Opinie o MIESZKO S.A. w Racibórz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy MIESZKO S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w MIESZKO S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIESZKO S.A. w Racibórz

Kompletnie nie polecam pracy tutaj. Pracowników traktuje się jak (usunięte przez administratora) Zwykły (usunięte przez administratora). Na niektórych działach to trzeba robić ponad możliwości a i tak niezadowolenie.

@Anonim

Coś o tym wiem, wiecznie mało i mało !!!

Dziękuję firmie za zorganizowaną "wigilijkę"

Popieram

Dariusz

Fajnie było? To była dłuższa impreza czy tylko spotkanie na godzinkę? Prócz wigilii zorganizowali coś jeszcze dla pracowników?

Ccc

Wigilijne?ty wiesz jak wygląda wigilia!!

@Dariusz

Mi się podobało. Liczy się gest

@Ccc

Mi się podobało. Liczy się gest

Pracownik....

co się dzieje...Kiedy bedzie jakieś zebranie dotyczące obecnej sytuacji.Ludzie masowo uciekają do Kornic. CZemu z nami nikt nie rozmawia.. Gdzie godziwe traktowanie i wynagrodzenie.Premia przyznana na skandalicznych warunkach. Pouciekali operatorzy. Robimy ,ale o niepewne jutro.

@Pracownik....

Może po prostu im to pasi, że ludzie sami uciekają, nie będą musieli ogłaszać upadłości. Tak to właśnie widzę w tej firmie.

Ozo
@Pracownik....

I TAK będzie wszystko idzie do góry a płaca stoi w miejscu tylko pulipile dostaja podwyszki i UKRSJNCY MAJA STAWKI I WoGULE NIC PITRAFIA A MAJA PO 23 ZL A NIC NIE POTRAFIA I TRZEBA ZA NICH ROBIC BO UDAJA ZE NIE WIEDZA O VO CHODZI.Jak się ktoś nie obudzi to SAM UBIERZE FARTUCH O BEDZIE ROBIL JAKO PREZES JAKO RONOL JAKO KIEROWNIK.

@Ozo

Uciekają i uciekać będą. Nikt nie będzie pracował za (usunięte przez administratora) .Wynagrodzenia Polskich pracowników są karygodne od 17 zł brutto na godzinę.Obowiązków za 5 a godnej zapłaty brak .Mało tego to i brak szacunku do nas..Zakład stał sie Ukraiński zarabiają nawet po 4 tyś ..A i tak mają mało i pracować nie chcą .Nasi przełożeni nie widzą problemu albo widzieć nie chcą bo nie mają nic do powiedzenia .Licą sie tony .Tylko że my wasze tony mamy gdzieś tak samo jak wy nas macie .Nie myślcie sobie że my Polacy to (usunięte przez administratora). Stawialiście na Ukrainę no to macie co macie.U nich trwa wojna i sa biedni ale też nie są głupi .Nie chcą wam pracować za marne grosze a takie mieliście nadzieje.Bez nas pracowników nie zrobicie nic .Jeśli nie będzie nas to i wam garniturkom też podziękują. Właściciele obudzą sie z ręką w nocniku

****
@Tu i tam

Święte słowa.Niektóre operatorki na zakładzie nr 1 dostały 5 zł podwyżki a co z resztą tak samo zapierdal....... jak one

Zofia
@****

a za co dostały? pytam, bo to chyba jakoś się argumentuje. no ale one miały indywidualne jak już, tak? a co z tymi corocznymi, co dla was na kolejny rok się szykuje?

Ccc

Kto ma sprawdzać te bilety na autobus? bo jak na razie nikt tego nie robi ,a sytuacja jaka była jest nadal !więc po co to było wprowadzać i robić zamieszanie ,

@Ccc

A po co Wam bilety każdy ma przepustkę i to byłby najlepszy bilet-jesteś pracownikiem Mieszko jedziesz za free...

@kosia

Nie nam, bo to pracodawcą narzucił te bilety !

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Chodzą pogłoski że między świętami a sylwestrem będziemy normalnie pracować bez możliwości wzięcia urlopu. Biorąc uwagę jak zakład jest samolubny, ile ludzie się poświęcają dla zakładu i ile świąt w tym roku przepracowaliśmy cztery dni wolnego między świętami a sylwestrem to chyba nic takiego, prawda?

kosia

Ktoś wie kiedy beda paski z wypłaty za pazdziernik ? Za chwile dostaniemy wypłate za listopad .... no chyba ze bedzie tak jak z tymi paskami...

Natalia
@kosia

Są jakieś opóźnienia w wypłatach, a co się stało? Czy po prostu paska nie dostaliście samego, ale pieniądze tak? To trochę istotne, więc odpisz, jeśli masz czas.

@Natalia

Paska nie maa a co do wyplaty to też jeszcze nie ma ale pewnie bedzie po niedzieli....

Czy na każdym dziale i zmianie się tak zwalniają co na czekoladzie? Na zmianie nowej Liderki? Za chwilę tam nie będzie żadnego operatora, nie ma tygodnia żeby ktoś się nie zwolnił.

Mieszkowa

Zwalniają się bo nie idzie juz pracować a takie wynagrodzenie. Od września zwoniło się 6 osob. Mocnych osób..I ni. Postawią Ukrainki i będą robiły .

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w MIESZKO S.A.?

17 zł brutto

Katarzyna
@Tu i tam

na jakiej umowie się pracuje skoro jest stawka godzinowa? Można ja negocjować w ogóle jakoś? Ile godzin dziennie wychodzi?

@Katarzyna

Umowa o pracę.8 h na 3 zmiany

Ozo

Witam zróbcie coś wkoncu z tymi palaczami bo wczasie pracy zostawiają wszystko i wychodzą na papierosa i po 20minut ich nie ma a w ciągu 8 g. Wychodzą po 2 razy .A do tego jeszcze idą na przerwę.

I co to będzie z tym 31.10 będziemy go odrabiać? Czy to jest w ogóle zgodne z kodeksem pracy?

Niki

"pomniejszanie lub zabranie premii za korzystanie z praw pracowniczych przewidzianych w Kodeksie pracy może być postrzegane jako nadużycie po stronie pracodawcy." Tzn. pracodawca wiec nie może zabrać premi za nasz urlop nawet ten na żądanie (4dni) które są urlopem pracownika. Jest to przepis zapisany w Kodeksie Pracy i ludzie powinni nie dać sobie tego wmówić że jest inaczej

Trilu
@Niki

Ale zabierają .Za urlop na żądanie który każdemu pracownikowi się należy wdł kodeksu pracy 4 dni .Opieka na dzieci która sie należy 2 dni też zabierają .To jest nadużycie .Premia powinna być wypłacana za każdy przepracowany dzień .Jaka to motywacja pracownika żadna .Stawki od 16 zł brutto żenada .Słyszysz odpowiedz że masz 500 plus to po co Ci więcej .Jesteś sam to Ci też nie potrzeba .Myśle że to następna sprawa do PiP. O oprysklliwych odzywkach majstowych nie wspomnę.Słoma z butów wychodzi nie potrafią sie wygadać ale wielkie panie panowie.

Niki
@Trilu

Oczywiście że to sprawa dla PIPu. Tylko trzeba to zgłosić. To są dni naszego urlopu zapisane w Kodeksie pracy. Tak jak i te 2dni opieki. Wiem bo takie informacje zostały przekazane od radcy prawnego. Dzwonić do PIPu i to jak najszybciej

Roko
@Trilu

A gdzie zakładowa solidarność!!! Co miesiąc pobierane składki. Nic w sumie ludzie z tego nie mają,bo jak coś to i tak trzeba jeszcze dopłacać i to nie małe pieniądze!! W innych zakładach to ludzie przynajmniej paczki na święta dostawaja i nie za 20zl! Czemu zgodzili się na takie rozwiązania? Rozwiązanie wbrew przepisa Kodeksu Pracy. Panie przewodniczący i reszta: 4dni urlopu na żądanie,2dni opieki na dziecko to jest nasze prawo!Nasz urlop który się każdemu należy! To że zabierają premię za l4 mogę jeszcze zrozumiec,za krew..hmm oby kiedyś pierwsi tej krwi nie potrzebowali!! Każdy kto pracuje to wie że obecne wyzsze kierownictwo jest "ciężkie" do rozmów! I jak tak dalej pójdzie to wszyscy zaraz pójdą pracować gdzieś indziej bo wszystko wskazuje na to ze zakład szybciej czy później zostanie zamknięty. Przecież odkąd są nowi właściciele to wszystko idzie w złą drogę i jeszcze tak źle nie było. Przykład:odchodzący ludzie. Przez tyle lat nie odeszlo tylu ludzi co przez ten krótki okres czasu. Czemu? Każdy sobie potrafi na to pytanie odpowiedzieć. Ps. A Jeśli liczą na Ukrainie to oby się nie przeliczyli bo może jest to kraj ubogi ale nie glupi! Pozdrawiam

Wini

Jak to z tymi premiami teraz. Czy to prawda że jeśli zadzwonisz po urlop na telefon (4dni) przypominam że są ustawowe) i jeżeli pójdziesz oddać krew to zakład zabiera nam premie?? Czy oni powariowali? Z tego co się orientuję jest to niezgodne z przepisami i PIP chętnie się tym zainteresuje jeśli faktycznie coś takiego zrobia

vtec
@Wini

Urlop urlopem ale zabierają premię nawet z 1 dzień chorobowego .... I co jak ktoś zachoruje na grypę ma z chorobą chodzic do roboty bo ktoś kasy potrzebuje i żal mu nawet premię stracić ?

@vtec

No nie wiem czy to można premia nazwać ;) obiecują że wyjściowa premia będzie wynosić 600zł ale czy to ktoś osiągnie no to wątpię :D Fakt faktem ze kasa się przyda w tych czas ale zdrowiem nie będę ryzykować dla tego zakładu, żeby z chorobą do niego przychodzić!

Mieszkowa

Dokładnie...600 zł,hehe,dobre...Dla kogo...Jeden dzień chorobowego,gdzie była wizyta u lekarza czekana od 7 miesięcy i przekreśla cały miesiąc,s tyrania.Chodzenie na nocki ,słuchanie opryskliwych ludzi ,chodzenie w wekeendy....Jeden jedyny dzień chorobowego......A jak wygląda ustawowo dwa dni opieki nad dzieckiem? Też zabiorą premię,bo to chorobowe jest przecież..Nie ma już ludzi...Uciekają do zakładu opodal.Kto wymyślił ten system premiowy.....

I co to będzie z tą premią?! Na jednym dziale mówią, że nie będzie premi na drugim dziale, że premia będzie. Inny zaś mówią, że na magazynie już była!!! Więc o co chodzi? Niech szefostwo się zastanowi co to odwalają bo ludzie uciekają z dnia na dzień!! A dla tych co chcą się przyjąć do tej "firmy" to nie polecam!!!

Wideo

W sumie ktoś to napisał prawdę.. Ukraina jest traktowana lepiej. Widać to po tym jak organizują pracę. Polak sam,Ukraina we dwóch. Aczkolwiek co poniektórzy z Ukrainy i tam mają to w (usunięte przez administratora) i robią tak jak im odpowiada. Zarobki żenada. Podwyżki 1zl? To się nie wysilili a osoby i tak prędzej czy później i tak odejda. Odchodzą osoby po 30 latach pracy więc młodzi też odejdą jak dalej tak będzie bo nikt (usunięte przez administratora) nie jest jak oni uważają. Nauka innych też żart. W zamian za co? Chyba tylko po to że jak coś zjebia to poszło na konto operatora bo Polaków można (usunięte przez administratora)do nich słodko mówić bo się poskarżą

Pracownik....

Witam....co się dzieje w tym zakładzie.Uciekają wspaniali.bardzo dobrzy operatorzy,pracownicy...Nie ma podwyżek,....Wypłata poniżej krytyki....Pracownicy z Uk,sa lepiej traktowanii niż pracownicy z kilkuletnim stażem.System premiowy...śmiech na sali...Tak jakbyś jej wcale nie miał....Nie zależy na pracownikach,pozwalają odejśc...bez niczego...Pracujesz kilka lat...byłeś I Ciebiei nie ma...Odnoszenie się przełożonych do pracownika....jestes pupilkiem,możesz tak do emerytury...inni,są tylko statystyką w raporcie... Nie pozdrawiam...

Zofia
@Pracownik....

No cóż... :( Tzn., nie że do nich coś mam, lepiej żeby było po równo ale aż muszę spytać czy serio Ukraińcy są tu lepiej traktowani? Z jakiego powodu?

Mieszko

Najniższa krajowa

Rafał
@Mieszko

A umowa o pracę chociaż jest?

Pracownik z Mieszka ,kilkuletn

Czy kierowik,kierowniczka godzą się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Wiedzą jaka jest sytuacja ze,każdy chce odejśc bo chce zarobić. A jeżeli ,nie chcą tego uczynić,to czemu utrudniają....

Hillary Duff

Widziałam ogłoszenie że szukają operatorek maszyn cukierniczych, na jakie zarobki można liczyć i jakie są warunki pracy i czy polecacie tą firmę ?

@Hillary Duff

Zastanów się 2razy za nim złożysz cv! Wynagrodzenie pożal się BOŻE, a premia szkoda gadać!!!

@Hillary Duff

Szukają,bo nie ma kto robić.Wszyscy uciekli, wiadomo gdzie. Zarobki pozwał się Boże.Premiec w wysokości 70 zł.Wyzysk. A traktowanie pracownika przez ludzi wyżej nieco ustawionych zostaje wiele do życzenia.

Weronika

70 zł tej premii to jest miesięcznie? Ale na te operatorki maszyn cukierniczych to potrzebna jest jakaś techniczna wiedza o tych maszynach, czy szkolenie jest z obsługi?

@Weronika

Dostaniesz zeszycik albo sobie go kupisz i będziesz notować gdzie i kiedy coś naciś, oto całe szkolenie ;)

Rrr

Eko czy gdzie indziej ,ludzie idą tam gdzie po prostu godnie zarobią pieniądze za swoją pracę i tyle

kalka
@Hillary Duff

Zastanów się ale nie 2 razy jak pisze Nick ale z 5 razy czy warto za (usunięte przez administratora) pieniądze tyrać jak (usunięte przez administratora) , słuchać opryskliwych majstrowych ,być na zawołanie operatorek . Ja miałam dość po 2 latach i już tam nie wracam....

To ja
@kalka

Dokładnie tyrać....Wypłata....poniżej krytyki....Dokładnie opryskliwe,bezczelne odzywki majstrowych,koordynatorów..do pracowników stałych..Jeżeli jesteś pupilkiem...można tak do emerytury pracować,....kilka przerw,szerokie plecy....inni? Kiedy było ostatnie zebranie z prezesem....Z cztery lata temu??? Liderzy...nie okazujcie wyższości....Życzliwośc i szacunek.....Obce?

Ona

Ja pracuję już parę lat i jestem zadowolona nie wiem na co wszyscy narzekają

Też taka pani
@Ona

Jak się jest (usunięte przez administratora),to praca spoko (usunięte przez administratora)...można, można

Taka tam
@Też taka pani

Prawda (usunięte przez administratora) a prace mozna znaleźć wszedzie

@Ona

Jasne to ciekawe. Kto normalny to z tamtad ucieka bo za takie grosze nie warto. Lepie dać więcej Ukraincom niż swoim. Masakra szkoda sobie zdrowia niszczyć dla takiego (usunięte przez administratora) jak tam jest.

@Ona

Jak sie jest pupilkiem to można i do emerytury tak pracować.Przywileje,aż w oczy kole.Też pracuję kilka lat i z czego mam być zadowolona...Wypłata prosi o pomstę do nieba....Traktowanie pracownika zwykłego,nie pupilka,przedmiotowe.....Więcej szacunku dla tych co jeszcze zostali na pokładzie........drodzy przełożeni.......

Czy w MIESZKO S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

buszmenka

Tak i tylko oni......

Ruda
@buszmenka

Tak,w większości tylko oni. Kto mógł to uciekł do pobliskiego zakładu.

Zostaw merytoryczną opinię o MIESZKO S.A. - Racibórz

• Jak się pracuje w MIESZKO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy MIESZKO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIESZKO S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 155, z czego 16 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 97 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MIESZKO S.A.?

Kandydaci do pracy w MIESZKO S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MIESZKO S.A.