Ziko Apteka Sp. z o.o.

Opinie o Ziko Apteka Sp. z o.o.

Wik

Ciezko sie chodzi do pracy w ktorej wszyscy Cie maja za (usunięte przez administratora)

Grindr
@Wik

Ciekawe ile jeszcze niewygodnych komentarzy usunie(usunięte przez administratora) drogi panie, my wiemy co tutaj piszemy i jaka jest prawda w tym czerwonym grajdołku.

Wanda

Hej, czy ktoś mógłby przybliżyć mi jak wygląda ten motywujący system premiowy, o którym można przeczytać na stronie internetowej firmy? Jakie trzeba spełnić warunki by dostać premie w Ziko?

nick
@Wanda

system premiowy to jedna wielka pomyłka, w ostatnich dwóch latach zmieniony dwukrotnie(usunięte przez administratora) pełna kwota premii (usunięte przez administratora)brutto/mies to po osiągnięciu obrotu i wszystkich targetow, których ilości są windowanie i nie do osiągnięcia w całości. do tego wyniki wizyty tajemniczego, zawsze „bardzo obiektywna”. to wszystko w miesięcznym okresie rozliczeniowym, ale to dla naszego dobra.

PannaG
@Wanda

nawet jak ktoś ci tu napisze jak bardzo dziadowski jest ten system premiowy to administrator czy inna dziunia z HR nie zaakceptuje tego postu :) niestety, ale ziko (świadomie z małej litery) zeszło na psy od momentu gdy pan z rossmanna rozpoczął swoje eksploracje de-rozwojowe firmy.

Anulka
@Wanda

No ogólnie to system jest taki, że nikt nie wie na czym polega i jak się go liczy.

adam
@Anulka

Nie jest źle.

Wanda
@adam

Hm, Wasze opinie są trochę podzielone.. To jak to w końcu wygląda w praktyce? Nie musicie mi pisać ile premie wynoszą dokładnie, chciałabym się tylko dowiedzieć, czy jest to spory dodatek do wynagrodzenia? :P Czy premie można stracić? Czy trudno jest ją wypracować?

Żelka
@Wanda

Kwota premii niby urosła a warunki żeby ja dostać takze urosły. Żeby zasłużyć na te ochłapy trzeba cały miesiąc wciskać targety i markę własna, w dodatku uważać na realizacje obrotu apteki. Jeden miesiąc nie zrobisz, w drugim takze to jaka jest motywacja żeby w trzecim sie starać? Wcześniej premia była rozliczana co 2 miesiące wiec w drugim miesiącu można było nadrobić braki. Zreszta atmosfera w firmie i aptekach jest taka ze wszyscy już maja wy-ne na te grosze.

Majka
@Wanda

Kilka procent pensji. Maks do 10%, ale to przy wymaksowaniu wszystkiego. Wystarczy, że obsługiwać tajemniczego będzie dyżurant albo stażysta i już wszyscy dostają po premii. Grosze + przypadkowość. Tak to można nazwać.

@Żelka

I już widać, że nie jesteś pracownikiem Ziko, jak zresztą większość tu komentujących. Następnym razem dopytaj się lepiej. Podwyżki od 1.09. tak jak było zapowiedziane, jeżeli ktoś nie wiedział, to pretensje do swojego KA. U nas wszystko było wiadomo. W Ziko nikt w czasie pandemii nikogo nie zwolnił, nie obciął pensji o 10%, czy 20%, prawda koledzy z DOZ, Dr Max czy Słonecznej? Zdrovit z tego co pamiętam ściął etaty i pensje o 25%. W Gemini też fajnie, tylko niezgodnie z prawem pracy. A jak czytam, że na KEN to się "recepty klika" to mnie pusty śmiech ogarnia. Każdy kto pracował w wysokoobrotowej aptece wie jak jest naprawdę...

@PannaG

a kiedy było na wierzchołku ?? nic nie prezentowali ,ani nie prezentuja poza cenami

Premia
@Żelka

@Żelka a Tobie to się firmy pomyliły? System premiowy nie obejmuje żadnej marki własnej! Może lepiej się dopytaj co wpływa na Twoja premie zamiast pisać bzdury.

Lara
@Twój Stary

Gemini niezgodne z prawem? A w Ziko to niby wszystko zgodnie? Praca w weekendy, która nie jest dodatkowo płatna tylko traktowana jak zwykły dzień roboczy. Brak chociażby jednego krzesła na froncie? To jest okej?

Katarzyna
@Lara

W ziko jest równoważny system pracy, wiec jest to zgodne z prawem…

@Katarzyna

@Lara Przeczytaj sobie Prawo pracy, bo nie widzisz jak Cię Gemini robi w bambuko. Brak dnia wolnego za pracę w sobotę jest ŁAMANIEM prawa. Zasuwacie dodatkowe 22 dni w roku i radość wielka, że Wam za to płacą. Tak naprawdę wykorzystujecie swój urlop wypoczynkowy na pracę w soboty :) @Katarzyna i to nie ma nic wspólnego z równoważnym czasem pracy. W Polsce mamy 5-dniowy tydzień roboczy. WSZYSCY. Jeszcze chętnie zobaczę jakąś sieć albo nawet aptekę prywatną, w której jest pełna obsada magisterska. Prawdziwa, nie na papierze. Minimum 3 mgr, bez czary mary 1 mgr na 5 aptek. Czekam na zgłoszenia z DOZ, Gemini, Cosmedici i innych Dr Max :D

Hania
@Twój Stary

W każdym Ziko masz trzech lub więcej magistrów.

@Hania

Właśnie o tym mówię. W przeciwieństwie do innych sieci i prywatnych. U nas jest komfort pracy i przestrzeganie prawa. Nie ogarniam tej nagonki na Ziko. Idźcie jedna z drugą do prywatnego - najniższa krajowa na umowie, a reszta pod stołem. Właściciel Was (usunięte przez administratora) z góry na dół na froncie jak pacjent tylko głos podniesie i obetnie pensje. No ale dobry Pan da 200zł na święta i będzie wielkie szczęście, że tak dba o pracowników.

Ole
@Twój Stary

Widać że nigdy nie pracowałeś w porządnej aptece hehe skoro tak to Ziko cię rajcuje

Zła
@Katarzyna

A co powiesz o braku miejsca siedzącego? Zgodny z prawem pracy? Pracownicy mają żylaki i zwyrodnienia kręgosłupa, ale to jest przecież w porządku... za hajs z premii kupią sobie diosmine... farmaceuta to też człowiek, też potrzebuje coś zjeść, napić się i wyjść do toalety...i oprzeć o coś tyłek, bo już nie mówię, że usiąść...

Mgr
@Żelka

Gwoli ścisłości - marki własnej przynajmniej póki co wciskać nie trzeba, nie wiem skąd takie informacje. Targety owszem, liczą się do premii, podobnie jak utarg i tajemniczy

Xx
@Twój Stary

A zgodne z prawem pracy jest to jak rozlicza się czas pracy? W umowie jest, że pracuję 40h tygodniowo. Ok 10 minut zajmuje zamykanie apteki. I te 10 minut robię za darmochę. Moje wyliczenia 10minx20 dni roboczych 12 m-cy to daje 2400 min na rok/60min to jest 40 godzin!!!. Jeśli mam ok 10 popołudniówek to 20 godzin jestem w plecy rocznie.Ja nie tylko pozostaję w dyspozycji pracodawcy, ale wykonuję wtedy pracę. Niech każdy się zastanowi co będzie kiedy ulegniecie wypadkowi w pracy po 20? Co powie behapowiec?

Agnes

Mamią pracowników benefitami- lekarze- tylko podstawowi, multisport- zapłać sobie, premia za polecenie- niewypłacane...itp, itd... podwyzki regulaminowo powinny być w maju, w tamtym roku dostali co niektórzy we wrześniu w kwocie dużo poniżej 100...jawne (usunięte przez administratora) przykładów dużo...szkoda gadać...najgorszy pracodawca...koordynator Slask- masakra (usunięte przez administratora), wstyd

Nicky
@Agnes

Z rekomendacjami to prawda!

Maja
@Agnes

a jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać premię za polecenie? może ktoś nie spełnił wszystkich stąd też nie zostało mu wypłacone... dziwne, że firma by sobie na takie coś pozwoliła

@Agnes

kiedyś ten pan pracował w innej dużej sieci i chyba nadal ma kompleksy. jaki pan taki kram, mnie już nie dziwi że pracownicy z jego regionu zwalniają się i idą do konkurencji, wcale nie dba o zespoły którymi zarządza. zreszta to norma u czerwonych koordynatorów.

Lilo

U nas nawet nie ma słodyczy na święta....nic Ziko w Małopolsce

@Maja

Po prostu polecasz kogoś do pracy... zatrudniają ją i powinieneś dostać premie, a przy umowie na stałe druga część premii...niestety wygląda to tak tylko w regulaminie...najczęściej nie jest wypłacane...

@Lilo

W tym roku nasz RK Slask BB postarał się...przywiózł ciasto na święta...normalnie szok...????

To jest bardzo dobra sieć i naprawdę niezły pracodawca. Dobre pensje w porównaniu do konkurencji. Ładne, duże i zadbane apteki. Dużo personelu, nie trzeba robić nadgodzin itp. Zawsze jest magister na zmianie. Apteki z częścią dermo podobno mają nawet dermokonsultantki i wtedy nie trzeba sprzedawać samemu kosmetyków! Mamy też pomoc, a niektóre apteki ponoć nawet dwie! Pracuję od pół roku, ale nie spotkało mnie nic z opinii, które tutaj przeczytałam. Są premie wypłacane raz na miesiąc. Zawsze wpadnie dodatkowo kilkaset złotych. Wypłaty zawsze na czas, nie wiem, o co chodzi tym, którzy twierdzą, że są jakieś spóźnienia. Ja nic takiego nie miałam! Nie podoba mi się tylko tajemniczy klient, ale jeszcze na niego nie trafiłam. Trochę się go boję, ale kierowniczka powiedziała mi, że trzeba po prostu normalnie i spokojnie obsługiwać i będzie dobrze, nikt się o to nie czepia! Poza tym polecam, spokojnie i kulturalnie!

barbara
@Anna

ile to fałszu w jednej opinii, cukier i lukier popłynął jak frazesy patryka, aż żal czytać. w aptekach braki kadrowe są na porządku dziennym, zamiast w normalny sposób wypłacać nadgodzin to trzeba kombinować i szukać chętnych z innych aptek, ale nie daj boże z tej samej spółki. zresztą o stawkach nadgodzin w ramach socratesa nie ma co tutaj dyskutować, bo nerwów szkoda.

barbara

Przemo
@Anna

O jezusie, co to za laurka? Czyżby rozgrzewka do pisania tkliwych tekstów na bloga lub ziko news? Nie maluj trawy nazielono, bo to robi się niesmaczne.

@Anna

Droga Anno pracowałam, jako kierownik w tej cudownej sieci, zostałam przyjęta do "zdychającego" punktu, praktycznie nie zarabiającego na siebie. Po pół roku apteka się rozwinęła i zaczęła przynosić zyski. Permanentny brak kadry pracowniczej, praca po 12h bo przez ok rok nie mogłam się doprosić o dodatkowego magistra, zostałam wyciśnięta jak cytryna i zdegradowana na podstawie naciąganych argumentów. Uważasz że tak traktuje się pracownika który "rozwinął" aptekę?????

Anna2
@Anna

Pracujesz pół roku i nie trafiłaś na tajemniczego? To ile Was tam jest na zmianie? Stoisz w ogóle na oknie?

Chris
@Anna2

Bo może to ta Anna S. napisała, skoro otwiera na swoje nazwisko apteki dla Ziko to może miała okazje być w aptece i zobaczyła jak mlekiem i miodem opływają.

@Chris

Trafna uwaga????, ta przemiła osóbka to także masę nadużyć, bo się ma władzę. Dobrze byłoby żeby ktoś z góry w końcu się jej przyjżał.

Lucek

To jest tak śmiesznie napisane, że aż nie mogę uwierzyć. Pani kierownik stwierdziła, że Pan Sebastian jest spoko więc Ty też tak uważasz, tylko tyle czy może masz jakieś dowody na to? Ja też mam fajnego kierownika i super zespół, apteka jest duża i zadbana, ale to głównie dzięki naszej zasłudze, bo dokładamy wszelkich starań żeby było czysto i wszystko dobrze funkcjonowało. Ale co mi z tego skoro sama sieć zawala. Krzeseł nam nie dadzą, bo na stojąco wyglądamy profesjonalnie, no tak, bo żylaków i chorych nóg pacjent nie zobaczy. To nie jest wina zespołu czy kierownika, że nie mamy lepszej kasy za pracę w weekend, to są ustalenia wewnętrzne sieci. Chore strategie marketingowe? Też my tego nie wymyślamy, ale wykonujemy wszystko jak trzeba i myślę, że należy się nam za to jakaś godziwa premia. A co z podwyżkami? Czy ktoś coś dostał? Miały być na wiosnę, ale słuch po nich zaginął. Mamy uwierzyć, że firma ucierpiała przez covid? Przecież apteki tylko na tym zarobiły... Firma jak nie zacznie szanować pracowników to dobrze nie będzie. Ludzie zaczną przechodzić do konkurencji, za lepsze stawki i z miejscem siedzącym....

Jarząbek

O yeaaaah..... Pan Sebastian jest najlepszy! Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam. To mówiłem ja, Jarząbek.

Profesjonalistka
@Aptekarka

Widocznie sobie nie prowadziłaś. Byłaś na kierowniczym stanowisku i nie dałaś rady. Profesjonalizm i etyka aptekarska wymagają, aby wziąć to na klatę.

@Profesjonalistka

Gdybym sobie nie radziła to apteka by już dawno "zdechła" i wtedy byłyby powody do degradacji. Teraz mogę się tylko po uśmiechać czytając te wszystkie pozytywne opinie na temat tej pełnej etyki i profesjonalizmu sieci. I pogratulować oceny "Perfekcjonistce"

max
@Anna

Poświęciłem tej firmie dużo swojego czasu i kawał serducha, więc żal mi czytać te wszystkie negatywne opinie, bo wierzyłem że tą firmę tworzą ludzie dla ludzi i że każdy pracujący w niej jest ważny. Teraz widzę jak bardzo się myliłem.

oldboy
@Anna

zadbane apteki??? może niektóre, ja kupowałem w takiej, gdzie kurz leżał na każdej półce, pytam obsługę: macie jakieś pomoce apteczne?, tak, mają dwie osoby!!! a chlew straszliwy i to w stolicy

Kay
@Anna2

Mój kolega "magister" pracuje ponad 3 lata że mną w tym Rossmanie i też ani razu tajemniczego nie miał bo ciągle siedzi ogląda Onet w gabinecie kierownika :) to jak on może mieć jak sporadycznie obsługuje ???? że też mgr nikt nie rozlicza z nieróbstwa. W życiu takiego lenia nie widziałam. Robi wszystko byleby nie stać ???? to się nazywa "opieka farmaceutyczna" o którą mgr tak bardzo walczą!

Technik farmacji

Pani od hr w Warszawie średnia bardzo nie sympatyczna i nie miła wręcz nie profesjonalna . Nie brała miejsca w jakim chce pracować i gdzie i w jakiej dzielnicy . Ziko zatrudnijcie na miejsce hr jeszcze kogoś ogólnie nie polecam przechodzić rekrutacji z ta pania jezeli sie zmieni hr to napewno zaaplikuje jeszcze raz

Pytania na temat mało info o firmie zarobkach

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Trasa

Nie warto. Szkoda zachodu. Dużo obiecanek, a mało konkretów. Nikt Ci tyle nie naobiecuje.

Dagi

Cześć! Na jaką pensję może liczyć technik w Warszawie i okolicach? W Słonecznej proponują 4k na rękę dla technika. Czy jest szansa, że Ziko przebije taka ofertę pracy?

Agata
@Dagi

Hejka, no właśnie w Ziko ponoć lepiej. U nas dziewczyny w aptekach porównywały i w większości wypadków Ziko wypadło lepiej. Wiadomo czasami ktoś sobie w Słonku więcej wynegocjował, ale tak ogólnie to wygraliśmy. :) Dermokonsultatnka też lepiej niż w Kosmedice bo tam podobnież obniżyli zatrudnienie i chyba ledwo te kosmetyki u nich zipią.

Daga
@Agata

Dzięki!

Rossmanoapteka

Apteka
@Ola

Przecież apteka to apteka. Skąd taka opinia? Rosman jest drogerią jednak. Proszę o merytoryczny komentarz.

Ola

Czy nieszczepiący personel apteki otrzyma jakikolwiek dodatek w związku z pomocą przy szczepieniach?

Renia

Tak ,dobre slowo...

Dagmara
@Ola

Cześć! Bardzo proszę o więcej informacji dotyczących wynagrodzenia personelu, który pracuje w aptece szczepiącej! Jeżeli dobrze zrozumiałam, to personel robi to za darmo?

Dagi

Jak to w ogóle wygląda? Macie oddzielne gabinety do szczepień? Osoby do sprzątania, rejestracji pacjentów? Czy wszystkim zajmuje się jedna osoba? Obsługuje, zamiata, wyciera kurze, odbiera telefonu i rejestruje? A moze nieszczepiacy personel robi to za darmo, np technicy? To byłby skandal!

@Ola

Oczywiście że robimy to za dziękuje. Wynagrodzenie za podawanie szczepionek to tylko rozliczenie, zreszta podwójnie opodatkowane przez ziko, identycznie jak wynagrodzenie z Uniwersytetu za szkolenie i nadzór mgr-stażysty - wyszkolisz pracownika a i tak zostaniesz oskubany przez nich.

Karo
@Dagi

Cały personel danej apteki pracuje na to aby szczepienia przebiegały sprawnie. Magister szczepi i dostaje za to wynagrodzenie, rozliczenie. Wiadomo szczepiący ma największą odpowiedzialność, kasa mu się należy. Ale... uważam że pozostały personel powinien być doceniony nie tylko słowem dziękuje. Każdemu zwiększono ilość obowiązków, rozliczenie dostaje szczepiący.

Liro
@Karo

Nieszczepiący personel ma dodatkowe obowiązki plus przejmuje obowiązki codzienne osoby która ma w danym dniu szczepienia. Trzeba odbierać telefony, umawiać pacjentów na szczepienie, potem przyjmować pacjentów, podpowiadać im jak wypełnić formularz i kontrolować dostawy szczepionek i temperatury w lodówkach. Nie wiem czy któraś apteka ma taki komfort, że może sobie pozwolić na osobny gabinet. Zwykle jest to pokój kierownika... szczepienia całkowicie dezorganizują codzienny tryb pracy apteki. Magister szczepiący na pewno jest zadowolony, bo ma osobne wynagrodzenie za szczepienia i oczywiście robi to w godzinach swojej pracy. Wszystko fajnie tylko szkoda, że nikt nie pomyśli jak to się odbija na reszcie pracowników

Renia
@Liro

Dokladnie, i tak naprawde to obowiazki pracownikow szczepiacych przejmuja glownie technicy,i nie tylko tych szczepiacych, bo magistrzy robia sobie w czasie szcsepien grupe wzajemnego wsparcia...

partizano
@Renia

Czyli o reszcie się zapomina i ma po prostu słabo. Nie jest fajnie, oj nie jest... Absurd goni absurd. A całe te szczepienia to jakaś partyzantka!

Mikof
@Renia

Bo to prawda

Jolanta

Czy mogę prosić o porównanie Ziko i Słonecznej? Gdzie się lepiej pracuje, gdzie można więcej zarobić? Jako mgr. Dziękuję.

Dagmara
@Jolanta

Cześć! Podłączę się do pytania! Czy w Ziko nagrywają pracowników podczas obsługi pacjentów (jak w Słonecznej)? Czy jest tajemniczy klient i czy jego wywiad podlega nagrywaniu?

@Jolanta

wydaje mi się, że w takim porównaniu ziko wypada blado i czerwony kolor wzbudza wściekłość, zwłaszcza doświadczonych pracowników. niskie podstawy na umówię wskazują jednoznacznie, że wymaga się na pracownikach pracy z wynikiem (targety, marka własna, konkursy), tylko po to żeby zarobić godne pieniądze. najsłabszym ogniwem tego pracodawcy jest ewidencja czasu pracy, gdzie równoważny czas pracy i wymóg poszukiwania dyzurantow na nadgodziny z innych spółek, to tylko jawne oszukiwanie kodeksu pracy i kpina z pracownika - bądźmy szczerzy, jeżeli pracodawca potrzebuje personelu fachowego w ramach nadgodzin to wypłaca sie odpowiednia stawkę - nie wskazuje odbioru za spędzony czas w pracy. tutaj apteki słoneczne zdecydowanie wygrywają, ze względu na ilość i jakość wypłacanych nadgodzin, pracownikom zatrudnionym bezpośrednio w danej placówce. podstawa wynagrodzenia w aptekach słonecznych to już marzenie nie do osiągnięcia dla farmaceutów firmy z Kamieńskiego. może z dalszego komentowania zrezygnuje, bo musiałabym używać tylko niecenzuralnych słów.

Madzia

Pracuję od kilku lat. Wszystko jest w aptece ok. Kierowniczka do wytrzymania. Ok, dobrze trafiłam. Ale o co idzie ta cała gównoburza? Co tak Wam nie pasuje? Jedyna sieć, w której nie muszę niczego wciskać (przede wszystkim na receptę!!! tak jak np. w Słonecznej). Nikt nie patrzy na koszyk zakupowy. Mogę sprzedawać co chcę i co lubię. No ok, zatowarowanie jest fatalne, jeśli same sobie nie zamawiamy. Tajemniczy to śmiech na sali, ale nawet kiera ma na niego wykichane. Regionalni w nic nam się nie wtrącają. Ba, rzadkość, aby w ogóle zaszczycił nas swoją obecnością nasz pryncypał. Apteki jak apteki. Po co tyle hejtu? Chyba, że o czymś nie wiem?

@Madzia

na receptę to se możesz najwyżej popatrzeć ,wciskasz bez recepty bo za to płacą ci premie

Katarzyna
@Madzia

Ja również zastanawiam się o co ta afera. Przeszłam ze słonecznej do ziko i to była dobra decyzja. Wynagrodzenie ok - stawka rynkowa, premia (mogłaby być lepsza ale nie ma tragedii) i benefity są (są jakie są ale lepsze takie niż żadne jak w słonecznej). Relacje z kierownikiem apteki również w porządku jak i z pozostała częścią zespołu. Prawda jest taka, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Rrrem
@Katarzyna

Tylko wez tez pod uwage ze co apteka to inni ludzie, inny ruch i wszystko inne moze dobrze trafilas, ale nie oceniaj tu wszystkich piszacych swoja miarą...

Rutek

Jaki są zarobki jako derm

Do rutka
@Rutek

Trochę ponad najnizsza krajowa, żadna rewelacja...

Bolusia
@Rutek

Słaba pensja, ale też lekka i przyjemna praca. Nie ma się co dziwić. Dużo próbek, gratisów, groszówek i innych benefitów. W Biedrze czy innym Lidlu płacą więcej, ale też niezły (usunięte przez administratora) tam jest.

@Rutek

I dlatego się zwalniają i miesiącami nikogo nie zatrudniają...

Bolusia
@Ola

W końcu każdy dochodzi do wniosku, że trzeba iść dalej, a marazmie nie ma co trwać. Model biznesowy Ziko Dermo jest taki, że pracownicy będę dość szybko odchodzić. Zwłaszcza lepsi pracownicy - inteligentni, pracowici, sumienni, samodzielni itp. Nie mają czego tutaj szukać na dłuższą metę. To jest miejsce na chwilę, na zdobycie doświadczenia w pierwszej pracy, dorobienie do studiów. Ale później? No bez jaj.

stary pracownik

W Ziko pracuje już 5 lat. Porównując "stare" Ziko a to co teraz sie wyprawia to śmiech na sali. Kiedyś czytałam wywiad z Panem Janem Zającem, który mówił ze " Apteka nie jest sklepem i nigdy nie powinna się nim stać". Chyba coś poszło nie tak.. " najważniejszy jest pacjent" juz chyba nie... bo najważniejsze sa kosze wyprzedażowe - które mi osobiście kojarzą sie z lumpeksem i magiczne przykasówki. Ziko powoli robi się małym rossmanem, hebe czy też innym superpharmem - szukając pracy po szkole omijałam szerokim łukiem takie miejsca pracy. Obecnie jestem w tym cyrku. Chyba czas się przebranżowić

nowy pracownik
@stary pracownik

Nie ma przymusu do wciskania czegokolwiek. Targetów, koszów, zamienników, ekspozytorów, kul czy co wy tutaj sobie celowo wymyślacie. To są tylko dodatki. Od lat! Sorry, ale nie konfabulujcie!

@nowy pracownik

taaaa a za co premie ci placą ?????

Wojtek

Wszyscy chwalicie Ziko Apteka tylko za co to jest jedna z najgorszych sieci a raczej korporacja w Polsce a jeszcze lepsi są zarządzający oprócz Pani prezes a tak jest to zbiórka ludzi w Zarządzie ekonomistów a koordynatorzy nie są ludźmi tylko ..... ale sieć się skończy jak będzie tak postępować.

@Wojtek

Znałem dwóch wspaniałych Koordynatorów. Erwin Człowiek Wielkiej klasy, zaangażowania i wsparcia. Zarząd wybrał Sebastianka, Erwin odszedł. Michał - rozwijał cały Gorzów. Obaj z Poznania, obaj poza tym kouchozem!

@Wojtek

sytuacja panująca w tej firmie zaczyna przypominać obecną sytuację polityczna, do steru pchają się osoby nie mające kompetencji, tylko maja chęć napychania własnych kieszeni pieniędzmi, nie ważne jakim kosztem. jestem już po rozmowie kwalifikacyjnej w jednej z konkurencyjnych firm, tej o której bardzo tak arogancko wypowiadają się „nasi” regionalni, szkoda tylko że konkurencja ma podobne wymagania i zakres obowiązków, ale potrafi docenić wynagrodzeniem rynkowym i jest atrakcyjniejsza dla pacjentów niż nasze kochane ziko. frustracja osób zarządzających dotycząca wskaźników magazynowych, marzy, pakietu specjalnego i innych wodotrysków służących do poniżającego traktowania personelu, zaczyna kreślić granice, której nie damy przekroczyć. my Farmaceuci.

moniq
@Wojtek

jak czytam te wszystkie opinie, łzy same cisną się do oczu, bardzo dobrze że w końcu ktoś ma odwagę napisać o wszystkich nieprawidłowościach, wykorzystywaniu, naciąganiu i naiwnym wodzeniu za nos - trzeba przyznać racje, prace w tej firmie stracila na prestiżu, zdecydowanie. pod każdym względem, finansowym, merytorycznym, organizacyjnym i asortymentowym. wprowadzenie marki własnej to tylko czubek góry lodowej tych wszystkich negatywów. czas rozejrzeć się za lepszym pracodawca a decyzja ta jest już łatwiejsza niż kiedykolwiek.

@Marcin

I dodam jeszcze jedno. Ta nowa za Erwina madam Joanna to wielka pomyłka. Wysoko tylko umie patrzeć.

@Marcin

I Paweł, też odszedł. W zasadzie to bardzo dobrze zrobili. Sądzę że P. Prezes powinna się w końcu przyjrzeć niektórym osobom lepiej.

Aniela

Święta prawda

Xin
@Aptekarka

A Ty w swojej naiwności myślisz że "PP" o niczym nie wie?! (usunięte przez administratora)

@Wojtek

A może należy bardziej obiektywnie/sprawiedliwie na to popatrzeć!!! Ktoś tych ludzi przecież zatrudnienia, wytycza im cele. Jeśli nie godzą się na "nowe standardy" (np. na traktowanie pracowników przedmiotowo) to muszą "sami" odejść. Jeśli je akceptują a mimo to nie realizują określonych wyników to i tak są zwalniani. Ci którzy są blisko "naczelnej" wiedzą jak to funkcjonuje.

@LiderKa

Święta prawda. Tak bylo z Erwinem. Nie zgodził się traktował ludzi na zasadzie parterstwa i mówienia o dobru. To zatrudnił Herr Rosman Sebastianek madam Joanne S.

@LiderKa

Święta prawda. Tak było z Erwinem. Traktował ludzi na zasadzie partnerstwa i mówienia o dobru w dążeniu do wspólnego celu. Nie zgodzil sie traktować podwładnych jak przedmioty i plebs. Herr Rosmanowi Sebastiankowi sie nie podobało to zatrudnił madam Joanne.

Sebix
@Marcin

To jest wojna koordynatorów obecnych i byłych! To kto jest kim?

@Marcin

Ta cała akcja z tymi wpisami robi się już niesmaczna.

WypalOna
@Wojtek

Klasyczny przykład zarządzania przez konflikt, stosowany od dawna, gdzie ludzie są wyciskani jak cytryny, a gdy już swoje zrobią to się ich pozbywa (w białych rękawiczkach), a na ich miejsce zatrudnienia się następnych "frajerów". Cel jest jeden "mamona"!!!

@Farmaceutka

Wolnośćslowa i wypowiedzi mamy! Z pewnoscią o swojej nowej Pani Koordynator madam Joannie nie powiesz tyle dobrego co ja o dwóch Koordynatorach! Prawda boli! (usunięte przez administratora) wybija.

@Marcin

Oczywiście, że mamy wolność słowa i wypowiedzi, ja tego nie podważam. Z pewnością nie powiem nic o nowej Pani Koordynator, bo to nie mój regionalny. W Ziko sami anonimowi hejterzy. Ciekawe czy w realu tez macie taka odwagę żeby powiedzieć „prosto w twarz” co uważacie.

@Farmaceutka

Tak powiedziałem nowej pani madam Joanie w oczy jak kazała bez pytania pracować mi 365 dni i każdą niedzielę. Zostałem skoerowany do nowo zakupionej apteki pzez Erwina bo chciał aby był ktoś ze starego ziko. Erwin odszedł a madam Joanny to nie interesowała miałem robić jak wół 365 dni niedziele za dzień wolny. To sięnazywa kouchoz a nie Firma!

3malpki
@Farmaceutka

Od dłuższego czasu obserwuje co tutaj się dzieje i miałm się nie angażować, ale Twój wpis wyjątkowo mnie zirytował. Po pierwsze jeśli sama wymagasz od innych aby byli "nieanonimowi", to może zacznij od siebie (podaj imię, nazwisko, miejce pracy). Wykaż się odwagą o której piszesz. Po drugie, w tej firmie byli już tacy którzy dla dobra ogółu mówili otwarcie "w realu" co źle funkcjonuje, z czym się nie zgadzają a w nagrodę za szczerość już w niej nie pracują (choć mogli cicho siedzieć i 10-tego brać swoje). Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką szczerość. Po trzecie, oczywistym jest że są osoby którym te negatywne opinie nie odpowiadają, ale może warto się wreszcie zastanowić dlaczego tych krytycznych głosów ("hejterów" jak ich nazwałaś) jest tyle i lajków pod nimi. Zamiatanie problemów pod dywan nie jest żadnym rozwiązaniem.

sabina
@Farmaceutka

niesmaczna jest atmosfera, którą wprowadza Sebek, Asia czy inna Beatka, bo tak dennego zarządzania bardzo dawno nie było w tej firmie a pracuję już ponad 5lat na różnych stanowiskach. już przyjście pana Adama było kontrowersyjne, ale jeszcze miał pogląd na personel aptek i myślał rozwojowo, natomiast obecny dyrektor odpada w przedbiegach. z Farmaceuty nie zrobisz asystentki w drogerii. wypowiedzenie już napisane, niech tylko przyjedzie mój z tabelkami w tym tygodniu, dostanie prezent.

Aniela
@sabina

Tak ,to prawda tylko wielka szkoda dla Ziko .Oddany dla firmy i uczciwy pracownik nie ma nic do powiedzenia ,przychodzą nowi koordynatorzy ,którzy bawią się w karierowiczów to bardzo smutne ale prawdziwe .Mimo to że lubimy swoją pracę i szanujemy pracodawcę musimy odejść ze łzami w oczach ,,,,,....

@Wojtek

gdyby ta pani prezes by la taka roizgarniueta to nie zatrudnial a by drogistow na wysokich stanowiskach

ole

do stary pracownik ziko nigdy nie było i nie jest porządna firma farmaceutyczna inaczej apteką. Zaczęli od wojny cenowej a teraz robia to co wielu innych robiło i robi .Mam nadzieje ze firma ta zostanie wyeliminowana z opieki farmaceutycznej z oczywistych wzgledów

Ole Olek
@ole

Bardzo proszę o konkrety w tej sprawie. Brak konkretów to pomówienia.

Ssdd

Brak słów, naprawde, brak słów , (usunięte przez administratora), zwlaszcza dla technikow..

Jan

Czas się przebranzobic, bo to istny dramat, praca w tej aptece to gorzej niż w sieci Lidl cze Biedro

Ada

Praca tu to dramat, wyzysk, nie szanują dobrych pracowników, ludzie się zwalniają...podwyżki szkoda gadać... robią rossman-apteka

….
@Ada

Potwierdzam, wlasnie zlozylam wypowiedzenie

Sari

Zazdroszcze apteka w ktorych kierownicy nie maja swoich pupili tylko traktuja wszystkich jednakowo, nie faforyzujac nikogo...

Mloda

Praca tu to dramat, każdego dnia gorszy...wyzysk, nie szanują pracowników

Kama

Czy jesli sie nie zaliczy tajemniczego to wiaze sie to ze zwolnieniem?

Basia
@Kama

Może niech się regionalni wypowiedzą?

Moralizatorka
@Basia

Otóż zależy od pani regionalnej. U jednej nie ma się co stresować i personel apteki podchodzi do tej sprawy spokojnie, bez stresu, a u innej jest straszny nacisk, jakiś chory wyścig szczurów. No i mamy sytuację, że w aptece są pracownicy, którzy pracują wiele, wiele lat w aptekach, niby wszystko już widziały, ale w Ziko ich głównym tematem i stresem jest tajemniczy pacjent. Jak wypadł i czy przypadkiem nie był u mnie. Żeby koordynatorka się nie zdenerwowała. Żeby kierowniczka nie była wściekła. To jest wielki wstyd dla tej firmy. Niektóre regionalne i kierowniczki robią sobie z tego rywalizację, a wszystko odbija się na szeregowych pracownikach. Wstyd!

Fifi
@Kama

Oczywiscie,ze nie

Zostaw merytoryczną opinię o Ziko Apteka Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ziko Apteka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 105, z czego 16 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ziko Apteka Sp. z o.o.