Opinie o kształcenie pracowników ochrony FOSA w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy kształcenie pracowników ochrony FOSA. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w kształcenie pracowników ochrony FOSA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o kształcenie pracowników ochrony FOSA w Chorzów

Clown

pracownikk

Jestem zadowolnoy z pracy,idealna dla studenta masz czas jedziesz i zarabiasz wiadomo nie jest to jakaś mega kasa lecz zawsze jakiś grosz idzie zarobic ludzie bardzo pomocni jeżeli czegoś nie wiesz pytaj twojego visora albo kogoś z kim stoisz,miła atmosfera w pracy dostajesz czyste prosto z pralni w zależności gdzie idziesz dwór/płyta polecam

@pracownikk

Serdecznie dziękuję Ci za powyższą opinię. Od jak dawna pracujesz już w kształceniu pracowników ochrony FOSA? Nadmieniłeś w swojej wypowiedzi, że praca w tym miejscu jest idealna dla studentów. A czy pracodawca ten chętnie zatrudnia osoby, które są zainteresowane tylko tymczasową pracą?

Natalia

@warrior justice Mimo swojego niepochlebnego zdania o tym pracodawcy musisz pamiętać, że na forum publicznym trzeba wypowiadać się w sposób kulturalny. Poruszasz wiele kwestii, ale jedna szczególnie przykuwa uwagę, a mianowicie mobbing. Jeśli faktycznie zachowania mobbingowe mają miejsce w kształceniu pracowników ochrony FOSA, to powinieneś to jak najszybciej zgłosić wyżej postawionym instytucjom. Myślałeś w ogóle o takim rozwiązaniu?

Natalia

@Pracownik 190 Dziękuję Ci za delikatne ożywienie dyskusji na temat tego pracodawcy. Pamiętaj tylko, że nie wolno tu używać danych personalnych. Z Twojej relacji jasno wynika, że pracownicy nie sam tam traktowani w sposób godny. Próbowałeś zwrócić ich Szefowi uwagę? Może jest tu jakiś pracownik firmy FOSA i zechciałby wypowiedzieć się o warunkach zatrudnienia? Każda Wasza uwaga na pewno okaże się przydatna, dlatego zachęcam do komentowania.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie kształcenie pracowników ochrony FOSA? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
Pracownik 190

Bylem w ochronie na targach rolniczych w poznaniu 2018 z firmy FOSA wp.Jacek traktuje ludzi jak bydło tylko ładne dziewczynki uwaza .Warunki okropne 24g na nogach zero picia ciepłego o przerwie na posilek juz nie wspomne .Panowie troche szacunku dla ludzi oni dla was pracuja

Natalia

@erdekus Bardzo mi przykro z powodu Twoich złych doświadczeń z tym pracodawcą. Ale nie sądzisz, że 3 godziny to trochę za mało, żeby wyrobić sobie pewien jego obraz? Może gdybyś popracował chociaż trochę więcej, to Twoja ocena byłaby inna. @Irek Oczywiście, firma FOSA szuka teraz nowych pracowników. Zobacz na ich oficjalnej stronie http://fosa.com.pl/praca/ Daj nam znać, czy znalazłeś coś dla siebie.

Irek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje aktualnie?

erdekus

FOSA, współpracowałem z nimi 3 godziny, i mogę śmiało stwierdzić, że to najgorsza, najmniej kompetentna firma "ochroniarska" jaka kiedykolwiek zaistniała. 3 trzy godziny trzy główne zasady jakimi się kieruję firma : 1. WYZYSK 2. Czym pracownik ma niższe kompetencje tym łatwiej go oszukać na pieniądze. 3. Brak szacunku

Natalia

@Irek, dlaczego podejrzewasz konkurencję o pisanie na forum? Forum GoWork.pl odwiedzają głównie kandydaci zainteresowani pracą w firmie FOSA, a także jej obecni pracownicy. Każdy z nich ma prawo wyrazić własną opinię. Ważne, żeby opinie te były zgodne z regulaminem i miały swoje poparcie w rzeczywistości. Z jakimi wpisami na forum się nie zgadzasz? Czy dobrze Ci się pracuje w tej firmie i jesteś zadowolony?

Irek

Konkurencja inspiruje do pisania na forum??

Ludzie! Powiem wam, że wielu z was ma rację. To co piszecie, że stawki są po 5-7zł to prawda. To, że na imprezach jest większa stawka już nikt nie wspomniał, tj. min. 8zł. To, że w Fosie pracują ludzie przypadkowi, byle się sztuka zgadzała, to też prawda. Natomiast to, że uważacie, że pracodawca daje taką stawkę aby wyzyskać pracowników i się na nich nie wiadomo jak wzbogacić, to już jest jawne zakłamanie faktów na swoje własne tłumaczenie. Niestety, to nie jest wina przedsiębiorcy, a po pierwsze Państwa (proponuję dalej głosować na PO, PIS, PSL, SLD itd to na pewno się nic nie zmieni), a po drugie zleceniodawcy. Jeśli obiekt pod tytułem, np. Fabryka samochodów, płaci firmie ochroniarskiej 10zł za roboczo godzinę (tak takie stawki, a nawet niższe płacą firmy zlecające ochronę firmom ochroniarskim) to przepraszam ile byście chcieli dostać 11? Z tego trzeba was umundurować, koszt najprostrzego umundurowania (koszulka, polar, kurtka, czapka, buty) to ok 500zł. Jeśli pracodawca ma 3zł zysku na godzinie pracy, to samo tylko umundurowanie zwraca się dopiero po przepracowaniu przez Was 167h, ale trzeba jeszcze uwzględnić podatki, koszty poboczne itd, więc faktycznie po miesiącu z 250h, powiedzmy, że zarobiliście na ciuchy, a pracodawca nie zarobił nic. Do tego doliczcie sobie koszty utrzymania pracowników stałych, wynajem biur, samochody i ich naprawy (nawet te, które sa wymagane, chociażby dla koordynatora, który przyjeżdża na obiekt), księgowość, kadry itp. Łapówki, kary? Nie wiem, nie jestem dość wtajemniczony ale czy w Polsce da się inaczej? Nie słyszałem, jesteśmy na 3miejscy na świecie pod względem korupcji jako kraj. Jeśli ktoś uważa, że firma ochroniarka to taki łatwy zysk, to polecam sobie założyć swoją, koszt mały, starczy jakiekolwiek auto, telefon i trochę umundurowania. Potem zatrudnić pracownika za te 5-7zł i zobaczymy ile wam zostanie na czysto do życia...zdziwicie się (przerabiałem to). Umowy śmieciowe? Tak prawda, dla wybrańców, co na to zasłużą sa umowy o pracę. Niestety to zasługa naszego rządu, który daje tak ogromne koszty utrzymania pracownika na umowę o pracę (jedne z najwyższych w całej Europie). Gdyby wziąść wszystko po bożemu, że pracownik zarabia dajmy na to te 10-15zł/h, ma umowę o pracę itd, to niestety ale firma by splajtowała w kilka miesięcy, bo taki mamy kraj i taki rynek. Ja pracuję w Fosie i powiem szczerze, że ludzi co chcą pieniądze jest multum, ale takich którzy chcą pracować to już prawie nie można znaleźć. Ludzie myślą, że jak już przyszli do pracy, to wystarczy że są, a tacy co wiedzą, że trzeba jeszcze dać z siebie wszystko, to jest garstka, ale ta garstka może liczyć na stałą pracę (przynajmniej częste zlecenia na imprezy), może nawet liczyć na umowę o pracę czy awans. Trzeba tylko chcieć ludzie, a nie tylko narzekać bo mi się należy bo jestem. Nie twierdzę, że tu jest miód i orzeszki, ale jest naprawdę bardzo dobrze, pod warunkiem, że na prawdę akceptujesz warunki jakie dostajesz (ja jestem tego świadom, na emeryturę nie liczę bo albo mnie żona wcześniej wykończy albo zdechnę z głodu po 3miesiącach jak za 30lat dostanę 600zł (do tej pory pracowałem 10lat na umowie o pracę i taką prognozę otrzymałem z ZUS pare mc temu). Pokazałem na co mnie stać, jak podchodzę do pracy i teraz jestem stałym pracownikiem na umowie o pracę.

Pracownik 123
@pracownik

to w takim razie po co FOSA bierze obiekty za niby 10zł za roboczo godzine?? i potem robi mużynów z ludzi za 5zł na godzine... swoją drogą to nie prawda ze fosa jest taka biedna sam fakt słynnej łapówki na MŚ w siatkówce która wynosiła przypomne 1000000mln zł czy biedna firma miała by na taką "skromną" łapówke?? no ale jak sie płaci ludziom 5zł na godzine to sie ma dlatego kolego daruj sobie teksty typu " Natomiast to, że uważacie, że pracodawca daje taką stawkę aby wyzyskać pracowników i się na nich nie wiadomo jak wzbogacić, to już jest jawne zakłamanie faktów na swoje własne tłumaczenie" bo albo jesteś spełnionym cieciem albo kimś z zarządu.... Piszesz dalej że trzeba dać z siebie wszystko... hmm cięzko kogoś zmotywować za te 5 zł to swoją drogą jak sie to mówi jaka płaca taka praca niestety życie... ale idzmy dalej ja pracuje w fosie 5 lat ani razu nie byłem na chorobowym, ani razu nie miałem bumeli ani żadnej wpadki brałem nadgodziny gdy ktoś nie mógł przyjsc do pracy i to nie tylko na moim obiekcie jednym słowem cały czas ide koordynatorowi na ręke mimo to po 5 latach mam 6zł na godzine co jeszcze mam dac więcej z siebie?? mam liza (usunięte przez administratora) w biurach?? nie dziekuje troche godnosci juz dawno bym sie zwolnił ale jeszcze poczekam to tego lutego 2017r jak ma wejsc ta stawka minimalna lecz wydaje mi sie że ta mega firma zrobi jakieś obejścia bo nie wierze ze nagle z 6zł zrobi sie 8.50zł na reke przecież prezes nie moze byc stratny a po co mużynom więcej... Pozdrawiam

@Pracownik 123

Przepraszam Cię barzdo jeśli pracujesz non stop na obiekcie przez tyle lat i tylko narzekasz zamiast coś zmienić w swoim życiu, to ja wcale się nie dziwię, że nikt Cię nie docenia. Przecież nikt Cię nie zmusza, żeby pracować w Fosie! To po co tyle lat siedzisz? Piszesz o łapówkach na MŚ, a nawet nie potrafisz kwoty dobrze napisać, bo ta, którą napisałeś to nawet REAL MADRYT nie był by w stanie zapłacić. Zresztą tak naprawdę nie Twoja sprawa, tak jak napisałem ten kraj to jeden z najbardziej skorumpowanych na świecie i tak naprawdę nie da się nic zrobić uczciwie, podobno 75% firm na którymś etapie działalności musiało nagiąć przepisy lub posmarować komu trzeba. Ludzie widzą tylko aferę bo łapówka...a to, że dzięki temu ludzie dostali pracę i zarobili (tylko nie narzekać na stawki, bo każdy przychodząc do pracy wie za ile przyszedł, a jak się nie podoba to po co przychodzicie?) Może lepiej iść do wyimaginowanej pracy, gdzie zarobisz 15zł/h za siedzenie z dupą na stołku? To dlaczego nie znajdujecie tej pracy? Dlaczego tyle milionów polaków tylko narzeka skoro jest tak pięknie gdzie indziej? Proszę, jak to mawiała moja babcia: "Krzyż na drogę i tomata do ręki". Widzicie tylko wyimaginowane zyski w milionach. Oczywiście, że prezesi zarabiają, ale nie po to ktoś zakłada firmę i przez 20-30 lat w nią pąpuje kasę, zdrowie i nerwy, żeby zarobić na tym tylko na podstawowe potrzeby. To chyba zrozumiałe czy nie? Szkoda, że nikt z wielce poszkodowanych pracowników ochrony nie wspomni o tym, że w ogóle nie szanuje mienia pracodawcy które się mu powierza do wykonania obowiązków (no bo przecież zarabia na naszej pracy to go stać). Zniszczona odzież, latarki, które giną na potęgę (w ciągu jednego roku ginie nam na imprezach ok. 200-300 latarek - dla was to zysk 5zł, dla nas strata 1500zł), wsadzanie kanapek do kieszeni czy nawet zużytych podpasek (tak były takie przypadki), wypalanie dziur w odzieży papierosami (zapewne nieumyślnie bo nikt nawet nie pomyśli żeby szanować odzież roboczą którą otrzymał aby zarobić - strata 280zł na 1 kurtce imprezowej, 150zł na obiektowej, 140zł na polarze). Reasumując co roku Wy, pokrzywdzeni pracownicy generujecie niepotrzebne nikomu straty na kilkadziesiąt tysięcy, a jak by tak wszystko co lekko zniszczone od razu wymieniać (żeby Wy biedne żuczki nie czuliście się jak śmiecie, bo dostaliście podniszczoną kurtkę przez waszego kolegę po fachu) to byłoby to ponad 100 tysięcy rocznie. W ciągu jednego kontraktu, w ciągu zaledwie kilku miesięcy 2x tacy "pokrzywdzeni" pracownicy rozwalili nam melexa, którego dostali do pracy, żeby mogli zrobić obchód komfortowo i szybko. Nie żeby przez przypadek, jeden wjechał sobie w nieotwartą bramę, bo jej nie zauważył (brama 8m x 2,5) i myślał że jest otwarta. Straty łącznie prawie 15tyś na tych dwóch zdarzeniach. Przez cały rok swojej pracy, ten pracwnik nie wygeneruje dla nas takiego zysku, żeby pokryć straty, które wygenerował w ciągu 1 minuty. Gdyby tych strat nie było, być może ktoś by Wam dał większe pieniądze. Gdyby nie było skarg na waszą pracę, że zamiast zajmować się swoją pracą to bawicie się telefonami albo kumulejecie się w 4osoby i prowadzicie zawziętą dyskusję, to może nam klient zapłaciłby więcej i byłoby się z kim podzielić tą kasą, bo każdy chce zatrzymać u siebie wartościowych pracowników, którzy wiedzą, że przyszli zapracować na swoje pieniądze a nie tylko być, żeby móc je otrzymać. Naprawdę tylko max 10% pracowników ochrony to są ludzie, którzy są naprawdę coś warci (jako ludzie) i rozumieją, że żeby zarobić trzeba dać z siebie wszystko skoro się już zdecydowałem przyjść do tej pracy za znaną mi wcześniej stawkę, a przy okazji uszanować wszystkie wymagania pracodawcy oraz jego mienie i w razie czego wziąść odpowiedzialność. Choć tu jako ciekawostka powiem, że tych, którzy są dobrzy w tym co robią nigdy nie karzemy finansowo, bo nam zależy na dobrych relacjach z najlepszymi. Pytanie było po co firma bierze zlecenie, skoro klient płaci mało? A no po to, żeby zarobić. Tu winne jest Państwo, gdyż koszty prowadzenia każdej działalności są zbyt wysokie (jedne z najwyższych na świecie!) i firma zlecająca nam nie może więcej zaoferować, przez co my nie możemy więcej zaoferować, przez co Wy narzekacie. Ludzie musicie w końcu zrozumieć, że problem nie tkwi u pracodawcy, a w rządzie i nie można cały czas głosować na tych samych darmozjadów i cały czas narzekać na to samo. Co z tego, że damy więcej, skoro Państwo i tak wam zabiera 40% żeby dać tym, co im się pracować nie chce w ogóle. To ten system jest chory. Wszystko drożeje, a rząd nic z tym nie robi... Piszcie sobie co chcecie, ja wiem, że skoro przychodzę do pracy za znaną mi stawkę, to muszę tę pracę sumiennie wykonywać, bo podpisując umowę dałem moje słowo. Zawsze mogę zmienić pracę i podjąć ją tam gdzie jest lepiej, przecież nikt mnie na siłę nie trzyma. A najbardziej mnie smuci polska mentalność, jak coś mi się nie podoba to napiszę, a jak jest dobrze to nie, bo po co skoro jest ok

kowal

firma kpina, do zabezpieczenia imprez masowych bierze uczniów (wymaga statusu ucznia lub studenta), po czym jak przychodzi co do czego to ochroniarze sie boja dzialac bo nawet nie wiedza co robic w danej sytuacji

Janusz

Czy firma potrzebuje pracowników?

Szukanie wszędzie spisków, machlojek to jest dopiero niezbyt normalne podejście do firmy!!!

h

Tak @ Noga - szukają teraz m.in. pracownika zabezpieczenia techn

MariuszL
@h

Witam Państwa , jestem pracownikiem ochrony jednego z dworców PKP. Pracuję w innej firmie ochraniarskiej , muszę przyznać, że jest tu bajzel (usunięte przez administratora) i pełna sterta najgorszych wyzwisk oraz gestów. Mam schorzenie szczególne, mają na mnie dofinansowanie z PFRONu, a mimo to mam pracę stojącą po 12 h, przysypiam jak nikt nie widzi, tam gdzie nie ma kamer ze zmęczenia, wykorzystują na maxa robiąc grafik z takimi którym się pali do bójki, a ja jedyne co mogę robić to uciekać np. do ubikacji albo po kątach. Szlag mnie trafia , bo obiecali przeniesienie , a muszę jeździć pół miasta by dostać się do miejsca pracy. Prawdopodobnie się zwolnię, kierownictwo to istny szwindel.

MariuszL
@h

ktos
@MariuszL

a co nas to obchodzi tym bardziej ze nie pracujesz w fosie??

@ktos

Chłopcy z Ruch im dadzą wdupe

Natalia

@nick w takim razie czy zgłosiłeś gdzieś łamanie przepisów BHP? Każdy ma prawo zjeść coś i napić się czegoś gorącego w czasie przerwy w dogodnych warunkach. Czy ktoś jeszcze zauważył ten sam problem w firmie kształcenie pracowników ochrony FOSA?

ktoś ona

to bedzie moja pierwsza praca w ochronie,ciekawe jak to bedzie,wiem że zarobki to 1.600zł brutto,ale za to w niedziele iświeta do roboty,narazie mam okres próbny a kiedy zaczne to niewiem,wpierw lekarza musza załatwić

gośka

"aroma t" tej firmy i atmosfery tam panującej udziela się - ścierają się dwie duże firmy z różnych województw zajmujące się imprezami, mimow że współpracują ze sobom.tym sie powinniscie zajac i wystrzelac jak kaczki

gregor

Macie racje . Zero szacunku dla człowieka.

Len

Wiecie co się dzieje z certyfikatami Fosy, czy posiada. Chciałem się zatrudnić dawali umowę i 70 godzin zlecenia , ale ktoś mówi ze już koniec, gadał z nim kuzyn z zarządu. Wie ktoś czy to prawda?

jyndryk

ja nickablu nie daje , jak ty potrzebujesz tak załatwiać sprawy twuj problem, janic kibicom tutaj na pożywke nie dam, to ma sens:):):)

@jyndryk

na pożywke wystarczą twoje błedy w pisowni na poziomie dziecka 3 klasy szkoły podstawowej :D

firma fosa

firma fosa

Zostaw merytoryczną opinię o kształcenie pracowników ochrony FOSA - Chorzów

• Jak się pracuje w kształcenie pracowników ochrony FOSA?

Zobacz opinie na temat firmy kształcenie pracowników ochrony FOSA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w kształcenie pracowników ochrony FOSA?

kształcenie pracowników ochrony FOSA
2.2/5 Na podstawie 71 ocen.

kształcenie pracowników ochrony FOSA