ARCELORMITTAL

Dąbrowa Górnicza

Opinie o ARCELORMITTAL

były pracownik 2009-06-29 11:01
nie polecam... pracowałem tam bardzo długo - kolesiostwo i awansowanie ludzi z tzw. "rodziny" - jeszcze tkwią w głębokim komunizmie bo czy robisz coś czy nie i tak dostaniesz taką samą wypłatę
transition 2010-07-31 21:35
SSC wysyła na delegację za granicę bo tam mogą nie przestrzegać przepisów dotyczących nadgodzin i pracuje sie po 12 godzin a pózniej nikt tego nie traktuje jako nadgodziny, radzę uważać co obiecują bo jak czegoś nie dadzą wam przy umowie na piśmie to na pewno się tego potem wyprą. zeby zdobyć doświadczenie za wszleką cene to i może to sie nadaje ale żeby żyć i pracować jak człowiek to już nie.
apap 2012-09-09 21:15
Jeżeli chodzi o SSC to dementuję to, co napisał poprzednik - nadgodziny na delegacji są traktowane normalnie. Kiedyś firma płaciła za nadgodziny, obecnie są odbierane jako czas wolny. Ilość pracy w normie, w jednych zespołach więcej w innych mniej. Nadgodziny tylko przez kilka dni zamknięcia. Elastyczny czas pracy. Nie ma obowiązkowego pół godziny na lunch. Wynagrodzenie i benefity uważam, że konkurencyjne w stosunku do innych SSC.
kaja 2016-08-06 18:37
Teraz to już nie ma takiej oferty pracy @ttrrtr, ale wydaje mi się, że o ewentualnej rekrutacji dowiadywać się bezpośrednio u nich, bo może się będzie miało szczęście.
enemy 2016-11-03 20:50
super firma ....najlepszy jest hiszpański zespół ......pozdrawiam z dalekiej krainy......
nickk 2016-11-30 10:45
A najwspanialej pracuje się w zespole niemieckim. Menagera zespołu właściwie nie ma w pracy, zespół nie ma kontaktu ze swoim managerem ponieważ ten nie odpowiada na emaile, no i oczywiście w pracy jest nieobecny. Tak więc jeśli zespół potrzebuje czegoś od swojej pani manager- to ma po prostu pecha, nie należy zakłócać spokoju pani manager.
Ale manager zespołu jest bardzo dobrym szanowanym i uznanym pracownikiem ponieważ manager jest z rodziny. I to w zasadzie wszystko na temat pracy w SSC.
zgadzam się z przedmówcą 2016-11-30 10:46
Zgadzam się z przedmówcą, jest to prawdą w 100%, znam temat z autopsji. Zresztą z tego co się orientuję to managerowie w SSC w bardzo oryginalny sposób zarządzają zespołami. A najzabawniejsze historię krążą po firmie na temat team leadera, który otacza się tylko młodymi dziewczynkami, a ta która najkrótsze spódniczki nosi i największe dekolty, ta ma najlepiej w pracy. Żenujące.
100% prawdy 2016-11-30 10:46
Małe sprostowanie, team lider został managerem. To prawda co pisze powyżej po transition zespołu AP do Rumuni „team lider” zapewnił pracę takim właśnie dziewczynkom w krótkich spódniczkach i z dekoldami w swoim zespole natomiast resztę potraktował……
Żenada 2016-12-03 11:45
Żenująca prawda o pracy w SSC. Faktem jest że są pewne dziewczyny które dają od siebie znacznie więcej niż wkład w pracę zawodową, mają uprzywilejowaną pozycję w firmie. Można stracić orientację czy to praca w księgowości czy w klubie nocnym.
zainteresowana pracą 2017-03-30 20:50
Witam. Proszę o informację na temat pracy w zespole z językiem francuskim. Aktualnie widnieje oferta pracy dla specjalisty kisęgowego z francuskim, zastanawiam się czy nie aplikować, jednak trochę obawiam się relacji z przełożonym. Wolałabym nie okazywać jakiejś szczególnej sympatii "managerowi" w zamian za to że mam pracę.
Dzięki za info
Karolina 2017-07-25 18:40
@zainteresowana pracą czy zdecydowałaś się w końcu na aplikowanie na którąś z ofert zatrudnienia w ARCELORMITTAL? Możesz opowiedzieć, jak wyglądał proces rekrutacyjny, jak również opowiedzieć wrażenia z pierwszych tygodni pracy?
kandydat 2017-08-03 14:14
W chwili obecnej poszukuje pracy i chodzę sobie nawet można powiedzieć hobbistycznie na rozmowy, więc opiszę moje doświadczenia. Czekając na rozmowę zauważyłem parę dziwnych zachowań pracowników co jest dla mnie świadectwem ludzi jacy tam pracują. Na samej recepcji Pani przyszła z przepustką koleżanki, w czym nie widziała żadnego problemu i nalegała, żeby ją wpuścić. Generalnie budynki pamiętają jeszcze epokę PRL-owska. Taka smutna, depresyjna atmosfera. Natomiast Pani z HR oraz sama rozmowa z dyrektorem była OK. Co do pracy, oczywiście wymagana i zaznaczona proaktywność - przeze mnie rozumiana jako masz zapierniczać na mój sukces. Nadgodziny nie są płatne ( a po rozmowie wnioskuję, że jest ich dużo), ale do wybrania w ramach godzin pracy z ZAZNACZENIEM, jak nie zawali się swojej pracy. Więc, pewnie nikt tego nie rejestruje i każdy ma to gdzieś. Jak dla mnie pewnie nie działa. Możliwość podróży pomiędzy hutami, ale nie ma samochodów służbowych, więc trzeba mieć swój (zwracają koszt paliwa). ale jak masz być gdzieś na 8 rano, to nikt Ci za np. 1,5h dojazdu już nie zapłaci, tak samo za powrót. Więc możliwe, że spędzicie cały dzień do 19-20 w pracy i zapłacą wam za 8h, z czego mogą być nadgodziny bez dojazdu. Trochę słabo. Mało młodych ludzi, generalnie czuć komuną. Kadra zarządzająca koło 50, więc nie liczę na fajną atmosferę pracy. Obraz trochę jak komunistyczne PKP. Dla młodych ludzi odradzam kompletnie.
kandydat2 2017-08-10 21:14
Potwierdzam, mialam w tym samym czasie rozmowe w sprawie (biurowej) pracy i bylo dokladnie tak jak napisal moj kolega...tam czuc jeszcze komune. Budynek z zewnatrz nie wygladal dobrze, ale w srodku bylo widac swiezy remont i nowe wyposażenie biura. Rekrutacja na stanowisko biurowe jest kilku etapowa podobnie jak w wiekszosci firm z tym ze Panie z kadr sa naprawde mile i sluza informacja...prawda jest taka ze nigdzie nie jest idealnie, a bez pieniedzy jest jeszcze gorzej.
Karolina 2017-08-14 15:54
Na pewno przydałaby się tak wyczerpująca wypowiedź jak Twoja @kandydat, tylko że osoby, która pracuje już jakiś czas. Czasem na rozmowie coś przedstawia nam się inaczej, a po upływie paru miesięcy jest kompletnie inne. Czy ktoś mógłby w podobny sposób się do sytuacji w ARCELORMITTAL odnieść?
Zostaw swoją opinię o ARCELORMITTAL - Dąbrowa Górnicza
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ARCELORMITTAL