Opinie o Dre w Gronowo

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Dre. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Dre o rekrutacji.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dre w Gronowo

Crp.

Firma się reklamuje "Praca w przewidywalnych godzinach- Nadgodziny i praca w soboty, tylko wtedy, gdy sam je zaplanujesz. Przewidywalny grafik zmian w dziale produkcji", dziwne na Z4 nie ma przewidywalnych zmian, nie ma nawet grafiku co chwila zmiany pomieszane, z wymyślonych przez kierownika niby ważnych powodòw, nieustanne zastraszanie, notorycznie używanie tekstu "jak się nie podoba, to się zwolnij", a pòźniej zdziwienie, że nikt nie chce tam pracować, żadna podwyżka nie zastąpi szacunku do pracownikòw, kierownicy do wymiany, być może nie wszyscy, ale większość na pewno.

A jakieś w miarę bieżące powody to podasz? Odnosisz się do opinii sprzed prawie polowy roku, często cos się w firmie zmienia? interesują mnie teraz plany do końca roku, będzie cos wdrażane?

Czy pracodawca Dre motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Therek

Jeszcze jedna odpowiedź w kwestiach finansowych:) na start minimalna krajowa plus premia, po próbnym 2-3 zł do góry, choć słyszałem, że są tacy, co dostawali i 5:) ale ile tym prawdy, nie mam pojęcia. Jednak nie wszyscy dostają również podwyżkę po próbnym, więc wszystko zależy od "przypadku" Najszybciej awansuje się finansowo na magazynach, ale jeśli trafisz na magazyn drzwi, to współczuję Twojemu kręgosłupowi. Kilka miesięcy już nie pracuję, więc mogło coś się zmienić, ale nie sądzę bo kierownicy za mocno się boją Cwaniaka i Jarka, a Ci mają za wiele swobody w swoich decyzjach

Nowy pracownik

Pracuje w DRE od miesiąca i słyszałem że należy mi się karta na święta wielkanocne wszyscy je dziś odebrali a ja dowiaduje się że mi się nie należy… czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda z tymi kartami na święta

@pracownik D.R.E.

Zdarzało się że pracownicy wracali do pracy w firmie, znam kilka przypadków - nie wiem jaki to miało wpływ na rodzaj podpisywanych umów.. Na stanowisko przedstawiciela handlowego został już ktoś zatrudniony.

Takich ludzi jak pan Leszek B to oby było w tym kraju jak najwięcej chłop stworzył firmę i marke DRE niczego od nikogo nie dostał zaczynał od garażu. Wiedzę ma potężną w każdym temacie o czym nie porozmawiasz ile zarabia to jego sprawa on żyje tą firmą w każdym dniu a jak chcecie zarabiać jak prezes to otwórz swój biznes zobaczysz jak to jest człowiek z klasą i wielką kulturą do drugiej osoby wielki szacun Prezesowi i powodzenia w dalszym budowaniu fabryki DRE

Therek

Założyciele firmy i owszem zasługują na szacunek, i kiedyś pracownik mógł czuć się doceniony. Obecnie jednak wszystko staje na głowie. Młody pracownik, niewiele umiejący, a często i niewiele robiący, zarabia tyle samo lub nawet więcej od doświadczonych pracowników. Co do szefów produkcji, można rzec, że Cwaniak zmienił się na plus i stał się bardziej ludzki, lecz sztaplarkowy całkiem oderwał się od rzeczywistości i szuka rozwiązań nieistniejących problemów, ignorując lub czasami wręcz tworząc prawdziwe problemy dezorganizujące pracę. Wiele lat temu, zakładane wtedy kamery przemysłowe miały służyć bezpieczeństwu pracowników, obecnie to narzędzie inwigilacji!!! Przepracowałem wiele lat w tej firmie, jednak odszedłem gdy przelała się czara goryczy. Młodych głaskają po główce, a stary pracownik ma zapieprzać za siebie i młodego obiboka, który ma taką samą, lub wyższą stawkę. Człowiek to nie maszyna i potrzebuje czasem chwili na reset, 3-4 minuty na przysłowiowego papierosa, za co jest karcony, a młody siedzący w kiblu, gdzie kamer przecież nie ma:) 15-20 minut nie jest problemem.. to chyba coś nie tak?? Niestety takie podejście skutkuje tym, że w chwili obecnej firma na potęgę szuka pracowników, a niedługo może organizować łapanki, jak Wójcik, na nowych pracowników, A jeszcze niedawno mogli przebierać w CV, których starty leżały w sekretariacie.. I jeszcze jedna uwaga. Normy produkcyjne i owszem muszą być, lecz trzeba je ustalać nie na podstawie ustawionych na 110% maszyn i zewnętrznego audytu, który nie ma pojęcia o specyfice pracy, lecz na podstawie rzeczywistych możliwości i maszyn ustawionych na podstawie zaleceń ich producenta!! Przekraczając zalecane ustawienia powoduje się częstsze usterki i zmniejszanie jakości z której kiedyś DRE mogło być dumne. Nie wspominając już o utracie gwarancji i serwisu producenta maszyn.. Często ilość jest odwrotnie proporcjonalna do jakości

Renata Nowy wpis

Cześć, widzieliśmy z chłopakiem wygasła już ofertę dla technologa a tutaj ktoś przytaczał jakieś odejścia w ostatnim czasie. będziecie szukać nowych osób? Na stronie na razie nie widać ofert i nie wiemy gdzie jeszcze się rozglądać. Chłopak ma doświadczenie

Pracownik Nowy wpis

Radzę żeby zarząd otworzył oczy i podniósł dla ludzi wynagrodzenia. Nie będzie miał kto dla Was pracować, bo te wypłaty to jakaś kpina zeby mężczyzna zarabiał 3500 tysiąca miesiączkę !?? Ja się pytam jak on ma się za to utrzymać z kredytami a co dopiero dzieci i rodzine… wy sobie już z ludzi jaja robicie. Podnieśliście ceny drzwi od Marca a z wynagrodzeniami na co czekacie przy podwyżkach wszystkich cen produktów potrzebnych do życia.

Spider Nowy wpis

O czym mowa, przecież ostatnio odeszło paru pracowników że stażem ponad 10cio letnim, bo płacić nie chcieli. A podwyżka już rozdana w teren.

Nowy pracownik

Gaba
@Nowy pracownik

A dużo tracisz, że jej nie masz? Ja nawet nie miałem pojęcia, że takie karty są. jak wcześniej technologa szukali do siebie to nie było niczego o nich w opisie. Poza tym to kto konkretnie poinformował Cię, że nie możesz jej dostać? To oficjalne?

Ćebh
@Nowy pracownik

Bo to trza chyba 3 miesiące przezpracowac żeby się załapać na kartę. Dopytaj u kadrowej.

pracownik D.R.E.
@Nowy pracownik

Nowi pracownicy przyjmowani są zwykle na okres próbny - pierwsza umowa 3 miesiące i w tym okresie nie przysługują dodatki z funduszu socjalnego np. karta eden red oraz karta multisport. Kartę płatniczą edenred otrzymuje się po okresie 3 miesięcy - doładowywana jest ona dwa razy w roku : przed wielkanocą i przed wigilią kwotą zależną od dochodu w rodzinie i wynosi 900-1000 zł / dwa razy w roku.

@pracownik D.R.E.

A przy tym co piszesz zdarza się też, że byli pracownicy powracają? Zastanawiam się jak wtedy proces rekrutacji by wyglądał, też by mieli próbne 3 miesiące tak jak nowi czy od razu na stare zasady i benefity wracają? Ja o handlowcu myślę o ile stanowi to różnice

@pracownik D.R.E. Nowy wpis

Pracowjik

Wpisz se jeden z drugim w ekrs, jaką kasę co roku wypłaca se prezes na konto. (usunięte przez administratora) my na tego (usunięte przez administratora) On nawet nie wie, jakie modele drzwi ma w ofercie. Pora zrobic z tym porządek. Gdzie są związki zawodowe?

@Pracowjik

Chciałabym zobaczyć Ciebie ile wiesz człowieku na temat drzwi, byś zostawił prezesa zarobki głęboko z tylu bo to jego firma i jego zarobki . Jest to bardzo mądry człowiek, wie najwiecej ze wszystkich pracujących i zapewniam ze jeżeli stworzysz taka firmę jak nasz prezes, rozpoznawalna markę w całej Polsce i Europie i zatrudnisz 900 osób to będziesz mógł wypłacać sobie grosze a dać wszystko dla reszty pracowników, zapewniam, ze będą wszyscy chcieli u Ciebie pracować . Chcesz mieć związki zawodowe to musisz iść pracować w państwowej firmie za mniejsze pieniądze albo w budżetówce. Droga wolna … ale szacunek dla Prezesa za to ze stworzył tyle miejsc pracy i taka firmę prowadzi to się należy a nie wytykanie ile sobie wypłaca .

Prawnik

Kto ci takich historii naopowiadał, że związki zawodowe możesz zakładać tylko w państwowych firmach? W KAŻDEJ firmie możesz założyć OZZ. Wystarczy 10 osób. Odsyłam do ustawy.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Dre? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Rubiś

Prawda jest taka ze każdy z nas myśli żeby stąd (usunięte przez administratora)gdzie się da Chyba że nie masz ambicji. U Wójcika jest lepiej, tu nie ma zespołu, nie ma drużyny. Jest kierownik i reszta i raz malowane te drzwi malowane co 6 razy gadajo

@Rubiś

Na jakiej konkretnie podstawie stwierdzasz, że nie ma zespołu? zastanawiam się po prostu czy ludzie sami ze sobą nie mogą się po prostu dogadać? U mnie na zakładzie nie było jakieś z tym problemu

Ciekawe kiedy w tym roku zarząd podejmie decyzje o podwyżkach? Najniższa 500 zł netto w górę od Stycznia a my mamy czekać do końca roku 2024 na podwyżki? Dobre podejście było kiedyś… chociaż pracownik wiedział, ze podwyżki są w Marcu a teraz nic nie wiadomo… co, jak i kiedy.

a ze podwyżki maja być w marcu to skąd wiedzieliście? Kiedy to było ogłaszane? chyba, że to jakieś zasady wynikające z regulaminu firmowego? Jeszcze jakieś się w nim znajdują? I czy w teorii mogą niczego nie przyznać?

Majkel

No jak tam robiłem to z każdą umową byla podwyżka a dla stalych umow w marcu. A teraz i to sie ukróciło?

A kiedy to weszło tak w ogóle? wyżej już Pani dopytywała ale nie widzę odpowiedzi. Myślę o osobach na kolejnych umowach, dowiedzieliście się o tym teraz w styczniu czy w 2023 już tak właśnie było? zdarzyło się ze ludzie przestali umowy przedłużać?

były pracownik z 6 letnim staż
@Majkel

No jak ja pracowałem to po 3 miesiącach przedłużenie umowy na rok (11 miesięcy dokładnie) i podwyżka nr. 1, po 11 miesiącach umowa na ok. 3 lata (nie pamiętam ile miesięcy dokładnie) i już bez podwyżki - podwyżka za rok w marcu, po 3 latach umowa na stałe również bez podwyżki (czas covidu)- za rok też brak podwyżki stawki godzinowej. Skończył się covid - podziękowałem za współpracę, i była to jedna z lepszych decyzji po 1. zarabiam więcej, po 2 na święta dodatek podobny (ciut niższy), po 3 pracuję 8 h jedna zmiana, po 4. nie odczuwam bólu kręgosłupa i nóg, po 5. nikt nie chodzi do mojego przełożonego, i nie wymyśla bajek. Minus jest chyba tylko taki, że obecnie nie ma multisport w mojej firmie, innych minusów nie zauważam.

Przepracowałem w dre 20 lat przykro mówić ale odczułem sam po sobie psychiczne i fizyczne dojechanie człowieka ,Zaznaczam że jest to tylko moja opinia ,Z tego co mi wiadomo dużo osób odchodzi bo zdrowotnie nie dają rady ,Takie osoby są nie potrzebne w firmie ,Takie słowa padają tylko dobra wola przełożonych i taka osoba mogła by pracować ,Przykre bo wypłaty nigdy nie powalały na kolana pracowało się w soboty niedziele nie było stawki godz ile chciał tyle zapłacił przełożony Ostatnio zajechałem do dre po zaświadczenie nie miło wspominam te odwiedziny Życzę dużo zdrowia dla pracowników oraz kadry kierowniczej z perspektywy czasu mogłem szybciej odejść

Były operator

Ja przepracowałem tam ponad 15 lat i powiem wam z własnego doświadczenia, że odszedłem o co najmniej 10 lat za późno. Dzisiaj uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Nie dość że lesze pieniądze mam teraz to i klimat w robocie bardzo dobry. I każdy kto stąd odszedł a mam kontakt z wieloma ludźmi chwali sobie tą decyzję mało tego lepiej sobie radzi i spokojniej żyje. Powodzenia w odważnych decyzjach. Zmiany są potrzebne

@Były operator

10 lat za późno? To jak to możliwe, żeby tyle zwlekać z odejściem? W międzyczasie oferowali coś lepszego i dlatego zapadła decyzja, żeby jednak na jakiś czas jeszcze zostać?

Cos w koncu wiadomo kiedy beda podwyzki i czy w ogole beda w tym marcu

Takie tam

Szkoda że ta firma nie zatrudnia kobiet na produkcję,zapewne było by sporo chetnych i zainteresowanych praca w Dre pań

Amy
@Takie tam

Czy praca na tej wspomnianej produkcji jest jakaś ciężka, skoro panie nie są do niej zatrudnianie? W zasadzie to same się nie zgłaszają czy po prostu faktycznie jest wydana informacja o braku przyjęć?

@Takie tam

odpowiedzi są dwie, obie banalne, związane z BHP. .Po pierwsze normy dźwigania, które dla kobiet są dużo niższe, a więc nie mogłyby kobiety wykonywać sporej części pracy. Po drugie sprawy sanitarno-socjalne. oddzielne szatnie, więcej toalet, wydzielanych dla obojga płci. Kobiety pracują w DRE, ale w większości są to specyficzne stanowiska, gdzie jest to po prostu możliwe

Kpkv

Wszystko bez sensu wszyscy jesteśmy zastraszani ,wystarczy tylko się zjednoczyć,nie bać się, postawić, przecież wszystkich nie zwolnią, im jest dobrze ale nas jest więc.! przecież nie takie zakłady czy firmy musiały w końcu uznać wyższość pracowników nad układami i głupotą pseudo inteligencji i tych którzy uważają że mogą więcej i są mądrzejsi przecież oni używają tylko pół głowy a druga to przerost ambicji nad formą i treścią układów jaka została im dana bez żadnych logicznych faktów ani jakiś wyjątkowych predyspozycji inteligencji czy mądrości życiowej, to zwykli manipulatorzy którzy dostali narzędzie i to wykorzystują a szefostwo na to pozwala.

XYZ

Czemu ktoś zadaje pytanie odnośnie konkretnej osoby…? swoją drogą jak tu stoicie teraz z jakimiś integracjami? Mam na myśli głównie przyjmowanie osób całkiem nowych. Jak szybko można się wdrożyć?

Ojej

A tak naprawdę firma jest bardzo dobrym płatnikiem I dba o ludzi. Jednak jest taki jeden zepsuty gość który zwie się szefem produkcji ma strasznego garba także każdy wie o kim mówię. Jest to osobnik który nienawidzi sam siebie i wszystkich. Robi wszystko żeby ludzie między sobą kłócili się byli zaszczuci takie było jego kiedyś podejście i jest nadal. Ale tak to jest jak coś dostaje władzę jest takim powiedzmy to byłym (usunięte przez administratora) bez szkoły. Tylko że najwidoczniej to szefostwu odpowiada i nikt z tym nic nie robi. Piękne hale nowy sprzęt i tylko pracować. Jednak stanowisko nigdy nie wygoni słomy z butów prawda. Pozdrawiam was wszystkich.

@Ojej

A cel takiego podejścia jaki jest, bo trochę chyba nie łapię? O awansach dla operatorów już wstępnie w innym wątku czytałem, zaciekawiły mnie jednak warunki w tym przypadku. omówicie je? chodzi mi o opcje na e wyższe stanowiska, jakie jeszcze są do wyboru i ile osób do teraz z tych niższych awansowało?

Były pracownik produkcji

Szczerze mówiąc znając ten zakład z perspektywy wielu lat naprawdę warunki pracy nie były złe tak samo i wynagrodzenie, ale z czasem dre jakoś dziwnie zaczęło zmieniać politykę firmy szczególnie co do pracowników produkcji którzy jakby nie patrzeć są kamieniem milowym tej firmy. Dokręcanie śruby podwyższanie norm coraz słabsze materiały a wymagania co do jakości coraz większe. Ponadto wprowadzenie kontroli jakości która nie ma pojęcia o niczym zawracanie głowy i konsekwencje w postaci zabierania premii dostatków za ledwo dostrzegalną wadę znaleziona przez panów kontrolerów. A prawda jest taka że na złożenie jeden sztuki średnio w zależności od modelu wychodzi od 3 do 6 minut powiedzmy, a panowie od kontroli mogą szukać dziury w ca calym do tej pory aż coś znajdą a a ty nie dość że musisz wyrabiać normę to Każda sztukę puszczać idealna chyba że jest pilna ale to kto pracował ten wie ;) Koniec końców ludzie się zwalniają i będa się zwalniać nawet ci którzy byli praktycznie od początku są w stanie znaleźć sobie lepsze warunki pracy jak widać i tak. Będzie póki pan prezes Berbeć który jest naprawdę konkretnym gościem który budował ten zakład od podstaw nie zainteresuje się problemem który tkwi wewnętrz tego zakładu od lat. Czyli zepsute, toksyczne nie szanujące ludzi kierownictwo brygadziści itd. zwalniają się pracownicy z ponad 20 letnim stażem gdzie na ich miejsce jest ekipa z jednej ze znanych elbląskich ulic, są to słowa jednego z szefów produkcji.. Jak tak dalej będziecie działać panowie i panie to nie wiem kto tam będzie pracował, chyba że ze nie będzie miał wyjścia a brygada stworzona z (usunięte przez administratora) koniec końców się kiedyś rozpadnie. Pozdrawiam pamiętajcie, że świat nie kończy się na bramach dre.

Zaniepokojony
@Były pracownik produkcji

Normy do wyrobienia faktycznie są wysokie, a czasu nie rozciągniesz choćbyś nie wiem jak się starał. Kilka minut na jedno skrzydło to naprawdę mało czasu. Co do kontroli to musisz pamiętać że oni też są rozliczani ze swojej roboty, więc nie można mieć do nich pretensji. Co do toksyczności o której się mówi to się nie wypowiem bo nie znam ludzi z DRE ale tego typu koligacje są nie tylko tam.

@Były pracownik produkcji

Z perspektywy lat.. z 10, może 12 lat temu Pan Leszek powiedział na jednym z zebrań z pracownikami, że firmę stać na utrzymanie załogi i wypłacanie wynagrodzeń nawet przez dwa lata, nie patrząc na spadki zamówień, gdyż wyszkolona załoga jest najważniejsza. Był to jeszcze czas, gdy w DRE pracownik zarabiał miesięcznie, bez sobót!!!, rocznie tyle ile w innej firmie w Elblągu przez 1,5 roku, albo i dwa lata. Niestety przez lata sporo się zmieniło. Beż sobót i innych nadgodzin przeciętny pracownik zarabia tyle ile w każdej innej firmie. No chyba, że mocno trzyma palec w (usunięte przez administratora) odpowiedniej osoby, tudzież pozostaje w jakiś koligacjach rodzinnych z którymś z kierowników/szefów produkcji/magazynu. Możesz niewiele umieć, popełniać błędy, a i tak masz ochronkę. No cóż, tak jest w chyba każdej firmie, bo PRL dalej siedzi w ludziach, ale w DRE15 lat temu nie rzucało się to aż tak mocno w oczy. Co się zmieniło?? Może zmiana pokoleniowa właścicieli?? i mniejszy nadzór nad decyzyjnymi szefami produkcji. Co do kontroli jakości.. no cóż, puszczenie drzwi na stole to powiedzmy 4-8 minut w zależności od złożoności, na linii płytowych ze 3 minuty, ościeżnicy od 1,5 do 4 minut. Kontrola może wyrób sprawdzać i 5-6 minut. Biorąc pod uwagę fakt, że drzwi/ościeżnicę trzeba zmontować/okuć pracownik na produkcji ma czasu na kontrolę 10-20 sekund. Efekt może być tylko jeden. Chcesz psa uderzyć, kij sam wpadnie w ręce. Dołożyć na szalę trzeba jeszcze jedną istotną kwestię. Jakość półproduktów i coraz gorsze materiały z których są wykonywane. Sfilcowana okleina na panelach, płytach pionach ,kątownikach itd. pełno "wiórków kokosowych" odciskających się na elementach, kropki i nacieki wypluwane przez dysze lakierni To wszystko sprawia, że jakość jest coraz gorsza, a kontrola jakości ma coraz więcej do roboty. Reasumując DRE straciło wiele i może jeszcze więcej stracić w nawiązaniu do słów prezesa sprzed 10 lat, jeśli nadal będzie prowadziło politykę szukania winnych na finalnym stadium produkcji. Winna jest organizacja pracy, czyli nadzór od brygadzistów przez kierowników, do szefów produkcji i założenie, że i z badziewia, da się zrobić produkt tej samej jakości co z właściwych materiałów. Brak jest właściwej logistyki produkcji, elementy czasami znajdują się na innych halach, lub stoją tak, że blokują dostęp do innych potrzebnych elementów. Dokładając do tego nazbyt wysokie ego szefów produkcji, których kiedyś potrafił postawić do pionu Rysiek, a teraz robią co chcą, mamy pełen obraz sytuacji

Czy pracodawca Dre motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

@Aldente

A i owszem Jak będziesz dobrze i sumiennie robił na stanowisku to w zamian będziesz delegowany na różne stanowiska i różne hale. Polecam Aldente

@@Aldente

I cóż to wnosi w twoje warunki zatrudnienia? praca staje się mniej monotonna? Poznajesz nowe osoby? nabierasz więcej doświadczenia? a jak wtedy z kasą, bo zastanawiam się czy wykonujesz te sama robotę czy jednak powinna się ona różnic w zależności od zadania?

Therek

wnosi to tylko tyle, że robisz na innym stanowisku. w DRE są 2 ogólnie pojęte stanowiska, operator i pomocnik, brak jest podziału na rodzaje maszyn, oraz brak jakiegokolwiek związku z wynagrodzeniem. czasami pomocnik po roku pracy, może wręcz zarabiać więcej niż operator z 15 letnim stażem. Wszystko zależy od widzimisię kierownika i ewentualnie od tego lak dokładnie opiłujesz paznokcie i jak głęboko i dokładnie nimi pogmerasz.

@Therek

A czy pomocnik może przejść na samodzielne stanowisko operatora? Po jakim mniej więcej czasie od zatrudnienia? Ile taki pomocnik może zarobić na start?

Therek

Awanse na operatora są możliwe:) jednak najczęściej nie wynikają z wiedzy i umiejętności zawodowych (są nieliczne wyjątki), lecz z przypadku, lub znajomości, tudzież z umiejętnego cukrowania do odpowiednich osób. Inna sprawa, że wszystkie maszyny, są po prostu powiązane w różny sposób w linie produkcyjne, więc żaden operator nie jest "samodzielny" a czasami wręcz odpowiada za maszynę i kilku pomocników pracujących wraz z nim. Tak więc operatorem możesz zostać po zatrudnieniu, po tygodniu zacząć się przyuczać, po roku, a możesz przepracować 10 lat i pomimo wiedzy i umiejętności być nadal pomocnikiem wykonującym czynności operatora. Jak już napisałem nie przekłada się to w żaden sposób na stawkę. Znam kilka przykładów z jednej z hal gdzie pomocnik zarabiał więcej niż operator który za niego odpowiadał, lub na maszynie nie było operatora, ewentualnie był jeden na 3, później 2 zmiany, notabene zarabiający gorzej od pomocników, pomimo tego, że jego zmiana wykonywała, przy 2 zmianach, 60-65%, wszystkiego co ta maszyna robiła. No cóż w DRE jest takie powiedzenie, które nader często jest prawdziwe: miej (usunięte przez administratora).. a będzie ci dane. Po prostu, od tych którzy się starają i rzeczywiście coś robią wymaga się więcej, lecz w żaden sposób nie przekłada się to na zarobki. Dlatego odszedłem kilka miesięcy temu z tej firmy, gdzie układy i nepotyzm są ważniejsze od umiejętności i zaangażowania. Są nieliczne wyjątki, ale tylko potwierdzają regułę.

@Therek

Pewnie bardzo słuszna decyzja,DRE już ciężko będzie to zmienić bo to ludzie którzy pracują tworzą ta atmosferę jak ja pracowałem lat temu 7 już to za 50 PLN (usunięte przez administratora)bo dostał więcej jednym słowem brak słów.

Therek

A ja mam takie pytanie. Czy ktoś się orientuje kiedy ruszą nabory do powstającej hali firmy DRE w Pasłęku? Mieszkam w Pasłęku i zamiast dojeżdżać do pracy do Elbląga chętnie zmieniłbym na pracę na miejscu. Będę wdzięczny za odpowiedz.

Wiolka

Czyli Montażyści za to nie maja podobnych problemów jeśli o dojazd chodzi? praca raczej mobilna, pytanie czy są jakieś lokalizacje, które bywają najczęściej obsługiwane? Ciekawi mnie gdzie partner by jeździł, macie teraz ofertę na stronie i jakoś szerzej się w niej do delegacji nie odnosili. Ile mimo wszystko zarobi jeśli od stycznia by się zwerbował?

Crp.

Wurst
@Crp.

Widać że u jarka jest to samo co u janka ,, Jak się Panu nie podoba to niech się Pan zwolni '' aż się wszystko posřą, podwyżka nic nie dała, ludzie nie chcą pracować w takiej firmie gdzie ma się pracownika w czarnej dziurze.

Ku... M..!
@Crp.

Ależ to samo widać na Z-3. Chcesz pracować, pracuj, ale żadnego poszanowania do drugiego pracownika. Wyzwiska, obelgi na takie rzeczy kierownik Maciuś nie reaguje. Daje wolną rękę hołocie, wszystko wie i widzi co się tu wyprawia, już nie wspomnieć o zawalaniu drogi dojazdowej do maszyn, przestawianiu regałów, aby mniej przejazdu było sztaplarką, brak tego, tamtego a czego najwięcej potrzeba to aż za dużo. A potem jak coś powiesz to najlepiej "sam się zwolnij" , bo "gówniarstwo dorosło" i ma więcej do gadania i szczekania na starszych od siebie. Nie polecam tu pracować bo zrobią z ciebie (usunięte przez administratora)a nie pracownika a na koniec dadzą ci kopa

@Crp.

Mają w dűpïë nowych, starych, wszystkich jest jeden szef trzech ważnych kierowników i dziura nie ty albo ten to następny, nie ma problemu i ludzi niezastąpionych.

Jochan na pewno

TRW.
@Rydzyk

Na Z4 nie można brać urlopòw, bo kierownikowi cały czas coś nie pasuje, a to za dużo pracy, a to za mało pracownikòw, a to coś tam, cały czas zastraszanie, a pòźniej zdziwieni, że ktoś coś nagrywa.

Żart.
@TRW.

No na Z4 jest (usunięte przez administratora) tam są same problemy z urlopami, zwolnieniami, ze zmianami, najlepiej jak ktoś by się tym zajął, bo to co tam się dzieje, to tylko czekać aż ktoś to zgłosi znowu.

Iza
@TRW.

Jak to? To jak jest rozwiązywana kwestia z zaległymi urlopami? Dostajecie za nie ekwiwalent?

Bombel
@Ku... M..!

A biedny Pan Robert musi robić za wszystkich ustawiać przestawiać wystawiać ☹️☹️ nawet nie ma czasu się ogolić,umyć zębów .Straszne to jest

@Crp.

Nic się nie zmieniło od 2016 roku przykro .Kiedyś pracować tam było marzeniem jaki ja (usunięte przez administratora) byłem .

Były pracownik z4
@Żart.

Jako było pracownik z kilkuletnim stażem powiem wam tak na ile sobie pozwolisz na tyle dobrze albo (usunięte przez administratora) cie traktują, a jeśli chodzi o Pana kierownika z z 4 to nie ma i nie będzie człowieka który go zastąpi. Jedyny kierownik który tak naprawdę jest za ludźmi chyba ze naprawdę jesteś łajza nie pracownik. Wszyscy którzy wieszają psy na Panu Januszu niech podpytaja co dzieje się na innych halach i co to znaczy pimpek majster ustawiajacy pracownika z 20 letnim stażem za to ze przez minute stoisz a mógłbyś jeszcze pol sztuki złożyć. Jeśli chodzi o Pana Janka to właśnie ludzie pracujący pół życia w tem firmie byłli dla niego najważniejsi. Znam historie tego zakladu to fakt faktem na z4 praca nie należała do najlżejszej ale takiego kierownika jak Janek juz nie będzie, będziecie płakać jak go zabraknie. Bo pan Jarosław nie szanuje ludzi a wręcz ma ich za odpad, a Pan Janusz walczył nawet o głupie przerwy na papierosa i bardzo długo z4 była jedyna hala która palila w trakcie pracy. Także nie narzekajcie na z4 bo jeśli chodzi o ten cały (usunięte przez administratora) to tak naprawdę dalo się tam pracować. A druga sprawa ze wyrocznia jest Pan Jarosław dre zbaw który ma cie za pionka w grze suszy głowę kierownikowi i cały ten lacuezek kończy się na tobie niestety w międzyczasie po drodze brygadzisci ułatwiający ci swoim szczerym donosikiem na twoja osobę opierając się na tym czy cie lubie czy niekoniecznie. grzechem by było narzekać na kierownika.a jak ktoś ma wątpliwości niech zweryfikuje czy podpyta starych lisow. miękki, Pan cwanszy, Pan wilk itd. Kto pracował ten wie o co chodzi.

@Crp.

Czemu w takiej fimie, chociaż (usunięte przez administratora)ustawa to zakłada nie ma wolnych związków zawodowych. Przeciez (usunięte przez administratora) misieliby wszystko z wami ustalać. Każde zwolnienie, każdy ruch. Nie ma, że jest wypłata Vco roku 10 mln na konto dywidendly. Zobacx se jeden z drugim. Erkado 100% zostawia na rozwój.

Karuzela dziadostwa czas start

Zacznijcie szanować ludzi którzy pracują dla tej (usunięte przez administratora)firmy po 20 lat a nie traktować jak odrzut. Bez tej ekipy będzie (usunięte przez administratora)się a nie daj się. Zakochani w sobie i swoim wielkim ego nie potrafiący nic kierownicy i tfu wielcy brygadzisci, kolesiostwo (usunięte przez administratora) i nic więcej. Długo tak to wielkie dre nie pociągnie będzie płakać jak ludzie masowo zaczną się z wami żegnać. Zacznijcie szanować pracowników.

@Karuzela dziadostwa czas start

(usunięte przez administratora) było zawsze na (usunięte przez administratora)dorobioli się wszyscy Najpierw Wy, Potem Dziady kierownicy, potem dziady zmianowi, potem ta cała kópa na około a zwykli uczciwi ludzie którzy chcą tylko uczciwie pracować i zarabiać uczciwie są okřàðå j gdzie jest zwykła uczciwiość ludzi którzy nie mają nic do gadania nawet nie pozwala im się myśleć bo ci którzy mają władze myślą że są mądrzejszy i co chcą udowadniać na każdym kroku a to tylko depile zwykle

Wanda
@Dre

Czyli przedstawiłeś w skrócie całą strukturę org jaką tu macie? tutaj wgl jest obecnie szansa na awans np., na takiego zmianowego czy to wszystko juz od lat pozajmowane jest? Jesli o odejścia chodzi to faktycznie sie obecnie coraz częściej zdarzają jak zapowiedział czy wciąż niezmiennie pracujecie?

Iks igrek zet
@Wanda

Ludzi się masa zwolniła i nadal się zwalniają, codziennie kogoś nie ma młodzi mają te same stawki co starzy, tyle że młody przychodzi do pracy jak chce i są zadowoleni że wogole się pojawił, a stary chodził i będzie chodzić, a jak będzie chciał wolne to usłyszy ze ludzi nie ma, albo inna bajkę. Lepiej już sms napisać że cie nie będzie. Każdy na podwyżki czeka, które i tak wiele nie zmienia teraz. Sami cie nie docenia, zdarza się ze operator ma mniejsza stawkę od tych młodych. Przecież to paranoja jakaś.

@Iks igrek zet

To prawda, na podwyżki ludzie czekają, pensje się nie zmieniają przy takiej inflacji to wynagrodzenie o 25 % spadło, a podwyżek nie ma. Fajnie jak podwyżki będą adekwatne, człowiek pracuje 8 lat a zarabia nieco więcej ponad najniżej krajowej

Ona

Czy tę ośmioletnią górkę liczysz z jakimiś stażowymi, które są przyznawane? Widzę także że minęło sporo czasu odkąd stawialiście te opinie. Czy odnośnie podwyżek już cos wiadomo? Kiedy maja być docelowo przyznawane? I czy są proponowane jeszcze jakieś inne zmiany do końca tego roku?

@byly pracownik

Pracowałem w tej firmie w 2006 roku Przepracowałem około rok lecz opuściłem to miejsce gdyż nie liczył się człowiek tylko statystyki i normy Jak w każdym zakładzie są (usunięte przez administratora) i ludzie którzy mają swój rozum Prawda jest taka że to ludzie tworzą atmosferę wrogości nienawiści i zazdrości Ja trzymam się jednej zasady w życiu jeżeli mi coś nie odpowiada w danej osobie to jej to po prostu mówię Po co gadać z kimś kto jest taboretem Trzeba być sobą a nie patrzeć na innych Jak Ty do ludzi tak ludzie do Ciebie Sami tworzycie atmosferę a później narzekacie A kolejna podstawowa sprawa jest fakt że jeżeli pracodawca ma Twoje argumenty gdzieś tak jak Ciebie to czy zasługuje żeby go dorabiać Zawsze można zmienić pracę tylko to trzeba jeszcze potrafić a z tego co widzę to tylko narzekanie i biadolenie Ja zwolniłem się po kłótni z kierownikiem i nie żałuję tego Teraz mogę się tylko śmiać z takich komentarzy Ludzie zacznijcie się szanować ! Skoro uważacie że ktoś Was bierze pod nogi to się nie dawajcie Ja też nie raz słyszałem że na moje miejsce 10 czeka tylko nigdy żadnego nie widziałem Każdy jest kowalem własnego losu a życie jest zbyt krótkie żeby dawać sobą pomiatac

Czy nowo zatrudnione osoby w Dre otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Zostaw merytoryczną opinię o Dre - Gronowo

• Jak się pracuje w Dre?

Zobacz opinie na temat firmy Dre tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dre?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 160, z czego 15 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 103 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dre
1.5/5 Na podstawie 1317 ocen.
  • Nefrytowa 4
    82-300 Gronowo