kształcenie pracowników ochrony FOSA

Chorzów

Opinie o kształcenie pracowników ochrony FOSA

anonim 2010-03-02 07:51:18
Niskie zarobki na imprezach......
(usunięte przez administratora) Nie polecam
ktoś ona 2013-09-02 16:18:03
a ja jestem w trakcie przyjęcia do pracy w ochronie fosa bez licencji,jutro do lekarza idę
ktoś ona 2013-09-02 16:27:10
to bedzie moja pierwsza praca w ochronie,ciekawe jak to bedzie,wiem że zarobki to 1.600zł brutto,ale za to w niedziele iświeta do roboty,narazie mam okres próbny a kiedy zaczne to niewiem,wpierw lekarza musza załatwić
sufo 2014-01-27 17:01:47
Na JW w Bytomiu Fosa szuka pracownikow za 7 zl Żenada. ludziska sie nie lamia i chca co najmniej 10 zl/h. Pomozmy im i nie godzmy sie sa nizsza stawke.
sikorka 2014-05-11 15:41:02
Praca w fosie to dramat (usunięte przez administratora)
impelek 2014-05-11 15:46:19
(usunięte przez administratora) nie polecam
Precursor 2014-05-30 21:27:27
Hm... tak jest , gdy ktoś od razu chciałby zarabiać dobre pieniądze. A może to jest tak, że trzeba przerobić kilkadziesiąt imprez, odstać swoje, dostać odcisków, przejść setki kilometrów, wykazać się, że chce się utożsamić z firmą a nie, przestać imprezę z pretensjami? Hmm? W każdej firmie potrzeba czasu i doświadczenia aby zaistnieć. Czy ktoś z piszących te posty, został zaciągnięty do FOSA siła? No chyba nie. Dobrowolna decyzja. FOSA jest godna polecenia, spełnia wymogi zabezpieczeń na europejskim standardzie. z setki ochotników przesianych zostaje może 2-3 i dobrze ;) Kumoterstwo? Hmm, a ja nazwałbym to "braterstwem" , które zdobywa się przez ciężką pracę i wzajemny szacunek ;)
Tymek 2014-07-09 18:43:50
Piszesz, że nie polecasz? Możesz podać przyczynę dlaczego masz taką opinię? Pracowałeś chociaż w tej firmie? Czy tylko na odczepnego rzucasz puste słowa.Ja osobiście pracuję w innej firmie i też nie narzekam - bo chcę pracować, a z tego co znajomi mówią, to w Fosie praca jak wszędzie. Trzeba pracować i wszystko - przecież nikt siłą Ciebie nie zmusza do pracy. Jeżeli stawka odpowiada to pracujesz a jak nie to nie pracujesz. I tyle w temacie. A z tego co wiem to w firmie FOSA wypłata jest zawsze na czas !!! A co innego bardziej się liczy jak nie regularna płaca !!!
ag 2014-09-15 09:52:04
Ciebie tam na pewno nie przyjęli z taką ortografią
aaa 2015-07-10 11:11:29
witam
jestem ppracownikiem FOSY to prawda zarabia sie od 5-7zl czy to dobre stawki?? sprawa dyskusyjna znam ludzi z konkurencyjnych firm co zarabiaja 8-9zl na reke ale nie jestem tu aby krytykowac ta firme moim zdaniem jest to calkiem przyzwoita firma jezeli chodzi o traktowanie ludzi przynajmniej w chorzowie koordynatorzy sa wporzadku jesli jest sie dla nich ok to rowniez potrafia isc na reke panie w kadrach sa bardzo mile z szefostwem nie mialem wiekszego doczynienia wiec sie nie wypowiadam no i co najwazniejsze i co zasluguje na bardzo duza pochwale to to ze wyplaty sa zawsze na czas nigdy nie bylo poslizgu a jezeli np wyplata wypada w niedziele to na koncie jest juz w piatek. to tyle co moge napisac o tej firmie jako przejsciowa praca albo dorywcza to jak najbardziej polecam FOSE.
kinia 2015-09-25 15:40:43
chyba Cie ponosi człowieku, a nie jednemu psu Burek na imię, tyle w temacie
pracownik 2015-09-29 13:38:22
Ludzie! Powiem wam, że wielu z was ma rację. To co piszecie, że stawki są po 5-7zł to prawda. To, że na imprezach jest większa stawka już nikt nie wspomniał, tj. min. 8zł. To, że w Fosie pracują ludzie przypadkowi, byle się sztuka zgadzała, to też prawda. Natomiast to, że uważacie, że pracodawca daje taką stawkę aby wyzyskać pracowników i się na nich nie wiadomo jak wzbogacić, to już jest jawne zakłamanie faktów na swoje własne tłumaczenie. Niestety, to nie jest wina przedsiębiorcy, a po pierwsze Państwa (proponuję dalej głosować na PO, PIS, PSL, SLD itd to na pewno się nic nie zmieni), a po drugie zleceniodawcy. Jeśli obiekt pod tytułem, np. Fabryka samochodów, płaci firmie ochroniarskiej 10zł za roboczo godzinę (tak takie stawki, a nawet niższe płacą firmy zlecające ochronę firmom ochroniarskim) to przepraszam ile byście chcieli dostać 11? Z tego trzeba was umundurować, koszt najprostrzego umundurowania (koszulka, polar, kurtka, czapka, buty) to ok 500zł. Jeśli pracodawca ma 3zł zysku na godzinie pracy, to samo tylko umundurowanie zwraca się dopiero po przepracowaniu przez Was 167h, ale trzeba jeszcze uwzględnić podatki, koszty poboczne itd, więc faktycznie po miesiącu z 250h, powiedzmy, że zarobiliście na ciuchy, a pracodawca nie zarobił nic. Do tego doliczcie sobie koszty utrzymania pracowników stałych, wynajem biur, samochody i ich naprawy (nawet te, które sa wymagane, chociażby dla koordynatora, który przyjeżdża na obiekt), księgowość, kadry itp. Łapówki, kary? Nie wiem, nie jestem dość wtajemniczony ale czy w Polsce da się inaczej? Nie słyszałem, jesteśmy na 3miejscy na świecie pod względem korupcji jako kraj. Jeśli ktoś uważa, że firma ochroniarka to taki łatwy zysk, to polecam sobie założyć swoją, koszt mały, starczy jakiekolwiek auto, telefon i trochę umundurowania. Potem zatrudnić pracownika za te 5-7zł i zobaczymy ile wam zostanie na czysto do życia...zdziwicie się (przerabiałem to).

Umowy śmieciowe? Tak prawda, dla wybrańców, co na to zasłużą sa umowy o pracę. Niestety to zasługa naszego rządu, który daje tak ogromne koszty utrzymania pracownika na umowę o pracę (jedne z najwyższych w całej Europie).

Gdyby wziąść wszystko po bożemu, że pracownik zarabia dajmy na to te 10-15zł/h, ma umowę o pracę itd, to niestety ale firma by splajtowała w kilka miesięcy, bo taki mamy kraj i taki rynek.

Ja pracuję w Fosie i powiem szczerze, że ludzi co chcą pieniądze jest multum, ale takich którzy chcą pracować to już prawie nie można znaleźć. Ludzie myślą, że jak już przyszli do pracy, to wystarczy że są, a tacy co wiedzą, że trzeba jeszcze dać z siebie wszystko, to jest garstka, ale ta garstka może liczyć na stałą pracę (przynajmniej częste zlecenia na imprezy), może nawet liczyć na umowę o pracę czy awans. Trzeba tylko chcieć ludzie, a nie tylko narzekać bo mi się należy bo jestem.

Nie twierdzę, że tu jest miód i orzeszki, ale jest naprawdę bardzo dobrze, pod warunkiem, że na prawdę akceptujesz warunki jakie dostajesz (ja jestem tego świadom, na emeryturę nie liczę bo albo mnie żona wcześniej wykończy albo zdechnę z głodu po 3miesiącach jak za 30lat dostanę 600zł (do tej pory pracowałem 10lat na umowie o pracę i taką prognozę otrzymałem z ZUS pare mc temu).
Pokazałem na co mnie stać, jak podchodzę do pracy i teraz jestem stałym pracownikiem na umowie o pracę.
miau 2015-12-05 11:27:35
Od stycznia biorą JW w Gliwicach. Ktoś coś wie jaką proponują kasę za godzinę
kjhiuhiu 2015-12-22 19:06:22
na jednostkach wojskowych płacą od 10-12zł ale trzeba miec oczywiscie licencje
pracownik 2016-01-03 11:56:34
nie to tak nie działa...
anonim 2016-02-15 14:48:14
kolego jak piszesz STODENTOW to wcale ci sie nie dziwie ze malo zarabiasz
Joka 2016-06-30 12:44:55
Dzień dobry,
Zapamiętałam nazwę Państwa firmy w dość nietypowy sposób.
Mianowicie 25 czerwca br. będąc na koncercie Davida Gilmoura we Wrocławiu ze względu na słabą widoczność sceny byłam zmuszona znosić widok znudzonej panienki z nadwagą w koszulce z logo Fosa. Rozumiem, że ich zarobki nie motywują do uśmiechu i tego też nie oczekiwałam, ale żeby całe 3 godziny koncertu wisieć bez ruchu na barierce między ludźmi z miną wołającą o pomoc (być może na koncercie Justina Biebera lepiej by się bawiła) irytowało mnie niezmiernie. Przede wszystkim osoba z taką ociężałą posturą po jednej plombie ode mnie, drobnej kobiety, leżałaby na ziemi, a co dopiero miała upilnować tylu osób w przypadku ruchliwszych uczestników imprez masowych. Uważam, że jeśli macie Państwo chwalić się wykwalifikowaną ochroną to taką zatrudniajcie.
Serdecznie pozdrawiam
Fanka Pink Floyd
Pracownik 123 2016-09-08 17:49:33
to w takim razie po co FOSA bierze obiekty za niby 10zł za roboczo godzine?? i potem robi mużynów z ludzi za 5zł na godzine... swoją drogą to nie prawda ze fosa jest taka biedna sam fakt słynnej łapówki na MŚ w siatkówce która wynosiła przypomne 1000000mln zł czy biedna firma miała by na taką "skromną" łapówke?? no ale jak sie płaci ludziom 5zł na godzine to sie ma dlatego kolego daruj sobie teksty typu " Natomiast to, że uważacie, że pracodawca daje taką stawkę aby wyzyskać pracowników i się na nich nie wiadomo jak wzbogacić, to już jest jawne zakłamanie faktów na swoje własne tłumaczenie" bo albo jesteś spełnionym cieciem albo kimś z zarządu.... Piszesz dalej że trzeba dać z siebie wszystko... hmm cięzko kogoś zmotywować za te 5 zł to swoją drogą jak sie to mówi jaka płaca taka praca niestety życie... ale idzmy dalej ja pracuje w fosie 5 lat ani razu nie byłem na chorobowym, ani razu nie miałem bumeli ani żadnej wpadki brałem nadgodziny gdy ktoś nie mógł przyjsc do pracy i to nie tylko na moim obiekcie jednym słowem cały czas ide koordynatorowi na ręke mimo to po 5 latach mam 6zł na godzine co jeszcze mam dac więcej z siebie?? mam liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w biurach?? nie dziekuje troche godnosci juz dawno bym sie zwolnił ale jeszcze poczekam to tego lutego 2017r jak ma wejsc ta stawka minimalna lecz wydaje mi sie że ta mega firma zrobi jakieś obejścia bo nie wierze ze nagle z 6zł zrobi sie 8.50zł na reke przecież prezes nie moze byc stratny a po co mużynom więcej... Pozdrawiam
h 2016-09-08 18:45:12
Tak @ Noga - szukają teraz m.in. pracownika zabezpieczenia techn
MariuszL 2016-10-26 11:21:19
Witam Państwa , jestem pracownikiem ochrony jednego z dworców PKP. Pracuję w innej firmie ochraniarskiej , muszę przyznać, że jest tu bajzel [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i pełna sterta najgorszych wyzwisk oraz gestów. Mam schorzenie szczególne, mają na mnie dofinansowanie z PFRONu, a mimo to mam pracę stojącą po 12 h, przysypiam jak nikt nie widzi, tam gdzie nie ma kamer ze zmęczenia, wykorzystują na maxa robiąc grafik z takimi którym się pali do bójki, a ja jedyne co mogę robić to uciekać np. do ubikacji albo po kątach. Szlag mnie trafia , bo obiecali przeniesienie , a muszę jeździć pół miasta by dostać się do miejsca pracy. Prawdopodobnie się zwolnię, kierownictwo to istny szwindel.
MariuszL 2016-10-26 11:22:45
Zostaw swoją opinię o kształcenie pracowników ochrony FOSA - Chorzów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kształcenie pracowników ochrony FOSA