Opinie o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie STEICO Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w STEICO Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Pracownikjuzbyły

W 2023 firma szukając ,,oszczędności" stara się zabierać premie na każdym kroku i za każde nawet najmniejsze uchybienie. Ma do tego swoich ,, kontrolerów jakości" i niektórzy z nich są nad wyraz nadgorliwi (zwłaszcza jeden z nich) tylko po to aby pokazać że jest on najlepszy w tym co robi kosztem pracowników produkcji.. A w ramach tych oszczędności zarząd zadecydował o nie wypłaceniu pracownikom (przynajmniej tym na najniższym szczeblu) premii rocznej

alan
@Pracownikjuzbyły

Premia roczna poszła na ukończenie Gromadki, takto byście wydali na konsumpcje a mogliście wesprzeć za to szczytny cel.

Pracownik produkcja

Szczerze to lepiej utwórz ankietę i wstaw na jednej z grup FB, sam widziałem już kilka ankiet na grupach: kierowcy zawodowi, kierowcy ciężarówek, Magazynierzy - jak rozwalić paletę towaru wartą więcej niż 50k złotych, Beka z szefów - prawdziwe wyznania pracowników januszexu. A co do BHP to jako tako jest, ale sporo zależy od tego jak linie produkcyjne są zaprojektowane, bo dość sporo jest tak, aby coś naprawić/ zrobić to trzeba się wciskać (pewnie mechanicy i elektrycy sporo mogli by o tym powiedzieć), tym bardziej po zamontowaniu złomu w postaci żółtych ogrodzeń, które niekiedy zamiast sprzyjać bezpieczeństwu to stwarzają sytuacje, gdzie, aby coś zrobić trzeba złamać BHP, aby tam dojść.

Ciekawa

Mega mnie zainteresowała cała długa lista dodatków dla pracowników w firmie w ofercie dla pracownika Kierownika Działu Controlling ‘u operacyjnego. Wszystkie wyglądają super. Ale czy to jest system kafeteryjny? One wszystkie są dostępne wszystkim, czy trzeba wybrac sobie z tej listy kilka i tylko z nich korzystać?

Darwin
@Ciekawa

I jak to wygląda w kwestii umów, umowa o pracę? Bo nie wiem jak to wygląda z benefitami jak się jest na innych. Jak to tutaj jest?

@Ciekawa

To aż nie do wiary że stanowisko kierownicze jest w ofercie pracy Steico, zwykle namaszczony jest ktoś z otoczenia po znajomości. Jeżeli tak się nie stało to znaczy że tam jest "grubo" pewnie nadszedł czas rozliczenia kosztów inwestycyjnych, a żeby to zrobić nowy kandydat na to stanowisko oprócz wyszczególnionych wymagań powinień cechować się słabym wzrokiem z tendencją do mrużenia. Benefity o które Pani gorliwie pyta to oprócz paczek dla dzieci na święta nie są poważne, może sobie Pani zrobić kurs sternika wodnego albo raz w roku jechać motocyklem - do tego dopłacają.

@man

Nigdy chyba nie zrozumiem tej nienawiści, którą wybrane jednostki żywią do swojego miejsca pracy, po co takie komentarze? Prawda taka że póki nie jesteś na stanowisku kierowniczym to nie masz wglądu w ich pracę, a rzucanie takimi złośliwymi komentarzami tylko buduje gorszą atmosferę, bo ludzie naczytają się rozdmuchanych negatywów i potem chodzą wkurzeni nawet nie wiedzą do końca na co... Nie ma co jadu więcej sączyć, każdy wie jak jest i razem powinniśmy się trzymać a nie jeden drugiego wyzwiskami obrzucać.

@Darwin

Umowa o pracę

gryk
@L

Widac ze w takim razie jednak pracuja tutaj ludzie ktorzy rozumieja ze ktos moze najzwyczajniej w swiecie potrzebowac pracy i nie bedzie narzekal na pracodawce bo to tak wypada, czy bo koledzy tak robia to ja tez i koniec kropka.

@L

Dobrze znam tą narracje - siedź cicho nie odzywaj się wszystko jest pięknie firma buduje się, kolejne inwestycje, i sumarycznie pieniądze są na wszystko tylko nie dla ludzi. Okrągłe stoliczki z firmami zewnętrznymi (wiecznie te same) i gigantyczne kwoty wyprowadzone z firmy przez wierchuszkę działu inwestycji, co cwańsi już się zwijają bo wiedzą że nowy zarząd na takie coś nie pozwoli. Kadra kierownicza jest świetna, kompetentna - tylko napisz uczciwie ile przez ostatnie 10 lat było wakatów na stanowiska kierownicze, jakie trzeba było mieć kwalifikacje i kto podejmował decyzje rekrutacyjne.

@man

Chyba jednak nie znasz tej narracji. Nie gloryfikuje firmy w żadnym wypadku, mówię tylko że takie plucie się w komentarzach na forum nic dobrego nie przyniesie. Ludzie już tak mają ze na prace zawsze narzekają od kierownictwa, po pracę aż po siebie nawzajem i to o niczym nie świadczy... Mówisz, że firma inwestuje i się buduje a to źle bo zamiast tego wiecej ci płacic powinna, a z perspektywy kogoś kto pracy nie ma to pewnie lepiej jak nowe miejsca pracy postawią niż komuś podwyżkę dadzą. Dwie strony medalu, wszystkim nie dogodzisz taka smutna prawda. Trzeba pozytywów szukać a nie negatywów bo człowiek zeświruje, a jak nic dobrego znalexc nie możesz to zmień pracę dla zdrowia swojego i swoich współpracowników :)

@L

A jak wolne stanowiska? Jak buduje firma to w Gromadce, to tam są bo ludzi nie ma, a tutaj puki co pojedyńcze osoby zostały umowy, a więcej osób otrzymało wypowiedzenia, a też nie wiadomo czy większej grupy do końca roku nie zwolnią. W Czarnkowie planowali rozbudowę po to nasypali plac od strony Pianówki, ale czy lub kiedy to nie wiadomo. Nawet widać bo ilościach wysyłanego towaru i samochodach, że nie ma takiej sprzedaży jak wcześniej, to będzie się to odbijało, że będą przestoje na produkcji lub innym kombinowaniu

@Pracownik produkcja

Podwójny dramat tych inwestycji polega właśnie na tym że to budowanie… tworzy miejsca pracy tam gdzie nie ma ludzi do pracy, a gdzie pracownicy są to się zwalnia, utopili tak gigantyczne ilości pieniędzy że zachwiali stabilnością firmy i teraz zaczyna się szukanie oszczędności jakich nie było od lat, oczywiście prym w szukaniu tych oszczędności wiodą ludzie którzy najwięcej z tej firmy wyciągnęli. Czasami przychodząc do pracy człowiek czuje się jak w scenerii dramatu Szekspira- w tym szaleństwie jest kierunek.

@L

Dokładnie do tego służy to forum aby przedstawiać warunki pracy dla przyszłych kandydatów lub wymieniać opinie pomiędzy pracownikami, faktem jest że w tej firmie nie ma uczciwego systemu motywacji i awansów, wręcz przeciwnie istnieje twardy tzw. szklany sufit. Wszyscy są zadowoleni ze swoich pensji szczególnie pracownicy na produkcji od nowego roku dostaną 4300 najniższą od Morawieckiego i nie jednemu pracownikowi z biura będą mogli pomachać i przybić 5. Od marca pewne rzeczy w tej firmie nie są już tajemnicą, tak ludzie są wściekli bo porównują się między sobą i dokonują oszacowania zachowań oczekując sprawiedliwej oceny względem własnych nakładów i względem pracy innych. Poczucie niesprawiedliwości z uwagi np. na brak wyrazów uznania ze strony kadry menedżerskiej dla pracownika, który ich oczekiwał, może stać się czynnikiem demotywującym, prowadząc w następstwie do pogorszenia morale i obniżenia efektywności lub jakości realizacji powierzonych zadań.

Batat
@Darwin

nie jestem pewien jak to wygląda na każdym stanowisku, ale ja osobiście mam możliwość korzystania z dofinansowań do nauki języka, otrzymuję dofinansowanie na różne karnety np na basen czy bilety do kina. Jest też dopłata do kolonii dla dzieciaków jeśli to cię interesuje

Vusuv

Macie w firmie jakies dodatki czy bonusy typu dofinansowania do wczasów czy jakieś 13 pensje? Premie uznaniowe moze czy cos???

@Vusuv

dofinansowania są w zależności od składanej deklaracji o dochodach, 13 pensje są, ale jeżeli ktoś w ciągu roku był na L4 to w każdym miesiącu gdzie było L4 to 13 pensja jest zmniejszana o 1/12

Magik
@Vusuv

jest trochę tych benefitów, na przykład wczasy pod gruszą czy bony świąteczne, ubezpieczenie, karnety sportowe czy jakieś inne rzeczy

Magik
@Vusuv

musisz sobie dokładnie zapytać co teraz proponują z takich rzeczy ale raczej masz wybór

bonus
@Vusuv

co fajne masz transport darmowy do firmy zapewniony, a jak wolisz samemu jeździć to powyżej 10 km mają też dopłaty za paliwo, a w dzisijeszych czasach duzo sie na te dojazdy wydaje wiec fajnie że to pokrywajaa

bonus
@Magik

dostajesz jeszcze bilety do kina, pożyczki dla pracowników, 13 pensje, ubezpieczenie na życie, więc no rzeczywiście sporo tego mają

@bonus

zapomniałeś dodać, że te dopłaty do paliwa dotyczą tras gdzie nie ma zapewnionego transportu zakładowego

Warant
@Pracownik produkcja

tak właśnie warto na to uważac bo sam się tak swego czasu na to naciąłem ze myślialem ze mi zwrocą a tu figa z makiem xd

batman
@Magik

na czym taki karnet sportowy polega ktos mi powie?

Mlyciu
@bonus

a jest na to jakies okres probny czy od razu na wejsciu wszystkie benefity dostepne?

Masol
@Mlyciu

ja się raczej wcześniej nie spotkałem z tym żeby na okresie próbnym były dostępne te dodatki

Iga
@bonus

Super sprawa z takim pakietem socjalnym. Ktoś nie był pewien czy to wszystko jest od początku już na okresie próbnym czy dopiero po skończeniu czasu próbnego. Może Ty wiesz jak to wygląda? Okres próbny trwa 3 miesiące standardowo?

Halibut
@Iga

a myślicie że jak jest ten okres próbny to nawet jak coś umiem to dalej mnie obowiązuje ?

Krum
@Halibut

tak. jest właśnie po to żeby zobaczyli czy cos umiesz czy tak tylko gadasz xd

Nela
@Krum

Jak wygląda ten okres próbny jak tak? Jakieś szkolenia są dla nowych czy po prostu rzucają na głęboką wodę do pracy? Ludzie pomagają trochę, żeby ogarniać co i jak?

@Nela

Pierwsze musieli przy przyjmować, a do zakładu w Czarnkowie, puki co nie przyjmują, a są zwolnienia. Poczytaj sobie posty z zeszłego miesiąca lun 2 miesięcy

Pracownik produkcja

w Czarnkowie, to część osób jest nadal na wypowiedzeniach. których się kończy z końcem roku. Ciężko, aby kogoś przyjmowali, jak pozbywają się ludzi, teraz tak na prawdę jak się idzie do pracy to się nie wie, czy nie dostanie się info jako wypowiedzenie czeka.

Pracownik Biurowy

Rozmowa kwalifikacyjna polegała na dociekaniu przez przez Pana M. oraz Pana Sz. z czego się utrzymuję z żoną skoro nie mam pracy, uświadamianie mnie że na pewno na stanowisku kierowniczym nie dam sobie rady, nieustannym naleganiu że jak nie przyjmę pracy na produkcji i nie popracuję przez min. pół roku na produkcji to mogę zapomnieć o stanowisku technologa lub kierownika, uświadamianiu mnie że czas działa na moją niekorzyść jak jestem bez pracy i nie zdecyduję się na pracę na produkcji. Na moje stwierdzenie że szkolę się z programów do projektowania pan M. skwitował że "wie Pan że ludzie teraz po studiach to się nie muszą tego uczyć". Ogólnie - PADAKA.............Teraz się nie dziwię że ogłoszenia od tego pracodawcy są kilka miesięcy w urzędzie pracy i na portalach z pracą i nie ma na nie odzewu. Ja osobiście nie polecam......

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Jarko

Czy w firmie poprawiło się coś przez ostatni kwartał? Czy wzrosty zamówienia i czy firma daję podwyżki? Jaka atmosfera jest przed nowym właścicielem?

@Jarko

Puki co jest nadal niepewność, bo teraz są premie, ale nie wiadomo jak wszystko będzie wyglądało po nowym roku. A czy coś się poprawiło to chyba nie bo na części działów zdarzają się postoje. A co do zamówień to okres jesienno-zimowy to ilość zamówień jest mniejsza z doświadczenia powiem. A co podwyżek to one są jak się kolejne umowy podpisuje lub gdy płaca minimalna idzie do góry, a w sporej części tak wypłata zależy od premii i dodatków

Natala
@Pracownik produkcja

Jeszcze nie wiadomo jakie plany są od nowego roku? dlaczego? w tym ubiegłym w którym okresie was docelowo o tym informowano? Piszesz tez o postojach na niektórych działach… o których mowa? mnie interesuje ta oferta dla technika wsparcia informatycznego, która teraz jest dostępna, stąd zainteresowanie.

@Natala

Może kierownictwo ma jakieś informacje, jeżeli ma to do zwykłych pracowników one nie docieraja. Podobnie nie wiemy jak będzie z systemem premiowym, bo teraz jest tak, że jest postawa, a reszta pensji w postaci premii i dodatków. Również nie wiemy jakim trybem zmianowym będzie praca i czy wszystkie ciągi będą pracować. Co do postojów to i innych ważniejszych informacji to one są wysyłane na zakładową pocztę email, do której dostępu zwykli pracownicy nie mają. My się dowiadujemy jakiś czas przed postojem o terminie postoju, ale od informacji do postoju sporo może się zmienić. Ale ja napisałem jak to wygląda w zakładzie w Czarnkowie, bo ta strona dotyczy siedziby w Czarnkowie. A z ciekawości sprawdziłem tą ofertę, ona dotyczy zakładu w Gromadce i tam może wyglądać inaczej, bo tam są problemy z skompletowaniem załogi

batman
@Jarko

W firmie jest sytuacja na pograniczu tragedii i komedii. W Czarnkowie się ludzi zwalnia, w Czarnej Wodzie robi dziwne przesunięcia i awanse a w Gromadce nie ma nikogo do pracy i kierownicy jadą liniami. Nie odpowiednio prowadzona polityka personalna sprawi że ta firma się zawali, koszty zredukowali na pracownikach a biura zostawili nie tknięte, a w tych biurach siedzą ludzie i pozorują pracę bo za te stawki nic oprócz pozorów nie ma sensu więcej robić. Z firmy dalej odchodzą wartościowi pracownicy, zostają mierni. Słabi ludzie na trudne czasy - to chyba nowe motto działu personalnego. Kadra dyrektorko-kierownicza jedynym czym się przejmuje to perspektywą nowego roku i czy kwitów nie dostanie od nowego właściciela. O premiach cicho a o 13 jeszcze ciszej Jednym słowem- jest dobrze a będzie lepiej.

Chcę się przyjąć na tego operatora ładowarki, na którego ogłaszają nabór na stronie. Tylko pytanie w sprawie tej czterobrygadówki, to ile wam wychodzi godzin w miesiącu przy takim systemie w ogóle? Dużo dodatkowych godzin ? Mnie interesuje tak, żeby wyszło w miarę normalnie, jakbym osiem robił w normalnych godzinach.

Ilo

Na czwórce to raczej wypada po prostu, że masz ileś tam zmian i jest ten ruch ciągły między zmianami, ale jak to w praktyce nadgodzinowo wychodzi to też się chętnie dowiem

@Ilo

Nadgodzin w miesiącu to zależy od miesiąca, bo w niekiedy nie ma w miesiącu żadnego dnia setkowego, a w innym to może być ich kilka. A pozostałe nadgodziny to najczęściej się przychodzi się przed zmianą 4 godziny lub zostaje się dłużej 4 godziny, też można przyjść w dzień wolny na nadgodziny, ale to wszystko zależy od zapotrzebowania. A co do 4 zmianówki to co 3 tygodnie jest długi weekend piątek-niedziela, a w pozostałych tygodniach jest wolne poniedziałek-wtorek lub środa-czwartek. A system pracy to 2-2-3, gdzie 3 to w każdym tygodniu się idzie na 3 dni na tą samą zmianę, a pozostałe po 2 dni.

Tosia

Cześć, widzę że ogłoszenie na kierownika działu controllingu operacyjnego siedem dni temu wyłączyli. Już ktoś zajął to stanowisko? Ciekawe, czy jeszcze można wziąć udział w rekrutacji. A z tych osób co byli, o co pytają w ogóle?

Firma rekrutuje na stanowisko Kierownik Działu Controlling ‘u operacyjnego. Umowa jest o pracę, a okres próbny? To standardowe 3 msc? Widziałem info o szkoleniach adekwatnych do potrzeb. Można sobie zrobić jakieś kursy? Pracodawca pokrywa wszystkie koszty z tym związane? Pracownicy zobowiązani są tzw lokalami po takich kursach? Na jakiej zasadzie się to odbywa? Z góry dziękuję za informację.

Pat

U was też zielone budki zabrali tak zwane setki?

Lolka

Lean to moja największa zajawka, pracuję od lat w tym systemie, niestety na stanowisku bezpośrednio z nim związanym. Tu było kiedyś ogłoszenie Specjalista ds. Lean, prawda? Obecnie to praca na umowie czy B2B?

@Lolka

Było kiedyś stanowisko, bo poszukiwali, ale jeżeli szukasz pracy, to nie masz się co się starać, bo nie ma na Czarnków żadnych ogłoszeń o pracę, puki co część osób dostaje wypowiedzenia więc nowych nie przyjmują.

Molekul
@Pracownik produkcja

ogłoszenia sa teraz tylko do gromadki tak to rzeczywiscie ze stanowiskami cienko... no trezba przeczekac i zoabczyc co z tego wyniknie

@Molekul

kilka razy trafiłem niedawno na ogłoszenia na stanowiska w Gromadce, a z Czarnkowem jedynie co miały wspólnego, to wyrażenie zgody oraz że szkolenie będą odbywać w Czarnkowie.

Mlyciu
@Pracownik produkcja

szkolenia w czarnkowie nawet jak robisz w gromadce? nie za daleko troche?

@Mlyciu

przecież wg przepisów pracodawca wysłać swojego pracownika (z wyjątkami) na delegację do innego miejsca gdzie będzie wykonywać przez jakiś czas pracę. A myślisz, że steico nie wysyła na delegację, jak nie z Gromadki do Czarnkowa (szkolenie na dane stanowisko), to z Czarnkowa wysyła do Francji (szkolenia pracowników z francuskiego zakładu, przez niektórych pracowników z Czarnkowa), albo z Czarnkowa do Gromadki (bo ludzi tam brakuje)

M
@Pracownik produkcja

W Gromadce ludzi nie brakuje bo zakład nie ruszył i długo jeszcze nie ruszy

@M

z Gromadki byli w Czarnkowie na szkoleniu, ale z tego co mówili znajomi to mało kto się z ich ostał

Szaraczek

Dla mnie to co się dzieje teraz we firmie to jest jakaś chora sytuacja... Wielce szukają oszczędności i zwalniają zwykłych pracowników, gdzie wiadomo, że ktoś musi ich zastąpić i w ten sposób ludzie z innych zmian przychodzą 4h wcześniej do pracy, lub zostają 4h dłużej i gdzie tu oszczędności, bo ja tego nie rozumiem... Niech zaczną od tego, że w firmie jest pełno firm zewnętrznych i to oni biorą grube pieniądze i moze to tym firmom należałoby podziękować za współpracę, albo polikwidowac samochody służbowe, jest dużo innych możliwości zaoszczędzenia pieniędzy niż zwolnienie zwykłego pracownika, może należałoby zwolnić kilka osób na wyższych stanowiskach, które biorą pieniądze za nic praktycznie, bo jak chce się coś z nimi załatwić to twierdza ze są niekompetentni, szkoda że do brania pieniędzy są kompetentni...

@Szaraczek

Przecież wiadomo, jak pracodawca szuka oszczędności to pierwsze odbija się to na pracownikach, mnie ciekawią te osoby, które poszukują zbytu, coś w steico marnie wygląda, aby się bardzo przejmowali, zwykłemu pracownikowi to pewnie jak odwalała by manianę w pracy to po premiach, by mocno jechali. Mnie jedno ciekawi, bo kiedyś kierownik mówił, że są działy, gdzie są działy z których jest marny dochód to dlaczego na tych działach nie szukają oszczędności tylko wszystkim działom się obrywa. Teraz są jeszcze jakieś premie, ale z tego co mówili, że mają sporo ciąć, to ciekawe kiedy będzie szefostwo miało pretensje, że nie pracuje tak samo wydajnie jak z premiami, podobnie będzie z jakością towaru, teraz pracownicy przejmują się, aby towar był dobry i jak najmniej reklamacji, tylko aby premii za pieczątkę nie zabrali, ale jak np. tą zabrali to reklamacji będzie ogrom, bo pracownicy będą mieli wyye....ane, bo nie będą mogli czegoś zabrać, co zostało zabrane. Podobnie będzie z premią za frekwencję, teraz pracownicy chodzą aby nie stracić, ale bez premii, to nie będą mieli skrupułów z korzystania L4. Piszesz o tych nadgodzinach, nawet z działów gdzie cały czas były ogłoszenia o pracę i braki wśród pracowników to z tych działów wyrzucają i na tych co zostaną zostanie zrzucona robota za tych co wylecieli, to ciekawe od kiedy sami pracownicy będą odchodzić, bo nie będą robić za 2-3 za samą postawę + jakąś premię.

Artur
@Pracownik produkcja

Jak pozwalniają trochę ludzi to premii frekwencyjnej nie będzie trzeba wypłacać a wszyscy ze strachu będą mieć 100% frekwencji. Nie ma co rozpaczać firma i tak żadnych sensownych pieniędzy ludziom nie płaciła i nie zamierza płacić a inflacja ma się dobrze. Stanęli frontem do działu Zakupów surowca, Sprzedaży, Lean, Technologów, i wszystkich ludzi którzy generują realną wartość dla tej firmy. Nie ma ani pieniędzy ani możliwości awansu, trzyma się zasiedziałych ludzi bez pomysłów i kompetencji na wyższych stanowiskach lub poupychanych w kontroli jakości. Pomysłowi i pracowici ludzie już odeszli z tej firmy a teraz firma się obudziła że nie ma sprzedaży bo nie ma ceny i konkurencja się pojawiała. Ale śmiać mi się chcę naprawdę.

@Artur

dobre sobie, jak rozmawiam z pracownikami z innych zmian to sami mówią, że zaczynaja szukać sobie innej pracy, bo to już ich zaczyna mocno wnerwiać, tutaj gdyby nie te premie to mało by się co zarabiało i jak by się okazało, że jest brak premii frekwencyjnej, to po co się starać i chodzić do pracy, ostatnio jak była plotka, że nie będzie premii to część osób uwierzyła i poszła na L4. Jak by się okazało na prawdę, że nie ma premii frekwencyjnej to od razu zapisuje się do szpitala. Jak dla mnie to stanęli przede wszystkim frontem do kierownictwa, bo zobacz ilu jest na każdym dziale kierowników, a oni pewnie mało nie zarabiają.

Były
@Szaraczek

Może wreszcie ktoś weźmie się za tych wszystkich mistrzów, brygadzistów (usunięte przez administratora) od brania pieniędzy szczególnie za tych co śpią na nockach i do roboty się nie garną troche nowy wlodarz tej firmy powinien się dowiedzieć co tam naprawdę się dzieje i wywalić paru na zbity ryj a już nie wspomnę o sztucznych stanowiskach typu zastępcy kierownika to już jest śmiech na sali po co to w innych zakładach jest kierownik na pare działów i sobie radzi tak jak i jest brygadzista na daną brygadę a nie potrzebnych jeszcze mistrz który bąki zbija tak jest w tym zakładzie tu jakie były by oszczędzić a produkcja szła by lepiej niż dotychczas

@Były

Przerost zatrudnienia, niekompetencja osób na kierowniczych stanowiskach, brak rotacji, brak powiązania wynagrodzenia z efektami pracy, odejścia dobrych pracowników, bezzasadne inwestycje, to wszystko trawiło tą firmę już od dawna tylko potrzebny był katalizator - kryzys. Nie jest prawdą jakoby konkurencja się pojawiła i sprzedaż spadła, spychanie winy na czynniki zewnętrzne jest tylko kolejnym pretekstem aby odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów firmy. Ta organizacja nie była w stanie się sama zoptymalizować dla tego została przejęta, nie łudźcie się że nowy właściciel będzie dokładać do tego worka w nieskończoność i pokrywać straty. W pierwszej kolejności zrobi porządki na co osobiście bardzo liczę i wywołuje u mnie dość sporo optymizmu iż będzie tu sens pracować dalej.

Pracownik produkcja

Myślisz, że dlaczego pracownicy przychodzą do pracy na tą 4 zmianówkę? Gdyby, nie premia za pieczątkę, to pracownicy mieli by gdzieś jakiej jakości towar jest pakowany, gdyby nie premia od załadunków, to magazynierzy mieli by gdzieś załadunek tirów, gdyby nie premia za nie chorowanie, to jak ktoś jest chory to od razu brał by L4, a nie zamiast jak do tej pory urlop wypoczynkowy. Gdyby nie inne premie to pracownicy mieli by gdzieś porządki na halach, przebieranie palet i wymianę uszkodzonych formatek ... Szczerze, gdyby nie te premie, socjal i dodatki to w innych zakładach lepsza by wychodziła wypłata, a praca od w dniach robocze, a nie tak jak tutaj świątek, piątek i niedziela do roboty.

Hurkacz
@Pracownik produkcja

jak dla mnie dobrze, przynajmniej wszystko zrobione jest i syfu nie ma

Hurkacz
@Pracownik produkcja

a na nieco większą wypłatę za dodatkową prace też nie narzekam

Nils

Czemu nie ma ofert? Duża firma to powinno coś być

fenek
@Nils

widocznie nikt nie odchodzi to nie szukają

Nils
@fenek

Ludzie po tyle lat pracują?

blika
@Nils

są, (usunięte przez administratora)masz wrzucone różne oferty ;)

ofka
@blika

usuneli ci to gdzie sa widoczne te oferty i teraz sie ciezko domyslic czy mowimy o tej samej stronie chociazby z ogloszeniam..

Pracownik produkcja

Nawet jak gdzieś są jeszcze to stare i nawet jak będzie się starał o posadę to warto gdzieś indziej szukać pracy, bo ciężko kogoś przyjmować do pracy, gdy sporo doświadczonych pracowników dostało wypowiedzenie pracy

Maksik
@Pracownik produkcja

redukcje etatów macie czy po prostu jakies zmiany wewnterzne, albo na siłe robocza z agencji sie przerzucają?

Maksik
@Pracownik produkcja

to czemu oferty wiszą w sumie skoro mowisz że raczej nie przyjmuja i to niektore niedawno dodane?

@Maksik

oferty wiszą, bo często na portalach jak ogłoszeniodawca nie zakończy sam ogłoszenia to może dłuuugo wisieć, a dodane a dla jakich miejscowości, bo dla Czarnkowa nie widziałem ofert z steico, sprawdź czy tam nie są oferty dla gromadki, a wyświetlają się na Czarnków, bo szkolenie części pracowników będzie w Czarnkowie

@Maksik

taka redukcja, że pretensje do pozostałych pracowników, że wydajność spadła, lub przestoje linii, bo brak części załogi. Oni szukają oszczędności wśród zwykłych pracowników, ile wywalają kasy na 3 nowe Skody, koncert Lady Pank na dniach Czarnkowa, nasypanie placu od strony pianówki, choć mogli by wywieść złom i zwolnił by się spory plac. Kiedyś były agencje w steico, ale jeżeli nie jest się pewnym pracy to będzie się szukać innej roboty, bo tak nie wiesz, czy dnia na dzień nie zostaniesz bez pracy, przy zwykłej umowie masz okres wypowiedzenia

Pracownik produkcja

to sprawdź dla jakich miejscowości są te ogłoszenia wystawione, bo na olx po wpisaniu Steico w kategorii praca to jest praca w Gromadce, a to inne wojewóctwo, a na pracuj jest tylko 1 ogłoszenie dla Steico Czarnków, praca związana z domkami na zamówienie, a inne ogłoszenia to praca w Gromadce

pracownik produkcja

Jak nowe ogłoszenia? Teraz nie będą jakiś czas nowych przyjmować ludzi, bo są zwolnienia więc nie ma co się starać o pracę.

Iga
@pracownik produkcja

Dlaczego firma zwalnia pracowników? O co chodzi? Sama myślę, żeby podesłać CV. Aktualnie jakie stawki dla pracowników produkcji? Umowa o pracę?

Pracownik produkcja

Niby mają około 150 osób zwolnić, przecież zwykli pracownicy na końcu się zawsze dowiadują, a powód to są różne wersje. Możesz dać CV, ale wątpię, jak zwalniają również osoby co latami pracowali, to nie będą przyjmować nowych. A jakie zarobki, teraz to sami nie wiemy wiemy, to wszystko zależało od wielu czynników, a teraz niby maja cześć premii zlikwidować to będziemy wiedzieć dopiero jak będzie wypłata

Jack

Nie siejcie fermentu - żadne 150 i nie jak popadnie, tylko według konkretnych wytycznych, które nie są żadną tajemnicą dla pracowników tej firmy. Reszta nie komentować jak nie macie pojęcia o temacie.

W.M.
@Jack

Według jakiś wytycznych ? Jestem pracownikiem Steico i nie słyszałem o wytycznych

@W.M.

Ja też jestem pracownikiem i nie słyszałem, widzę takie akcje osoby doświadczone pracujące od lat i chodzące na nadgodziny jak jest potrzeba to wylatują, a szczawiki bez doświadczenia lub z niewielkim doświadczeniem zostawiają. Jak szukają oszczędności to ile kasy poszło na odnowienie zewnętrznej elewacji oraz nasypanie placu id strony Pianówki, choć mogli wywozić złom z miejsca składowania i płac, by się znalazł.

Ludwik
@Jack

U nas na dziale tak samo nikt nie wie o żadnych wytycznych, i widocznie jest to tajemnica skoro nikt nie miał odwagi rozmawiać z pracownikami o obecnej sytuacji

@Ludwik

Pewnie monolog by wyglądał tak: Daliśmy ciała. Ale nie martwcie się. Znaleźliśmy rozwiązanie. Sobie nie odejmiemy od ust, wszystkie koszty można by rzec przerzucimy na pracowników, tych co nie zwolnimy to pojedziemy mocno po premiach.

Jack
@W.M.

To najwyraźniej temat Cię nie dotyczył, bo osoby, których temat dotyczył miały to bardzo szczegółowo wyjaśnione. Zamiast siać ferment skupcie się na robocie i cieszcie ze prace jeszcze macie. O zabieranych premiach poza uznaniową nie ma mowy, więc po co to tu powielacie bez zastanowienia? Jak wam zle zawsze mozecie zwolic sie sami...

Jerry
@Pracownik produkcja

Remonty to jeszcze nic w porównaniu ile pieniędzy wydano na nie trafione inwestycje i składanie złomów latami których koszty przewyższają nowe maszyny. Zawsze się zastanawiałem jakim cudem ta firma działa przy takim gospodarowaniu, to chyba już mam odpowiedz - w nieskończoność się nie da

Jerry
@Pracownik produkcja

Jak się w środku kryzysu buduje nowy zakład na południu i wydaje grube miliony, gdzie linie które już są nie mają obłożenia to się potem szuka oszczędności.

@Jerry

Jedną z tych sporych nie trafionych to nasypanie placu od strony Pianówki, ile na to kasy poszło, a mogli przenieść złom w inne miejsce lub w kontenery (złom jest zostawiony, bo co jakiś czas coś jest wymontowywane, by wykorzystać podczas konserwancji).

@Jerry

Budowa zakładu tam miała by sens jak, ci od pozyskiwanie klientów wykazywali się, bo jakoś tego nie widzę, a po za tym też cena mocno odstrasza sporo potencjalnych nabywców a to przekłada się na zyski, nawet jak by taniej sprzedawali, to nadrabiali by ilością towaru, szczerze pracuję w Steico od kilku lat i jak miał bym wybierać pomiędzy materiałami to wybrałbym wełnę lub styropian, że względu na cenę. Jak dla mnie to powinni oni brać przykład z marketów, bo tam dobrze widać, nawet jak coś się sprzedaje taniej, to nadrabia się hurtowymi ilościami. Ale co może wiedzieć pracownik, który pracuje na produkcji i widzi, że mało towaru ubywa, niż ktoś kto ma kwalifikacje i siedzi w biurze.

hej ho

czy polecacie prace w firmie steico? najlepiej jakby wypowiedzial sie ktorys z operatorow maszyn ale nie pogardze tez opiniami innych pracownikow

hej ho
@hej ho

przy okazji.. macie tutaj 3 zmiany, wiadomo w jakich godzinach czy jednak to od czegos zalezy?

Mario
@hej ho

Zależy jaki dział,system 3 zm np rano poob nocka system 2 2 3 przykładowo 2 rano 2 poob 3 nocka i 2 dni wolne lub od od pon do piątku weekendy wolne w systemie tydz rano tydz poob i tydz nocka

@hej ho

Są teraz zwolnienia to ludzi nowych nie będą pewnie przyjmować, nawet ogłoszenia o pracę z gazetek zakładowych pościągali, a te ogłoszenia na portalach to były wystawiane gdy rzeczywiście przyjmowali, a nie zostały usunięte przez autora, to przez pewnie czas będą jeszcze wisieć

Body

Polecam prace w Steico i jestem zadowolony. Szczególnie w nowo otwieranym zakładzie, przeniosłem się tam jakiś czas temu i dostałem dużo lepszą stawkę na tym samym stanowisku niż w centrali.

@Body

W którym zakładzie pracujesz? Bo to jest forum o zakładzie w Czarnkowie, a ostatni otwarty dział to tzw. domki

Vusuv
@Pracownik produkcja

a o co chodzi z tymi domkami i ze to ostatni dział? polikwidowali czy co?

@Vusuv

domki, o to chodzi, że to ostatni dział który w Czarnkowie został utworzony, tam robią elementy domów prefabrykowanych, i w częściach wyjeźdza na budowę, w interenecie powinny być zdjęcia i jakieś artykuły o tym. Inne działy nadal pracują, niektóre z kilku dniowym lub tygodniami przestojem.

Negatywnie. Na premię uznaniową trzeba czekać aż będzie jakaś informacja czy wogule będzie. Następna kwestia pieniędzy 6$$ którzy pobierają kierownicy po 10 %. A pracowników gnają do porządków bo bę żedzie audyt 6$$. A sami siedzą w biurach nie robiąc totalnie Nic.

woman

Specjalista ds. personalnych w wymaganiach są: prawo jazdy i gotowość do wyjazdów służbowych, na tym stanowisku macie do dyspozycji samochód firmowy czy nie? Jak często zdarzają się takie wyjazdy?

@woman

Nie ma żadnych wyjazdów ani często. W większości ofert o pracę tylko przeklejki są z jednego szablonu, tylko stanowisko zmieniają.

woman
@man

Jeszcze Cię podpytam, czyli praca w biurze tak? Zdarza się u was możliwość zdalnego czy nie bardzo? W jakich godzinach pracujecie 8-16?

@woman

Oczywiście że w biurze od 7 do 15, chyba że uzgodnisz sobię inne godziny. Obecnie zdalnej pracy nie ma. Praca spokojna nie wymagająca.

Aleksandra
@man

A hybrydowo też się nie da pracować? Taka praca to chyba nie wymaga ciągłej obecności w biurze? Były jakieś rozmowy na ten temat?

@Aleksandra

Nie wiem czy się nie da. Jednakże polityka firmy jest spójna co do wszystkich pracowników. Nie ma siedzenia w domu.

Kitla
@woman

w ogłoszeniu jest podana lokalizacja Osła. Podejrzewam,że to nie błąd w ogłoszeniu więc co to za miejsce?

@Kitla

Wystarczy chwilę poszukać w Google i : Osła (gmina Gromadka) na terenie dawnego radzieckiego lotniska wojskowego, które zostało wiele lat temu zlikwidowane i przekształcone w tereny inwestycyjne (działa tam podstrefa Krzywa, należąca do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej)

lego
@man

no i bardzo dobrze, ja tam wole z biura, zrobisz co trzeba i wolne, jedyne co mnie by interesowało na ile są elastyczni co do godzin pracy, bo w sumie jakby tak o 8 czy 8.30 zaczynać można było, to bym się nie obraził ;)

wax
@lego

no jak cię zaproszą na rozmowę to możesz w sumie podpytać, ale jak wszyscy maja stałe godziny, to raczej trzeba się dostosować według mnie

blika
@wax

a reszta biurowych 7-15? chodzi mi o kadry..

Haha
@man

Nie przeklejają tylko na stanowisku specjalisty ds. personalnych trzeba się przemieszczać: czasami chociażby do urzędu pracy, do centrali w Czarnkowie lub oddziału w Czarnej Wodzie, czy Gromadce nie mówiąc już o wyjazdach na targi pracy itd. "Praca spokojna niewymagająca" i tu tez zonk, bo widać, że nie masz pojęcia o jakim stanowisku w ogóle się wypowiadasz ...

Kandydatka
@Haha

a Ty pracujesz na tym stanowisku? może znasz jakieś szczegóły? to że trzeba po okolicy się przemieszczać to spoko, a zdarzają się jakieś dłuższe i dalsze wyjazdy?

@Haha

W dzisiejszych czasach to już chyba papiery do urzędu elektronicznie się wysyła prze skrzynkę ePUAP a przynajmniej warto poczytać jak to działa. A co pani na tych targach pracy oferuje ? przecież tu same pozytywne komentarze i do pracy ludzi szukać nie trzeba do Steico walą oknami i drzwiami. :) :)

Na tej stronie internetowej ich jest oferta na operatora maszyn, czy przyjmują kobiety? A jeżeli tak, to bym chciała wiedzieć tak z pierwszej ręki, jak obciążająca fizycznie jest praca. Ciężko się przyzwyczaić?

Wron

Firma moim zdaniem dobra. Dają dużo dodatków których gdzie indziej mi pracodawcy nie dawali. To duży plus. System czterobrygadowy co jest moim zdaniem minusem bo ciężko się pracuje w taki sposób no ale co zrobisz takie życie nie pierwszy raz tak pracuje i jakoś tam daje radę. Ogólnie steico moim zdaniem ma dużo plusów co dobrze o nich świadczy no i ludzie są wporządku a to też ważna kwestia.

@Wron

O jakich dodatkach mowa jeśli mogę spytać?

Aleksandra
@Wron

A jak się pracę zaczyna to jakieś szkolenie wstępne się przechodzi czy raczej uczą starsi stażem pracownicy? Ogólnie to można tutaj liczyć na zdobycie nowych umiejętności właśnie poprzez jakieś szkolenia?

Ambroży
@789g

Dużo tego jest, więc wypisywanie z pamięci zajmie sporo czasu. Jak coś to postaram się napisać co kojarze ale zobacz na stronie czy o tym nie piszą. Na pewno wątek niżej coś pisali o tym ale jest szansa, że nie wszystko tam jest

Hardy
@Ambroży

Widać Ambroży się zawiesił i nic nie napisał. Pracowałem tu jakiś czas temu i z tego co pamiętam odnośnie benefitów to były wczasy pod gruszą, darmowe dojazdy do pracy, bony świąteczne i ubezpieczenie na życie. Tam tego było chyba nawet więcej, ale szczerze to nie pamiętam, a nie chce skłamać

@Hardy

Jeszcze niżej znalazłem komentarz o tym, że oferują trzynastki, dodatki stażowe, wyjazdy i karnet sportowy. Brzmi całkiem ok.. i co w ogóle wchodzi w np taki karnet sportowy?

789g

A masz porównanie jak to wypada na tle innych firm? Te benefity to taki standard, czy jednak są porządne?

789g

No i mam nadzieję, że rzeczywiście z kartą sportową przyjdą jakieś aktywności sportowe xd

Zostaw merytoryczną opinię o STEICO Sp. z o.o. - Czarnków

• Jak się pracuje w STEICO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy STEICO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 143.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEICO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 19 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STEICO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w STEICO Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STEICO Sp. z o.o.