Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Ja pracownik nordeowiec

Wiadomo czy w tym roku będzie profit sharing?

amore_pomodore
@Ja pracownik nordeowiec

Jeżeli będzie to w imię zasad równości i tolerancji panujących w nordei Polska dostanie maksymalnie 20%-30% tego co inne kraje. :-) Pewnie zrobią wszystko aby wykorzystać obecną sytuację z wirusem do kolejnych cięć kosztem ludzi.

Ela
@Ja pracownik nordeowiec

W tym roku to bedzie loss sharing bo mamy pandemie COVID19 i zeby wyrobic jakikolwiek zysk na koniec roku bo bedziecie musieli zostawac 60 godzin w pracy w tygodniu, to juz potwierdzone, Nordea bedzie dawac aneksy do umów o prace niedlugo.

Kinia
@Ela

A czy zapowiqdaja siw zwolnienia w zwiazku z epidemia?

Nordeowa
@amore_pomodore

Też nie spodziewałam się go w tym roku po wynikach i sytuacji z koronawirusem, ale firma stanęła na wysokości zadania i wypłaci, ja się ciesze i doceniam :)

Nordeowa
@Ela

@Ela, skąd takie info?

df
@Nordeowa

przecież to jakiś fake news. Ta 60h tygodniowo zgodnie z kodeksem pracy...serio? XD też ucieszyłem sie na ten profit szering :)

D

Hej, orientuje się ktoś ile zarabiają specjaliści w HR?

byly pracownik
@D

Dobrze ci radzę - HR omijać szerokim łukiem...

NOCnik
@D

Zarabiaja za duzo jak na swoje (usunięte przez administratora) i brak kultury wobec pracownikow nizszego szczebla.

eLKa

Jaki to dział? Ja niejednokrotnie byłam świadkiem podobnej sytuacji w GFCP. Ludzie niewykazujący zaangażowania, imający się najłatwiejszych procesów byli awansowani na specjalistów. Podczas gdy niektórzy całkiem ogarnięci ludzie z przyzwoitymi chęciami do pracy mieli problem żeby 'awansować' na PO. Sprawiedliwości w Nordea próżno szukać.

Aplikant

Czy ktoś może powiedzieć ile etapów ma rekrutacja do Nordei? Czy jest to jedna rozmowa czy dwie? I czy angielski na poziomie A1/A2 (rozumiem, ale mało mówię), wystarczy żeby się dostać na początkową pozycję?

hhha
@Aplikant

nie wiem jak inglisz, ale etapy sa dwa 1. romzowa przez tel 2. f2f w biurze czekasz, czekasz i czekasz i dostajesz odpowiedz.

Aplikant
@hhha

Dzięki. A mam pytanie co do tej rozmowy przez tel: -jakich pytan mozna sie spodziewac? - czy sa wtedy jakies pytania po angielsku? - i kiedy mozna sie spodziewac telefonu (w jakim czasie po zlozeniu CV, i czy uprzedzaja np. sms lub e-mailem?) Startuje na pozycje Mlodszy administrator ds. operacji bankowych

xxx
@Aplikant

W moim przypadku całą rozmowa zarówno przez telefon jak i f2f była po angielsku. Potem praca cały czas po angielsku. Ja akurat pracowałem w dziale IT.

już zatrudniona
@Aplikant

napiszę ze swojego doświadczenia 1. podczas rozmowy tel będą pytania po polsku i po angielsku np obowiązki z poprzedniej pracy, pytania o motywację. Rekruter sprawdza wtedy czy w ogóleporozumiewasz się po angielsku i czy nie było kłamstw w CV jeżeli chodzi o znajomość języka angielskiego ;) 2. jeżeli przejdziesz tę krótką rozmowę dostajesz zaproszenie na rozmowę w biurze. Tutaj już będzie więcej pytań - typowe pytania jak w rozmowie rekrutacyjnej. Będzie też więcej pytań po angielsku, tak więc język na pewno będzie sprawdzany. Żeby się przygotować wystarczy poszukać w necie pytań po angielsku na rozmowie rekrutacyjnej :) jest dużo przykładów. Jak sobie je spiszesz i przećwiczysz to na pewno będzie dobrze :)

ciekawy
@Aplikant

przez telefon są pytania po angielsku typu czemu nordea, co wiesz o nordei, motywacja do pracy, opisz poprzednie stanowisko. Po polsku miałem pytania czemu back office czemu nie oddział, jeszcze raz czemu nordea. Więcej pytań znajdziesz w zakładce rekrutacja. Nie uprzedzają o telefonie sms ani emailem, a kiedy zadzwonią to nigdy niewiadomo

X
@już zatrudniona

Do jakiego działu lub na jakie stanowisko aplikujesz?

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Liliana

Moje doświadczenie z tą firmą jest bardzo negatywne, przychodząc zdawałam sobie sprawę, że to kolejne korpo skupione jedynie na wynikach, ale nie wiedziałam, że aż tak. Pracowałam w AML - TMI. Zarobek na.dzień dobry to 1900 zł plus pieniądze na karcie przedpłaconej 260 zł dla JPO. Wymagania firmy to nienaganny angielski. Na sile kazano mi się szybko wdrażać bo nie było ludzi do pracy, wiec uczyłam się pod dużą presja czasu. Nie byłam po okresie przyspieszonej nauki gotowa do pracy, ale siła zostałam wypchnieta do procesu. Co miesiąc ocena pracy, wytykane powtórzenia w slownictwie gdzie nie pisałam literackiego poematu tylko ocenialam czy klient nie ma zastrzeżeń. Pilnowali czasu. Za długo w toalecie- tlumacz się. Komputer wyliczył ze na konkretne zadanie jest 20 minut.. Nie daj Bóg zrobiło się w 22... Dywanik i rozmowa z liderem czemu tak długo. Liderzy nie znali się na.procesie ale pilnowali czy czas się zgadza. Lider nie umiał pomóc, był tylko od pilnowania urlopów czy czasu pracy. Jak team zaczął się buntować ze robimy za dużo i co chwilę więcej za te same pieniądze w końcu zakazano nam rozmawiać o pieniądzach mówiąc ze "nie rozmawiamy o rzeczach na które nie mamy wpływu". Dopiero po 2-3 latach zarabia się 3k na rękę. A co do oceny co miesiąc to często mówiono na forum kto zanizyl wyniki i źle wypadł wzbudzając wine publicznie.

pomidore_z_piszkore
@Liliana

Pisałem niżej o progu bólu dla Nordei na poziomie 6200 dla finace officerów ale zapomniałem wspomnieć o naszych kochanych robaczkach z AML i wszystkich nordełowców obsługujących wydawanie kart, otwieranie kont itp. Pensje tam to rzeczywiście konkurują z zasiłkiem dla bezrobotnych :D. Trudno to pojąć ale międzynarodowa korporacja o w zasadzie globalnych zasięgach z lokalizacjami na całym świecie płaci pracownikom, bądź co bądź, zajmującym się ważnymi kwestiami jak przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy jakieś 450-500 euro miesięcznie. Takie realia w anti money laudering. Przykre to ale prawdziwe. Po skandalu z panama papers i danske bank (pranie brudnych pieniedzy ze wschodu) powinni sprawę przedziwdziałania przestępstwom finansowym potraktować trochę poważniej. Brać do tej roboty ludzi z doświadczeniem a nie studentów za 1900zł. Pozdrawiam!

Ex
@Liliana

Czy w dziale AML dostaje się na start takie same pieniądze jak w innych działach? Jak wygląda sytuacja dla kogoś z rocznym doświadczeniem w finansach i bieglym angielskim? Można liczyć na lepsza stawkę? Pozdrawiam

@pomidore_z_piszkore

Nie wiem skąd czerpiecie informacje ale z pewnością nie ze źródła. Są działy zajmujące się AML w Nordea Polska w których n wstępie dostaje się więcej. Oczywiście żeby dostać większa kasę trzeba coś od siebie dać, zaangażować się w proces, swój rozwój i mieć dobrą jakość.

@Ex

Odnośnie stawki na początek to najlepiej iść na rozmowę i złożyć swoją ofertę. Jeśli masz doświadczenie i dobrze wypadniesz na rozmowie to myślę że ok. 4 brutto jest osiągalne. Nie wiem czy w każdym dziale AMLowym.

@Zło

Za zaangażowanie, chęci, dobre quality nie dostaje się nic tak naprawdę. Już to ktoś pisał, że na 1. miejscu stoi sympatią TL'a, który sam często ma niskie kwalifikacje i jeszcze mniejsza wiedzę i zdolności, zarówno w procesaxh jak i zarządzaniu zespołem. I tak fajni, bystrzy ludzie regularnie odchodzą, bo są nieraz szykanowani, a awanse dostają ludzie niezmotywowani, którzy za priorytet mają kolesiostwo. To są realia AML.

@ABC

Przykro mi że masz takie odczucia, z pewnością warto w tej sytuacji rozważyć zmianę pracy. Ja w AMLu nie narzekam i nie wydaje mi się, żeby sympatia lidera miała takie znaczenie o jakim piszesz. Zdaję sobie też sprawę, że raczej niezadowoleni dzielą się swoimi doświadczeniami.

@Zło

Myślę, że nie jestem wyjątkiem. Ludzie się wolą po prostu nie odzywać, nawet anonimowo. Z różnych powodów. Część się po prostu boi, część nie widzi szans na zmiany. W moim dziale i zespole co najmniej 1/3 pracowników ma podobną opinię do mojej. Tylko jak wyżej, Wola siedzieć cicho. A ja uważam, że dla kogoś kto chce przyjść na JPO to może być wartościowa informacja.

stanek z ozorkowa

Rok temu dołączyłem do firmy. Praca od początku inna niż zakładana w procesie rekrutacji. Na rozmowie zachwalanie, że jest wiele możliwości, rozwój, nabywnie nowych umiejętności bo nowy plan Nordei zakłada bardzo dużo przenosin do Polski tymczasem procesy są nudne, monotonne, proste (kopiuj, wklej, kliknij okej) i często niestety bylejako zaprojektowane. Część zadań mógłby przejąć algorytm albo mniej lub bardziej zaawansowane makro. Problem polega na tym że w nordykach nie ma człowieka, do którego możnaby zgłosić pomysł i powalczyć o realizację. Bicie głową w ściane. Praca jak na produkcji tylko przy pomocy excela i outlooka. Inna sprawa to jakość transferowanej wiedzy. Część procesów niby przejęto ale nikt do końca nie wie jak je robić. Ktoś do ciebie przychodzi i mówi, że od nowego miesiąca będziesz odpowiedzialny za rzecz X ale o transferze wiedzy zapomnij bo instrukcji jeszcze nia ma a poprzednik robił to według swojego doświadczenia aka "na czuja" - możesz co najwyżej prosić o pomoc bezpośrednio kogoś kto to robił. Dokumentacja i instrukcje nie istnieją lub są pisane byle jak. Nordea pracuje jak wielki dociążony parowóz jadący pod górę, niby porusza się do przodu ale jest daleko w tyle za innymi z branży. Technologie i oprogramowanie stare i skostniałe, brak innowacyjności. Zmiany wprowadzane z dynamiką emeryta na wakacjach lub po długich przygotowaniach anulowane. Inna sprawa to pieniądze. Negocjowałem dość solidnie i dostałem średnią krajową plus benefity mając 3 lata dośw na podobnym stanowisku w innym mieście. Dziwie się ludziom, który piszą tu że mają 2-3k brutto. Nie do pomyślenia. a jednak problem dyskryminacji płacowej istnieje. Pracownicy nienawidzą się czasem nawzajem za różnice w zarobkach ale czy to wina pana X że wynegocjował 5k a pan Y nie? Wina leży po stronie firmy, ma niejasną politykę i faworyzuje nowych pracowników. Atmosfera mimo to spoko, ludzie mili, z różnych części kraju i z różnym doświadczeniem. Zgrany team. Praca jednak nudna i mało ambitna. Rzadko zdarza się okazja by się wykazać. Potrzeba rozwoju i samorealizacji pozostaje niezaspokojona. Awans na stanowisko seniorskie niemal niemożliwy. Większość wyzwań wynika z braku wiedzy o procesie i nieporządku informacyjnego. Polecam chcącym klepać 8-16 standardowy i nudny procesik bez stresu i według własnej wizji. Nauki, rozwoju i wyzwań szukajcie gdzie indziej. Ja też idę poszukać ;-).

Janosik z Nordea
@stanek z ozorkowa

w 100% potwierdzam następujące stwierdzenia o Nordea 1. produkcja na taśmociągu z tym, ze korzystamy z klawiatury i myszki 2. procesy nie opisane, z wyjątkami, robione pamięciowo- czyli tak robimy bo tak robili. 3. wynagrodzenie na początek dla Juniora to poniżej 2000 netto (plus 260 karta to fakt). 4. W obecnym okresie cięcia na wszystkich istotnych elementach w tym podwyżkach, wyjazdach, kursach językowych (zapomnijcie o angielskim lub innych nordyckich). Choć dodam, że jest cały dostęp do UDEMY, to na plus. 5. Nabywane umiejętności całkowicie nietransferowalne poza Nordea, no chyba że mówimy o ćwiczeniu się w obsłudze komputera czy poprawia j ang. 6. Ludzie jak to w dużych organizacjach i konkretnych Teamach- część fajna, część niefajna nie mi to osądzać. 7. Dobre miejsce dla matek- widzę na przykładach, że ludzie wracają po 2 latach macierzyńskiego i są dla nich szykowane, lub szukanej miejsca w zespołach. To na duży plus. Generalnie praca na początek, szczególnie dla młodych osób. Na dłuższą metę, jeśli nie pójdziesz w projektowe działy, IT lub nie zostaniesz liderami i nie zajmiesz się innymi obowiązkami, to należałoby myśleć o zmianie. Bo gdy przyjdzie po latach zmieniać (z jakiegokolwiek powodu) firmę, okaże się że po 5 latach jesteś tak samo zatrudnialna/zatrudnialny jak człowiek po liceum - nie żartuję...

Hej! A jak jest z programem rekomendacyjnym w Nordea? Słyszałem, że pracownicy firmy mogą polecać kogoś do pracy. Czy jest to efektywne? Tzn. jaka jest szansa na zatrudnienie przez polecenie?

@Nowy

Jeżeli jest zapotrzebowanie na pracownika to rekomendujesz wybraną przez Ciebie osobę. Jeżeli ta zostanie zatrudniona i przepracuje x czasu (chyba 3 msc) to dostajesz 300 albo 400 brutto

Jolanta
@1234

@1234 A czy Ty skorzystałeś z programu rekomendacyjnego w Nordea Bank? W praktyce jest to osiągalne? Będzie mi miło jeśli odpowiesz.

@Jolanta

Jeżeli ktoś Cię zarekomenduje to z automatu jesteś traktowana priorytetowo. Twoja rekomendacja trafia do zespołu talent acquisition a oni przesyłają Twoje CV do lidera danego zespołu, w którym jest zapotrzebowanie na pracownika . Działa to w ten sposób, że wyszukujesz ofertę pracy na dane stanowisko, NIE WYSYŁASZ TAM CV, jeżeli to zrobisz to osoba rekomendująca nie dostanie kaski. Podsyłasz link z ofertą pracy wraz ze swoim CV do osoby, która może Cię zarekomendować. Ona wypełnia odpowiedni formularz i czeka na pozytywne rozpatrzenie. Fajnie jeżeli zamieścisz list motywacyjny ale na ten moment chyba nie jest to obligatoryjne, nie mniej jednak pokażesz się wtedy z dobrej strony :)

FG
@1234

W rzeczwystosci pewnie działa to jak rekrutacja wewnętrzna, czyli kiepsko ;D

junior

Hej, czy ktoś mógłby napisać na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Process Officera i Process Specialist w zespole paymentowym?

nordeowy boss

Da się w Nordei zarobić ciekawe pieniądze. Jeżeli ma się wiedzę i ustalony cel to można znaleźć interesującą dziedzinę. Nikt nikomu nie każe pracować w działach, w których rekruter wasz potencjał wyceni na 1900zł. Jest tyle firm w Łodzi, że zawsze można iść tam, gdzie niby spadają kokosy. W Nordei nikt nikogo na siłę nie trzyma.

@nordeowy boss

Nie trzyma to mało powiedziane, wręcz się ludzi wypycha, bo dochodzi do zwolnień, gdzie często pracownicy padają 'ofiarami' niekompetencji i niewiedzy managementu. A za główny cel należy objąć wchodzenie w tyłek przełożonym, wtedy wiedza i wszystko inne schodzi na daleki, daleki plan, to jest najszybsza droga do 'sukcesu' w Nordei.

Gosc

Jakich zarobkow mozna oczekiwac z jezykiem szwedzki na poziomie B2?

Zastanawiam się jakie zarobki ma osoba, która zostaje przyjęta z tzw. ulicy na stanowisko Junior Specialist, gdzie wymagania są prawie żadne, czyli jak na JPO (wykszt. średnie, angielski, komputer). Czy zarabia tyle co osoba przyjęta na Junior Process Officera czy więcej? Ma ktoś jakieś doświadczenia, wiedzę w tym temacie? Widzę, że teraz np. rekrutują na takie stanowiska w Łodzi (w Capital Market i Banking Operations)

Daro

W jakich godzinach można zacząć pracę w firmie? Chodzi mi głównie o dział AML jak i o inne. Jak wygląda kwestia zarobków dla kogoś z rocznym doświadczeniem i bieglym angielskim? Pozdrawiam

Ann
@Daro

Pracę zaczyna się między 6-9 lub 6-8:30. Zarobki po roku pracy gdzieś w przedziale 3100-3600 brutto w zależności od wyników pracy, zaangażowania i sympatii lidera.

M

Proces rekrutacyjny dla wyjątkowo cierpliwych. Początkowo aplikowałam na stanowisko A. Odbyłam miłą rozmowę kwalifikacyjną - pomimo pozytywnego feedbacku, Nordea nie była w stanie zaoferować stanowiska. Okazało się, że była to rekrutacja wewnętrzna (więc dlatego w ogóle zaprosili na rozmowę osobę spoza firmy, hm?). Mimo to, dział HR był nadal zainteresowany moją kandydaturą i zaoferował udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko B. Wzięłam udział w rozmowie kwalifikacyjnej - bardzo obiecującej. Czekałam prawie 1,5 miesiąca na odpowiedz (dostając tygodniowe updaty od HR, że proces rekrutacyjny się przeciąga, ale że nadal są zainteresowani). I co się okazało? Że stanowisko zostało zlikwidowane i nikogo nie zatrudniają. Wobec tego, dział HR, nadal zainteresowany moja kandydaturą, zaproponował mi stanowisko C. Jak myślicie, co tym razem nie wypali?

Dzi
@M

Powinnaś się raczej cieszyć z takiego obrotu spraw i skupić na szukaniu pracy w innej firmie. Obecna sytuacjia w Nordea nie napawa optymizmem, cięcia kosztów, zwolnienia, wstrzymywanie awansów i rekrutacji zewnętrznych, niskie zarobki, stres, nieprofesjonalna kadra menadżerska, układy i kolesiostwo. Oczywiście (prawdopodobnie) istnieją działy i zespoły, w których panuje fajna atmosfera i ludzie są zadowoleni, ale takich, których realia są jak wyżej wymienione, niestety nie brakuje.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Mallie

Jasne, są organizowane po minimum jednym wyjściu integracyjnym w kwartale i dwie ogromne imprezy w roku dla całej firmy (Summer Party i Winter Party).

Gdyniaa

Dzisiaj poszły grube zwolnienia w gdyni i kolejne nadchodzą .... do widzenia! Szkoda czasu ..

:o
@Gdyniaa

Tzn jakie zwolnienia? Kogo zwolnili, czemu?

pomidor_z_puszki
@:o

Oficjalna nowa strategia oszczędnościowa nowego CEO - oszczędzać na czym się da, na ludziach także. To po tym jak za 3ci kwartał bank przyniósł stratę.

Lol
@pomidor_z_puszki

Interesujące, skoro na tą chwilę żadne kroki nie będą podjęte. Dopiero po nowym roku...takze ten xS

Patryk

Po oficjalnym oświadczeniu władz Nordei - cięciach budżetowych spowodowanych głównie przez ilość pracowników i związanych z nimi zwolnieniami - nie podjąłbym już współpracy z Nordea.

B.
@Patryk

Dzieci marzą by być dorosłymi, a dorośli chcieliby znowu być dziećmi.. I tu z pomocą przychodzi Nordea! Bo to takie przedszkole dla dorosłych :D

Swedish speaker

Wie ktos czy dobrze placa osobom ze znajomoscia jez. szwedzkiego C1?

Ayla
@Swedish speaker

Dodatek za język skandynawski to jakieś 500 zł brutto. Dodatek raczej nie jest uzależniony od poziomu. Minimum oczekiwane to B2(tak przynajmniej było jakiś rok temu).

pomidor_z_puszki
@Ayla

Poważnie ledwo 500zł brutto? Zaczynam wątpić w sens uczenia się tego języka... Mam znajomego w innej Łódzkiej korporacji (słynny gigant z Indii) i on mówił że, również za Szwedzki, ma 2000zł na ręke - również C1. jak to się ma do stawek w Nordei? Jesteś pewien że to tylko takie grosze?

lady
@Ayla

bzdura. dodatek za język jest o wiele wyższy.

Ola
@pomidor_z_puszki

Dla pracowników z językami Nordyckimi jest więcej niz 500 brutto, nie wiem skąd takie odpowiedzi bo to jest niezgodne z prawdą. Native albo C1 to 2000.

Iza
@Ola

@Ola dokładnie tak jest i jest zależny od poziomu języka

Xyz

Hej. Czy w przypadku nieudanej rekrutacji można aplikować raz jeszcze ale na inne stanowisko? Niestety na rozmowie face to face nie poszło mi dobrze. Czy raczej jestem zbanowany? Dzięki za odp.

Zyx

Niestety raczej bez szans

Katarzyna
@Zyx

Wiem, że w niektórych firmach możliwe jest kilkukrotne podejście do rekrutacji. Dlaczego w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce nie ma szans na otrzymanie pracy po pierwszej, nieudanej rekrutacji? Czym jest to spowodowane?

Ktos
@Katarzyna

Tym, że jest to chore miejsce. W rekrutacji na Junior Process Officera czasami bardziej ważne jest to czy rekruterowi spodoba się twoja twarz, charakter i sposób bycia niż faktycznie kwalifikacje czy doświadczenie zawodowe. Pierwszeństwo maja oczywiście osoby zatrudnione po protekcji, chociaż czasami taki protegowany lub protegowana staje się przysłowiowym wrzodem na tylnej części ciała dla reszty grupy...

@Zyx

Nie sądzę, że jesteś zbanowany. W Nordei jest mnóstwo zespołów, jeżeli nie poszło Ci na rozmowie z jednym liderem do jednego teamu, nie oznacza to, że nie masz szans w innych zespołach. Nic nie szkodzi aplikować ponownie

Ayla
@Xyz

W Nordei jest wiele departamentów i zespołów. Osobiście znam osoby, które podchodziły do rekrutacji po kilka razy i ostatecznie teraz pracują w firmie.

xd

Skladaj jeszcze raz :) moja siostra dostala się za 2 razem po miesiącu

T.
@Xyz

Tak, Mozna aplikowac na inne stanowiska. Najlepiej znalezc znajomego ktory juz pracuje i niech podrzuci cv bezposrednio do Leadera ktory szuka pracownikow. Prawda jest taka ze obecnie jest znacznie wiecej ofert niz odpowiednich osob do pracy wiec Leaderzy bija sie o cv.

Iza
@Katarzyna

Hej, moja koleżanka dostała pracę w Nordei po 3 rozmowie. Managerowie są różni, mają inne oczekiwania, więc warto próbować

JG

Hej wszystkim. Chciałbym zacząć pracę w dużej firmie i Nordea jest jedną z tych, do których zamierzam wysłać CV. Nie mam doświadczenia, ale widzę, że jest kilka aktualnych ofert na stanowisko Junior Process Officer w różnych działach. Czy możecie polecić któryś, a któryś odradzic? Gdzie praca jest najciekawsza? Gdzie są lepsze zarobki? Gdzie można się rozwijać? Dzięki!

Xyz
@JG

Hej. Unikaj pracy w Kyc (know your customer). Bardzo niskie zarobki na wejściu w porównaniu do innych działów oraz kiepski proces i osoba zarządzająca procesem, która nie ma o nim pojęcia. Nie polecam tez pracy w sankcjach (anti money laundering), duży stres, praca pod presja czasu, trochę wyższe zarobki...bardzo duża odpowiedzialność za swoje błędy.

Tylko nie KYC
@JG

Słyszałem że w części IT działu KYC też się dzieje bardzo źle. Największa rotacja. Programiści uciekają chyba stamtąd, choć ponoć część jest regularnie zredukowana. Nieciekawa aplikacja, często nawalająca. Nie dają rady tego poprawić. Dwa lata temu miała być wprowadzana nowa, nowoczesna, ale wywalono jej twórców, marnując dorobek wiedzy i doświadczeń, oraz wiele pracy.

Katka

Czy ktos moze napisac jak wyglada kwestia wyjazdow w celu szkolenia/ przejmowania procesow z krajow Skandynawskich? Czy kazdy pracownik wyjezdzac na take szkolenie I ile trwa wyjazd? Czy dzial hr uwzglednia chec/ break checi pracownika do wyjazd I czy wiaze sie to z umowa lojalnosciowa?

T.
@Katka

Hej, Nie ma lojalek od kilku lat. Zazwyczaj podczas rekrutacji HR i Leader obecny na rozmowie pytaj o mozliwosc wyjazdów. W wiekszosci zespolow nie ma juz tranzycji ale w niektorych (zwlaszcza w WBO) dalej sa prowadzone tranzycje. Wyjazdy sa od tygodnia do ok 3 miesiecy, czasem dluzsze.

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 230.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce