Opinie o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Hewlett-Packard Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hewlett-Packard Polska o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Mia

duzym plusem jest obecna lokalizacja w centrum miasta, przyjazna atmosfera , szkolenia ale jesli chodzi o podwyzki to niestety rzedu 2-3% rocznie,

Bea

W dziale SCO wynagrodzenia 2-2,5k na reke. 100% nowych ludzi zatrudnianych jest przez agencje pracy i aby ominąc prawo, po przepisowych 18 miesiącach proponuje się... zmianę agencji. Caly czas mydli się oczy mozliwoscią przejscia na umowę przez hpe. Managerka nie widzi problemu bo w koncu kontraktorzy nie mają prawa byc niezadowoleni bo sami zgodzili sie na takie warunki. Ogólnie atmosfera dobra, malo nadgodzin, ilosc pracy w sam raz, ale podwyzki rzędu 50 zl rocznie a ostatnio nic ze wzgl na słabą kondycję firmy. Brak budzetu na szkolenia, nikłe możliwosci rozwoju, tematy tabu (umowy, benefity, kasa). Po zmianie managera wszedl typowy corpoapproach, nikt nie ma prawa narzekac ani jakkolwiek komentowac decyzji "góry". Kompetencje zeszly za drugi plan, zaczelo sie liczyc duplowlazstwo. Zmieniam.

Iwona

@Max rzuan a jakie benefity oferuje pracownikom firma? Chętnie też usłyszmy więcej na temat możliwości rozwoju w firmie.

Zocha

Jest aż tak źle..? zastanawiam się własnie nad pracą w którymś z działow włoskich w renomie, ale mimo, iż mam kilku znajomych pracujacych dla hp już kilka lat, czytając Wasze wpisy na forum mam ochotę uciekać.. Nie chciałabym rzucać obecnej pracy lądując z deszczu pod rynnę...

kk007
@Zocha

"Pytajac sie managera czy mozesz wyksc do ubikacji" - lol co za brednie. to do jakiego dzialu ty trafilas. Fakt pracy jest duzo zwlaszcza w peaku, ale atmosfera jak najbardziej pozytywna. Mam wrazenie ze wszystkie te negatywne opinie pisza ludzie niedojzali emocjonalnie, badz z jakimis kompleksami.

logo firmy Serwisant rowerowy
Niezadowolona

Pracowałam niespełna rok i przekonałam się, jakim wysysaczem energii jest ta firma. Mydlenie oczu na rozmowie o podwyżkach i podniesieniu płac po okresie próbnym. Tak naprawdę niesprawiedliwa stawka, mocno zróżnicowana pomiędzy pracownikami na tych samych stanowiskach. Dodatkowo dokładanie co chwile coraz to nowych obowiązków, bez jakichkolwiek profitów. Może jest to dobra opcja aby zacząć pracę na umowie i cieszyć się z karty multisport, "opieki" medycznej, ale niekoniecznie na dłuższy czas. Nie bez powodu znaczna część pracowników ucieka do innych korporacji, po zdobyciu doświadczenia w HPE.

Uks
@Niezadowolona

jakie pytania HP są zadawane w języku angielskim na wstepnej rozmowie przez telefon? mam na mysli dzial obslugi klienta

Wro

Hej, czy ktoś ubiegał się o stanowisko Sales Compensation Manual Data Analyst? Ile można dostać i czy w trakcie rozmowy przeprowadzane są jakieś testy sprawdzające wiedzę (poza językiem)?

HPE Warszawa - czekam ok. 2 tygodnie na calla sprwadzającego poziom niemieckiego. Czy to standard? Wiadomo coś o backlogu jeśli chodzi o rekrutacje? Dzięki!

edek

To może napiszesz @norbert konkretną stawkę bo coś czuje, że ty masz chyba duże wymagania co do wypłat

Norbert

Przeciwnie. To właśnie najlepsi szybko zmieniają pracę, bo gdzie indziej dostają wyższe zarobki, niż to czego można się tu doczekać nawet po podwyżce.

Praca w korporacji służy do tego, żeby zdobyć jak najwięcej umiejętności przydatnych też w innych firmach i zmienić pracę na lepiej płatną. Tak dużo szybciej dostać znaczącą podwyżkę, bo czekanie na podwyższę w tej samej firmie to tylko obiecanki-cacanki.

Norbert

Jakie zarobki w HP?

HP TO BADZIEW

Ha! Jeśli praca w tej śmiesznej firmie jest taka jak ich sprzęt to NIE DZIĘKUJE SZKODA CZASU I NERWÓW NA TEN (usunięte przez administratora) BADZIEW. Komputery są okropne, awaryjne źle dobrane karty graficzne, robione na szybko ekrany. Nie wiem jakieś cioty to robiły to samo inne czyli drukarki i a szkoda gadać... W sumie: -Robić a się nie na robić -Brać kasę za fuszerkę to idź i pracuj w tym domu wariatów

Informacja zwrotna

Pracowników zatrudniają specjaliści z kadr, nie rekruterzy. Nie jest też wymówką ilość zatrudnianych ludzi. Dziesiątki tysięcy to przesada, rekruter zajmuje się kilkoma rekrutacjami w danym przedziale czasowym, a wyspecjalizowanych kandydatów nie przerabia w setkach. HP nie ma wielkiej rotacji. Udzielenie informacji zwrotnej kandydatom to obowiązek rekrutera (pracowałem w zawodzie i udzielałem informacji zwrotnej). Wystarczyłby e-mail "informujemy, iż wybrano innego kandydata. Dziękujemy za poświęcony czas" i po sprawie.

Informacja zwrotna

Brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej... można by spodziewać się lepszych standardów rekrutacyjnych po tak znanej firmie.

kandydat

na jakie zarobki można liczyć rezerwując hotele dla klientów z Rosji?

doris.ka

praca ok. gorzej z warunkami. zapomnijcie o miejscu parkingowym. w tej firmie przywileje dostaja wylacznie managerowie. hp wynajelo biuro w centrum miasta i jedynie nielicznym pracownikom przyznalo miejsce parkingowe.

Małgorzata

Myślę, że pierwszy etap selekcji polega na rozmowie przez tel z HR-owcami z Warszawy po angielsku, żeby wykluczyć bezjęzykowców. Podam linka z pytaniami- duża część pytań i przykładowych odpowiedzi które zadano mi podczas rozmowy przez tel. (usunięte przez administratora)

Małgorzata

Witam, aplikuję do HP i jestem po rozmowie kwalifikacyjnej przez telefon, która moim zdaniem poszła dobrze. Obecnie czekam na odpowiedź, czy mógłby ktoś przybliżyć jak aktualnie wygląda praca w tej korporacji na stanowiskach związanych z administracją?

olalalala

Niesiety, dwa różne działy i wszędzie liczyły się układy "po pracy" niż faktyczna wiedza...Trzeba było podpowidać kierownikowi o co chodzi bo nie dawał rady....:P Pytania na rozmowie, tendencyjne....mozna się nauczyć też tych po angielsku....i nie trzeba mowić jakimś wyszuaknym językiem, aby płynnie. Ja pracowałem na rynek francuski...i mowiłem po francusku 3 zdania w miesiącu. Accounts Payable są w killu działach więc nie pytajcie o atmosferę bo wszędzie inaczej. Są tez ludzie zadowoleni, ale jedyny plus tej pracy to tanie multi i kontakt z językiem, gł. Angielskim.

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Hewlett-Packard Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Hewlett-Packard Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hewlett-Packard Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hewlett-Packard Polska?

Kandydaci do pracy w Hewlett-Packard Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hewlett-Packard Polska