Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

zyggier

Sporo słów jest tutaj prawdziwych. Szkolenia zewnętrzne są w Nordei poblokowane. Jeszcze rok temu była możliwość zrobienia ITILa czy SAFE, a dziś nawet one nie wchodzą w grę. Kursów językowych czy dofinansowania do studiów też już nie ma.Jedyne co fundują to platformę Udemy. Od kilku miesięcy jest zaciskanie pasa. Nie wiadomo, czy oszczędzają ot tak, czy po prostu planowane są zwolnienia. W Nordykach ludzie są już zwalniani od dawna stopniowo. jak będzie w Polsce? Poki co cisza, ale prognozy nie są najlepsze. Nordea ma 36% stratę w zysku operacyjnym na poziomie globalnym i jeszcze te uwikłania w pranie brudnych pieniędzy itd. Nie wróży to dobrze firmie... Moje dalsze spostrzenia co do Nordei przedstawię poniżej: 1) HR Jeden wielki bałagan. Organizują rekrutacje, a wiele z nich jest później wstrzymywanych. Kandydat pisze i dzwoni, jeździ na spotkania po czym rekrutacja jest zawieszona. Ciężko tez jest otrzymać feedback - trzeba się o niego prosić. W większości HR nie informują o nim (przynajmniej na terenie Trojmiasta i Warszawy). Programy referencyjne w dużej mierze bujda. Człowiek poleca znajomych do pracy, oni wysyłają CV a odpowiedzi zero. Jest pare ogarniętych osób, ale i tak duzo widzę tutaj rzeczy do poprawy. 2) Zadania i rozwój Dużo biurokracji, pracy na systemach i platformach, których jest aż nadto. Sporo klikania i bezsensownego procesowania, ktore potrafi wymęczyć. Znaczna część ludzi w PL tak pracuje, bo najlepsze projekty pozostały w Nordykach. w skrócie Polska to jeden wielki outsourcing. Sporo czasu zajmują same meetingi na Skype, ktore często kompletnie nic nie wnoszą są dla zasady. Natomiast jeśli ktoś jest w fajnym zespole międzynarodowym to na pewno podszkoli sobie język, a to duży atut! Jednak z ogólnym rozwojem naprawdę bywa roznie, rączej jest to klepanie i klikanie, choc są osoby, ktore taka prace lubią. 3) Socjal MyBenefit - 260 zł miesięcznie,z czego z tego odprowadzany jest podatek od pensji, wiec pozostaje mniej. Aczkolwiek duży jest wybór i za to daje im plus. 4) Brak stabilizacji Co chwila są zmiany organizacyjne. W niektórych zespołach potrafią w ciągu roku zmienic szefów, strukturę firmy, a nawet jej siedzibę ze Szwecji na Finlandię. zdarza się, ze sporadycznie redukują tez ludzi z teamu. Externale maja tutaj bardziej przekichane, bo zazwyczaj maja krótsze kontrakty, choc większy $$$. W skrócie: zmiany, zmiany i cały czas zmiany i często człowieka stawiają przed faktem dokonanym. 5) Home Office Za to spory plus. Dużo zależy od zespołów to się zgadza. W niektórych działach trzeba być codziennie w biurze, a w niektórych jest zgoda na 50% pracy zdalnej, choc warto o tego typu rzeczy dopytywac od razu na rozmowie. 6) Ludzie W większości naprawdę pomocni i przyjaźni. Środowisko międzynarodowe, w którym nie odczuwa się wyścigu szczurów, choc bywa niekiedy i nerwowo, ale to na poziomie całej Nordei. W zależności od charakteru pracy i deadlinow procesy są na Maxa uciążliwe, gdy człowiek jest non-stop od czegoś uzależniony. 7) Wyjazdy służbowe Często się zdarzają jak nie po Polsce (Łódź, Gdynia, Gdansk i Warszawa) to po krajach nordyckich (aczkolwiek tutaj są już ograniczenia finansowe przez cięcia) i człowiek na tego typu delegacjach jest solidnie „dociskany” - lecisz, a na miejscu zapierdzielasz jak mrówka. 8) Wartości organizacyjne I tutaj jest to totalny bullshit. Pomimo licznych haseł to w większości nie maja one pokrycia z rzeczywistością. Managerowie często rozkładają ręce, zamiast ogarnąć temat na poziomie własnego szczebla. Wiele z nich pracuje w myśl zasady: jakoś to będzie, nie wychylajac się. Meetingi sa w większości na luzie, ale jak zgłosisz problem np. z aplikacja to w większości zostaniesz z tym sam. Jest to firma dosyć specyficzna pod tym względem sporo starych narzędzi i aplikacji, ktore się psują, a LM nie zbyt interweniują w tej sprawie. Często lepiej siedzieć i się nie odzywac. Nie jest to tez organizacja, która walczy o ludzi. Przerzucają ludzi sami po działach , zwalniają w wielu przypadkach w ciągu jednego dnia, a jeśli złożysz wypowiedzenie to odbywa się na zasadzie „aha, ok”, co jest dowodem na to, ze nie walczą o ludzi. Firma wychodzi z założenia, ze lepiej zastąpić nowego pracownika konsultantem, który zarabia więcej od pracownika wewnętrznego, ale nie widza go globale..... Podsumowanie: firma dobra na początek, ale nie na dłużej. za dużo zmian i stresów z nimi związanych, rozwojowo średnio, a raczej słabo, pensja ok, choc nie oferują kokosów, ale są podwyżki, dobry socjal i roczny bonus to zawsze coś. Wskazówka dla kandydatów w rekrutacjach:Dokładnie pytajcie co się robi w teamach i do jakich zadań by Was przypisali. Jeśli powiedzą Wam ogólnikowo miejcie swiadomosc, ze możecie być wrzuceni w niefajna, mało ambitna robotę. Radzę się dobrze zastanowić.

nordeowiec
@zyggier

dobra opinia. Nordea tez bedzie w danii ukrarana przez regulatora za slaby AML najpewniej. Za to biorac pod uwage z pl jest wzglednie tania, to sporo rzeczy tutaj przenosza dla ciecia kosztow.

Pracuję w Nordei blisko rok. Awans z Junior Process Officera na Process Officera otrzymałem po ok. 7 miesiącach pracy. Chociaż zarobki nie są zawrotne (w moim wypadku na rękę na start ok. 2200 zł, po awansie ok. 2500 zł), to jednak komfort pracy mi odpowiada. Nie mam dużego stresu, nadgodziny zdarzają się okazjonalnie, mogę w moim zespole rozpocząć pracę między godz. 6 a 9. Wiele osób pisze tutaj o innych korpo, gdzie zarobki są o kilkaset złotych wyższe niż w Nordei. Zgadzam się, tyle że wraz z większą pensją wzrasta też ciśnienie, konieczność częstego zostawania na nadgodzinach i ogólnie wyścig szczurów. Ja póki co jestem zadowolony z mojej obecnej sytuacji zawodowej, także polecam innym.

Kate
@Adam

Bardzo podoba mi się to co napisałeś Adam. A jak wygląda grafik? Czy są różne zmiany wraz z weekendami czy poniedziałek - piątek? Dziękuję z góry za odpowiedź.

@Kate

Od poniedziałku do piątku

@Kate

Żadnych zmian. Najczęściej zaczynam najwcześniej jak się da, czyli ok. godz. 6 i kończę po 14. Są jednak zespoły, w których praca wymaga zmianowości, ale o pracy w weekendy nie słyszałem.

Tablet
@Adam

Przepraszam, ale nie masz pojęcia o pracy w innych korporacjach. Praktycznie wszędzie odchodzi się od nadgodzin (nawet są zakazy nadgodzin). Mozliwość rozpoczęcia pracy nie o określonej godzinie też staje się standardem. Płace w Nordei niestety odbiegają od średniej i mówię to z wielka przykrością.

@Tablet

Akurat mam pojęcie o pracy w innych korporacjach od znajomych. Co z tego, że wielu z nich zarabia na podobnych stanowiskach kilkaset złotych więcej, jak w robocie ciągle mają ciśnienie i inni patrzą się im na ręce (przełożeni celem ciągłej kontroli, a współpracownicy aby znaleźć, za co ich podkablować do szefa)? W Nordei robię swoje i angażuję się w miarę możliwości. Robota zrobiona na dobrym poziomie i nikt nic do mnie nie ma. I tak powinno być. Nadgodziny były, są i będą - to normalne. Nie da się zakazać nadgodzin, bo to strzał w stopę z punktu widzenia pracodawcy. Ciężko mi w to uwierzyć, że jakikolwiek pracodawca sam sobie odciąłby możliwość ratowania sytuacji w czasie peak'u. Piszesz o tym, że standardem staje się możliwość rozpoczęcia pracy nie o określonej godzinie. A w jakiej korporacji (w Łodzi) możesz rozpocząć pracę najwcześniej o godzinie 6:00 tak jak w Nordei? Bo z tego, co ja wiem, to chyba w żadnej. Wolę mieć minimalnie niższą płacę i satysfakcjonującą robotę (którą zresztą polubiłem), niż kierat i frustracje.

@Adam

Zgadzam sie. Jak pracowalem w Fuji to mialem dokladny rejestr pracy i kazde wyjscie na siku powyzej ustawowej przerwy trzeba bulo odpracowywac. Na szczescie w Nordei tak nie ma

Oko
@Erneusz

Żartujesz? :(usunięte przez administratora)

@Oko

Nie no, moze nie doslownie, ale czas pracy byl mega mocno monitorowany ze wzgledu na koniecznosc krycia linii i z roznieznosci trzeba bylo sie tlumaczyc/odrabiac. W Nordei bardziej ludzkie i efektywne jest podejscie do tego po prostu

Dżon

Aplikowałem do łodzi, moje doświadczenie/kompeyence pokrywa się niemalże w 100 procentach z wymaganiami ujętymi w ofercie pracy. Minęły 2 tyg i cisza... To normalna praktyka w tej firmie?

Jjj
@Dżon

Chyba tak. Oni mają jakąś dziwną zasadę braku odzewu. Milion wirtualnych pozycji...

@Dżon

Też czekałam miesiąc, no trochę to trwa

Luke
@Mr

Jak sie wysle samo CV i cie nie zaprosza na rozmowe to sie nie odzywaja, maja to bodajze ujete w ogloszrniach

AK

Powiedzcei, jak wyglada praca w Nordea? Czy sa ciekawsze projekty? Znjomy odszedl w 2014 i nie polecal. Czy cos od 2014 sie zmienilo?

bcvb
@AK

Ja pracuje od jakiegos roku i polecam. Zarobki sa nie najgorsze, dodatki np swiateczne sa na prawde ok i do tego rozne benefity. Co do projektow to zalezy od ludzi, ktorzy je tworza. Niektore sa na prawde ciekawe, niektore sa nudne i robione tylko po to, zeby pochwalic sie przed swoim przelozonym wykonanym projektem. Ludzie sa super, atmosfera na prawde fajna

questiontag
@bcvb

możesz coś więcej napisać na temat dodatków świątecznych? czy firma wręcza pracownikom dodatkowe pieniądze,bony czy są to jakieś upominki świąteczne? Można prosić o info, ile +/- wynosi taki benefit? Czy są wypłacane premie uznanioe też np. w grudniu lub w styczniu?

RolloTomasi
@bcvb

hej. startuje na stanowisko Specialist accountant, bede mial rozmowe telefoniczna niebawem. wiesz moze jakich pytan w jezyku nagielskim moge sie spodziewac? Później podobno rozmowa z 2 TL, czysto merytoryczna , tez troche po ang, wiesz moze czego tutaj, jakich pytan mogę sie spodziewac? bede wdzieczny za pomoc

Koszynka
@RolloTomasi

Podbijam pytanie - mnie również interesuje pozycja w accountingu, widze że teraz są ogłoszenia na Finnace officer in Central Accounting Services Departament. Czy ktoś może powiedziec jak wygląda rekrutacja do accountingu? Czy jest jakiś test kwalifikacji?

@questiontag

Jest dodatkowa kasa na swieta, przelewem na konto wysokosc zalezy od twoich zarobkow i co roku sie troche rozni

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Henry Chinaski.

Pracuję w Nordea banku od 3 miesięcy, z pracy jestem ogólnie zadowolony. Jest to moja druga korporacja. Co do zarobków to nie narzekam, ponieważ mówię po norwesku na dobrym poziomie i zarabiam dzięki temu zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Tak więc ludzie z językami skandynawskimi- aplikujcie śmiało, jest warto. Co do innych stanowisk, rzeczywiście ludzie mówiący tylko po angielsku dostają na start jakieś 2200 zł netto. nie jest to piorunująca kwota, ale trzeba też wziąć pod uwagę to że jest naprawdę masa benefitów, co miesiąc dostaje się 260 zł na mybenefit, raz w roku jest tak jakby 13. wypłata. Z tego co widzę to po roku mniej więcej każdy awansuje. Ludzie z około rocznym stażem zarabiają spokojnie jakieś 3. tys netto. Polecam jak najbardziej tego pracodawcę. Są bardzo duże możliwości rozwoju, kursy itp. Pracuje się 7 godzin z hakiem, godziny pracy są normalne i jedna ważna rzecz- firma nie boi się inwestować w pracowników. Każdy dostaje pierwszego dnia pracy laptopa bardzo dobrej jakości, podczas gdy w wielu innych korpo pracuje się na ThinClientach za 100 dolarów :P Hejterom szczerze mówię do widzenia. Nie ma firm w których bez doświadczenia i dodatkowych języków zarabia się od razu kokosy.

NOCnik
@Henry Chinaski.

Zarabaisz 3 tys netto jako biały murzyn podczas gdy na zachodzie mają 3 tys euro. Co za (usunięte przez administratora) haha.

Rafi

Ja pracuję już 3 lata i niestety nie zarabiam 3 tys netto

@NOCnik

Warto zauważyć, że tam zarabiają w Euro i płacą w Euro... Zarabiać w EURO a płacić z ZŁ to by było fajnie. Lepiej 3 tysiące jako biały murzyn niż jako Sebix u Januszka za najniższa krajową plus ewentualnie 50 zł pod stołem.

@Rafi

Jak ktoś się stara i nie robi błędów to tyle zarabia. Za nic nie dadzą awansu/podwyżki.

MIka
@Henry Chinaski.

Mam pytanie o prace w swieta-czy Swieta Bozego Narodzenia tj 25-26.12oraz poniedzialek wielkanocny sa wolne?czy sa jakies dzialy w Nordei ktore pracuja w te dni?wiem ze ogolnie polskie swieta jak np1 czy 11.11sa pracujace ale bardziej chodzi mi o takie wazne swieta kilkudniowe.

@MIka

Święta są wolne

Tamandryn
@Mr

Nie są wolne. Wolne masz tylko Boże Narodzenie, natomiast poniedziałek wielkanocny jest polskim świętem. W Skandynawii raczej Wielki Piątek jest świętem, co z kolei u nas jest to dzień pracujący. Tak również Wigilia jest w PL dniem pracującym, ale tam to jest już święto. Jak chcesz zatem nie przyjść w Wigilię musisz wziąć urlop ze swojej puli.

Vesla
@Henry Chinaski.

Hej Henry. Mnie czeka rozmowa kwalifikacyjna na pracownika administracyjnego z językiem norweskim. Mają się odezwać do mnie w przeciągu 7-10 dni. Moglibyśmy porozmawiać? Chciałabym się przygotować do rozmowy jak najlepiej się da. Pozdrawiam ciepło

@Tamandryn

W poniedzialek wielkanocny nikt nie pracuje. Ba stronie nordea.com sa bodajze bank holiday we wszystkich krajach

zainteresowany

Witam, CZy firma przewiduje cos takiego jak podwyżka po okresie probnym?

Sylwia
@zainteresowany

Wielu pracodawców oferuje podniesienie pensji po pozytywnym odbyciu okresu próbnego. Niewykluczone zatem, że i w firmie Nordea Bank AB tak się robi, ale dobrze byłoby, jakby jeszcze zweryfikował to jej jakiś pracownik. Rozpocząłeś już tam pracę, czy dopiero zamierzasz? Ponoć poszukują właśnie (Junior) Process Officer, (Senior) IT Analyst, AML Business Analyst/Initiative Driver i wielu innych. A o jakim stanowisku mowa w Twoim przypadku? Serdecznie zachęcam Cię do dalszej aktywności na bieżącym wątku.

@Sylwia

Nie

Lilly
@zainteresowany

Nigdy nie slyszalam o czyms takim jak okres probny w Nordei. Z reguly pierwsza podwyzka po okolo roku lub dluzej.

@Lilly

A jednak są umowy na 3msc

Seb
@zainteresowany

Tak. Podwyżka zakresu obowiązków

d
@Seb

A jak zatrudniają na okres peaku to przedłużają umowy bez problemu czy proponują "rozwój poza strukturami organizacji"?

Bilko
@d

Roznie bywa. Jaksie sprawdzasz to albo ci zaproponuja zostanie w zespole albo pomoga znalezc w innym. A jak nie... to troche sie nie martwia

@Bilko

Ja pracowalem najpierw w zespole na peaku na 3 mce, potem pomogli mi znalezc zatrudnienievw innym zespole i dostalem kolejna umowe na rok. Ale bez zmiany wynagrodzenia

Darecki

Witam, Zwracam się z prośbą o opinię na temat firmy Nordea w kilu kwestiach: 1. Czy aplikując na konkretne stanowiska pracy w Nordei CV i list motywacyjny należy wysłać po angielsku czy po polsku? Pytam dlatego, że na stronie Nordei część ofert jest opublikowana po polsku a część po angielsku. 2. Jak wygląda atmosfera pracy w firmie. Czy istnieją wyznaczone np dzienne normy dla jakiś czynności, a jeśli tak to czy są one możliwe do spokojnego wykonania? Czy firma wymaga pracy w nadgodzinach czy w weekendy? Jeśli są takie wymogi np tylko w niektórych działach to które odradzacie pod tym względem? 3. Biorąc pod uwagę znaną Wam politykę płacową firmy i np Wasze kilkuletnie doświadczenie jakiego wynagrodzenia może zażądać na wstępie osoba mająca kilkunastoletnie doświadczenie w bankowości ( nie na stanowisku kierowniczym) ubiegająca się o stanowisko średniego szczebla i pokrywające się jedynie częściowo z jej dotychczasowym doświadczeniem Dziękuję bardzo za szczere i wyczerpujące odpowiedzi w tym zakresie

unia

Ależ nie ma za co, bo nic nie odpowiem , hihi :D

unia

Ależ nie ma za co, bo nic nie odpowiem , hihi :D

WPn
@Darecki

Dużo zależy gdzie trafisz ale jeśli chodzi o IT ( zespoły programistyczne): 1 - CV po angielsku, zespoły mieszane nordycko-polsko-hinduskie. 2- praca w SCRUM więc zespół sam deklaruje ile wykona pracy w określonym przedziale czasu. Spokojnie można się wyrobić, nikt to batem nie pogania choć czasem jest ciśnienie. Terminy są określane realistyczne - z założeniem że uczciwie i solidnie przepracujesz te 8 godzin. Za to jak zrobisz coś więcej ( o to nietrudno jak masz trochę ambicji) to Nordycy są zachwyceni. Nadgodzin raczej nie ma ( nie dotyczy wsparcia produkcji) , a i skandynawowie po 16.00 już raczej nie pracują... Dla deweloperów co 2-3 miesiące są prace w weekendy ( wdrożenia produkcyjne) , za to praca w weekendy to norma dla zespołów zajmujących się bezpośrednim wsparciem produkcji. Tam bywa lipa... Ale każdy urlopy może brać kiedy się chce, bez żadnej łaski, zresztą w lipcu 2/3 nordyków i tak jest na 5-6 tygodniowych urlopach. 3 Atmosfera - nie mam nic do zarzucenia. W porównaniu do takiego Asseco - bajka. 4. Pieniądze - wiem, że dobrzy programiści Javy na których jest duży pobyt, dochodzą do 16,17 kPLN brutto (umowa o pracę) ale to chyba max pułap. 3/4 tej kwoty może być realna dla poważnych stanowisk , gdzie realnie wytwarzana wartość dodaną do firmy.

gość

Czy jest coś takiego jak 13. pensja w Nordea Łódź? Gdzieś mi się obiła o uszy taka informacja, ale nie jestem pewny. Ktoś może się wypowiedzieć?

Profity
@gość

Może chodzi o profit sharing

gość
@Profity

Może, nie wiem jak to się nazywa, ale z tego co piszesz wnioskuję, że jest taki roczny dodatek. Coś więcej na temat kwoty może ktoś się wypowie. Rozumiem, że jest to uwarunkowane od dochodów firmy, ale może ktoś podzieli się swoim doświadczeniami. Z góry dziękuję.

bbdas

max cos kolo 1.5k eur

Aplikant
@bbdas

A kiedy jest to wypłacane? obejmuje wszystkich pracowników?

@bbdas

Nie wiem gdzie jest taka kwota wypłacana w euro, ale na pewno nie w Lodzi

Pubg
@Aplikant

W kwietniu dla wszstkich po tyle samo

Ex nordea employee
@Aplikant

Obejmuje wszystkich pracowników, im więcej wykorzystanego l4 tym niższa premia roczna. W zeszłym roku to było około 1400zł na rękę

@Ex nordea employee

Profit Sharing zależy od tego jak się wiedzie firmie, bo to dzielenie się zyskami. Polacy w przeciwieństwie do nordyków dostają tylko % przeznaczanej kwoty na głowę, ze względów dostosowania do ekonomii geograficznej, która nie jest uwzględniana między powiedzmy różnicami między na przykład Norweską, Duńską czy Szwecką walutą. Z roku na rok coraz więcej ludzi w Polsce i coraz niższy profit sharing, z ciągłymi plotkami, że następnego nie będzie. Pytanie numer jeden na wizycie CEO to profit sharing.

A w tym roku ile to bedzie?

Ghop
@gość

Nie ma 13tki. Premia po rowno dla kazdwgo ktora wyniosla w tym roku 2000zl bruto na rok.

007zglossie

nie ma 13nastki, jest premia roczna ~500euro=2000 brutto i nic wiecej

Viko-lava
@007zglossie

Z tego co slyszalam zdarza sie jeszcze premia uznaniowa...

Darecki

Witajcie, Czy jest tu ktoś kto pracuje na stanowisku Capital & Risk Analyst może podzielić się swoją opinią na temat pracy na tym stanowisku? Chodzi mi o to jakie jest obciążenie pracą, jaka jest atmosfera pracy w zespole i na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku Dziękuję za wszystkie pomocne opinie

Pracowałem w dziale HR przez dłuższy czas - bardzo nie polecam, zwłaszcza po rozpoczęciu pracy w innej firmie w tym dziale i porównaniu. - Szkolenie na stanowisku na zasadzie "uczył (usunięte przez administratora)" - co osoba to inna wersja wykonania zadania, próba dopytywania się/ wyrażania obaw że coś jest niejasne - to już problem zainteresowanego - Mocna stronniczość i "uprzejme donoszenie w zespole" - od zwracania uwagi na wyjście z pracy minutę prędzej do uprzejmego donoszenia w mailu poprzez "bcc" zamiast rozmowy z osobą. Nie mówiąc o kółkach wzajemnej adoracji - Możliwości rozwoju nie ma - na proces składa się X zadań - wykonujesz 1, ewentualnie 3 do przysłowiowego "zwymiotowania" - Nierównomierne rozłożenie pracy w zespole - Niepokojąca rotacja w zespole i "nagłe zniknięcia" osoby w trakcie pracy - po fakcie dowiaduję się że "osoba już nie pracuje" - Dodatkowo - praca w święta, dni wolne podczas gdy koledzy w krajach nordyckich mają podczas swoich świąt wolne. W obecnej pracy wolne ma każdy niezależnie od kraju w którym dział się znajduje - w obecnej pracy na stanowisku, na którym zaczynałem w Nordei osoba otrzymuje 1100 zł więcej pensji...

Starik

Hahaha... Czyli nadal nic się nie zmieniło w Employment Administration..... (usunięte przez administratora) jak call center.

han solo

Bardzo nie polecam HR. (usunięte przez administratora) Najpierw dzwonią a potem jak chce się oddzwonić to mają cie gdzieś. A gdy już łaskawie odebrałi to słysze zdanie " jeśteśmy bardzo zajęci niech Pan już nie dzwoni". Szczyt hamstwa.

@han solo

Mój rekruter był baaaaaardzo bardzo mily

Rotund

Bardzo słaby proces rekrutacji. Po 3 rozmowach telefonicznych i dwóch spotkaniach na miejscu, zostało mi powiedziane, że teraz tylko czekamy na decyzję. Już dzień poźniej dostałem telefon od Pani z HR, że dostałem i teraz czeka mnie już tylko wypełnianie papierów, background check + papiery do firmy. Ku mojemu zaskoczeniu zapytali mnie znowu o finanse, mimo że zarówno podczas pierwszej rozmowy z HR jak i po uzgdonieniu z Managerem uzgodniliśmy kolejną kwotę. Papier miałem dostać do końca dnia. Na drugi dzień nic dalej nie przyszło na skrzynkę, więc zadzwoniłem dowiedzieć się o co chodzi. Pani stweirdziła, że czeka na ostateczne potwierdzenie od Managerki. Ja zdziwiony, ale ok. Obiecała ze dokumenty przesle do końca tygodnia. Do końca tygodnia nie przyszły. Więc wysyłam maila z pytaniem o co chodzi. Dostaje odpowiedź, że nie udało się skontaktować z Managerką. To jak to jednak nie jestem przyjęty? W poniedziałek dzownie znowu. Dostaję info, że jednak myślą o moim stanowisku i decyzja ma zostać podjęta w środę. W między czasie cały czas mam na stole inna, acz gorzej płatną ofertę. W środę ta oferta się dezaktualizuje, więc przez kogoś w środku firmy próbuje uzyskać info. Nagle dostaję telefon od Pani z HR, że ma dla mnie przyke wieści ale jednak managment wyższego rzędu decyduje się na innego kandydata. Po co ta cała szopka nie wiem. Straciłem dużo czasu i kosztowało mnie to sporo stresu i inną ofertę.

Ola

jakich zarobkow mozna sie spodziewac na stanowisku Assistant Credit Officer?

Pit

Cześć! Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was ostatnio przechodził przez rozmowe kwalifikacyjną w Nordea. Czego mozna się spodziewać? Pozdrawiam!

presto
@Pit

Co chcesz wiedzieć?

stop hate of speech

haters goona hate

Dramat

Dramat proszę Państwa... Pracuję tu około 2.5 roku, spełniam wszelkie śmieszne targety, udzielam się w kwestiach pozaprocesowych i po 2.5 roku zarabiam około 2500 NETTO, a awansu jak nie było tak nie ma.... Podwyżki to jakiś śmiech na sali - jak biegasz, skaczesz, w biegu wypoczywasz to dostaniesz ze 150 zł. Pomijam fakt, że osoby pracujące dłużej mają gorzej finansowo; osoby pracujące w firmie ROK (1.5 roku krócej ode mnie) i które dopiero awansowały na moje stanowisko (z Junior Process Officera na Process Officera) mają tę samą wypłatę co ja po 2.5 roku zasuwania... Najbardziej doceniane są osoby "przymilające" się do lidera, sytuacja widoczna nie tylko w moim zespole. Praca monotonna, tzw. "klepanie" , aczkolwiek niektórym osobom odpowiada taki tryb pracy. Jedyne co jest in plus i co ma mało które inne korpo w Łodzi to elastyczny czas pracy (praca po 8h, ale można zacząć w dowolnym czasie w przedziale 6-9).

ak
@Dramat

potwierdzam. Wytrzymalem 2 lata i 7 miesiecy. Ani jednego bledu operacyjnego nie zrobilem. Udzielalem sie jak tylko moglem w kazych in icjatywach. Ale ani awans, ani bonus, ani nic....Dupolizusostwo jest mega popierane. Mozesz nic nie umiec a i tak idziesz dalej. o HR szkoda gadac...

@ak

Hmmm ja po lekko ponad 3 latach mam ponad 3600 netto... najwidoczniej zależy od zepolu/lidera

@666

Mowcie co chcecie, Nordea docenia pracownikow, ktorzy chca sie angazowac. Jesli Ty po 3 latach masz tyle samo co ja mialam po 4 miesiacach pracy i to na stanowisku juniora (!), to z Toba jest cos nie tak. Narzekacie, ze praca dla osob bez ambicji, a sami z siebie nic ponad minimum, mimo, ze mozliwosci są.

Alex
@Kkk

No proszę Ciebie, nie pisz takich rzeczy. Ja w trakcie przyjmowania dostałem info, że na podwyżkę nie mam co liczyć. Co chwila wychodzę w propozycjami zmian, ale większość rozbija się o "Nie da się zrobić", "TO nie zależy od nas" itp. Mam wrażenie, że moja walka z wiatrakami powoduje odwrotne efekty :(

Yumyum
@Kkk

A może trafiłeś na strukturalne podwyżki płac :) i zaangażowanie nie ma tu nic do rzeczy zwyczajnie rynek wymusza podwyżki.

@Yumyum

No to Cię może zaskocze, ale doskonale wiem za co były podwyżki i jedna tylko była strukturalna. A ostatnio wpadł mi awans, nie jestem już juniorem (po roku) i zarabiam >4000 brutto. Więc da się, serio.

Netto miało byc

NN
@Kkk

@kkk ciekaw jestem bardzo w jakim zespole pracujesz, bo ta informacja wydaje mi się dość mocno naciagana XD O ile to nie jest IT albo roboty to jakios wierzyć mi się nie chce w to info ????

czilout
@Kkk

Ładna żenade tam macie, ale nic dziwnego skoro tam wiekszosc klepacze bez ambicji ani konkretnego fachu w rekach. Nie rozumiem co motywuje młodych ludzi do pracy w korporacjach.Ja prowadze ksiegowosc i kadry w małej smiesznej firmie w lodzi i dostaje srednio 4500 podstawy netto co miesiac nie wspominajac juz o dodatkowych tipach ze czasami wychodze po 6-8k netto miesiecznie. Ale to trzeba miec fach w reku a nie grać jakis office juniorów za smieszne 2-3k netto xd wspolczuje

ewa
@666

3600 to smiech na sali ja po roku czasu w tej firmie podnioslem pensje z 1700 na 3600 a ty musialas/es 3 lata na to czekac .........

potencjlalnie zainteresowany

Czesc, powiedzcie prosze na jakie wynagrodzenie mozna liczyc w ryzku? Jaki jest zespol, atmosfera, itp.

mia wallace

Czy ktoś wie co się dzieje, że proces rekrutacji w Łodzi przeciąga się tak długo? Na pierwszej rozmowie byłam 12 grudnia, na odpowiedź czekałam ponad dwa tygodnie. Nie dostałam pracy, ale zostałam wciągnięta na listę osób chętnych do udziału w dalszych rekrutacjach. 7 grudnia wysłałam 3 nowe aplikacje na 3 różne stanowiska w Nordei i do tej pory cisza - mija już 4 tydzień. Wiem, że Nordea zastrzega sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami, ale skoro dostałam informację od HR, że jestem brana pod uwagę przy dalszych rekrutacjach to czemu z ich strony nie ma żadnego ruchu. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Jjjj
@mia wallace

Może nie przy tych rekrutacjach. Jeśli spróbujesz odpisać na maila potwierdzającego z systemu to będzie tam kontakt do rekrutera i hiring managera. Możesz próbować pytać. Z doświadczenia wiem że jeśli tak długo jest cisza, to raczej lipa wyszła z aplikowania

Dzień dobry, Czy ktoś jest w stanie udzielić odpowiedzi na temat rekrutacji do działu Procurement na stanowisko Procurement Officer/Specialist in Cost Control? Chciałbym zapytać o atmosferę w zespole, realne zarobki oraz możliwości dalszego rozwoju, ponieważ planuję tam aplikować. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Sylwia
@Zainteresowany

Najlepiej byłoby, jakby jakiś obecny pracownik Nordea Banku zechciał opisać kwestie, które Cię szczególnie interesują. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. Mogę jedynie dodać, że na oficjalnej stronie internetowej tego banku znajdziesz informacje, ściśle dotyczące tego stanowiska: http://nordea.pl/job/?id=211546 Jak będziesz mógł zauważyć - wymagany jest biegły język angielski. A jesteś już po wysłaniu CV, czy jeszcze chcesz z tym poczekać? Bardzo zachęcam Cię do dalszej aktywności tu, na forum.

@Sylwia

Wszystkie warunki spełniam, bardziej interesuje mnie już sama orientacyjna kwota jakiej można oczekiwać oraz jak wyglada atmosfera w zespole ;)

Wysyłaliscie cv i list motywacyjny po angielsku?

@Piotr

Większość ofert z Banku Nordea wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Wszystkie aktualne oferty, które znalazłem, są sformułowane w tym języku i aplikować trzeba również po angielsku. Można składać CV bezpośrednio na stronie https://nordea.pl/ Poszukują osób kreatywnych chcących pracować w branży IT i operacjach bankowych otwartych na różnorodność wyzwań, mówiących płynnie w języku angielskim i zorientowanych na osiąganie wytyczonych celów. Jeżeli jesteś zainteresowany ich ofertą i będziesz na rozmowie rekrutacyjnej, napisz proszę, jak ona przebiegała i czy zostałeś finalnie przyjęty?

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 230.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce