Opinie o Ponar w Żywiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Ponar. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ponar o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ponar w Żywiec

Ogolnie zaklad jest [usunięte przez moderatora] w kosmos tylko zeby placili w terminie. A kolega dobrze napisal, tu mozna nauczyc sie naprawde duzo. To jest jak warsztaty szkolne, nauczysz sie a potem-ucieczka do innego zakladu :)

pracujący przez 2 lata

Witam. Nie wiem jak teraz w Ponarze jest, ale zanim się zwolniłem ok.1,5 roku temu to specjalnie narzekać nie można było. Zarobki: niższe niż u innych, praktycznie dołek na pod beskidziu ale nie tragicznie, Oni udawali, że nam płacą a my udawaliśmy, że pracujemy - piszę w czasie przeszłym ponieważ 50% mojej zmiany się zwolniło. Dyscyplina: Totalne 0, Mam porównanie z Famedem(gdzie był horror - gdy nie było roboty to mistrz zmiany-lewy [usunięte przez moderatora] po ochronie środowiska- organizował mniej lub bardziej głupie zajęcia. A tu w Ponarze? Maszyna puszczona, posuw 0, kto chciał ten robił - chyba, że było coś innego. I 2 lub 3 zmiana leci - pogawędki, piwko, nieraz pieczona kiełbaska, frytki, nieraz wódeczka. I tak każdy z nas miał jakieś plany na przyszłość nie związane z Ponarem jak np. dokończenie studiów itd. - więc kto by się spuszczał. Jak grafik nie pasował to L4 - ja w ciągu 2 lat wielokrotnie przechodziłem grypę żołądkową. A przy tym wszystkim i tak pod względem dyscypliny było się na wysokim poziomie jak na realia tego zakładu - 30-40% załogi nałogowych alkocholików. Mistrzowie zmian: to przynajmniej osoby znające się w pewnym stopniu na robocie - mam porównanie z tym [usunięte przez moderatora] z famedu - gdzie dwudziestu kilku letni gówniarz kazał wszystkim mówić sobie dzień dobry - sam miał 0 pojęcia jakichkolwiek technicznych aspektach pracy. W Ponarze ogólnie byli w porządku. Kierownik: O powiedzonakch [usunięte przez moderatora] i jego angielskim poczuciu humoru można napisać książkę, po latach przynajmniej jest się z czego pośmiać. W sumie zawsze się miało to poczucie, że za tą stawkę robi się za mało roboty, żeby móc narzekać i jednocześnie za dużo aby cię zwolnili. Jeżeli ktoś chce przysłowiowo "przebiedować" jakiś okres np. zanim skończy szkołę i przy tym się czegoś nauczyć - co w tym zakładzie ma gwarantowane to może spróbować. Wiadomo, że dla osoby szukającej stałej i dobrej pracy, nie będącej przy tym wszystkim alkoholikiem Ponar to niewłaściwe miejsce. Ale tymczasowo na pewno wolałbym tam pójść niż do Famedu. Pozdrawiam resztę pozostałą z 4-brygadówki. Wiem, że tam jesteście. Były Pracownik.

[usunięte przez moderatora] To może kolego by [usunięte przez moderatora] zrobili z pracownikami zebranie i powiedzieli na czym stoimy i kiedy będą wypłaty a nie tylko [usunięte przez moderatora] Druga sprawa, jak w każdym mechnizmie tryby się zazębiają a tu się już nie zazębiają od roku(chodzi o płatności) czyli co? Nikt z kontrahentów nie płaci od roku??? Z tego wynika że jesteśmy instytucją charytatywną. Kto pracuje na wydziale to faktycznie widzi że nic nie wychodzi z zakładu :I

URGENT

[usunięte przez moderatora] Choc wiem, ze to was naprawde nie interesuje, to fakt ze nie ma terminowych wypłat ostatnio, nie wynika z tego ze ta kase ktos przezarł, bo tej kasy poprostu nie ma, bo jak ma byc, jak nie płaca w terminach kontrahenci. Ale tego tez nie dowiecie sie z internetu, ani z innych rownie rzetelnych i aktualnych zrodeł. Dziwne, że wszyscy o tym wiedzą, tylko WY nie..... !!!! O wiele latwiej jest przeciez obsmarowac [usunięte przez moderatora] Zycze Zarzadowi zgranej i porzadnej zalogi, niestetety jak w każdej rodzinie, zawsze znajdą sie czarne owce. Pozdrawiam.

stary pracownik

[usunięte przez moderatora] Wypłat dalej nie ma a zbliża się już koniec miesiąca!!!! Nie można też powiedzieć, że nie ma pracy i nie ma pieniędzy bo pracujemy na 3 zmiany i nawet w soboty... [usunięte przez moderatora]

[usunięte przez moderatora] Pamiętaj że kij ma dwa końce i jak ludzie będą dostawać kasę terminowo to i dla zakładu będą pracować rzetelnie. A tak jak nie mają za co zapłacić rachunków w terminie i muszą płacić odsetki to tak samo [usunięte przez moderatora] ten zakład, jak zarząd ich.

biedak

witam, kto ktolwiek wie cos o kasie bedzie wogole w tym miesiacu? Czy to juz koniec

poinformowany

do PRACOWNIK SZANUJACY PRACE- no to pracuj za darmo -bez wypłat. Zapoczątkuj nowy ruch społeczny - pracę bez wynagrodzenia!!! Pracodawcy się będą cieszyć a bezrobocie diametralnie spadnie w Żywcu i okolicach!!! Wypłatę w terminach w Polsce gwarantuje Kodeks Pracy. Jeżeli jej nie ma to jest jawne łamanie prawa. Nie ma co mówić, że "białe jest czarne" i odwrotnie... Źle się dzieje w Ponarze i będzie jeszcze gorzej bo ludzie tacy jak ty są zadowoleni... za chwilę nie będzie wypłat w ogóle a będziecie robić i mówić, że kiedyś będzie wypłata a... prezes będzie się tylko śmiał (już obecnie się naśmiewa z pracowników i całej sytuacji z wypłatami... a procenty rosną na prywatnych kontach)

PRACOWNIK SZANUJACY PRACE - 2010-10-18 14:52:17 to się zwolnij przeciez tyle jest ofert pracy w zywcu i okolicach... a gdyby nie ten biedny ponar i biedny famed to dopiero bys zrozumial co to znaczy bezrobocie... Fajnie sie mowi, ale rzeczywistosc jest inna gdy ma sie prace, a inna gdy nie ma sie szans na jakakolwiek. Masz racje lepiej nie miec kasy niż mieć za 3 tyg. :) Z choinki sie urwales koles, albo z Londynu wrociles. Kolego nikt Ci nie mówi (pisze) że komuś kasa nie pasuję ale chyba troszkę idzie się [usunięte przez moderatora] jak masz rachunki do zapłaty a tu Prezesi i Dyrektorzy chodzą i [usunięte przez moderatora] Cię jakby nigdy nic się nie stało. Każdy zrozumie jak nie ma roboty ale robota jest! Ale pozytyw tego forum jest taki że chyba ktoś to czyta bo kiedyś dostawali tylko wybrańcy a teraz dostają (prawie) wszyscy zaliczki po równo.

PRACOWNIK SZANUJACY PRACE

pracownik Ponaru

Tak kasa poszła ale chyba do prezesa i dyrektorów!!!!!! Żaden pracownik fizyczny jeszcze pieniędzy nie otrzymał nie wspominając o biurowych, którzy zawsze dostają na końcu prawie z miesięcznym opóźnieniem!!! W tej firmie już od dawna nie ma czegoś takiego jak wypłata w terminie na 10-ego. Już nikt nie pamięta, że kiedyś tak było(no może wybrani...).

do niby fizycznego

wez se lepiej sprawdz, bo kasa juz poszła do wszystkich, a nie pisz bzdur

pracownik fizyczny

Popieram przedmowce , zgadzam sie z pomyslem aby produkcja snatela na kilka dni. Prawda jest taka ze nadal nie ma przelewow na nasza ciezko wykonywano prace ktora jest i jej przybywa, dziekuje i pozdrawiam ponarowcor

umysłowy prac

Zgadza się bo nikt w tej firmie nie będzie pracował jak nie będą płacić w terminach... Ale zawsze znajdą się osoby, które siedzą cicho i się boja upomnieć o swoje i jeszcze na forach piszą jak to jest dobrze. Pracownik biurowy napisał prawdę- ja też się pod tym podpisuję. Wypłat dalej nie ma dla pracowników umysłowych... Wiec można srać w to gniazdo bez wyrzutów sumienia bo i co to za gniazdo...???

ghj

do pracownik biurowy - to kwestia czasu, a bedziesz podpisywac sie na tym forum: byly pracownik biurowy. Nie sraj we wlasne gniazdo i nie sprzedawaj falszywych informacji.

DSF

DLA ZAINTERESOWANYCH !!!!!!! FIRMA PONAR NIE JEST W UPADLOSCI. WIELE OSOB MYLI FIRME PONAR Z FAMEDEM, DLATEGO CZESTO KRAZA WSROD LUDZI MYLNE INFORMACJE.

pracownik biurowy

Ad. 1 i 2. Nie wiem bo krążą różne opinie. Trudno powiedzieć... Ad. 3 i 4. NIE, NIE tak jak we wpisach wyżej od roku pracownicy umysłowi nie dostali wypłat w terminie. Spóźnienia sięgają kilkanaście dni, rekord to ponad miesiąc. W tym miesiącu umysłowi jeszcze nie dostali wypłat. Natomiast pracownicy fizyczni także nie dostają w terminie ale dostają przed umysłowymi. tak jak napisałem w tym miesiącu fizyczni dostali zaliczki a umysłowi w ogóle kasy nie maja. Ad. 5 Może i niektóre osoby dostają wypłaty w terminie ale oficjalnie nikt się do tego nie przyznaje. Ad. 6. Jak do tej pory składki odprowadzają chyba prawidłowo ale w momencie wypłat więc też opóźnione jak będzie dalej zobaczymy. Ad. 7 Tak są przyjęcia do Ponaru ale odradzam pracę bo nie płacą w terminach i nigdy nie wiadomo kiedy będzie wypłata. Praca sprowadza się do tego, że nie wiadomo kiedy będziemy pracować bez wypłaty albo tylko na zasadzie zaliczek. Sytuacja może okazać się taka jak w Famedzie... Ad. 8 Produkcja się zwiększyła więc wygląda, że sytuacja z brakiem wypłat w terminie to jakieś nieczyste zagrywki prezesa! To moja opinia i jest w 100% prawdziwa...

???

To jak to jest z tym Ponarem? Niech ktoś napisze uczciwie prawdę. To forum to opinie o pracodawcach. Te opinie mogą przydać się wielu ludziom którzy np. poszukują pracy. Niech ktoś odpowie uczciwie na poniższe pytanie: 1 Czy firma jest postawiona w stan upadłości? 2 Czy może tylko jedna ze spółek jest postawiona w stan upadłości a na jej miejsce powstaje druga (np. dostawcy materiału już nigdy nie odzyskają pieniędzy)? 3 Czy wypłaty są płacone w terminie dla pracowników umysłowych? 4 Czy wypłaty są płacone w terminie dla pracowników fizycznych? 5 Czy tylko niektórzy dostają wypłaty w terminie? 6 Czy odprowadzane są składki na ZUS i do OFE (np. nie zaniżone żeby się ktoś nie zorientował)? 7 Czy są przyjęcia do Ponaru? 8 Czy zwiększa się produkcja? Niech ktoś się wypowie z pracowników umysłowych i ktoś z pracowników z produkcji.

gosc

Ludzie nie [usunięte przez moderatora] bo nie placa w terminie i tak jak ktos pisal, fizyczni dostali zaliczki a umyslowi wogole kasy nie maja. Slepy by [usunięte przez moderatora] zauwazyl ze robota jest i sie ruszyla wielkimi krokami bo nawet ludzi zatrudniaja bo nie moga sie wyrobic!!! Ale jak sie jest kretynem ktory przychodzi w sobote i niedziele do roboty a potem sie narzeka ze wyplat nie ma to z checia bym mu [usunięte przez moderatora] w ten glupi tepy ryj. Dalej barany [usunięte przez moderatora] w czynie spolecznym. Zero organizacji. Zaloze sie ze jakby produkcja stanela na jeden (dwa) dni to kasa by byla w ciagu jednego dnia na kontach. A tak to dalej narzekajcie glupie [usunięte przez moderatora]

Dex piszesz, że Ponar nie spóźnia się z wypłatami! Jest już 15 dni po terminie i pracownicy biurowi wypłat nie mają a nawet wydziałowi nie dostali całej wypłaty!!! Ładne mi to spóźnienia o kilka dni!!! Syf i wyzysk pracowników i tyle!!! A ty dex piszesz bzdury, bo jestem pracownikiem biurowym i wiem jak jest na prawdę w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Ponar - Żywiec

• Jak się pracuje w Ponar?

Zobacz opinie na temat firmy Ponar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ponar?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ponar?

Kandydaci do pracy w Ponar napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ponar