Opinie o Ponar w Żywiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Ponar. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ponar o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ponar w Żywiec

Smith

Nie . Wszyscy pracownicy fizyczni mają płacone uczciwie tz brutto-netto od całości bez prokury.

Borys

Witam proszę o konkretną odpowiedz na Jamie zarobek mixed liczyc sredniej klasy spawacz bo spawanie w ponarzekać konkretne Ale jakie zarobki 2500 zł na ręką można zarobić bez nadgodzin ?

marek

I znów zaczynają kombinować z wypłatami, nie przelewają kasy w terminie, A kasę dają w dwóch ratach,

Zatrute pióro

PONAR ŻYWIEC.... WYPOWIEDZ POWINNA BYĆ SPÓJNA, RZETELNA I NIENASYCONA EMOCJAMI. ZACZNĘ, WIĘC OD PLUSÓW Z PERSPEKTYWY PRACOWNIKA BIUROWEGO: +WYPŁATY ZAWSZE W TERMINIE +OPIEKA BHP-OWCA (CO NIE JEST OCZYWISTE W INNYCH FIRMACH) +CAŁKIEM PRZYJEMNE PACZKI ŚWIĄTECZNE +ODZIEŻ ROBOCZA A DLA PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH ORAZ DLA BIUROWYCH :POLARY, OKULARY, KASKI, BUTY ITD. +CORAZ MŁODSZA KADRA +PRACA OD 6-14,7–15 LUB 8-16 (MOŻNA SIĘ DOGADAĆ) +FIRMA SIĘ ROZWIJA – NOWE PROJEKTY, WDROŻENIA, SYSTEM ITP. +PAN PREZES – POMIMO NIECIEKAWEJ OPINII JEST OSOBĄ O OTWARTYM UMYŚLE I WIELU POMYSŁACH – SZKODA, ŻE JEST RZADKO, KRÓTKO I NIE WIDZI...WIELU RZECZY MINUSY: -BRAK SZACUNKU DLA PRACOWNIKA, JAKO CZŁOWIEKA I WSPÓŁPRACOWNIKA (GROŹBY, KRZYKI I POGRÓŻKI) -CIĄGŁY STRES I SZKALOWANIE -OBIECANE PODCZAS ROZMOWY WARUNKI, NIESTETY NIE SĄ SPEŁNIANE -NIE SZUKA SIĘ PRACOWNIKA NA STAŁE – SZUKA SIĘ ZAPEŁNIACZY DZIUR -PROBLEMATYCZNE ROZLICZANIE DELEGACJI – KADROWY ZAPĘDZA SIĘ W INTERPRETACJI PRZEPISÓW -BRAK SZACUNKU DLA PRACOWNIKÓW JUŻ PRACUJĄCYCH – NOWI SĄ TRAKTOWANI NA RÓWNI LUB LEPIEJ -WYPŁATA W FORMIE PROKURY – NIE WLICZA SIĘ DO EMERYTURY, PRACOWNIK SAM PŁACI PODATEK – A DYREKCJA STRASZY – ŻE ZABIERZE ZA BYLE PRZEWINIENIE -PŁACA PRACOWNIK ÓW BIUROWYCH TO NAJNIŻSZA KRAJOWA (LUB 2000 BRUTTU) + PROKURA -BRAK MOŻLIWOŚCI ROZWOJU – SZKOLENIA I KURSY – TYLKO DLA WYBRANYCH -PLOTKARSTWO I WSZECHOBECNE DONOSICIELSTWO -SZEROKO POJĘTY SEKSIZM – GORSZE TRAKTOWANIE OSOBY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ -DYREKTOR PRODUKCYJNY, OSOBA, KTÓRA MOGŁABY TEN ZAKŁAD WZNOSIĆ NA WYŻYNY... NIESTETY MA WŁASNE ZAJĘCIA -JEST TEGO JESZCZE TROCHĘ, ALE PO CO? POLECAM KAŻDEJ MŁODEJ OSOBIE, KTÓRA CHCE ZDOBYĆ DOŚWIADCZENIE, ZOBACZYĆ ZRÓŻNICOWANĄ PRODUKCJE – OBRÓBKĘ SKRAWANIEM, SPAWANIE, GALWANIZACJĘ I PRODUKCJĘ MASZYN. TO NAPRAWDĘ CIEKAWA FIRMA Z PIĘKNĄ HISTORIĄ. NIESTETY JEŚLI SZUKA SIĘ PRACY NA STAŁE – NA DŁUŻEJ, LEPIEJ ROZGLĄDAĆ SIĘ ZA CZYMŚ INNYM. POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW, W PONARZE JEST WIELE ZDOLNYCH I DOŚWIADCZONYCH OSÓB, PRAWDZIWYCH SPECJALISTÓW. I TO Z NIMI MIŁO SIĘ WSPÓŁPRACUJE. ZARÓWNO NA HALI JAK I W BIURACH. i cytując użytkownika Nemezis : "Stabilna sytuacja? Brak rotacji? Świetna atmosfera? Fałszywy PR nigdy sie nie obroni. Ludzie którzy wiedza jak wygląda praca w tej firmie patrzą na to forum z dużym dystansem" muszę się niestety zgodzić. Życzę wszystkiego co najlepsze !

Rob
@Zatrute pióro

No dobrze, ale skoro do najniższej krajowej dochodzi prokura, więc na pensję chyba nie ma co narzekać? 2500 czy 3000 zł na czysto, jak na krajową średnią to chyba całkiem uczciwe pieniądze dla biurowego pracownika, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalne realia. Pozdrawiam.

ikar
@Rob

Bzdura totalna.... Na czysto 2500 zł świetnie to brzmi. Co z tego... jak przy kolejnym rocznym rozliczeniu muszą zapłacić podatek od tego, a w dzisiejszych czasach, gdy żyjemy od wypłaty do wypłaty stanowi to duży problem i stres dla całych rodzin, gdy przychodzi kwiecień i musza pożyczać na podatek. To jest tylko zwykłe "mamienie" ludzi na rozmowach kwalifikacyjnych, że na "czysto" dostaną więcej. Nie wspomnę o tym, że wszystkie składki idą tylko od kwoty podstawowej, więc zapomnij o emeryturze. Podsumowując, 2500 zł na czysto ale na NORMALNĄ UMOWĘ O PRACĘ to i owszem. Nie byłoby narzekania i całej dyskusji na tym forum.

zatrute pióro
@Rob

Żeby wraz z prokura mieć 2500tys to trzeba się nieźle nagimnastykować...

Dzidek
@ikar

Jesli ktoś sie nie orientuje - podatek od prokury wynosi 19%. Przykład: 500zl prokury x12 miesięcy = 6000zl. Czyli podatek wyniesie 1140zl. Dla pracownika biurowego wyplata wynosi 2000 brutto czyli ok 1460zl "na rękę" + 500zl prokury.. Niby 2000....ale należy pamiętać o prokurze której nie zapłacimy z 1wyplaty... Czyli w maju albo mamy nazbierane pieniądze albo 2000-1140.... Zostaje 860 ! A co z osobami które dostaly 1500zl prokury .. Można przeliczyć sobie i zastanowić się czy warto... Może lepiej poszukać dłużej a czegos konkretnego ..... Po cóż to komentować.... Nadmienię ze żeby dostać prokurę należy popracować kilka miesięcy.

Ilekroć
@Dzidek

stanowisko produkcyjne 1411 netto

ktoś
@Zatrute pióro

może ty dostajesz w terminie wypłate ja nie raz słyszałem że był :poślizg : kilku dniowy i to nie od jednej osoby z biura

Nemezis

Zastanawia mnie jedno skad w was tyle kłamstwa i obłudy drodzy pracownicy. Stabilna sytuacja? Brak rotacji? Świetna atmosfera? Fałszywy PR nigdy sie nie obroni. Ludzie którzy wiedza jak wyglada praca w tej firmie patrzą na to forum z dużym dystansem. Skoro jest tak cudownie dlaczego tylu młodych, wykształconych i pracowitych ludzi po prostu ucieka z tej firmy... bo obiecuje im sie gruszki na wierzbie na etapie przyjęcia, a po kilku miesiącach okazuje sie, ze to obietnice bez pokrycia. A

F
@Nemezis

Masz racje A.

Jestem pracodawcą od 26 lat. Mam świetną załogę - 65 pracowników, którzy identyfikują się z zakładem pracy. Nie boję się zatrudniać ludzi mądrzejszych ode mnie, nie boję się delegować kompetencji. Większość decyzji podejmowanych jest przez kierowników działów bez zasięgania mojej opinii i oczekiwania na zgodę. Ja zajmuje się tylko strategią i stosunkami międzyludzkimi i atmosferą w firmie. Przy tym czym się zajmuję korzystam z wiedzy i doświadczenia kierowników. Nie jest dla mnie żadnym problemem przyznać pracownikowi rację czy Go przeprosić gdy np. moja ocena była krzywdząca. O tym jak moi pracownicy są traktowani świadczy fakt że w zeszłym roku nikt nie odszedł... Zarobki w mojej firmie to od 1800 zł na rękę dla nowo przyjmowanego pracownika do ponad 9000 zł dla najlepszych specjalistów. Zapewniam świetne warunki socjalne, wynajmuje halę sportową 2 x w tygodniu po 2 godź. żeby mogli sobie pograć w piłkę halową, finansuję wyjazdy na turnieje, stroje sportowe, piłki. W firmie jest kasa pożyczkowa w którą włożyłem 100.000 zł , a którą zarządzają sami pracownicy. Dodatkowo finansuje pracownikom obiady (catering). Oczywiście gdy pracownik ma jakiś problem, w którym mogę mu pomóc to też staram się iść na rękę - pożyczyć np. samochód ciężarowy do przeprowadzki , czy przewozu materiałów, elastycznie ustawić godziny pracy itp. W zeszłym roku zarobiłem po zapłaceniu podatku dochodowego 3,8 mln zł. z czego na swoje potrzeby wypłaciłem około 80 tyś zł, a resztę pozostawiłem na rozwój. Daje słowo że nie napisałem ani słowa kłamstwa. Uważam że uczciwość, rzetelność, szacunek dla innych w dłuższym horyzoncie czasowym po prostu się opłaca i przynosi gigantyczny kapitał zaufania, który przynosi wymierny dochód.Nie musiałem tego wymyślać - to wszystko leży w mojej naturze a ja tylko zorientowałem się w pewnym momencie że te cechy + pracowitość, cierpliwość, żelazna konsekwencja, umiejętność oceny ryzyka, intuicja i zdrowy rozsądek przynoszą rozwój i sukces. Piszę to nie dlatego by komuś "świecić w oczy", przechwalać się itd. Chcę jedynie pokazać że w Polsce też coś można zrobić, oczywiście nie z dnia na dzień i nie trzeba przy tym kraść, oszukiwać i wykorzystywać pracowników. Pzdr.

rex

Ile można wyciągnąć jako elektronik w UR? i jak robota?

Maro

Witam. Od kąt pis dostał się do władzy obiecali nam podwyżki dadzą paczki na święta i dostaliśmy super polary.

Pakiety ? Chyba internetu w telefonie hihi chyba że ci w kadrach to ok zwracam honor

FORBES

Odpowiedź na Olek miała być dla tamerek.

Olek

Fakt że nie sa to wysokie zarobki ,ale cos juz sie zmienia . Włąśnie dowiedziałem się że dostałem podwyżke 300 zł netto. Może to nie za dużo lecz na chwile obecna jestem zadowolony.

ks
@Olek

Czyli dostałeś jakiś tam "activ" i się cieszysz za kórego teraz będziesz gonił świątek piątek i niedziela bo niedziela jest obowiązkowa w tym posranym zakładzie pokazujcie dalej jak się robi by dostać pare złotych za chwilke z zakładu nie wyjdziecie za niedługo będziemy wszyscy robić w soboty i niedziele bez wyjątku po 3 zm a jak wiadomu Panu dyrektorowi się nie odmawia bo pużniej chodzi obrażony na cały świat

@ks

Jak dla Ciebie podwyżka 300 zł netto to jest .....pare złotych to widze ze mam do czynienia z ....bogaczem!!! teraz mam 2500 netto czy to mało? Fakt że pracuję jedna niedziele w miesiacu , lecz znajdz mi prace w Zywcu za tą kwotę. Dodam że nie mam jeszcze rodziny więc dla singla jest ona wystarczajaca.

FORBES
@Olek

CO? To znaczy wystarczająca.Jesteś odosobnionym przypadkiem zaprogramowanym do wykonywania czynności.Jeśli przyjmujesz że 4 euro na 1h to dużo to co powiesz o swoim niewykwalifikowanym koledze z zagranicy który pracuje za 8 euro netto.A to najniższa tam stawka.Przyjmując więc że zarabiasz 4 euro 1h co jest stawką do objadu to gdzie? Twoja stawka za pracę.Akceptując takie wynagrodzenie udawadniasz że jesteś zadowolony a to z kolei rzutuje na wynagrodzenie innym twoim kolegom. Reasumując.Pracujesz za tzw.Wikt a gdzie?opierunek.Za wikt i opierunek pracują:Przestępcy,niewolnicy,ćpuny itp.Więc kim? Ty jesteś.

mp

fachowcy wysokiej klasy swiatowej mechanicy elektrycy i biuro konstrukcyjne pracowale w Ponaze 13 LAT ale za pensie nie utrzymiesz rodziny ani nie zalozysz pozdrawiam i szacun

Olek

Dlaczego tak narzekacie na płace? ja jako fizyczny mam na rękę 2200 i tak prawde mowiąc za ciężko nie pracuję . Przeciez w żadnym zakładzie nie płaca za ....przychodzenie do pracy !!! Nie ma pracy w okolicy to ciesze sie tym co mam !!Coś sie zmienia w zakładzie na lepsze od kiedy na stanowiska kierownicze zatrudniaja osoby znające się na swojej robocie a co najwazniejsze .....słuchające pracowników z długoletnim stażem , nie zgrywające wszystko wiedzacych.

m

Mojemu ojcu nie wypłacili pieniędzy za "x" miesięcy. I już raczej ich nie zobaczy!!!

xxx

W tej(usunięte przez administratora)Polsce to jedynie rolnicy ,gornicy i lekarze maja jaja a reszta to same c......e

patriota

po co pracownikowi płacić więcej jak można mniej (taka jest ich logika) Kryją się przed pracownikami , że jeżdżą na drogie wycieczki , że kupują drogie samochody ,że budują wille pod wynajem , a dla pracownika nie ma .Widzę w paru firmach od środka i obrzydzenie mnie bierze na takich przedsiębiorców.A pracownik straszony ,ze ciężko ,ze nie ma ,że firmę może trzeba zamykać zgina grzbiet w strachu coraz bardziej (dopóki nie pęknie).Niestety większość ludzi ma w sobie coś z wystraszonej ofiary .... a cwani to wykorzystują!

A ty normalny w ogóle jesteś? ...bo z tego bełkotu wynika, że chyba nie. Wypisujesz jakieś herezje na wszystkich możliwych forach o wątpliwości istnienia naszego kraju i o innych bzdurach, które nie dają ci spać po nocach. Nie chcemy tutaj takiego bełkotu. Od tego nie jest forum, a już na pewno nie to! Proponuje psychiatrę, na psychologa to chyba już za późno.

?

I wiater wieje na CV które zostały złożone przez ludzi a poza tym nic więcej,które i tak nigdy nie zostaną przeczytane tylko automatycznie wyrzucane do kosza lub likwidowane na niszczarkach:(

nik

Odnośnie dyrektora .. to jeśli mu robisz dobrą robotę to na pewno nie masz z nim problemów. Facet ma dużo na głowie nie ma się co dziwić , że czasami jest jaki jest:)

?

Ja składałem podania i nic nie dzwonią ?

Zostaw merytoryczną opinię o Ponar - Żywiec

• Jak się pracuje w Ponar?

Zobacz opinie na temat firmy Ponar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ponar?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ponar?

Kandydaci do pracy w Ponar napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ponar