Michelin Polska

Olsztyn

Opinie o Michelin Polska

Nowy 2015-09-14 09:24:44
Witam, chciałbym dowiedzieć się czy rzeczywiście w firmie można zarobić 2500 zł netto na stanowisku związanym z produkcją? Czy firma oferuje dodatkowe benefity jak opieka medyczna lub karta sportowa oraz czy są dodatkowo płatne?
miłka 2015-09-14 12:28:06
jeśli rzeczywiście jest @nowy tak jak mówiszi rzeczywiście na produkcji u nich zarobisz na rączkę 2500 zł to byłoby naprawdę fajnie na starcie. niech tylko prosze bardzo ktoś napisze na jakich konkretnie stanowiskach to obowiązuje bo ja chcę skorzystać z ich nowej oferty pracy na konfekcjonera opon w Olsztynie
xxx 2015-09-30 23:51:43
A ja powiem tak.

Ci, którzy tak psioczą na tę firmę to leserzy i jakieś młode nieudaczniki, znam ludzi, którzy pracują tam od kąd był OZOS i cisną dalej! A jakiś młodziak przyjdzie bo nasłuchał się że robota łatwa i przyjemna. Nie chcecie zarabiać 2000 ,-? Idźcie się dokształcić i szukajcie dalej.
jj 2015-10-02 16:20:54
Masz tam pracować dla właścicieli i tyle. Dają tyle ile muszą. Jak wszędzie liczą się układy. Możesz pracować bez wykształcenia przy taśmie ,ale jak zakuplujesz się personalnym to kariera pójdzie szybko.
Inną sprawą jest to, że Polacy mają w genach wchodzenie innym w cztery litery i z tego biorą się patologie.
k.k. 2015-10-03 07:43:46
idiota
spiro 2015-10-14 16:04:50
Szczerze powiedziawszy to spodziewałbym się, że michelin da więcej od siebie. Ich produkty przecież są bardzo konkurencyjne, cena oczywiście jest z górnej półki, ale w sumie płaci się za niezłą jakość i dobre wykonanie. Poza tym dotarcie do klientów też swoje pracowników kosztuje więc nie rozumiem czemu mieliby oni być niedocenieni.
poprzecie 2015-10-15 22:16:47
Panuje tutaj skrajny nepotyzm - pracują tutaj całe rodziny, ciocie, wujkowie, kuzyni. Wypadki przy pracy są tuszowane. A jest ich całkiem sporo. Gdy stanie się cokolwiek złego - zawsze winny jest pracownik. Pracownicy są zastraszani. Nagradzane jest donosicielstwo i inne niegodziwości - niektórzy powiedzą, że to taki smutny standard. Wynagrodzenie troszkę lepsze niż w Regionie W-M.
poprzecie 2015-10-15 22:23:36
Tak, po paru latach można zarobić tutaj 2500 netto, benefity, o których wspomniałeś też są. Ale niema róży bez kolców :-)
Panuje tutaj skrajny nepotyzm - pracują całe rodziny, ciocie, wujkowie, kuzyni. Wypadki przy pracy są tuszowane. A jest ich całkiem sporo. Gdy stanie się cokolwiek złego - zawsze winny jest pracownik, każe się go dla zasady. Pracownicy są zastraszani. Nagradzane jest donosicielstwo i inne niegodziwości - niektórzy powiedzą, że to taki smutny standard.
były pracownik 2015-10-16 11:15:50
Pracowałem w Michelin 3 lata. Zarobki max 2200 zł bez godzin nadliczbowych, do których byłem wręcz zmuszany. Praca w nocy w niedziele, masz tylko jeden wekhend w miesiącu wolny,praca ciężka, wyzysk i normy pracy w o wywindowane na maxa. Zapomnijcie o jakimkolwiek wolnym, liczy się przede wszystkim produkcja.
Ogólnie to odradzam pracę, zostaniecie niewolnikiem a nie pracownikiem ....
leto 2015-11-01 02:34:47
Ty lepiej się nie odzywaj...
marta 2015-11-12 00:01:39
Co za bzdury i brak informacji....dyrektor nie ma dwóch synow..tylko jednego i co najwyżej mógł mu załatwic przedszkole a nie pracę bo dziecko ma kilka lat!!!!!i nie pracują tam jego kuzynki bo takich nigdy nie posiadał:)ludzie skończcie wymyślac...
oli 2015-11-14 20:46:22
@poprzecie, ale pomiedzy kim panuje taka atmosfera, sadze ze to pracownicy ja tworza sami, wiec dlaczego kazdy sobie jest wrogiem, wynagrodzenie macie przeciez jednakowe, kasa zawsze na czas, do tego jakies benefity o ktorych wspominasz, wiadomo ze do niektorych trzeba polowe dobrzucic,standart, @ były racownik, przecie wolne sie kazdemu nalezy
Majkel 2015-11-27 14:47:13
Kuzynki to posiada :), ale napewno nikt z rodziny jego tam nie pracuje.
hm 2015-12-01 23:09:40
..kolezanka za krotko chyba pracuje i za mało wie..:)
ytytty 2015-12-07 22:57:27
pamiętam że jakis czas temu w firmie Michelin Polska S.A. poszukiwali przedstawiecieli techniczno- handlowych w wielu woj. w Polsce, czekam na nowe oferty
jers 2016-01-08 16:11:48
fajna oferta pojawiła się w szczecinie teraz na stanowisko account managera, fajne warunki pracy, myślę, że dobry zespół się też ma do dyspozycji, oferta jak najbardziej na +
yeti75 2016-01-19 15:52:33
Stanowczo nie polecam tego pracodawcy...Firma nie posiada praktycznie żadnej konkurencji w regionie przez co robi sobie z ludźmi co zechce..dotyczy to m.in braku pewnosci utrzymania zatrudnienia,rozwoju personalnego (szczegolnie ze stanowisk robotniczych na umysłowe),czestych degradacji np. na stanowiska odbiegajace znaczaco od kwalifikacji-umiejetnosci pracownika.itd
boniek 2016-01-19 19:24:36
ale to jeśli już do tego się sprowadzają to znaczy tylko i jedynie tyle , że za mało mają chetnych to wykonywania roboty fizycznej. Powinni pomyśleć o podniesieniu tam zarobków
seekandhide 2016-01-23 14:53:52
@jers chyba już znaleźli kogoś na to stanowisko bo nie ma tej oferty pracy albo nie mogę znaleźć. A chciałbym się dostać do tej firmy, wie ktoś kiedy będą prowadzić rekrutacje?
113** 2016-02-02 18:00:15
Praca jak kazda inna, sa lepsze i gorsze dni.Jedyny mianus praca zmianowa.Ja polecam, dobry socjal, srednio 3300 netto msc z tendencja rosnaca.
113** 2016-02-02 18:00:45
monika 2016-02-02 19:02:54
jak 3300 netto to stawka naprawdę dobra! poza tym wydaje mi się, że jako Przedstawiciel Techniczno - Handlowy to sokojnie na premii możesz też sporo wyciągnąć.
kokolino 2016-02-11 20:16:42
Praca zmianowa to nie problem, bo można sobie dopasować odpowiednio tydzień, ale skoro zarobki wynoszą ponad 3 tysiące to całkiem nieźle, zwłaszcza, że o bonusy nie trudno.
CIEKAWY 2016-02-14 12:39:13
Macie może jakieś ciekawe informacje o Pani Kamili Romaniuk ? ;D
nbv 2016-02-14 17:12:29
no wlasnie wiem ze tam mozna u nich zarobic jakos ponad 3 tysiace zlotych, chcialem aplikowac na stanowisko przedstawiciela techniczno- handlowego, ale chyba juz ofert nie ma
guma 2016-02-24 14:51:01
3000 to może zobaczysz po 10 latach harówki na produkcji.
amok 2016-03-04 11:24:54
może 3 tysiące złotych to przesada, niestety realia w Polsce są takie a nie inne.. 3 tysiące to majątek, jaki zarabia co któryś Polak. Jednak @guma chyba za bardzo narzekasz, Michelin nie wygląda na firmę płacącą grosze
Kowalczyk 2016-03-09 14:19:18
A z którego małżeństwa ma tych synów... o tym nie łaska wspomnieć waćpanna ? Mało wiesz to siedź cicho. Jaka jest prawda każdy dobrze wie. Konopka może sobie poustawiać kariery całej rodzinie. Świadczy to jedynie o tym jak mało obiektywnym jest człowiekiem. Ale szacunku nie zdobędzie, bo na szacunek to się pracuje latami. Gość nie ogarnia problematyki HR a siedzi na takim stołku, to jakaś pomyłka. Teczka na niego nie istnieje ? Gdzieś się znajdzie. Na ciebie też moja droga. Tubka wazeliny, która sobie aplikujesz każdego dnia to za mało na nową ekipę rządzącą. Trzymam kciuki za wszystkich co na produkcji walczą o szacunek i respekt.
Olsztyniak 2016-03-15 12:49:53
Betonowa ekipa komusza - SP z Olsztyna to temat na reportaz w TV. Nepotyzm, wzajemna adoracja, wlazenie w poope bez wazeliny. Szkoda czasu na ten przypadek. Omijajcie OLS szerokim lukiem jesli macie dla siebie szacunek.
Jeff 2016-03-17 14:36:22
Przedstawiciel Techniczno - Handlowy sprzedaje opony czy jakieś usługi i powiedzcie mi jeszcze kiedy pojawią się jakieś nowe ogłoszenia, czy aktualnie nie ma ich?
dzien dobry 2016-03-17 19:17:27
na dzień dobry zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej. placa ok 1800-1900 śmiech:) za prace w 4 brygadowym systemie-nocki i swieta:) Omijac szerokim łukiem. Nepotyzm kolesiostwo:) max 20 lat i to upadnie:) kadra "menedżerska" totalne bezmózgowie-majstry bez matury? to standard, no może kilku ma wyższe-pedagogikę etc:)
dutek 2016-03-20 13:49:59
dzien dobry, czasem licza się umiejetności, a nie ukonczone studia, to tak tego nie neguj. Ogółem warto próbowac zatrudnić sie bezpośrednio, to pensja bedzie wieksza, bo agencja tymczasowa musi z czegos zyć, to pobieraja %. Dlatego wychodzi 1900, a tak jest 2 z przodu.
Benio 2016-03-20 20:31:24
Za prace na zmianach wszystkie soboty niedziele 1900-2000?
Tak tak w supermarketach maja mniej...
Tylko ze oni w porownaniu z tym są na wypoczynku w Ciechocinku
monika 2016-03-31 22:38:25
z ofert, które teraz mają to podoba mi się ta jako Przedstawiciel Techniczno - Handlowy, bo tez jest zapewniona droga rozwoju, a dla mnie to jest bardzo ważne.
Jack 2016-04-08 17:24:33
Tak, faktycznie tak się dziej. Osoby z kręgu "błogosławionych" tylko zmieniają kierownicze stanowiska i raz są managerami dziale personalnym, innym razem w dziale systemów informatycznych a innym w sprzedaży. Generalnie omnibusy jak by się miało wydawać, jednak niekompetencja razi w oczy.
Mały_Mi 2016-04-12 11:32:55
Witam. Mnie najbardziej zdenerwował brak odzewu po rozmowie kwalifikacyjnej.
Byłem na testach, sympatyczna Pani z Działu Rekrutacji, powiedziała, że bez względu na wynik, odezwą się w przyszłym tygodniu.
Minęły już ponad 2 i nic... .
Czytałem na jakimś forum, że tak jest, miałem jednak nadzieję, że to był wyjątek. NIestety...Brak szacunku.
ola 2016-04-12 13:39:31
To jest brak profesjonalizmu. Tu właśnie wychodzi obsadzanie stanowisk rodziną i lizusami.
:) 2016-04-26 13:03:12
Zgadzam się w 100% :) ot....kiedyś mawiało się-do wszystkiego i do niczego...;) więc nie mają omnibusy kompetencji do wszystkiego tylko SĄ do niczego:)
bo 2016-05-01 08:13:55
Zawsze warto się załapać, ale czy atmosfera dopisuje?
Tony 2016-05-02 10:03:09
Witam.
Mimo, że nie pracuję w tej firmie (ale jestem nią zainteresowany) chciałbym podzielić się pewnymi spostrzeżeniami po Państwa wypowiedziach. Czy myślicie Państwo, że poruszane przez Was negujące Michelin kwestie typu: bezpieczeństwo, nepotyzm, mobbing, czy wyścig szczurów jest czymś wyjątkowym i niepowtarzającym się w innych przedsiębiorstwach? Państwo chyba nie macie pojęcia co się dzieję w realnym życiu. TO NORMA! Zawsze będzie wyzysk, naciski i frustrujący przełożeni. Wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia. W pracy nie szuka się przyjaciół a wykonuje pewną usługę za określoną kwotę. Jeśli stawka wynagrodzenia i dodatkowe socjale są wg Państwa za małe to zapraszam do poszukiwania innej pracy, do przekwalifikowania się, podniesienia swoich umiejętności. Pracownik też coś musi od siebie dawać, żeby pracodawca miał podstawę do awansu. Nic nie ma za darmo i na szczęście kończą się czasy "to mi się należy" !
Ludzie mają to do siebie, że lubią narzekać, a może lepiej spojrzeć na siebie. Jeśli dany pracodawca nie spełnia moich oczekiwań to nikt mnie nie zmusza do pracy u niego. Niestety na narzekaniu i obsmarowaniu w sieci danej firmy zazwyczaj się kończy. A czy ktoś z Państwa jest na tyle odważny by w twarz powiedzieć przełożonemu co o nim/ o firmie myśli?
Prawdopodobnie nie, i dlatego macie Państwo taką a nie inną sytuację. To przez postawę pracowników pracodawcy ich wykorzystują. Proste!
W cale nie obstaję za Michelin, chciałem tylko pokazać, że takie warunki pracy są wszędzie. Wszędzie znajdzie się osoba pokrzywdzona i oprawca. Ważne by umieć się odnaleźć i mieć do tego dystans.
Mówię to na podstawie swoich doświadczeń. Byłem mobbowany, miałem styczność z nepotyzmem i chora rywalizacją między pracownikami. I co wtedy robiłem? Mówiłem głośno co o tym myślę, bo mam swoją dumę i nie ważne czy współpracownik, kierownik czy dyrektor. Mam prawo do takiego samego szacunku a zwolnienie z pracy nie jest tragedią. wtedy traktuję to jako dodatkowe doświadczenie w moim CV.

AZA 2016-05-02 10:17:20
Można by to wkleić na końcu 90% wątków na tym portalu. Wszędzie tylko sami niezadowoleni i marudzący, oczekujący, że coś im się należy a nie mający odwagi odezwać się wprost i nieanonimowo.
Ib 2016-05-06 19:52:00
@bo ja również jestem ciekaw jak tam z atmosferą jest no i z zarobkami tez :p będę czekał na nowe oferty
Rudy102 2016-05-23 16:31:01
Słyszałem że jest nowy dyrektor. Czy to prawda? Moze teraz sie coś zmieni? Chyba że na gorsze bo słyszałem też że niezły wazelina z niego.
hania 2016-06-16 15:03:03
nie zawsze zmiany zmierzaja w dobra strone ale miejmy nadzieje, ze tutaj tak. widać ze ludzi do pracy też szukają
mmm 2016-06-18 18:58:35
I nie ma chętnych do pracy na zmiany.
nm 2016-06-18 19:11:37
@mmm chętnyuch nie ma, ale ofert pracy jest dużo. Znaczy jest jedna oferta pracy na stanowisko Account Manager w Linii Opon Ciężarowych ale za to do całej Polski szukają. Ktoś sie orientuje ile można zarobic na takim stanowisku? bede wdzieczna za info
aa 2016-06-27 15:55:37
Hej, wyczytałem na jakimś forum, że praca w michelin na produkcji to 8 godzin bez przerwy. Teraz robie na produkcji w innej firmie, w innym kraju, ale myślę o powrocie i ewentualnym zatrudnieniu się w Michelin. Tutaj mamy przerwę co dwie godziny (dwie 10 minutowe i jedna 30 minut). Przerwy są bezpłatne i przez nie siedzi się w firmie prawie 9 godzin, a nie 8, ale jednak uważam, że są przydatne, bo praca jest bardzo fizyczna, dużo chodzenia, dźwignia, prac manualnych... Praca jest na 3 zmiany. Nocki, po roku pracy tutaj, nie dały mi się we znaki, może poza tym, że zgubiłem tłuste dupsko :) Napiszcie jak wyglada zmiana, czy są przerwy, czy faktycznie ich nie ma, czy jest zawsze taka sama wypłata co miesiąc, czy zależnie od przepracowanych godzin, czy nocki są lepiej płatne, ile godzin się robi w tygodniu, jaki jest rodzaj umowy. Ile dni się pracuje pod rząd, jak to wygląda w niedziele i święta, ile jest dni wolnych i po ilu dniach pracy (jeśli nie w weekendy)... No i czy jest ciężko, to znaczy wiem, że jest, ale co doskwiera najbardzej - czy jakieś dźwiganie, czy może stres i koniecznosć ciągłej koncentracji na 100%, czy jakieś toksyczne opary, nie wiem... Jakie sa prognozy na znalezienie pracy w 2016/2017 roku? Chodzi mi o pracę na produkcji, którą mimo wad lubię i gdybym mógł się z niej utrzymać w moim ukochanym Olsztynie, to już byłoby coś, bo w obcym kraju zaczynam się robić nerwowy :) Czy zatrudniają chętnych, czy chętni ciągle walą drzwiami i oknami i tylko mały odsetek dostaje pracę. Czekam na każde pomocne wskazówki.
dfg 2016-06-27 17:52:51
@nm no tez ejste ciekaw wlasnie ale podjrzewam ze sporo mozna zarobic
Pracownik 2016-06-28 00:45:30
Do kolegi "aa":

Najgorzej jak trafisz na konfekcję.

Ogólnie wygląda to tak. Pracujesz po 7 dni po czym masz dwa a w zasadzie półtorej dnia wolnego (schodzisz z ostatniej nocki o 6, pół dnia prześpisz i zostaje ci tylko następny dzień wolny). Raz w miesiącu trafiają się trzy dni (tj piątek o 6 schodzisz i wracasz w poniedziałek o 6). Praca non stop: maszyna podłączona do komputera, jak przekroczysz cykl budowy opony to wyskakuje ci informacja. Nad głową kamera. .. niby dla bezpieczeństwa. Normy ciągle podnoszone. Jak się nie dostosujesz do starych pryków co tam 30 lat już robią, poobwijani są bandażami, wysmarowani maściami i z powykręcanymi stawami, a którzy ze strachu przed zwolnieniem wykonują je mimo pękających kości(bo gdzie go przyjmą jak 30 lat opony kelił?) to po jakimś czasie przyjdzie mistrz z wydrukiem z maszyny. Powie, że robisz mało. Jak nic nie da to przyjdzie kierownik, postraszy cię. Ew podsunie ci sugestię żebyś poszukał nowej pracy. Zarobki na start ok 1900-2000. Podwyżki niewielkie, ale są. Na nockach dodatki po parę zł do godziny. Pamietaj, że wiele tu zależy od wydziału. Każdy wydział żyje swoim życiem, każdy rządzi się swoimi prawami. Ale czy agro, czy ciężarówka czy osobówka, konfekcjoner ma zawsze najgorzej. Tak więc jeżeli lubisz tyrać i cieszy cię perspektywa coraz cięższej pracy z roku na rok, za pieniądze może nie najmniejsze, ale i nie przekraczające po kilku, kilkunastu latach pracy 2500 zł (jak dobrze pójdzie) to możesz aplikować. Aha, no i nikt tu nie liczy się z kodeksem pracy. Wchodzisz za bramę to wchodzisz w inny świat. Masz zasuwać i tyle. Awansu, mimo ogólnej propagandy, której się nasłuchasz, raczej nie doczekasz. Ja dawno zrezygnowałem i nie żałuję:)
kurara 2016-06-28 09:16:03
mnie propaganda i plotki nie interesuję, interesuje mnie tylko stanowisko Account Manager w Linii Opon Ciężarowych na które rekrutujecie bo dajecie pakiet sportowy i ubezpieczenie, a inne firmy mi tyle dać nie chcą
Zostaw swoją opinię
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Michelin Polska