GUSTAW

Pracuję w ochronie już kilkanaście lat w kilku firmach ale takiego łamania prawa pracy nie spotkałem. Samo podpisywanie umowy o pracy to czysta finezja prawna. Podpisuje się jednocześnie in blanko zwolnienie z pracy. Nie polecam pracy rejon zachodniopomorski chodzi mi o oddział w Szczecinie. nie można nawiązać normalnej współpracy .Pracowałem w tej firmie jako pracownik ochrony? Zmarnowałem czas i zdrowie, pracowałem na umowę o pracę na pełny etat. Posiadam drugą grupę. Inspektor zaproponował mi pracę na innym obiekcje oddalonym o 50 km nie zgodziłem się. Zostałem zwolniony za porozumieniem stron na wniosek pracownika? Czysta finezja kłamstwa!! jest dobrze jak udajesz głupka a jak pokażesz że masz rozum to po tobie Liczą się służalczość i uległość. Liczą się Ci co milczą Zgłaszanie do firmy o łamaniu praw pracownika przez inspektora czy dyrekcję to strata czasu. Na temat układania grafików przez inspektora, nie chcę się wypowiadać bo szkoda nerwów

Tolkien

Nie polecam pracy na obiektach kghm.Oczywiście tam gdzie przejął Piast Group.Mobbing,wykorzystywanie pracowników,poniżanie i wszystko na legalu.Pani nadzorująca to podła fałszywa istota.Omijajcie te obiekty szerokim łukiem!!!!!

JAN

Czytając te wpisy to w pełni się z nimi zgadzam. Nowo powstały Region Zachodniopomorski to wielka ściema Piasta Było w miarę dobrze i po ludzku .Teraz dyrekcja i wielki inspektor-koordynator, to ludzie mający takie taką wiedzę i znajomość zagadnień w tym dziedzinie jak świnia o kosmosie.Jeżeli coś ci się nie podoba zgłaszasz dyrekcji albo inspektorowi to masz problem.Wtedy masz do wyboru albo inny obiekt oddalony o kilkadziesiąt km,albo zwolnienie z pracy bo chętnych jest dużo. Musi być tak jak chce władza.Urlopy dostajesz wtedy kiedy ma kaprys inspektor..A grafiki to szkoda słów tak debilnego podejścia do człowieka z grupą inwalidzką nie spotkałem.Pracuje w ochronie prawie 20 lat

pracownik M.N

Ja pracuje na hucie w legnicy atmosfera jest ok, wszystko zalezy od tego czy ktoś chce pracować czy nie moja pensja jest ok troche malo daja nadgodzin ale jest sprawiedliwe rozliczanie dyrektor jest w porządku pracownice biurowe tez nie spotkalem sie jeszcze nigdy z jakims aroganckim zachowaniem pozdrawiam

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Czy w Piast Group wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Zły

A co powiecie o biurze w Szczecinie? I funkcjonowaniu tej jednostki? osobiście nie polecam, coś mi się wydaje że pani nie ma zielonego pojęcia o pracy na danym stanowisku.

@Zły

Zgadzam się z Tobą

Pracownik z grupą
@EDWARD

Szanowna firmo Piast masz tak wspaniałych pracowników którzy chcą pracować, jednak oddział w Szczecinie niszczy to co budowali Państwo x lat wstecz. Zwalniają ludzi z grupami którzy chcą pracować, niektórzy pracują pracowali tam od początku. No ale jaka władza taka forma pracy i zarządzania a szkoda i ja się pytam na co to Państwu? jesteście tak wspaniała firma ze aż szkoda że takie osoby nieumiejętną pracą niszczą wam opinie.

@Pracownik z grupą

Drogi panie nie zauważyłem aby działo się coś złego pracuje w Piast już dobre 3 lata Czytając o Paczkach że się nie dostało paczek bonów to wydaje mi się to wina firmy ze nie dba równo o wszystkich .... Co do godzin jeśli jest mało pracowników to jest wiadome ze trzeba zrobić grafik z tych co pracują tez mam stopień i (usunięte przez administratora) dużo widzę jadu z niektórych wypowiedzi tylko po co jeden drugiemu życie zatruwa

Cięć. Nowy wpis
@Zły

Nie skomentuję tego bo zabraknie znaków :) pojęcie administracyjne zatrzymuje się na etapie szkoły podstawowej, chociaż teraz to do pracy biurowej można bez wykształcenia się dostać spokojnie :) niczego więcej nie oczekujmy ale co ja tam wiem, przecież jestem zwykłym cieciem który od czasu do czasu upominał się o źle naliczone godzinówki do wypłaty przecież to nic takiego śmiałbym rzec, można się pomylić przecież jesteśmy tylko ludźmi.

Pracownik Piast

Jak to jest możliwe że pracuje już dwa miesiące a umowy nie otrzymałam? Doprosić się nie mogę o umowę!!!!! Nie polecam Pani która wystawia umowy w biurze w Szczecinie. Nikt tam nie odbiera telefonów. Biuro widmo!!!!!!! Wypłata normalnie wpływa na moje konto. Radzę zmienić kadrę pracowniczą bo państwu tylko psują opinie takie osoby które nic nie potrafią zrobić. Ludzie święci jak tak można traktować ludzi?!

O mały włos Nowy wpis
Klient
@Pracownik Piast

Bo dajesz się tak oszukiwać. Na Boga ludzie zacznijcie szukać. czytać i myśleć, anie liczycie na to że firma was nie oszuka.

Tolkien

poszukująca pracy
@Tolkien

A dlaczego taki wpis czemu jest aż tak źle ??????

@Tolkien

Pracuję od ponad pięciu lat, i jakoś nie jestem poniżania i mobbingowana...Jak to mówią kiepskiej baletnicy to i rąbek u spódnicy....A jak jesteś taka odważna żeby pisać takie rzeczy to się ujawnij....

@poszukująca pracy

Niech Tolkien odpisze...jaka to jej się krzywda dzieje...

poszukująca
@Łucja

Proszę Pani ujawnić się ? to ta Pani się nie ujawni Nie do końca jest tak źle na KGHM Z tego co wiem to najgorzej na obiektach MCZ Ooooooo tam koordynująca to dopiero mobing poniżanie i wykorzystywanie a do pomocy tej zarządzającej jeszcze jaj mama tam to dopiero cyrk Kobiety chciały by pracować ale nie z kimś takim Jedna Pani wylądowała w szpitalu przez takich A co do KGHM TO ALBO WCHODZISZ W (usunięte przez administratora) KTÓREJ NAWIASEM MÓWIĄC JUŻ DAWNO NIE POWINNO TAM BYĆ ALBO SIĘ ZWALNIASZ Z DRUGIEJ STRONY POCO TAKIE ZŁE WPISY JAK CI NIE PASUJE TO ODEJDŹ I JUŻ

Łucja

Super ,do odważnych świat należy...brawa za odwagę, z nie jak inni się ukrywają pod jakiś tam Tolkien lub poszukująca...Masz coś do powiedzenia to powiedz to oczy ,a nie używasz Internetu...

Harmonia
@Łucja

Człowieku gdzie tam harmonia od harmonogramu ja tego nie widzę ale jak ty widzisz to znaczy że będzie ok bhahah

Piotr

Ja widzę kretynizm wśród ilości :D

Justyna
@Tolkien

Ja również tam pracuje, od ponad roku i nigdy w życiu nie byłam poniżania, lub cokolwiek innego, zgrany zespół, świetna współpraca:)

Godc
@Łucja

Owszem tesx nie polecsm piast to firma szajs jest taka kierowniczka którzy pracują pracownicy na mok to jest wredna małpa krzyczy na pracowników każdy jej sie boi szkoda że mnie tam nie ma ja bym jej pokazała gdzie taki zimują tam się nadaje inspekcja pracy jak ta kierowniczka pracowników traktuje

@Godc

Jaki obiekt, bo jakoś napisane nie gramatycznie???

Mysza@
@Łucja

Ja pracuje na KGHM i bardzo dobrze mi się pracuje bardzo przyjemnie się tam mi pracuje i wcale nie ma żadnego mobbingu :)

Hmmm
@poszukująca

Pisząc o MCZ to masz na myśli sprzątanie czy ochronę?

On
@Tolkien

Dzieje się widzę dzieje tak czytam i szok

@Łucja

Mówiąc prawdę w oczy zostajesz bezrobotną.Twoim obowiązkiem w pracy to;uległość,zadowolenie z szefostwa,naiwność itp objawy

@Łucja

Powiedz w oczy komu?- do tego typu ludzi ta forma jest obca pozbawiona sensu.

kasia Nowy wpis
@poszukująca

Drodzy Państwo,chcecie się dowiedzieć jak wygląda mobing i praca na trzy zmiany? wieczne nadgodziny i praca w soboty? zapraszam na strefę ekonomiczną.Pracy nie brakuje

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Mateusz

Macie awanse wewnętrzne czy zewnętrzne ?

Józef

Witam Panowie Potwierdzam wasze opinie o Inspektorze -dyrektorze -tak się tytułuje gwiazdor profesjonalista od spraw zarządzania grafikiem pracy i ich układaniem dla ludzi z grupami inwalidzkimi.Normalny zdrowy człowiek tego rytmu pracy by nie wytrzymał fizycznie i psychicznie .Nocka idę rano spać -nocka -rano idę spać i tak 3 do 4 razy podrząd.Obecnie konsultuje się z inspekcją pracy w Gdańsku o tych rażących warunkach pracy i osobie inspektorze L.......Tak o Tobie piszę. Ciemnogrodu TY nam nie będziesz wprowadzał rządził i pomiatał jak bydłem.Nie masz do tego uprawnień ani wykształcenia do kierowania i zarządzania ludzmi .Musimy się razem zjednoczyć i na pisać pozew zbiorowy wobec TEGO Pseudo inspektora. Mobing możemy wspólnie potwierdzić na sali sądowej .Liczę na was i wasze opinie wobec w/w sprawy ,i doprowadzić do zwolnienia i ukarania w sądzie Pracy a także zbiorowy pozew odpowiedzialności cywilnej -sprawy indywidualne.Trzeba pokazać i naświetlić sprawę w mediach i portalach społecznościowych o tego typu praktykach stosowanych przez pseudo inspektora. Pozdrawiam .

Gitara
@Józef

A co na to nasza szanowna pani dyrektor? mianowana na stanowisko dyrektorki w Szczecinie było to jej zgłaszane?

@Józef

Ułańska fantazje widzę pan Ma To może tak myśle pan by tym inspektorem został?? ja z panem inspektorem problemu nie Mam potrzebuje wolne zmiana grafiku nie ma mniejszego problemu żona była dość długo chora problemu nie było abym był na wolnym Jeśli jest mało osób a Piast nie chce zatrudniać to trzeba zrobić grafik tak aby było Tez mam stopień i zapierdalam Dużo ciemnogrodów widzę tu jest Nie wiem kto wogule takie osoby zatrudnił Pracuje w Piast 3 lata zdażyło się ze dojeżdżałem do pracy 50 km nie widzę problemu Najgorzej jest jak się ma papiery i chce się być ponad bogiem

JAN

Pracownik Masz rację konkretne informację znikają i to szybko .Obecny inspektor to ktoś kto firmuje się pieczątką "Inspektor nadzoru komendy policji w Szczecinie"którym nie był??????? zostawiam to bez komentarza

@JAN

A co na to dział nadzoru firmy Piast? przecież używanie pieczątek jest karalne gdy się nie pracuje w policji, śmiech na sali. To trzeba gdzieś zgłosić bo tak być nie może.

On
@JAN

Się uśmiałem, totalna klapa. Nie polecam !

@JAN

Masz rację, cyrk który psuje w miarę dobrą opinie o Piaście. A okręg Szczeciński to parodia . Jest nadzieja ,że zniknie bo firmy które podpisały umowy z Piastem mają dość tego bałaganu. Ludzie też szukają pracy w innych firmach.Parodia , parodia Sam mam dość już tego (usunięte przez administratora) i mobbingu ,że na pana miejsce znajdę następnego Pracuję w tej firmie około 10 lat. Też szukam innej pracy .Tak działa prawo pracy w Polsce.Zgłosisz do sądu czy innej instytucji państwowej te nadużycia to zostajesz bezrobotnym na długi czas .Dlaczego??? bo inne firmy będą bały się ciebie zatrudnić. Mam przykład z kolegi który tak postąpił.Dziwne, że.nie ma reakcji Prezesów Piasta na taką sytuację w firmie Widocznie nie są lepsi od tej dyrekcji .Uważam że instytucje takie jak PIP czy PFRON powinny wykazywać własną inicjatywę, nie czekać na oficjalne zgłoszenia.??Mają możliwości sprawdzenia bezpośrednio w miejscu pracy a nie tylko w dyrekcji gdzie wszystko jest zawsze "OK"Żyjemy w państwie PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI dla cwaniaków i wyzyskiwaczy innych

@Pracownik

A czego się tu bać, prawdy ja się pytam? Nie dość że biuro nie ma tam zielonego pojęcia O niczym to jeszcze szanowna Pani dyrektor również która nie wiem na jakiej planecie żyje, nie wspomnę już o inspektorze od siedmiu boleści panu Leszku M. który pieczątki daje jakieś policyjne ba dokumentach hehhehehehehehhehehehhehe skąd takich ludzi biorą? z pierwszej łapanki bo nie ma ba co firma i na kogo pieniędzy już wydawać zamiast dołożyć pracownikowi do pensji aby godnie żyć w te Polsce.

@JAN

W naszej Polskiej rzeczywistości zwierzęta hodowlane i nie tylko, uzyskują większe prawa i szacunek niż emeryci i renciści.My mamy tylko przedwyborcze obietnice...i ....do gleby.Ci od których jesteśmy w pracy zależni mają mniemanie ,że ich to nie spotka..????.Dobitnym przykładem są aktualne wpisy na stronie.Pracuję w tej firmie okręg zachodniopomorski

@Pracownik

Pieczonymi policyjne och dobrych filmów się pan na oglądał ???? I napewno nie wszyscy są z pierwszej łapanki Dawno nie zaglądałem tutaj ale widzę ze dużo osób nie powinno pracować pod pseudo stopniem niepełnosprawności

joanna

chce powiedzieć, ze nie pytałam o poszczególne osoby - możne i są sympatyczne, ale o firmę. Chodzi o wielka firmę Piast , która delikatnie mówiąc ma pracownika za wyrobnika Moje koleżanki nie widziały urlopu , ani grosza na paczki świąteczne. Skandal ze dorabiają sie na osobach z niepelnosprawnosciá, przelewa im się w służbowych barkach a nie ma życzliwości w postaci...? zwyczajnej premii i bonu świątecznego.

Pracownik zlecenie.
@joanna

Czytam Pani wypowiedź i mogę stwierdzić że jest Pani pracownikiem firmy Piast, pracownikiem który czuje się dość źle i jest oburzona całą tą sytuacją, nie poradzę nic Pani na to. Sam również pracuję w tej firmie , jestem przyjęty na zlecenie i co? mam ubolewać bo nie dostałem paczki czy bona na święta? dziada nie mam zamiaru z siebie robić prosząc o bony, to firma powinna wyjść z taka inicjatywa względem pracownika, nie mam zamiaru się poniżać żeby prosić o bony czy też paczki na święta. Oni się nie wzbogacą a my nie zbiedniejemy. Są firmy i firmy i tego już się nie zmieni na tym świecie. Jak Pani źle to radzę zmienić firmę, a nie się użalać nad sobą bo zapewne nie chodzi tu o Pani koleżanki no chyba że Pani robi za obrońcę ucieśnionych :) które boją się otworzyć buzię co do swoich racji.

@joanna

Paczki otrzymują ale nie my ,tylko dyrektorzy firm i inne osobistości z nimi zwi,ązane.Chodzi o firmy z którymi Piast ma umowy.

Bestia 41
 Problem

Na to wychodzi ze pracowalem za darmo i jeszcze bylo opr i ochrzan. Na codzien . pozdrawiam czechowice dziedzice

MK
@Bestia 41

czy pracuje tam jeszcze inspektor ochrony pan Józef?

Bestia 41

Jak jest z platnosciami wyplat . czy sa terminowe?

Lampa
 Rekomendacja
@Bestia 41

Tak, z tym nie ma problemu

Ochrona
@Bestia 41

Wypłaty są terminowe ale ostatnio były źle naliczone, rejon zachodniopomorski czyja wina? wiadomo osoby która zajmuje się naliczaniem wypłat.

Pracownik. Zachodniopomorskie.

Pani Prezesie firmy Piast. Kiedy pójdzie Pan po rozum do głowy i zlikwiduje oddział SZCZECIN tj. Rejon Pomorski. Z tymi Paniami nie można nawiązać żadnej normalnej współpracy, nie odbierają telefonów, na dokumenty oczekuje się dwa miesiące i lepiej, wypłaty nie są naliczane według przepracowanych godzin, a Panią dyrektor nic nie interesuje. Panu Inspektorowi do tych Pań też już dużo nie brakuje choć być może to jest ich wina że ten Pan się gubi w tym co robi! Jest to wasza największa porażka w historii Piasta ten ODDZIAŁ.

@Pracownik. Zachodniopomorskie.

ŚWIĘTA RACJA ta cała dyrekcja wraz z inspektorem to jedna wielka ŚCIEMA.Ci ludzie nie mają pojęcia o funkcjach jakie sprawują.Dużo uwag na ten temat znika z tej strony w szybkim tempie. Z tego wynika,że Prezes Piasta ma w głębokim poważaniu zawarte informacje i opinie ludzi którzy tu pracują?.Pracuję tu już kilka ładnych lat ale z takim traktowaniem ludzi jeszcze się nie spotkałem."POMYŁKI" w naliczaniu godzin pracy to prawie reguła. Mam na ten temat i na sprawy z tym związane bardzo negatywną opinie. Nie chcę na ten tema dużo pisać ,bo użyłbym niezbyt cenzuralnych słów .Pracuje bo narazie muszę. ale nie wiem jak długo i czy nie oddam sprawę do sądu pracy.

Pracownik. Zachodniopomorskie!
Użytkownicy czekają na odpowiedź 204 dni.
 Problem

RYSZARD

Czytając te opinie dziwię się ,że nie ma żadnych reakcji szefostwa firmy Piast.,na obecną sytuację w zachodniopomorskim.Przecież w Zakładzie Pracy Chronionej pracują ludzie z grupami inwalidzkimi.Są to ludzie którzy dorabiają sobie do swych marnych rent czy emerytur. Obowiązują pewne reguły prawne i zasady ,które powinny być przestrzegane.Sam pracuję w tej firmie kilka lat i takiego chamskiego traktowania nie spotkałem.Pracujący tutaj ludzie mają częste wizyty u lekarzy specjalistów.Wszystkie te wizyty są planowane przez lekarzy.Zawsze pod koniec m-ca ówczesny inspektor Zdzisław Cymerman ,brał od nas te informacje i uwzględniał w nowym grafiku.Jeżeli zaszły nieprzewidziane okoliczności grafik był nawet w połowie m-ca zmieniany w całości.Dyżury były 12 godzinne. Obecnie 24 godzinne dyżury nie są rzadkością.!!!! Tego obecny inspektor nie respektuje. Na temat obecnych grafików można jeszcze bardzo wiele pisać jak i o innych sprawach , całe strony o powstałej głupocie i nie znajomości obowiązujących zasad w tej firmie. Obecnemu pseudo-inspektorowi daleko do znajomości i wiedzy o funkcji jaką sprawuje obecnie - do byłego inspektora. Miałem nadzieję ,że pani dyrektor jako kobieta,żona ,matka posiada wrażliwość i cechy osoby inteligentnej na ludzką krzywdę ale ............. Razem z inspektorem to tylko pseudo,pseudo ,Kiedy ten cyrk się skończy ?? Nie chcę używać bardziej dosadnych określeń istniejącej rzeczywistości bo wpis zniknie jak wiele innych podobnych wpisów.Obecna sytuacja dotyczy większości obiektów na tym terenie, a wiem to od znajomych którzy tam pracują Są instytucje które stoją na straży praw ludzi z grupami inwalidzkimi i chyba do nich trzeba będzie się odwołać???

MARIAN
@RYSZARD

Masz rację ten inspektor jest fenomenem głupoty i braku rozsądku. Grafik jest jednym z przykładów.Wlepia ci godzinę albo dwie w ciągu dnia ,jakby nie mógł dołączyć do dyżuru,żeby była ciągłość. Trzeba być fenomenem żeby przedłużyć lub skrócić dyżur o godzinę lub dwie.To tylko jeden z przykładów

@MARIAN

Ryszard masz racje fenomem-gender

Grzesiek

Brak słów, dosłownie.

Bejo
@RYSZARD

Zapewniam Cię że w Polsce zwierzęta są lepiej traktowane niż niepełnosprawni pracownicy ochrony . W upalny dzień gdy ktoś zobaczy w nagrzanym samochodzie jakieś zwierzę , chociażby psa to zaraz robi się wielki raban wybijają szybę i wyciągają z samochodu zwierzę . A tutaj (usunięte przez administratora) człowiek musi wysiedzieć w tej niby dyżurce 12 - 16 godzin gdzie temperatura wewnątrz grubo przekracza 40 stopni C . I jakoś nikogo to nie obchodzi !

Gregr
Klient
@GUSTAW

A kto tam jest teraz koordynatorem ?

Aaaaaaaa
@GUSTAW

A Inspekcja pracy? zgłaszał Pan tam?

@Gregr

Leszek M jest koordynatorem, ponawiam komentarz bo widzę że się komentarze niewygodne kasują, nie ładnie tak!!!! ludzie muszą wiedzieć co tu się zaczęło dziać jak otworzyli ten porypany oddział. Dajcie ludziom lepiej podwyżki na obiektach a nie!

Bejo
@GUSTAW

Identycznie jest w wałbrzyskiej firmie ochroniarskiej Vicotel . Tylko na samym początku byli mili . Nas niepełnosprawnych traktują jak pracowników drugiego sortu . Bardzo mnie dziwi jak takie firmy posiadają status Zakładu Pracy Chronionej ? Przecież biorą za nas od Państwa niezłą kasę ! W Piaście przepracowałem ponad trzy lata . Byłem zatrudniony poprzez Agencję Pracy Tymczasowej jako pracownik tymczasowy . Umowa o Pracę zawierana co 13 dni !

pracownik M.N

@pracownik M.N

To się tylko ciesz u nas na pomorzu nie jest tak słodko jak to się wydaje każdemu, tu na rejonie zero dosłownie zero pojęcia o zarządzaniu. Nie polecam.

JAN

Ta strona to taki sam szajs jak region zachodniopomorski Piasta. Merytoryczne opinie o istniejących realiach i problemach na obiektach znikają jak kamfora. Ostatnio wyraziłem opinię porównawczą o okręgu Zgorzelec i Szczecin, zniknęła jak kamfora???? A powinna być przykładem dla Szczecina jak powinno się szanować pracowników. Głupoty i bzdury miłosne zaśmiecają stronę .DLACZEGO tak jest

@JAN

Oddział w Szczecinie powinien być zamknięty!!!!!!

@JAN

Zamiast dbać o pracowników trzymaja bez potrzeby oddział w Szczecinie który nie ma zielonego pojęcia o niczym.

EDWARD

JAN - to prawda , było dobrze, ale jak widzisz wszystko zależy od ludzi, ich podejściu do życia i kultura. Obecne "szefostwo" to namiastka tego co było, Nie mają podstawowego pojęcia o swoich obowiązkach względem pracowników i zajmowanego stanowiska.

KAROL

To prawda z tym grafikiem kolega musiał dojeżdżać na jedną godzinę w nocy z odległości 30 km Jak zgłosisz problem do dyrekcji to potem nie odbierają telefonu od ciebie.W zakładzie karnym lepiej szanują ludzi niż w tej firmie. Inspektor były policjant/milicjant ,nie ma się co dziwić.Region zachodniopomorski to faktycznie ściema

@KAROL

Dlatego się dodzwonić tam nie można!

@KAROL

Zaraz pewnie twój komentarz zniknie jak pozostałe niewygodne komentarze, które uderzają w godność tej firmy ale godnosc tej firmy niszczy nie pracownik a oddział w Szczecinie bo nie wie co z czym się je!!!!!!! Panie nie dajmy się!!!!!!

Były pracownik KWK

Z końcem marca zwolnili mnie i starszą panią, jak to powiedział nasz kierownik pan T.z powodu koronawirusa. To są brednie, zwolnili nas, ponieważ nie mamy orzeczenia o niepełnosprawności, koleżanka, starsza pani - emerytka, nie mająca nikogo na utrzymaniu, więc stwierdzili, że im taka niepotrzebna, ja - mieszkająca z rodzicami, nikogo nie mam na utrzymaniu, więc mnie zwolnili, bo przecież jakoś sobie poradzę. Najśmieszniejsze lub najtragiczniejsze jest to, że zostawili w pracy kobietę alkoholiczkę (chociaż dowiedziałam się ostatnio, że wyrzucono ją z pracy), dziewczynę z dziećmi na utrzymaniu bez grupy (ale za nią wstawiła się jej koleżanka, bo to rodzinnie) oraz chłopaka, który chodzi do pracy co 2 dni, zawsze z pracy wychodził godzinę wcześniej, oczywiście bez grupy i jeszcze zarabia prawie 3 tysiące na rękę. Tragedia z tą firmą, ja oraz ta pani zostałyśmy przyjęte na kopalnię z początkiem listopada, najdłużej tam wytrzymałyśmy, szefowa pani A. oczywiście, jak do pracy potrzebowała to miła, a zwolnili nas, nie podając żadnego powodu dlaczego, nawet daty nie było. Oczywiście zwolnienia, nie zostały wręczone osobiście przez panią dyrektor panią A. tylko przez osobę trzecią. Praktycznie zostałyśmy przymuszone by się podpisać na tym zwolnieniu. Gdy pisała do pani A. dlaczego zostałyśmy zwolnione zostało tylko echo. W lutym dostałyśmy PIT, tylko za listopad 2019, a pracowałyśmy listopad i grudzień, ale nie tylko my. Wszyscy pracownicy otrzymali takie PIT-y, oprócz dziewczyny, która zaczęła pracować w grudniu. To jest śmieszne co się tam wyprawia. Sprawa została zgłoszona do PIP-u, to jak oni tam traktują pracownika to jest poniżenie i ośmieszenie... Nie wspominając o tym, jak przez cały listopad dziennie po 12 godzin chodziłyśmy na kopalnie, ja jeszcze pracowałam za dwie osoby, bo ze mną robiła miesiąc taka dziewczyna co nic nie robiła. Harowaliśmy, jak woły, z tego ani słowa dziękuję za ciężką pracę, a tak pracownika potraktowali. Jedna kobieta to tam całe 24 godziny pracowała, co jest niezgodne z prawem. Dzienne pracowanie po 12 godzin również jest niezgodne z prawem, no ale co my miałyśmy powiedzieć, inaczej wcześniej już byśmy wyleciały z pracy. Za listopad to miałam przerobione 238 godzin, wypłatę dostałam bardzo śmieszną. Oczywiście premię, którą nam obiecano nie widzimy do dzisiaj. Nie polecam tej firmy. Tam przyjmują tylko z orzeczeniem lub po znajomości. Odradzam tą firmę wszystkim i naprawdę, jeżeli widzicie, że w kodeksie pracy nie przestrzegają pewnych reguł zgłaszajcie od razu do PIP-u, bo inaczej każdego będą mieszali z błotem, oni tam człowieka mają za tanią siłę roboczą

Piast
@Były pracownik KWK

Skoro nie zna się Pani na prawie pracy odnośnie liczby godzin możliwych do przepracowania to polecam nie pisać bzdur. To ci w Internecie to pozostaje na wieki i tylko pogarsza Pani swoją ocenę kłamstwami jakie Pani pisze.

Ochrona

Dlaczego woda nie jest dostarczana dla pracowników?

ochroniarz.
@Ochrona

Powiem lepiej koordynator kazał nam robić grafiki na obiekcie gdzie to on powinien to robić.

Obiekt
@ochroniarz.

Potwierdzam u nas to samo jest!!!!!!!

Blady
@ochroniarz.

nie polecam pracy w tej firmie niemożna nawiązać normalnej współpracy z reg. zachodniopomorskim chodzi mi o oddział w Szczecinie. Odradzam ja szukam pracy w innej firmie za wczasu bo cyrki.

Zostaw merytoryczną opinię o Piast Group - Legnica

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Piast Group
1.1/5 Na podstawie 669 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Jaworzyńska 67