Opinie o Prettl Polska w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Prettl Polska. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Prettl Polska o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prettl Polska w Bydgoszcz

koliber

Widac że same tempaki pracują w naszej firmie .Nawet napisac nic po swojemu nie potrafią tylko musza zżynac.Pewnie biurowa sie odezwała haha

?

Ale masz problem, oczekujesz od plagiatorki zadośćuczynienia, może jakieś tantiemy za prawa autorskie?

Jasti do zmeczonej

Musisz kopiowac moj wpis tutaj z forum hanplastu.Nie potrafisz niczego adekwatnego sama napisac.wspolczuje kretynko zenujacego "kopiuj wklej"ale nie ma sie co dziwic pracujesz w prettlu i jestes osłem cofajacym sie w rozwoju.

,,,

O JAKIE OSOBY DECYZYJNE CHODZI NA II I III ZMIANIE?

@,,,

"z prawdziwego zdarzenia (mające wszystkie pożądane cechy)" czyli fachowe...

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Prettl Polska, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

No tak, przykład idzie z góry, skoro kierownictwo/brygadziści zamiatają pod dywan, by o ich niekompetencji nie doszło do dyrektora, a broń Boże do Prezesa, to nie łudźmy się zmianami na lepsze.

Wizytacja dyrektora na poszczególnych stanowiskach odnosi skutek. Nie o taki pewnie mu chodziło, ale jest zabawnie. Coś jak w 'ALTERNATYWACH 4", wszystko upozorowane na zamierzone działania, pozorny porządek i na wierzchu ok. Oby tylko puenta nie taka jak w serialu.

@.

Widać ,że nowy dyrektor coś próbuje zmienić.Dyrektorze najpilniejsza sprawa aby na II i III zmianie znalazły się kompetentne osoby decyzyjne(jak nie ma kota to myszy grasują)Bez dozoru z prawdziwego zdarzenia nic się nie zmieni na produkcji.Istotną sprawą jest również tzw narzędziownia (tzw dlatego ,że ten wydział pracuje bez technologa- co jest curiosum na skalę światową)Same dyzury pracowników nic nie dadzą jeśli tu również nie będzie dozoru.

W.E
@J23

tak się nie podniecaj narzędziownią bo to ostatni odcinek układu przynoszący same straty:)

@W.E

To dzięki tobie...

wypalona

A Ty zmieniłaś na lepszą? Krytykując innych, dołączasz do ich grona, jeśli masz pomysł na pozytywną zmianę to się nią podziel. Naprawdę myślisz, że ktoś z tzw. góry zainteresowałby się pomysłem szaraka? Dobrego samopoczucia i samooceny.

zmęczona

.Wybieracie prace na produkcji a oczekujecie siedzenia i wyciagniecia nog na stanowisku pracy.Narzekacie na umowy itd a nie robicie nic by zapracowac sobie na lepsze.Gamonie z was i tyle..Zrobilisie syf z forum i tyle nieczego wartosciowego sie tutaj nie mozna doczytac.A ja wspolczuje wam .Takie bzdury i pierdoly pisac ze wam nie szkoda czasu na takie gorzkie zale.Zmiencie pracę i po kłopocie

do abc

Trenerki przynajmiej znaja ortografie i maja cos w glowach. W każdej firmie jakiekolwiek awanse kolezanek wiążą sie z opinia nie zyczliwych. A czy ktos pomyślał kto je wybrał? Wiec pretensje powinny miec do osoby wybierajacej a nie wybranej. Niech kazdy w firmie wykonuje swoja prace a nie patrzy sie na inne.

@do abc

Nieżyczliwych piszemy razem.

zaniepokojony

gdzie jest treserka P.P ????

Prettl

POTWIERDZAM.

q

I tak,że ją jeszcze trzymają w tej firmie.To przez nią ludzie nie chcą pracować w Prettlu.Może jakby bzyknął ją T.K.to by jej przeszło nękanie innych ludzi.

...
@q

Ale on ma ją w (usunięte przez administratora) Podobała mu się inna laska,ale ona już nie pracuje w tej firmie,może kiedyś wróci.

W.E

proszę się odemnie odpie...... :)

ABC

Treserka czy trenerka jeden ciul.Zle ,zle i jeszcze raz zle wybrane osoby.To ze pracuja po kilka lat w firmie nie oznacza ze robily wszystkie detale.Prawda? A juz napewno niektore nie zostaly wybrane na szkolenia za granica...wiec jak dla mnie to zeczywiscie treserki nie trenerki.:)pozdrawiam wyszkolonych na wszystkich detalach prawdziwych pracownikow prettla.

Pomylił ci się adresat. To nie jest tekst na forum ale do konkretnych osób mających wpływ na funkcjonowanie firmy. To utopia, mrzonki, fikcja, fatamorgana, iluzja, złuda, fantazja, abstrakcja........

@.

Wysłane również do prezesa...

ABC

cd Standart 17 Ustal sposób rozwiązywania konfliktów w pracy. Zadbaj, aby wszyscy pracownicy wiedzieli, w jaki sposób należy rozwiązywać konflikty w Twoim zakładzie. Jeśli trzeba, zwiększaj kompetencje pracowników w tym zakresie. Wyznacz odpowiednie osoby i poinformuj pracowników, do kogo mogą zwracać się prośbą o pomoc lub poradę Standart 18 Zadbaj o to, aby wszyscy pracownicy i kadra zarządzająca byli dokładnie poinformowani o niedopuszczalnych zachowaniach w pracy i przyjętych w Twojej firmie sposobach reagowania na nie. Upewnij się, że wszyscy pracownicy wiedzą w jaki sposób i komu można zgłaszać takie zachowania oraz jakie grożą konsekwencje. Konsekwencje wobec osób łamiących zasady wyciągaj bez względu na staż pracy i zajmowane przez nie stanowisko Standart 19 Jeśli jesteś w stanie, udzielaj indywidualnej pomocy pracownikom i kadrze zarządzającej. W zależności od potrzeb kieruj potrzebujące osoby na szkolenia doskonalące, urlopy zdrowotne, odciążaj od pracy określonego rodzaju lub czasowo przenoś za ich zgodą na inne stanowisko. Postaraj się stworzyć możliwość wprowadzenia elastycznego czasu pracy np.: dla pracowników opiekującym się małymi dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi. Wysłuchuj indywidualnych próśb pracowników w tym zakresie. Standart 20 Upewnij się, że osoby kierujące pracownikami zdają sobie sprawę, że ich stosunek do innych osób oraz sposób zarządzania ma wpływ na poziom stresu w firmie. Jeśli jest to potrzebne, umożliw takim osobom podnoszenie kwalifikacji w tym zakresie. Obowiązki polegające na kierowaniu innymi powierzaj tylko osobom posiadającym odpowiednie predyspozycje, umiejętności i doświadczenie zawodowe. Standart 21 Pamiętaj, że sposób w jaki traktujesz pracowników i rozwiązujesz problemy w pracy może być wzorem do naśladowania dla pracowników. Pamiętaj o wyrozumiałości, życzliwości i wsparciu, gdy jest to potrzebne. Standart 22 Jeśli zależy Ci na stworzeniu zdrowego i wolnego od stresu miejsca pracy, sam także powinieneś dbać o własne zdrowie. Nie zapominaj o sobie, swoich prawach i potrzebach w pracy. Pamiętaj, że oprócz tego że jesteś szefem, jesteś również człowiekiem jak każdy inny.

ABC

Drodzy Prettlanie 0to kilka standartów dla normalnie funkcjonujących firm a zarazem rady dla szefów firmy (myślę ,że nietrudne do realizacji) .Które z nich są realizowane w PRETTLU????? Standart 1 Pokazuj, że problem stresu w pracy traktujesz poważnie. Zapewnij, aby wszystkie osoby w Twojej firmie posiadały odpowiednią wiedzę dot. stresu w pracy i rozumiały, że rozpoznawanie i usuwanie jego przyczyn jest korzystne dla Was wszystkich. Stworzenie zdrowego i wolnego od stresu miejsca pracy wymaga współdziałania. Standart 2 Prowadź stały monitoring i systematycznie zbieraj informacje dot. warunków pracy, w tym także psychospołecznych, w Twoim zakładzie. Okresowo dokonuj oceny z udziałem pracowników lub ich przedstawicieli. Jeśli trzeba, niezwłocznie wprowadzajcie zmiany wynikające z oceny. Standart 3 Zapewnij, aby obowiązki poszczególnych pracowników były dokładnie określone oraz nie kolidowały ze sobą. Wszyscy pracownicy powinni być dokładnie poinformowani o własnych zadaniach oraz ciążącej na nich odpowiedzialności. Wątpliwości pracowników wyjaśniaj na bieżąco Standart 4 Bądź otwarty, nie obawiaj się głosu pracowników. Zapewnij, aby pracownicy, lub ich przedstawiciele, mieli możliwość wyrażania własnych pomysłów, opinii i uwag dotyczących organizacji pracy i propozycji usprawnienia działalności działu lub całej firmy. Korzystaj z tych pomysłów. Jeśli nie możesz tego zrobić, wyjaśniaj przyczyny Twoich decyzji pracownikom. Dbaj, aby w Twojej firmie istniała dwustronna komunikacja między pracownikami, ich przełożonymi i Tobą. Standart 5 Dbaj aby praca była przydzielana w ilości i jakości dostosowanej do wiedzy, doświadczenia oraz możliwości fizycznych, intelektualnych i emocjonalnych poszczególnych pracowników. Dobieraj pracowników pod kątem wykonywanych przez nich obowiązków, obserwuj ich w trakcie pracy, pytaj o potrzeby, jeśli trzeba poddawaj odpowiednim szkoleniom. Standart 6 Oczekuj wykonania pracy adekwatnej do godzin pracy. Dbaj o to, aby praca w nadgodzinach odbywała się tylko w uzasadnionych przypadkach, a pracownicy w żadnym przypadku nie pracowali w nadgodzinach ponad wymiar określony przepisami prawa. Upewnij się, że w Twojej firmie pracownicy mają taką możliwość oraz korzystają z prawa do odpoczynku. Standart 7 Wspólnie z przedstawicielami pracowników opracuj jasne kryteria oceny pracy oraz nagradzania i awansowania pracowników. Dbaj o to, aby kryteria te były znane oraz jednakowo stosowane wobec wszystkich pracowników oraz członków kadry zarządzającej. Standart 8 Zachęcaj osoby kierujące pracownikami, aby stawiały przed pracownikami cele do wykonania. Pracownicy powinni posiadać też pewien kredyt zaufania. Tam gdzie to możliwe, decyzje co do sposobu zaplanowania, realizacji, tempa wykonania i rozwiązania zadania pozostaw pracownikom. Standart 9 Zamiast do rywalizacji zachęcaj pracowników do współpracy. Tam gdzie to możliwe, zamiast pojedyńczych stanowisk, twórz zespoły pracowników pracujące nad zadaniem od początku do końca. Standart 10 Zadbaj o to, aby pracownicy dokładnie wiedzieli, na jaki rodzaj wsparcia mogą liczyć z Twojej strony oraz ze strony swoich przełożonych. Nagradzaj pracowników i osoby kierujące pracownikami za udzielanie pomocy współpracownikom. Standart 11 Dbaj, aby polecenia były wydawane pracownikom w sposób precyzyjny. Upewniaj się, że pracownicy wiedzą, czego się w danej chwili od nich oczekuje. Zapewnij pracownikom możliwość wyjaśniania wątpliwości dot. zlecanych im zadań. Standart 12 Upewnij się, że pracownicy są informowani o wynikach swojej pracy, zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych, na bieżąco. Zachęcaj osoby kierujące pracownikami do doceniania zaangażowania pracowników w pracę. Nagradzaj pracowników za ich zaangażowanie. Standart 13 Zadbaj o to, aby o problemach i przyczynach błędów, sposobie ich rozwiązania, naprawienia i uniknięcia w przyszłości rozmawiało się w Twojej firmie spokojnie, rzeczowo i z zainteresowanymi osobami. Standart 14 Spraw, aby wszyscy rozumieli, że zmiany w firmie są nieuniknione. Aby unikać dodatkowych napięć i nieporozumień, odpowiednio wcześnie informuj pracowników o planowanych zmianach, terminach oraz powodach ich wprowadzenia. Umożliw pracownikom możliwość konsultacji i przedstawiania własnych propozycji w tym zakresie. Jeśli jest to możliwe, uwzględniaj te propozycje Standart 15 Rozpoznawaj indywidualne zdolności lub predyspozycje pracowników do wykonywania określonych zadań. Staraj się uwzględniać je przy planowaniu ich pracy i wykorzystywać w działalności firmy. Zachęcaj pracowników i ich przełożonych do rozwijania tych umiejętności. Jeśli możesz, udzielaj im w tym pomocy. Standart 16 Zapewnij pracownikom możliwość nawiązywania kontaktów społecznych w pracy Standart 17 Ustal sposób r

Wypalona
@ABC

Dość długa i rozwlekła ta epistoła. Myślę, że dla większości pracowników wystarczyły by jasne i klarowne kompetencje przełożonych, takich nie z łapanki i przez kumoterstwo, ale ludzi doświadczeniem i chęcią dzielenia się nim. A nade wszystko szanujących szeregowych pracowników. Takich, pod przewodzeniem których, nie trzeba kombinować, jak wykonać powierzoną pracę, jeśli nie zapewniono ci narzędzi i od których nie usłyszysz, że na twoje miejsce jest dwudziestu innych. Którym bez bólu ściśniętego gardła wypłyną słowa: - dziękuję, dobrze wykonałeś swoją pracę. Tak po prostu.

@Wypalona

Dlaczego firma nie wykorzystuje kompetentnych ludzi ,którzy sa w firmie tylko przyjmują ciągle nowych nieudaczników(kilka takich osób według twojego opisu jest w firmie)Upadek tej firmy zaczął się jak stery przejął W.E.

;

Cały PRETTL to jeden wielki cyrk.

nowy

Napisz coś o pracy na magazynie, jak tam jest jacy ludzie jaki kierownik i ile tam płacą ,

@nowy

Na jakość produkcji może tylko wpłynąć stała załoga (doświadczona min 70%),dozór znający się na przetwórstwie tworzyw i mający zdolności organizacyjne oraz umiejętności współpracy z ludźmi (np W.G)no i najważniejsze ATMOSFERA W PRACY a tej w Prettlu nie ma...

hej treserki

Niektóre treserki to fakt nie znaja detali ani procesow w firmie ale ktos je wybral do nowych by starzy nie musieli ich szkolic bo nie maja czasu na to. A jedna z druga zazdrosci i glupoty gada na forum nie w twarz. Nie ma czego zazdroscic. Jak obserwuje treserki to wcale nie maja lepiej niz szeregowy pracownik. S

@hej treserki

Chyba trenerki bo treserki to w cyrku...

Xyz

A jak dla mnie dobrze,ze sa wprowadzane zmiany,nowy chce cos zmienic,nie siedzi i nic nie robi tylko dziala (usunięte przez administratora) pewnie ,alenie przypadl do gustu,ale to jest potrzebne w koncu za co placa za palenie czy pracowanie?! Uwazam,ze kazda zmiana przyniesie korzysci..

@Xyz

Uważasz, że zmiany polegające na zamykaniu na klucz szatni i przesunięcie o 15 min przerwy śniadaniowej wpłynie na jakość produkcji czy terminowość wysyłek?

Zostaw merytoryczną opinię o Prettl Polska - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Prettl Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Prettl Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prettl Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Prettl Polska