CCC S.A.

Opinie o CCC S.A.

Weronika

@Pikuś, czyli z Twojej wypowiedzi wynika, iż do pracy biurowej w firmie CCC zatrudniane są wyłącznie kobiety. Wiesz może, jakie warunki oferuje firma dla pracowników biurowych? Większość wypowiedzi pochodzi od pracowników, którzy obsługują sklep bądź magazyn, dlatego ciekawi mnie, jak to wyglądają warunki wśród pracowników biurowych.

@Weronika

Napisałem, iż pracowałem prawie 9 lat temu w dziale inwentaryzacji i wiem jak traktował jeden z dyrektorów (dyrektor personalny, oraz jeden wiceprezes). Do zmiany działu nie było najmniejszych szans - tylko atrakcyjne kobiety; taką odpowiedź dostałem podczas rozmowy z dyr. personalnym- to był mężczyzna). I mimo, iż firma szukała pracownika administracji, finansów, oraz na kilka innych działów, dostałem wypowiedzenie. Firma nie była zainteresowana przeniesieniem mnie z tego działu, jak nie mogłem już pracować fizycznie, na inny, mimo, iż posiadałem orzeczenie o niepełnosprawności. A znałem 2 kobiety które nie miały żadnego doświadczenia, poza pracą na sklepie, ani wykształcenia, zostały przyjęte. I u jednej widziałem umowę o pracę i warunki, jakie obejmowały, czyli co było na umowie, włącznie ze stawką. A co jest teraz, to ja zakładam, iż nic się nie zmieniło, bo gdyby się zmieniło, to ja nadal mając orzeczenie, pewnie miałbym pracę- a skoro tak nie jest, tzn., iż jest po staremu. Jeśli chce Pani więcej informacji, to mogę się spotkać u mnie (posiadacie 2 sklepy- jeden w galerii, a drugi nie, więc w drugim na neutralnym gruncie). Termin do ustalenia. I proszę mnie nie zmuszać, bym pisał tu dokładnie, jak było, bo utrata wizerunku bardziej cierpi, bo mogę wrzucić działy i nazwiska osób, ale przecież nie o to chodzi. Jeśli pani uważa, iż teraz jest wszystko super, to indywidualna opinia, ja przekazuje to co mnie spotkało i jakie było zachowanie. Jeśli pracodawca jest społecznie odpowiedzialny, to może tak napisać, bo dziś przeczytałem w 2 ofertach pracy które otrzymałem wśród kilkunastu na pocztę z portalu pracuj.pl, lecz ja na razie w to nie wierze. Podobno ludzie się zmieniają. A co do pracy na sklepach, czy magazynach, to wiem tylko tyle co widziałem przelotnie, lub tu przeczytałem, więc wypowiedzi z mojej strony nie będzie, ponieważ nie byłaby ona wiarygodna oceniając każdy sklep jedną inwentaryzacją w nocy, po zamknięciu, lub magazyn.

@Pikuś

W żadnej ze swojej wypowiedzi nie sugerowałam, że jest super, ponieważ nie mam doświadczeń związanych z pracą w firmie CCC S.A., dlatego bazuję na opiniach, które przeczytałam w tym wątku. Co do osobistego spotkania to mimo wszystko myślę, że lepiej, jeżeli na temat tego miejsca pracy dyskutujemy na forum, ponieważ dzięki temu inni użytkownicy również mogą skorzystać z informacji, które zostają podane.

@Weronika

Z Twoich wypowiedzi wywnioskowałem, iż bronisz firmy CCC S. A., bo jesteś pracownikiem działu HR, marketingu, bo tak się dopytujesz dlaczego odszedł jeden pracownik, a potem zaraz włączasz się do dyskusji w innym wątku i próbujesz bronić firmę. Ja także się nie spotykam z obcymi ludźmi. A zasugerowałem spotkanie, bo jak napisałem powyżej, myślałem, iż jesteś pracownikiem, jednym ze "świeżych" i nie wiesz co się działo w firmie. A już nie chciałem napisać gorzej i użyć bardziej dosadnych słów, mianowicie niecenzuralnych, jaka to beznadziejna firma i nie warto marnować sobie czasu na nią. W końcu nie kopie się leżącego. Jak napisałem szybciej pracowałem, potem trafiłem na operacje i renta. I reszta jak wiadomo ZUS ozdrawia. Ale nie mogę wrócić do poprzedniego pracodawcy czyli KGHM S.A., ponieważ nie przeszedłem badań medycyny pracy i nie mogę pracować fizycznie. A trafiłem na wątek to podzieliłem się opinią jak jest firma, by innych przestrzec. A co do pytań, iż sugeruje, że do biur w CCC S. A. zatrudniają tylko kobiety, to tak było za wyjątkiem 2 działów: transportu i informatyków. Może jeszcze kilku kierowników, pewnie pracujących od samego początku firmy, na jakimś dziale, ale pewnie były to pojedyncze osoby, chociaż ja ich nigdy nie spotkałem. Oczywiście na magazynach były osoby obu płci. A dlaczego sądzę, iż nic się nie zmieniło, ponieważ spotkałem kolegę, który również szukał pracy i wysyłał do CCC S.A. na początku czerwca do biura i firma nawet się nie odezwała do niego do ok. 20 lipca. ( Nie pamiętam dokładnie daty). Aż nie mogłem uwierzyć, więc pomyślałem, zaryzykuje, zwłaszcza iż ileś ofert dostawałem z portalu pracuj.pl . Wysłałem 1 sierpnia na stanowisko referent danych podstawowych i do teraz nic. I dlatego stwierdziłem, iż w tej firmie wszystko jest po staremu, bo pewnie ten sam dyr. personalny K.Ś. woli atrakcyjne kobiety niż osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (oszczędność do wpłaty na PFRON przez firmę). A rekrutacja odbywa się przez HRlink.pl. Po prostu będziesz przekierowana np. z ofert na pracuj.pl i pracodawca chce korzystać ze swojego systemu. Jeśli chcesz wysłać tam, to cóż mogę dodać- powodzenia.

Jan
@Pikuś

Z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że aplikując do pracy w firmie CCC S.A. z zewnątrz, należy liczyć się z tym, że pracodawca preferuje bardziej kobiety, aniżeli mężczyzn? W ogóle wiesz może, jak wiele osób płci męskiej pracuje w tej firmie na niższych stanowiskach? Ciekawi mnie, czy w takim przypadku w ogóle są szanse na przyjęcie.

Weronika

@Pikuś, znasz może warunki zatrudnienia, które mają zapewnione osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności zatrudnione w firmie CCC? Takie osoby są przyjmowane normalnie przez otwarty nabór, czy może za pośrednictwem jakiś specjalnym programów pomocniczych? Przedstaw, co wiesz na ten temat.

@Weronika

Nie wiem. Pracowałem normalnie, lub robiłem, bo to robota. Było to wiele lata temu (ok. 9 lat) Pracuje się biurze. A jak po wypadku nie mogłem pracować i miałem orzeczenie o niepełnosprawności na poziomie umiarkowanym, to mnie firma zamiast przenieść do biura, to zwolniła i w dodatku próbowała mi zrobić to bezczelnie (dając mi bezpodstawnie dyscyplinarkę i przegrała w sądzie). Powiedzieli, iż do biura przyjmuje się kobiety, osoby z niepełnosprawnością, na magazyn, lub do sklepów, bo do biura nie ma z tego korzyści z takiej osoby. I do dziś nie pracuje, bo renta się skończyła, a nie mogę robić fizycznie. Omijaj tą firmę, jak nie chcesz źle skończyć, lub nie jesteś atrakcyjną kobietą i tego nie zmienie, dopóki nie będę miał pracy, a nic się nie zapowiada. Nawet nie kupuje tam butów ( nie lubię Niemców, ale jak nie ma gdzie indziej, to kupuje w sieci Deichmann lub Ryłko). To każdego indywidualna sprawa, ale wspieranie kogoś, kto tak traktuje ludzi, to głupota.

Arthuros

W tej firmie zatrudnia się osoby z 2 grupą inwalidzką i zmusza do pracy po 12godzin tylko dlatego że nie mają wyjścia. województwo lubelskie!! Brak telefonów na stronie i możliwości poskarżenia!! Proponuje zrobić kontrolę. Do Polkowic idą inne grafiki niż jest rzeczywistość. Jak minie jeszcze chwila naślę tam PIP

Pracownica
@Arthuros

To z grafikami to prawda. Nie uwzględniają nocy a nawet weekendów. Pracujesz od wtorku do soboty, w niedziele idziesz na nockę a w poniedziałek do pracy... Standard w CCC. W grafiku masz wpisaną wolną niedzielę, a w pracy byłaś we WTOREK i pozdro. Piotrków Trybunalski CCC Focus Mall

@Arthuros

Praca do 8 godzin, a z grupą umiarkowaną i znaczną to tylko do 7 godzin i nie wolno kategorycznie, a każda kontrola to nadgodziny i ogromna kara. Powaliło kogoś kto próbuje zatrudniać niepełnosprawnych (osób z orzeczeniem o niepełnosprawności od lekkiej do średniej) do pracy w sklepie, czy magazynie, a wymaga się, ale do biur wymaga się nienagannej prezencji i tylko kobiet i najlepiej wolnych, bo tak się zatrudniało- teraz nie wiem.

Weronika

@Pracownik, wiesz może, dlaczego zastępca kierownika na magazynie dystrybucji zdecydował się na rezygnację ze swojego stanowiska i odejście z firmy CCC? Co miało wpływ na taką decyzję? Przedstaw, co wiesz na ten temat.

rekrutacja online, zadzwonili i zaprosili na rozmowę

"Jakie masz doświadczenie" "Co planujesz w życiu" "Jaka dostępność"

O firmie można wyrażać się w pozytywnym świetle, szkoda tylko, że wartościowi pracownicy odchodzą. Obecnie zwalnia się wakat na magazynie dystrybucji (z-ca kierownika odchodzi) - wielka strata i szkoda.

Weronika

@Mała, rozumiem, że zastanawiasz się nad złożeniem swojego CV do pracy w firmie CCC? Możesz podzielić się z nami informacją, dlaczego akurat praca w tej firmie wydaje Ci się odpowiednia? Oddział firmy znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania? Może inne czynniki na to wpływają? Sprecyzuj, jak to wygląda.

Weronika

@anonymous, jeżeli możesz to daj nam znać, jak potoczy się dalej Twoja sytuacja związana z zawiadomieniem, które złożyłaś. Napisałaś również, że pozytywnie wspominasz czasy, kiedy w firmie CCC był inny przełożony. Możesz przedstawić nam, jakie konkretnie zmiany nastąpiły po zmianie tej osoby? Wiesz może, dlaczego poprzedni przełożony nie pracuje już w firmie CCC?

Weronika

@Była pracownica, złożyłaś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przełożonego firmy CCC wobec Twojej osoby? Jakie konkretnie sytuacje występowały, które sklasyfikowałaś pod pojęcie mobbingu? Czy poza tym aspektem pracy inne warunki zatrudnienia w tej firmie wspominasz pozytywnie? Napisz szczegółowo, jak to wyglądało.

Weronika

@Anonimo, w swoim komentarzu przedstawiasz bardzo poważny przestępczy proceder jaki rzekomo ma miejsce w firmie CCC w miejscowości Świdnica. Czy byłeś świadkiem tego typu zdarzeń, które opisujesz w swoim komentarzu? To, że pracownice chwalą się tym nie koniecznie musi oznaczać, że rzeczywiście tak robią. Myślę, że kierownictwo sklepu zauważyłoby braki w asortymencie tym bardziej, że tak jak napisałeś są to najdroższe buty, które oferuje firma CCC. Możesz coś więcej o tym napisać?

Weronika

@Pracownica, czy możesz wypowiedzieć się na temat pracy w firmie CCC, poza kwestią, grafiku o którym wspomniałaś? Jak ocenisz atmosferę panującą w tym miejscu pracy? Kierownictwo w sposób zgodny współpracuje z podległymi pracownikami? Przedstaw, proszę, swoje informacje na ten temat, każda merytoryczna opinia jest mile widziana w tym wątku.

Weronika

@anonymous, mogłabyś przybliżyć z jakich etapów składał się proces rekrutacyjny, w którym brałaś udział? Jak dokładnie wyglądały te etapy? Próbowałaś sama kontaktować się z firmą CCC celem uzyskania informacji, jaką pracodawca podjął decyzję odnośnie Twojego zatrudnienia? Przedstaw, proszę jak to wygląda.

Igor

Przecież wszystkie firmy wyraźnie zastrzegają , że będą się kontaktować z wybraną osobą!!

@Igor

Proszę czytaj ze zrozumieniem:) przeszłam wszystkie etapy i zapewniali mnie że skontaktują się ze mną max do 2 tygodni.

Dzień dobry, brałam udział w rekrutacji na stanowisko managerskie. Przeszłam wszystkie etapy, natomiast Panie które prowadziły rekrutację nawet nie pofatygowały się, aby wygenerować automatycznego maila z informacją, że dziękują za poświęcony czas, ale niestety nie mogą mnie zatrudnić. W między czasie oczywiście musiałam wykonać dla tej firmy kilka analiz i obszerną prezentację, którą oczywiście mogą teraz wykorzystać. Wiem też, że nie jestem pierwszą osobą, którą to spotkało. Nie dajcie się na to nabrać. Nie polecam!

Jeśli firma nie postępuje prawidłowo to rozmawiajcie o tym !!!

Robert

Idealnych firm nie ma, a jak ktoś uważa, że to nie jest praca dla niego to zawsze może sie zwolnić!!!

Aplikowalem na stanowisko magazyniera CCC w Polkowiach? Ile można tam zarobić? Mam wszystkie kursy na wozeki

pablo

qqq - 2013-09-10 19:56:18 Ty chyba siedzisz u kierownika na kolanach ciekawe co powiesz na soboty i niedziele pod presją i pracę w akordzie za którą nie płacą praca w stresie i w nerwach .Nikt się nie interesuje pracownikami wielki bajzel. widać że nigdzie więcej nie pracowałaś dostałaś prace po protekcji.Gościu ty jesteś jakiś chory chyba...i

Szok
@pablo

To prawda. Stres OGROMNY. Klienci zachowują się fatalnie. Kradną , ubliżają. Mam miło obsługiwać. Dbać o salon. Być ochroniarzem . Psychologiem. Ciężka praca fizyczna. Dostawy i przesuwanie salonu. Kręgosłup i kolana siadają. Lubię pracę w handlu. Tutaj przerasta mnie. Klienci mogą robić co im się podoba. Przesada. No Klient zachowuje się jak holota.

@Szok

Jakie to prawdziwe!

Nadia

Słyszałam o firmie, że jest bardzo dobrym pracodawcą. Dziwią mnie niektóre opinie na forum

Mark

W Swidnicy w Galerii Swidnickiej moja zona pracuje tam na okresie probnym.Do tej pory byla chwalona jak przez kierownikow jak i przez wspolpracownikow(jest osoba pracowita),nie lubi stac w miejscu.Zaczal sie klopot jak znalazla sie tam pseudo kierowniczka (usunięte przez administratora) A.Zaczelo sie zastraszanie,nerwowka.Zrobie wszysto co bede mogl aby zona utrzymala ta prace bo sie naprawde stara a napewno nie pozwole zeby ta (usunięte przez administratora) wziela sobie na celownik moja kochana zone.Zobaczymy co bedzie dalej.Pozdrawiam.

Mika
@Mark

Moja koleżanka również pracuje w Galerii Świdnickiej, jest zadowolona. Mimo tego, że wykorzystują ją na maxa to chwali sobie prace. Jest niepełnosprawna a dźwiga ponad siły, na 3/4 wyrabia cały etat. Był pip i wyszło że jako niepełnosprawna za dużo pracuje. Jednak firma nie poniosła żadnych konsekwencji i moja koleżanka dalej pracuje ponad norme. W kodeksie pracy jest przepis mówiący o urlopie na żądanie. Moja koleżanka twierdzi że u nich nie ma czegoś takiego. Kodeks pracy swoje a pracodawca swoje. Już lepiej pracować w hipermarketach na rozkładaniu towaru tam szanują pracownika, przestrzegają godzin pracy, na wolnym nie karzą przychodzić.

Najlepiej to się dostać do Warszawy. Tym jak się uśmiechniesz to nowi z Indit... dadzą dużą podwyżkę. Ale najlepiej jak już pracowałaś np. w Zarze. Ja pracowałam w Bershka i z łatwością dostałam pracę w centrali. Ale myślę żeby uciec bo oni tu mają problemy emocjonalne i przenoszą wszystkie te negatywne aspekty z Ind. do CCC. Szkoda...

Zostaw merytoryczną opinię o CCC S.A. - Polkowice

• Jak się pracuje w CCC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy CCC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CCC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CCC S.A.?

Kandydaci do pracy w CCC S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CCC S.A.