. Zniknęły mi dwa dni pracy, którego sam musiałem dochodzić u pracodawcy w Emden w Dirksie u pań z kadr, mi się udało bo Panie wysłały korektę mailem do Zeitmana ,a słyszałem że nie wszyscy mieli to szczęście, ludzie stamtąd uciekają, bo to ile się tam będziecie denerwować i mieć mydlonych oczu to przechodzi ludzkie pojęcie. Ja na szczęście trafiłem tak, że miałem jak dojeżdżać do pracy 13 km, taki sam dystans do sklepu też, internet że YouTube się nie da odpalić w 144p, bo nie wszyscy mieli takie szczęście, Jednemu chłopakowi który przyszedł do mnie na hale Panie z Zaitmana nie wspomniały że za tydzień zaczyna się postój w firmie i muszą za chwilę zjeżdżać do Polski, na dodatek rozdzielili go z kolegami z autem przez co chłopak nie miał jak dojeżdżać to, Pani z Zeitmana powiedziała mu żeby stopa łapał, ogólnie zostaniecie sami sobie, nawet na miejscu nie ma żadnego koordynatora, wypłata 18 każdego miesiąca. Zatrudnieni będziecie w Dirksie pracując dla Volkswagena. Dieta 7 euro dodatku do dniówki która się tak chwalą, nigdy nie dostałem w całości, za przepracowany miesiąc dostałem 14 euro, następnego miesiąca 90, nie wiem oni chyba myślą że ludzie nie potrafią liczyć. Nie dajcie się zwieść, bo widziałem oferty na OlX już od nich że niby 1750 euro na rękę, zapomnijcie o takich wypłatach tam, 1300 euro max.

Lidia
@Gal Anonim

Aż taka rożnia w deklarowanym wynagrodzeniu? :/ Czyli transport do pracy trzeba samemu ogarnąć sobie? a jak z mieszkaniem?

Ola

Pracuję na magazynie wysyłkowym. Firma w porządku, dla mnie liczyło się głównie to że od razu na początku dostałam zaliczkę bez żadnego problemu bo nie miałam za dużo przy sobie. Czekam na wypłatę, zobaczymy jak wyjdzie.

Łukasz
@Ola

Część Olu. Po jakim czasie dostałaś zaliczkę ? Pozdrawiam

@Ola
@Łukasz

Zaliczki po 5 przepracowanych dniach

@@Ola

No to super, że tak na rękę poszli. A pisałaś, że czekasz na wypłatę ale feedbacku już nie dorzuciłaś później, czemu?

Konrad

Zeitmann to bardzo dobra agencja. Współpraca z biurem pozytywna, dokumenty i wypłaty na czas. Jeśli chodzi o lokalizacje to są one na dobrym poziomie. Z mojego doświadczenia, bo pracowałem za ich pośrednictwem, mogę wyróżnić profesjonalizm p. Karoliny. Nigdy mnie nie zawiodła, także ocena na plus

Stanisław

Byłem u nich zatrudniony jako wózkowy. Dobrze płącą, wracam od połowy stycznia na VW.

Tomasz
@Stanisław

Witam. Czy możesz coś więcej napisać o tej pracy jak i warunkach mieszkaniowych. Pozdrawiam

@Tomasz

Cześć pracujemy z chłopakiem od 4 miesiący mieszkania bardzo ładne czyste 4/6 osób na mieszkaniu. I tylko 200€ na miesiąc polecamy

@Ania

To ile wam pensji wychodzi po odliczeniu mieszkania?

Jeśli ktoś myśli o współpracy z tą agencją, proszę być nastawionym na każdorazową walkę o swoją wypłatę, co miesiąc, upominanie o brakujące godziny a nawet dni które i tak po tygodniach załatwiania dowodów, że pracowałeś/aś tego dnia, emeilach od kierownika, podpisów, telefonów, screenów lokalizacji, itp itd, uwaga, Zeitmann i tak Ci nie zapłaci :) po miesiącu zapewniania że wszystko już załatwione, kadrowa pisze godziny, przelew już idzie, przy kolejnej wypłacie dostaniecie jedno wielkie zero. Dodatki zmianowe? Są! Ale i tak ich nigdy nie zobaczysz. Po przepracowanym miesiącu dostaniesz 500euro 'zaliczki' bo Pani koordynator nie wie ile ma zapłacić pensji. Dla posiadających własne zakwaterowanie dodatek 300euro, a w realiach odjęcie kosztów zakwaterowania na pasku wypłaty -400euro, uaa. Miło było w tym hotelu. Po kolejnym przepracowanym miesiącu dostaniecie państwo na konto 500euro, dlaczego? Bo Pani koordynator+księgowa+kadrowa plus pewnie pół biura Agencji Zeitmann nie wie ile ma zapłacić pracownikowi, pewnie konflikt typu jak bardzo (usunięte przez administratora) go z godzin. Konsensusem tej burzy mózgów jest wysłanie 'zaliczki' dosłownie 500+! Paski wypłat otrzymamy dopiero tydzień po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie, żeby nie daj Boże by ktoś miał jakieś pretensje o niezgodność godzin przed wysłaniem przelewu. Pani koordynator Katarzyna nie lubi jak ktoś się upomina o swoje przepracowane godziny. A jeśli ktoś ma jakieś pretensje to jest blokowany,telefon,email,facebook. I tak to z obiecanych 11 euro na rękę plus dodatki wychodzi ostatecznie 7euro na godzinę. Przykładowy Loon za 6dni pracy, drugie zmiany, tj 125% stawki plus jedna niedziela, plus dodatek mieszkaniowy ( hehe) wynosi 300.16euro. Przez 4 ostatnie miesiace współpracy, przepraszam, walki z tą firmą priorytetem dla nas jest uratowanie takiego potencjalnego, przyszłego pracownika jak Ty, przed podjęciem współp.. koszmaru! z agencją Zeitmann i Panią koordynator Katarzyna w szczególności. Opinie na 5* zawarte tutaj są w 90% kupione/pisane przez pracowników, przed przyjęciem do pracy byliśmy przekonywani że te negatywne to konkurencja/oszustwa/kłamstwa. Nawet jakbyście byli państwo zdesperowani, proszę omijać tę firmę szerokim łukiem. Szkoda nerwów. Serdecznie pozdrawiam Panią koordynatorke Katarzynę K. i jej brak kompetencji :) Postaramy się i mamy wielką nadzieję że zostanie pani pociągnięta do odpowiedzialności.

@Tomek

Opinia wydaje się wiarygodna

Weronika

A na podstawie czego tak wnioskujesz?

AntyZeitmann

Nie polecam praca niewolnicza nie zgadzajaca sie z tym co nam mowiono jedyny plus to mieszkanie reszta dno i katastrofa ODRADZAM

Polecam firme Zeitmann. Wypłata zawsze na czas. Godzinówki zawsze zgodne. Godzin na magazynie FULL. Diety wypłacalne co do 1 centa. Bardzo tanie zakwaterowanie. Jesteśmy z dziewczyną bardzo zadowoleni. Pani Katarzyna zawsze służy pomocą i zawsze wszystko załatwia o co byśmy nie poprosili. A teraz kilka słow od siebie: to nie pierwszy mój wyjazd za granice. Jeździłem z różnych agencjii pracy i wszędzie trzeba się wykazać by zdobyć u przełożonego dobrą opinie.. pomaga to w uzyskaniu możliwości pracy w weekendy i ogólnej dobrej opinii jako pracownik firmy by przełożony ten mógł na Tobie zawsze polegać i dawać możliwość Tobie dobrego zarobku w postaci dużych ilości godzin. Tak jest wszędzie gdziekolwiek by człowiek nie był czy to Belgia czy Holandia czy też Niemcy. Tak naprawde to zależy od samego siebie i swojego podejścia do życia. Dyspozycyjność , pewność siebie , pracowitość , znajomość języka oraz czasem nawet i aparycja sprawiają że Szef czy Supervisor chcą żebyśmy mieli jak najlepiej.

slodzenie
@Marcin

Nie szczera opinia.Nie ufam jej.

DAMIAn
@slodzenie

Nie szczera? Pracuje w zeitmann od października również polecam!

Kamil
@Marcin

Opinia napisana na prośbę pracownika firmy ?

Hdhdb

Gdzie pracujecie ?

Jolanta
@DAMIAn

To może napiszesz konkrety jakie stanowisko i zarobki? Zacznijmy od tego :)

Xyz
@Marcin

Co Ty (usunięte przez administratora) Pracowałem za granicą wcześniej i nigdy tak nie miałem.... Chyba, masz coś z główką nie tak... Jakie zaufanie itd... to ja nie mam zaufania do tej firmy... Prosiłem się o zwrot pieniędzy za badania lekarskie prawie miesiąc czasu... Niby zaginęła faktura... Po 3 tygodniach się znalazła... W tej firmie pracują zakłamani ludzie. Którzy wykorzystują pracowników! Mają dofinansowanie z Volkswagena 300 euro... I jeszcze trzeba 200 dopłacać! Jakaś (usunięte przez administratora) Też tak kiedyś pracowałem na podobnym warunkach. To kwatera była za Free. Wykorzystują ludzi i nie potrafią podstawowych rzeczy ogarnąć. Tyle w temacie.

Zostaw merytoryczną opinię o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA - Kraków

• Jak się pracuje w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Zobacz opinie na temat firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 40 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA
3.3/5 Na podstawie 1763 ocen.

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA