Columbus Elite S.A.

4.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Columbus Elite S.A.

Aktualność
Michał dołączył do naszego zespołu w 2020 roku, poszukując nowych możliwości rozwoju kariery. Wiedząc jaką szansę daje branża OZE, postanowił na zmianę — zakończył swój biznes w Niemczech i wrócił do Polski. W przeciągu dwóch lat obejmował kilka stanowisk, dziś jest Dyrektorem Krajowym w Columbus Elite. O swojej karierze opowiada w najnowszych odcinku #ZawódOZE.

Anon Nowy wpis
Kandydat

Nie polecam. Rycie bani, niby możesz pracować kiedy chcesz ile chcesz ale tak nie jest. Góra cię ciśnie, cały dzień na nogach, od rana rycie bani, źle się odezwać nie można bo cię góra schejtuje na odprawach, musisz chodzić i za.. nawet umów nie dają trzeba samemu drukować gdzie jedna kopia to koszt 100 zł, paliwo tracisz i tak nie zarobisz, bo ceny to z kosmosu, sprzęt co to jest raczej że słabej półki nie tak jak mówią, za tą cenę można śmiało postawić coś na solar edge. Umowy zmieniane co miesiąc, i koszt druku po twojej stronie. Nikt ci za to nie odda. Umowy z jakim bezprawnym zakazem konkurencji, zgodnie wyrokiem. sądu najwyższego z. 2003 roku, i jakieś pisma straszaki wysyłane. Nie polecam strata twojego czasu i pieniędzy.

Nowy wpis

@Anon

W trakcie rozmowy rekrutacyjnej kandydat jest informowany o formie pracy i kosztach jakie są związane z rozpoczęciem współpracy. Umowy można zmówić bezpośrednio w firmie, nie trzeba drukować ich samodzielnie. Kilkadziesiąt tysięcy mikroinstalacji w całej Polsce świadczą nie tylko o jakości sprzętu ale również o zadowoleniu klientów z oferowanych usług przez firmę.

Ryszard Nowy wpis
Klient

Nie wiem jak w innych oddzialach, ale nie polecam Elite z Gdyni, szczególnie Panią.dyrekor handlu.

pracownik Nowy wpis

zwracam uwagę na nierówne traktowanie przez osoby odsłuchujące rozmowy, brak konkretnych wytycznych, kryteriów i ciągły śmiech podczas rozmowy, który jest wręcz męczący, tak chyba nie powinna się zachowywać osoba , która ocenia i jest przykładem

Chris
Kandydat

Zastanawiam się nad podjęciem wyzwania. Oceniając własne koszty na 3 tys. zł miesięcznie mam pytanie jakie są zasady wynagradzania handlowca-doradcy ? Czy jest jakaś gwarantowana podstawa, czy tylko prowizja i ile % wynosi od wartości sprzedaży ?

@Chris

Podstawy nie ma. A jak im się coś nie spodoba to i prowizje blokują. Nie polecam.

@Pracownik

Dziękujemy za opinie, tak nasi pracownicy działają na podstawie prowizji posprzedażowej i ta informacja podawana jest już przy pierwszej rozmowie z naszym działem HR. Przekażemy spostrzeżenia do naszego działu zajmującego się rozliczaniem prowizji aby proces naliczenia i wypłaty prowizji przebiegał szybciej.

PIP
@Pracownik

Ucinanie 40% prowizji to dla nich norma

@PIP

System prowizyjny jest wyliczany indywidualnie, jako bilans wyniku sprzedażowego każdej osoby. Jeżeli doradcy mają wątpliwości co do naliczonej prowizji mogą skontaktować się z swoim przełożonym i wyjaśnić sprawę.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Columbus Elite S.A. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Przedstawiciel Terenowy (woj. małopolskie). Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Dorota Wielkopolska
Klient

Dlaczego Wasi przedstawiciele wchodzą na posesje bez pozwolenia mówiąc ze są z zakładu energetycznego i umawiają spotkania ? U mojej mamy byli 3 godziny. Na wejściu zarządali rachunków oraz dowodu osobistego. Nie chcieli opuścić mieszkania. Po 3 godzinach wyszli wyzywając nas pod nosem

@Dorota Wielkopolska

Dziękujemy za informacje, zostały one przekazane do osób nadzorujących pracę doradców. Oczywiście rozumiemy zdenerwowanie, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Pracodawca

Dbamy o jakość dostarczanych przez naszych współpracowników usług. Dlatego przepraszamy za zaistniałą sytuację. Chcielibyśmy wyjaśnić sprawę, prosimy o więcej informacji na adres: biuro@columbuselite.pl

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Columbus Elite S.A.? Jakie macie spostrzeżenia?

Aktualność
"Z grupki małych fascynatów branży odnawialnych źródeł energii i sprzedaży bezpośredniej, staliśmy się największą organizacją, która dystrybuuje produkty OZE w całej Polsce" — Paweł Bednarek Prezes Columbus Elite.

W ciągu ponad trzech lat zbudowaliśmy rozpoznawalną markę, z którą przedsiębiorczy ludzie chcą pracować. Dołącz do nas — buduj swoją przyszłość z liderem branży przyszłości.

Aktualność
Czym jest #Zawód OZE? Czy kariera w branży OZE ma sens? Kto odnajdzie się w tym zawodzie? Dlaczego warto pracować w Columbus Elite? Na te i wiele innych pytań odpowiada Jakub Wasilewski, Dyrektor Regionalny w Columbus Elite. Zapraszamy do oglądania!
Geop

Pracę w Elite zacząłem od zakupu laptopa , drukarki i materiałów promocyjnych. Wizytówki też musisz kupić u nich(2 x drożej niż w drukarni)- do dzisiaj spłacam raty:) .Wdrożenie całkiem ok.miałem szczęście bo trafiłem na bardzo doświadczonego i nie zepsutego Columbusowską propagandą sukcesu handlowca.Szkolenia , owszem są ,ale tylko wtedy jak wyniki grupy lecą w dół i dyrektor regionalny dostanie po łbie od zarządu . Co do wsparcia liderów, bardzo wybiórcze. Zapomnij , że dyro albo twój manager pofatyguje się z tobą w teren jeśli ma dalej niż 20km od komina.Ciągłe parcie na wynik. Praca 7 dni w tygodniu i hasło: w weekendy i święta sprzedaje się najlepiej :))) Masz wynik-super.Nie masz wyniku -wypad. Dojazdy na szkolenia po 600km na swój koszt-norma.Ciągle te same osoby na webinarach powtarzają te same frazesy: (usunięte przez administratora) a będziesz żył jak król . I prawdą jest ,że dobrze zarabia tutaj nie więcej niż 3-5% agentów, reszta wegetuje. Co do prowizji- już nie są najwyższe na rynku,ale nadal ponadprzeciętne. Na koniec produkt. Można śmiało stwierdzić, że górna półka, ale inne firmy oferują produkt z górnej półki o 10-20% taniej, co znacznie ułatwia sprzedaż. Lojalka , to jakieś g...o, nie przedstawiające sobą żadnej mocy prawnej. Straszak na tych co odeszli , żeby przypadkiem nie próbowali nawet myśleć o pracy w innej firmie OZE. Nie jest to ciekawe miejsce do pracy , co zresztą widać po rotacji pracowników. Niby jesteś kowalem własnego losu , ale dyrektor regionalny trzyma w ręku młot i nawala Cię ciągle w łeb poganiając do pracy. Dla mnie jedyny pozytyw z tej przygody to że zobaczyłem, że są inne miejsca gdzie też można pracować i się rozwijać, być może lepiej niż w Columbus Elite. Reasumując, jeżeli jesteś młody, nie chcesz mieć czasu na własne życie ,nie masz jeszcze żony i dzieci - wal do Elyty, tu nie matura,lecz chęć szczera zrobi z ciebie milionera ;)) Powiem tak , opinia raczej neutralna ze wskazaniem na negatywną...

Okiłankenobi

Wszystko w porządku polecam :) A tak szczerze po 2 latach współpracy powiem jedno nie każdy będzie się nadawał ale szansa się należy każdemu siema :)

Pracowałem za długo

Cześć, ostrzegam wszystkich przed tą sektą. Pranie głowy to podstawa. Nowi pracownicy toną w długach. Kosztów miesięcznych jest grubo ponad 3000 zł (paliwo,eksploatacja samochodu, teczki, szkolenia itd) od firmy nie dostaniesz nawet długopisu. Znam chłopaka co ma na minusie 20 000 zł na karcie kredytowej a jego dyrektor mówi „mordo za miesiąc odrobisz. Lecimyyyyy” no i nie poleciał.. ostrzegam wszystkich młodych bo biorą tam wszystkich jak leci. Nie dajcie się nabrać . To jest sekta. Tam zarabia 30 osób duże pieniądze a reszta tonie w długach i wymiana na nowych małolatów . Dyrektorzy na Pomorzu to kpina. Zepsuło mi się auto to dyrektor powiedział ze albo wezme kredyt i sobie kupię nowe albo mnie zwolni. (usunięte przez administratora)

@Pracowałem za długo

Dziękujemy za opinię, każde tego typu zgłoszenie jest dla Nas ważne i pozwala na dopracowanie naszego działania. Przy czym taka sytuacja nie jest naszą codziennością i nie odzwierciedla rzeczywistego obrazu funkcjonowania firmy. W trakcie zatrudniania współpracownika informujemy o warunkach na jakich będzie trwała nasza współpraca, jednym z nich jest posiadanie własnego pojazdu. Jeżeli dochodzi do sytuacji, o której Pan pisał, zepsucia się samochodu, staramy się pomagać naszym współpracownikom. To w jaki sposób został Pan potraktowany nie powinno mieć miejsca. Dziękujemy jeszcze raz na informacje, zweryfikujemy sprawę i wyciągniemy konsekwencje.

Nat

Straciłam tylko czas

Tymek
Kandydat

Czytając te wszystkie opinie należałoby usiąść i nic nie robić. A co najwyżej oddać się przyjemnością płodzenia dzieci i generowania 500+ Ludzie ogarnijcie się. Paca to praca nie ciągłe (usunięte przez administratora) Trzeba coś dać od siebie, a nie tylko mieć żądania. W świecie mówią, że Polak to (usunięte przez administratora) Ale poczekajmy na spryt i determinację Ukraińców, którzy za chwile pozbawią nas pracy na naszym Polskim rynku. Wtedy już nie będziecie nawet narzekać, a 500+ się skończy.

JK
@Tymek

Pracą nie nazywaj oszukiwania ludzi, wciskania obietnic bez pokrycia i słabego sprzętu po zawyżonej cenie. Kłamstwo w pracy to nadal kłamstwo. Odpowiedzialność moralna tej firmie przygniata.

Tako

Polecam wszystkim pracę w tej firmie. Wspaniała atmosfera, świetny zespół i kompetentny lider. Proces rekrutacji był bezbolesny, szybki feedback. Pracuję już ponad pół roku i naprawdę rekomenduje każdemu!

Tomasz
@Tako

Tam biorą wszystkich jak leci więc jaki bezbolesny proces rekrutacji?

Majkel
@Tomasz

Dokładnie Szukają frajerów do D2D

Handlowiec
@Majkel

Pracuje już ponad dwa lata w tej formie i nie powiedziałbym że jestem frajerem. Wstrzymaj się od takich komentarzy jak nawet nie wiesz o czym piszesz i obrażasz ludzi, których nie znasz.

@Majkel

Jakby jakaś firma szukała i premiowała frajerów, to byłbyś pracownikiem miesiąca

Dodi
@58

A tak tym frajerem jesteś Ty, chyba obawiasz się konkurencji w walce o pracownika miesiąca?

jj
@Tako

Hh

Twój ex

No cześć, pracowałem w Columbusie ponad rok i jest tak jak mówią inni. Nacisk na wynik kosztem ludzi. Jeżeli chodzi o zarobki to miesiące lepsze przeplatają się z gorszymi Czasem wystawisz fv na 16/20tys czasem na 6/8tys. Nie ma potrzeby pracować od 8 do 22. Wystarczy rzetelnie robic swoje. Firma jak każda inna ale jedna z niewielu która płaci w branży na czas

dolnośląskie
Klient

podpisałem z doradcą umowę i bardzo szybko zostało wszystko załatwione. instalacja zmontowana solidnie i estetycznie. polecam

małopolskie
@dolnośląskie

u mnie też szybki montaż, to Elite to część całego Columbusa z Krakowa który dziala juz ponad 5 lat na pewno

Rosman
@dolnośląskie

Witam, szczerze to wyglada mi na sektę, zero fachowości, tylko manipulacja klientem, sprzedać za wszelka cenę, na pierwszym spotkaniu. pamiętacie jak sprzedawali po remizach kołdry z sierści yeti? To ci sami zawodnicy. białe buciki, przykrótkawe obcisłe spodeneczki, 37 w bicku, srebrny zegarek, auto w leasingu i jazda, makaron na uszy nawijamy. #lecimy #zawodowcy #100%elite Zero fachowej wiedzy, tylko prastare sztuczki cialdiniego i manipulacje, a jak podpiszesz umowę to radź sobie sam. To te same penery, ta sama manipulacja co przy garnkach, mlm, piramida i pranie mózgu, szczerze odradzam.

OZE

Pracuję tu od kilku miesięcy i jestem szczęśliwy, że tu trafiłem. Poznałem wspaniałych ludzi, wszystkiego mnie nauczono, a możliwości są przeogromne. Z bilansowaniem 1:1 po prostu nie ma konkurencji. Columbus Elite to najlepszy pracodawca jakiego miałem w życiu. Malkontenci szybko odpadają, co widać w negatywnych komentarzach. Jak ktoś po kilku miesiącach nie jest w stanie zarobić na koszty to dobrze że zmienił zajęcie, bo to nie jest dla każdego :) miłego dnia!

to samo
Kandydat

na każdej z takich stron z opiniami o firmie takie samo (usunięte przez administratora) można znaleźć. zero opinii, którym można ufać. raz pisze sama firma o sobie że jaka to super a drugi raz konkurencja jak to firma chce naciągnąć. nie wiadomo czy któraś opinia to jakakolwiek prawda. jak ktoś chce sprawdzić prace to niech sam spróbuje a nie idiotyzmy czyta.

Zostaw merytoryczną opinię o Columbus Elite S.A. - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Columbus Elite S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Columbus Elite S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Columbus Elite S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 22 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Columbus Elite S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Columbus Elite S.A., to 10, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Columbus Elite S.A.
Przejdź do nowych opinii