Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Znawca

To oni jeszcze znajdują frajerów do pracy w tej fabryce ??? -wszechobecna chemia -system pracy 7 dni z rzędu -orka na produkcji jakbys byl robotem .... i zarobki 3k. Tu w sumie nie potrzeba więcej komentować

@Znawca

Tak za takie warunki to przyjdą ludzie bez ambicji życiowych dorabiać francuza

@Andrzej

To się "pochwal" starzem, dzielny operatorze ;)

Utopić Andzeja
@Andrzej

O czym ty pip pip! Polskie świnki tam rządzą ,byłam tam pracowałam na kuchni i wiem że czasami mdlałam upał ,wciąż poganialy,szybko ten krzyk do dziś słyszę.Nawet jedną powiedziała że o tej godz byłam w tym miejscu.Skad oni wiedzieli,to ja już mam wyznaczone ścieżki w Olsztynie którymi mogę chodzić.Przychodzili Francuzi i widziałam sińce pod oczami tak samo ciężko pracują jak wy.Wysoka temperatura i problemy z krążeniem dochodzi też wyczerpującą praca.Mialam takie sińce w jednej pracy gdzie byłam skrajnie wyczerpana.Takie zagrywki to nie ze mną bo wiem co się dzieje.Tylko Polacy tam trzęsą wszystkimi.Mnie nie poganiał Francuz tylko byłam w innej firmie.Zylaki ,guzy,naderwane łokcie napewno od nic nie robienia.(usunięte przez administratora)tylko Polacy i powiem że nie ciekawi tam ludzie pracują powiązani z ciemnymi interesami.Nie wiem czy bezpiecznie tam dla mnie pracować,to nie są fajni ludzie to Hańba na moim honorze! Hi hi,bo to są osoby z rodziny!

Greg

Firma jest super. Ci którzy się starają awansują. Co 5-ty pracownik co roku. Ci którym sie pracować nie chce narzekają. Niech odejdą - dziś nie ma bezprobocia w tym kraju

@Greg

Ty to napewno udajesz greka.Komu się nie chce pracować to nie jest praca lekką i przyjemna.Najgorsze jest to że pracujesz ciężko i w wysokiej temperaturze i jeszcze zrobią ci wjazd na psyhiczkę .Tam nie ma obrony .

Młody
@Greg

Mi się podoba płyn pod prysznic który dostałem BIAŁY JELEŃ mają poczucie humoru ????

Ty chyba z ZP , tak ?

Janusz

(usunięte przez administratora) to standard, zastraszanie to już norma. Nie respektują prawa pracy gdyż musi być tak jak oni chcą. Najważniejsza jest dla nich ankieta w której pracownicy oceniają pracę przełożonych i warunki pracy. Zwykłe zakłamanie i fałsz gdyż stoją na głową pracownika i wręcz mówią jakie odpowiedzi należy zaznaczać.

@Janusz

Ankieta i bieganie menedżera klepiącego po plecach dzień przed.

Kogi

Kto jeszcze robi w tym obozie ????????????

@Kogi

Pewnie ty, pół twojej rodziny i trochę znajomych. A co?

@Kogi

Na robotniczych desperaci glownie

troche juz lat

nie dajcie sie omamic niektorym wpisom. Przeciez jest 13 pensja sa wczasy pod grusza jest 3 filar co do emerytury 7 procent zarobkow jest odpowadzane przez firme , jest ubezpieczenie PZU jest ubezpieczenie Generali jest pomoc medyczna Polmed , sa bony swiateczne dla dzieci sa i bony dla dzieci na 1 czerwca,jest karta multisport a i jest pozyczka do kilu tysiecy bez oprocentowania, jest pozyczka remontowa tez bez procentu, jest tez pozyczka do mieszkania od metra sie liczy tez bez procentow, sa opony dla zalogi, sa obiady za polowe ceny i wiele wiele innych bonusow o ktorych ludzie zle piszacy o zakladzie nie wspominaja niestety. Pytam ktora firma tak dba o swoich pracownikow?

@troche juz lat

Praktycznie każda firma ma teraz bardzo podobny socjal, jedyne czym się wyróżnia na tą chwilę ta firmą to ten 3 filar o którym wspomniałeś... Socjal ta firma miała dobry jakieś 10 lat temu. Teraz to nic nadzwyczajnego.

@troche juz lat

Dodatkowo zapewniają prace w niedzielę i święta oraz substancje niebezpieczne wszechobecna sadzę ,smród, mikroklimat tj. temp na hali Ok 50 stopni, środki mutogenne na odważali, talk, krzemionkę etc. Ponadto wygórowane normy tak abyś odczuł na sobie wszystkie czynniki w 100%. NIKOMU NIE POLECAM RAM PRACY !!

Rafał W.

Zostałem przyjęty na stanowisko organizatora. Pracowałem 6 miesięcy. Sama praca organizatora jest specyficzna i niezbyt lubiana przez większość pracowników gdyż kojarzy się po części z dozorcą, popędzaczem, itp. Jednak jest to zajęcie i trzeba je wykonywać z poszanowaniem dla siebie i innych. Organizator nie pogania, szuka możliwości usprawnień, a ludzie nie idą na bruk tylko z reguły są przenoszeni pomiędzy wydziałami lub po prostu nikt nowy nie jest przyjmowany, a wzrasta wydajność lub zmniejsza się ilość czynności, odległość między stanowiskami lub wysiłek wkładany w wykonywanie czynności. Czasem też pewnie coś nie wyjdzie. Ogólnie odczułem wzajemny szacunek, przynajmniej w większości przypadków jakie spotkałem oraz w relacjach - biuro-taśma. Pieniądze nie są kokosami, ale po 3 latach pracy dochodzi kilka benefitów i program emerytalny + stażowe. Poza tym są na czas, jest w miarę socjal, Ze względu na sytuację osobistą musiałem zmienić pracę jednak kto wie jak to się potoczy w przyszłości - być może fabryka jeszcze zagości w moim życiu. Ogólnie raczej na plus, jednak mogę wypowiedzieć się tylko w ograniczonym zakresie ze względu na niezbyt długi staż. Podczas pracy odczułem że jeśli ktoś chce pracować, ma trochę samozaparcia to będzie miał pracę, w miarę stabilną i jak to mówią powoli do przodu.

Tc1
@Rafał W.

Chyba wiem kto to napisał. Szacunek za to co robiłeś dla nas. Do dziś twoje usprawnienia działają. Szkoda że odszedłeś jednak z chęcią widzielibyśmy cię w naszej ekipie. Jak na organizatora byłeś spoko. Powodzenia

Rrr

Najnowsze Średnie zarobki na Warmię i Mazury 3800 netto to najmniej w Polsce, więc i Michelin płaci mniej niż średnia w województwie bo mało kto ma więcej

Jaca

Odnośnie roznych wpisow tu z reguly nie najlepiej swiadzcacych o fabryce. Ludziska bywalo roznie przyjalem sie pod koniec lat 80 tych do zakladu. poakzalem sie z dobrej strony w firmie i zbieram teraz tego efekty jak wiekszosc osob ktore szanuja swoja prace i cenia zaklad za stabilizacje i wszystkie inne dobre rzeczy. Na serio prosze nie piszcie zle o zakladzie bo tak naprawde gdzie indziej bedziemy mieli prace i mowie tu o wszystkich nie tylko o pracownikach fizycznych. Wezcie sie do roboty i pracujcie a jesli no coz praca nie odpowiada dla niektorych to sie zwolnijcie i dajcie miejsca pracy tym co chca pracowac.Glupie gadania ze nie ma ludzi do roboty to blef i tak mi nic nie zrobia bo nie ma kolejek u lipiniaka.Dawno i nieprawda sa ludzie ktorzy chca pracowac pomaga w tym program polecen. jesli nie chcecie pracowac to dajcie spokoj Nie na palarni albo w jadalni wyrazajcie swoje zale tylko dzialajcie zwalniajcie sie skoro uwazacie ze firma to krzak zaklad.Docenic trzeba wszelkie bonusy od zakladu. Ale jesli sie nie podoba no nie wiem co trzyma.

@Jaca

I tu jesteś w błędzie... Bo ludzi faktycznie nie ma do pracy bo gdzie indziej zarobią podobne pieniądze nie pracując na nocki itd. więc na początku zanim napiszesz takie bzdury to się upewnij co piszesz, a co do benefitow to wymień co firma oferuje na dziś czego nie mają inne zachodnie firmy. Program emerytalny ma nawet Leroy Merlin (może nie 7% jak tu) akcjonariat pracowniczy tak samo. Więc firma niczym się nie wyróżnia na tle potencjalnych pracodawców w Olsztynie. Więc skończ pisać takie bzdury i wykazuje się dalej.

Myślę ze jeszcze z rok i w sklepie będzie można zarobić tyle samo co w Michelinie ... teraz to różnica 200-300 zł - zarobki 2900-3200 netto (Lidl biedronka Obi 2600-3000netto ) Michelin praca 7 dni, święta i nocki wolne 1.5 plus presja i ciągle wymagania mało mało źle źle podwyżki około 50-90 groszy co roku a w sklepie wszystko co miesiac idzie w gore dużo wiecej . juz minimalna idzie w gore jak ale nie zarobki w fabryce a mlodzi uciekaja , starzy zostaja i narzekaja aa teraz odjąć nocki święta jednak zarabia sie mniej niz w sklepie;. )

ciekawski
@pracownik

co to znaczy święta wolne i nocki? z tego co wiem to nocki nadal są

zbyszek
@pracownik

i tu sie mylisz - tam te wasze prymitywy ciągle was w błąd wprowadzają ... , już w sklepach są lepsze zarobki , a o pandemi ktoś tam dyskutować zaczął .. .a to dlaczego inżynierki z przyzakładowych studiów uniwersyteta przy ozosie heehe, z chnin tak spier..... szybciutko :)

@pracownik

Ja prz stawce 28.2 oczywiście z nadgodzinami poniżej 5k nie schodzę. Ale wytrzymam tak jeszcze kilka lat, a po tych kilku latach babki z impelu będą miały tyle co my ???? ratuj się kto może, 7 dni pod rząd i brak wolnych weekendów jest wart 6k bez nadgodzin. Ponadto wmawia się nam że jesteśmy jedną z najlepszych fabryk w koncernie blablabla... i jesteśmy bo pracujemy za pieniądze mniejsze niż we Francji zasiłek dla bezrobotnych... Żenada

45 lat w firmie
@Robol

Pisza tu rozni ludzie i maja do tego prawo. Tylko dlaczego skoro jest tak zle i beznadziejnie to jednak jest tak dobrze i wszystko gra. Pamietam rozne czasy byly lepsze byly i gorsze mowiac krotko roznie bywalo ale firma istnieje. I malo tego daje miejsca pracy ludziom czesto calym rodzinom , wynagrodzenia sa terminowo wyplacane pozwaja na utrzymanie rodzin i dzieci. Fabryka to nie tylko ci zatrudnieni w niej ludzie ale i cala otoczka podwykonawcow ktorzy rowniez funkcjonuja dzieki fabryce.A idac dalej caly handel i uslugi w miescie tez dzialaja nie oszukujmy sie poprzez istnienie firmy. Powiem tak to jest zaklad chemiczny i kazdy kto sie przyjal do pracy lub taka chce podjac powinien sobie z tego zdawac sprawe. Pewnie ze warunki nie sa lekkie to jest praca fizyczna , wyczerpujaca czlowieka. Praca w systemie zmianowym gdzie sa nocne zmiany , nie jest latwo trzeba pracowac tak powiem. Zarobki no coz pewnie moglo by byc lepiej ale kto moze kiedys bedzie dziwie sie tylko dlaczego tak narzekacie na tym forum. wszyscy kiedy ja kiedys pracowalem zawsze byli madrzy w palarniach oj tam kazdy byl wojownikeim i odwaznym pracownikiem. Jesli ktos chce pracowac to polecam stala w miare dobra pensja socjal bardzo dobry. Jesli ktos nie chce pracowac niech sie zwolni i zrobi miejsce dla kogos kto chce. Latwiej jest na stanowisku umyslowym wiec warto sie starac zeby takie osiagnac. Nie chce sie pracowac prosze sie zwolnic a nie pracowac i narzekac ze ciagle jest zle taka mala moja sugestia. skoro pracy jest w brud za wieksze pieniadze na co wszyscy narzekajacy czekaja.

Operator
@45 lat w firmie

Podzielam opinie byłego pracownika. Praca jest ciężka choć zależy gdzie się trafi jest i trochę lżej . Maruderom mówię nie po prostu zwolnijcie się i dajcie ludziom pracować co sa chętni a uwierzcie że są . Skoro warunki finansowe przeszkadzają i mało to właśnie w palarni możecie sobie pogadać albo w jadalni co to nie zrobicie i oni wtedy dopiero zobaczą a i tak pracujecie w dni wolne i w nadgodzinach zostajecie pewnie. Nie pasuje trudno opuszczam teren i idę do lepszej pracy a nie rozpisuję sie że jak to zle tu jest. Macie prace lepsze za większą kaskę to śmiało droga wolna . A nie pisanina że wszystko na nie.

Badacz
@Operator

45 lat czy 50lat wytrzymują w tej firmie umysłowi kolego:) operator nie doczeka emerytury

free
@pracownik

jak im minimalne ze stawki wychodzić nie będzie to trztynastke do stawki wrzucą tak jak to zrobili z premią regulaminową. A związki co na to???? A no tyle prezesunio jeden z drugim czy jak im tam dbają by im się kasa w kieszeni zgadzała a na ludzi (usunięte przez administratora) mają.Teraz na agro wykombinowali że premia kwartalna będzie od tego ile dobrych opon do klienta trafi czyli następny krok do tego żeby premii nie płacić,choćbyś trzy miesiące (usunięte przez administratora) i się starał to i tak (usunięte przez administratora) dostaniesz.

@Robol

Pierdoła że sklepy podupadają,że niby więcej konsumują?Dają talony na wykorzystanie w sklepach i to nie wszystkich tylko tych co padlinę sprzedają.Owszem biorą kredyty na mieszkania ,też jest to o tyle niebezpieczne że musisz być zdrowy,tam też jest ryzyko choroby zawodowej.Brat sam pracował i nie mógł utrzymać żony i dziecka bo miał kredyt.Nie jest słodko ,wymogi .Jak ktoś nie był to nie wie,idzie się przyzwyczaić tylko że to jest zakład zamknięty dla nielicznych.Wielu tam zrezygnowało ktoś uległy i zdrowy może dociągnąć do emerytury.Ja siebie tam nie widzę,nie potrafię pewnych rzeczy przemilczeć.Tyle w tym temacie czasami kilka stówek mniej tylko spokojne i bez głópot że mi ktoś coś do łba przystawi jak nie będę cicho.Napewno idą ludzie zdesperowani,z całą premedytacją powiem że jest to zakład zamknięty czyli nie wychylaj się.Swoich lepiej traktują!

@45 lat w firmie

Piszesz o firmach podwykonawczych... Ile z nich jest z naszego regionu? Czemu nowa elektrocieplownie stawia/stawiała firma z Łańcuta? Dlaczego w firmach podwykonawczych większość osób ma najniższa krajowa a reszta pod stolem? Dlaczego Panie, które sprzątają w większości mają orzeczenie i w sumie to ich pracodawca ma dofinansowanie z PFRON a to z Michelin zostawia sobie? Jeżeli te firmy podwykonawcze mają tu robotę to żadna w tym zasługa ozosu a tylko właścicieli tych firm którzy potrafią wynegocjować odpowiednie stawki. Każdy wie że jest coraz gorzej, nie wiem jaki masz w tym celu ale apeluje o zaprzestanie wynoszenia tego cyrku pod niebiosa. Pozdrawiam

@Robol

Dużo firm zatrudnia nie przez agęncje tylko bezpośrednio,wówczas nie ma takiej rotacji,w Michelin na kuchni i na sprzątaniu jest ciężko,już chyba pół Olsztyna tam pracowało,już nikt tam się nie rwie.Jezeli jest tak ciężko to może ktoś by pomyślał że to jest równie ciężka praca jak na produkcji.

przebrzydły fizol Matsf

Dlaczego mamy utrzymywać umysłowych ze swoich urlopów ? Dlaczego tylko nam zmieniają umowy ? Dlaczgo tylko nas ,,USUWAJĄ " ?? dlaczego czepiają się na stołówce, że w pracy jemy ?Dlaczego tylko za nami biegają ZE STOPEREM ORGANIZATORZY ?? Niedługo to jeszcze nam narządy zaczną wycinać hehe. Brak równości i wyraźna klasyfikacja na ,,lepszych ogarniętych umysłowo " i ,,gorszych ''przebrzydłych fizoli na widok , których nawet na dzień dobry nie odpowiadaja na obiedzie. WSTYD MICHELIN , że kategoryzujecie tam brutalnie ludzi.. WSTYD ! EWIDENTNA DYSKRYMINACJA PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH !

@przebrzydły fizol Matsf

bladego pojęcia nie masz o pracy umysłowych. W tym roku oni sponsorują twoją bezradność i(usunięte przez administratora) się w tej firmie zrzucając ci się na podwyżkę...Tyle w temacie. Bez umysłowych jesteś NIKIM.

@,.i..

Ty jesteś nikim nawet na swoim stołeczku w zapyziałej platforemce, śmieciu :)

MY
@,.i..

Moze i nie mamy pojecia o pracy umyslowych. Bo i skad mamy miec . Ale widzimy co robia a czy nie widzimy ze na obiadki chodza i ile ich nie ma? nie widzimy pizzy? nie widzimy sluzbowych telefonow?obecnosci w palarni?smiesznych spotkan ?plotek o nas na hali? praca na telefon?inne bzury?A koncowy twoj wypis ze bez umyslowych jestesmy nikim . Jak to skomentowac a ty bez fizycznych to nie jestes nikim kto na to ciezko robi wszystko.Prostactwo a szkoly macie?jezyki znacie?Co za powiedzenie bez umyslowych jestes nikim , prostactwo bije na metry.No ale umyslowy.

@MY

My się przynajmniej kapiemy i przebieramy po pracy na hali, a ta wielka zakładowa "elita" w tych ciuszkach walacych gumą sruu na chate. Takie to cwaniaczki, co sztynią laczem na kilometr ;)

@MY

nie mam pojęcia kogo widzisz i jak to widzisz bo ja widzę że zostajecie na nadgodziny i dostajecie w pytę kasy , za to w biurze zostajesz kiedy zarząda tego kierownik i nie ma znaczenia czy jest sobota niedziela czy jakieś święto ...nie ma znaczenia i to wszystko za )pln zatem już teraz masz pojęcie. Obiady u nas są odrabiane ale przecież ty tego nie wiesz bo o 14 berecik na główkie i do domu choćby skały sr...ły . A ludzie zostają , nie wiem jak to jest w innych dywizjach ale posrane jest myślenie że biurowcy w moim warsztacie nie pdpracowują .

Łotototo
@,.i..

Nawet 15 minut za RPP jest wpisane do odebrania... czytam te wpisy i bez kitu nie wierzę że ludzie twierdzą że fabryka się kręci wokół ich jednego jedynego stanowiska. A obiady.... wybaczcie ze względu na zdrowie układu pokarmowego wolę kanapkę zjedzoną przy biurku, a z drugiej strony nie daj Bóg dzbany z produkcji zobaczą cię na stołówce I wychwyca że tylko jesz kanapkę. Malo tego jeszcze analiza jakości chleba wejdzie. A co do bezsensownych spotkań to zapraszam przybyć na takie i dodać coś od siebie. Ale z SENSEM a nie brzdżeniem ze wiatrak nie z tej strony stoi.

Dziad butylowy

Nie egzaltuj sie tak, bo ci stara gaci nie dopierze, forumowy wojowniku ;)

Taaa...
@,.i..

Praca umysłowa jest tak samo ciężka jak fizyczna ale co z takimi stanowiskami gdzie pracujesz fizycznie i musisz naprawde intensywnie myśleć? COMBO

No właśnie
@przebrzydły fizol Matsf

Pretensje to miej do swojej mamusi albo tatusia dlaczego nie jesteś umysłowy tylko fizol.Te panie które wydają obiady gorzej (usunięte przez administratora) niż ty za głodowe wypłaty,są tak samo umysłowo upośledzenie jak ty.

Ozososki łikend
@No właśnie

Tobie też widać rozumku "nie brakuje", pewnie masz IQ tyle co stawki, optymistycznie zakładając ;)

No właśnie
@Ozososki łikend

Bo mam dość głópoty ,milczenia,pomiatania i ludzi głópszych od .....,którzy są nietykalni bo pracują już długo .Dziwne układy Niektórzy swojej hańby nigdy nie zmyją dlatego tacy przemądrzy.Dziwne układy ,te wasze kiu to chyba polega na cwaniarstwie i wykorzystywanie innych bez najmniejszych oporów .Co ma kiu do wiedzy której się wyuczysz albo doświadczenia no i odpowiedzialności za tych wszystkich ludzi.Nie lubią patologii,u was się zakradła.

Ozososki łikend
@No właśnie

No z taką pisownią i słownictwem to rzeczywiście... Niemniej uśmiechu życzę.

Nikt
@MY

Napsz do prezesa...Zajmie się tym.Z tego co wiem ukladzikow nie toleruje.

@Nikt

Chyba jednak toleruje skoro są na porządku dziennym.

@przebrzydły fizol Matsf

WSTYD ! EWIDENTNA DYSKRYMINACJA PRACOWNIKÓW NA STANOWISKACH NIEROBOTNICZYCH ! To właśnie oni nie dostali podwyżek, a pracownicy fizyczni dostali

@przebrzydły fizol Matsf

dlaczego w 2020 dostałeś podwyżkę a umysłowi nie dostali ...NIC.

@Dziad butylowy

takie wszy jak ty gryzą ale nic nie robią bo są nieudacznikami ....prawda. Dalej(usunięte przez administratora) i nie szczekaj cisz się z ochłapów które ci daliśmy . A jak ci się nie podoba ...droga wolna idz do pana Żdziśka . POdpis specjalnie dla ciebie może go zrozumiesz ..cieniasie . PS jakbyś nie zrozumiał: , kciuk .palec .i palec fakjujący

...głupszych...... tak powinieneś napisac

Jano 24
@,.i..

Mówisz, że bez umysłowych "jesteś nikim" a co powiesz na to, że w tym śmiesznym covidzie w 2020 umysłowi nie dostali podwyżek ale za to dostali roczna premie w granicach 10k... Nikt o tym nie mówi.. Fizol dosta 8% chyba.. A w 2021 fizol 3.5 % bo przecież słaba sytuacja a umysłowy jakoś 8%.. To wy bez nas jesteście nikim... I przyjdzie pora że dotrze to do was jak was że stołków będą ściągać na dół na maszyny bo nie będzie komu robić....

Witam proszę od odpowiedź 1. Jak wygląda lekarz medycyny pracy? Czy łatwo przejść? 2. Jak wyglada praca na stanowisku konfekcjoner opon

cos o tym wiem

Praca na konfekcji jest ciezka to naprawde trzeba sie napocic. Mało wiesz o niej bo ej ja kilkadziesiat lat przerobilem na konfekci i to pwr i pwo to stare dzilay kiedy sie naprawde krecilo swoja sila opony. Potem jako insruktor szkolilem kolejnych ludzi i wiem jedno kto sie pracy boi to ucieka. jak ktos chce robic to bedzie robil. tu jest ponad 5 tysiecy ludzi w pracy czyli ludzie pracuja chca robic. ja od roku emeryt ale pomyslcie sobie tylko ze zamkna fabryke co z ludzmi z rodzinami co z miastem. nie piszcie ludzie glupot ze tu jest tak zle owszem kokosow tez nie ma mogloby byc lepiej ale co jest jak jest. troche sie ludzie opanowujcie w swojej pisaninie. bo fabryka utrzymuje to miasto fabryka pada i pada polowa sklepow i innych branz.a jesli nie pasuje robota to zwalniac sie i isc gdzie lepiej placa.

On

Pani mariola d. Jest na zwolnieniu a spotyka się z innym facetem a ma męża dla mnie to chora sytuacja

Forma zdechit
@On

Jesteście z popegeerowskiej ,wielodzietnej ,patologicznej rodziny.

Szymon

Desperację widać gołym okiem , firma nadaje codziennie po kilka ogłoszeń o pracę na produkcji , zamieszczają filmiki promujące najgorsze działy konfekcyjne PAP/BNS i krupp , tam nikt nie chce robić !,rodzinka daje lajki pod postami żeby zachwalać , że jeszcze ktoś się na to nabiera!

NO
@Szymon

W tym smrodzie jak mu płuca przeczepią

Wiechu

Idzie więcej zarobić niż 4000 zł neto jako operator ?

@Wiechu

Może jak dodasz wszystkie benefity i będziesz robił cały czas nadgodziny to 4000 wyjdzie. Ale pracując 8h to nie możliwe.

Stary
@Wiechu

Nie ma takiej opcji. Może z 3,5 ale jak zobaczysz co masz robić nonstop to uciekniesz.

Byly pracownik

Powiem tak zarobki podobne jak w innych firmach :) tyle ze w innych sie pracuje 5 dni w tygodniu a do tego swieta wolne i nocki w domu. A W TEJ FIRME zdrowie dostaje po (usunięte przez administratora) nawet przez same nocki nie spisz.... w dzien spisz 4 h potem wolnego 1.5 dnia i do pracy tyrac ciezko a organizmu nie oszukasz. On sie nie zregenruje w tak krotkim czasie . 2700 na reke to bardzo malo za takie warunki Wyjedz za granicę bedziesz pracowac tak samo ciezko a nawet lżej to a dostaniesz 2 razy tyle a nawet trzy . KAZDY TU PISZĘ jak ci zle to dlaczego nadal pracujesz ? 3 miesiące temu odszedlem wlasnie po 3 latach pracy , teraz mam 2600 na reke 100 zl mniej i tez ciezko ale praca na dwie zmiany kazdy weekend wolny kazde swieto . Wiecej czasu dla rodziny duzo wiecej :))

Hehe
@Byly pracownik

Co z tego że wyjedziesz za granicę i dostaniesz dwa razy więcej jak będziesz żył tam gorzej niż tutaj.

UK
@Hehe

Gorzej ? Mi się żyje dużo lepie j Olsztyn to zadupie wszechswiata po za Michelin nie ma nic .

Ozosowiec
@Hehe

Za granicą w michelinie płacą więcej jednostek euro jak u nas złotówek już nawet nie przeliczając że euro jest po 4,50 . To komu się lepiej żyje? Nasz zakład największy na świecie i wszystkie wzrosty giełdowe są głównie dzięki wykorzystaniu nas za marny grosz.

W pierwszym kwartale zarobki brutto w kraju wyniosły średnio prawie 5,700 brutto.

Ochotnik

Witam mam pytanie, ile godzin w miesiącu się pracuję, od jakiej kwoty zaczynamy pracę na produkcji, i jak to jest z świętami pracukemy czy wolne błagam o odp dziękuję????

Czy ktoś z was dostał przymusowy zakaz wstępu na fabrykę? czy da się od tego odwołać?

Bezpracy
@pracownik

Witam ja mam pytanie, jakie są zarobki na start netto? Ile godzin w miesiącu wychodzi w pracy? Ile dni jest wolnych po 7 dniach pracy. Dziękuje za odp

Były
@Bezpracy

Zależy od komórki gdzie trafisz i oczywiście umiejetności zarobki zaczynają się od chyba 2100zł neto

@pracownik

Jak jesteś prawcownikiem i masz zakaz wstepu do fabryki to nie możesz pracować nie z twojej winy. Wyjątkiem jest praca zdalna gdy np. masz covida - wtedy rzeczywiście do fabryki się nie przychodzi, ale nie wiem po co się odwoływać.

Żaneta

czytalam trochę tutaj opini i sie tak zastanwiam czy skladac swoja apliakcję Jesli ktos moglby opisac mi albo nakreslic cos o wybagrodzeniu pieniadzach w ogole tak ogolnie bylabym wdzieczna.

Stażem już sporo
@Żaneta

Robie już ponad 34 lata w tej firmie. I złego słowa nie powiem. Zawsze wypłata na czas. Terminowe wynagrodzenie i do tego dodatki bardzo rożne. Mało tego trzynastka co roku płacona i grusza tak zwana i można też zaciagnac pozyczke bez oprocentowania. Są opony dla pracowników są znizki w innych punktach. Zachęcam sie przyjac do pracy. O wynagrodzeniu mowic nie bede bo wiadomo nie można ale te przyzwoite pieniadze się tu zarabia. Wystarczy na potrzeby i jeszcze można odłożyc na lokacie i to naprawde sporo pieniedzy . Pewnie ze zależy gdzie sie trafi na jaki wydział ale i tak warto pracować w Michelinie. I nie słuchaj na forum tu narzekających skoro jest im tak zle to dlaczego pracuja i nic wiecej nie robia ze swoim rozwojem pracuja juz tyle lat co ja i ja nie narzekam a moze i wiecej bym powiedział , warto pracować solidnie to i sa korzysci.

Wujekdobrarada
@Żaneta

Praca jak Praca raz jest spoko raz mniej . Musisz wziąść pod uwagę warunki pracy nap. smród śmierdzi praktycznie wszędzie na produkcji zależy do jakiej komórki trafisz ,są miejsca gdzie jest to bardzo uciążliwe i pewnie w jakimś stopniu ma to wpływ na organizm ,System 4 brygadowy też jest uciążliwy pracujesz 7 dni w tygodniu i masz tak naprawdę jeden dzień wolnego i raz w miesiącu wypadająci 2 dniwolne. Weekendy oczywiście w pracy raz w miesiącu wypada wolny weekend ,Więc w pewnym sensie fabryka to twój drugi dom ,Ale są osoby które nie nażekają są to zwykle pracownicy z bardzo długim stażem 35 ,20 lat w MICHELIN.Co do kasy się nie wypowiem bo nie mogę ,inni chwalą a inni nie .

juz emeryt
@Wujekdobrarada

Tak jak tu pisano praca jak praca. Sa minusy sa i plusy zreszta jak wszedzie gdzie by sie nie pracowalo. Do minusow na pewno zaliczyc mozna halas i faktycznie smrod od gumy czy innych chemikaliow jest tez bardzo goroca na hali to i praca zmianowa wszystko prawda. Ale jezeli mozna zdac sobie sprawe z plusow to jest ich zdecydowanie wiecej. Pensja wyplacana terminowo bez zadnych oszustw. Do tego mozna dorobic na nadgodzinach mozna tez uzyskac calkiem dobre premie dodatkowe kwartalne.Czy to jest w innych zakladach ? Nie zapominajmy o 13 wynagrodzeniu albo o wczasach pod grusza. Docenic trzeba skladki od pracodawcy na trzeci filar jako emeryci dobrze wiemy ie pieniedzy udalo sie odlozyc nie ze swojego.to firma wplacala i kaska jest z tego spora. Do tego sa pozyczki bez procentow czy zwykle na kaske czy mieszkaniowe czy remontowe. sa znizki w sklepach i to roznych sa tez bony dla dzieci. Opony za darmo tez pracownicy dostaja. Zarobki kazdeg z pracowniko czy na fizolku czy na umyslaku sa naprawde rozne uzaleznione od przydzialu zadan kompetencji zaangazowania i wielu innych . kazdy ma swoj rozum i mysli jedi chca tu pracowac inni nie . Z pzoiomu emeryta powiem tyle ze warto bylo pracowac w tej firmie. Pewnie ze sa rozne tez tematy inne co to sie tu przeczytalem chodzi o takie ludzkie sprawy ale to jak wszedzie bylo jest i bedzie. jezeli ktos zarabia na przyklad okolo 4 tysiace na lape i ma to wszystko o czy m pisalem to mysle ze warto tu pracowac. Polecam.Firma jest stabilna i praconik ma wiee swiadczen ubezpieczenie albo opieke medyczna. Mysle ze warto ale pewnie ze zdania beda podzielone. Pytanie na koniec jak czytalem te rozne wywody z wpisow osob tak narzekajacych.Nie wiem dlaczego tak zle piszecie o firmie przeciez mozna zmienic prace . Poszukac czegos lepszego ciekawszego lepiej platnego.

??
@juz emeryt

Czy to prawda , jak się pujdzie na L4 to o 13 pensji można zapomnieć

Życie
@Stażem już sporo

34 lata patrzeć się na opony .Czyli swe życie poswięcone oponom troszkę to straszne .Gdy świat jest tak piękny .choćw fabryce można się rozwijać, a nawet jeszcze bardziej się zdyscyplinować do samorozwoju, by więcej już nie musieć tam nigdy pracować, .

Emeryt
@??

to jest kłamstwo. Warunki wypłaty określa Układ Zbiorowy a tam jest napisane jasno iż 13 pensja to 8,5% zarobków rocznych bez względu na chorobowe czy inne nieobecności.

@Emeryt

Żeby dostać 13tke trzeba przepracować 10 mcy. Więc jak na zwolnieniu ktoś jest ponsd 2 miesiace to 13tka nie przysługuje.

Wergiliusz

Witam Pracuję dobrze ponad 10 lat i z wszystko o czym tu piszą jest niestety prawdą. Młodzi jak przychodzą to zostają tylko jak trafia na nienajgorszą robotę ale reguła jest taka że młody idzie tam gdzie najcieżej i często po dniu , tygodniu , miesiącu odchodzi nierzadko wysyłając tylko smsa. Jak ktoś wytrzyma rok i nie zostanie przesunięty gdzie lżej to też rzuca. Odchodzą też starzy doświadczeni pracownicy a firma nawet nie stara się ich zatrzymać .Ile płacą na poczatek ? 2500 na rekę można już dostać , niby na "dziendobry" dla młodego ok ale jeśli w czterobrygadówce , obecnie w temp. nawet powyżej 40 stopni , pracując non- stop i to nie przy biurku ale dzwigając TONY w hałasie , smrodzie i brudzie codziennie to o 2500 za mało. Tak! Jeśli się nie zgadzasz to znaczy że już wyprali ci mózg i nie znasz rynku pracy. Jak masz 20 lat to spoko na początek ale czas leci szybko a zdrowia nie starczy ci do emerytury. Tracisz coś więcej niż zdrowie pracując w czterobrygadówce , z czasem widzisz że mijasz się z rodziną , znajomymi , z meczem , z koncertem ty idziesz do pracy a biali ludzie na grilla , na plaże ,na piwo z kolegami , na balety. Za 2500 pomyśl czy tego chcesz. (usunięte przez administratora) jak najbardziej jest choć ostatnio nie jest taki ordynarny bo było trochę afer o to ale taka jest i będzie polityka firmy . Manager jest od tego aby trzymać pod butem załogę a jak jest za dobrze dogadana to różnymi gierkami ich skłocać w myśl zasady "dziel i rządz". Możesz mieć własne zdanie ale po pracy , tutaj tylko przełożony ma rację nawet kiedy się myli( a często to naprawdę głąb którego na mieście byś wyśmiał) Manager jest wierny jak pies , zagryzie pracownika dla dobra firmy a nawet jak polegnie na (usunięte przez administratora) to przeniosą go na inny dział żeby przycichło ( też jako managera!!). Jeżeli masz szczęście to pracujesz z przyzwoitymi i pracowitymi ludzmi jak nie to z prostakami , cwaniaczkami i zwykłymi (usunięte przez administratora) którzy donoszą na każdego byle manager miał z nich pożytek. I jeśli jesteś taki to się tu odnajdziesz :) Produkcja to dosłownie niewolnicy których jaśnie panowie i panie z "góry" mają w Xupie , są dla nich tematem do żartów i najlepszym celem jeśli coś się xjebało i trzeba podać winnego na tacy . Jak jesteś ogarnięty to ci kitu nie wcisną ale sporo osób nie jest i bieże na klatę. Z czasem , po mału zaczynasz akcetpować taki stan rzeczy i z człowieka stajesz się bezwolnym trybikiem. Uczciwie powiem że wypłata po tych latach prawie 3,5 jest , 13 pensja jest , wczasy pod gruszą i trochę bonusów takie jak karta multi sport( na produkcji nie bierz bo i tak nie będziesz miał siły po pracy) jakieś bony ale rzadko , można wziąść pożyczke nieoprocentowaną(max 45 tys na zakup mieszkania) , dofinasowanie do kolonii dla dziecka , wycieczki po dobrych cenach ale trzeba akurat trafić z wolnym albo dogadać się a nie zawsze da się, jest też premia kwartalna 1500 brutto , realnie wyjdzie 300 brutto bo stracić jej cześci składowe można za mnóstwo rzeczy a najczęściej za nie wykonanie plany z powodu awarii maszyny na którą wpływu się nie ma , co roku dostajesz podwyżke ale to raczej symboliczna kwota chyba że zmieniasz kategorie na wyższą, za godziny nadliczbowe płacą zawsze ale siądzie ci zdrowie jak będziesz je robić często, czas pracy jest przestrzegany i rozliczany prawidłowo bo były skargi i PIP się czepiał, umowe na stałe szybko można dostać co przydaje się przy kredycie, firma stabilna jak chcesz to i całe życie tam przepracujesz, są opony za darmo , są zdrowotne programy profilaktyczne , można zrobić różne uprawnienia na wózki , urządzenia dżwigowe , kursu komputerowe czy szkolenia miękkie , dużo wiecęj jeśli jesteś w utrzymaniu ruchu. Jest odzież i środki ochrony osobistej ,prysznice , są stołówki z obiadami ale to przed lub po pracy a tak to kanapki na stołówce, jest fundusz emerytalny 7% i ubezpieczenie pzu , jest stażowe ale max 380 brutto po 20 latach pracy. Doceniam że mam z czego żyć ale po kilkunastu latach czuje się jak po 30 , czuję się wypalony i myśle o zmianie aby na emeryturze nie czuć że zmarnowałem mój czas na zbyt cieżka , za mało płatną i mało ambitną pracę. Pozdrawiam i piszcie co myślicie

Xxx
@Wergiliusz

Dzięki za szczegółowy opis. Miałem złożyć tam papiery, ale już na pewno tego nie zrobię.

Edek
@Wergiliusz

W sedno to raczej praca na rok dwa lata bo zdrowie ci siądzie szybko A zdrowia nie kupisz

@Edek

Ten star UJ siedzi już 30 lat i zdrowy to jak to jest?

@Wergiliusz

Potwierdzam w całości to co tu napisałeś, mam podobny staż, ciut więcej zarabiam niż napisałeś, ale firma naprawdę wykańcza fizycznie i psychicznie, jestem właśnie na etapie zmiany pracy bo stwierdziłem że szkoda czasu i zdrowia dla tej firmy za takie warunki i pracę. Rynek pracy jest obszerny i naprawdę jeśli ktoś chce znaleźć dobrze płatną pracę i ma poukładane w głowie to napewno taką znajdzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 16 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska