Michelin Polska

Olsztyn

Opinie o Michelin Polska

Tony 2016-05-02 10:03:09
Witam.
Mimo, że nie pracuję w tej firmie (ale jestem nią zainteresowany) chciałbym podzielić się pewnymi spostrzeżeniami po Państwa wypowiedziach. Czy myślicie Państwo, że poruszane przez Was negujące Michelin kwestie typu: bezpieczeństwo, nepotyzm, mobbing, czy wyścig szczurów jest czymś wyjątkowym i niepowtarzającym się w innych przedsiębiorstwach? Państwo chyba nie macie pojęcia co się dzieję w realnym życiu. TO NORMA! Zawsze będzie wyzysk, naciski i frustrujący przełożeni. Wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia. W pracy nie szuka się przyjaciół a wykonuje pewną usługę za określoną kwotę. Jeśli stawka wynagrodzenia i dodatkowe socjale są wg Państwa za małe to zapraszam do poszukiwania innej pracy, do przekwalifikowania się, podniesienia swoich umiejętności. Pracownik też coś musi od siebie dawać, żeby pracodawca miał podstawę do awansu. Nic nie ma za darmo i na szczęście kończą się czasy "to mi się należy" !
Ludzie mają to do siebie, że lubią narzekać, a może lepiej spojrzeć na siebie. Jeśli dany pracodawca nie spełnia moich oczekiwań to nikt mnie nie zmusza do pracy u niego. Niestety na narzekaniu i obsmarowaniu w sieci danej firmy zazwyczaj się kończy. A czy ktoś z Państwa jest na tyle odważny by w twarz powiedzieć przełożonemu co o nim/ o firmie myśli?
Prawdopodobnie nie, i dlatego macie Państwo taką a nie inną sytuację. To przez postawę pracowników pracodawcy ich wykorzystują. Proste!
W cale nie obstaję za Michelin, chciałem tylko pokazać, że takie warunki pracy są wszędzie. Wszędzie znajdzie się osoba pokrzywdzona i oprawca. Ważne by umieć się odnaleźć i mieć do tego dystans.
Mówię to na podstawie swoich doświadczeń. Byłem mobbowany, miałem styczność z nepotyzmem i chora rywalizacją między pracownikami. I co wtedy robiłem? Mówiłem głośno co o tym myślę, bo mam swoją dumę i nie ważne czy współpracownik, kierownik czy dyrektor. Mam prawo do takiego samego szacunku a zwolnienie z pracy nie jest tragedią. wtedy traktuję to jako dodatkowe doświadczenie w moim CV.

AZA 2016-05-02 10:17:20
Można by to wkleić na końcu 90% wątków na tym portalu. Wszędzie tylko sami niezadowoleni i marudzący, oczekujący, że coś im się należy a nie mający odwagi odezwać się wprost i nieanonimowo.
Ib 2016-05-06 19:52:00
@bo ja również jestem ciekaw jak tam z atmosferą jest no i z zarobkami tez :p będę czekał na nowe oferty
Rudy102 2016-05-23 16:31:01
Słyszałem że jest nowy dyrektor. Czy to prawda? Moze teraz sie coś zmieni? Chyba że na gorsze bo słyszałem też że niezły wazelina z niego.
hania 2016-06-16 15:03:03
nie zawsze zmiany zmierzaja w dobra strone ale miejmy nadzieje, ze tutaj tak. widać ze ludzi do pracy też szukają
mmm 2016-06-18 18:58:35
I nie ma chętnych do pracy na zmiany.
nm 2016-06-18 19:11:37
@mmm chętnyuch nie ma, ale ofert pracy jest dużo. Znaczy jest jedna oferta pracy na stanowisko Account Manager w Linii Opon Ciężarowych ale za to do całej Polski szukają. Ktoś sie orientuje ile można zarobic na takim stanowisku? bede wdzieczna za info
aa 2016-06-27 15:55:37
Hej, wyczytałem na jakimś forum, że praca w michelin na produkcji to 8 godzin bez przerwy. Teraz robie na produkcji w innej firmie, w innym kraju, ale myślę o powrocie i ewentualnym zatrudnieniu się w Michelin. Tutaj mamy przerwę co dwie godziny (dwie 10 minutowe i jedna 30 minut). Przerwy są bezpłatne i przez nie siedzi się w firmie prawie 9 godzin, a nie 8, ale jednak uważam, że są przydatne, bo praca jest bardzo fizyczna, dużo chodzenia, dźwignia, prac manualnych... Praca jest na 3 zmiany. Nocki, po roku pracy tutaj, nie dały mi się we znaki, może poza tym, że zgubiłem tłuste dupsko :) Napiszcie jak wyglada zmiana, czy są przerwy, czy faktycznie ich nie ma, czy jest zawsze taka sama wypłata co miesiąc, czy zależnie od przepracowanych godzin, czy nocki są lepiej płatne, ile godzin się robi w tygodniu, jaki jest rodzaj umowy. Ile dni się pracuje pod rząd, jak to wygląda w niedziele i święta, ile jest dni wolnych i po ilu dniach pracy (jeśli nie w weekendy)... No i czy jest ciężko, to znaczy wiem, że jest, ale co doskwiera najbardzej - czy jakieś dźwiganie, czy może stres i koniecznosć ciągłej koncentracji na 100%, czy jakieś toksyczne opary, nie wiem... Jakie sa prognozy na znalezienie pracy w 2016/2017 roku? Chodzi mi o pracę na produkcji, którą mimo wad lubię i gdybym mógł się z niej utrzymać w moim ukochanym Olsztynie, to już byłoby coś, bo w obcym kraju zaczynam się robić nerwowy :) Czy zatrudniają chętnych, czy chętni ciągle walą drzwiami i oknami i tylko mały odsetek dostaje pracę. Czekam na każde pomocne wskazówki.
dfg 2016-06-27 17:52:51
@nm no tez ejste ciekaw wlasnie ale podjrzewam ze sporo mozna zarobic
Pracownik 2016-06-28 00:45:30
Do kolegi "aa":

Najgorzej jak trafisz na konfekcję.

Ogólnie wygląda to tak. Pracujesz po 7 dni po czym masz dwa a w zasadzie półtorej dnia wolnego (schodzisz z ostatniej nocki o 6, pół dnia prześpisz i zostaje ci tylko następny dzień wolny). Raz w miesiącu trafiają się trzy dni (tj piątek o 6 schodzisz i wracasz w poniedziałek o 6). Praca non stop: maszyna podłączona do komputera, jak przekroczysz cykl budowy opony to wyskakuje ci informacja. Nad głową kamera. .. niby dla bezpieczeństwa. Normy ciągle podnoszone. Jak się nie dostosujesz do starych pryków co tam 30 lat już robią, poobwijani są bandażami, wysmarowani maściami i z powykręcanymi stawami, a którzy ze strachu przed zwolnieniem wykonują je mimo pękających kości(bo gdzie go przyjmą jak 30 lat opony kelił?) to po jakimś czasie przyjdzie mistrz z wydrukiem z maszyny. Powie, że robisz mało. Jak nic nie da to przyjdzie kierownik, postraszy cię. Ew podsunie ci sugestię żebyś poszukał nowej pracy. Zarobki na start ok 1900-2000. Podwyżki niewielkie, ale są. Na nockach dodatki po parę zł do godziny. Pamietaj, że wiele tu zależy od wydziału. Każdy wydział żyje swoim życiem, każdy rządzi się swoimi prawami. Ale czy agro, czy ciężarówka czy osobówka, konfekcjoner ma zawsze najgorzej. Tak więc jeżeli lubisz tyrać i cieszy cię perspektywa coraz cięższej pracy z roku na rok, za pieniądze może nie najmniejsze, ale i nie przekraczające po kilku, kilkunastu latach pracy 2500 zł (jak dobrze pójdzie) to możesz aplikować. Aha, no i nikt tu nie liczy się z kodeksem pracy. Wchodzisz za bramę to wchodzisz w inny świat. Masz zasuwać i tyle. Awansu, mimo ogólnej propagandy, której się nasłuchasz, raczej nie doczekasz. Ja dawno zrezygnowałem i nie żałuję:)
kurara 2016-06-28 09:16:03
mnie propaganda i plotki nie interesuję, interesuje mnie tylko stanowisko Account Manager w Linii Opon Ciężarowych na które rekrutujecie bo dajecie pakiet sportowy i ubezpieczenie, a inne firmy mi tyle dać nie chcą
aa 2016-07-02 10:07:37
No jak to, praca bez non stop, bez przerw? No i dlaczego 7 dni i wolne, a nie 5...? Może się mylę, ale coś mi się wydaje, że stawka godzinowa wcale wysoka nie jest, a te 2 tysiące wynika z większej niż przeciętna liczby przepracowanych godzin miesięcznie.
hania 2016-07-02 10:28:29
aa' musisz sam dowiedziec się jak jest ludzie piszą roznie tym bardziej, ze oddziałow firma ma bardzo dużo w każdym wojewodztwie wiec pewnie wszedzie jest inaczej
Pracujący tam od 6 miesięcy 2016-07-03 16:07:54
Praca ciężka jak to na produkcji - to jeszcze można zaakceptować ale zatrudnienie poprzez agencje pracy to jest wielki wyzysk a do tego umowa na 3/4 etatu przy 7 dniach pracy na 3 zmiany średnio 180-190 godzin miesięcznie - czemu nie umowa na cały etat ??? - wiec pracujesz na swoją wypłatę a także na agencje a do tego po roku ciężkiej pracy liczy tobie sie tylko 9 miesięcy do emerytury . Obiecują że potem się przechodzi do nich na umowę kiedy po 2 latach.. ?? żeby chociaż to była umowa w agencji na cały etat i mieć więcej przywilejów jak inni ludzie którzy tam pracują na umowe michelin np tansze bilety do kin do lekarza i inne zniżki . Więc Michelin nie odpowiednio do tego podchodzi jeśli chodzi o zatrudnianie osób przez agencje a taki wymiar pracy - większość osób rezygnuje własnie przez to a nie przez ciężka prace. Nawet ludzie którzy są tam na wyższych stanowiskach nie rozumieją tego czemu tak się podchodzi do człowieka i zatrudnia się na takich warunkach gdy robi się to samo co druga osoba na lepszej umowie i na całym etacie.
Pracujący tam od 6 miesięcy 2016-07-03 16:10:55
A wyplata około 1900-200 10 zł brutto na godzinne + dodatek 3,25 brutto
Wiec zarobki nie są wysokie. Rozliczenie nadgodzin kwartalnie.
hania 2016-07-03 17:12:22
Pracujący tam od 6 miesięcy' a gdzie takie stawki obowiazują w jakim miesice? czy wszedzie jednkowe?
Pracujący tam od 6 miesięcy 2016-07-03 22:14:45
Fabryka jest tylko w Olsztynie przecież.
gargi 2016-07-04 09:02:20
ale na przedstawiciela technicznego są bardzo różne lokalizacja, chodzi mimkonkretnie o stanowisko także takie jak Account Manager w Linii Opon Ciężarowych
Agro 2016-07-04 14:50:31
po co ludzi pytasz ,na rozmowie sie dowiesz,
maja 2016-07-04 14:52:36
no chyba lepiej dowedzieć się przed rozmową czy jest w porzadku czy też nie.. a mają jeszcze tutaj oferty jak np. jako Przedstawiciel Techniczno - Handlowy
pracownik 2016-07-05 14:55:40
Czlowieku nie masz szans wejscia z ulicy na wyzsze stanowisko. Michelin to nepotyzm jak nie masz plecow to zapomnij. Produkcja to inna bajka chociaz za takie pieniadze nie warta swieczki. Ogolnie teraz jest duzo zwolnien bo ludzie nie chca tam pracowac. Powodzenia
monika 2016-07-05 15:00:38
ale ja czytałem u nich o ofercie pracy jako Przedstawiciel Techniczno - Handlowy i tutaj akurat wymieniali możlwiość rozowoju, też z tego co wiem to można u nich dobrze zarobić tylko nie wiem jak dokładnie wygląda proces rekrutacji.
Sraczka 2016-07-05 18:26:47
Te rozliczenie kwartalne to idiotyzm
Wizdek 2016-07-05 19:04:31
Ja tam od zawsze uważam, że generalnie bardzo fajnie działa Michelin polska, jedna z lepszych firm, świetne i naprawdę niezwykłe opony, więc polecam wam od razu i na jednej nodze, naprawdę zacna firma, nie można mówić
Zdzichu 2016-07-06 23:32:22
Na produkcji praca ciezka, 7 dni w tygodniu na 3 zmiany. Jeden weekend w miesiacu wolny. Pensja 1900 z groszami. Podwyzki ponizej inflacji.
Po 6 latach na stanowisku 2340 pln. Ostatnia podwyzka 27 groszy/godz brutto.
Status pracownika - czarnuch i duren bez szans na staly kontrakt.
Nie polecam. Chyba ze ktos naprawde nie ma innego wyjscia. Jak ja.
oho 2016-07-07 08:02:04
Pewnie, że w kwestii opon są na prawdę wysoko na rynku ale zastanawia mnie czy można liczyć u nich na oferty jako account manager.
złamas 2016-07-12 18:05:54
Polecam z całego serca.
O ile jesteś robotem i pragniesz pracować siedem dni w tygodniu na trzy zmiany za 1900 złotych. Pensja w stosunku do nakładu pracy groteskowa, bo firma woli zapłacić agencji niż pracownikowi. Podwyżki są sprawą groszową, a stałego kontraktu można i po pięciu latach nie doczekać. Generalnie firma szuka zadłużonych biedaków oraz jednostek bez płata czołowego mózgu, żeby ich tym skuteczniej eksploatować.
Olsztyńską fabrykę trawią układy cwaniaczków i lokalna półbosa szlachta. Bez obrzucenia napalmem i zaorania nic się tu nie zmieni.
dcf 2016-07-12 20:47:00
@oho mysle ze to jest niewykluczone poneiwaz tego account managera to na prawe szuakli w wielu wojewodztwach juz od jakiegos czasu..wiec wydaje mi sie ze w najbliszymc zasie tez moga sie pojawiac nowe oferty nie wiem czy konkretnie taie ale ogolnie..
aa 2016-07-16 19:41:22
Wychodzi na to, że za pracę na produkcji, która przecież jest dość odpowiedzialna i ciężka, na 3 zmiany, zarabia się nieco ponad 10 zł na godzinę? Aż mi się wierzyć nie chce, tym bardziej, że Michelin wydaje się być porządną firmą... Umowa z agencją, a nie z Michelinem, 3/4 etatu... Nie chcę nikomu dokuczyć, ale po co tam ludzie w ogóle pracują? Za podobne pieniądze można znaleźć w Olsztynie lżejszą pracę, czy te 200 -300 zł miesięcznie więcej jest tego warte ?
ala 2016-07-16 19:59:19
czy ktoś może wie dlaczego ich strona nie działa i kiedy znowu będzie działać? widzę że w tym roku macie masowe rekrutacja na accountów - co jest tego powodem?
złamas 2016-07-18 08:07:07
Ponieważ jest coraz mniej chętnych.
Na szczęście znakomita część dzisiejszych magistrów to durnie, więc w końcu znajdą.
Strona oczywiście działa. To część linków nie działa, a nie działa bo nie musi, bo taka to firma.
bęc 2016-07-18 08:59:18
Chyba teraz nie ma żadnej oferty pracy @ala, ale może coś u nich jest.
dude 2016-07-25 16:48:10
No dobra takie pieniadze mozna jeszcze zaakceptowac ale czemu kaza pracowac az siedem dni zamiast pieciu?
złamas 2016-07-25 19:55:29
Jest to prosta operacja psychologiczna mająca na celu przeprogramowanie mózgu robola tak, aby mu się zdawało , że przepracował tylko 3 tygodnie, podczas gdy minął miesiąc. Dzięki czemu ma mniejsze pretensje do złodziejskiej pensji. Większość korporacji zatrudnia szumowiny w charakterze specjalistów od organizacji pracy, by wycisnąć z głupich biedaków maksimum.
Jeff 2016-07-26 11:59:07
Account Manager w Linii Opon Osobowych i Dostawczych poszukiwany od zaraz, dobre zarobki tutaj są ponoć
Zdzichu 2016-08-06 10:02:21
Jeff? Hehe.
Zaprawdę powiadam wam, firma to musi być poważna, skoro zatrudnia polskojęzycznych Anglików. Account manager też brzmi grubo.
ytytty 2016-08-06 11:10:41
Ale to jest teraz chyba jedyna oferta pracy od nich
Zdzichu 2016-08-09 10:51:19
Nieprawda. Na produkcji wciąż brakuje pracowników.
4-0 2016-08-09 10:55:58
@tytyt tych rekrutacji jest znacznie więcej aktualnie
Zdzichu 2016-08-11 19:37:22
Panie, jak pan nie masz pan nic do powiedzenia, to nie zawracaj pan dupy, bydlaku.
oliwier 2016-08-11 19:40:59
Ta więcej @4-0 teraz to raptem może ze trzy ogłoszenia widziałem na account managera, o którym zresztą pisaliście ale na Olsztyn to nikogo nie szukają. Ktoś wie kiedy to się ruszy i będzie można się zakręcić obok tematu? Dajcie znać bo już trochę czekam
Zdzichu 2016-08-11 19:48:00
Praktycznie na wszystkich działach i fabrykach potrzebujemy nowych czarnuchów, bo dziady się pomału wykruszają, a młodzi okazują się być inteligentniejsi od psa i nie ma kim zastąpić starych durniów. Chętnie bym wreszcie poszedł na urlop, więc serdecznie zapraszamy wszelkich desperatów oraz osobników bez płata czołowego mózgu, a już najchętniej wieśniaków z kredytem i bez matury, żeby nie onieśmielali mistrzów.
Zdzichu 2016-08-11 19:58:19
Olivier to jeszcze nie jest najgorzej. Mam znajomego, który nazwał prawdopodobnie rodzonego syna Kevin. Teraz dzieciak musi czekać do 18, żeby powrócić do jakotakiej normalności. Genów nie da rady zmienić, ale chociaż imię.
werf 2016-08-11 20:55:32
no nie nie na Olsztyn to faktycnzie nikogo nie szukaja ale na przyklad w takiej Pile jest oferta na stanowisko Account Manager w Linii Opon Osobowych i Dostawczych jakby ktos byl tym zainteresowany :)
miszczu 2016-08-25 03:31:27
Zdzichu ma rację . Też jestem na produkcji , praca 7 dni w tygodniu. 2000 z hakiem.
Wszysycy chodzą się uśmiechają, w sensie szefostwo, a tak naprawdę mają nas za czarnuchów i myślą że o tym nie wiemy.
Wielu kombinuje jak odejść , odchodzi, i niedługo odejdzie jeszcze wiecej.
W firmie tuszuje się wypadki które są. bo wtedy Góra nei dostanei premii. Ludzie za zwykłe skaleczenie się są wywalani mimo umowy. Co ostatnio właśnie się stało.
Mistrozwie- niekompetentni i udający wielce oswieconych, a nie cieszący się wcale szacunkiem swoich podwładnych.
Wiele osób to ludzie po studiach którzy mają zakaz wpisywania tego w CV jeśli chcą być przyjeci.
abba87 2016-08-25 09:46:57
a NIBY dlaczego mieliby niby mieć taki zakaz? nie wierzę kolego że tak międzynarodowa silna marka stosowała takie praktyki, a poza tym nadal szukacie Account Managera w Linii Opon Ciężarowych w śląskim?
Miszczu 2016-08-25 18:25:30
Bo ludzie po studiach mogą awansować...
Zagrożenie.
Pomyśl trochę.
olafka 2016-08-25 18:51:14
@ Miszczu błągam cie, teraz te studia sa tyle warte co nic właściwie. Wątpie by mial,ol to naprawde jakie sduzo wieksze znaczenie., No chyba że ub eigasz sie o stanowisko lekarza to wiedza i doświadczenie są bezcenne. Ale w przypadku takich ogłoszeń - nie sądzę.
Zdzichu 2016-08-27 17:19:03
Najlepsze jest to, że poważne środki na podwyżki i na premie zostały wypracowane, ale nie zostaną nigdy wypłacone, bo stanowią jedyną możliwość wykazania się lokalnej szlachty przed centralą. I mimo że centrala de facto nie ma nic przeciwko wynagrodzeniu robola za luksusowe życie, jakie jej funduje, robol zostanie wydymany.
ytytty 2016-08-27 19:05:09
hej wiesz no to zależy nie można tak ogolnie pisać..bo taka jest prawda ze na sudiach przynajmniej na niektórych sa w stanie Cie czegos nauczyć chodzi mi o takie konkretne techniczne przecież bez takiego wykształcenia w takich zawodach to ani rusz..
Zostaw swoją opinię o Michelin Polska - Olsztyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Michelin Polska