OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Jedru

Miałem juz rozne doswiadczenia z roznymi firmami i nie powiem ale tu wraca sie naprawde dobrze

Xxx

Nie polecam absolutnie tej firmy. Drugie amber gold. Naciągają klientów na wpłacanie pieniędzy so których maja dostęp wiec kasa w każdej chwili moze zniknąć. Wciskają ubezpieczenia na życie które się zawsze najgorzej sprzedawały. Manipulują klientem, jak najdalej od tej piramidy finansowej. Lepiej samemu konto w banku otworzyć niż brnąc w to (usunięte przez administratora)

Irek Tomczyk
@Xxx

Szanowni Państwo, Firma jest pośrednikiem, który działa w 15 krajach. Oferuje rozwiązania finansowe największych światowych instytucji, jest pod stałą kontrolą KNF. Wszysktie rozwiązania finansowe są dopuszczone do powszechnego obrotu. Tak więc pseudo - argumenty napisane w poście mijają się całkowicie z faktami. Z poważaniem Ireneusz Tomczyk

Hub
@Xxx

Czy przypadkiem firma nie jest tylko pośrednikiem między klientem, a partnerami instytucjonalnymi? W takim razie jak pieniądze mogą wyparować i w jaki sposób firma deponuje te środki? Chcę zacząć współpracę z OVB, ale widzę, że konkurencja działa prężnie...

Pracownik OVB
@Hub

Tak, jest pośrednikiem, dlatego pieniądze nie mogą wyparować w kosmos. Do OVB od klienta środki NIE wpływają, więc wszystkie te komentarze o piramidach są z palca wyjęte, pisane być może przez konkurencję, malkontentów lub osoby, które chyba nie chciały zrozumieć podstaw działania OVB. Być może moderatorzy tego forum potrzebują nakręcać biznes... nie wiem. Niestety to jest walka z wiatrakami i całego świata się nie naprawi. Pomijając te niestety pozbawione retoryki i pojęcia o rynku i naszej firmie treści, walczymy o to, by opiekować się klientami najlepiej jak to możliwe. Chcemy żeby każdy klient zaoszczędził jak najwięcej kasy na produktach, z których i tak musi korzystać, chcemy żeby rodzina była odpowiednio zabezpieczona w razie wypadku, choroby. Chcemy żeby każdy klient miał dobrą opiekę medyczną i mógł dostać się do specjalistów w ciągu tygodnia... Chcemy żeby każdy klient mógł pozwolić sobie na wakacje i miał solidne zabezpieczenie finansowe w razie zakupu nieruchomości i emerytury. Potwierdzeniem na to są choćby obowiązkowe - prowadzone 2 razy w tygodniu przez wysoko postawione i wykwalifikowane w firmie osoby - szkolenia z zakresu, finansów, poprawnego przebiegu umów, kompleksowej opieki nad klientem, oraz inne szkolenia dodatkowe- ukierunkowane na budowanie i prowadzenie zespołów żeby i one potrafiły świadczyć usługi w kompetentny i profesjonalny sposób. Dlatego też raz jeszcze napiszę, że ktoś kto tu te bzdury wypisuje musi być bardzo w życiu smutny i nieżyczliwy innym ludziom, bo uprzedza ich do naszej firmy, a my chcemy móc wykonać tą dobrą robotę, do której jesteśmy każdego dnia szlifowani. Jeśli chodzi o pracę - mogę ocenić tak - zarobki (jeśli się starasz) 9/10 - atmosfera 9/10 - szkolenia/ rozwój osobisty 10/10 - system premiowania/ konkursy/ wyjazdy/integracje 10/10 Zapraszamy

@Xxx

Do czego mamy dostęp? Gdzie? Sugerujesz, że pieniądze klientów mogę przepuścić w kasynie? Nie wierzę, że można pisać takie bzdury.

Ola

Dramat, proszę się nie pakować w pracę w OVB i to jeszcze w czasach koronawirusa. Pracownicy zatrudnieni na masówkę, byle więcej i szybciej. Zrozumcie że dziwne szkolenia i paplanina o otwartej ścieżce kariery nie sprawią, że zaczniecie zarabiać miliony. Za przykład podam córkę koleżanki, która tuż po szkole dostała ofertę pracy w tej firmie. Dziewczyna skończyła 19 lat i proponowano jej kierownicze stanowisko. Bez jakiegokolwiek doświadczenia i znajomości branży. Naprawdę myślicie, że jak przesiedzicie kilka godzin na szkoleniach zostaniecie profesjonalnymi doradcami finansowymi? Pomyślnie realnie czy chcielibyście by o losach waszych oszczędności decydowała osoba, która nie ma wykształcenia branżowego a kilka kursów, które tak czy siak nie są udokumentowane?

@Ola

Szanowna Pani, W OVB stanowiska Kierownicze obejmują jedynie osoby, które: • pracują w firmie co najmniej 6 miesięcy, • przez co najmniej 6 miesięcy uczęszczały na obowiązkowe szkolenia 2 razy w tygodniu, • w ciągu 6 miesięcy osiągnęły umiejętność samodzielnego poruszania się w tematach: badania potrzeb klienta, komunikacji biznesowej, budowania relacji biznesowej, wiedzy produktowej, prowadzenia spotkań, wystąpień publicznych, podstaw rekrutacji, budowania zespołu, zarządzania zespołem a następnie jego kontrolingu, • regularnie w każdym miesiącu wykazują się zaangażowaniem, samodyscypliną, słownością i odpowiedzialnością oraz najwyższym stopniem kultury osobistej, • podeszły i zakończyły wystarczająco dobrym wynikiem egzaminy sprawdzające umiejętności zawodowe, • uzyskały licencję od Komisji Nadzoru Finansowego pozwalającą na wykonywanie czynności doradczych/ agenta. Jeżeli jest to firma, która istnieje już 50 lat na rynku to nie znaczy na pewno, że jej pracownicy są tak niewystarczająco profesjonalni jak Pani opisała. To bardzo krzywdzące, ponieważ pracuję od ponad 2 lat w firmie i nigdy jeszcze nie było sytuacji, w której nie byłabym odpowiednio przygotowana dla klienta lub/i nie mogłabym odpowiedzieć na choć jedno Jego pytanie. Doradztwo klientowi nawet na moim stanowisku zawsze jest poprzedzone obszerną rozmową ze swoim przełożonym w sprawie dopasowania produktu dla klienta. Jeżeli chodzi o przykład jaki Pani opisała być może ktoś chciał dać 19latkowi szansę na długoterminowy rozwój i w tym potencjalną możliwość awansowania w strukturze firmy po zdobyciu wyżej wymienionych kompetencji. Jednak na pewno był to temat potencjalnej szansy czy możliwości w perspektywie co najmniej 6 miesięcy pracy, a nie propozycja objęcia natychmiastowo stanowiska Kierownika. Dobrze Pani zauważyła, że praca wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Stawiamy bowiem na najwyższy poziom profesjonalizmu, dlatego w ciągu pierwszych 6 miesięcy wdrażania pracowników, wszelkie aktywności z klientem są dokonywane obowiązkowo pod okiem przełożonych. Osobiście jestem Kierownikiem w OVB i zapewniam Panią, że firma ma ogromny potencjał i prestiż na rynku. Jeżeli chciałaby Pani zweryfikować poziom naszych umiejętności czy profesjonalizmu bez wykształcenia ekonomicznego, to serdecznie zapraszam do rozmowy Maria Szuprycińska Tel. 781 385 505 @ maria.szuprycinska@ovb.com.pl Odpowiadając na temat epidemii, niestety są to trudne okoliczności dla nas wszystkich. Tym bardziej czujemy się w obowiązku, aby spełnić potrzeby jak największej liczby obywateli, ponieważ nie są oni często w stanie np. odnaleźć dla siebie dobrego ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Nie mniej uważamy, że czas epidemii nie powinien być jedynym, szczególnym czasem troski o swoje zdrowie i życie a Koronawirus to nie największe zmartwienie jakie zdrowotnie powinno zastanawiać człowieka. Statystycznie co 6ta osoba zachoruje na nowotwór i to jest jeden z ważniejszych powodów naszej pracy- misja zabezpieczenia ludności tak, aby realizowali swobodnie swoje cele przy należytym zabezpieczeniu życia i zdrowia ich oraz ich rodzin. Nasza praca nie należy do najprostszych mimo, że wykonujemy ją najlepiej jak potrafimy i długo się do tego przygotowujemy, tym bardziej jeżeli zawierane na forum komentarze są mało merytoryczne lub mijają się z prawdą. Zapewniam, że OVB jest otwarte na komunikację we wszystkich sprawach i jeżeli poczuła się Pani czymś zaniepokojona lub urażona to warto napisać maila pod adres Centrala@ovb.com.pl Nasza firma nie pozostaje obojętna wobec pytań i zgłoszeń i do każdej wiadomości podchodzi z należytym szacunkiem. Podsumowując, pracownicy OVB zasługują raczej na order za to, że pomagają zabezpieczyć ludzi na trudne sytuacje, które się każdego dnia zdarzają, a także za całą pomoc, organizacje leczenia oraz odszkodowania, które klienci już dostali i codziennie dostają zamiast czytać przykre komentarze na swój temat. Zapraszamy do kontaktu Serdecznie pozdrawiam

Gosciowa
@Ola

Co za wyrachowanie i hipokryzja :)

Jak pani ocenia prace tam? Bo nie wiem czy się zdecydować.

Maria Szuprycińska

Szanowny Panie, jeżeli dał Pan 1 punkt za poznanie wartościowej osoby w OVB to kto wie, może dałby Pan kolejny za rozmowę ze mną ? Jeżeli chce być Pan obiektywny to raczej nie na podstawie uprzedzeń a faktycznych doświadczeń, czy nie ? Już bardziej dosadnie nie mogłam zaprosić do kontaktu niż w komentarzu powyżej, jeżeli więc pojawiają się jakiekolwiek pytania lub refleksje związane z naszą firmą to na prawdę serdecznie zapraszam, aby napisać do mnie maila, smsa lub przedzwonić. Zapraszam również na spotkanie online. Nie widzę sensu, aby dalej kontynuować konwersację w taki sposób. Odpowiadając na Pana punkt widzenia to jasne! Można i zrekrutować 10 i 20 osób, ale: -nie robimy tego, ponieważ nie jesteśmy w stanie wdrażać, aż tyle osób jednocześnie na podobnie satysfakcjonującym poziomie -niezależnie od zrekrutowanej ilości osób i zrobionych punktów nie ma technicznej możliwości awansu, bez pozostania w firmie przez opisane przeze mnie wyżej 6 miesięcy Jeżeli chodzi o sprzedaż produktu ,,Duo Benefit” to na pewno nie jest to procedura, którą możemy opisać słowami ,,po prostu”, bo to długoterminowy produkt, który zwykle omawiamy przez co najmniej 2 godziny na doradztwie z klientem i mogą to robić jedynie osoby, które spełniły kryteria opisane w moim poprzednim komentarzu. Swoją drogą czuję, że doświadczył Pan w naszej firmie sytuacji, które nie pokrywają się z Pana przekonaniami. Jest mi w związku z tym niezmiernie przykro, jeżeli to coś zmieni to szczerze przepraszamy, że jako firma nie mogliśmy spełnić Pana oczekiwań i ze swojej strony nadal pozostaję w nadziei na możliwość porozmawiania z Panem na neutralnym gruncie. Z wyrazami szacunku

Maria Szuprycińska

Szanowny Użytkowniku, jestem w branży i w firmie od ponad 2 lat i nie wyobrażam sobie, aby zmieniać pracę na inną. Każde środowisko jednak rządzi się swoimi prawami i jak widać na forum ile osobowości tyle opinii, dlatego warto się chociaż spotkać online i otwarcie porozmawiać. Pracę oceniam jako wymagającą, jednocześnie dającą dużą możliwość rozwoju osobistego. Doceniam atmosferę i swobodę pracy. Zarobki są efektem rzeczywistego zaangażowania co akurat w moim przypadku również jest satysfakcjonujące. Nie jest to na pewno najłatwiejsza praca, ale uczy wiele, np. pokory i odwagi. Nie będę jednak ukrywała, że jak w każdej firmie znajdą się osoby, które po krótkim czasie będą chciały spróbować się w innych tematach i jak najbardziej również je rozumiem. Trzeba próbować i odnaleźć swoje miejsce i kawałek, z którym się dobrze czujemy. Ze swojej strony zachęcam

@Ola

Witam, za przykład podam córkę koleżanki.... Czytam i nie wierzę. Faktycznie, dla młodego człowieka, szkolenia w OVB to przeżycie. Mamy bardzo dobry pakiet szkoleń. I mega pozytywną atmosferę. 1. Od reprezentanta się zaczyna. Koniec. 2. Z reprezentantem na spotkania chodzi jego menager (opiekun), i on przygotowuje oferty, reprezentant się uczy 3. To kim zostaniesz w OVB zależy od Ciebie nie od innych. Pozdrawiam P. S. Faktycznie niektórym, nie powinniśmy proponować tej pracy... Bo później wylewają tacy na forach (usunięte przez administratora) na ludzi, którzy wykonują swoją pracę dobrze i sumiennie.

Ubezpieczony

Praca OVB polega na wciskaniu ludziom polisolokat bo z tego agenci mają największą prowizję ja zostałem naciągnięty na taką właśnie polisolokatę dla siebie i rodziny, po półtora roku chciałam zrezygnować i się okazało że jeszcze nic się nie odłorzyło bo przez 24 miesiące płaci się na prowizję dla wszystkich darmozjadów od prezesów i kierowników zacząwszy po agenta sprzedającego skończywszy. Naciągnął mnie członek rodziny więc uważam że agenci którzy naciągają znajomych i rodzinę wiedząc że wpuszczają ich kanał mówi wszystko o firmie i ludziach tam pracujących dla prowizji są w stanie zrobić wszystko.

Xyz
@Ubezpieczony

Szanowny Panie. Jeśli zakłada się polisolokatę na X lat, to oszczędza się przez X lat i po X latach się wybiera pieniądze. Przerwanie polisy w trakcie trwania umowy wiąże się ze stratami. Jeśli się Pan na coś decyduje to proszę to 10 razy przemyśleć, a nie zakładać bezmyślnie polisę, a później szukać ciury w całym. Każdy medal ma 2 strony, oszczędzanie ma być oszczędzaniem. I proszę się tu nie powoływać na relację rodzinne czy wciskanie, ponieważ u mnie w rodzinie też mam pośrednika, akurat nie z OVB i wiem dokładnie jak to działa. Tzw polisolokaty, o których Pan wspomniał dają zyski jeśli umowa dojdzie do końca i jest na m.in 15,20 lat i się indeksuje co jest bardzo ważne, ale jeśli po 2,3,4 latach przychodzi widzimisię to proszę się liczyć ze stratami i koniec w temacie. Niestety, ale dla ludzi w gorącej wodzie kąpanych, którzy chcą na już to nie jest wskazane, trzeba się nauczyć oszczędzać długoterminowo.

"UBEZPIECZONA"
@Ubezpieczony

Specjalnie wzięłam nick w cudzysłów, bo tak jak przedmówca zostałam naciągnięta na pseudo oszczędzanie w jednym z towarzystw współpracujących z ww firmą, po 14 miesiącach odkładania okazało się, że wartość wykupu nie przekracza kwoty 100zł. Serdecznie nie polecam. Ba! Najgorszemu wrogowi nie życzę aby powierzył owej firmie chociażby złotówki swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

@"UBEZPIECZONA"

Masz dostęp i pewność nie masz zysków Masz dostęp i zysk nie masz pewności Masz pewność i zysk to masz ograniczony dostęp. Jeśli zawiera się umowę długoterminową to nie po to, żeby ją rozwiązać po roku, a jeśli życzyłaś sobie umowę na rok, bo np. masz na ten czas zaplanowany większy wydatek i potrzebujesz tych pieniędzy, a doradca o tym wiedział to to był błąd doradcy.

logikos
@Xyz

Szanowni Państwo przepracowałem w bankowości 21 lat od stanowiska doradcy inwestycyjnego po obsługę premium itd na stanowisku menedżerskim kończąc na żadną polisolokatę się nigdy nie zdecyduję i proszę przemyślcie Państwo sposoby i formy swoich oszczędności Prawda jest tylko jedna kiedy dostawałem kasę z lokaty i kupowałem ziemię inni tracili na giełdzie i polisolokatach nie znam po tylu latach osoby która by na tym zarobiła oprócz oczywiście fimy dostarczającej produkt w postaci wszelkich opłatach Przestrzegam

@palitek
@Xyz

Z polisami po części się zgodzę że produkt jest ok o ile byłby zgodny z tym co jest przedstawiane klientowi. OVB niestety obiecuje bardzo wiele mówiąc że opłaty są znikome, po latach czytania ile jest opłat w OWU można się przerazić jaki to głupi człowiek był podczas podpisywania. Po 10 latach strata 20% już przy 100% wartości wykupu, dobrze że UOKIK się dobrał do nich i zmniejszył warość wykupu.m Niestety w tych produktach z obecnymi opłatami nie da na tym zarobić nawet długoterminowo. Praca w OVB to nic innego jak niestety naciąganie ludzi i znajomych na bardzo niewygodne umowy długoterminowe. Jak ktoś wspomniał OVB daje poczucie luksusu, bycia doradzą finansowym, prawdziwy wilk z wallstreet z mercem w kieszeni. Naprawdę nie warto.

Marianna
@@palitek

Tak się składa, że przez 20 lat nie byłam w stanie odłożyć ani złotówki, bo nawet nie wpadłam na taki pomysł i dlatego, że w ogóle nie widziałam takiej potrzeby - bardzo dobrze zarabiam, jestem sama, dzieci nie mam, godnie żyję, mogę sobie na sporo pozwolić. Myślę sobie, że opłaty za skarbonkę, którą mi założyli 3 lata temu (około 5-10 zł/mc.) to nie jest ani ogromny koszt ani strata patrząc na to ile pieniędzy straciłam przez te 20 lat nie odkładając, bo mi się tak cudownie i lajtowo żyło. Z całym szacunkiem, ale 10 zł miesięcznie to każdy z nas niejednokrotnie w kiblu spuszcza na alkohol albo fajki, gadżeciarskie etui na telefon i żarcie małż alla vongole czy piwo i chipsy na wieczór z playstation. Także dyskusja nie toczy się o to ile się zarobi, a ile się dzięki temu nie wyda.

@"UBEZPIECZONA"

Jeśli, czuje się Pani (usunięte przez administratora), proszę to zgłosić do centrali firmy, jednocześnie zaznaczająj aby nie pakować wszystkich doradców do jednego worka. Jeśli czuje się Pani oszukana, to prze "konkretną osobę" a nie przez całe OVB. Czarna owca zawsze znajdzie się w każdej firmie. niezależnie jakby się ona nie nazywała. Pozdrawiam

@Ubezpieczony

Z całym szacunkiem. Komuś udało się WCISNĄĆ polisolokate? Straszne. To Pani ją świadomie kupiła. Chyba, że produkt który Pani kupiła, został Pani źle przedstawiony. Proszę nie wkładać wszystkich do jednej szuflady, bo ja również sprzedaje moim klientom "polisolokaty", ale mój klient, który podpisuje umowę, wie o co chodzi w takim produkcie. Życzę wszystkiego dobrego.

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
jackripper

"doradcy" po kilkudniowych szkoleniach mają słabe pojęcie o produktach. Nagabywanie rodziny i znajomych jest poniżej pasa i właściwie nic więcej nie trzeba dodawać.

Doświadczony pracownik.
@jackripper

Po kilkudniowych szkoleniach rzeczywiście nikt nie jest jeszcze doradcą, a co najwyżej reprezentantem - praktykantem. Praktykant taki nie ma jeszcze licencji, aby samemu doradzać,dlatego przez dłuższy czas na spotkania jeździ ze swoim managerem. FIrma od 50 lat działa w oparciu o Analizę, Doradztwo i Serwis. Analiza spotkanie informacyjne i badanie potrzeb klienta. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany przygotowaniem rozwiązań, to się nie umawia na doradztwo,. Przecież na analizie nie sprzedaje się polis itd, więc o jakim nagabywaniu mówisz? Taka praktyka przynajmniej panuje w moim jak i w większości biur jakie znam. Jeśli ci ta firma nie odpowiada poszukaj innej, aczkolwiek nie pakuj wszystkich do jednego worka. Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, gdybyś popracował jakiś czas w ubezpieczeniach, i spotkałbyś z ludzką tragedią gdzie np umiera główny żywiciel rodziny, ale dzięki temu że zrobiłeś im kiedyś dobre zabezpieczenie, rodzina otrzymuje ogromne odszkodowanie, które pozwala na spłate kredytu, i na zabezpieczenie ich egzystencji przez kilka lat to pewnie inaczej byś mówił. Ja przez kilka lat przeżyłem takich sytuacji sporo, i cieszę się że mogłem pomóc, i wdzięczność tych ludzi jak to piszesz "nagabywanych" jest bezcenna. Prace w tej branży trzeba kochać, i podchodzić do niej z pasją, trzeba lubić ludzi i mieć dobre intencje. Tylko wtedy można osiągnąć długofalowy sukces. CI którzy mają inne podejście, zazwyczaj odpadają bardzo szybko, bo życie szybko ich weryfikuje. pozdrawiam

@Doświadczony pracownik.

Szanowni Państwo, Firma OVB Allfinanz oferuje każdemu Współpracownikowi jednolitą i sprawiedliwą ścieżkę rozwoju. Plan Kariery i system szkoleń, jaki zaprojektowaliśmy pozwala na stopniową budowę kompetencji zawodowej. W pierwszych krokach Współpracownik nabywa umiejętność prowadzenia merytorycznej dyskusji, potrafi budować długofalową relację z Klientem, bada Jego sytuację i potrzeby, otrzymuje wiedzę ekonomiczną, a także uczy się dobrej organizacji pracy. W kolejnych etapach wdrażania kadra kierownicza przekazuje między innymi wiedzę dotyczącą produktów finansowych. Na ten moment portfolio OVB Allfinanz obejmuje ponad 200 rozwiązań z rynku finansowego, które weryfikowane są pod kątem stosunku zakresu oferty do składki oraz bezpieczeństwa dla naszych Klientów. Naturalne jest więc, że ze względu na ilość rozwiązań jak ich złożoność, Współpracownik nie nauczy się wszystkiego w kilka dni, a pewniej w kilka miesięcy. Dlatego do tej pory odpowiedzialność za przeprowadzenie procesu doradzania opiera się na osobach zajmujących co najmniej stanowisko kierownicze. Jako jeden z benefitów, OVB daje swoim Pracownikom oraz ich rodzinom możliwość korzystania z rozwiązań finansowych np. z obszaru ubezpieczeń, na korzystnych dla nich warunkach. Przypominamy, że mogą Państwo zadawać zapytania jak i dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy pod adresem centrala@ovb.com.pl Jesteśmy otwarci na rozmowę i odpowiemy tak szybko jak to możliwe Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

Współpracownik

OVB to świetna firma i świetne możliwości dla ambitnych ludzi, a nie dla malkontentów. Dla malkontentów jest właśnie to forum, po to by hejtowac anonimowo kogoś za własną nieudolność, nie widząc nigdy winy po swojej stronie, a zawsze po stronie innych. Z doświadczenia wiem że ktoś kto jest dłuższy czas, i ma efekty, jest zazwyczaj szczęśliwym bardzo dobrze zarabiającym człowiekiem, kochającym tą pracę i korzyści jakie ona niesie. Najczęściej jednak wszelkie żale wylewają spadochroniarze, którzy w OVB jeszcze nawet nie zaczęli pracy, a już ją skończyli :-) Mówił dla was wieloletni pracownik OVB wyższego szczebla, pozdrawiam

Czy w obrębie jednego działu w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Głupie pytanie, droga awansu jest jak w MCDonaldzie, zaczynasz od zera do poziomu kierownika i dyrektora! Nie ma możliwości na inną drogę awansu! Jeśli jesteś ambitny i przedsiębiorczy sobie poradzisz, jeśli jesteś skazany na słabą pracę ponieważ nie wyróżniasz się niczym na rynku ani twoja osobowość nie ma nic do zaoferowania, jesteś skazany na wylewanie smutków na forach i pisanie durnych opinii ! Oczywiście moja wypowiedź nie jest skierowana do ciebie, a do tych co wylewają swoją frustrację na tym forum! pozdrawiam cieplutko!

Ciekawy
@pracownik

Jeśli jesteś ambitny, przedsiębiorczy i wyróżniasz się na rynku, to na pewno nie pracujesz w OVB, bo z daleka widzisz, że to słaba sprawa.

kick
@Ciekawy

a gdzie pracujesz ?

Logiczna wskazówka dla ludzi myślących. W OVB Polska działa ponad 5000 pośredników. OVB posiada w samej Polsce grubo ponad 500 000 klientów, którzy w większości mają wszystkie ubezpieczenia w ramach OVB. OVB proponuje klientom rozwiązania spośród wielu dużych firm jak chociażby Allianz, Ergo Hestia, Generali, Warta itd. OVB działa na naszym rynku od 1992 roku a na Europejskim od 1970 roku. Na Forum pisze negatywy kilkadziesiąt osób, kilkadziesiąt osób (ludzie którym być może nie wyszło, być może niezadowolone z jakiejś tzw czarnej owcy" może słabego managera, niedoświadczonego doradcy, lub po prostu konkurencja) kilkadziesiąt osób spośród ponad 500 000 klientów i z ponad 5000 pracowników. Czy opinie garstki tak naprawdę mogą imają rzutować na obiektywny obraz Firmy? Czy to ma decydować o tym że jakaś osoba nawet nie spróbuje, skupiając się na tych mimo wszystko wybiórczych opiniach? Osobiście w OVB działam od 2015 roku. Początki były trudne. Natomiast mając logiczną wizję tego co da to w przyszłości trwałem konsekwentnie przy swoim. Dzisiaj moja baza własnych klientów liczy kilkaset osób, baza współpracowników kilkadziesiąt osób, wśród których jest też początkowo nieprzychylna rozdzina- dzisiaj wszyscy przychodzą do mnie :-)Obecnie od 2 lat jestem na stanowisku Kierownika Okręgu. Stanowisko to gwarantuje mi emeryturę z firmy i dochody o których Inni mogą pomarzyć, za wytrwałość, naukę i szczerą etyczną pomoc klientom (dodam że przez blisko 6lat, nie wpłynęła ani jedna skarga na moją pracę) jak i współpracownikom. Jeśli ktoś miał negatywne doświadczenie, niech to zgłosi do centrali, albo niech napisze skąd to biuro, zamiast obrażać całą firmę a w tym przypadku też mnie i innych uczciwie i dobrze wykonujących swoją pracę. W Polsce kadra Managerska liczy pona 600 osób, ludzi naprawdę wykształconych, kompetentnych, i z wysoką etyką pracy. Dlaczego Wszystkich wrzuca się takimi opiniami do jednego worka? Osobiście nigdy nie słyszałem aby ktoś z mojego biura obiecywał komuś złote góry, i super fury. oczywiście można powiedzieć że wiele osób ma już te góry i fury z salonu a nie z Niemiec na Lawecie, ale to po jakimś czasie wytrwałej pracy a nie zaraz po podpisaniu papierów :-D. Przyznaję rację że większość osób się do OVB nie nadaję, ponieważ ambicji nie da się nauczyć . Większość ludzi nie obrażając, ale nie ma ambicji, aby dążyć do jakiś wyższych celów Przecież 8 godzin pracy za 2500zł, piwo popołudniu przed telewizorem, i grill na działce w weekend im do życia wystarczy. Rozumiem i szanuję, nie każdy z nas jest taki sam. Nowy współpracowniku, jeśli masz ambicje w życiu i wysokie cele to nie mogłeś trafić lepiej. Spróbuj, tylko wtedy przekonasz się jak jest naprawdę bo prawdy dowiesz się w realu a nie na internetowym portalu :-) pozdrawiam

ABCD

Chciałabym wszystkich przestrzec przed Firmą. Rozumiem,że umowa spada a pracownik mimo,że juz nie pracuje musi oddac prowizje - to zrozumiałe. Współpracę z nimi zakończyłam w roku 2016. Dostałam w roku 2020 informację,że muszę oddać prowizje ale uwaga zadłużenie powstało w roku 2016, a informacje o tym dostawałam na skrzynkę mailowa firmową OVB - nie pracowałam juz tam wieć wiadomo,że jej nie obsługiwałam. Dziwię się szczerze ,ze GoWork mimo wszystkich krytycznych komentarzy nadal wspiera tą firmę. Firmie nie można wystawić komentarza na googlach - ciekawe dlaczego. Proszę mi nie mówić,że ludzie wystawiają tylko negatywy a gdy są zadowoleni to nie oceniają pracodawcy - to nie prawda.Dodam kilka słów o atmosferze w pracy - byłam świadkiem jak moja Pani Dyrektor obrażała za plecami pracowników - gdy tylko wyszli z biura. Dodatkowo byłam świadkiem jak zmieszała z błotem osobę niepełnosprawną bo ta poprosiła ją o zwolnienie miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych. Brak szacunku na wysokim poziomie.

@ABCD

Szanowna Pani, Serdecznie dziękujemy za zamieszczenie komentarza. Doceniamy każdy feedback- zarówno pozytywny jak i negatywny- ponieważ dzięki niemu, możemy reagować tak szybko, jak to możliwe i wprowadzać korzystne zmiany. Firma OVB Allfinanz istnieje na rynku już 50 lat i dynamicznie się rozwija, dlatego zależy nam, aby jej szeregi tworzyły osoby o wysokiej kulturze osobistej oraz wykazujące szacunek do drugiego człowieka. Zamieszczona przez Panią informacja bardzo nas zasmuciła i nie pozostajemy wobec niej obojętni. Uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt na adres Centrala@ovb.com.pl z dokładnym opisem zdarzeń. Dołożymy wszelkich starań, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości. Najmocniej przepraszamy. Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

WANDA I BANDA

OVB JEST SUPER !

Rozważający

Czy ktoś mógłby się podzielić opinią na forum jak wygląda obecnie podczas pandemii praca w OVB? Poszukuję opinii osób zarówno tam pracujących od niedawna, jak i od dłuższego czasu, oraz od osób które już tam nie pracują(skończyły prace w ostatnich miesiącach). Dużo się słyszy teraz w firmach ubezpieczeniowych że świeżo przyjęci pracownicy biorą na siebie konta oszczędnościowe by podtrzymywać zyski kierownictwa w OVB, oraz o znaczącej rekrutacji wśród członków rodziny pracowników. Ktoś jest w stanie potwierdzić, zdementować lub otwarcie coś na ten temat opowiedzieć?

aldes
@Rozważający

Wygląda źle, znaleźć teraz klienta na jakiekolwiek ubezpieczenie graniczy z cudem, każdy boi się o swoją sytuację, gospodarka się sypie, nie wchodziłbym w branżę ubezpieczeń teraz, sam jestem w ovb i niestety muszę podziękować i szukać innego zajęcia, do połowy tamtego roku robiłem przyzwoite wyniki i kasa nie była zła ale teraz to dramat jest

Ckc
@Rozważający

To zależy od regionu. Covid wymusza ostroznosc w kontaktach z klientami. Struktura w której pracuje wdrozyla spotkania zdalne, czyli analiza, przedstawienie ofert i wypisywanie wniosków. To zależy jaki dyrektor i jak jest nowoczesny. To jakim jestes czlowiekiem i na co pozwala Ci sumienie w pracy z finansami. Trafiam do ludzi których agenci zostawili z produktem 20 lat. Znam moich klientów od 20 lat.Jeżeli ktos szuka pracy żeby uzupelnic i wzbogacic CV to tez można ale mam kolegow którzy pracuja tylko w ovb a i takich co lacza to z etatem

bogdan
@aldes

bzdura, 2021 zapowiada się przełomowo a nawet rekordowo jako najszybciej i najbardziej rozwojowy rynek.

Ciekawy
@bogdan

Tak z ciekawości. Po czym wnosisz, że tak będzie? Są jakieś racjonalne przesłanki dla takich tez, czy po prostu naczytałeś się bzdur kołczingowych i sam się motywujesz?

aldes
@bogdan

chyba sobie żartujesz, wiem że na coachingach tak każą mówić potencjalnym kandydatom co mija się z prawdą ale ja sam nie mam sumienia tak robić i ja sam wstrzymałem rekrutację

bogdan
@aldes

Nie udziela mi się Wasz nastrój i zaczepki. Jestem klientem firmy Uniqa i Generali umowy zawarte przez OVB z miłą i kompetentną obsługą Pani z Warszawy - a poniżej linki do artykułów dot. coraz lepszej prognozy w tej branży (usunięte przez administratora)

dm - forum ŻENADA

Nie wiem czy na tym forum wypowiadają się ludzie, którzy pracują w ubezpieczeniach czy tylko sami studenci, którzy zrobili 2,3 umowy u wujka/cioci i już nie pracują bo sobie nie dali rady pozyskać nowego klienta i nie mają bladego pojęcia o branży, a tylko się wypowiadają bo coś pamiętają lub usłyszeli. 1. To że ovb jest pośrednikiem nie znaczy że ma droższe produkty, ponieważ jak porównacie z Allianzem czy Prudentialem to ceny są te same, nie mówiąc już o PZU, które jest najdroższe na rynku pod kątem ubezpieczeń. 2. Porównując prace w ovb a bezpośrednio w towarzystwie to jest to, że w ovb jest więcej stopni w planie kariery niż w towarzystwie. Owszem agent towarzystwa ma większy przelicznik za prowizję niż reprezentant w ovb, sytuacja się zmienia po zrobieniu kierownika oddziału. 3. W ovb na stopniu kierowniczym można robić własną produkcję, gdzie w niektórych towarzystwach już manager nie może jej robić tym samym jego wynagrodzenie jest całkowicie zależne od obrotu grupy. 4. Inną kwestią jest to, że w towarzystwach jest jak w korporacji, zatrudnienie jest zależne od obrotu. Ktoś kto pracuje w ovb na pewno zauważył jak zmieniają się managerowie towarzystw, którzy obsługują ovb dziś jesteś, jutro zwracasz laptop, kluczyki i telefon służbowy i żegnamy. W ovb nie ma tak jak w towarzystwach czy bankach, że z dnia na dzień ktoś kogoś zwolni, ponieważ np. zmienił się zarząd, tak jak ostatnio było to w Pekao gdzie nawet sami dyrektorzy lecieli ze stołków. Jeśli ktoś szuka pracy w ubezpieczeniach, chce zrobić karierę managera i jest samodzielny to w ovb może zbudować sobie dobry zespół i zarabiać godziwe pieniądze. Nie polecam czytać tego forum, ponieważ z tego co widzę to wypowiadają się sami amatorzy, którzy tylko "liznęli temat" i zachłysnęli się slajdami, gdzie myśleli że zrobią dyrektorów w pół roku, ŻENADA forumowicze !!!

wenus

lepiej jest kupić polisę lub odkładać w funduszu bezpośrednio w danym podmiocie, ovb to pośrednik i przez to koszty dla klienta wzrastają niemal dwukrotnie bo za coś musi się wyżywić pośrednik, nie kupuje się produktów finansowych w takich firmach!!!

Carter
@wenus

Koszty nie są wyższe bo opłaca je ubezpieczyciel a nie klient

@wenus

OVB nie pobiera żadnych opłat. Wszystko co otrzymuje pracownik jest wypłacane przez ubezpieczalnie, a opłaty w umowie NIE są zależne od tego przez kogo ją podpisujesz. Różnica jest taka, że pracownik ubezpieczalni otrzymuje przez jakiś okres czasu stałą pensję, która składa się w wiekszości z prowizji z realizacji wytyczonych celów, a wszystko ponad jest bonusem do wypłaty, a w OVB prowizja jest rozdzielona na współpracowników według jasnego planu kariery.

wigor
@Kasia

Kasiu, nie rozśmieszaj mnie... czyli wychodzi na to że ovb to fundacja charytatywna, bajki dla nieuków

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, chcielibyśmy życzyć radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę. Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Potencjalnych pracowników wprowadza się w błąd mówiąc, ze chodzi o prace biurowa a dopiero na 3 spotkaniu dowiadujesz się ze chodzi jednak o co innego. Brak pytań o wykształcenie/ doświadczenie zawodowe w czasie „rekrutacji”. Techniki manipulacji (szkolenia) spoko, ale na mnie nie zadziałały wiec zrezygnowałem po kilku spotkaniach z reprezentantem tej organizacji. Jeśli nie masz kręgu znajomych i rodziny, od których mógłbyś skutecznie pozyskać dane do długoterminowych lokat (na początku musisz stworzyć listę 10 osób) to raczej nie licz na sukces, bo tylko taki sposób możesz wejść do tego interesu.

Aleksandra

Praca opiera się na spotkaniach z Klientami, najczęściej w biurze. Pewna jej część to również administracja procesów, co też wykonujemy w biurze. Kiedy chcemy przedstawić klientowi propozycję współpracy, robimy to albo w biurze , albo z domu (zdalnie). Szkolenia pracowników również odbywają się w biurze lub w tej chwili ( w dobie kwarantanny) równie zdalnie. Przy zapraszaniu na rozmowy kwalifikacyjne informujemy, że reprezentujemy firmę finansową/ consultingową o charakterze biurowym. Ja już nie rozumiem co można powiedzieć, a czego nie, żeby usatysfakcjonować werbalnie słuchacza i żeby na tym forum nie spotkać się właśnie z podobną, niezasadną krytyką. Jestem też ciekawa jak inaczej nazwać charakter naszej pracy ? Jeżeli jest to praca, która w dużej mierze może opierać się na obecności w biurze (bieżące okoliczności zagrożenia globalnego oczywiście umożliwiają nam pracę zdalną) to jak inaczej tą pracę nazwać ? Firma oferuje szkolenia w wielu obszarach - zarówno badania potrzeb klienta (za sposób w jaki to robimy jesteśmy regularnie nagradzani medalem europejskim, warto swoją drogą nawet dla siebie sprawdzić co to znaczy), jak i rynku finansowego w tym w skrócie -procesów ekonomicznych zachodzących na arenie międzynarodowej, produktów finansowych, starannej organizacji pracy, obszar sprzedaży, opieki nad klientem i wiele wiele innych. Wykształcenie ekonomiczne jest oczywiście atutem, ale niezależnie od jego posiadania osoby rozpoczynające współpracę i tak te wszystkie szkolenia mają zapewnione. Do reszty tego komentarza również nie będę się odnosiła, ponieważ i to uważam za subiektywne, emocjonalne i niezgodne ze stanem faktycznym.

@Aleksandra

Kto przyznaje ten medal europejski?

Ja2

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny Wystarczy poczytać.

@Ja2

No właśnie poczytałem. Medal Europejski przyznaje BCC jedynie przy pośrednim patronacie instytucji, o której była Pani uprzejma wspomnieć. Ponadto z jedynych dostępnych informacji wynika, że taki medal dostaliście wyłącznie w 2017 roku. Czyli chyba nie do końca wie Pani kto ten medal przyznaje i ile takich wyróżnień posiadacie. Fajnie, tak nie za bardzo profesjonalnie :)

Ciekawe

Nie było rowniez komentarza odnośnie listy 10 osób, ktore należy przygotować. Ciekawe dlaczego...

Teresa

Te wasze docinki to bardzo słabe są

@Teresa

to nie docinki tylko fakty. prawda jest taka ze jesli nie wciagniesz w to znajomych i rodziny na poczatku *lokaty dlugoterminowe to nici z interesu tj, pracy, wiem bo bralem udzial w szkoleniach ale nie zdecydowalem sie na prace. oczywiscie od poczatku tez jestes namawiany na polise dla siebie. mi taki system nie odpowiada i nie chodzi o brak umiejetnosci czy wyksztalcenia bo takie posiadam.

@ja

Padnę zaraz ze śmiechu. Pojmij jeden fakt, poczytaj trochę, gdzie nawet ludzie z takich instytucji jak ZUS wydaja oficjalne oswiadczenia, ze dla ludzi w wieku 20-30 lat emerytur nie bedzie, moze inaczej beda na marginalnym poziomie. Gadasz o namawianiu, rozumiem jezyk polski jest pięknym jezykiem ale bardziej adekwatnym bylo by uzycie slowa "uswiadomienie". To ze ludzie w tej firmie nagłaśniają ten problem czy tez minimalizują koszty opieki zdrowowotnej (posiadam prywatna opieke medyczna) nazywasz namiawianiem? Jest przykro czytajac takie głupoty bo widocznie osoba, ktora to pisze nigdy nie dowiadczyla utarcia nosa przez los. Jestem w szoku, ze ludzie polecaja sobie glupiego fryzjera czy restauracje a ludzi, ktory potrafią doradzić - namawiaczami, oszustami. Namawiac to moze cie pani w banku na kolejna pożyczkę lub karte kredytowa, domyslalam sie ze dla ciebie to lepsza opcja niz odlozenie kasy na emeryture czy dziecko. Jak widac żyjemy w kraju, ze Wykształcenie jest dawane kazdemu bo autor nie rozumie problemow gospodarczych czy chociazbt problemow rodzinnych, zdrowtnych itd.

jks

no tak, tylko nadal nie jest to praca biurowa a akwizycja produktów finansowych bo za to płacą :-) nazywajmy rzeczy po imieniu i nie manipulujmy

Jacek
@Kasia

Każdy interpretuje wszystko na swój sposób i przez pryzmat swoich doświadczeń. Nasze społeczeństwo jest i tak dość uprzedzone... często obserwuję zachowania kolegów i zastanawia mnie na przyklad fakt; ze mozna kupowac i wypalac paczkę papierosow dziennie; ktorej koszt to okolo 16-18 zl a nie ma juz drugich takich pieniedzy na przyszlosc swojego dziecka. Spotkalem sie widzialem porozmawialem i formula pracy firmy OVB jest godną podziwu. Szkoda ze naturalnie wolimy narzekać niż pochwalić za coś czy coś docenić. Jakkolwiek tu zaraz poodpisujecie czy nie bardzo zachwalam pracę osoby z jaką miałem przyjemność porozmawiać i poświęcono moim sprawom bardzo dużo czasu za co nie zapłaciłem ani zlotowki. Nie wiem jak bardzo opłaca się iść bezpośrednio np do firmy ubezpieczeniowej skoro zrobiłem solidny research przy szukaniu oferty na ubezpieczenie domu i jakoś dziwnym sposobem zbliżone oferty 3 z 5 w ovb wypadły taniej. I dlatego wlasnie polecam

@jks

Witamy serdecznie Użytkowników serwisu GoWork.pl. Dziękujemy za zamieszczenie opinii na temat naszej firmy. Wszystkie Wasze komentarze są dla nas szczególnie istotne, ponieważ dzięki nim możemy wprowadzać korzystne dla Współpracowników oraz Klientów zmiany. Chcielibyśmy ustosunkować się do zamieszczonej opinii. Firma OVB Allfinanz zajmuje się edukacją finansową oraz doradztwem majątkowym. Forma pracy jest dostosowywana indywidualnie, a także w porozumieniu z każdym, nowo zatrudnionym Współpracownikiem. Nasza firma oferuje obszerne wsparcie kadry kierowniczej w procesie wdrażania. Zapraszamy do wzięcia udziału w aktywnej rekrutacji na stanowisko Reprezentanta. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań na adres Centrala@ovb.com.pl, ponieważ rozmowa jest szczególnie ważna. Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

Nikt nie jest tu akwizytorem, ponieważ nie chodzimy od drzwi do drzwi, jeśli klient chce do domu to się z nim umawiam u niego w domu lub zapraszam go do swojego biura, a druga kwestia jeśli ktoś nie chce obsługiwać klientów indywidualnych to może obsługiwać firmy pod kątem grupówek i wtedy jeździ tylko po firmach. Zarobić? Moi klienci zarabiają, jak nie wiesz to poczytaj o prudentialu gdzie klient ma gwarant i premie roczne i to nie małe.

Ty chyba nigdy nie prowadziłeś firmy i nie wiesz co to znaczy zarabiać pieniądze. Kolejny komentator, który myśli że nic nie robieniem będzie dostawał kasę za nic. A propo grupówek, nie wiem czy wiesz, ale w takich dużych firmach w pierwszej kolejności się liczą znajomości, a nie to jaką firmę reprezentujesz. Natomiast w średnich czy małych firmach jeśli pracodawca nie ma znajomego ubezpieczyciela to każdy może wejść i patrzy się tylko na ofertę. Zresztą co ja będę tłumaczył jak Ty nawet nie wiesz jak wyglądają produkty i co się sprzedaje. Kolejne pięknisie, które myślały że siedząc w domu OVB będzie im przelewać pieniądze za nic - sorry, tak to nie działa. A propo Prudential dla osoby niezorientowanej wszystko jest nieszczere ;D

Cytat: "nie dajecie nic od siebie dla pracownika oprócz pseudo mentorskiego pieprzenia szkoleniach." Hahahaha mówisz o karcie Multisport, którą dostajesz od pracodawcy, który klepie Cię po ramieniu za dobrze wykonaną pracę dla niego? Błagam.

Nie ośmieszaj się swoimi wypowiedziami. Dobrze, że poszedłeś za moimi radami @Hahaha i zmieniłeś nick na @Cluesr, ale nie pomogło, z tymi kamienicami to już pisałeś w poprzednich komentarzach. Ciekawi mnie ile płacą za wystawianie negatywnych opinii i tworzenie bajek ;)

Klara

Dobra, dajcie im się wykrzyczeć, przecież tylko tu ktoś ich wysłucha

Mimo mi się z wami dyskutuję, garstka dzieci, która dorabia na wystawianiu negatywnych komentarzy lub gorzej, rozmawiam z botem. Dział analiz? Nie wiem co mówiłeś klientom, ale obstawiam że nic dobrego skoro już nie pracujesz w OVB o ile wgl pracowałeś a nie dostałeś jedynie zlecenia wykonywania negatywnych komentarzy. Wystarczy mi że napisaliście że prowadzicie firmy "logistyczno-celne" ;D i jeden "skończył studia na SGH" ;D

i @Clouser sesja poprawkowa trwa, skupcie się proszę na nauce żeby zdać na kolejny rok, będziecie dorabiać kiedy indziej. Chyba że się nie dostaliście na studia to zacznijcie "normalną" pracę a nie tylko w domciu i obiadkach u mamy ;)

OVB Allfinanz Polska

Witamy wszystkich Użytkowników Forum GoWork.pl Dziękujemy za dzielenie się zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi spostrzeżeniami, dotyczącymi współpracy z OVB. Dzięki Waszym mailom, propozycjom i komentarzom usprawniliśmy nasze działanie, aby pomagać osobom, które potrzebują i korzystają z usług OVB. To ważne szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Dziękujemy i zachęcamy, abyście nadal dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Jesteśmy otwarci na dyskusję i rzeczową krytykę. Niestety niektóre komentarze nie mają z tym nic wspólnego, a forum GoWork, wykorzystywane jest do wyładowywania frustracji, złośliwości i aby psuć opinie, a wręcz zniesławiać OVB, oczywiście korzystając z anonimowości i licząc na bezkarność. Zwracamy się po raz kolejny do autora opinii takich jak powyższa o bezpośredni kontakt z OVB i przedstawienie konkretnych faktów i dowodów na potwierdzenie zarzutów. Przypominamy, że kierowane pod adresem OVB insynuacje naruszają jej dobre imię, które podlega ochronie prawnej. Przypominamy o możliwości bezpośredniego kontaktu na adres Centrala@ovb.com.pl OVB Allfinanz Polska

Pracownik OVB

Żyjemy w kraju, gdzie studia zdaję się z gotowcami od mentorów, a komentuję się osoby które chcą coś więcej niż etat, oczywiście, każdy w Polsce to (usunięte przez administratora) i kłamca, 25 latek powinien mieć 10-15 lat doświadczenia w branży i najlepiej charytatywnie, ba, dopłacać ludziom wiecznie niezadowolonym z życia, każdy jest wiecznie, piękny, młody i zdolny do pracy, nawet mając 80 lat, nikt nie porusza tematu emerytury, zabezpieczenia bliskich przed bezsilnością w obliczu zdarzeń losowych, żeby szukać sensu w zarabianiu pieniędzy, celu w życiu, analiza potrzeb nie ma nic wspólnego z zarządzaniem finansami, a z określeniem tego co jest ważne dla człowieka w życiu, w miejscu gdzie wszystko na kredyt, wszystko najłatwiej, każdy mądrzejszy, a gdy coś się wydarzy każdy nagle w szoku i ,,czemu jestem taki pokrzywdzony", ,,czemu nikt mi nie chce pomóc" bo szkoda było równowartość zarobku jednego dnia w miesiącu poświęcić na czarną godzinę, bo przecież każdy nieśmiertelny i to tak wiele, tak samo tutaj możecie się kłócić ile chcecie, lepiej pomyślcie co wy robicie żeby mieć wpływ na swoje życie i swoje finanse, jak wy zadbaliście o siebie, przyszłość swoją i swoich najbliższych, żeby jutro ich nie zabrakło gdy dziś tracicie na kłótnie bez żadnego znaczenia :) Pozdrawiam

Aldona
@Pracownik OVB

Zgadzam się z Panem. Jestem ciekawa czy Panowie będą potem wpłacać pieniądze na zbiórki swoich bliskich i znajomych na facebookach jak wydarzy się coś przykrego, jestem też ciekawa, czy ktoś będzie chciał im pomóc, jak odpukać im się coś wydarzy. Drodzy hahaha oraz Cluesr Zniechęcacie ludzi kompletnie niepotrzebnie, nie tylko do odkładania pieniędzy na ciężkie sytuacje czy przyszłość dzieci, ale i zabezpieczenia rodzin, życia, zdrowia itp. Widać, że macie satysfakcję ze swoich działań i aktywności tu. Więcej z tego złego niż dobrego, uwierzcie mi. Jestem klientką, byłą pracownicą, ale pełnię też poważniejsze funkcje - np. jestem mamą. Jako pracownik nic nigdy nie oddawałam i nie słyszałam o tym, ale może wynika to z faktu, że z sercem na dłoni wykonywałam tą pracę i po wielu latach moi klienci nadal są klientami OVB, zresztą ja również. Jako mama nie wyobrażam sobie nie zabezpieczać swoich bliskich i córek i być może jest jakaś lepsza firma niż OVB, ale ja na prawdę nie narzekam, kontakt z ich strony jest zawsze terminowy a oferta konkurencyjna - jak macie lepszą propozycję to ja chętnie sprawdzę. Szanuję fakt, że nie lubicie tej firmy, macie do tego pełne prawo. Problemem głównym jest to, że krytykujecie raz firmę, raz egzaminy, raz pracowników, raz rozwiązania, raz styl pracy, raz innych komentujących, raz uczelnie. a raz jeszcze co innego. To oznacza, że cała Polska jest zła, wszystkie firmty, wszyscy ludzie, wszystkie szkoły, wszyscy ubezpieczyciele, wszystkie światopoglądy i zdania i decyzje inne niż Wasze. Problemem jest to, że dla Was jak widać WSZYSTKO JEST PROBLEMEM, oraz że jeżeli ma być to konstruktywna krytyka, a nie emocjonalna to należałoby zaproponować w to miejsce inne rozwiązanie czy pomysł. To znaczy np. Uważam, że rozwiązanie z firmy XYZ o nazwie XYZ proponowane przez firmę OVB może być niekorzystne dla klienta, ponieważ: - - - Korzystam z lepszego rozwiązania i proponuje żebyście zapoznali się z XYZ z firmy XYZ. Na potrzeby tego komentarza pozwoliłam sobie przedzwonić do swojego opiekuna z OVB, który przekazał mi, że w ofercie firmy jest w tej chwili 200 różnych produktów, programów, ofert. Z Waszych komentarzy-co jest bardzo przykre - wyczytuje się jedynie ,,haha hihi jesteście słabi tacy i owacy, bo firma w ogóle istnieje i ja Was nie lubię i mi się nie podoba i ogólnie źle, wszystko zawsze źle". Nie wyobrażam sobie współpracy z żadnym z Was i bardzo szanuję Waszą lub OVB decyzję o rozwiązaniu tej współpracy. Szokuje mnie też fakt, że stworzył Pan sobie wręcz kartotekę policyjną OVB z czasów pracy. Może ma Pan też niewolnicę w piwnicy ? Jak udostępniane materiały szkoleniowe i notatki mogą zostać oceniane przez kogokolwiek? Czy Pan się w ogóle zastanowił, że posiada Pan coś do czego ma dostęp kilkanaście tysięcy ludzi i jest to broszura szkoleniowa ? Nie mogę zrozumieć prostej rzeczy. Jeżeli wydarza się coś, co w Pana odbiorze jest nielegalne, nieetyczne czy niemoralne to dlaczego nie zgłosi się Pan z tym na policję lub bezpośrednio do OVB ? Jeżeli ma Pan dobre intencje i chciałby Pan uchronić obywateli przed czymś złym, niekorzystnym, to warto byłoby podjąć kroki, które mogą uniemożłiwią firmie działanie. Jeżeli chciałby Pan uzyskać jakieś zadośćuczynienie za poniesione krzywdy to wypada się zgłosić bezpośrednio do firmy, a Pan przychodzi na GoWork.pl, instytucji, której zadaniem nie jest obrona obywateli, ani stanie na straży prawa, a udostępnienie pracodawcy możliwości wejścia w dialog z kandydatami i Państwo ten dialog z powodu szumu informacyjnego uniemożliwiają. GoWork daje możliwość weryfikacji sytuacji związanych z mobbingiem, jeżeli Pan/Panowie uważają, że takie sytuacje miały miejsce to z tego co widziałam wyżej firma również otwarcie prosi o bezpośredni kontakt lub można to zgłosić do GoWork i liczyć na wsparcie prawne oraz terapeutyczne. Tak rozwiązuje się sprawy.

Aldona

Szczerze, bo chyba Pan nie zrozumiał- MAM TO GLEBOKO W (usunięte przez administratora) Niech sobie nawet dobierają te rozwiązania w piwnicy jak tak Lubią, dla mnie nie ma to żadnego znaczenia tak długo jak zdarza mi się dostać pieniądze za różne uszczerbki i wypadki. Reszta co Pan napisał to tylko kontynuacja tego co wcześniej. Pozdrawiam

Jeszcze nie odpowiedzieliście ile płacą za wystawianie złych komentarzy i przy okazji napisz dla kogo pracujecie, o ile nie pisze jedna osoba. Większość rzeczy, które piszecie już nawet nie jest złą opinia tylko kłamliwym oszczerstwem godzącym w dobre imię spółki i mam nadzieję że zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności i cwaniakwanuem tylko się pogrążacie.

Po pierwsze doucz się czym różni się piramida finansowa od mlm i jeśli miałeś kiedyś doczynienia z piramidą finansową, należy taki fakt zgłosić na policję (na co czekasz?). Po drugie, OVB jest jest legalną, zarejestrowaną i podlegającą nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego firmą pośredniczącą między klientem a instytucją finansową. To co piszesz jest to lekceważące oszczerstwo godzące w dobre imię spółki, które podlega odpowiedzialności karnej, a brak imienia i nazwiska nie zwalnia się z odpowiedzialności za pisane komentarze, ponieważ po adresie IP w łatwy sposób odszukuje się autora.

Maniek

Zgadzam sie

Mnie śmieszą rowniez te filmiki z jakichś imprez zagranicznych pokazywane na początku procesu rekrutacji...

moderator

Wspólne integrację są bardzo pożądaną kwestią wśród osób poszukujących pracy i rozpatrywane jako element wpływający pozytywnie na atmosferę pracy. Jakiego typu wyjazdy i integracje są organizowane przez OVB?

aktualny współpracownik

uważam że ludzie w ovb nie powinni nazywać się przedsiębiorcami, jesteśmy samozatrudnionymi a to wielka różnica :-) wynajmij biuro, zatrudnij trochę ludzi i płać im SAMODZIELNIE (nie za pomocą ovb) to może coś z przedsiębiorczością będziesz mieć wspólnego.

J

Jak wyglada praca tam? jak sie sprzedaje te ubezpieczenia? cos jak call center czy łaże po domach? czekam na konkrety bo z tej sieczki tutaj trudno cos madrego wyczytać poza skakaniem do siebie.

M
@J

Jeśli z lilkuset maili poniżej nie jesteś w stanie wyczytać konkretów, to nie zastanawiaj się i aplikuj do OVB. Jesteś idealnym kandydatem.

Joanna
@J

To moze nie wchodź na to durne forum gdzie kazdy wielce pokrzywdzony zyjacy na garnuszku rodziców. Tylko wejdz na stronę ovb poczytaj czym zajmuje sie firma, napisz maila gdzie ktos opowie ci na te pytania i wyslij swoje cv jeśli temat cie zainteresuje.

@J

Witam serdecznie, jestem managerem firmy od kilku lat i jeżeli chciałby/aby Pan/Pani uzyskać rzetelne informacje to uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt na fb, Linked In lub kontakt mailowy @: maria.szuprycinska@ovb.com.pl Pozdrawiam M.

i @Hahaha, rozumiem że piszesz z 2 innych IP i poza miejscem zamieszkania?

Magdalena
@J

Oczywiście pon forum ma się mieszane uczucia z głupiej ciekawości poszłam na rozmowę i zaskoczyło mnie ile energii i czasu poświęciła mi pracowniczka firmy. Jestem po ludzku pozytywnie zaskoczona efektem spotkania. Oby tak dalej

wsienk

Doradztwo rzetelne, konkretne . Ludzie kompetentni. Jestem bardzo zadowolona

G555

Praca jak praca nie róbcie sobie problemikow na zapas

Ja pracuje na linked in, idzie dobrze ludzie teraz potrzebują pomocnej ręki

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.