Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Gentelmen Tubylec

Powiem tak .. nie masz pleców to masz pozamiatane tam . Najgorsza robota , najgorsza stawka i cisniesz aż się zatrzesz . Ludzie po znajomościach wchodzą na wejściu na dobre stanowiska za dobre pieniążki . Wtedy sobie można chwalić pracę i kasę bo reszta fizoli na produkcji ma lipę Więc jeśli nie masz dobrych znajomości to możesz liczyc na : 1. Czterobrygadowke ( polubisz pracę 7 dni ciągiem i 1,5 przerwy , zapomnisz co to wolny weekend ) 2. Będziesz wdychał chemię ( ponoć po 2 latach się już tego nie czuje ) 3. Tempo pracy jakiego nie doświadczysz nigdzie więcej ( co do sekundy będziesz rozliczony z planu ) 4. Pracę od ręki ( bo nikt tam już nie chce pracować ) 5. Po pracy będziesz chodził z kolegami na tanie piwo i rozmawiał tylko o pracy . Bo to jest szczyt waszych marzeń w fabryce marzeń :):):)

@Gentelmen Tubylec

Tak zgadzam sie z opinią. system 4 brygadowy to zero zycia prywatnego pierwsze zmiany i drugie i nocki i odespac trzeba. Poltora dnia wolnego po przebiegu siedmiodniowym - smiech. Chemia to tak naturalna sprawa i dotyczy wszystkich pracownikow. Tempo pracy to ...coz wyliczenai dzilau organizacji ktorzy na co dzien w biurze sobie dowcipy opowiadaja i kawaly o tym jak wykorzystac zwyklgo pracownika firmy michelin. I jeden przez drugiego opowiada jakie to sztuczki uzyl zeby go przerobic zeby nie dal sie nabrac na komputerek. Ludzie w biurze sobie zartuja z pracy osob na produkcji wrecz sie nabijaja tak sie slyszy niejednokrotnie. Co do osob przelozonych tak zwanych majstrow to .....zenada wiekszosc z nich to i szkoly nie ma a s=jesli ma to po 35 roku zrobiona jesli juz byli na stolku i stac bylo na zaplacenie studiow. i poprawiaja jedynie o prosze idz traktem albo o prosze nie zapominajmy isc wedlug znakow lub tez pasami isc mimo ze sami tego nie przestrzegaja - tu akurat prym wioda umyslowi z formow co na palrnie ida bez pasow i nkt im uwag nie zwraca bo sa majstrami i specjalistami i kierownikami a robola to mozna zbesztac ?

Kandydatka

Mam pytanie czy jeżeli z centrum rekrutacji się odezwa do mnie to o jakich zarobkach mogę rozmawiać? Czytałam tu ze pracujecie na zmiany w nocy także i w soboty i niedziele i w święta nawet takie jak 11 listopad czy 3 króli i w majowe również 1 i 3 oraz w inne święta. Czy zarobie 5 tysięcy na rękę kiedy się zatrudnię?

Takarobota
@Kandydatka

5 k na rękę zarobisz jak przepracujesz 2 lata, zwolnisz się i pójdziesz gdzieś indziej :D Tu widełki placowe (na stanowisku robotniczym) nie maja takich osiągów, nawet z wszystkimi dodatkami i stażowym za 20 lat.

@Takarobota

A zdarzyło się kiedykolwiek żeby ktoś tu wrócił po zwolnieniu? pytam bo przyjmując, że masz już tę kasę, o której piszesz odejdziesz i wracasz to proponują od "zera" czy od tej stawki?

Takarobota
@Lidia

Nie wiem czy zaczynasz od zera. Sensem mojej wypowiedzi było to , że tu nie ma takich zarobków (nawet po 20 latach a co dopiero na start ) , wiec prędzej je osiągnie się gdzieś indziej :) Minus taki iż na początku mydlą oczy iż są, ale po 2 latach średnio każdy ogarnia, że to były bajki.

As
@Takarobota

Są takie stawki, pzdr

@As

tak? to na jakich stanowiskach i za jaką pracę? je się ukrywa jakoś, że nie każdy wie skoro on nie wiedział np?

jj

Członek mojej rodziny starał się w tym zakładzie o pracę. Był na dwóch rozmowach. Mieli dać odpowiedź i była cisza. Serwis personalny super. Całe szczęście, że się nie odezwali.Młody znalazł super pracę w innej firmie. Zarobki większe i atmosfera pracy o niebo lepsza.

@jj

Gdzie ta praca ?

XD
@Zainteresowany

Wyimaginowana jak 90% tych trolli tu

ibersherker

1/5 gwiazdek -brak otwartości na krytykę stanu obecnego -należy sprawiać pozory pracy -mnóstwo mikrozarządzania i zbędnych spotkań, które marnują czas przy jednoczesnych pretensjach o niedotrzymaniu terminów które są mało realistyczne -słabe wynagrodzenie -brak doceniania inicjatyw ponad normatywne obowiązki -procedury stawiane ponad postępowanie logiczne -managment bez kontaktu z podwładnymi -jedna słuszna droga postępowania -brak brania pod uwagę indywidualnych czynników podczas oceny pracy Całą gamę benefitów i pozytywów można podsumować: H**owo ale stabilnie. Jak szuka się nudnej pracy (za którą nikt nie będzie wam wdzięczny) bez większych perspektyw żeby tylko przeżyć od 1 do 1 to jest to właściwe miejsce.

Folia
@ibersherker

Pracowałeś na stanowisku produkcyjnym czy nieprodukcyjnym? :)

Leszno
JebTwojaMać

To który zakład wypada lepiej w Olsztynie czy w Dębicy? Jeżeli chodzi o zarobki i traktowanie?

znaFca
@JebTwojaMać

Olsztyn ma lepsze stawki

@znaFca

A traktowanie? I czemu stawki mają lepsze, z czego to wynika?

Gumiarz

Jeżeli kogoś interesuje praca w ciągłym biegu , kablowaniu na kolegów, i robieniu coraz to większych norm by dostać 50zl podwyżki za rok to zapraszam. Praca w systemie 7 dni. A za jakie zarobki?? Płace śmieszne na obecne czasy gdyby nie kredyt i unowa na stałe to juz dawno bym uciekł. Bez nadgodzin możecie zapomnieć o płacy powyżej 5tys zl. Firmy w okolicy juz dawno to zrozumiały. A tu czym sie szczycą? Że maszyny nowe i każa czyścić je ciągle by ładnie na obchód wyglądały. Big brother patrzy w kamery i ciągle brak premi bo coś .Jak palisz papierosy to sie szybko oduczysz :D Nie polecam tego mobingu i wyścigu szczurów. Zarobki to poniżej godności ...

@Gumiarz

W TC Dębica to samo (usunięte przez administratora) wszedlem z ciekawości na wasze opinie u nas też 7dni na czterobrygadowce z dodatkami i premiami od 3.5-4.5tys ...

Justyna
@Gumiarz

To na jakie konkretnie zarobki można tutaj liczyć? A te podwyżki są co jaki czas, zawsze takie słabe?

Krystian

Na jakie zarobki można liczyć na początku pracy? Proszę o prawdziwe odpowiedzi.

@Krystian

Najniższa krajowa + dodatek za 4 brygadówke i nocki (w sumie ok 1300brutto). Polecam zatrudniać się po nowym roku bo inaczej po egzaminach dostaniesz podwyżkę dobijająca do noworocznej najniższej krajowej (max)

Yhm
@Krystian

To jest uzależnione od pracy jaką robisz.. stażu.. szkoleń .. tam nikt nie ma tyle samo więc nie pytaj bo takiej informacji nikt Ci nie udzieli...

@Yhm

Czyli wszystko podlega otwartej negocjacji czy oni sami oferują i kandydat nie ma raczej niczego do powiedzenia. Tu widzę też, że wstępne warunki wyżej opisał jednak, czyli częściowo to się zgadza?

@Krystian

Najniższa plus glupie dodatki. Nie polecam. Jezeli nie masz roboty i wyjscia i jako robota tymczasowa to ok. Ale na dłużej juz nie.

solidna firma, jezeli sa pytania to zapraszam

bibendum

Wiele sie tu czyta o pracy zdalnej czyli na telefon tak zwanej. Przeciez nieraz i nie dwa spotyka sie pracownikow umylowych na zakupach lub zalatwiajacych sprawy w urzedach - ludzie pracujacy na zmiany sa w roznych godzinach na miescie i widzimy co sie wypawia. Czesto sluchawka w uchu lub swierdzenie z usmiechem na twarzy a ja to wiesz dzis mam zdalna robote kiedy sie spotka takiego pracownika umyslowego i zna sie go na miescie. Urlopu sie nie traci taki jeden z drugim umyslowy i jak tu sie czyta tez zwolnienia nie bierze. A to z corka wiesz musilalem podjechac do lekarza a to wiesz zona sie zle poczula to wiadomo. No wlasnie wiadomo wszystko tylko umyslowi to maja na telefon prace i sluchawka w uchu i dzialaja. Produkcja idzie pelna para bo ludzie fizyczni przyszli do pracy i pracuja. Czy ci umyslowi sa az tak na co dzien potrzebni? skoro biora na telefon prace .........................bez komentarza ......................ze zalatwiaja swoje sprawy osobiste .................skoro ich nie ma w pracy i produkcja jest realziowana. Jesli jest realizowana to czy musza sie w pracy pojawiac? dla smiesznych chyba spotkan sa bo sa

lol
@bibendum

trzeba było się uczyć a nie pić alko pod mostem

@władek
@lol

:) co za bzdura, ilu z tych menagerów nie potrafi pisać a i mają problemy z mową.... jest taki jeden np. pan co często używa zwroty po pierwsze primo, po drugie primo itd.... - zapytaj jaką ma szkołę :)

juz po wszystkim
@@władek

Tak zgadzam się pracowalem i wiem że menadzerowie czy technolodzy to maja średnie wykształcenie w ogromnej większości a jeżeli już kto miał to zrobił zaocznie i zero znajomości języków obcych przynajmniej tam gdzie pracowałem , kilku mistrzów i kilku technologów. Z technologow to chyba ich szef miał tylko wyższe i to też zrobione po doroślaku jak już pracował w miszelinie. Awanse ? co jest brane pod uwage bo na pewno nie wykształcenie wyższe i znajomość języków obcych.A niektóre teksty tych ludzi na stanowiskach umysłowych...........ech lepiej nie przytaczać.

Postojowe

Slyszalem ze teraz sa postojowe i jakies wolne dla pracownikow na hali. Kiedys tez tak bylo. a mam pytanie skoro pracownicy fizyczni z produkcji sa usuwani na wolne poprzez rozne metody czy to urlopy zalegle- to smiech akurat ktory z nich ma urop zalegly? czy na urlopy swoje czy wolne systemowe lub tez w polowie chyba jak sie orientuje platne mgcp ? to jak sie rozumie dotyczy pracownikow na stanowiskach robotniczych czyli pracownikow z hali - fizoli znaczy. a co z pracownikami z platform i biur czy oni nie maja mniej pracy ze wzgledu na mniejsza producje?czy potrzebna jest ta sama ilosc technologow czy planistow kiedy nie ma co robic i sa postoje? i inych specjalistow? a juz w codziennosci tych smiesznych jak to mila nazwa w firmie szefow projktow - postoje sa ludzie nie pracujea nie produkuja - a niestety pracownicy biur plaform sa w pracy chociaz co robia?produkcja stoi ludzie w domu fizyczni na wolnym a oni co pracuja? dlaczego im sie nie wpisuje postojowego czy wlnego czy urlopu lub mgcp?

konjo
@Postojowe

a moze biora prace zdalna jak sa chozy albo nie moga do pracy przyjsc z roznych powodow. a pacownik fizyczny urlop lub zwolnienie innego wyjscia nie ma. a taki umyslowy to na telefon prace sobie wezmie i ma wiadomo i urlop w kieszeni i l4 nie bierze. czy to jest w porzadku to do oceny pracownikow fizycznych trzeba pozostawic.

Dawid493

Witam. Mam pytanie odnośnie stanowisk pracy, co powiecie o wydziale ( konfekcja), ( kordy) ?- osobówka. Który wydział jest lepszy, jakie są plusy i minusy tych wydziałów? prosiłbym o opinie kogoś kto ogarnia, z góry dziękuję

@Dawid493

Ale, co konkretnie chcesz wiedzieć? Zarobki, atmosfera czy może jeszcze coś innego?

Dawid493
@Marta

zarobki mniej więcej się orientuje, chodzi o atmosferę i o trudność wykonywania prac na tych działach.

nnn
@Dawid493

Konfekcja najcięższa praca a płacą tyle samo co na innych wydziałach. Na kordach hałas. Nie polecam

Bożena
@nnn

A czemu uważasz że to najcięższa praca? Ile godzin dziennie w ogóle się pracuje?

Krystian
@Marta

Jakie zarobki są na konferencji?

tomasz

gdzie te premie mracowalem 1,5 roku i nie otrzymalem zadnej

fsdfsdfsdfasdasd

gdzie pracowałeś?

mariusz
@tomasz

a w jakim wieku jestes ? na jednym wydziale pracowałes ? czy na paru ?

Jan
@tomasz

Premie są kwartalne. OCX1 dostał premie, nawet dobre. Zapoznaj się ze sposobem premiowania na swoim wydziale.

tomasz

dni wolne za swieta nie sa dla nas tylko dla firmy jestes na zwolnieniu lekarskim a a ci wstawiajw wolne za swieta to jest bezprawie gdzie l4 kasuje wszystko aby pojsc na urlop to musisz sam zalatwic sobie zastepstwo nawet jesli jestes chonorowym dawca krwi

Jan
@tomasz

Kolego idz do swojego Kierownika personalnego i powiedz o tym. Porozmawiaj z kimś ze związków zawodowych. Ja tam pracuję już długo i nigdy nie wstawili mi ws za L4. Pozdrawiam.

A..nna

W końcu trzeba odpisać tym ludziom co wypisują ze pracownicy co korzystają z pracy zdalnej nic nie robią. W końcu to my planujemy zapotrzebowanie produkcji i technolodzy tez nie próżnują i maja ręce pełne roboty. Wszyscy z nazywanej szeroko platformy bardzo ciężko pracują żeby wszystko miało ręce i nogi na wydziałach. Gdyby ne my co byście robili ci z produkcji co byście produkowali i jak z jakością czy zgodnie? Pracujemy z domu często po 10 i 12 godzin i nie żalimy się ze nikt za to ie płaci nam. Menadżerowie również dają z siebie wszystko nawet jeśli zdalnie pracują są pod telefonem i zawsze dyspozycyjni dla załogi. Trzeba nam nawet podziękować ze pracujemy tak intensywnie i ciężko nawet z domu co zakłócą nam życie rodzinne bo telefony ciągle są od ludzi z produkcji. Docenić nasz wkład przydałoby sie a nie tylko pisać bzdury ze nie dojeżdżamy bo oszczędzamy na paliwie.

Czlowiek z produkcji
@A..nna

moze w punktach wypada tej pani odpowiedziec sa postoje co robicie jedna zmiana stoi a nawet i dwa dni jest postoj co robicie na obiady pierwsi zeby nie zbraklo najlepszych dan pracujac ze tak powiem z domu nie dojezdzacie do miejsca pracy macie od 500 do tysia w kieszeni zlotych za same dojazdy ktorych brak ludzie na produkcji pracuja i musza przyjechac sa dni wolne nawet do pieciu sie zdarza majowka etc ze produkcja idzie bez waszej pomocy moze za wpisem tu mozna pracownikow z platformy nie angazowac przyjazdem do pracy moze powinniscie caly rok pracowac zdalnie produkcja idzie spotkacie sie na timsie i wszystko gra i buczy zle sie czuje maz czy zona albo dzieci - zdalna robota lekki katarek - zdalna praca a ludzie z produkcji musza brac l4 albo urlop moze faktycznie nie jestescie potrzebni tak na co dzien skoro produkcja idzie i wiemy co i jak w biurach tylko plotki i co zrobic z czasem zeby do tej 15 sie przebujac a telefony do was to tylko wasz wymysl bo takie procedury nagraliscie ze trzeba zadzwonic do technologa zmiencie regulamin to nie bedzie telefonow mistrzowie coz po co sa korespondenci w koncu sa i musza decydowac odklikajcie sobie spotkania online i co zostanie w byciu na hali? planisci co planuja kiedy sa postoje kilkudniowe technolodzy to w ogole bez komentarza dlaczego nie korzystacie z urlopow i mgcp w polowie platnych? tyle pracy macie ?

Pracownik fizyczny
@Czlowiek z produkcji

Nie rozumiem, mają pracę z domu i stoją w kolejce po najlepsze danie na obiad? Wyjaśnij

Fizol
@A..nna

Ciężko pracujecie? Spróbuję Pani popracować na hali przez 8h kiedy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 30 stopni. Wy na platformach macie klimatyzację i raczej nie fatygujecie wyjść na hale w takich warunkach kiedy nie ma takiej potrzeby

Kkgx
@A..nna

Tak tylko szkoda że na 1 pracownika fizycznego wypada ze 3 lub 4 pracowników umysłowych i to wy powinniscie dziękować bo was jest o wiele wiele za dużo

Cytrus
@A..nna

Nic wspólnego z rzeczywistością.

mariusz

A odcinki plac ktore są teraz to mentlik, rubryka tzw. premie jak PPI/PPC trzeba sie domyslac isc do biura wydzialowego i pytac ile dostalem premi PPI a ile za PPC. Co z niechecia są udzielane informacje. To po co są te odcinki płac jezeli pracownik musi domyslac sie i chodzic do biura i dowiadywac sie ile czego dostał. Przeciez odcinek płac. powinien byc jasno i wprosty i zrozumiały sposób napiasany co za co, i w jakiej kwocie. Tak samo z rubryką URLOP jest tylko kwota ktora jest wogóle nie zrozumiała dla wielu pracownikow, kiedys bylo wyraznie napisane ile dni bylo sie na urlopie i kwota za ten urlop. Teraz tak nie ma, kantuja nas z każdej strony.

Rekrut

CV składaliście przez internet czy osobiście? jeżeli tak to jak długo czekaliście na telefon po złożeniu cv ?

Ale
@Rekrut

2 miesiące ale po 2 tygodniach się zwolnilem

Katarzyna

Cześć jak wygląda praca na stołówkach? Udaje się przeżyć? Czy to praca tylko dla podpierdalaczy?

Mirek

Przyjmują teraz do Michelina?prosze o odpowiedz ,moim marzeniem jest praca w tej fabryce. Codziennie przechodzę obok tej pięknej fabryki i marze o pracy w niej ,składałem cv już trzy razy i nic.

Danuta
@Mirek

A masz jakieś doświadczenie? Może tutaj leży problem, nie myślałeś o tym?

Acki
@Mirek

Człeku, pisząć takie bzdety/farmazony, dajesz dowód, że nie to nie jest miejsce pracy dla Ciebie. Omijaj ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.

kjh

priv

Mirek
@Acki

Dlaczego tak piszesz? Ja chce spełnić swoje marzenie i tam pracować ,marzenia trzeba spełniać.

Janush

Hm, wszedłem z ciekawości, byłem ostatnio na rozmowie ponieważ szukałem pracy, pracę dostałem właściwie z miejsca za spoko kasę 3700 netto przed szkoleniem stanowiskowym, po rozmowie z miłą Panią menadżerka/kierowniczka czy jak to się tam, tam nazywa. Jednocześnie miałem ofertę pracy na stanowisku kierowniczym w innej firmie za ciut mniejsze pieniądze+ miesięczny bonus i porównywalny socjal, z 6 może 7 lat temu pracowałem w smażalni opon z pół roku. Nie wiem czy miałem pecha (wnioskując po opiniach analfabetów częściowo tak częściowo nie). Z punktu widzenia pracownika trochę lipa że np możesz nawijać szpule 10 lat i właściwie jakie masz umiejętności po 10 latach dla innego pracodawcy? Zresztą o czym ja mówię tam się idzie na całe życie.Zastanawia mnie tylko czy zmieniło się coś pod kątem traktowania młodych pracowników przez starych alkoholików bez zębów którzy dra mordy, są wulgarni a właściwie to ich życie to fabryka/alko/fabryka. Czytam opinie se młodzi nie chcą pracować, myślę że chcą, tylko jak spojrzą na was ( raczej większość) starszych stażem pracowników to mówią ja ebe czy to też mnie czeka? Zezwierzęcenie, nałóg, brak perspektyw i umieranie dla fabryki. Moje wspomnienia są bardzo negatywne ale chce wierzyć że można tam trafić na fajnych ogarniętych ludzi. Pozdrawiam

Ącki
@Janush

Człeku, co ty zażywasz, zmień na coś innego, bo niedługo, nie tylko ostatni ząb stracisz, ale także resztki szarych komórek. O kim, o czym, o jakiej firmie, o jakim stanowisku, o jakich czasach pisesz????. Zachowałem te twoje wypociny, bo takich bzdur, fantasmagorii, pierdół w życiu nie czytałem.

pracowniczka

Ciekawe wpisy widze tu krążą. Pracownicy na stanowiskach umysłowych biorą sobie pracę online i dobrze. Skoro jest zezwolenie władz firmy i rządu. tylko nasuwa się pytanie czy w takim razie mogą oni pracować w trybie telefonicznym cały czas? Czyta się opinie że tacy pracownicy z platform nie muszą być w pracy n przykład tydzień lub dwa cóż znaczy wydłużyć ten czas do miesiąca lub nawet 3 miesięcy? A może tacy pracownicy i pół roku mogą pracować zdalnie? Pójdźmy dalej może i rok? produkcja sama sobie daje radę i tak przecież są święta często długie weekendy i kręci się i to z powodzeniem wszystko. Tylko jak tu ktoś dobrze napisał dojazdy do pracy są coraz droższe i ludzie na stanowiskach fizycznych płacą cieżkie pieniądze za dojazd do pracy. Pracownicy umysłowi nie oszukujmy się w ogromnej większości mieszkają poza miastem w domkach jednorodzinnych - przecież ludzie się znają rozmawiają ze sobą-to każdy wie. I oni sobie biorą pracę zdalną i nie muszą do pracy dojechać tylko w domu siedzą i zaoszczędzają spore kwoty pieniężne. Co miesiąc faktycnie około tysia są do przodu. Cena paliwa wiadomo jaka jest i pytanie czy to jest sprawiedliwe? Może warto pomyśleć o dodatku dla ludzi co codziennie do pracy jadą wykonać produkcję. A praca online wiadomo w domku ciepło kapcie herbatka spotkania onlien etc. czasami sie widywało też ludzi w sklepach co mieli pracować na zdalnej. Może warto to przemyśleć. Pytanie do zarządu spólki.

zarzad
@pracowniczka

Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 155.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 122, z czego 14 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska