Opinie o Knowit Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Knowit Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Knowit Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Knowit Poland Sp. z o.o. w Łódź

Bartosz

@Cyberjajca Na początku dostaję się jak rozumiem umowę na okres próbny? Co miałeś przez pozostałe 3 miesiące?

Cyberjajca
@Bartosz

Dostałem na dzień dobry umowę na czas określony na 6 msc. A potem na czas nieokreślony.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Cybercom Poland?

Cyberjajca

W moim przypadku było to 6 msc. Jak się potem okazało koledzy zatrudniani w podobnym okresie dostawali już po 3 msc. Jaka w tym logika - nie wiem. Pewnie chodziło o pieniądze żebyś przypadkiem za szybko nie przyszedł po podwyżkę.

relatywnie_obyty

pros: - luzna atmosfera - mlodzi ludzie - wiele projektow - rozne dodatki, pikarzyki etc. cons: - mlodzi ludzie - srednie lub niskie pensje - management nic nie robi, sklada obietnice bez pokrycia - projekty slabo dopasowane technologicznie/legacy stuff

Weronika
@relatywnie_obyty

To super, że wymieniłeś zarówno plusy, jak i minusy pracy w Cybercom. Takie patrzenie daje na pewno bardziej rzeczywisty obraz tego pracodawcy. Widziałam, że akurat teraz szukają tam HR Specialist. Możesz mi zatem powiedzieć ilu etapowa jest tam rekrutacja? I jak konkretnie przebiega?

xyz
@Weronika

rekrutacja na hr - nie wiem ale na prog. wyglada roznie, czasami zawozi sie ludzi busem z sasiedniej firmy na interview do jeszcze innej firmy czasem codility czasami pracujesz a angularze do piatku z w pn. masz rozmowe z javy 'pro' fesjonalnie

Kamila Rogowska
@Weronika

Cześć Weronika, rekrutacja w większości przypadków jest dwuetapowa - weryfikacja kompetencji technicznych kandydata oraz rozmowa mająca na celu sprawdzenie czy kandydat pasuje do nas, a my do niego pod względem wartości i kultury jaką tworzymy w Cybercom. Czasem oba etapy odbywają się jednego dnia, a czasem są to dwa odrębne spotkania z naszym ekspertem technicznym i partnerem HR. Jeżeli kandydat jest na to otwarty może też poznać zespół, do którego dołączy. Czasem też do "miękkiej" części rozmowy dołącza przyszły Project Manager. Szanując czas kandydatów staramy się aby było krótko i na temat.

Aaa
@Kamila Rogowska

A pranie mózgu kiedy robią ? Na jakiej podstawie prawnej was weryfikują? Proszę o podanie przepisu ustawy.

@Kamila Rogowska

czyli jawnie dyskryminujecie ludzi? Przecież każdy jest inny, czy pracodawca nie powinien patrzeć przez pryzmat umiejętności? Taka jawna dyskryminacja ze względu na kolor włosów, krzywy uśmiech jest dozwolona? Jak ktoś nie wypowiada poprawnie literki 'r' to jest odrzucany przez partnera HR? Jak mówi prostym polskim językiem to dostaje mniej punktów, a jak nosi hipsterskie okularki, szalik, wymuskaną brodę to do nas pasuje i go bierzemy? Czy szwedzi wiedzą o takich praktykach?

cyberjaja

Ludziom z cybercomu już totalnie odjebało. Pisza tyle komentarzy na linkedin ze głowa mała. Znaja sie na wszystkim od blockchain po rodo iot saas cloud, sprawach zwiazanych i nie zwiazanych z it. Pisza tez sami do siebie tzn. komentuja swoje wlasne posty. Wszystko dlatego aby zwiekszyc sprzedaz w PL. Zmienili tez logo na pro. lgbt bo oczywiscie bardzo sie tym przejmuja. Ja (usunięte przez administratora) jak ja sie ciesze ze mnie juz tam nie ma.

@cyberjaja

do tej pory cyberjaja były tylko wewnątrz, teraz wychodzą z nimi na zewnątrz - pewno biznes słabo się zaczyna kręcić bo koszty pracowników rosną, a stawki wynegocjowane x lat temu się nie zmieniły to jak umieją tak sobie próbują radzić ;)

teczowejaja

no wiadomo - student, najlepszy pracownik - niektóry to nawet za sam bilardzik tam siedzi.

Weronika
@teczowejaja

Wiesz może, czy studenci maja potem możliwość stałej umowy?

@Weronika

tak, w innej firmie zazwyczaj.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Knowit Poland Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Junior Azure Cloud Engineer?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Frontend Developer

Ciężko jest w systemie 12/12 w Cybercom Poland? Ktoś coś?

Kamila Rogowska

Cześć, w Cybercom pracujemy w podstawowym systemie czasu pracy od pn. do pt. - 8 h dziennie. Do biura możemy stawiać się każdego dnia od 7.00 do 10.00, mamy też możliwość pracy z domu.

KK

1. w firmie brak jest pomysłu na rozwój (swój, pracowników) - szumne hasło makers_of_tommorow sprowadza się do tego, żeby zatrudnić opłacalnych ludzi. Opłacalnych, czyli takich na których najwięcej da się zarobić. Niestety nie może to być osoba myśląca albo bardzo świadoma, bo zacznie pytać, coś nie będzie pasować. A tu biznes jest prosty - mamy klienta zagranicznego, który płaci w obcej walucie za głowę. Zarabiamy na wymianie i na fakcie, że siła robocza u nas jest tańsza. Im więcej zaoszczędzimy to lepiej dla nas. No oczywiście, żeby tego prominentnego klienta pozyskać to musiały być jakieś umiejętności w zespołach. Teraz już jakoś się kręci więc każdy powyżej regulara jest niepotrzebny bo mało rentowny. Firmie nie zależy na twoim rozwoju. Problemem numer jeden jest jak zatrzymać juniorów żeby nie odchodzili - bo są najbardziej opłacalni? :) 2. Podwyżki to farsa - na granicy inflacji branżowej i to spełniając wszystkie punkty z matrycy - negocjuj na wstępie tak żeby nie było ci przykro pracować przez założony czas w tej fimie :D 3. Jak jesteś hipsteroidem to spodobają ci się humusy, imbir, bezmięsne pizze, brak trujących soków w kuchni i ładne focie na fb - dla pozostałych...deficyt bananów, a i owoców też mało :/ 4. Nastawiasz się na to, że się dużo nauczysz? - mhm...no jak jesteś bardo ambitny i będziesz robił coś prywatnie to tak, bo inaczej to sie nauczysz robić testy manualne, prezentacje, chodzić na spotkania, grać w bilarda, piłkarzyki... Czy czegoś po kilku latach spędzonych w tej firmie będzie mi brakowało? Ludzi z którymi pracowałem - ale to nie zasługa firmy.

@KK

Myślisz, że system pracy w firmie Cybercom Poland może jeszcze ulec zmianie? Gdybyś miał możliwość decydowania to, co w pierwszej kolejności zmieniłbyś w tym miejscu pracy? Czytając Twój wpis, zaniepokoiłem się kilkoma aspektami. Przede wszystkim tym, że w Twojej ocenie pracodawca nie pomaga w rozwoju zawodowym pracownika, dlatego mam nadzieję, że wypowiesz się, jakich zmian według Ciebie należy dokonać, aby praca w tej firmie była bardziej przyjazna.

JK
@KK

Cześć. Nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś/aś. Pracuję w Cybercom już ponad 10 lat, dużo widziałem i przeżyłem w tej firmie. Wiele rzeczy robimy w Cybercom dobrze, wiele jeszcze musimy poprawić - idealnych miejsc pracy nie ma, ale można dążyć do lepszego, co w mojej ocenie właśnie w Cybercom się dzieje. Ad1. Zarzucasz, że firma inwestuje w juniorów. Dla mnie to podejście wydaje się dość oczywiste. Zatrudnienie juniora generuje duże początkowe koszty. Ludzie, którzy przychodzą po studiach mają mega wymagania, a wiedzę bardzo słabą. Kiedy już zdecydujemy się w taką osobę zainwestować, nauczymy ją fachu to raczej oczywiste, że chcemy by była w firmie jak najdłużej. Nie chcemy wychowywać świetnych fachowców dla innych firm. Biznes to nie organizacja non-profit. Gdzieś na końcu rachunek zysków i strat musi wyjść na plus. Wcale też nie jest tak, że inwestując w juniorów zapominamy o reszcie stanowisk. Jak spojrzysz na całą strukturę to zobaczysz, że do tej modelowej nam daleko, nadal stanowisk regularów i seniorów jest dużo więcej niż tych juniorskich. Zresztą postulat dbania o pensje juniorów i zatrzymania ich w firmie wyszedł od samych pracowników w trakcie konsultacji systemu wynagrodzeń. Ad2. Podwyżki są dokładnie takie na jakie sobie firma może w danej chwili pozwolić. Dwa lata temu przy wprowadzaniu nowego systemu wynagrodzeń bardzo nas Cybercom rozpieścił, gdy niektórzy dostawali nawet 40% wyrównanie pensji do nowo przyjętych widełek. System jest jasny, z góry wiadomo na co można liczyć. Jak są lepsze czasy podwyżki są wyższe, jak gorsze to są niższe. W dzisiejszych realiach kiedy walka o pracownika trwa w najlepsze, oszczędzanie na podwyżkach i nie robienie wszystkiego by były jak najwyższe byłoby ze strony Cybercomu czysta głupotą. Ad3. Do tego pozwól, że się nie odniosę. Ad4. Powiedzenie, że w firmie się nie rozwiniesz i nie nauczysz nowych rzeczy to już jawne nadużycie. Nie ma tygodnia, aby w którejś z lokalizacji nie odbywały się jakieś szkolenia, kadra menadżerska chodzi za pracownikami i namawia, aby brali w szkoleniach udział, programy szkoleń i ich tematyka są oparte o wyniki ankiet przeprowadzanych wśród pracowników. Od ponad roku działa, rola trenera wewnętrznego, co jeszcze bardziej wzbogaciło ofertę szkoleń. Jeśli tylko ktoś ma chęć to na pewno znajdzie coś dla siebie. Najdziwniejsze w Twojej wypowiedzi jest dla mnie to że znalazła się ona tutaj, a nie pojawiła się choćby na jednym z wielu spotkań z kadrą zarządzającą, lub nie została wyrażona w jednej z ankiet badających poziom zadowolenia pracowników, lub nie została przekazana bezpośrednio przełożonym. Wszystkie te drogi umożliwiłyby Cybercom odniesienie się do Twoich uwag i poszukanie rozwiązań problemów, które tu poruszyłeś. Tak jak pisałem na wstępie Cybercom nie jest idealnym pracodawcą, ale na pewno nie można powiedzieć, że nie reaguje na uwagi swoich pracowników.

RainbowAnn
@JK

Ja również miałam epizod związany z tą firmą i nie wiem czemu pojawiło się stwierdzenie, że ta firma inwestuje w juniorów? Chyba, że coś się zmieniło w ostatnim czasie... Kolega mnie zapytał czy to prawda co opisane na temat tej firmy bo chce aplikować, a tu widzę HR próbuje sztuczek i koloryzuje :) Nie ze wszystkim się zgadzam co KK napisał...ale ogólnie miałam bardzo podobne odczucia.

jakBymBylKieroToTezBymChwalilP
@JK

AD1 - a to regularzy/seniorzy na pokładzie są ot tak po prostu do zaniedbania bo inwestujemy w juniorów? Niewolnik może już odejść? Postulat postulatem ale forma została zupełnie wypaczona - zabrać najbardziej doświadczonym żeby dołożyć tym najmniej. Jakie nowe projekty zostały pozyskane, żeby polepszyć sytuację finansową i w rezultacie dorównać do lokalnej stawki pracodawców?

bilardzik 124 bez jaj

Jeśli czytasz opinie tutaj to jesteś tzw DZBANEM. Rownie dobrze otworz (na tronie) gazetę co lubi FAKT i upajaj się inteligentnymi artykułami – rozwój DZBANOWATOŚCI gwarantowany. Pogratulować, że ktoś zrobił na tym dobry biznes!!! Ale jak wiemy w naszym kraju hejt się dobrze sprzedaje ! Ludzie mało odważni, bo przecież kto pisze....?? ;) Jedynie osoby zbijające dość latwo argumenty mają pewne jaja i takie które zamieszczają swoje imię i nazwisko a nie „bilardzik124” lub „nierób 201”. Trzeba mieć czasem trochę jaj żeby przekazać coś w twarz przecież no nie? :) Jakby było tak źle w firmach, które ludzie hejtują to człowiek musiałby wykupić pierwszy bilet na Marsa – tam jeszcze mało jest… chyba nie ma IMBIRU do herbatki, bilarda, saun, masaży, wisienek, tortow, no i wlasnie pizzy, bo przecież o to wszystkim chodzi! Może ludzie nie beda odchodzic albo nie beda wywalani za bimbanie? Bilet powrotny przecież trochę kosztuje ;) Mili Państwo! Wiemy dobrze, że komplementy i dobre opinie to nie tutaj. ALE ZAWSZE MOŻNA ZOSTAWIĆ WARTOŚCIOWĄ OPINIĘ -> więcej PIZZY, MNIEJ IMBIRU! :)

cyberjaja
@bilardzik 124 bez jaj

zmień tabletki

Kamila
@bilardzik 124 bez jaj

Bardzo niepochlebnie wypowiadasz się na temat użytkowników a przede wszystkim forum. Pracownicy starają się udzielić informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o ewentualnym zatrudnieniu, a temu właśnie służy portal GoWork.pl. Czy jesteś zatrudniony w firmie Cybercom Poland? Może opowiesz nam o pozytywach pracy w firmie. Twoja wypowiedź również może pomóc osobą odwiedzającym wątek firmy.

pelikany

młode pelikany które łykają wszystko - nowy target pracownika

Annoy

Z firmy odszedłem na "fali" zmian, czyli obniżek pensji (no.. czysta abstrakcja) ale do meritum: - atmosfera ok, niby żarciki jak jesteś młody po studiach będziesz czuł się dobrze , jak jesteś starszy masz doświadczenie będziesz się czuł jak w przedszkolu (usunięte przez administratora) - biznes model : body leasing, taka agencja pośrednictwa pracy dla młodych programistów, piłkarzyki (czasem) kanapki, brakuje pluszowych zabawek - pensje raczej średnie regionalne - jak jesteś dobry to cie zaorają, był taki kolega dostał na twarz kilka projektów, tytuł szkoleniowca, generalnie przemęczony na koniec potraktowali go bardzo słabo przy "aneksach" do umowy - czyli obniżkach pensji - firma "puściła" całkiem prężna ekipę z javy jakis czas temu, przyjeli juniorów/ludzi po sda - ludzie którzy odeszli nie zostali rozliczeni prawidłowo (odprawy), musieli posiłkować się pismami od prawnika - delegacje wyglądają słabo, jak masz na terenie pl. nie opłacają hotelu tylko o 4 rano wsiadasz w pociąg - managerem jest obecnie gość spalony na rynku, wisi kasę koderom chodzi taka anegdota ze oblał egzamin z programowania, okazuje sie że niestety nie jest to anegdota, przyjmuje też kolegów do pracy - pizza day (ofc na +) - sympatyczne hr'y - ludzie z .net'a koduja w java scripcie -z firmy odszedł ceo (na polske) po 14 latach pracy Reasumując. Jeśli byłeś listonoszem lub pracowałeś w straży miejskiej i bardzo chcesz kodować jest to kraina wielkich możliwości. Idź na SDA, naucz się trochę i odbij do jakiejś poważnej firmy. Chyba że chcesz pracować za średnią kasę i udawać że jest "super". W takiej sytuacji poczytaj trochę o syndromie gotowanej żaby.

Iwona

Z uwagi na to, że ostatnio mało się tu wypowiadacie, chciałabym przypomnieć Wam kilka rzeczy. Cybercom Poland to międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Szwecji zatrudniająca ponad 1000 osób. W Polsce posiadają około 250 inżynierów znajdujących się w Łodzi, Warszawie i Bydgoszczy. Działają ponadto w oparciu o zwinne metody zarządzania projektami, dzięki czemu dostarczają usługi profesjonalnie i zawsze na czas. Jeśli Waszym marzeniem jest praca w takiej branży, to śmiało - aplikujcie! Więcej informacji odnośnie samej rekrutacji znajdziecie tu: https://careerpoland.cybercom.com/ Zdecydujecie się na współpracę z nimi?

tak

jeśli jest ktoś zainteresowany pracą na stanowisku pomocnika śmieciarza w Niemczech za 2600-3200 euro zapraszam.

Iwona

@anonymous, czy Twój wpis i wstawiony link na ten wątek jest bezpośrednio związany z Cybercom Poland jako pracodawcą? Proszę Cię o pozostawienie konkretnej i merytorycznej wypowiedzi na temat Twojego ewentualnego zatrudnienia w tej firmie. Na tym forum powinny znajdować się tylko takie informacje ze względu na osoby je odwiedzające.

Iwona

@Ulka, masz pozytywną opinię o Cybercom Poland. Czy ze względu na użytkowników zainteresowanych ubieganiem się o zatrudnienie w tej firmie, mogłabyś napisać co wpływa na poziom Twojego zadowolenia ze współpracy z tym pracodawcą? Na pewno informacje, które zdecydujesz się pozostawić na forum będą dla nich bardzo pomocne.

Ulka

Nic na siłę, jeśli praca w bardzo dobrej firmie nie odpowiada można szukać szczęścia w innym miejscu!!

........

Nie rozumiem tej ekscytacji tymi firmami które przyszły z zachodu. Łupią nasz naród płacą 4-10 tys. zamiast 15-25 tak jak robią w swoich macierzystych krajach. Jesteśmy dla nich tylko białymi murzynami, którzy mają zasuwać odpowiednio pensje minimalne w ich krajach i to ma na wystarczyć.

@........

Pokaż mi te polskie firmy, które płacą 4-10 tys., to przestanę się zachwycać zachodnimi

Iwona

@księciunio czy sens jest odpowiadać na komentarze sprzed kilku lat, bo w firmie Cybercom Poland mogło się od czasu tego komentarza wiele zmienić. Ty jesteś pracownikiem tej firmy?

Cybecomowa Księżniczka

Cybercom dobrze płaci:-) nie liczy się czy zatrudniamy ludzi z Łodzi, Wrocławia i Warszawy.Liczą się kompetencje, doświadczenie i potencjał pracownika. To że jest obecnie rynek pracownika nie znaczy, że chcemy przepłacać "słabych" ludzi. Chcemy zatrudniać najlepszych i im płacić godziwe i konkurencyjne pensje. ps. komentarz o złośliwych księżniczkach pominę bo być może autor wypowiedzi miał gorszy dzień :-) Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi:-)

księciunio
@Cybecomowa Księżniczka

przełacać słabych ludzi ? wy nawet nie płacicie im połowy tego co płacicie w Szwecji, lodzki cybercom jest tanim odziałem szukającym taniej siły roboczej, nic więcej.

worek
@księciunio

Z Księżniczką MT nie warto dyskutować - wywalili ją z Cybercomu :D

Iwona

Na stronie internetowej firmy znalazłam kilka ofert pracy. Między innymi poszukiwany jest Front-end Developer do pracy w dziale Development & Test. Możecie powiedzieć coś więcej o pracy właśnie w tym dziale? Przydałoby się również kilka szczegółów na temat pracy na tym właśnie stanowisku.

Benek

Zalezy od firmy i lokalizacji. W Trojmiescie, Warszawie, Krakowie jako dobry senior mozesz wycisnac 20k+ brutto.

Iwona

A na jakie benefity i możliwości rozwoju mogą liczyć pracownicy Cybercom Poland? Chętnie dowiemy się więcej na temat Waszych doświadczeń z pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Knowit Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Knowit Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Knowit Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Knowit Poland Sp. z o.o.?

Knowit Poland Sp. z o.o.
  • Hrubieszowska 2