CCC

Opinie o CCC

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Jakie wartości są cenione w CCC?

Marnowanie umów o pracę Nowy wpis

Firma notorycznie publikuje ogłoszenia do Warszawy na pół etatu, tym samym niszcząc umowę o pracę 1/1, którą chętnie by przyjęli DOŚWIADCZENI i dojrzali sprzedawcy, którzy szukają STAŁEJ i stabilnej pracy na pełen etat, bo nikt normalny nie będzie pracował na pół etatu w jednej firmie i zasuwał na drugie pół etatu do drugiej firmy, żeby mieć suma sumarum za co żyć. Chore podejście do rekrutowania, w salonach ciągła rotacja, bo nikt poważny nie podejmie roboty na pół etatu, więc tylko studenciaki się dają na coś takiego złowić. A studenciaki jak się zachowują w pracy to każdy wie. Na Mokotowie jest ogłoszenie zmarnowane. Znowu złowią kolejną (usunięte przez administratora) na pół etatu, która po 4 miesiącach stwierdzi, że już jej się nie chce robić. CCC to niepoważny pracodawca.

Ile jest zmian w CCC?

Kulturalna Nowy wpis

Klienci narzekają na bałagan...hyyy,sama byłam światkiem jak ludzie się zachowują jak brudasy,są chamami i brudasami,sami robią bałagan nie szanują pracy innych,nawet nie mają koszty wstydu,proponowałby aby sami choć przepracowali 1 dzień w salonie i może wtedy nauczyłby się zostawiać po sobie porządek,czasami aż brak słów jak widzę takie zachowanie,pracownik sprząta a 5 minut potem wejdzie paniusia i narobi (usunięte przez administratora) i jeszcze potrafi skomentować że jaki bałagan...a sama zrobiła burdel,chylę czoła dla pracowników za cierpliwość do takiego bydła które przychodzi,większość z nich to brudasy,wystarczy że w ciągu godziny przyjdzie 5 takich klientów i ręce opadają,dodam że na słowo Dzień Dobry które mówi pracownik do klienta nie ma odpowiedzi,społeczeństwo już tak schamiało że szkoda słów,brudasy i syfiarze tak można podsumować połowę klientów CCC.

Kasjer

Rozmowa przeprowadzona była super, wręcz chciało się od razu iść do pracy. Uśmiech i przyjazne nastawienie, niestety tylko podczas tej rozmowy...

Pytania dotyczyły tego czy jestem klientą sklepu, czy mam od nich buty i musiałam krótko przekonać kierwonika że to właśnie ja nadaję się do pracy tam.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Oby nigdy wiecej

Parę słów o Centrali. @PracodawcaZatrudniają pojedynczych specjalistów z doświadczeniem myśląc że jeden obrobi to co normalnie powinno robić 10 osób. Zaskoczeniem może być propozycja kolejnego okresu próbnego po okresie próbnym - prawo pracy się kłania. Fory mają Ci, którzy są zatrudniani po znajomości. Obniżanie poczucia zawodowej wartości to coś czego ja doświadczył~m. Pracownikom zablokowali premie za 2022. A przepalać kasę na kampanie za miliony, które nie mają nawet KPI już mogą. Kompetencje seniorów próbują zastąpić stażystami lub junorami, albo osobami, które z racji znajomości z szefostwem porabią trochę szumu wokół siebie. Pół firmy na zwolnieniu bo ludzie nie wyrabiają. Złożenie wypowiedzenia? - przyjęte jak chleb powszedni. Zero klasy - prawie jak Fabryka na Tajwanie. Wszystko firmowane tworzeniem nowatorskich rzeczy niby w omnichannelu. Leaderzy i managerowie- młodziaki, które prześlizgnęły się przez parę szczebli kariery...Pozdrawiam najbardziej innowacyjny dział firmy

Jak w CCC wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Kamil

Bardzo trudno o awans, no chyba że masz wrodzone umiejętności menadżerskie i jesteś przesadnie miła dla każdego. Jak pracowałem, to jakieś 2 osoby pracujące o wiele krócej ode mnie dostały awans na lidera sprzedaży, dlatego że stały na kasie. Jako osoba, która nie stoi na kasie, to awans na wyższe stanowisko jest prawie że niemożliwy, bo w dużej mierze biorą pod uwagę twój "współczynnik" sprzedaży.

Czy pracownicy w CCC dogadują się między sobą?

Odp.

Zależy od działu, sklepu, ludzi...

K

U mnie była fajna atmosfera, lubiłem się ze wszystkimi osobami więc to zależy od zespołu.

C
@K

Chyba raczej od zarządzającego nim. Nic się samo z siebie nie dzieje.

?
@K

Jesteś z inwentaryzacji? Bo tam są chyba najlepsze relacje

fo
@?

Nie są najlepsze,jak wszędzie ale że pracują tam sami męzczyźni są po prostu lepsze niż na sklepach. A faceci tez bywają różni- niech nie zmylą was te czarujące słowa i uśmiechy. Mają wywalone...a są tacy co sklep to zauroczenie, ba miłość. Berka może coś powiedzieć

Można prosić o aktualne informacje co do pracy w biurze? Szukają ludzi w Wawie, Krk - rozwój czy rotacja? Jaka atmosfera, zarobki itd

Cześć, Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Planning & Analysis Specialist do biura w Krakowie. Czy mógłby ktoś przybliżyć specyfikę tego stanowiska w CCC? Na jakie widełki można liczyć? Jak wygląda kwestia godzin pracy i jaka jest atmosfera w biurze? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Poinformowany
@Zainteresowany

Kolesiostwo kumoterstwo i zero profesjonalizmu. Wazeliniarze mają dobrze - pożądani są mierni, bierni ale wierni. Skryty hejt na inne brandy. Atmosfera zatem - sam oceń.

Milena

Chciałabym podzielić się moja opinia na temat podejścia firmy do kandydatów, których samych zapraszają do procesu rekrutacji poprzez LinkedIn. Miałam okazję porozmawiać z p. Gracjana. Zostałam zaproszona przez Panią do procesu a konkretnie to p. Gracjana poszukiwała osoby do swojego zespołu - czyli do zespołu rekrutacji. Pomijam już fakt, że podczas rozmowy nie usłyszałam konkretów dotyczących roli, warunkow związanych z zatrudnieniem czy też informacji o kolejnych etapach rekrutacji - to już jest mało istotne. Oceniam podejście firmy do kandydata i podejście osoby z działu HR do osoby na stanowisku Rekrutera- gdzie jak wiadomo informacja zwrotną jest b. Ważna i ja zawsze jej udzielam kandydatom - niezależnie od decyzji czy też sytuacji w której z jakiś względów proces się wydłuża - staram się, by każdy wiedział o swoim statusie. A tutaj tego zabrakło, pomimo mojej wiadomości na LinkedIn z prośbą o feedback, zostałam "spławiona" przedłużonym procesem i odpowiedź na nią dostałam dopiero po 2 tygodniach. Odczekałam więc kolejne - prawie 2 tygodnie i w dalszym ciągu brak kontaktu. Dodam, że nasza rozmowa miała miejsce na początku marca. Nawet nie rozważałam pracy u Państwa, ale z takim podejściem do kandydatów, tylko utwierdzacie mnie w tym, że nie ma czego żałować. Ciekawa jestem czy prawników w biurze/sklepie traktujecie tak samo, jak potencjalnych kandydatów. Niesmak pozostał, szczególnie, gdy za każdym razem widzę w TV reklamę CCC.

Bingo
@Milena

HR żałosny, proces długi i bez feedbacku - nawet jeśli sprawdzają rynek to powinni to robić umiejętnie. Zdecydowanie nie polecam - szkoda czasu

Czy w CCC pracuje się na open space?

Aa

Tak

Ania W.

hej, na jaką podstawę netto na UoP w 2022 roku mogę liczyć na stanowisku Junior Content Specialist w Warszawie?

"ogłoszenia o pracę"

Dlaczego puszczacie ogłoszenie na sprzedawcę, a w praktyce okazuje się, że nie szukacie nikogo do pracy? Kolekcjonujecie dane osobowe obywateli? Ładnie to tak robić sobie żarty z ludzi?

Gabi

A wystarczy być dobrym pracownikiem i opinia o pracy w firmie byłaby diametralnie inna, zacznijcie doceniać dobrych pracodawców.

@Gabi

Tak... tylko trzeba się nim najpierw stać, a tu napotykamy na barierę w postaci braku odzewu na pytania i na aplikacje. "Bądź pracownikiem CCC - W czym problem?"

Rekrut

Ostatnio pojawiły się ogłoszenia rekrutacyjne do działu Copywriterów. Czy już odpowiadają Państwo na aplikacje? Czy miejsce zamieszkania poza Warszawą przyczynia się do odrzucania aplikacji (pytania selekcyjne) a jeśli tak to dlaczego? Wiele osób na kluczowych stanowiskach dojeżdża do pracy do Warszawy. Ostatnio wiele firm przekonało się do pracy zdalnej, która się sprawdziła. Czy wymienione wcześniej aspekty są aż tak problematyczne dla firmy jeśli chodzi o rozważanie danej kandydatury? Mam nadzieję, że to kompetencje są tu decydujące.

@Rekrut

Ehh, no bo po co odpowiadać na pytania? Teraz macie rekrutację na Specjalista ds. Contentu. Jest tak zredagowane, że w zasadzie nie wiadomo jaki dokładnie jest zakres obowiązków. W jednym miejscu masz się zajmować treścią a w drugim cytuję: "potrafisz tworzyć harmonogramy prac, sporządzać dokumentację projektową". No ile tu jest połączonych stanowisk? Bycie team liderem a szeregowym specjalistą od treści to dwie różne bajki. Albo to albo tamto i jeszcze coś o doświadczeniu account managera... Naprawdę tak sformułowane ogłoszenia tylko odstraszają, bo nie wiadomo właściwie czego firma oczekuje. Multitaskingu?

Purek

WARS SAWA JUNIOR Witam na samym wstępie chciał bym doradzić pracy w Firmie CCC ponieważ. Pani kierownik wraz z zastępca robią sobie co chcą przerwa co godzinę papierosek kawka jedzenie gdzie normalny pracownik z zegarkiem w ręku ma 15 min przerwy. Zachowanie kierownictwa pozostawia też wiele do życzenia zlewanie zastraszanie zwolnieniem z pracy straszenie kadrowa to codzienność. Zły dzień pani kierownik istny armagedon strach się odezwać bo nie wiadomo co się stanie. Kolejnym minusem jest zmiana grafiku z dnia na dzień oczywiście pracownik nie jest poinformowany zdażyło mi się osobiście. oczywiście moja wina bo nie wiedziałem. Spotkałem się również z sytuacją gdzie pewnego dnia pani kierownik zadzwoniła do mnie z pretensjami że nie ma mnie w pracy (oczywiście miałem wolne i nikt nie mówił mi że mam być danego dnia w pracy) gdy zapytałem się kto minie miał o tym poinformować to pani kierownik powiedziała że wysłała mi SMSA. Oczywiście żadnego smsa nie dostałem a gdy zapytałem się czy mogła by mi wysłać screen shota że takowa wiadomość była do mnie wysyłana zostałem zlany. Pracownik jest traktowany jak robot nie może być chory ma zawsze być na czas a czasami nawet dłużej po pracy. Był dzień gdzie pewnin pracownik źle się czuł było to widać po jego zachowaniu I twarzy był bez sił ledwo stał na nogach o prośbę czy może iść do domu pani kierownik stanowczo odpowiedziała NIE z oburzeniem więc musiał zostać po jego pracy widać było że tylko się męczy . Moim zdaniem jeśli ten salon ma pracowac w jakim kolwiek ładzie stanowisko Kierownika jak I Zastępcy powinno uledz zmianie zresztą jak najszybciej. Pozdrawiam Wesołych Świąt

Pannanick¡¡¡
@Purek

Sama prawda..... Można by było napisać jeszcze dużo dużo dodatkowych grzeszków

K
@Purek

Zgodzę się co do przerw. Pracowałem w Galerii Mokotów ale tam było tak samo. Jak się było 5 minut dłużej na przerwie to już zdarzały się pretensje mimo tego, że osoby kierujące zmianą ciągle chodziły na papierosa bądź pogadać na zapleczu. Było to dość irytujące i pokazywało, że osoby na wyższych stanowiskach czują się lepsze od zwykłego pracownika.

Kamil

Jako że dziś był mój ostatni dzień w pracy (skończyła mi się umowa której nie przedłużono) to mogę się nieco wypowiedzieć na temat pracy w CCC. Pracowałem w salonie w Galerii Mokotów. Pracę zacząłem w lutym 2018 roku więc spędziłem tu prawie 3 lata. Pierwsze, co mogę napisać to to, że jest to bardzo fajna praca dla osoby bez doświadczenia która szuka czegokolwiek byle tylko nauczyć się pracy i trochę zarobić. Obowiązki wykonywane na salonie sa dość proste i nie trzeba praktycznie niczego się uczyć bo większość czasu tak naprawdę chodzimy i szukamy butów, sprzątamy po klientach i ewentualnie staniemy na kasie. Dla osoby początkującej jest to dość korzystna sytuacja, bo nie wymaga żadnych umiejętności. Jeśli chodzi o zespół to mój był naprawdę fajny (nie licząc pierwszej kierowniczki której wydawało się, że jest pępkiem świata i która się na mnie uwzięła, na szczęście jednak szybko odeszła i zmieniła ją milsza osoba). W większości pracowałem z osobami bardzo młodymi co było dla mnie plusem bo sam mam 23 lata a pracownicy z mojego salonu byli tego samego wieku, trochę starsi bądź trochę młodsi więc łatwo było znaleźć wspólny język. Jeśli chodzi o zarobki to nie oszukujmy się, nie jest to praca w której można zarobić duże pieniądze. Od 2018 roku moja pensja wzrosła o kilka stówek, jednak i tak niecałe 2000 na 3/4 etatu nie jest jedną z wyższych pensji w naszym kraju. Mi to w zupełności starczyło ale ktoś, kto ma większe wydatki raczej nie dałby sobie rady. Podsumowując: Jest to bardzo dobra praca, dla kogoś bez doświadczenia i kogoś, kto ma cierpliwość bo niestety klienci potrafią robić duży bałagan na salonie co potrafi dość mocno zirytować. Przeważnie trafić można na młodą ekipę bo CCC stawia na młodych pracowników więc jeśli ktoś jest młody, to tu będzie wśród swoich. Jednym minusem niestety jest mimo wszystko to, że CCC stawia dość dosadnie finanse ponad pracownika i często jest tak, że np. w obecnej sytuacji gdy wprowadzane są lockdowny to, pracownicy i tak wysyłani są do pracy na różne dyżury. Niby wiadomo, nie płaci się za siedzenie w domu, jednak zdrowie i bezpieczeństwo jest ważniejsze od tego, by pracownikom kazać w takich sytuacjach pracować. Przed pierwszym lockdownem nie byliśmy nawet zaopatrzeni w jakiekolwiek płyny do dezynfekcji bądź inne tego typu środki bezpieczeństwa. Tak więc warto wziąć pod uwagę, że CCC jest firmą dość mocno nastawioną na zysk i pracownicy są tutaj jedynie siłą roboczą, którą zarząd firmy ma totalnie gdzieś.

Jest kilka błędów przepraszam

XXX

obecnie będzie niecałe 4 miesiące jak pracuję w CCC, na chwilę obecną rozważam dobrowolne odejście w tej pracy. Dla mnie jest to praca w której nie ma szansy na dalszy rozwój. Zarobki są bardzo małe w porównaniu z ilością wykonywanych zadań. 1500 zl to stosunkowo za mało aby utrzymać się i żyć w Warszawie. Kierownictwo wgl nie zwraca uwagi na prośby pracowników. L4 jest nie do osiagnięcia, gdyż z-ca kierownika tłumaczy się tym że on ma zamknięcie miesiąca. Pracując w tej branży musisz całkowicie podporządkować swoje życie prywatne pod pracę. Przełozenie urlopu z przyczyn osobistych i rodzinnych jest nieosiągalne. A jeżeli sprzeciwisz się kierownictwu to jadą po Tobie jak na "dzikiej świni". Moim zdaniem ta praca nie jest warta tylu nerwów i zabiegania o jeden dzień wolego bo masz lekarza i narażania zdrowia fizycznego. 15 min przerwy to są jakieś żarty. Nawet nie zdązysz sobie na spokojnie zjeść. A kierownicy rozliczają co do minuty. Uwagi kierownictwa na temat porządku na sklepie są często absurdalne. Wystarczy że tylko zobaczą że się stoi i juz kręcą aferę. Ta praca jest dobra dla studentów którzy chcą sobie dorobić na swoje wydatki , ale nie jako źródło stałego utrzymania. Oczywiście załoga z którą pracuje jest bardzo w porzadku. Jest duzo młodych dziewczyn. Ja osobiście trafiłam na bardzo przyjaznego i w porzadku kierownika. Zastępca kierownika jest bardzo zgryźliwy i mściwy. Potrzebowałam dnia wolnego z przyczyn dentysty a on prawie mnie nie zwyzywał jak sie postawiłąm. Przez pare kolejnych dni tylko czekał na to, aby mnie przyłapać na jakimś błędzie i się przyczepić.

Kaja94
@XXX

Takiej pracy nie polecam nawet studentom... Praca głównie fizyczna, stanie przez wiele godzin, układanie kartonów, obsługa klienta, sprzątanie i jeszcze pilnowanie czy nikt przypadkiem nie kradnie - no i 15 minut przerwy, które przysługuje ci kiedy pracujesz przynajmniej 6 godzin... Przy 12 godzinach przysługuje ci 30 minut przerwy, dlatego często kierownicy wpisują na 10 lub 11 godzin. Zarobki to jakaś porażka! Już chyba lepiej dla studentów, żeby w knajpie pracowali, przynajmniej mają zniżki na posiłki albo wgl darmowy posiłek, no i napiwki !

@XXX

To 1500zł to na pół etatu rozumiem?

Biedak

Na 3/4

Kierowniczka

Rece opadają kiedy widzę koleżanki ze sklepu które na nocce podczas inwentaryzacji umizgują się do Panów przeprowadzających inwenturę i odwrotnie. Gdzie profesjonalizm?, czy tak bardzo brakuje Wam mężczyzn , że lecicie na nowopoznanych chłopaków niczego o nich nie wiedząc?? Jedna ze znajomych kierowniczek z Warszawy chwaliła się, że dzięki takiej znajomości i przejściu na bardziej zażyłą relację do której zmierza może na następnej inwenturze coś ugrać...(?) Może czas pomyśleć o nas- pracownikach, o dobrym zapleczu socjalnym( na stanie tylko czajnik), o poprawnych i ludzkich relacjach a nie mącić. ( Swoją drogą Panowie też przeginają:(()

Witold
@Kierowniczka

Jak aktualnie wyglądają warunki zatrudnienia w CCC? W swoim komentarzu skupiłaś się na kwestii relacji między pracownikami, dlatego też przypuszczam, że wiesz coś również na temat warunków pracy. Mogłabyś to napisać w oddzielnym komentarzu?

Zostaw merytoryczną opinię o CCC - Warszawa

• Jak się pracuje w CCC?

Zobacz opinie na temat firmy CCC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CCC?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CCC?

Kandydaci do pracy w CCC napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CCC