JAREXS
counter
2 267 1136 5 1
olga Nowy wpis

witam ! mam zapytanie do pracowników czy praca jest w systemie 8 czy 12 godzinnym?Mam znaczny stopień niepełnosprawności

Darrro Nowy wpis
@olga

System różny, to zależy na jaki obiekt trafisz ale przeważnie 12h.

Ona Nowy wpis
@olga

Zmiany 12h,16h , 24h Nie spotkałam się ze zmianami na 8h raczej nie ma

TakNie

Co jaki okres czasu w JAREXS można ubiegać się o podwyżkę?

@Pytanie

Chyba jak im pokażesz grupę na ślepotę lub choroby psychiczne- wówczas zarobią na tobie najwięcej, co jest credo funkcjonowania takich firm.

Bo Nowy wpis
@Pytanie

Nawet co dzień można ubiegać sie o podwyzkę. Powodzenia.

Rafałp
Nazwa działu: Ochrona

Witam zatrudniłem się w firmie jarexs ,jest to pierwsza firma ochrony która zrobiła duże wrażenie na mnie a robiłem już w dużo innych.Jarexs dba o pracownika mundur, dojazdówka ,za badanie odrenki dostęm kasę kierownictwo super można dorobić na nadgodzinach dodatkowa zleceniówka .

TakNie4
Monia
@Rafałp

Rafał gdzie tak jest? Opowiedz nam jesteśmy ciekawi . Pozdrawiam

Nazwa działu: Ochrona

Dyrektorze w Legnicy możemy pracować na umowy i dodatkowo na zlecenia.Abys dał Nam zarobić i pomyślał o zwrotach za dojazdy .Niech będzie po 200 ale dla każdego bez wyjątków.Aby Ci co dojeżdżają mieli pensję na czysto.Wszystko drożeje więc zrozum swoich pracowników.Mozemy pracować po 240-300 godz.Abys Nam zapłacił.Żebysmy wiedzieli za co robimy.

Tak11Nie3
Zdzisław
@Jarexs Plus

Dyrekcja podniosła od lutego dojazdówkę z kwoty 300zl na 500zł.Otrzymuje ja każdy kto ma samochód.I tutaj powstał głośny konflikt i zgrzyty między pracownikami.A mianowicie jest to niesprawiedliwe.Bo są pracownicy którzy np dojeżdżają 10 km.Maja auto ich bilet np MDK kosztuje przykładowo 5zł.Mają auto i dostaną kwotę 500zł.Mamy też pracowników ktœrych dojazd do pracy jest 130 km.Bilet kosztuje 30 zł na jedną służbę i nie otrzymają dojazdówki.Bo nie mają samochodu.Panie Dyrektorze niech weżmie Pan to pod uwagę.Bo tak być nie powinno.Wysyłając pracownika na obiekt pan wie gdzie mieszka i gdzie go wysyła na służbę.Zgrzyty między pracownikami powstają bo kwota 500zł to już duża kwota.Dajaca pracownikowi 6 tys.rocznie.Zatrudnia Pan koordynatorów,którzy są naszymi kierownikami.Ustalają grafiki i wiedza,na jaki obiekt i jak daleko się on znajduje wysyłają pracownika.Nie mamy z Panem możliwości zebrań i wypowiedzenia za i przeciw . Dlaczego jeden pracownik pracuję blisko domu i ma dojazdówkę,drugi musi dojechać daleko na swój koszt.Jeden ma auto drugi nie ma.Prosimy Pana ,aby Pan coś dla Nas zrobił.Pracujemy dla Pana.Dlaczego jeden ma ponosić koszty ,a drugi ma całe wynagrodzenie dla siebie.Bo powie koordynatorowi,że tam nie pojedzie i koniec.

Tak11Nie
@Zdzisław

Zdzisław a wyjasnij mi prosze skąd ty wiesz że podniesli do 500 zł skoro za luty dojazdówke dostaniemy w marcu? Troche ten wpis jest dziwny, tak ja dostaje tez dojazdówke ale za luty dostane w marcu, to jak to jest Zdzisław

Tak1Nie3
Michał
@Zdzisław

Aby dostać miesięczny zwrot dojazdów w Jarexsie musisz być właścicielem lub współwłaścicielem auta.Mozesz też wystąpić z wnioskiem do Dyrektora przedstawiającym swoją sytuację.Pefron daje dofinansowania do zwrotów za dojazdy .Jednak z każdą osobą jest inaczej orzeczenie umiarkowane i znaczne a także symbol ruchowy 05 R pracodawca napewno dostanie zwrot z Pefronu.Abys mógł z niego skorzystać musisz mieć podpisaną umowę o pracę z pracodawcą.Wtedy on zwraca się do Pefronu musi opłacić ZUS itd przedstawić Twoje orzeczenie .Ty musisz złożyć o takie dofinansowanie wniosek do pracodawcy .Aby go złożyć poproś go o druk.Dofinansowanie otrzymujesz za miesiąc przepracowany.Jezeli np byłeś na chorobowym.Pracodawca pomniejszy tą kwotę o nieobecne w pracy dni.Aby pracodawca otrzymał dofinansowania dojazdów z Pefron.Musi mieć status .Zakładu pracy Chronionej.Osoba z narządem ruchu i z trudnościami w poruszaniu się napewno otrzyma takie dofinansowanie.Jednak na niektóre schorzenia czyli Symbole .Pracodawca nie otrzyma takiego dofinansowania.Kazda chorobą ,symbol,schorzenia itd to różne dofinansowania.Pomimo tego ,że wykonują państwo taką samą pracę.To samo dotyczy zwrotu za leki.Jeden otrzyma ,drugi nie.Wszystko zależy od orzeczeń,chorób itd.Mozna mieć ,auto lub skuter wtedy otrzymają państwo zwrot za dojazdy.Liczy się też ilość km do pracy.To powinien pracodawca wziaść pod uwagę

Pracujący
Nazwa działu: Ochrona

Jak ktoś kładzie L4 na złość kierownikowi to powinien się zastanowić czy chce pracować, później dziwicie się że grafik jest zmieniany 10 razy w miesiącu. Dorośli ludzie a zachowują się jak dzieci . Jak robić byle się nie narobić A dużo mieć. Prosić o nocne zmiany byle się dobrze wyspać nie posprzątać po sobie bo po co .

Tak4Nie9
Zbyszek
@Pracujący

Nocne zmiany w Jarexs ma każdy.Nie musi o nie prosić.Słuzba 24 daje 8 godz nocnych na każdej służbie.Jeden choruje drugi nie.To ,że Kierownik zmienia grafik .To nie jego wina.Ustala Go wcześniej.Kazdy dzień wolny o który zgłosisz mu do 20 każdego miesiąca.Poprzedzajacego robienie grafiku zawsze masz wolny.Kierownik nigdy z tym nie robi problemu.Jezeli ktoś pójdzie na L4 musi jak najszybciej znaleźć zmiennika.Czasami komuś nagle wypadnie coś niespodziewanego lub nieplanowanego.Dzwoni do kierownika .Zawsze dostaje wolne.Zmiana grafiku nie jest robiona ,bo on ma taki kaprys.Ma zadanie ,aby obiekt był obstawiony.Więc zmienia grafik.To jego praca.

Tak8Nie1
@Pracujący

Dobrze wiemy kto sprząta obiekt.I co za to ma..Zamiast dyskutować sam złap miotłę,szmatę i posprzątaj.A jak nie pracuj w syfie.Jak tak lubisz.

Tak9Nie1
Lechu
@Pracujący

A na jakim obiekcie Jarexsu można pracować i się nie narobić.?-Bo na każdym jest zapiernicz.I to całą dobę.Jak byście ludziom dawali co Firma powinna dać .To by się nie kłócili.Firma łaski nie robi Wysyła na obiekty to niech daje na dojazdy.W końcu Ci ludzie na Firmę pracują.

Kazik
@Zdzisław

130km i nie ma zwrotu za dojazd? .To gdzie kasa z Pefronu idzie w takim razie?Odezwać się nie może .Proste próbują zamknąć gadanie.Bo Dyrektor Jarexsu zacznie ich kontrolować!!!Kierownicy gdzie macie kasę na dojazdy dla wszystkich?Skoro Pefronu dał.A pracownik nie dostał!i to by jeden ...To wiadomo o co chodzi...Pefronu powinien kontrolę wysyłać i sprawdzać.

Adam
@Jarexs Plus

Chłopie mineły już te czasy żeby robić po 300 godzin, szanujmy się i pisz w swoim imieniu ze mozesz roboc po 240-300 godzin, bo większosc zatrudnionych nie chce i nie musi, czasy sie zmieniły

@Pracujący

A co my takiego mamy?Jakie proszenie o nocne zmiany.Jak w Jarexs każdy ma nocne zmiany na każdej 24 godz służbie.Wybacz ,ale mamy co robić od wejścia do wyjścia na dyżur.Kierownik ma prawo zmienić grafik tyle razy ile chce

@Jurek

Nie każdy pracuje 24h więc zastanów się co piszesz kolego, każdy pracuje po tyle godzin ile się zgodził a norma w każdym miesiącu jest inna

@Izy

Przy grafiku u góry po prawej stronie masz wyszczególnioną ilość miesięcznych godzin.Czy wiesz dlaczego są one co miesiąc inne!-Bo to Pefronu informuje ile możesz przepracować w Jarexs w tym miesiącu.Jako osoba .Mniepełnosprawna.Oni kierownika.A on na tej podstawie robi grafik.Pracujemy też 12 godz,16godz w zależności od obiektu.Jednak prawie na każdym masz godz nocne.Liczone 22-6.

Tak5Nie3
@Lechu

Na Moim obiekcie dobrze mi się pracuje .Szkoda,że Jarexs nie daje wszystkim dojazdówki.Bo my wszyscy uważamy ,że jeżeli Firma każe Nam dojeżdżać.Powinna nam zwracać na dojazdy tyle ile na nie wydajemy.Sprawiedliwie każdemu pracownikowi.Albo dając obiekty blisko zamieszkania.Jedni mają auto ,drudzy nie.I chore ,aby kupować auto tylko po to ,aby mieć dojazdówkę.Jeżeli bilety kosztują taniej.

@Jurek

Każdy miesiąc ma inną normę do przepracowania po co (usunięte przez administratora) piszesz że pefron informuje. Ciężko wyliczyć dni pracujące? Bez pefronu Ci mogę wyliczyć jak potrzebujesz

Tak rzeczywiście 12stki od 7do 19 to godziny nocne ha ha szkoda gadać

Jack
@Michał

A ciekaw jestem z czego wyssałeś te bzdury???

TakNie2
@Michał

Osoba o trudnościach z poruszaniem się jest ochroniarzem? Może w końcu to temat dla prokuratora powinien być?

Tak3Nie5
@Mgr

Puknij się w głowę.Jarexs to Firma zatrudniająca niepełnosprawnych.Ludzie cieszą, się ,że mają pracę.Dla takich ludzi szacunek.Bo chorzy idą do pracy.I nie narzekają.Cieszą się że będą mieli na utrzymanie.A mogliby udać się do Miodu.Nie chcą żebrać.Tylko sami pracują .Aby żyć!!!!!Szacun dla Dyrektora Jarexsu ,że takich zatrudnia.

Tak5Nie3
@Piotr

Czy słyszał pan o czymś takim jak zdolność psychofizyczna do wykonywania zawodu? Jak ja mam powierzyć bezpieczeństwo osób i mienia osobie niedołężnej? Wy się tylko nazywacie firmą ochrony i na tym koniec.

Herold
@Mgr

Chłopie odpuść, pomyliłeś adresy. To jedna z firm zatrudniających ślepych i kulawych cieciów do budki przy szlabanie nie jakaś ochrona. Kup sobie psy i o nie dbaj to więcej upilnują.

Tak2Nie4

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nazwa działu: Ochrona

Omijajcie szerokim łukiem!!!To co obiecują czyli: podwyżki- mija się z prawda ubrania najgorszej jakości

@Pracownik

Nikt Ciebie na siłę nie trzyma!A podwyżkę dostaliśmy już za styczeń.Plus podwyżkę dojazdówki.Ubrania są nowe.Ciepłe polary,spodnie,koszule ,buty . Firma się stara.Jak widać nie wszystkich idzie zadowolić.

????
Nazwa działu: Ochrona

Jarexs Plus to dobra Firma Ochrony.Ubrania dostajesz,pensję na czas.Umowa o pracę Tylko mogli by zadbać o socjal dla wszystkich i podwyższyć trochę ponad minimalną.

Tak5Nie5
@????

Za mało dla Nich by było.Dla nich wszystko.Tych na stołeczkach .A dla Nas nic.

@Izy

A Ty co się podszywasz pod kogos (usunięte przez administratora)boisz się swojego nazwiska albo imienia napisać I używasz mojego. Oczerniać jest kogoś łatwo ale pod kogos ksywą

Jack
@????

Biedny człowieczku to dla ubrań poszedłeś do pracy???? Żałosne.

@Jack

Ty coś brałeś?Sam jesteś biedny bo głupi.Za swoją pracę każdy pracownik Jarexs i Jarexs Plus ma wynagrodzenie.Umundurowanie to wizerunek Firmy Jarexs.W każdej Firmie Ochrony ochrona chodzi do pracy w ubraniach służbowych.To norma.

Tak4Nie2
Nazwa działu: Ochrona

Bardzo dobra Firma .Pracuję i w dobie koronovirusa liczy się to,że mamy pracę i pieniądze na czas.Nie ma co narzekać

mad

Firma dobra nie narzekam

Gyt

Jest taka obawa. Osoby starsze i schorowane są w grupie podwyższonego ryzyka. Teraz muszą się zetknąć z realnym zagrożeniem, bo przecież w imię zysku z PFRON ktoś uczynił z nich ochronę obiektów. Współczuję im i ich rodzinom.

Tak2Nie6
@Gyt

Bardzo się cieszymy,że istnieje taka Firma jak Jarexs,Jarexs Plus.Czujemy się potrzebni.A Firmy konkurencyjne boli głowa.Jarexs ma bardzo dużo zdolnych ochroniarzy.Polecamy Nasza Firmę.

Tak8Nie3
Gyt
@Jarexs

Oczywiście są podstawy w postaci bardzo dobrej kondycji psychofizycznej, zdrowia plus szereg szkoleń oraz znajomość języków obcych? Fakt, tacy pracownicy ochrony są na wagę złota.

TakNie2
@Jarexs

Kto chce będzie pracował.Nawet w tym trudnym czasie.Cieszmy się ,że mamy obiekty i że mamy możliwość pracy.Nasza Firma płaci zawsze na czas .To są plusy.

Tak5Nie2
Miko
@Piotr

To w firmach ochrony dotrzymywanie terminowości wypłat jest jakimś atutem, czymś szczególnym? Dobrze że jest portal taki jak ten, można wyrobić sobie opinię.

Nazwa działu: Ochrona

Jarexs ma coraz więcej obiektów i zatrudnia w czasie pandemii to o czymś świadczy.Ponadto dba o dobro pracowników od początku epidemii.

Tak6Nie1
@Piotr

I bardzo dobrze .Kierownicy starają się o nowe obiekty.A my dzięki ich zaangażowaniu w pracę .Możemy pracować.

Koleszka
Nazwa działu: Ochrona

Ile wynosi dojazdowka miasta do miasta? I kwota godzina jeśli posiadam umowę o pracę i 17h/brutto? Pozdrawiam i pozytywne mam zdanie jeśli chodzi o firmę jarexs :) pozdrawiam

@Koleszka

Dofinansowanie do dojazdów wynosi 500zł.Płatne w dniu wynagrodzenia .17 zł brutto to zlecenie.Na umowie o pracę masz kwotę brutto.

koleszka

a ile wychodzi 17zl brutto na umowe o prace? w firmie

Leszek
@koleszka

Na umowę o pracę masz pensję stałą.Różnica może być w dodatku za służy tzw nocne, który wynosi 20& za każdą nockę.Liczy się tak 24 godz służby to od 22-6 rano czyli 8 godz 20& dodatku za godziny nocne.Plusy to umowa o pracę,która jest korzystniejsza od umowy zlecenia.

Q
Użytkownicy czekają na odpowiedź 68 dni.

Samo sedno, najgorsza firma.

Ela

Najgorsza Firma Ochrony

Tak5Nie4
@Ela

To po co pracujesz ?

Tak3Nie3
@Izy

Izy ty lekarza zmień. I nie dryj buzi w necie.

@Pan i Władca

A Ty nie bądź taki do przodu bo Ci tyłu zabraknie

@Ona

Izy to ona. Hihi

@Pan i Władca

Zmień dilera bo ten Ci szkodzi hi hi

Agata
@Pan i Władca

To super, że tak aktywnie uczestniczycie w dyskusji, ale chyba się trochę zapomnieliście. Tutaj rozmawia się na tematy związane z aktualnymi warunkami pracy w JAREXS. Byłabym wdzięczna, jakbyście wobec tego powiedzieli mi, jak na chwilę obecną przedstawiają się tam zarobki. Są adekwatne do ilości pracy?

@Agata

Każdy podejmujący pracę w Jarexsie .Ma przez Kierownika oddziału przedstawione zarobki, możliwość dodatków,regulamin stanowiska obiektu,rodzaj umowy, możliwość PZU na życie itd.Firma na wstępie wszystko przedstawia.Więc w czym problem???!!-chcesz to pracujesz.-nie chcesz to nie pracujesz.Nikt nikogo nie zmusza przecież do pracy.Aktualnie w Firmie same pozytywy.Podwyzka wynagrodzenia i dojazdówki była.Nowe ubrania służbowe.Duzy plus dla firmy

Tak6Nie2
@Jarex Legnica

Nie wiem gdzie te nowe ubrania były, odkąd pracuje nic nowego nie dostałem, a tym bardziej w walce z epidemią zero odzieży ochronnej rękawiczek, płynu do dezynfekcji , maseczek nikt się tym nie zainteresuje bo po co . Komentarze zostają usunięte bo są szkodliwe dla firmy, brawo róbmy tak dalej . Pani Agata zadowolona ...

niepis
@Izy

To masz niestety pecha. Mi się nie zdarzyło,. aby dostać na wymianę stare ciuchy, czy buty. Środki ochronne zapewnia firma, która zatrudniła Jarexs. .

Nazwa działu: Ochrona

Nikt nie pisze o starych ciuchach na wymianę więc nie wiem o co Tobie chodzi

Leszek
Nazwa działu: Ochrona

Pracujemy dalej ? Nikt nawet nie zapyta czy wszystko z nami ok.. każdy martwi się o swój tyłek

Nabywca

Szukam firmy ochrony, której pracownicy są zdolni do podjęcia interwencji w przypadku zagrożenia, posiadają bardzo dobry stan zdrowia, wiek max 55 lat i orientują się doskonale w przepisach prawnych dotyczących ochrony. Czy mogę u Państwa tego szukać?

TakNie5
zwz
@Nabywca

Firma Jarex nie spełnia tych warunków to jest ZPCH zatrudniają tylko ludzi z niepełnosprawnością.

@zwz

Większość Firm Ochroniarskich zatrudnia niepełnosprawnych.Takie czasy.Wykwalifikowany ochroniarz to tylko kilka kursów.Taka różnica.W zarobkach minimum różnicy!!!!

Nabywca

Proszę się douczyć w kwestii uprawnień Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej. Odsyłam do Ustawy o Ochronie Osób i Mienia. Serdecznie pozdrawiam.

@Jarex Legnica

Wiem o tym, niestety. Chcemy zatrudnić ochronę do lokalu rozrywkowego oraz przyległej hurtowni napoji. Muszą to być osoby wyposażone w ŚPB z uprawnieniami do ich stosowania, oraz oczywiście potrafiące to zastosować.

@Jarex Legnica

Przepraszam ale nie interesuje mnie różnica w zarobkach, lecz pomiędzy jakością ochroniarza pełnowartościowego i zdolnego do wykonania rzetelnej usługi, za którą ktoś płaci a kimś chorym przebranym za ochroniarza. Bezpieczeństwo towaru i pracowników się liczy dla mnie, więc widzę Jarexs nie może być brany pod uwagę.

Tak1Nie5
Jarexs Legnica
@Nabywca

Wykwalifikowani ochroniarze też mają orzeczenia.Jarexs też takich zatrudnia.Duzo ochroniarzy Jarexs dobrze wykonuje swoją pracę.Nawet jeżeli posiadają orzeczenia.Potrafią udzielać pomocy poszkodowanym .Jak rzekomy .Nabywca nie wie .To niech się nie wypowiada.

@Jarexs Legnica

Włączyłem się do dyskusji celem zyskania informacji.. Dziękuję.

Nabywca

Tak, wywiad środowiskowy potwierdza niestety że to " normatyw " firm ochrony. Bez obrażania kogokolwiek, po prostu mieliśmy mylny trop ale szef obejrzał dyskretnie kilka obiektów tej firmy i niestety, nie ma nawet opcji. Ale zawsze warto z ludźmi rozmawiać, orientować się. Pozdrawiam!

@Nabywca

No tak widać ,że konkurencja nie śpi!!-Patrzy tylko jak przejąć obiekty Jarexsu

@Nabywca

A kto może być brany pod uwagę?Konkurencja.Tez mają orzeczenia.Nawet Ci z kwalifikacjami .

Mała Jarexs Plus
Nazwa działu: Ochrona

Sprawa Mojego mobbingu w pracy ,że względu na stan zdrowia również została załatwiona pozytywnie dla Mnie.Dziękuję Kierownictwu,Swojemu Szefowi w Jarexs ,że zawsze na wszystko zareagowali natychmiast.Zawsze oceniają Moja pracę nie chorobę.Lubię swoją pracę i współpracę Wszystkich Szefow oceniam na bardzo dobry!!!Pozdrawiam kolegów i koleżanki z innych obiektów.Nadmienię,że wypowiadam się za siebie.Takie jest Moje zdanie.Wasze nie musi!!!

Mała-Jarexs Plus
Nazwa działu: Ochrona

Pracuję w Jarexs Plus ponad 2 lata.Zawsze mam wynagrodzenie na czas.Opłacone systematycznie składki,PZU.Dojeżdzam na obiekt,na którym bardzo dobrze Mi się pracuje.Chcę pracować,więc pracuję.Zawsze że wszystkim o co się zgłaszam do Firmy Jarexs mam załatwione w przeciągu 1-2 dni.Teraz mamy biuro na miejscu i o to co było mi potrzebne kiedy potrzebuję.Kierownik mi to wystawił odrazu.Dojazdówki nie otrzymuję.Poniewaz nawet o nią nie składałam.Chociaż mój kierownik proponował mi już kilka razy.Od początku sama kupuję sobie bilety.Bo chcę pracować!Ubrania dostałam.A jako kobieta sama kupuję sobie takie jakie lubię nosić i są wygodne.Istnieje strona Mundurowi .24. lub inne i mogę sobie kupić to co napewno będę nosiła.Buty dostałam,które Wy nazywacie do trumny.A ja przez dwa lata w nich śmigam w pracy i są wygodne.W zimie chodzę w swoich kozakach,ktœre dostosowałam do swojej pracy.Lubię swoją pracę .A mam porównanie bo pracuję na kilku obiektach Jarexsu.Jezeli jadę na obiekt pierwszy raz chciałabym wiedzieć tylko co będzie mi tam potrzebne typu ,latarka,woda ,czy jest tam ciepło ,czy zimno,czy jest możliwość podgrzania jedzenia.Abym mogła się do tego przygotować.To tylko bym dopracowała w Firmie Jarexs.Podpisujac umowę wiedziałam jakie Jarexs Plus przedstawia mi warunki pracy.I lubię pracować na każdym z obiektów.No z wyjątkiem jednego.W Jarexs przekonałam się ,że nie warto stanąć w obronie kolegów.Pracę oceniam bardzo dobrze.

Nazwa działu: Ochrona

To się zwolnij!Jakoś moja ekipa umie rozmawiać z kierownikiem na dany miesiąc mają pulę pieniędzy I kupują co potrzeba, (usunięte przez administratora)

Mała-Jarexs Plus
@Izy

Na Moim obiekcie kierownictwo dba o to czego potrzebujemy w Biurze.Od początku ,kiedy czegoś potrzebujemy do pracy wymieniamy na kartce asortyment i na drugi dzień jest dostarczany przez pracownika biura do ochrony.Kierownictwo dba o warunki naszej pracy jak i asortyment do niej potrzebny.Bardzo dobrze mi ,się tam pracuje.

Zdzisław
Nazwa działu: Ochrona

To samo dotyczy się ubrań roboczych .Potrzebujemy nowe buty ,komplety ubrań.Koordynator twierdzi ,że nie ma.Albo zbywa.1 komplet ubrań to za mało.Bo mamy służby czasami często.Buty nam się rozlatują i doprosić się nie można.Jeden dostaje 4 pary przez 2 lata drugi 1 parę.

Jarex Plus
@Zdzisław

To prawda.Cały zestaw ubrań dostajesz jak się zatrudniasz po 1 komplecie.Sama kupuję sobie buty ,koszulki ochrony,spodnie.Po pierwsze mam służby często co 12 godz.Mam jeden polar służbowy.Na początku kilkakrotnie prosiłam o drugi komplet ubrań.Ale bezskutecznie!!!Więc kupuję sobie sama.Moj kolega z obiektu przez 2 lata pracy dostał 3 pary butów bo wywalczył z kierownikiem.To tak dla przykładu.Mamy reprezentować Firmę.Ale to Firma powinna dbać o Nasz wizerunek.

@Zdzisław

A co butów nie masz ? Ja dziekuje bardzo za te buty do trumny nawet na zimę nie nadają się

TakNie3
Norbert
@Izy

Tu nie chodzi o buty .Tylko o Fakt.Jednemu wszystko ,drugiemu nic.Nawet do trumny jak twierdzisz należą się co jakiś czas i to bez łachy .

@Norbert

Słabo walczy o swoje, u nas wszyscy mają ubrania i nikt nie płacze

TakNie3
Maximilian
@Izy

Coś tutaj jest nie tak bo ma ubrania i to super z odblaskami.I to na każdą służbę inne.Nie jeden komplet ,a kilka

Natalia
@Jarex Plus

Ja też sama sobie kupuję ubrania.Buty mam wojskowe raz wydane 170 i wygodnie bynajmniej.Te od Jarexsu w szafie stoją.Na dojazdy nie dostaję chociaż szef proponował dojazdówkę.

@Izy

Pierdolisz.Przeczytaj ofertę pracy do Jarexs!!!!Oferujemy Zwrot za dojazdy do pracy ,zwrot A leki.Hi hi hi chyba dla Wipów!!!!!Zaprzeczają sami sobie .Pefronu daje .A pracownik nie dostaje.Ale ma jechać na obiekt.A do baku wody nalać?;Kierownik ma służbowe auto.To niech rozwozi ludzi.No a jak!!!

@Ubek

Zwrot za bilet powinien być od miejsca zamieszkania do pracy i na powrót.I nic więcej.Niech Ci co dostają i tu piszą podziela się swoją dojazdœwka z kolegami na obiekcie.Bedzie po równo i sprawiedliwie.Czy to zrobią.Nigdy.(usunięte przez administratora)!Bo nie potrafią się odezwać.Aby wszyscy dostali.(usunięte przez administratora)Tylko za plecami koordynatora gadają.A boją się rzucić mu argumenty.On dobrze wiem kto dojeżdża.Sam powinien robić coś dla ludzi.A widocznie.(usunięte przez administratora)

Adam
@Jarexs Plus

Czemu się tak cisniesz, zrób prawo jazdy kup jakis mały samochód i też bedziesz miał dojazdówke a tymczasem gonisz na autobus i do roboty, a jak ci nie pasuje to sie zwolnij

Tak1Nie4
@Izy

Sami powinni dawac ubrania co wyznaczony czas.Na moim obiekcie nikt ich nie nosi.Kazdy w swoich cywilnych chodzi.Na cholerę mi ubrania.Niech dadzą co mają dać.W Jarexsie na każdym kroku widać olewanie pracownika

Kuba
@Ubek

Kierownictwo nastawia ludzi przeciwko sobie.Moze ktoś ustawi do pionu kierownika.Aby był dla ludzi.Dawał im to co tak zapewniał(usunięte przez administratora)A Ci ,którymi się posługuje wierzą mu ,że coś im załatwi lub premię da.Naiwniacy.(usunięte przez administratora)

@Adam

Zasada w Firmie jest prosta.Masz być właścicielem auta lub współ wtedy masz dojazdówkę.I na tej podstawie zwraca Pefronu Jarexsie.Przepisy! Wtedy dostaniesz dojazdówkę na 100 procent.Dobrze Adam powiedział.Kierownik ma Ci ze swoich dać?Przepis ,przepisem !I wtedy nie będziesz gonił na autobus.

Pracujący
@Jarex Legnica

Po co ma dac Ci ubrania jak chodzisz w swoich cywilnych , po co wtedy się udzielasz . Tylko krzyczeć potrafisz

@Kuba

Buntuje ludzi przeciwko ludziom.Bo widzą,że robi wszystko dla siebie.Jak tylko z biura wyjdzie wszyscy gadają.Przekonałem się sam.Bo wytykają mu błędy i się wścieka

Mateusz
@Maximilian

Gnębią ją na każdym kroku.Juz nie wiedzą co zrobić ,aby odeszła.Zazdroszczą .A jak idzie 5 km na pieszo na pociąg ,nikt nie widzi.Jak koledzy chcieli ją na obiekt blisko jej domu.To kierownik .Nie bo tam jest potrzebna.Pracowałem z Nią to wiem.Jak Jarexs wybiera dla ludzi obiekty.Ręczniki 3 miesiące w magazynku leżały .Zanim je rozdali ludziom.To co tu gadać.

Don
Nazwa działu: Ochrona

Wygrali przetarg na Carrefoury (Śląsk) i myśleli, ze im ludzie przejdą za niższa stawkę, śmiech na sali. Firma dla dziadków z orzeczeniem ciągnąca kasę z PFRONu.

@Don

Każdy się ceni.Taka prawda.Przeciez Pefronu zwraca to co im szkodzi podnieść stawki..W końcu niech dadzą zarobić

@Don

Jarexs to Firma zatrudniająca niepełnosprawnych.Dziadkiem z orzeczeniem lub młodym z orzeczeniem każdy z Nas może stać się jednego dnia.Chodzi o stawkę ,aby była dobra.Aby dało się godnie żyć.Piszcie Dyrektor czyta tą stronę.Niech przemyśli i stworzy warunki pracy i płacy

nn
@Don

niedosc ze wygrali przetargi to jezdzi jakis leszcz co jest zatrudniony w Jarexie od stycznia tego roku a co do stawek to jakis zart co proponuja nikt za jalomuzne im nie bedzie robil co chodz ma szacunku do siebie i wie ile i jakie stawki ma w poprzedniej firmie. Z mojej wiedzy co sie orjetuje to jak firma sie zmienia i chce przejac pracownikow to daje te same stawki lub wysze a ta firma to daje nizsze zart jakis . jak czytam kom o tej firmie to mnie mdli jak ludzie sa szczesliwi ze dostaja najnizsza krajowa i nie moga dorabiac wiecej a ciagniecie z panstwa i zerowaniu na cudzym nieszczescniu zal mi takich firm i takie nie powinny istniec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przez niech sa takie stawki jakie sa !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak8Nie2
@nn

Dorobić zawsze możesz gdzie indziej lub na zlecenie.

Nazwa działu: Ochrona

Każdy pracownik jest pracownikiem.Moze być nawet synem Prezydenta.Chca pracować to pracują.I wszystko w temacie

Tak3Nie5
@nn

Nie zgodzę się z Tobą.Bo w naszej Firmie Jarexs ,Jarexs Plus pracuję dużo ludzi,którzy są schorowani.Bardzo schorowani.A że względu na oszczędności Zusu nie przyznano im renty.Pijacy mają renty z opieki.A są ludzie ,którzy chorują i nie mają.Gdyby nie takie Firmy nie mieli by za co żyć!Taka prawda.Pracuję w Jarexs Plus trzy lata.I dziękuję Dyrektorowi Jarexsie,że mam pracę.Wynagrodzenie zawsze na czas itd.Mamy taki system .A nie inny.Firmy muszą się utrzymać na rynku.A system naszej pracy jest na tyle spoko,że mogę sobie dorabiać.Osoby młode i zdrowe mogą pracować wszędzie.Osoby ,które chorują już nie.Dlatego m.i.n.powstały takie Firmy.

Tak5Nie5
Wojtek
@nn

Jak kierownik potrafi tylko dla swoich wszystko.A ludzi wyśmiewa to na co liczycie?Korzyści tylko dla Jego ekipy.Wy możecie pogadać sobie .Niektóre obiekty to porażka.Na jednych Jarexs zarobi.Na drugich wcale.Bo takie obiekty biorą koordynatorzy.Jak leci.Aby premię dostać.

@Jarexs Plus

W cuda wierzysz .Muszą wyjść na swoje i nic nam nie podniosą.Na co liczysz.

Nazwa działu: Ochrona

To prawda Jesteśmy zakładem pracy chronionej .Firma dostaje zwrot za badania lekarskie pracownika,dostaje też zwroty-dofinansowania na dojazdy pracowników z Pefronu,dofinansowania za zatrudnienie,stworzenie miejsca pracy.Jezeli nie chcecie dać każdemu na dojazd.Kupcie busa.Zatrudnijcie kierowcę niech Nas wozi.Koordynator ma do dyspozycji służbowe auto,więc nie myśli o swoich pracownikach.Czas to zmienić w tej firmie.

@Jarexs

To świetny pomysł busy można kupić i też dzięki temu dużo kierowców otrzymało by zatrudnienie.

@Pracownik

Nie wiem czy chciałbym żeby do pracy woził mnie ktoś z grupą O2P , więcej szkód niz to potrzebne

@Izy

Aby Cię wozili nie chcesz.Ale o 500 dojazdówki się kłócisz.Bo ja dostaję .A ty nie.Więc w czym problem.Proste chodzi tylko o kasę?!

Lechu
@Izy

6 tys rocznej dojazdówki wystarczy niepełnosprawnemu pracownikowi na dojazdy i jeszcze używane auto by kupił.Co może nie???

@Jarexs

Chyba Ty walczysz ha ha ja dojazdówki nie potrzebuje bo mam blisko do pracy więc po co (usunięte przez administratora) wypisujesz chcesz zabłysnąć to obsyp się brokatem

@Izy

Ja mieszkam daleko i od 2 lat kupuję bilety i jeżdżę .I jeszcze wcześniej muszę być,bo nie mam połączenia innego.Nawet mam więcej służb i nie tylko na jednym obiekcie.Ubrania robocze dostałam.A i tak lubię nosić swoje ,wygodne dostosowane do pracy.Jezdzę pociągiem i jeszcze autem lub busem i wiecie co cieszę się że mam pracę.Bo Jarexs dobrze nam płaci

Tak4Nie2
Kaziu
Nazwa działu: Ochrona

Ludzie nauczycie się czytać ze zrozumieniem . Nie wszyscy w tej firmie mają papiery na głowę czy to takie dziwne jest . Kto chce pracować ten będzie pracował kto nie chce niech głupot nie wypisuje. Wszystko Wam nie pasuje , dlaczego nie powiecie tego kierownikowi albo dyrekcji?

Izy

Nie mam dojazdówki bo mam blisko do pracy więc się nie należy czytaj ze zrozumieniem

Konrad
@Kaziu

To prawda mamy ludzi z różnymi schorzeniami.Kierownictwo wie gdzie pracujemy.A Dyrektor ma od tego właśnie ich.Ten kto chce to pracuje.Ale ludzi wnerwia ,że jeżdżą i nie dostają.O to chodzi.

Młodszy wartownik

Co do Firmy JAREXS. Firma to pracownicy ochrony na obiektach. A z pracownikami. A to sobie pośpi na podłodze i myśli, że nikt go nie widzi . Albo opuści posterunek 30 minut wcześniej - bo przyjechał 30 za wcześnie na zmianę - albo na uwagę ze strony Dyrektora Obiektu odpowie, że TAK, a następnie do pracowników obiektu opowiada jak to się postawił staremu Czasami pozostali pracownicy proszą kierownika by zabrał z obiektu TAKIEGO bo ( ..... ) I pojawiają się komentarze skrzywdzonych.

@Młodszy wartownik

Prawda.Kierownikow na obiekcie nie słuchają.A koordynatora za plecami obgadują.Spanie to norma.Bo przecież nikt ich nie sprawdza.Jaka płacą taka praca

Maxim
@Młodszy wartownik

Jedni mogą przyjść na 8 drudzy prawidłowo.Kierownik powie jeszcze o co Ci chodzi.I będzie trzymał stronę tych co Nim żądzą.Tak zwanie.

Jarex
@Młodszy wartownik

Wszyscy o starym gadają za plecami.W oczy nikt.Bo się boją.

Hubert
Nazwa działu: Ochrona

Wszystkie koty mają i auta i dojazdówki.I ona i oni.I wolne na każdy weekend.Grafiki pod nich ustawiane.To jedna klika.I premię też mają tylko cicho każą im siedzieć.

@Hubert

To napewno.Dlatego tak się uśmiechają.Mają dobre pensję,dojazdówki premię .Kasą się dzielą to mają.I wtedy nabijają się z ludzi.

Tak3Nie2
@Hubert

Ty na weekend nie masz wolnego cały rok.Oni wszyscy mają.Grafiki zmieniane są pod nich.Zostawiają brudny obiekt .A co tam zmiennik posprząta.Obgadują każdego.Ze wszystkim do kierownika biegną po drodze zmieniając wersję.Zazdrosc nimi kieruje na każdym kroku.Premię dostają,pensyjki dobre ,drugie etaty .Bo im wolno.

@Ubek

Chcieli by chodzić tylko w te dni co im pasuje.I dużo kasy brać.A jak trzeba coś zrobić wymigują się.Albo innym każą.Trzeba to zrobić!!-a ciekawe czego sami nie zakaszą rękawów do roboty i nie zrobią.(usunięte przez administratora).Aby się nie narobić

@Ubek

Kierownik ustala grafik dla wszystkich.

prawnik

Moi państwo a jaki jest totalny,syf w oddziale toruńskim,brak organizacji pracy wyzysk pracowników niepełnosprawnych-cwaniacy tzw.kordynatorzy,jestem ciekaw czy Dyrekcja w Legnicy wie o tych przekrętach.

Tak12Nie

Sygnak
@prawnik

Do dziś to samo umowa przedłużana co dwa miesiące.Oszukuja i mają człowieka za nic

Nic się nie zmieniło

Ja
@Sygnak

Pierwsza umowa próbna 3 miesiące, druga na 3 miesiące, a trzecia na rok. Więc jak widać każdy ma inaczej . U mnie na obiekcie wszyscy dostali do grudnia

@prawnik

Do dziś bez zmian.Jedna wielka banda.

@Ja

Pierwsza 1 Mc ,druga,rok,trzecia na na 1 rok

Niedługo Nowy Rok podwyżki wynagrodzeń.Więc co narzekacie

Max
@Nice

Co za podwyżki ,ie od firmy tylko ustawowe a pieniądze na nie i tak dostają z PFRONu i kontrahenta .Praktycznie my dla nich pracujemy za darmo a oni są na naszym utrzymaniu .

Tak13Nie
@Max

Na inne podwyżki bym nie liczył.Prędzek na więcej obowiązków.Pomimo,że PEFRON zwraca pracodawca patrzy na siebie ,na utrzymanie Firmy po jak najniższych kosztach.My jesteśmy tania siłą roboczą.Zus oszczędza i nawet na kolanach każą Nam pracować jak najdłużej.Tak ,więc Firma każda ochroniarska szuka oszczędności.Mamy pracę to plus.Minus to ,że czujemy się gorzej traktowani.Ale tak nie musi być.Mądry człowiek wie ile wysiłku musi taka osoba z siebie dać pełniąc służbę 24.Głupi będzie się śmiał.A w życiu jest różnie.I nikt nie wie co Go czeka.Taka Firma może być dla niego jedynym rozwiązaniem.No chyba,że wybierze Mops.Więc koledzy i koleżanki.Doceniajcie to co macie.

Tak10Nie2
@Max

Podwyżka tylko ustawowa.Dodatki za dojazdy i leki też według ustawy.Trzeba spełniać warunki.Wzrosly koszty ZUS i pracownika ,podatki.Wiec z 2600 brutto zostanie dla Was około 1920.Innej podwyżki Firma nie przewiduje.Tylko ustawowe.

@Max

Za pracę masz wynagrodzenie.A Firma musi się utrzymać .Podatki,zusy drożeją.Pracodawcy szukają oszczędności.

Te 1920 zl to dostaną chyba tylko Ci co nie skończyli 25 roku życia

Tak1Nie4
@Max

Max.Firma podwyższa co roku wynagrodzenie.Firma utrzymuje się z naszej pracy u kontrahentów.Korzysta z ulg Pefronu ,bo ma status Firmy zatrudniającej ludzi z orzeczeniami.(usunięte przez administratora)

@Jarex Legnica

2600-2700 to ja przed podwyżką mam .Każdy ma inaczej plus 300 za dojazdy.Super niech coś robią dla Nas

@Ona

Oni więcej mają

@Jarexs Plus

To prawda.Niech mają więcej.Ale niech zadbają o Nas.Bo dzięki Nam istnieją.

@Max

Co za idiotyzm!Facet na Twoim utrzymaniu .To jest twoja żona i dzieci.Firma Jarexs jest firma w której Ty pracujesz.Na siebie.I tak nic nie dostaniesz więcej.Podwyzki były i wszystko w temacie

Nazwa działu: Ochrona

Dofinansowanie pracownika z orzeczeniem w stopniu umiarkowanym 1125zł ,w stopniu znacznym1800zł.Do tego dofinansowania badań wstępnych,BHP,ubrań,utworzenie stanowisk,dofinansowanie dojazdów,turnusów, rehabilitacji,wczasów pod gruszą.Dzięki takim ludziom firma istnieje na rynku.Co ma niepełnosprawny.Wszyscy wiedzą.

Krasnal

Chcą,żeby pracować na każde zawołanie,a na pieniądze ze zlecenia czekasz .Oszustwo pracownika.

Leon
@Krasnal

Podpisujesz zlecenie u kierownika i pieniądze zawsze masz najpóźniej do 15 tego.kazdego miesiąca.

Kazik
Nazwa działu: Ochrona

248godz na zlecenie.warunki pracy to katastrofa .Nawet czajnika na kawę nie ma .WC na dworze.Kto wybiera takie obiekty????W mojej komórce są lepsze warunki.

damazy

Panowie powiedzcie akie dostaliście wynagrodzenia od nowego roku ,bo wiadomo że płaca minimalna powinna wynosić 2000,tyś .Z tego co mi wiadomo firma robi nas w bamboko i na umowach nie ma podanej płacy minimalnej a stawka godzinowa która wynosi 10 zł h .Dowiadywałem się w PIP i otrzymałem odpowiedz że to jest jawne łamanie prawa przez pracodawcę i powinniśmy złożyć oficjalną skargę na pracodawcę za łamanie praw pracowniczych w związku z zaniżaniem wynagrodzenia .Minimalne jest 2000 tyś i tyle powinno być na umowie a nie stawka godzinowa ,a dodatek za nocki jest nie wliczany do minimalnego wynagrodzenia i nie wchodzi w skład tegoż wynagrodzenia .Jest to doliczany dodatek za nockę w wysokości 20 % stawki jaka powinna być w podziale godzin .Tak więc powinniśmy mieć umowy z wynagrodzeniem minimalnym 2000 tyś plus dodatek za nocki .Musimy się przeciwstawić jawnym łamaniu prawa przez pracodawcę i zmianie umowy ze stawki na płacę 2000 tyś na umowie plus dodatek za nocki.

Nick Nack
@damazy

Stawka może być na umowie za godzinę i może to być nawet i te 10 zł. Ważne, abyś miał 2.000 zł brutto + godziny nocne ponad te 2.000 zł (jeśli masz 184 godziny pracy x 10 zł = 1840 zł brutto to firma i tak musi tobie zapłacić 2.000 zł brutto). Za każda godzinę przypada dodatek w wysokości średnio 2,40 zł. Jak przpracujesz 100 godzin nocnych to powinieneś zarobić 2.240 zł brutto. Poniżej masz konkretne kwoty za godziny nocne w każdym miesiącu : Styczeń (2000 zł : 168 godz. x 20%) = 2,38 zł Luty (2000 zł : 160 godz. x 20%) = 2,50 zł Marzec (2000 zł : 184 godz. x 20%) = 2,17 zł Kwiecień (2000 zł : 152 godz. x 20%) = 2,63 zł Maj (2000 zł : 168 godz. x 20%) = 2,38 zł Czerwiec (2000 zł : 168 godz. x 20%) = 2,38 zł Lipiec (2000 zł : 168 godz. x 20%) = 2,38 zł Sierpień (2000 zł : 176 godz. x 20%) = 2,27 zł Wrzesień (2000 zł : 168 godz. x 20%) = 2,38 zł Październik (2000 zł : 176 godz. x 20%) = 2,27 zł Listopad (2000 zł : 160 godz. x 20%) = 2,50 zł Grudzień (2000 zł : 152 godz. x 20%) = 2,63 zł

@Nick Nack

Ok,tylko jak płacą dodatek za nockę czy od minimalnego wynagrodzenia tj,2000 tys plus dodatek za ilość przepracowanych faktycznie godzin nocnych, np masz w marcu 80 h nocnych to od której kwoty liczą dodatek od 2000 tys +20% od tej kwoty za godziny nocne, czy od stawki godzinowej, bo jeśli od stawki godzinowej to jesteśmy w plecy o 160 zł za marzec, bo już te 160 zł nie wchodzi w skład minimalnego wynagrodzenia. Dowiadywalem się w PIP i powiedziano mi że są to nie legalnie praktyki pracodawcy i grozi mu kara do 30 tys kary ponieważ umowa powinna opierać na kwotę minimalnego wynagrodzenia 2000 tys plus dodatek za nockę 20%.

Fakinger
@damazy

Damazy jaką masz umowę ,o pracę czy zlecenie a może inną?

@Fakinger

Ja mam umowę o pracę ze stawką 10 zł.

Fakinger
@damazy

Damazy nowela ustawy o stawce minimalnej godzinowej nie dotyczy umowy o pracę a za nocki mają płacić według stawek jakie ci podał Nick Nack.

Nick nack
@damazy

dodatek nocny 20% liczony jest tak jak ci napisałem. Jest on różny w zależności od miesiąca. Podałem ci konkretne kwoty za godziny nocne w konkretnych miesiącach. Jeśli w marcu przepracowałeś 80 h nocnych to powinieneś zarobić : 2000 zł + (80 h * 2,17zł) = 2.173,60 zł brutto. Jeśli tyle samo godzin nocnych przepracowałbyś w kwietniu to zarobiłbyś : 2.000 zł + (80h * 2,63 zł) = 2.210,40 zł

@Nick nack

Ok ! zobaczę jak dostanę wynagrodzenie za marzec .

mł.war.
@damazy

pozdrawiam cię Damazy tak sie rzucałeś w marcu ze coś ci nie pasuje jakieś kontrole nasyłałeś ( PiP i tak dalej) czy napisałeś do PIP i PEFRON? czy już sie poprawiło coś w twoim miejscu pracy? napisz jakie są efekty bo też chcę tak jak TY.

2250brutto.

Nadi

Prawda

Kondi
@Nick nack

Powinni kwitki co miesiąc dawać

Ja
@Kondi

Jeżeli wysyłasz do nich list, bądź maila z prośbą o kwitki to nie ma problemu , więc po co ten hałas

Leon
@mł.war.

W Jarexsie nie ma problemu z zaświadczeniem o zarobkach dzwonisz do Legnicy i masz zaświadczenie .Opłacone składki i wszystko ,więc nie zgodzę się ,że nie.Bo kiedykolwiek potrzebuję jakiś dokument Jarexs mi go wystawia bez problemu