Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Matti

w ogole ci co na telefon biora to moze czy potrzebni sa w pracy. niech se w domu siedza i robia na zdalnej. tylko niech mniej zarabiaja bo nie jada kilometrow nie wyrabiaja do pracy a wiekszosc to bogaci co mieszkaja poza miastem bo ich na to stac.

Jack

Od jakiegoś czasu mocno hałasuje. Również po 22giej. Całą noc i za dnia miarowe buczenie... dziwna częstotliwość. Po zamknięciu okna też słychać. Tylko inaczej. Nie do wytrzymania.

Jack2
@Jack

Właśnie ucichł po dwóch dniach ciągłego buczenia. Tylko czekać, aż znowu zaatakuje.

Jack2
@Jack

Po niecałym dniu przerwy znów zaczęli... masakra

Uzurpator

Są plusy i minusy. Na plus benefity. Nie znam innego pracodawcy który ma taki pakiet socjalny dla pracowników. Wynagrodzenie na czas. Jak patrzę na średnie zarobki to tu najgorzej się nie zarabia. Choć mogło by być z tym lepiej ze względu na ciężko wykonywaną pracę. ( konfekcja). Co do negatywów. Napewno wszechobecny nepotyzm. Masz doświadczenie, wykształcenie ale brakuje Ci znajomości to zapomnij, że awansujesz. Większość ludzi branych do biur po znajomości nie mają zielonego pojęcia na temat wykonywanej pracy. Następnie wszelkie niepowodzenia są zrzucane na ludzi na najniższych stanowiskach ( robotniczych). Wszędzie są również ludzie - konfidenty (tfu) którzy wchodzą majstrom w (usunięte przez administratora) jak się tylko da by sobie polepszyć. (usunięte przez administratora) o co tylko się da. System 4 brygadowy męczący. Ciężko pogodzić życie prywatny z systemem pracy. Premia kwartalna poprzez ciągłe podnoszenie norm niezwykle trudna do osiągnięcia. Ogólna propaganda jak w ZSRR. Próbują otumanić ludzi na produkcji, że zakład idzie prężnie naprzód żeby lepiej się pracowało dlatego im normy podnoszą. Inwestowanie w pomieszczenia socjalne z którego ludzie nie korzystają bo po prostu nie mają czasu. No chyba że pracownicy umysłowi. Oni mają czas żeby zjeść jak człowiek

Urszula
@Uzurpator

A to co wchodzi w skład tego socjalu? Mówisz że atmosfera w pracy nie jest najlepsza, czy firma coś robiła żeby to poprawić? Przecież to też wpływa na jakość pracy. I jak to ludzie nie maja czasu korzystac z pomieszczen socjalnych - przerwy są takie krótkie?

Kyos
@Uzurpator

Umyslowy umyslowemu nie rowny. Ja i wielu moich kolegow w biurze konstrukcyjnym (usunięte przez administratora) za 2. Wyplata z 1 tys. wiecej niz stanowisko robotnicze, mgr eng elektryk 9 lat doswiadczenia. 2x wyjscie na kawe i na stolowke, oczywiscie 20 min na to. Inaczej trzeba zostawac i odrabiac. Niezly korpo program. Wszystko co zle to biuro konstrukcyjne. Zarobki przecietne w porownaniu do Polski, ale najgorszy stres zwiazany z projektami i datami ich realizacji, robisz za 2 osoby.

Były
@Kyos

Przeciez to jest norma ze wielu jest pracownikow po studiach i pracuja na stanowiskach robotniczych. A technolodzy sa po samochodowce.

TC
@Były

u nas tez modne jest srednie wsrod umyslowych ale kolejowka akurat prym wiedzie. A sa i mistrze co ............

czasowy
@TC

tu stomil nadal i ciagle smieszne tematy zwiazane z mqp ludzie po kilka lat tam uczyli jak z zaloga trza a nic sie nie zmienia. lata 90 te sa tam po dzis dzien zapewne.Kurs w firmie liczy sie bardziej niz studia. Szkolenie lepsze niz wyksztalcenie .

@Były

tak slyszalo sie ze ogrom ludzi na stanowiskach umyslowych ma tylko srednie szkoly a mimo to sa awansowani . Czy w tej firmie nie liczy sie wyzsze wyksztalcenie?Sporo osob z produkcji takie wlasnie ma. Smieszne kursy sa wyzej oceniane niz dyplom wyzszej uczelni?

Tak faktycznie

Obecnie srednia płaca w kraju wynosi około 6.600 brutto co wynosi około 4,760 złotych netto czyli na rękę. Ciekawe ilu pracowników tej firmy otrzymuje taką kwotę na wypłacie.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Oponek

pisze z pytaniem przeciez jeśli są postoje na produkcji to pracownikom fizycznym nadawane są wolne w postaci wolnego systemowego i urlopów wypoczynkowych . A pracownicy umysłowi w biurach siedzą i pracują? Czy jest to jedna zmiana to pracownicy z produkcji już traca dzień wolnego w przypadku kilku dni więcej tracą odpowiednio więcej wolnego. Co robią pracownicy umysłowi? Czy oni nie mogą brać wolnego?Ale to im by schodzilo z uw. I z tego co tu się czyta ta praca z domu brana przez nich to też jest fajna sprawa. Czy równi są ludzie z produkcji z tymi z biur? Dlaczego fizyczni sa odsyłani na wolne a umysłowi nie?Skoro produkcja jest mniejsza lub nawet przez kilka zmian jej nie ma a oni "pracują"?

Ha Ha ona
@Oponek

Przecież to jest norma. Robotnicy na wolne a stanowiska umysłowe mają pracy że hoho....... i w biurze tylko hihi haha plotki

robolek
@Ha Ha ona

tak my robimy produkcje pracujemy fizycznie a jak jest postój to wlaśnie to my mamy wykorzystac swoje wolne. CZEMU UMYSLOWI NIE IDA NA WOLNE AZ TYLE MAJA PRACY KIEDY NIE MA PRODUCJI? CO ORGANIZUJA CO PLANUJA CO ANALIZUJA CO ROBIA?Zawsze ten robotnik jest na zero z urlopem w polowie wakacji a umuslowi coz nie sa wysylani na wolne dlaczego?

@robolek

w tej sprawie pracownicy fizyczni sa wyganiani na wolne i powinno sie zebrac jakies gremium bo faktycznie od lat sa postoje i pracownicy platform pracuja jakby nic sie nie stalo i nie dzialo i przestojow nie bylo .... a przeciez produkcja nie idzie. Co oni robia? w swoich platformach? Pracownicy z produkcji usuwani sa na wolne za porozumieniem oczywiscie. tylko moze tak by tez tych umyslowych na jakies porozumienie zapisac bo czy kalander stoi jedna zmiane czy dwa dni to ci na platformie nie traca urlopow. zacielke pracuja

ccc
@Oponek

pytałeś ich co robią? Są tematy to je realizują

Przepracowałem swoje

Tak sobie czasami zaglądam na to forum i czytam co pisza ludzie. Przepracowałem już swoje i swoje tez wiem o tej firmie o ludziach o warunkach o wszystkim mowiac krotko. I tak sobie myslę o roznorakich wpisach w materii pracy w zakladzie. O warunkach pracy ludzie pisza o relacjach pomiedzy pracownikami o przelozonych o sytuacji finansowej o wielu sprawach sie tu pisze. Niestety wiekszosc i to ogromna wpisow jest negatywa i zle swiadczaca o pracodawcy. Nasuwa sie pytanie samo przez sie skad te wpisy zle sa skad sie biora kto je pisze. wszem i wobec nalezy wyjasnic tym piszacym o firmie zle ze owszem jest jak jest tylko dlaczego akceptuja to wszystko i nie zmienia pracy tylko siedza w zakladzie i zniechecaja innych do pracy. Moze boja sie o swoje stanowisko ze przyjdzie nowy i wygryzie bo lepiej bedzie pracowal. W takim razie lepiej zle pisac o zakladzie niech nikt nie sklada swojego cv do pracy. Piszac same zle rzeczy zniechecimy reszte olsztyniakow i bedziemy pracowac wlasnie my a nie mlodzi moze bardziej lebscy moze bardziej zdolni moze bardziej sumienni i zaangazowani? Przeciez pracujecie w zakladzie wiecie jak jest a jest jak jest kazdy ma swoj rozum i wolna wole i wybiera mysli kombinuje pracuje albo nie. Jesli nie to skladam prosbe o rozwiazanie umowy o prace i majonez git. Ide sobie i szukam lepszej pracy. Skoro tu jednak pracujecie wszyscy tak zle piszacy o firmie to tylko pewnie z obawy o fale nowych pracownikow. Bardzo dobrze ze w latach 60 zalozono ten zaklad teraz pracuje tam blisko 5 tysicecy ludzi a i polowa to podwykonawcy. Bez firmy miasto lezy leza sklepy leza uslugi lezy handel wszystko pada. Podkreslam sam pracowalem na kilku wydzialach wiadomo sa temperatury jest bardzo cieplo jest ta wredna 4 brygadowka co tak zgadzam sie daje poltora dnia wolnego po 7 i nockach jest tez glosno i smrod tez panuje oczywiscie. Przeciez my to wszystko wiemy. Ale to co firma daje to duzo wiecej nie bede sie rozpisywal bo juz jak czytalem to zrobiono o bonusach . Ludzie nie piszcie zle o firmie a jesli juz to jako byli pracownicy oczyswicie zdegustowani pracodawca. A nie piszecie ze jest zle a pracujecie. Moze warto wiec nie narzekac a wziasc (usunięte przez administratora) w troki i pozukac lepszego pracodawcy. Zniechecacie ludzi do pracy a sami pracujecie gdzie tu jest logika. no chyba ze obawa o wlasne miejsce pracy jest. Trzymajcie sie narzekajacy i szukajcie roboty gdzie indziej a od mlodych prosze odczepcie sie i nie walcie tak zwanych farmazonow jak to zle i ciezko. Zwolnij sie zrob miejsce dla nowego kolegi

Lama
@Przepracowałem swoje

Człowieku zluzuj poślady, bo za bardzo się napinasz , Młodzi na te miejsce pracy mają (usunięte przez administratora) Powiedzmy szczerze, tam normalni ludzie nie pracują. Nie zliczona liczba donosicieli, nie wiesz z której strony obrobiono Tobie tyłek. Nie wspominając o menadżerze, którego wąs nie jedną muszlą trząsł., został za (usunięte przez administratora) oddelegowany do kolcowni. Taka cudowna zmiana na w/w wydziale, że 8 osób złożyło wypowiedzenie. Nie będę wspominał o innym menadżerze z UR, który trząsł tyłkiem ze strachu za każdym razem, co by się nie wydarzyło na hali.

@Przepracowałem swoje

Mobingu nie ma? Jest aż tak dobrze?Na sama mysł łep mi puchnie. Kwestia finansowa jest jak najbardziej w porządku reszta jest do zmiany .Przecież to prostaki tylko tak myślą i ciągle szukają nowych pracowników zamiast coś zmienić.Prawdziwe piekło gorąco i diabły.

Czarny
@Przepracowałem swoje

Teraz to zabłysnął jak cekin w surducie z tymi mądrościami.

Dradeel
@Przepracowałem swoje

@ Przepracowałem Po pierwsze nie masz prawa mówić ludziom czy mogą coś oceniać czy nie. Po drugie część z tych opinii pochodzi od ludzi którzy już tam nie pracują, a przepracowali swoje w tym także i ja więc wiemy jak to wygląda. Jeśli sądzisz że jakieś benefity i to co daje firma przyćmiewa to że panuje tam nepotyzm, źle się traktuje ludzi, pracujemy po 7 dni, ciągle się trzeba pilnować na każdym kroku byle jakąś złośliwa k***a nie podkablowała cię, oszukują na premiach i to jest w porządku to coś z tobą jest nie tak, a nie z ludźmi którzy to komentują. Skoro są złe warunki to firma powinna stanąć na przeciw tym problemom, zdyscyplinować pracowników aby każdy zajął się swoimi obowiązkami, karać za kablowanie I mobbing, trzymać się obiecanych premii i statutu pracownika itp. Innymi słowy robić wszystko aby ludzie tam pracujący nie byli wyzyskiwani i nie żyli w stresie który im jest do niczego nie potrzebny zwłaszcza jeśli spędzają tam większość swojego czasu.

Skromna

W aspekcie wykorzystywania urlopów , dlaczego jeśli sa postoje w produkcji tylko pracownicy fizyczni są na urlopach lub innych wolnych? Z tego cos się mowi i słyszy pracownicy na platformie mają od diabła roboty - oczywiscie ironia. Dlaczego platforma tez nie idzie na wolne tak jak produkcja?Tylko slyszy się a to dziecko zachorowało a to mąż a to żona i na telefon biorą. A my? co my jesteśmy gorsi?nam członkowie rodziny nie chorują? Ludzie z biura to nie mogą iść na wolne postojowe?Temat do personalnego co my jestesmy gorsi?

Kandydatka

Pytam o czas pracy w tygodniu i o zarobki czy się opłaca na tle miasta.

Iryss

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku Konfekcjoner opon KRUPP

Kamila
@Iryss

A co myślisz o tym, co pracownik napisał 13 kwietnia? Ciekawam, czy to realne. Jak się dowiesz z innego źródła jak jest na tej konfekcji, daj znaka OK?

Dzień dobry Jak wygląda praca jako operator CNC? Jak zarobki oraz atmosfera?

Urszula
@Kandydat

Hej, trochę czasu minęło od komentarza. Może pomimo tego że nie dostałeś odpowiedzi to sam się czegoś dowiedziałeś i mógłbyś się tutaj tym podzielić? Może byłeś na rozmowie i masz jakieś info co do pracy?

Serio powiedzcie mi

Mam pytanie jakie zarobki są.na.poczatek w.firmie oraz jakieś.dzialy polecacie jakie.odradzacie jestem w ciężkiej sytuacji i muszę iść gdzies

@Serio powiedzcie mi

zależy od działu, możesz iść na konfekcje i mieć na starcie 3700-3800, dużo nauki, i normy trzeba robić ale nie jest źle, co trzy msc premie i o nie małe, ja w marcu z dwiema premiami przytuliłem 7 tyś, a bez premii wychodzi 4100

Lidia
@pracownik

A na jakiej bazie dokładnie są te premie liczone, że tak dużo na nich można sobie wyrobić?

Pusia

Witam czy może ktoś napisać opinie o pracy na skrzydełkach.

Wypełniacz z plastiku
@Pusia

Musisz uważać żeby po ekscesie miłosnym nie zostać przeniesioną na inny zakład i żeby przypadkiem umowy Ci nie przedłużyli :)

Szukam pracy w mieście Olsztyn na stanowisku Operator Maszyn. Najlepiej na Operator Maszyn. Słyszeliście o jakiejś ciekawej ofercie?

Zbychu

W Auchan na krajalnicę na wędlinach szukają operatora

Tg

Cała prawda o Michelin wychodzi w obliczu obecnych wydarzeń. Wszyscy zrywają współpracę z Rosją, Nokian zaprzestał tam produkcji a firma francuska co? Dalej działają. Na szali człowiek - pieniądz oni wybierają jak zwykle kasę. A Francja tak niby jest przeciwna działaniom Rosji.

@Tg

Dzięki temu masz pracę chlopie

gregory
@Tg

Michelin zamkną fabrykę, ale jednocześnie będzie "wspierał" tamtejszych pracowników. Czy to oznacza, że Polacy będą pracować teraz na pensje Rosjan?

Bożena
@gregory

Wydaje mi się że każdy przede wszystkim pracuje żeby samemu mieć pensje, a nie żeby innym ją stawiać? Firma może mieć jakiś osobny budżet na wsparcie innych :P

Była pracownica

Pracowałam dosyć krótko, ze dwa miesiące ze względu na wyjazd, czytając opinie innych można się zgodzić i z tą i z tą stroną. Dużo zależy na jakich ludzi się trafi, mi akurat trafiło się na fajną ekipę, ale co prawda tam trzeba mieć bardzo mocną cierpliwość. Brak życia towarzyskiego to norma przez te zmiany, człowiekowi się nic nie chce po nockach, ja akurat nie narzekałam ale rozmawiając z innymi pracownikami widzę ze jest to duzy problem, myśle ze każdy indywidualnie musiałby stwierdzić niż iść opinią innych ludzi, ja się nasłuchałam wiele złych rzeczy a prawda była taka ze zle nie było, ale tak jak napisałam, różni ludzie różne opinie:).

Gróby

Ja jakom operator mam 7tyś neto! Pozdrawiam

Takijeden

Taaa

@Gróby

No "jakom" pewnie manager to pisał jakiś który pracuje po znajmosci

Teresa
@Gróby

można się do was dostać? mam doświadczenie :D

Zocha

A jakom sprzątaczka 9000 zł co ty na to

Tomasz

Te gówniane obiady nie do jedzenia sama chemia to już moja wnuczka lepiej gotuje opieka w polmedzie gdzie do nich się dodzwonić to szybciej do naszego prezydenta się dodzwonisz

Tomasz

Pracyjac tam przez 1,5 roku kto mowi o premiach ja dostałem tylko raz i patrza ja by ukraść nasza premi jak jest wypadek na wydziale to zapomnijcie o premi

Lolo

Witam, jak wygląda kwestia szkoleń pracownika w firmie? Można sprawnie i szybko podnieść swoje kwalifikacje? Może ktoś był niedawno lub jeszcze jest na okresie próbnym? Pytanie dotyczy stanowisk robotniczych, najlepiej zaszeregowanie D/E.

barko
@Lolo

Tak. Możesz wyszkolić się na wózek, suwnice i jakąś maszynę. I tyle starczy. Potem za rok na drugą i tak co parę lat. Jeżeli to rozumiesz jako kwalifikacje to ok. A tak na serio cofniesz się w rozwoju jeśli przedtem jakiś miałeś. Ale jak nie masz kasy to się nie wybrzydza. Pozdro

LOLO
@barko

Dzięki barko, czyli po przyjęciu do pracy nie ma co liczyć na zmianę stanowiska? Na otrzymanie wyższej literki zaszeregowania? A jak to wygląda po kątem finansowym? Można liczyć na podwyżkę po okresie próbnym i w najbliższym okresie czasu?

Deus
@LOLO

Po pozytywnym zakończeniu szkolenia w ciągu 3 miesięcy otrzymujesz podwyżkę, której wysokość zależy od przełożonego ( od kilku groszy do chyba 1,5 zł do stawki godzinowej). Cykliczne podwyżki odbywają się w maju i dotyczą wszystkich pracowników, choć teoretycznie w ciągu roku Twój przełożony może sam zaproponować Ci większą stawkę godzinową.

barko
@LOLO

"po przyjęciu do pracy liczyć na zmianę stanowiska"? Skoro dopiero się przyjmujesz to zaczniesz od stanowiska na które się przyjales. Potem jeżeli jesteś ogarnięty i jeszcze menago będzie miał cię kim zastąpić to możesz szkolić się na inne. Co do kategorii zaszeregowania to jakiegoś szału się nie spodziewaj. Na podwyżkę jako młody możesz liczyć i często będziesz przez pierwszy rok może dwa miał nawet więcej niż starzy - jeśli pokażesz się z dobrej strony. Potem już też będziesz stary .

Kefir
@Deus

Warto dodać że jest taki twór który się nazywa "mediana" im bliżej jesteś ze stawką do mediany tym niższe podwyżki otrzymujesz. A mianowicie im dłużej pracujesz tym mniejsza dostajesz podwyżkę. I dalej jeśli osiagniesz 115% mediany nie masz szans na jakąkolwiek podwyżkę.

Witam. Na jaką wypłatę mogę liczyć na start? Czy 3500 netto dostanę spokojnie?

Jajko
@Nowy

3200 dostaniesz ale brutto plus 1000 za nocki też brutto

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 155.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 122, z czego 14 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska