logo Hewlett-Packard Polska

Hewlett-Packard Polska

Wrocław

Opinie o Hewlett-Packard Polska

grzeli18 2013-09-19 12:21:12
hej kto jedzie z tej firmy do holandi w te niedziele ???
zainterseowany 2014-03-03 21:57:23
Witam, mam pytanie do osób pracujących w hp - na jakim poziome należy znać język angielski ażeby dostać pracę?
Krzysio 2014-04-09 20:38:10
Słyszałem pogłoski że HP będzie zamykać swoje placówki w Polsce. Is that true?
anna 2014-04-22 12:42:53

Administrator / ka grupy na facebooku. Mozliwość zatrudnienia osób na umowę zlecenie lub o dzieło. Elastyczne godziny pracy. Oferujemy bardzo dobre warunki płacowe. Wymagania: komunikatywność, sumienność, zdyscyplinowanie. Praca od zaraz. Krótkie CV proszę kierować pod adres mailowy: oferta24pl@wp.pl
piotr 2014-05-11 14:55:53
We wszystkich międzynarodowych korporacjach wymagania odnośnie języków obcych są takie same. Trzeba znać język angielski, ew.niemiecki, włoski, francuski bardzo dobrze. Na poziomie minimum B2II ew.C1.
Komunikatywny angielski potrzebny jest do pracy w sklepie, natomiast w firmach IT, bankach ten angielski jest specjalistyczny i nie ma sensu składać podań o pracę w tego typu korporacjach bez perfekcyjnej znajomości, bo nikt tego CV nawet nie przeczyta.
greg 2014-06-09 15:18:54
ja zwaracam sie do was z zapytaniem.bylem na rozmowie i czekalem trzy tygodnie do jakiejs wiaodmosci.niestety nikt nie dzownil wiec ja sam postamnowilem zapytac sie w mojej sprawie.doweidzialem sie ze mam bardzo pozytywny feedback od menegera po interview.jednak pani z kadr powiedziala ze nie ma jeszcze wiadomosci bo manager nie podjal decyzji.juz mija miesiac i zastanawiam sie z czego to wynika. bo w tym momenecie jak pytalem czy moge na inne stanowisko to dowiedzialem sie ze w sumie musi sie uknczyc ten proces.wiec nie weim na co sie nastawiac.
do piotr 2014-06-09 20:49:32
nastawiaj się na czekanie :). Wyobraź sobie, że jesteś rekruterem do hp i policz sobie ilu masz najpierw kandydatów, potem ile masz roboty przy wyborze najlepszych, policz rozmowy, potem zbieranie tych danych i wybranie najlepszego. mnie pisanie już zmęczyło, a wyobrażam sobie co musi przechodzić taki rektruter. mam nadzieję, że pomogłem :).
Greg 2014-06-09 20:56:54
Tak dzieki za info.no co skoro nie mam odpowiedzie ze -nie.to moze jescze jest szansa pomimo iż czekam juz troche ;)
Mamona 2014-06-25 17:12:58
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć co nie co o pracy na stanowisku? Scanning Clerk? Ile płacą na początku , czy jest możliwość awansu? Dziękuję
do piotr 2014-06-27 23:17:43
@Greg, wiesz czekaj, czekaj i szukaj czegoś jeszcze, ale z nastawieniem że HP to Twój główny cel. powodzenia człowieku.
Fox 2014-07-15 14:23:55
Nadgodziny w HP? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.....dobra beka! To chyba nie w działach IT!
Fox 2014-07-15 14:25:00
Nie masz szans na rozwój. HP takich jak ty ma za [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i nie daje im szansy!
cx 2014-07-15 14:28:47
Nigdy WIĘCEJ DO hp! dno, dno, DNO!! BRAK POSZANOWANIA DLA CZŁOWIEKA I JEGO PRACY, ZERO DOCENIANIA I MAŁE WYPŁATY. Do tego najlepiej zatrudnić studenta za małą kasę, za 2 miechy zwolnić i zatrudnić nowego! Taką mają taktykę!
do cx 2014-07-15 17:37:03
ale czlowieku przciez studenci to nie podludzie, a czasem nawet mocniej nam sie chce pracowac niz "dorosłym" pracownikom. mam pytanie o prace New Sales Reporting Junior Analyst, czy jest mozliwosc przejscia od pazdziernika na elastyczny tryb jak wroce na studia?
Majk 2014-07-17 18:54:06
EMEA Sales Compensation Business Consultant
wie ktoś coś więcej na temat tego stanowiska i zarobków?
zwierz 2014-07-21 10:53:24
normalka w IBM ze sobie wyskakujesz.
Portugalia 2014-07-21 14:30:00
Siemanko. Pojawiła się oferta pracy na obsługę klienta z językiem portugalskim. Mega zawyżone są te wymagania, ale jakimś fuksem się jeszcze w nich łapie. W sumie dobrze, że jednak pojechałem na tego Erasmusa do Lizbony, certyfikat języka portugalskiego w try miga spróbuję zrobić. Tylko mam kilka pytań o typy umów i czy HP nie jest takim typowym korpo. Czytam komentarze, trochę narzekacie na godziny i to, że duża rotacja. Nie zgadzam się z tym, że jak ktoś przyjdzie na chwilę i potem zmienia pracę to nie szanuje zespołu. Porównajcie to do Śląska Wrocław :), przychodzi taki zawodnik i robi na siebie i na projekt (czyli zespół). W takiej właśnie kolejności to się odbywa. A nie na odwrót. Pozdrawiam.
Hep 2014-12-15 03:57:14
widzę że temat trochę umarł ale może ktoś mi tu pomoże jeszcze, wiecie czy certyfikat z portugalskiego o którym mówi @Portugalia jest konieczy i wymagany, bo jakoś nigdzie o nim nie znalazłam nic a tu czytam że kolega o nim wspomina, trochę mnie to zdezorientowało, czy od kogoś kto już pracuje w H-p wymagali go?
ryszard 2015-01-28 12:07:44
no jeśli jest wymagany to wydaje mi się, że raczej jest również koniecznością, chyba, ze są jakieś inne certyfikaty z portugalskiego na tym samym poziomie, którym można jakos tutaj zastąpić, ale nie spotkałem się osobiście z takim przypadkiem nigdy jednak, więc nie do końca /wam napisze czy istnieje w praktyce taka możliwość.
piotr 2015-03-31 12:02:04
W pełni rozumiem, że język jest do pracy u nich koniecznością, tylko zastanawiam się czy może jest opcja zamiany tego portugalskiego na na przykład angielski, przecież jest to komunikatywny jezyk na całym świecie, więc chyba nie byłoby problemu żeby to właśnie nim się posługiwać w hewlett - pockard, a na pewno ułatwiłoby to rekrutacje
Dus 2015-04-24 19:14:44
Czy mam rację,że pracując w HP chociażby jako Financial Analyst można spodziewać się jakiś dodatków w postaci dopłat do multisportu bądź multikafeterii?
hpemployee 2015-04-26 22:01:01
Pracujac na kazdym stanowisku w HP (lacznie z z obsluga skanera)ma sie finansowana karte multisport - placi sie od niej jedynie podatek dochodowy - jakies 15 zl miesiecznie
gimli 2015-06-30 19:55:05
No to multisport w bardzo dobrej cenie, obecnie pracując płace znacznie więcej. Może w takim razie hewlett packard nie jest taki zły i dba o pracowników. Chociaz niektóre wcześniejsze komentarze raczej lekko mówiąc odradzają tutaj pracę. Sam nie wiem, czy zaryzykować, bo przecież może to się skończyć różnie, ale kto nei ryzykuje ten nie wygrywa.
Tomasz 2015-07-31 21:00:53
jakie pytania zadawane sa na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku? czy jest ona tylko przeprowadzana telefonicznie czy ta na miejscu rozwniez jest w jakims jezyku obcym?
Gośka 2015-08-01 00:37:22
@Tomasz niestety w tej kwestii nie pomogę, bo nie orientuję się szczerze mówiąc, ale z tego, co wiem to Hewlett-Packard to solidna firma, jako pracodawca. Chociaż w sumie jako producent sprzętu komputerowego też są niczego sobie. Właśnie korzystam z ich kolejnego laptopa i jestem zadowolona. A znam pracownika od nich i chyba jest zadowolony z pracy.
olalalala 2015-08-21 22:41:48
Niesiety, dwa różne działy i wszędzie liczyły się układy "po pracy" niż faktyczna wiedza...Trzeba było podpowidać kierownikowi o co chodzi bo nie dawał rady....:P Pytania na rozmowie, tendencyjne....mozna się nauczyć też tych po angielsku....i nie trzeba mowić jakimś wyszuaknym językiem, aby płynnie. Ja pracowałem na rynek francuski...i mowiłem po francusku 3 zdania w miesiącu. Accounts Payable są w killu działach więc nie pytajcie o atmosferę bo wszędzie inaczej. Są tez ludzie zadowoleni, ale jedyny plus tej pracy to tanie multi i kontakt z językiem, gł. Angielskim.
henio 2015-09-04 15:48:29
siema wszystkim! wlaśnie sam zastanawiałem sie jak jest sprawdzana u nich znajomość jęzków, ale to dobrze jak nie trzeba mówić tak w 100% płynnie. Wydaje mi się, że teraz będa nowe przyjęcia, ostatnio była oferta u nich na Supply Chain Buy/Sell Financial Analyst i to była całkiem niezła oferta pracy.
Małgorzata 2015-10-21 16:45:33
Witam,
aplikuję do HP i jestem po rozmowie kwalifikacyjnej przez telefon, która moim zdaniem poszła dobrze. Obecnie czekam na odpowiedź, czy mógłby ktoś przybliżyć jak aktualnie wygląda praca w tej korporacji na stanowiskach związanych z administracją?
nela 2015-10-21 19:49:02
O prosze nie wiedziałam, że hewlett packard robi najpierw rozmowę rekrutacyjną przez telefon. @Małgorzata, a możesz napisac jakie pytania ci zadawali, tak orientacyjnie by wiedzieć na co sie przygotować. Byłabym tez wdzięczna za opis kolejnych etapów rekrutacji, jeśli oczywiście ktoś coś wie. Pozdrawiam.
Małgorzata 2015-10-22 08:19:07
Myślę, że pierwszy etap selekcji polega na rozmowie przez tel z HR-owcami z Warszawy po angielsku, żeby wykluczyć bezjęzykowców.
Podam linka z pytaniami- duża część pytań i przykładowych odpowiedzi które zadano mi podczas rozmowy przez tel.
Fajkas 2015-11-25 19:17:27
witam, u nich to na pewno w zależności na jakie stanowisko się aplikuje, no ale nie ma co ukrywać, że doświadczenie i wykształcenie marketingowe jest mile widziane, poza tym w strukturach firmy jest duża szansa na to, że można awansować, więc generalnie warto ubiegać się o pracę u nich ;) pozdrawiam!
doris.ka 2016-01-04 21:02:15
praca ok. gorzej z warunkami. zapomnijcie o miejscu parkingowym. w tej firmie przywileje dostaja wylacznie managerowie. hp wynajelo biuro w centrum miasta i jedynie nielicznym pracownikom przyznalo miejsce parkingowe.
erre 2016-01-05 00:05:02
@Fajkas jeżeli chodzi o prace u nich w firmie to maja teraz dwie oferty, na stanowsiko Junior Global Procurement Specialist oraz Marketing Project Lead
kandydat 2016-01-06 19:06:35
na jakie zarobki można liczyć rezerwując hotele dla klientów z Rosji?
olalala 2016-01-07 12:35:26
@kandydat proszę napisz o jakim stanowisku pracy konkretnie piszesz. ja startuję na marketing project lead bo mam zdolności copywriterskie których wymagają
gonzales 2016-01-22 21:34:33
firmy HP nie trzeba nikomu przedstawiać (chyba ze ktoś pełnej nazwy nie kojarzy), świetnie się składa że trafiłem na te stronkę teraz kiedy szukają mnóstwo specjalistów do wrocławia. chyba znajdę coś dla siebie i spróbuję, wam też polecam
bike 2016-01-25 18:19:14
HP myślę , że zna każdy zwłaszcza z ich produktów . Laptopy z tej firmy myślę że miało w swoich rękach większość z osób odwiedzających to forum. pozdro
efrgthjuklw 2016-02-06 17:12:41
hej wiecie co ja natkanlem sie od nich na oferte na stanowisko Senior Statutory Accountant ale w ogloszeniu napisali ze trzeba znac jezyk francuski..moze ktos chetny?
Qwe 2016-02-13 12:25:55
No jasne, że firma HP jest bardzo znana :) Ja mam drukarkę ich firmy, tak samo jak i laptop i wszystko super śmiga. Myślę, że fajnie się zatrudnić w tak znanej i cenionej firmie, tym bardziej, że prowadzą rekrutację na stanowisko sales specialist in Software. Dają umowę o pracę i bardzo fajny socjal, w tym prywatną opiekę medyczną.
Informacja zwrotna 2016-02-22 22:11:10
Brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej... można by spodziewać się lepszych standardów rekrutacyjnych po tak znanej firmie.
edek 2016-02-23 08:46:03
może ktoś w HR zapomniał? zdarza się najlepszym @informacja zwrotna może masz jakieś info na temat tego czy kogos szukają bo ogłoszeń brak ale jak byłes na rozmowie to moze cos ruszylo
towo 2016-03-09 20:21:42
Tylko zwróć uwagę @Informacja zwrotna, że tak duża firma zatrudnia tysiące pracowników, a na rekrutację przychodzą dziesiątki tysięcy... weź ich obsłuż wszystkich.
Informacja zwrotna 2016-03-16 10:21:02
Pracowników zatrudniają specjaliści z kadr, nie rekruterzy. Nie jest też wymówką ilość zatrudnianych ludzi. Dziesiątki tysięcy to przesada, rekruter zajmuje się kilkoma rekrutacjami w danym przedziale czasowym, a wyspecjalizowanych kandydatów nie przerabia w setkach. HP nie ma wielkiej rotacji. Udzielenie informacji zwrotnej kandydatom to obowiązek rekrutera (pracowałem w zawodzie i udzielałem informacji zwrotnej). Wystarczyłby e-mail "informujemy, iż wybrano innego kandydata. Dziękujemy za poświęcony czas" i po sprawie.
loki 2016-03-20 15:06:47
Qwe, też uzywam ich drukarki, jest bardzo fajna, chociaz stara. Jednak ceny tuszy mają wysokie, ale mozna je regenerować. Zastanawiam się nad aplikowaniem jako Accounts Payable Specialist, ale wymagaja niemieckiego, a u mnie z tym średnio.
HP TO BADZIEW 2016-04-16 16:17:00
Ha! Jeśli praca w tej śmiesznej firmie jest taka jak ich sprzęt to NIE DZIĘKUJE SZKODA CZASU I NERWÓW NA TEN (usunięte przez administratora) BADZIEW. Komputery są okropne, awaryjne źle dobrane karty graficzne, robione na szybko ekrany. Nie wiem jakieś cioty to robiły to samo inne czyli drukarki i a szkoda gadać...

W sumie:
-Robić a się nie na robić
-Brać kasę za fuszerkę

to idź i pracuj w tym domu wariatów
leszko 2016-04-19 15:21:57
@HP TO BADZIEW, ja tam jestem zadowolony z ich drukarki. Uzywa HP deskjet'a takiego najtańszego. Owszem ceny tuszy sa wysokie, ale łatwo je regenerować, czy są zamienniki na rynku. Raz miałem problem z instalacja ich drukarki ze skanerem, dołączyli 2 metrowy kabel usb i nie wykrywalo sprzetu, podmianka na kabel 1 metrowy wystarczyła - napiecie na porcie USB było wyższe i dopiero instalacja się udała. Także kazdy problem jest do rozwiązania.
tuk 2016-05-07 21:43:10
leszko, mnie bardziej zastanawia jak wygląda praca na serwisie. Gdzieś słyszałem, że nie ma tyle roboty ile się można spodziewać czyli sprzęt nie psuje się jakoś przesadnie
Norbert 2016-07-21 10:50:52
Jakie zarobki w HP?
Waln 2016-07-21 11:11:58
No nie wiem co mam powiedzieć, czytam trochę negatywnych opinii i nie mogę się z tym pogodzić, bo firma jest ok
Jaro 2016-08-09 14:57:34
Ojej ojej chyba każdy ma inne zdanie na temat tej firmy, aż się pogubiłem ;) ale z tego co wiem bo znajomy kiedyś pracował chyba w IT i nie mogę napisać, że narzekał na zarobki czy umowę więc niektóre komentarze mnie zastanawiają. Oj mściwe Krasnale :)
Zostaw swoją opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Hewlett-Packard Polska