Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Konkurs

Jako że w zakładzie działa wielu ORMOwców chciałbym zgłosić super konkurs na podpier..cza roku. Zwycięzca dostaje worek cebuli i butelkę płynu Biały Jeleń (może się nim myć lub ustawić jako trofeum). Zasada konkursu - Podajemy ksywę i nazwę wydziału. Zwycięzcą zostaje osoba o największych like-ach wytypowanych w glosowaniu na daną ksywę na tej stronie .

Sart
@Konkurs

Białego Jelenia to już dostajemy.

Kamila

Mam pytanie o Michelina, ale o reklamacje :) W Zasadach reklamacji opon do osobówek, terenówek i dostawczaków piszą, że są rozpatrywane 'natychmiastowo albo max do 14 dni'. Od czego to zależy? Przecież chyba każdy chciałby natychmiastowego rozpatrzenia swojej reklamacji.

Dorota
@Kamila

Luz chłopaki czlowieki nie pracują jak roboty!! Przegrzewają się, puszczają olej itp !!! Musicie nas zrozumieć !!! Pracownia za stodołą to nie korpo

Byłem kiedyś

Nasuwa się pytanie dlaczego normowani przez dział organizacji są pracowinicy fizyczni? Nie słyszałem o normowaniu pracy wszystkich w biurach?

@Byłem kiedyś

Albo cię bolą mięśnie albo mózg ci się przegrzał,norma!

baro
@Byłem kiedyś

Ponieważ stanowiska umysłowe mają nienormowany czas pracy;) . Czyli lecą w kulki 8 h albo i mniej. Choć są wyjątki

@baro

Popierają ciężką pracę- miło się na nią patrzy i zleca ;)

Kandydat Zdzich

Czy na wulkanizacji jest ciężko.?

barko
@Kandydat Zdzich

No raczej, gorąco bo prasy, ciągle ładujesz albo zdejmujesz i nie ma czasu na telefon czy fajkę. No i wdychasz opary tego co podgrzewa się do prawie 200 stopni. Na zdrowie!

Czy jest tam jakaś robota na jedną zmianę ?

facio

tak, na 24godzinną

Bthsda

Praca fajna , jeszcze jak się trafi na dobry dział w ogóle jest spoko. Jednak zarządzanie ta firmą, zespołem to porażka. Ludzie lecą jawnie w kulki , przychodzisz na zmianę i tyrasz za kogoś komu nie chciało się robić . Majstrowie są wybierani na zasadzie kolesiostwa , a nie umiejętności czy lat pracy w danej komórce . Ciągle nadgodziny , dziwne godziny pracy , roszady . Klasa dobra ale czy warto się tam szarpać ? Druga sprawa jakość której każdy od Cb oczekuje a z czego robić jakość na maszynach które mają już swoje lata na karku ...

nick

Kamieniołom. Zacofanie cywilizacyjne spore- przy naprawie maszyn wzywają archeologów.

@nick

Odmuzdzenie,same downy,coś tam takiego jest jak na Ukrainie.Studiowac tyle lat żeby ktoś tobą pomiatał.Kasa jest tylko wchodzić komuś .....,nie ma sensu.

firma umie zapłacić, praca 7 dni w tyg ale to wiecie już na rozmowie więc wiecie w co się pchacie, benefity i tanie obiady to plusy, darmowe opony to macie pare stów w kieszeni, ale ten fakt że ktoś bierzę L4 bo jest chory to już pół fabryki gada że długo się nie popracuje, i kolejny fakt że 13 w najbliższych latach może zniknąć

@pracownik

Każdy wie że w Olsztynie nie ma żadnej perspektywy,resztę niech każdy sobie dopowie.Nie każdy tam wytrzyma,atmosfera gdyby była lepsza tam przychodzą ćwoki bez zębów,najgorsze że po tych obiadkach leżysz bo ciężko chodzić o własnych nogach.

JOOBLE

Witam, mam przepracowany rok na stanowisku operatora, czy mogę liczyć na jakąś zapomoge finansowa? Jeśli mam od dłuższego czasu zajęcia komornicze

Samuel

A jak tam wypadła rekrutacja na plaży miejskiej?

@Samuel

Złapaliśmy kilku w siatki jak Murzynow, bo dobrowolnie nikt nie zgodził się.

Utopić Andrzeja

Jest się czym chwalić.Naprawde.

Goguś

A ten tupecik Mielcarek jeszcze jest kierownikiem produkcji?

Demogorgon

Wszyscy mamy jakie obraz Michelina. W zależności od naszych ambicji ta praca nam się podoba lub nie. Gdyby ponad pięćdziesiąt lat temu ktoś nie wpadł na pomysł fabryki stomil to w tym miejscu by było 180 ha pole pszenicy a nie Nowoczesna fabryka zatrudniająca 5 tys. Dająca pracę. Fabryka może nie idealna. Dzięki Michelin ktos skorzystał z pomocy urządzeń sfinasnowanych przez Michelin w szpitalu dziecięcym. Jest w tej fabryce dużo dobrego. Niestety duch Leonharda też na stałe zamieszkał w murach fabryki. Straszenie pracowników wyrzuceniem " Na twoje miejsce jest 10" Itp. A powinna być zasada najpierw człowiek potem produkcja. Szacunek i partnerstwo

Stefan

Wyzysk i (usunięte przez administratora)7 dni w tygodniu świątek piątek nocki 2 zmiany w weekendy za grosze!

Kresko

Tak kolejny postój z winy pracodawcy i zmuszanie do brania urlopów i ws naszych.

Czukwe Bukwe
@Kresko

A wy bardzo tego nie chcecie, prawda?

Czy praca w tej fabryce jest szkodliwa dla zdrowia?

Ącki
@Kandydat

Praca w tej tak to nazwijmy fabryce jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Jest to wyjatkowo toksyczny zakład, mnóstwo czynników szkodliwych związanych z profilem produkcji. Jest to produkcja strikto chemiczna, gdzie na codzień obcuje się z wieloma bardzo szkodliwymi dla zdowia półproduktami, zwiazkami, pierwiastkami chemicznymi. Następnym szkodliwym dla zdrowia czynnikiem są panujące w firmie syosunki miedzy ludzkie, pracownicze, ocierające sie często o (usunięte przez administratora) podżeganie, ponizanie i wręcz niewolnicze traktowanie pracowników na róznych szczeblach herarchii zawodowej. Wielu pracowników chorowało i choruje na rózne groźne dla życia choroby, wliczająć w to choroby onkologiczne.

Dociekam
@Ącki

Umówmy si! Nie każdy ma takie predyspozycje zdrowotne żeby móc tam wytrzymać tą siarę wdychasz połykasz idzie do całego przewodu pokarmowego.Nie wiem czy są jakieś związki chemiczne które idą w relacje z krwią.Co do układów to nie jest za ciekawie są pupilki co mają dobrze,potrafią ludzi gnoić.Ja nie lubię tego zakładu jest obrzydliwy,ludzie poczuli trochę lepszy grunt to całkowita transformacja.To tak ja cała linia się spird....i szukają winnego niewinnego.Czasami człowiek zaślepnie całkowicie po jakimś czasie dojdzie do wniosku że nie warto,zwłaszcza ludzie młodzi.

Stary
@Kandydat

Jasne że jest szkodliwa. Zakład ten to przemysł ciężki, chemiczny, pełno tu toksyn. Wiem co mówię sporo już widziałem. Ale firma twierdzi że nie ma nic złego w tym że wdychasz opary z podgrzanej gumy czy półfabrykatów, pyłów itp. Gdyby przyznali że to szkodliwa praca i płacili odpowiednio oraz byłaby z tego wcześniejszą emerytura to Ok. Ale to nie wydarzy także jak ci żalezy na zdrowiu to zacznij myśleć. Nawet jak sam nie pracujesz przy maszynie która jest szkodliwa to pamiętaj że chodzisz,/jeździsz po tej samej hali i wdychasz opary . Rok , dwa nie ci nie będzie ale po 20 latach? Poza tym pamiętaj że stres który idzie w parze z pracą zmianową powodowany przez stały deficyt snu , nieregularne posiłki i współpracę z miernej jakości przełożonymi a często i "kolegami" w końcu rozłoży cię na dobre. Ta firma to stajnia Augiasza. Jesteś młody, chcę ci się to ucz się dobrego fachu , nie daj sobie wmówić że masz być od wszystkiego. Powodzenia

Gregory king Ur
@Kandydat

Według mnie tak. NOCKI , SADZA, SMOLA, TALK, KRZEMIONKA, SRODKI CHEMICZNE , ZAPYLENIE, NORMY, WYSOKA TEMPERATURA często (usunięte przez administratora)dzięki menadżerom bez szkoły wyższej q często po zawodowce

Zyyf
@Gregory king Ur

Masz na myśli kurdupla?

@Zyyf

Ja się ktoś tak mocno zraził do michelinie jak się można odradzić,chcę pracować tylko się boje jak to wy mówicie układów rodzinnych.

Zorro

Bardzo szkodliwa !!

@Zorro

Praca?To jest nas już dwóch bo ja też szkodliwa!

riri

Przede wszystkim w całej spółce jest nierówne traktowanie i część osób jest normalnie na umowach o pracę, a część na śmieciówach bez możliwości przejścia na umowę o pracę. Dotyczy to zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych w biurze. Jak jesteś na śmieciówie, to nie masz nic. Te wszystkie cudowne benefity które tam ktos opisuje nizej to tylko dla "lepszych" na uop, a przynajmnije tak było za moich czasów

Były pracownik.

Jak byłem u znajomych we Francji. Rozmawialiśmy o Michelin. Mówię że wyzysk. Ale wstała pewna kobieta której rodzina jest w Zarzadzie Michelin i odpowiedziała przepraszam ale to nie francuzji was oszukuja to te przekręty Polscy Dyrektorzy. Oni nawet by sprzedali żołnierzy U.S.A. Czy francuskich dla Putina za 1 robla. Kradną na potęgę . (usunięte przez administratora)głupców a nie dyrektorów. Francuzi ok. Olsztynski farmer z PSL to bandyta.

Konstytucja.

Nareszcie podziękowali dla chłopka Michalaka za wyzysk na Olsztynskich ziomkach. To nie jest awans ale podziękowanie za wyzysk Polskich chłopek i chłopów. Tak jak Merkel podziękowała dla Tuska. Polak to gorsze zwierzę. Pokąsa swego.

Znawca

To oni jeszcze znajdują frajerów do pracy w tej fabryce ??? -wszechobecna chemia -system pracy 7 dni z rzędu -orka na produkcji jakbys byl robotem .... i zarobki 3k. Tu w sumie nie potrzeba więcej komentować

@Znawca

Tak za takie warunki to przyjdą ludzie bez ambicji życiowych dorabiać francuza

Czukwe Bukwe
@Andrzej

To się "pochwal" starzem, dzielny operatorze ;)

Utopić Andzeja
@Andrzej

O czym ty pip pip! Polskie świnki tam rządzą ,byłam tam pracowałam na kuchni i wiem że czasami mdlałam upał ,wciąż poganialy,szybko ten krzyk do dziś słyszę.Nawet jedną powiedziała że o tej godz byłam w tym miejscu.Skad oni wiedzieli,to ja już mam wyznaczone ścieżki w Olsztynie którymi mogę chodzić.Przychodzili Francuzi i widziałam sińce pod oczami tak samo ciężko pracują jak wy.Wysoka temperatura i problemy z krążeniem dochodzi też wyczerpującą praca.Mialam takie sińce w jednej pracy gdzie byłam skrajnie wyczerpana.Takie zagrywki to nie ze mną bo wiem co się dzieje.Tylko Polacy tam trzęsą wszystkimi.Mnie nie poganiał Francuz tylko byłam w innej firmie.Zylaki ,guzy,naderwane łokcie napewno od nic nie robienia.(usunięte przez administratora)tylko Polacy i powiem że nie ciekawi tam ludzie pracują powiązani z ciemnymi interesami.Nie wiem czy bezpiecznie tam dla mnie pracować,to nie są fajni ludzie to Hańba na moim honorze! Hi hi,bo to są osoby z rodziny!

Greg

Firma jest super. Ci którzy się starają awansują. Co 5-ty pracownik co roku. Ci którym sie pracować nie chce narzekają. Niech odejdą - dziś nie ma bezprobocia w tym kraju

Dociekam
@Greg

Ty to napewno udajesz greka.Komu się nie chce pracować to nie jest praca lekką i przyjemna.Najgorsze jest to że pracujesz ciężko i w wysokiej temperaturze i jeszcze zrobią ci wjazd na psyhiczkę .Tam nie ma obrony .

Młody
@Greg

Mi się podoba płyn pod prysznic który dostałem BIAŁY JELEŃ mają poczucie humoru ????

Ty chyba z ZP , tak ?

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 155.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 122, z czego 14 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska