Opinie o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Hewlett-Packard Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hewlett-Packard Polska o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

ex employee

My opinion on HPE in Wroclaws is extremely negative when it comes to the finance department, if you are targeting that department just run away until you can: you will have colleagues with a very basic knowledge of what they are doing (often no knowledge at all, because no one was able to train them or someone trained them but they were not intelligent enough to understand, my congratulations dear managers and team leaders!!). Cherry on top of the pie: your pay will be below the market. If you are an experienced professional avoid this company as the Coronavirus, if you are a beginner or a student do not think to get a useful experience to resell to other respectable Companies with a good reputation. Just run away and look somewhere else: HPE does lots of marketing to cover the absence of substance.

zarobki - widzę, że owiane wielką tajemnicą, ale być może ktoś będzie w stanie się podzielić tą wiedzą senior financial analyst doświadczenie 7 lat + six sigma yellow belt angielski zaawansowany + niemiecki podstawowy na ile mogę liczyć ? 9000 netto ?

manago
@Kasia

Z 2800zł może dostaniesz.

kaka
@manago

9000zl netto tyle to nawet managerki nie dostaja :D

bezprzesady
@manago

Bez przesady, w innych korporacjach 'klepacze' na wstep dostaja 4 tysiace netto, a powyzej masz do czynienia z ekspertem.

bezprzesady
@kaka

ile maja?

ss

Rekrutacja przebiegała miło ale wbrew temu co "Pani z HRu" mówiła oczywiście się nie wydarzyło, najpierw zapewnienia że wszystko super i się odezwą bo bardzo dobrze wypadłem podczas rozmowy i za chwilę będzie dalszy etap a minął dawno ponad miesiąc i cisza... Brak profesjonalizmu w tym HR jak widzę

bez

Miła rozmowa rekrutacyjna zarówno wstępna przrprowadzona przez rekrutera jak i ta z managerem zatrudniajacym. Opis stanowiska i zadań wyjaśniony, miła i przyjemna atmosfera.

@bez

Właśnie chciałam pytać o to, jak właściwie przebiega rekrutacja w Hewlett-Packard. W samą porę udało mi się znaleźć Twój wpis. Wszystkie oferty pracy od firmy, które udało mi się odszukać, są w języku angielskim. Jakiego poziomu tego języka wymaga pracodawca? Komunikatywnego czy biegłego?

logo firmy Serwisant rowerowy
Ktoś

Mobbing i (usunięte przez administratora) czyli krotki opis HPFS

Bardzo szybka odpowiedz po zlozeniu cv na ofertę ze strony www. Rekruter z HPE p. Karolina W. skontaktowala sie ze mna telefonicznie i od razu zaprosila mnie na rozmowę z managerem. Wyjaśniono mi, ze miala odbyc sie tylko jedna rozmowa, po ktorej manager mal zdecydować o wyborze kandydata. O HPE slyszalam tylko negatywne rzeczy, ale sie nie uprzedzałam. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej padło tylko jedno pytanie: oczekiwania wobec zarobków. Było to trochę dziwne, bo nie znałam dokładnie opisu stanowiska (na stronie HPE bardzo ogólny opis i mnóstwo korpo akronimów). Byłam zmuszona podać oczekiwania finansowe, inaczej nie byłabym zaproszona. Pani z HR była bardzo stanowcza i od razu postawiła mnie pod ściana: albo podam oczekiwania finansowe albo mnie od razu odrzuci. Podałam 5-8 brutto i zostałam zaproszona. Rozmowa z rekruterka HR i hiring managerem odbyła się po 3 dniach. Zdziwiło mnie, bo obie panie zdawały się nigdy nie czytać mojego cv. Proszę powiedzieć coś o sobie? Poprosiłam o doprecyzowanie pytania. Gdzie pani wcześniej pracowała? Usłyszałam żebym powiedziała cokolwiek o sobie. Co Pani sprawia przyjemność? Poprosiłam o doprecyzowanie pytania. Usłyszałam żebym opowiedziała ogólnie i żeby było ciekawie. Co mnie motywuje? Co mnie stresuje? Mój ulubiony kolor? Bardzo ogólne pytania. Obie panie głownie słuchały, nie robiły notatek. Zadałam swoje pytania, na które usłyszałam bardzo rzeczowa odpowiedz. W ciągu tygodnia, maksimum dwóch miałam otrzymać odpowiedz. Minęły 4 i nigdy się nie odezwali, pani Wysocka z HR nie odpowiada na maile. Gdy probowałam zapytać przez telefon wyczułam wrogość w głosie i usłyszałam, że „dowiem się w swoim czasie”. Moim zdaniem mało merytoryczny Dział Rekrutacji, z drugiej strony bardzo młody (ok 24-26 lat) i trochę niekompetentna rekruterka. W ogóle nieprzygotowana do rozmów z kandydatem, braki z zakresu podstaw dobrych manier i zawodowego profesjonalizmu. Podobno HR w HPE cierpi na brak pracowników a pracownice są zestresowane i zdemotywowane.

K
@Anna

Usmialam sie trochę, czytajac twoje doswiadczenia z rekrutacji do HPE. Tez mialam „przyjmnosc” obcowania z ta rekruterka. Bylas bardzo dyplomatyczna w swojej ocenie, ja bylabym bardziej dosadna.

pracownik HPE
@Anna

O tej lasce kraza legendy...

matt
@Anna

mylalem ze ja juz wywalili, pamietam, byla tepa ale nawet ladna a zachowywala sie jak kapo w (usunięte przez administratora)

M
@Anna

przykład nieodpowdniej osoby na tym stanowisku. Menadżerka pewnie była w ciąży? Nie aplikuj szkoda czasu nerwów

T
@Anna

HPE jest do bani, rekrutacja tutaj mocno kuleje, bez polecenia nie masz szans żeby nawet zostać zaproszony na rozmowę. Osoby odpowiedzialne za rekrutacje nie maja nic z wiedzy o zarządzaniu personelem, strategii planowaniu itp. Są specjalistami od rekrutacji po 3 miesięcznym kursie online i skryptach których nie rozumieją. Nawet menadżerowie narzekają ze HR odrzucają dobrych kandydatów, bo nie rozumieją czytanego cv. Niekompetencja tej pani może drogo firmę kosztowac

RITV
@Anna

Moim zdaniem mało merytoryczny Dział Rekrutacji, z drugiej strony bardzo młody (ok 24-26 lat) i trochę niekompetentna rekruterka. A czego się spodziewaliscie? Polski HR kuleje .

Mhu77

HP DeskJet Ink Advantage 3835 - to (usunięte przez administratora) a nie drukarka

Aplikowałam killa tygodni temu i dostałam odzew, po rozmowę przez telefon zostałam zaproszona na rozmowę z menedżerem. Jakich pytań mogę się spodziewać? Stresuje się bo to moja druga praca w życiu i nie wiem jak podejść do tej rozmowy.

Lika
@Kasia

@Kasia a jak wyglądała rozmowa przez telefon? Zastanawia mnie, czy angielski jest wymagany na wysokim poziomie,czy wystarczy komunikatywny? Nie wiem czy warto wysyłać CV z poziomem B1 w ang ...

@Lika

Nie mam pojęcia, u mnie była to tak naprawdę zwykła rozmowa, mój angielski jest na wysokim poziomie, ale człowiek z którym rozmawiałam nie miał ani akcentu a nic, po prostu mówił, nie jakoś super płynnie ale poprawnie. Myślę że możesz spróbować, jeżeli dogadujesz się bez problemu to dasz radę! Trzymam kciuki!

Martyna

Poziom rekrutacji żenujący. Po dwóch tygodniach sama odezwałam się do pani rekrutującej z pytaniem, jaki jest wynik rekrutacji. Pani odpowiedziała, ze jeszcze nie podjęli decyzji, ale nie zależnie od wyniku zostanę poinformowana. Minął ponad miesiąc i nadal nikt nie dał znać, totalny brak szacunku do kandydata

Roman
@Martyna

Czesto osteteczna decyzje podejmuja Stany takze rekrutujacy zdarza sie tez byc zirytwoanym na bezczynosc.

Karina

cześć czy ktoś miał doświadczenie z rekrutacją do HPE ? zaaplikowałam prawie miesiąc temu na stanowisko senior financial analyst - nie mam znajomych w firmie, więc nie będę z polecenia, rozmowę mam za tydzień pracuje w innej korpo na stanowisku financial analyst od 3 roku studiów (mam 6 lat doświadczenia), język angielski oraz niemiecki płynny, excel powerpoint vba - oczywistość potrzebuję zmiany bo czuje zastój obecnie mam wszystkie benefity jakie oferują korpo (luxmed+multi+zniżki), niestety o ile na początku można było liczyć na podwyżki i szkolenia o tyle teraz już tak nie jest, od 2 lat moja pensja stoi - 7000 netto , więc wynagrodzenie jest jednym z istotnych przy zmianie pracy czy na tym stanowisku mogę liczyć na 8000 netto i jak wygląda atmosfera w pracy ? (są nadgodziny - płatne ? , kwestia rozwoju/szkoleń)? będę wdzięczna za informację

@Karina

Chęć dalszego rozwoju oraz zarobki są Twoją główną motywacją do tego, aby zmienić swoje aktualne miejsce pracy? Ciekawi mnie, dlaczego pomyślałaś akurat o zatrudnieniu w firmie Hewlett-Packard Polska. Myślę, że na pewno coś wpłynęło na tę decyzję.

Bartek

Może ktoś mi podpowie czy firma ma otwartą jakaś rekrutację? Trudno dostać się?

Tremark

Witam, polecam tego pracodawcę - (usunięte przez administratora)

Mam pytanie !!! ile można zarobić w marketingu w HP we Wrocławiu ?

@Kasia

Może warto po prostu zadzwonić do HP i zapytać, jaka stawka obowiązuje na tym stanowisku? Czasami firmy udzielają takich informacji jeszcze przed rekrutacją. Jeżeli masz doświadczenie na tym stanowisku, to może będzie Ci łatwiej negocjować wynagrodzenie. Ktoś wie coś więcej w tym temacie? Podzielcie się swoimi opiniami.

Iwona

@Szukający pracy, jeśli rzeczywiście czekasz już dłużej jak dwa tygodnie to możesz sam spróbować napisać do pracodawcy, na pewno powinieneś otrzymać wówczas informację zwrotną. Chętnie dowiemy się, na jakie stanowisko aplikowałeś do firmy Hewlett-Packard oraz jakiego typu padły pytania podczas rekrutacji. Nowe wieści w tym wątku będą bardzo przydatne dla innych, zachęcam również osoby związane aktualnie z firmą Hewlett-Packard do odświeżenia tego tematu najnowszymi informacjami dotyczącymi pracy w tej firmie!

Szukający pracy
@Iwona

Za Twoją poradą wysłałem maila z zapytaniem o wyniki rekrutacji i niestety od 4 dni nie otrzymałem na niego odpowiedzi. Szkoda, bo dotychczas miałem bardzo dobrą opinię o firmie i całym procesie rekrutacji, pani która ją przeprowadzała była bardzo sympatyczna i uzyskałem od niej dużo informacji. Niestety ale brak jakiejkolwiek odpowiedzi po całym procesie rekrutacji jest nieprofesjonalny i przesłania ten cały fajny obraz jaki miałem o firmie.

Filip
@Szukający pracy

(usunięte przez administratora)czy ty pracujesz na zlecenie hp? Strasznie ambitna masz prace:)

Iwona

@anonymous, upominam Cię i proszę o nie zaśmiecanie forum wpisami, które nie mają związku z firmą Hewlett-Packard Polska. Forum odwiedzają osoby zainteresowane pracą w tej firmie. Jeżeli zaglądasz na to forum, to czy oznacza to, że jesteś pracownikiem albo kandydatem do tej firmy? Inne osoby na pewno są ciekawe twojego zdania o firmie.

Iwona

@Kamil, czy jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Hewlett-Packard Polska? Jak oceniasz przebieg i atmosferę podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Czy pracownik tej firmy może liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie? Dzieląc się swoją opinią pomagasz innym kandydatom w dotarciu do cennych informacji.

Kamil

hej mam.kilka lat doswiadczenia znam angielski pozio. c2 i niemiecki podstawowy rozgladam sie za nowa praca i dostalem zaproszenie na rozmowe na stanowisko starszego analityka finansowego hpe emea aruba na piotra skargi-z polecenia kolezanki, przez telefon nie za wiele sie dowiedzialem , na jakiea zarobki moge liczyc? mam 6 lat doswiadczenia

Iwona

@kk007 to ważne, żeby w pracy panowała pozytywna atmosfera. Co jeszcze możesz nam opowiedzieć o pracy w firmie Hewlett-Packard Polska? Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma?

Max rzuan
@Iwona

W gbsie 2000 netto na start, gorzej jak w lidlu. Dzial SCO. Dzialy finansowe 3500 do 7000 na reke.

Twoja szefowa
@Max rzuan

Max, GBS już dawno nie istniał w 2017...

Iwona

@anonymous, proszę Cię o nie zaśmiecanie forum nieprzydatnymi linkami. Nie mają one związku z firmą Hewlett-Packard Polska. Jakie jest Twoje zdanie o tej firmie? Zakładam, że jesteś pracownikiem lub kandydatem jeżeli zaglądasz na to forum. Czy mam rację?

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Hewlett-Packard Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Hewlett-Packard Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hewlett-Packard Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hewlett-Packard Polska?

Kandydaci do pracy w Hewlett-Packard Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hewlett-Packard Polska