Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

Witold

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć?

stażysta USA

Te najbardziej hojne oferują nawet 7 tys. dolarów- taką płacę stażysta dostanie w Palantir, spółce specjalizującej się w wyrafinowanym oprogramowaniu do wydobywania danych dla służb wywiadu i wojska. Kilkadziesiąt dolarów miesięcznie mniej oferuje VMware, światowy potentat w będącym ostatnio na topie oprogramowaniu do wirtualizacji. Trzeci na liście firm najbardziej hojnych dla swych stażystów uplasował się Twitter - w jego kalifornijskim biurze mogą oni zarobić prawie 6,8 tys. dolarów miesięcznie. Dwie kolejne firmy, LinkedIn i Facebook płacą uczestnikom swego stażu 6,2 tys. dolarów pensji. Nieco mniej hojny jest Google, którego staże promowano niedawno w jednym z hollywoodzkich filmów („Stażyści") - średnie wynagrodzenie wynosi tam niespełna 6 tys. dolarów. Niewiele mniej oferuje Amazon, który ma z kolei znacznie gorszy wizerunek jako pracodawca niż Google.

Krakowski Filantrop

Czy to prawda że w Krakowskim oddziale przyjmują samych studentów? Czy to prawda ,że rekrutują kogoś na deva a potem trafia do teamu testerskiego?

@Krakowski Filantrop

bo w polskiej nokii dev to tak naprawdę tester. Jest to firma z wielkim ego a tak naprawde powinni być polakom wdzieczni ze chca pracowac dla nich za tak gó*niany hajs.

Przegryw
@anonymous

Poszedlem na deva c++ a zbieram logi i udaje ,ze je analizuje i cos z nich rozumiem. Czy to normalne czy poprostu zle trafilem?

Praktykantka
@Przegryw

Mam to samo ale jako praktykant. Nie napisałam ani jednej linijki w c++ przez miesiąc. Juz szukam nowej pracy żeby po praktykach uciec...

rrrr
@Krakowski Filantrop

lepiej, studentów wprowadzają studenci...

Exit
@rrrr

Posadzili mnie w gronie 10 studentów. Kazdy z nich robi na 3/5 a tak naprawde to nic nie robi. LM twierdzi, że mam poprowadzić ich przez życie. Zapowiada się szybkim exitem :/

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.

@anonymous

Nokia ma widełki płacowe na każdym grade-ie. To nie jest tak , że płacą ile im pasuje tak jak w niektórych korpo. Za granicą zarobisz 2500-4000 tylko ceny są parokrotnie wyższe. Pracowałem w Nokii i to prawda , że to low cost center. Tak czy inaczej stawki są rynkowe i porównując inne zawody w Polsce całkiem niezłe. Mnie martwi inna rzecz w tego typu korporacjach w Polsce - tzw. "polski managment" występujący w wielu korporacjach tego typu potrafiący upodlić człowieka (władza absolutna). W Nokii nie doświadczyłem takiego chamstwa, albo ludzie lepsi, albo amerykanie trzymali ich w ryzach i nie mieli za wiele do powiedzenia.

@123

ceny parokrotnie wyższe? wpisz sobie na YT: porównanie cen między polską a niemcami. Konktaktowałem się kiedyś z niemiecką agencją zatrudnienia i babka mi powiedziała, że nie widziała nigdy oferty pracy dla informatyka za mniej niż 2500 euro, z reguły absolwent bez doświadczenia ma 3000 euro (to i tak mniej niż średnia niemieckich zarobków we wszystkich branżach, nie mówię tu o IT). Kolega który pracował we wrocławkim Ibm i cudów tak się nie nauczył po roku dostał pracę w niemczech z salary 3800 euro brutto. Więc najpierw pomyśl zanim napiszesz.

@123

gogle: Zakupy w Lidlu - taniej jest w Polsce czy w Niemczech

@anonymous

Na YT życia sie nie nauczysz. Mam porownanie miedzy UK a PL moze nie jako programista ale rowniez w IT jako sieciowiec. Realia sa takie ze ceny sa 1.5 do 2 razy wyzsze w UK a zarobki nie powalają. Koniec koncow 1000zł miesiesznie na reke mniej w kieszeni zostaje w PL. Dla niektorych to duzo dla mnie osobiscie nie warte tyle by nie widywac sie z rodzina. Pozdraiam.

@anonymous

Drogi menadzerze z Nokii wiem, że jest ci przykro ze nie możesz znaleźć taniego pracownika i musisz jakoś tutaj zatrzeć obraz tej fatalnej firmy. Nie porównujemy tutaj UK, a Niemcy. Porównywanie z UK nie ma sensu bo jest Brexit i nikt już tam nie emigruje. W Niemczech masz tańsze mieszkania, tańszą elektronikę i 3x wyższe zarobki takie są fakty. Anglia nigdy nie była tania. Ale jak wolisz, mój przykład: benzyna w Polsce 5 zł, Niemcy 1,29 euro=5,54 zł fryzier w Polsce 25 zł, Niemcy 10 euro = 45 zł Cena średnia metra kwadratowego mieszkania w Warszawie to 8 370 zł, w Niemczech: https://domy.pl/mieszkania--niemcy-pl Płaca minimalna Polska 2100 zł = 500 euro, NIemcy 1500 euro = 6250 zł Płaca dla absolwenta studiów w PL 2000-3750 zł netto, Niemcy 2500-3800 euro brutto=6500-9800 zł netto żarcie i chemia w markecie (to że jakość chemii jest lepsza na zachodzie to wiadomo nie o dziś, a ceny niższe) porównuje ceny żywności z niemieckiego i polskiego LIDLa: pudding 0,15 euro centrów=90 gr, polski lidl podobnie, pieczywo i kawa w niemczech są nieco droższe, a reszta praktycznie to samo. Nowy samochód w salonie kosztuje tyle samo co w PL, a nawet mniej to niemcy od lat stosują dopłaty do nowych samochodów chodzi o ekologię. W polsce jest 500+ na dziecko, w niemczech jest program 200+, ale w euro = ponad 800 zł na dziecko. Czynsz za mieszkanie płacę w niemczech za 65m2 około 130 euro = 550 zł, Polsce płaciłem podobnie, Internet w Niemczech jest nieco droższy, ale nie 3x razy droższy ;) To że z Polaków zrobiona naród frajerów to nasza wina, że się godzimy na niskie stawki w PL. są firmy które jak 15 lat temu płaciły 2000 zł netto, tak nadal płacą 2000 zł netto po dziś dzień.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

" Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem " Ludwig von Mises.

Robert

Jaką macie atmosferę w firmie? Czy warto starać się o pracę? Jakie zarobki i jaka umowa na początek?

Nielubiany emigrant prze NOKIE
@Robert

1. zależy gdzie trafisz 2. NIE, bo w normalnym kraju dostaniesz 3x tyle co w Nokii i jeszcze nie będą robili wielkiej łaski że cię zatrudniają. W mojej firmie w DE junior dostaje na początek 2600-2800 euro, a nie wymaga się rocznego doświadczenia jak w nokiiiii. Mało tego wymagania dużo mniejsze, a pensja dużo wyższa. Tak należy przemyśleć to czy warto tracić czas w PL, w DE kupisz taniej mieszkanie niż we WRO czy KRA. Taka prawda. A do PL dalego nie jest autostradą dojedziesz w 4-5 godz., a żyje się o niebo lepiej i bez stresu. 3. małe, słaba

radek

Jestem pracownikiem Nokii, programistą. Co do zarobków to na rozmowach możecie wołać tyle ile chcecie, nie jest to żaden wykładnik czy was przyjmą czy nie. Jak dobrze przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną i powiedzmy krzyknąłeś 15 tys brutto na rozmowie to skontaktują się z Tobą i powiedzą, że tyle nie mogą Ci dać, ale np. mogą Ci dać na początek 8 tys brutto a po 3 miesiącach 10 tys brutto - to tylko przykład. Także wszystkich którzy chcą aplikować nie zastanawiać ile wołać, aby z Ciebie nie zrezygnowali, wołać tyle ile chcesz, najważniejsze jest to jak wypadniesz technicznie na rozmowie, jak dobrze to choćbyś i zawołał 50 tys. brutto to ktoś się z Tobą skontaktuje i powie ile może Ci dać. Skrajny przypadek jaki znam to gość zawołał 12 tys brutto, byli nim zachwyceni na rozmowie i udało się przyjąć gościa za 6 tys brutto czyli za połowę tego co wołał, nikt tam z Nokii nie wstydził się zadzwonić do niego zaproponować połowę tego co wołał. Z mojej strony polecam firmę wszystkim którzy dopiero zaczynają pracę w branży C++, working studentom, świeżym absolwentom studiów technicznych, natomiast ludziom z doświadczeniem lat 3+ to nie, bo szkoda waszego czasu na rozmowie kwalifikacyjnej, więcej niż 12 tys. brutto na pewno nie wynegocjujesz a na te 12 tys. to musisz być mega kozak.

@radek

kutwa, a mój kuzyn w Berlinie w pizzerii zarabia 2350 euro brutto.

polscy informatycy wg zagranicznych korporacji są naj............... najlepsi i zarazem najtańsi ;)

@anonymous

zgadza się piszą że 5-6k to nie jest tak mało, a lidl w czechach płaci początkującemu kasjerowi 28 tys koron czeskich = 4600 zł brutto !!!!!!!!! czesi wchodzili razem z najmi do unji, o to jak są polaczki popychani...

Barti
@anonymous

ale to pewnie wynika z tego, że w czechach ukraińcy nie mają pozwolenia na pracę, w Polsce jest już ich ponad 2mln a nie długo pewnie prawie 3 ;( więc przedsiębiorcy nie muszą podnosić płac w polsce skoro znajdują się tani pracownicy. A bezrobocie w polsce jest nadal wysoki ponad 1,1mln. Niskie zarobki robią swoje. Dla ukrainca 2 tys zł netto we wroclawiu będzie atrakcyjne. Dla polaka już nie....

Barti
@anonymous

zapomniałem dopisać :) Mam wrażenie że zarobki w Polsce stoją w miejscu od 10 lat. Mimo, że cały czas nam podawają że średnia płaca rośnie, to jakoś z moich znajomych nikt tego nie odczuł... trochę też mamy pecha bo jak nie kryzys to jak zaczęło być lepiej i bezrobocie zaczęło spadać to zalała nas fala ukraińców. Z tego co wiem, Nokia też ich już zaczynać ściągać... Polacy chyba nigdy nie doczekają się godnych płac............... smutne ;(((((((

@anonymous

dostajecie kupę kasy za nic, małpę można nauczyć tego co robicie. nie narzekajcie.

@Piotr

to po co ta firma organizuje wieloetapową rekrutację? nie łatwiej iść do zoo po szympansa ?

radek
@anonymous

nie ma wieloetapowej rekrutacji, jak jesteś na ktorymś etapie tzn. że nie są pewni twoich umiejętności i dają ci jeszcze jedną szansę. Jak dobrze wypadłeś na rozmowie to masz tylko jedną telefoniczną i jedną jako spotkanie z technicznymi + ktoś z hru.

@radek

1+1=2 2>=wiele wg. definicji słownikowej

sorry wiele >= 2

Dominika

@radek Serdecznie Ci dziękuję za te rzetelne i merytoryczne informacje. Jak długo sam pracowałeś w firmie NOKIA? W swojej wypowiedzi skupiasz się jedynie na wynagrodzeniu. Warto byłoby, żebyś poruszył jeszcze inne kwestie - np. atmosferę tam panującą, jakieś ewentualne dodatki poza pensją, itp.

Dominika

@anonymous Twój komentarz nic nie wnosi do dyskusji o firmie NOKIA. Jeśli jesteś albo byłeś ich pracownikiem i masz coś konkretnego do przekazania - zapraszam. Widziałam na ich oficjalnej stronie, że prowadzą aktualnie rekrutację https://nokiawroclaw.pl/careers/ Czy według Was warto tam aplikować?

LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER LOW COST CENTER

MX

Nokia ma ostatnio w otwartych rolach stanowisko "Line Manager" (IT). 1. Jak to się ma do struktury projektowo zespołowej 2. Jak to się ma do zarobków (obecne zajmowane przeze mnie stanowisko to 30+ senior pracowników/ globalny zespół/ 4 projekty z 1M+ budzetami) - Czy Nokia-Wrocław ma coś podobnego lub większego na co mógłbym spróbować aplikować? Pozdrawiam

x
@MX

1. maile i telefony po pracy 2. oczekuj głupot i robienia z ludzi głupich. 3. przytakuj na wszystko z USA, bo tatuś Paweł P. mówi, że oni płacą.. 4. świeć oczami przed podwładnymi jak odchodzą za 20-30% więcej lub jeżeli pytają o sprzęt do testowania.. 5. udawaj mądrego i dawaj dobre rady nie mając pojęcia co robią podwładni. jak umiesz to będziesz dobrym linem.

niektórzy pracownicy nokii maja Syndrom sztokholmski

aaa

chyba połowa

Stowarzyszenie ANTYprywaciarz

zasady przeciwdziałania wyzyskowi: - nie przychodź na rozmowę na kolanach - pamiętaj prywaciarz zawsze będzie chciał zaniżyć twoją samoocenę na rozmowie, taki zabieg psychologiczny w celu obniżenia oczekiwań finansowych, pamiętaj on zawsze znajdzie 1000 powodów jak nie płacić Miej to w du... - jeżeli jesteś umówiony na konkretną godz. a przedstawiciel prywaciarza się spóźnia co najmniej 10 minut, wyjdź i nie czekaj. Skoro mają cie w du... też ich tam mniej... - Pamiętaj ty jesteś właścicielem swojego skilu, czasu itd i i ty powinieneś wiedzieć ile ma zarabiać, nie prywaciarz. - nie wierz w żadane zapewnienia ustne prywaciarza liczy się to co na umowie. obiecuje ci złote góry? zapomnij.... - zacząłeś pracę u prywaciarza, to odrazu szukaj nowej lepszej nie czekaj ani 1-ego dnia! - prywaciarz to zwykły cwaniaczek nikt więcej, bądź cwańszy od niego. - nigdy nie przyznawaj się że wziąłeś kredyt hipotecznych, wtedy będziesz jego zakładnikiem... - pamiętaj, jeśli prywaciarzowi wydaje się że jest królem to tylko mu się tak wydaje.. zawsze jak cie będzie szantażował możesz mu zastać CBA, Kontrolę Skarbową, PIP itd. bo tylko tyle jest wart.... Wstańcie z kolan i walczcie, bo zrobiono z Polaków współczesnych niewolników.

pol
@Stowarzyszenie ANTYprywaciarz

Problemem nie jest prywaciarz tylko kultura zatrudnienia i kultura człowieka, który zatrudnia. Można trafić dobrze a można źle. Twój post przypomina trochę bolszewicką agitkę polityczną o złych kułakach i dobrych robotnikach. a od strony dobrego pracodawcy to już może inaczej wyglądać. Dziś często na rozmowy przychodzi nieopierzony bezczelny młokos w krótkich spodenkach i żąda 5000 netto za to, że łaskawie przyjdzie do pracy.

@pol

ma do tego prawo.

Balon
@pol

" żąda 5000 netto za to, że łaskawie przyjdzie do pracy." chłopie, bo nie musi iść do takiej pracy, bo może: wyjechać do Niemiec i więcej zarobić na wykładaniu towaru w markecie, zamiataniu ulic - może zarabiać na bitcoinach, być youtuberem, na koparkach kryptowalut - może otworzyć własną firmę, - może robić tysiące innych rzeczy! i nie musi być czyjmś tanim pracownikiem, bo jakaś Nokia przyszła do Polski i założyła sobie że znajdzie tanich pracowników.

Dominika

@pol, czy jesteś zatrudniony w NOKIA? Jeśli tak, może rozwiniesz swoją wypowiedź i napiszesz jak Ty postrzegasz pracę w tym miejscu? Jak oceniasz tego pracodawcę? Czy satysfakcjonują Ciebie warunki zatrudnienia?

Dominika

@zdenerwowany student, Twoja wypowiedź nie zawiera żadnych konkretów. Może chciałbyś ją rozwinąć? Jakie otrzymałeś warunki zatrudnienia? Jak oceniasz atmosferę panującą w pracy? Zachęcam Cię do wypowiedzi. Pomoże ona osobom zastanawiającym się nad zatrudnieniem w tej firmie.

zdenerwowany student

słaba

Normalny
@zdenerwowany student

Co się stało zdenerwowany studencie, bo się niepokoje? Czyżby ci zakompleksieni managerowie, którzy próbują się dowartościować czyimś kosztem dokuczyli ci?

Dominika

@MX, na stronie internetowej NOKIA jest zakładka z aktualnymi ofertami pracy we Wrocławiu: https://nokiawroclaw.pl/oferty-pracy/ Poszukują kandydatów do różnych działów. Każde ogłoszenie zawiera opis stanowiska i oczekiwania. Następnie podziel się z innymi obecnymi na forum gdzie będziesz aplikować i jak wyglądają postępy w Twojej rekrutacji.

Dominika

@Franek, może rozwiniesz swoją wypowiedź opierając ją o jakieś przykłady? Co sprawiło, że w twojej opinii jest to firma z perspektywami? Jeśli jesteś pracownikiem firmy, może napiszesz co jest satysfakcjonujące w tej pracy? Jaka atmosfera w niej panuje? Jakie są warunki zatrudnienia? Czy istnieją możliwości awansu? Myślę, że Twoja wypowiedź może pomóc osobom zainteresowanym pracą w NOKIA. Zachęcam również innych obecnych na forum do wyrażania swojej opinii.

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA