Ziko Apteka Sp. z o.o.

2.2 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Ziko Apteka Sp. z o.o.

Aminokwas Nowy wpis
Pracownik

Bardzo polecam pracowałam już w wielu aptekach sieciówkach, pseudo - sieciówkach , aptekach prywatnych i szczerze polecam prace w Ziko na tle tych wszystkich aptek wypada naprawdę najlepiej. Nie powiem ze wszystko jest idealne i jest się na pewno do czego doczepić ale co do ogółu to praca w Ziko jest naprawdę na plus

1
Piotrek Nowy wpis
Kandydat
@Aminokwas

Polecasz, tylko nie napisałeś, za co? Chodźby parę dni temu pisano o nierównym traktowaniu, czy niskim poziomie współpracy między działami. Co Ty na to?

AMINOKWAS Nowy wpis
Pracownik
@Piotrek

tak polecam pracuję w ziko od 5 lat nigdy nie zostałam nierówno potraktowana tak samo jak i nie słyszałam aby jakaś osoba sie na to uskarżała. Pracuje w dużej aptece w dużym zespole fakt jest co robić i na brak zajęć nie narzekamy ale żadna z osób nie myśli o rezygnacji ponieważ bardzo dobrze jej się pracuję. A polecam za całkiem niezła pensję , żadnych opóźnień z wpłatami , za coroczne podwyżki , przyzwoite premię , pro pracownicze podejście, fundusze pracownicze etc Reasumując jeżeli się komuś nie podoba praca w ziko nie rozumiem po co dalej się męczy i nie zmieni pracodawcy , na rynku jest aptek pod dostatkiem.

1
Asf Nowy wpis
Były pracownik

Nie polecam, brak szacunku wobec drugiej osoby, chronienie osób które "lubi się" mimo karygodnych zachowań, brak komunikacji w zespole oraz bardzo niski poziom współpracy między działami w firmie.

Pytanie
 Pytanie

Jak często w Ziko Apteka Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 27 marca na GoWork.pl, obiecują bogaty rozwój.

2
Majeczka
Były pracownik
@Pytanie

Jest obowiązkowe szkolenie wyjazdowe ze standardu obsługi (mocno kontrowersyjne). Poza tym jakieś prezentacje online. I w zasadzie tyle. Poza tym mnóstwo szkoleń sponsorowanych, czyli z definicji mało przydatnych.

3
Klaudka
@Majeczka

Wyjazdowe szkolenie, wow. A ile trwa taki wyjazd?? I czy firma płaci z te dni wyjazdowe jakąś kasę? Czy nie ma pensji za ten czas i jest darmowy?

2
Aaa
Były pracownik
 Pytanie
@Klaudka

Po kilku latach spędzonych w Ziko nigdy nie słyszałam i nie byłam na szkoleniu wyjazdowym... Chyba że mowa o centrali Ziko w Krakowie? Tam odbywają się raz na ruski rok szkolenia w ramach godzin pracy

1
ExStazystka
Były pracownik

Chciałam tylko poinformować regionalnego, że jednak znalazłam pracę, gdzie wynagrodzenie jest zgodne z moimi oczekiwaniami. Jego komentarz - że mam nie wierzyć w wartości wynagrodzenia z ogłoszeń, bo to kwoty brutto albo nierealne i podawane jedynie dla wzbudzenia zainteresowania - może sobie włożyć między targety. Klamstwo ma jednak krotkie nogi, zupelnie jak on. Pozdrawiam serdecznie z rodzina.

1
Technik farmacji
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Pani od hr w Warszawie średnia bardzo nie sympatyczna i nie miła wręcz nie profesjonalna . Nie brała miejsca w jakim chce pracować i gdzie i w jakiej dzielnicy . Ziko zatrudnijcie na miejsce hr jeszcze kogoś ogólnie nie polecam przechodzić rekrutacji z ta pania jezeli sie zmieni hr to napewno zaaplikuje jeszcze raz

Pytania

Pytania na temat mało info o firmie zarobkach

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Mirabelka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.
Pracownik
 Pytanie

Ziko to mój czwarty pracodawca. Zdecydowanie polecam. Wiadomo, wszędzie znajdziemy coś co nam nie pasuje, ale w ogólnym rozrachunku jest dobrze. Jeszcze jak się trafi na super załogę, to jest bardzo dobrze. Czytałam o krytyce szkoleń, a ja skrytykuję szkolących się, często pojawia się na czacie jakże merytoryczne pytanie: czy będą próbki? Popatrzmy czasem na siebie i posypmy głowy popiołem. Chcesz idealnego pracodawcy, jesteś idealny?

3
Sztosik :)
Pracownik

Jest gites i gra gitara! Dużo dobrych zmian w ostatnich latach! Dobre szkolenia, standard obsługi, markowe targety do sprzedawania. W ostatnim roku miałam 3 (słownie - TRZY!!!) podwyżki! No sorry, ale nawet w słoneczku tak nie ma. Jak ktoś chce się czepiać to zawsze coś sobie znajdzie. Mega apteka!

4
exaptekarka
Pracownik

Ziko to firma, która uprawia (usunięte przez administratora)na porządku dziennym!

2
Łubudubu
Pracownik

Ogólnie praca w Ziko jest w porządku. Dużo zależy od kierownika i zespołu. Sporym problemem w niektórych aptekach jest faktyczny czas pracy kierownika i jego zaangażowanie. Ktoś w sieci powinien pochylić się i sprawdzić ile czasu w pracy faktycznie spędzają ich kierownicy, bo jak ktoś przychodzi do pracy godzinę później i wychodzi 1-1,5 godziny wcześniej to chyba coś jest nie tak, zwłaszcza jeśli ktoś uczynił sobie z tego codzinny rytuał. Można się domyślić jak to wpływa na morale pozostałych członków załogi. Problemem jest fakt iż zwykły pracownik nie ma tego jak i komu zgłosić, bo nie wiadomo komu wyżej można zaufać bez obawy o swoje stanowisko pracy. Tu jest spory problem. Nawet gdyby ktoś wykrył nieuczciwe postępowanie kierownika to nie ma procedur które dawałyby pracownikom pewność i odwagę do zgłaszania tego wyżej.

2
ole
Pracownik
@Łubudubu

Widzę ze masz skłoności donosicielskie he he he

2
Beyou
Były pracownik
@ole

Czyżby jeden z kierowników zacnej apteki ... Popieram wpis powyżej, inne ciekawe sytuację z kierownikami też się dzieją. Chociażby (usunięte przez administratora). Nieregularny czas pracy Czy zamykanie się w gabinetach

2
ole
Pracownik
@Beyou

bycie kierownikiem w ziko to koniec z farmacja ,oni zajmują sie tylko głupawą pracą biurową ,którą mogła by wykonywać każda osoba po tygodniowym przeszkoleniu

2
Angelka
Kandydat
@ole

Ale to mają odgórnie powiedziane, że zajmują się tylko papierami? Ciężko mi sobie to wyobrazić, możesz powiedzieć co konkretnie robią kierownicy?

2
ole
Pracownik
@Angelka

wypełniają głownie grafiki pracy ,ktore zmieniaja kilka razy dziennie,wypełniają tabelki sprzedażyikilka jeszcze głupawych tabelek ,czasami nawet uda im się sprawdzić trochę, recept ,ale robią to niechętnie raczej, do receptury podchodzą jak do jeża

2
Kaśka
@Łubudubu

A co z działem hr? Jest jakikolwiek kontakt między pracownikiem, a osobami z hr z centrali? Czy wszelkie formalności są załatwiane z kierownikiem, czy jednak z kadrami firmowymi?

2
Łubudubu
Inne
@Łubudubu

Czasem zdarza się że kierownicy wychodzą sobie na przerwy na papieroska po 15 minut kilka razy dziennie lub w czasie godzin pracy wydzwaniają po córeczkach z pytaniem co dziś na obiad zrobić itp i tak przez 3/4 dnia pracy Aptekę traktują jak swój prywatny (usunięte przez administratora) .

2
Justyna

Kiedyś mieli oferty zarówno na magistra, jak i technika farmacji. Zastanawiam się, czy duża jest różnica w zarobkach na obu stanowiskach? Nie skończyłam studiów, zastanawiam się, czy warto przez to przechodzić, jeśli praca się bardzo nie różni. Czy lepiej się od razu próbować zatrudnić i ewentualnie iść wyżej?

12
licencjat
Pracownik
@Justyna

Zacznij jako technik, a później dorob sobie licencjat i pensja wzrośnie. Tak jest najłatwiej i najszybciej. Polecam.

10
Sudak
Pracownik
 Pytanie
@licencjat

A to jakieś nowe nauczanie jest ? Nie słyszałam o licencjacie . Albo po studium ( 2 lata ) masz tytuł technika , lub po studiach ( 5 lat ) magister. Proszę nie wprowadzać w błąd ,

8
Kamila
@Sudak

Ale faktycznie tak jest że uzyskując tytuł magistra z automatu dostaje się podwyżkę? Duże to są pieniądze?

6
lcencyjat
Pracownik
@Kamila

Tak, dlatego najlepiej zacząć jako technik i sobie później dorobić magistra przez 2 lata. Ludzie tak robią we wszystkich firmach. Za drugi fakultet też coś dają. No i po 2 fakultetach można olać kierownika, dostaje się własny gabinet z komputerem i nie trzeba wychodzić za stół. Ogólnie polecam.

9
Ania
Pracownik
@lcencyjat

Tak stawka dla magistra farmacji jest wyższa niż technika farmaceutycznego. Natomiast w tym zawodzie nie ma czegoś takiego jak licencjat. Możesz być technikiem farmaceutycznym pracować w aptece i jednocześnie chodzić na studia magisterskie, ale są to studia jednolite, trwają 5.5 roku ( nie ma studiów zaocznych ).

6
Rosemary
Pracownik
 Pytanie
@lcencyjat

Co ty za pierdoły opowiadasz? Jakiego magistra w 2 lata? Po zrobieniu technika chcąc zostać magistrem trzeba iść na 5-letnie studia, nie ma w tym przypadku czegoś takiego jak licencjat xd Widać, że jesteś osobą spoza branży

3
Marta
Kandydat
@Sudak

Dokładnie na tym kierunku nie ma licencjatu

3
Magdalena
Pracownik

Dawno nie mialam tak dobrego pracodawcy. Pracuje mi się cudownie. Jest dużo odpowiedzialnej pracy, dużo zadań ale z takimi przełożonymi i takimi wartościami chcę się tu być

9
Kornela
@Magdalena

Czyli atmosferę też oceniasz na plus? Przełożeni doceniają tu jakoś dobrych pracowników? Macie premie oprócz podstaw pensji albo jakieś benefity pozapłacowe?

3
Aa
Pracownik
 Pytanie
@Magdalena

No i abarot w kółko to samo. Nie jest dobrze tam gdzie ryba psuje się od głowy. A ten łeb cuchnie na kilometr. Czy wy tam na górze to macie ludzi po studiach za (usunięte przez administratora) Myślicie , że manipulowanie tą korporacyjną papką zamydli ludziom oczy? Wszyscy widzą jak bawicie się za kasę z targetów, ktore tluczemy, po kilka razy w roku i macie za nic tych bezimiennych wyrobnikow w aptekach. Mamy was całować po rękach za te pseudo podwyżki i marne benefity, z których nie mamy czasu korzystać?

3
Doris
Kandydat
@Aa

Dasz radę podać jakieś konkrety? Kwoty tych podwyżek? Zastanawiam się czemu opinie pisane tu są albo bardzo dobre albo bardzo złe. Te targety o których piszesz to są realne do wykonania czy bardzo wyśrubowane? Jakaś premia jest za wykonanie 100%?

3
Aa
Pracownik
@Doris

Podwyżki są nieadekwatne do inflacji, a zważywszy, że przez 2 miesiące w roku robimy za darmo i coraz mniej można kupić, to kilka stowek brutto to niewiele. Targety i obroty są wyśrubowane, ale koszty tnie się nie tam gdzie trzeba. Za coś się trzeba bawić przecież. Spieszę z wyjaśnieniem. Pozytywy to wrzuty towarzystwa z centrali i/lub KR. Rotacja dopiero się rozkręca.

3
Danka
@Aa

Możesz powiedzieć tak mniej więcej, ile teraz po ostatniej podwyżce podstawa pensji wychodzi? A targety często są tu jakoś zmieniane? Czy po prostu z jakichś innych przyczyn ciężko się je wyrabia?

3
ole
Pracownik
@Danka

nie ma nawet średniej warszawskiej ,a te targety to jak w zieleniaku są

3
Sudaczek
Pracownik

W Wawce na ten moment pensje najwyższe ma Ziko. Plus premia co miesiąc 200-300zl minimum. Nie ma nawet co porównywać. I nie ma tych durnych podsłuchów jak w słonecznej. Powodzcie, jak jest w Gemini!

6
Kamila
@Sudaczek

Te najwyższe pensje to jaki przedział pieniężny jest? Ile można tutaj zarobić tak na prawdę? Te premie o których piszesz to są gwarantowane co miesiąc czy trzeba wykonać jakiś plan sprzedażowy na tą premie?

7
Andzia
Kandydat
 Pytanie

Co się dzieje w Warszawie, że od miesięcy taki wysyp ogłoszeń na kierowników? Do tej pory ogłoszenia z Ziko pojawiały się raczej rzadko, a teraz wyskakują nawet z lodówki. Byłam na rozmowie- lokalizacje do wyboru, warunki finansowe rynkowe więc tym bardziej zastanawia, że ciągle szukają. Jest gdzieś haczyk?

7
Basia
Pracownik
@Andzia

Może w końcu wezmą się za kierowniczki, które nękają swój personel. Problem w aptekach jest, nie tylko w Ziko. O Śląsku krążą legendy, ale w stolicy nie lepiej, nie lepiej... Jeśli naprawdę chcą zrobić porządek to spoko, dobrze to świadczy o firmie.

5
Joanna
Pracownik
@Andzia

może w końcu ludzie otwierają oczy i odchodzą, HR będzie na zebraniach mówił ze fluktuacja jest standardowa, ale my doskonale wiemy że oliwa sprawiedliwa…

5
Sudak
Pracownik
@Basia

Nikt NIC nie zmieni , to widać , słychać i czuć . Od dawna jest impas , atmosfera w aptekach pod (usunięte przez administratora)a kierowniczki w asyście regionalnej jeszcze to podsycają . Ale żeby nie było to na spotkaniu kierownictwa , jak najbardziej , uśmieszki i poklepywanie po plecach a za rogiem obrabianie czterech liter.

4
Kamila
@Sudak

No dobra, a te ogłoszenia to tylko dla ludzi z zewnątrz czy można też wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej? Jest taka możliwość żeby awansować na kierownika? Jak by to w praktyce mogło wyglądać?

3
Michał
Kandydat
 Pytanie

Cześć, Ma ktoś może wiedzę jak wygląda praca jako Specjalista ds. E-commerce. Jak atmosfera ? Zarobki ok ?

3
Rekrutacja Kraków
Kandydat
 Pytanie

Kolejny raz widzę ogłoszenie do działu kadr. Czy dział się tak dynamicznie rozrasta? Jaka hest atmosfera w siedzibie? Jak z zarobkami i rozmowa rekrutacyjną oraz opcją awansu w strukturach spółki?

7
Justyna
Inne
@Rekrutacja Kraków

Zaraz, a na jakie stanowisko? Chodzi o specjalistę jakiegoś, bo innego nie widzę, które pasuje do kadr? Plus też bym chciała wiedzieć, jakie warunki są. I w jakich godzinach pracuje się?

3
Aria
Pracownik
 Pytanie

Fajnie by było gdyby pracownicy tez mogli oceniać swojego kierownika. Któż bowiem lepiej potrafi ocenić kompetencje kierownicze szefa niż podlegli mu pracownicy?

7
Sudak
Pracownik
@Aria

To raczej niemożliwe , tak jak ocenienie pracy regionalnej przez pracowników regionu , gdyby tak było to pani B. juz dawno stała by pod pośredniakiem .

8
Bubu
Pracownik
@Sudak

Kontakt z panią B. zagraża zdrowiem

6
Aneta
@Aria

A dział HR nie robi jakiś takich ankiet wśród pracowników, co do właśnie kadry kierowniczej? A może jest jakaś specjalna ścieżka, aby zgłaszać do HRu różne uwagi i tam może warto wysłać swoje spostrzeżenia?

4
Opto
Kandydat
 Pytanie

Hej. Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak wygląda praca w salonach optycznych Ziko? Firma ma dużo negatywnych komentarzy na go work, co mnie trochę martwi, ale dotyczy to pracowników aptek. Zastanawia mnie też, że firma cały czas od kilku miesięcy prowadzi rekrutację do tych samych salonów do tych samych miejscowości. Proszę o szczere opinie.

7
Ma
Pracownik
 Pytanie

Lubię prace w Ziko. Odpowiada mi zgodność w procedurami. Czasem przesadnie ale w porównaniu z placówkami gdzie panowało bezprawie odpowiada mi taka forma. Niestety zarobki w porównaniu do konkurencji nie rosną na tak zadowalającym poziomie jak chociażby w aptekach sieci Słoneczna. Zastanawiam się czy aspekt ekonomiczny nie wygra w tych ciężkich czasach. Ktoś wie na jakim poziomie mogą być tegoroczne podwyżki?

7
Ewelina
Kandydat
@Ma

Jakie procedury masz na myśli? Nie jest przez to jakoś za sztywno w pracy? Jestem też ciekawa jak bardzo różnią się te zarobki które opisujesz. Na start tutaj ile można mieć?

9
Stefan
Kandydat
 Pytanie

Jak wyglada sytuacja w ziko optyk?

8
zaciekawiona
Kandydat
 Pytanie

kiedy w Ziko będą wynagrodzenia jak w innych sieciach się pojawiają? np. Apteka Centrum Zdrowia w Żaganiu zatrudni MAGISTRA Farmacji. Gwarantujemy atrakcyjne wynagrodzenie 10000 zł (dziesięć tyś.) brutto, wsparcie przy relokacji/dojazdach. Apteka Prima w Poroninie zatrudni TECHNIKA FARMACEUTYCZNEGO Atrakcyjne wynagrodzenie , bogaty system premiowy ( ok.8000zł brutto) (osiem tyś.) Apteka w Krakowie rejon Nowej Huty zatrudni magistra farmacji Wynagrodzenie z premią ok. 8 tys. brutto. (osiem tys) sloneczna i prima już robią konkurencje

8
Sudak
Pracownik
@zaciekawiona

Czasami pieniądze nie są tak ważne jak atmosfera w pracy , w Ziko niestety , paź królowej zdewastowała wszystko co budowali inni .Pamiętam jeszcze poprzedniego regionalnego , i to był gość na poziomie a teraz to jest totalne DNO. Żadne pieniądze tego nie zmienią i jedyne co zostało to "kupowanie" lojalności za podwyżki. Kto może to omijać tą firmę szerokim łukiem oby jak najdalej.

6
Ssdd
Pracownik

No trzeba przyznac ze zarobki w ziko nie robia szału, jezeli porownam je z tymi z primy i slonecznej to wstyd tu pisac ile zarabiam

4

Zostaw merytoryczną opinię o Ziko Apteka Sp. z o.o. - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Ziko Apteka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 101, z czego 15 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Ziko Apteka Sp. z o.o.?

  Kandydaci do pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ziko Apteka Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii