Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Wiola

Jak wygląda dress Code w biurach w Łodzi?

Dośka
@Wiola

Nie ma jako takiego dress code. Ubierasz się przyzwoicie, bez klapek japonek i dekoltów do pępka. Dużo osób chodzi na luzie, tak żeby było wygodnie.

marian_z_bazaru

Na HR Nordei narzekają nawet sami pracownicy. Załatwienie czegoś u nich bywa trudne. Co do pracy i płacy to firma niechętnie zatrudnia ludzi z doświadczeniem mniejszym niż rok. Jest pewien odgórny wymóg by w sferze finansów każda nowa osoba miała minimum rok doświadczenia a idealnie co najmniej dwa lata doświadczenia w tym obszarze, najlepiej w SSC i BPO ale mile widziani są też księgowi, analitycy czy asystenci. Kasa dla osób bez doświadczenia jest mała ale osoby z doświadczeniem 2 lata+ popartym wiedzą i umiejętnościami (albo chociaż chęcią do ich zdobywania) mogą negocjować 6-8k brutto plus benefity - karta z premią 260zł co miesiąc, dodatki świąteczne, roczna premia zależna od wyników firmy. Takie rzeczy jak budżet na integrację, owoce, kawa i napoje są tu normą i nikt nie traktuje ich jako benefitów, które wpisuje się w ofertę pracy. Jest sporo wyzwań, tranzycji procesów, opcji używania i nauki języka. Są dopłaty do języków, angielskiego i nordyckich (oprócz niszowych jak islandzki czy farerski) plus fiński. Poza tym korpo jak korpo ale większość osób jest otwarta na dialog i wyciąganie wniosków z błędów. Można zatrzymać się tu na dłużej i nie żałować.

ktos
@marian_z_bazaru

Jakieś 2 lata temu HR został zdewastowany. Wprowadzono tam Lean Management, a część zespołu zajmująca się polskimi pracownikami została połączona z departamentem Employment Administration, który zajmował się pracownikami nordyckimi. Standardowo siedzenie w kółko na spotkaniach, pogadanki o wartościach Nordei, Team Barometr trwający co tydzień 1,5 godziny i wzrost rotacji to ich nowe realia pracy. For greater good. ;-)

Lena
@marian_z_bazaru

marian_z_bazaru@Czy można negocjować 6k brutto pensji podstawowej plus dodatek językowy(za język nordycki) plus dodatek relokacyjny na stanowisko JPO. Dodatkowo ponad 5 letnie doświadczenie w korpo. Dziękuję za odpowiedź.

Ciekawa

Czy Nordea dofinansowuje pracownikom naukę języków obcych? Jak wygląda pakiet benefitow?

Bolo
@Ciekawa

Benefity- nie ma się co rozpisywać, to samo co wszędzie. medicovery, luxmedy i inne dzikie węże. Na dużo plus liczba przyznawanych miesięcznie punktów na mybenefit- 260 pkt. Jest to dużo w porównaniu z innymi firmami. Co do dofinansowania języków obcych to pozmieniało się niestety na gorsze. Nie ma możliwości nauki języka od zera, ale z tego co wiem to są kursy dla bardziej zaawansowanych.

mauda

Jakie są zarobki w Nordea ze znajomością jezyka duńskiego na poziomie C1?

Bolo
@mauda

Jeśli z pakietem relokacyjnym to jakieś 7k brutto.

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Greg

Jak długo czekaliście na informację zwrotną po rozmowie rekrutacyjnej? Wydaje się być dużo ogłoszeń z tej firmy w kwestii pracy, a i tak wiele osób pisze,że czeka tygodniami na jakąkolwiek wiadomość. Jak to u was wyglądało? Bardzo są wybredni w kwestii pracowników?

XYZ
@Greg

Po 3 tygodniach należy się samemu przypomnieć dzwoniąc do HR. Jak dobrze pójdzie, po kolejnych 3 tygodniach zaczniesz pracę. A po kolejnych 3 tygodniach zrozumiesz, że to był błąd. Pozdrawiam i życzę rozsądnej decyzji.

Ejże

Ja dostałam po niecałym tygodniu. Tak po 4 dniach

@Ejże

I udało się dostać?:)

Ejże
@Greg

Tak :) i jestem całkiem zadowolona :)

nordea
@Greg

ja po 2 tygodniach zdaje sie. Ale miałem super konak z HRami, chyba od początku bylem na ich "short list". Bo pan z HR pisał co jakis czas i przepraszam z opóźnienia, obiecując ze na pewno dadzą znac. W tym samym czasie startowałem tez na inna pozycje przez kontraktornie, tam info dostalem po chyba tygodniu, ale bylo juz pozmiatane. Wcześniej startując wielokrotnie nie dostałem żadnego info z HR. Także trzeba cierpliwości do Nordei pod tym względem. NA prace bynajmniej nie narzekam. na wylate tez nie.

Sara
@Greg

na odpowiedz tak dlugo czekają ci, ktorych kwalifikacje nie są zwykle wystarczające (lub wypadają gorzej na tle reszty). koniec koncow duzo osob odpada podczas rekrutacji, rezygnujac samemu badz losowo i wtedy daje sie szansę "czekającym".

@Sara

W niektórych działach pracują właściwie tylko ludzie bez kwalifikacji, przez co nie raz nowy pracownicy po kilku tygodniach prscy zderzają się ze smutną rzeczywistością.

@Sara

moze, u mnie kontakt z HR był dobry od poczatku. Możliwe ze chcieli kogoś innego jeszcze na rozmowę zaprosić - w końcu nie jestem jakimś geniuszem, tylko zwykłym pracownikiem, ale takie info dostałem z HR ze jestem "bardzo brany pod uwagę" i żebym sie nie martwił. Było to juz kilkanaście msc temu.

Kandydujący

Wielki negatyw dla HR-u za brak odpowiedzi (feedbacku) po rozmowie rekrutacyjnej, mimo zapewnień, że ją otrzymam. Firma traktuje potencjalnych pracowników niepoważnie i nie szanuje ich czasu. Was też tak potraktowano w Nordei?

X
@Kandydujący

Nordea traktuje niepoważnie większość pracowników, nie tylko tych potencjalnych.

@X

@X Rozumiem, że tam pracujesz, tak? Powiesz coś więcej na ten temat? Chętnie posłucham opinii z pierwszej ręki o tym, co się tam wyprawia.

@Kandydujący

A ile już czekasz? Mnie za chwile pyknie obiecane dwa tygodnie i póki co tez nie mam odpowiedzi, czy tak, czy nie. Trzymam się terminów, ale jak nie dostanę feedbacku to sam tam zadzwonię.

X
@Kandydujący

Przeczytaj ostatnie kilka/naście wątków tutaj. Negatywne opinie to, niestety, prawda.

@Kandydujący

ale bzdury piszecie, boli was tylek, bo nie dostaliscie odp, do kogo pretensje ze nie przeszliscie rekrutacji.. zale w necie wylewac

@Greg

Z miesiąc albo i więcej, więc już nie czekam. Znalazłem sobie coś innego u konkurencji, która zaproponowała o wiele wyższą wypłatę na start. :) Obiecane dwa tygodnie to żart i kpina, bo już kilkukrotnie kandydując do tej firmy nie otrzymałem odpowiedzi w rzeczonym czasie.

@karina

Żadne bzdury, tylko szczera prawda, oparta o własne doświadczenia z Państwa firmą. Pretensje do Państwa, za to, że obiecujecie feedback (pozytywny bądź negatywny w przeciągu dwóch tygodni), a nie dotrzymujecie obietnic. Wypadałoby nad tym popracować.

@Kandydujący

Czemu piszesz jakby to była moja firma? Ja sobie chwalę, nikt nie narzeka. Żale wylewają tylko ci co się nie dostali jak na razie albo ci którym bylo za cięzko w korpo.

karina

takie rzeczy to juz chyba zglasza sie do prawnika, a nie na forum internetowym ;)

fs
@Kandydujący

oczywiscie. i to nie tytlko w nordei, a wszedzie jest to samo

@Kandydujący

Osobiście nie polecam. Sam odszedłem jakiś miesiąc temu bo miałem już dość ich braku niekompetencji. Najlepsze co usłyszałem ostatnio z innego zespołu gdzie mam znajomy ich lider powiedział że jak chcecie się rozwijać szukajcie innej pracy i to na poważnie :D

Rekrutowana

"Nordea" sama się do mnie odezwała z propozycją pracy, po czym odbyłam dwie video rozmowy (pierwszą z liderem departamentu, drugą z liderem i Panią z HR zajmującą się procesem rekrutacyjnym). O ile pierwsza rozmowa była w porządku, tak co do drugiej mam wiele zastrzeżeń. Wspomniana Pani była kompletnie nieprzygotowana, podejrzewam, że nawet nie widziała mojego CV. Dodatkowo kiedy zwróciłam jej uwagę, aby doprecyzowała pytania, stała się wredna i czepiała się każdego słowa. Ostatecznie dostałam decyzję odmowną, zapewne dzięki owej "przyjemnej" Pani.

@Rekrutowana

A z ciekawości zapytań jaki departament?

Profitek

Jak tam profit szering w tym roku?:) Wszyscy zadowoleni?

aasaaa
@Profitek

biorac pod uwage wyniki to tak.

NICKNICK

Jak wyglada praca w Nordea podczas #zostanwdomu- jakie przywileje w tym trudnym dla wszystkich okresie przewidział pracodawca?

@NICKNICK

Najpierw trzeba w ogóle dostać się na home office aby ktoś mógł to ocenić. Nadal masa ludzi pracuje w biurze...

Takitam
@Blonkwist

Dokładnie, firma boi się odblokowywać bazowe archaiczne programy w niektórych procesach przez co cały zespół musi przychodzić do biura... teraz widać jak Nordea jest cofnięta jeżeli chodzi o programy. Nawet nasi specjaliści IT się śmieją jak zobaczyli na czym pracujemy.. to mówi samo za siebie. Oj nordełka nordełka.....

@Takitam

Przecież wszyscy w Nordea pracują na laptopach, więc powinno być to łatwe, zorganizować HomeOffice, prawda? Ręka do góry które działy chodzą do biura? ;)

P.
@ABC

Oj widzę że odezwał się „Specjalista” IT hahahaha czyli pewnie sam nadawałeś dostępy do programów przez VPN. Skoro to takie łatwe to nam wyjaśnij jak? A może nie masz o tym zielonego pojęcia?

@P.

Nie pracuję w IT, po prostu trochę szydzę, że w opinii wielu osób laptopy to jakaś super sprawa. A w efekcie home office ma tylko TL, najmniej pożyteczny pracownik w całym zespole.

@ABC

Problem to nie tylko aplikacje z przed 30-40 lat, ale też pozwolenia. Brak porozumienie między krajami. Do tego brak kompetencji polskiej strony, i co gorsze podejścia do pracownika. TL się wymieniają i siedzą w domu, a Osoby dzięki którym to się jeszcze kręci są traktowane ja śmieci. Teraz wychodzi kto naprawdę jest lideram a kto pozerem bez kwalifikacji!!

olo
@Blonkwist

pracuje w Gdyni. Od chyba prawie 2msc siedzi non stop z domu. W biurze nie ma nikogo praktycznie.

@olo

W Łodzi nadal masa ludzi siedzi w biurze, np banking operation FI.

Ola
@Blonkwist

90% firmy zostało przeniesionych na HO, jeśli ktoś jest w biurze to naprawdę rola tego wymaga... to że mamy laptopy nie znaczy, że zawsze możemy pracować z domu, i tak jest wszędzie!!!

etam
@Ola

nie wymaga tego rola tylko winą są przestarzałe programy i stan serwerów ( nie będę opisywał szczegółów) a to już wina firmy że nie przespała niektóre sprawy.

@Ola

90 % chyba HR, wystarczy iść zobaczyć ile samochodów stoi przed ich budynkami. Więc proszę nie kłam na forum. Dział BO dalej pracuje w biurach ;)

An

Prace w jakich zespolach byscie polecali? Aplikowanie do ktorych zespolow odradzacie? Chodzi mi o atmosfere, team leaderow i mozliwosci rozwoju dostosowane do pracownika? Z gory dzieki za opinie!

@An

Nie polecam banking operations FI, to chyba jeden z gorszych. Tak jest moja opinia. Jakiś rok temu było jeszcze ok, teraz to już porażka. Jak nie masz układów ( czytaj nie jesteś pupilkiem lidera) to o awans ciężko, zarobki też nie powalają. Osoby z długim stażem i duża wiedzą zarabiają dość zmieszane pieniądze.

Atl+F4

Jak wygląda kwestia rotacji pracowników? Czy umowy są przedłużane bez problemu, bo ogłoszenia o pracę na te same stanowiska wiszą prawie non stop

@Atl+F4

Ludzie ostatnio bardzo mocno się zmieniają. Rotacja bardzo się zwiększyliśmy patrząc na przestań ostatniego roku.

Ex-pracownik
@Atl+F4

Rotacja była od samego początku i bedzie zawsze, bo firma ma takie podejście, że lepiej zmieniać pracownika co 2 miesiące, niż go dobrze wynagradzać. Ludzi zwalniają w nordykach, bo są za drodzy w utrzymaniu, a Polaczków wciąż przybywa - tania siła robocza.

Ktopytaniebladzi

Czy ktos moze udzielic informacji czy na stanowisku senior financial controller mozna liczyc na zarobki 9-10 tysiecy brutto czy jednak powszechna opinia, że Nordea płaci sporo poniżej rynku jest prawdą?

Ex-pracownik
@Ktopytaniebladzi

Jeśli chcesz chociaż przyzwoicie zarabiać, to omijaj nordee szerokim łukiem :)

Kwiatuszek12

Obserwuję ogłoszenia i widzę że są teraz zmiany popołudniowe. Czy jest to na stałe i czy będzie można przejść na ranne zmiany?

Aplikowałam właśnie do oddziału Nordea w Łodzi na juniorskie posady. Chciałam się zapytać jakie są szanse na dostanie się do pracy (ogólne wasze opinie i doświadczenia) oraz jak to jest z tym "elastycznym grafikiem"? Na czym ta elastyczność polega i ile jej jest, a na ile to chwyt marketingowy? :) Wypowiedzcie się proszę jeśli macie jakiekolwiek informacje w tym temacie oraz ze wszystkim co wiecie o pracy Junior Process Officer i JPO in Banking.

@Anna

Wszystko zależy do jakiego departamentu się dostaniesz(jaki kraj) oraz lidera. Elastyczność to możesz przyjść do pracy między 6 a 9 rano,ale znów wszystko jest zależne od zespołu oraz procesów. Praca JPO to bez języka skandynawskiego to klepanie 8h w większości. Do tego teoretycznie rozwój ale to znów zależne jest od zespołu i departamentu. Teoria a praktyka to 2 różne tematy. Ogólnie z mojego doświadczenie jest to tak : obiecują dużo a dostarczają mało. Moja osobista opninia. Jak chcesz jakieś pracy na zasadzie przyjdę zrobię swoje i narazie to jest ok, ale na którymi dystans.

@Blonkwist

A jak kontakt z zagranicznymi? Używa się angielskiego do komunikacji? Pytam bo co oferta to podobne oczekiwania na to stanowisko, a np teraz napisałeś, że stanowisko polega na zwykłym klepaniu w kompa :)

@Anna

Jest też kontakt z osobami z państw nordyckich. Do tego w zespołach są osoby obcojęzyczne. Finowie,Szwedzi itd itp

Ona

Nordea to niestety różne teamy i liderzy. Jeśli trafisz na rozumnego człowieka zarządzającego zespołem Twoja praca może być rozwojowa i doceniana, gorzej jeśli nie masz tyle szczęścia. Doskonale to widać w czasach pandemii. Okazuje się, że Nordea nie ma jedne spójnej polityki kryzysowej. Jedni team leaderzy potrafią zarządzać swoimi zespołami na odległość dbając o ich bezpieczeństwo, inni pozbawieni zupełnie wyobraźni (jak mniemam) nie widzą opcji pracy w systemie home office. Gromadzą całe zespoły na open space twierdząc że płyn do dezynfekcji i pracownik przecierający klamki to najwyższa forma bezpieczeństwa jaką firma możne zaoferować. Nie kryją się z faktem, że system pracy zdalnej jest do wprowadzenia ale czekają do momentu aż do drzwi zapuka sanepid i nie będą mieli wyjścia. Jeśli chcesz więc aplikować: a). dowiedz się w którym zespole jest rozsądny team leader b). nie aplikuj w czasach pandemii bo jedynym wyjściem dla ochrony zdrowia będzie zwolnienie (z urlopami też krucho bo część pracowników wybrała opcję zwolnienia). Wstyd Nordeo wstyd.

@Ona

Czy szykują sielę duże zwolnienia w firmie? Od maja miałam zacząć pracę...

sandra
@Ann

hej a powiedz mi jak przebiegal u ciebie proces po drugiej rozmowie? Kiedy dowiedzialas sie, ze dostalas prace itd?

Faktory
@sandra

Jak nura dałem pod biurko prezesa to już wiadomo było że praca moja jest

@sandra

Hej, pierwsza byla rozmowa przez telefon, potem po tygodniu f2f w biurze ( w lutym) . Po kolejnym tygodniu dostałam maila, że przeszłam pomyślnie rekrutacje i mialam wysłać skany dokumentów.

Maja
@Ann

Nordea cały czas zatrudnia, więc wątpię żeby chciała zwalniać, zresztą jak już dostałaś ofertę to jej nie wycofają :)

@Ona

Tych dobrych liderów to niestety jest zbyt mało obecnie. Mój główny powód odejścia. Do tego jak mówisz zero organizacji i wspólnych działań. Do tego osoby nad liderami zespołów ewidentne też dobrych kompetencji nie mają.

ABW

Witam czy ktoś dostał już wypowiedzenie w związku z pandemią koronawirusa?

Noc
@ABW

Dlaczego ktoś miałby dostać? Dla firmy niski kurs zł to złoto. Oni zarabiają w EUR więc im tańszy polski pracownik tym lepiej. W Polsce nie masz "okienek" tego banku. Tylko IT i Back Office. Firma działa, procesy nadal się toczą więc jeśli mają cokolwiek redukować to w pierwszej kolejności e Skandynawii.

ABW
@Noc

Redukcje w Skandynawii, w Polsce zresztą też, były zapowiedziane jeszcze przed pandemią. Teraz to już raczej okazja dla firmy.

dst
@ABW

to co miało być zrobione juz dawno było. ze dwa Msc temu

B.

Czy profit sharing jest wypłacany osobom, które w miesiącu wypłaty (kwiecień) nie są już zatrudnione, ale przepracowały większość poprzedniego roku, za który się on należy?

sm
@B.

Nie. Musisz być pracownikiem do 1 kwietnia włącznie żeby się załapać. Jednak nie ma tego straconego - wypłacą może 600zł

B.
@sm

Dziękuję za odpowiedź :)

xoxo
@sm

a czemu taki niski profit sharing w tym roku?

Zośka

A czy ktoś się orientuje do jakiego pułapu wynagrodzenia może dojść senior process specjalist w Nordea?

Zainteresowana

Hej! Znalazłam sporo ogłoszeń do Nordea. Czy warto teraz aplikować? Wiem, że mogą przeprowadzic rekrutacje online, ale czy w ogóle teraz zatrudniają? Bo zapewne to problem przygotować nowego pracownika zdalnie..

@Zainteresowana

Jakie stanowisko i dział Cię interesują? Choć z regułu odradzam pracę w Nordea.

Asia
@Zainteresowana

Jestem teraz w procesie rekrutacyjnym do Nordei, rekruterka powiedziała, że wejście do firmy może być też online, zależy jak sytuacja się rozwinie. Generalnie lepiej tak niż w ogole nie prowadzić rekrutacji.

Miki

Ostrzegam wszystkich przed marnowaniem swojego czasu na smieszny proces rekrutacyjny. Zmarnujecie czas, a i tak potraktuja Was ja(usunięte przez administratora) to tez juz wiele mowi, ile osob jest NIBY zaangazowanych w proces rekrutacji, a i tak, jesli bedziecie chcieli uzyskac jakiekolwiek informacje, to kazda z nich zniknie, wymigujac sie, ze nie maja takich info, a na koncu zaprzestana odpowiadac na maile lub odbierac tel. Dziewczyny wraz z ich bardzo podstawowym poziomem jezykow obcych, kreuja sie na znawcow, a tak naprawde, wykladaja sie same, zadajac pytania w jezyku obcym Z BLEDAMI! W momencie, kiedy dopytasz i zadasz paytanie pomocnicze, o co im chodzilo, stajesz sie niewygodny - no bo jak to... srala-madrala bedzie tutaj sie wycyhylac z PANIAMI Z REKRUTACJI W BANKU... Stawki - smiech i bez komentarza. Wymogi, no coz...wiele tez mowi, ze biora ludzi bez zadnych kwalifikacji oraz doswiadczenia - wystarczy, ze troche kleisz cos z obslugi kompa i mowi po angielsku - a mozesz dostac prace. AHA, i mozesz ja dostac, jak wyczuja, ze jestes naiwny .... i latwy do zrobienia. ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!! (usunięte przez administratora)

@Miki

Dobrze dla Ciebie, że nie przekonałeś się jak są traktowani ludzie, którzy się 'wychylają', czyli mają coś do powiedzenia, własne zdanie, już będąc zatrudnionym. Tragedia.

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 230.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce