Opinie o Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o. w Kraków

Martyna

Na rynku krakowskich korpo jedna ze słabszych opcji. Najniższe uposażenie, dosłownie wszędzie dostaniesz więcej. Pakiet socjalny również najsłabszy. Permanentny problem z IT, pracowałam 4 miesięcy i nie pamiętam tygodnia bez jakieś awarii. Ludzie chyba zależy od projektu, ale nie ma się co przyzwyczajać bo rotacja jest niesamowita. Dziewczyna która mnie szkoliła rzuciła na dzień dobry że nie muszę się przedstawiać, jak popracuje półroku to się nauczy mojego imienia :-) I miała rację aż tyle nie pracowała. Najgorsza opcja to pokazać że coś umiesz, oprócz swoich obowiązków dostaniesz masę innych. To się nazywa rozwój :-) Nawet wstrętną kawę mają, legenda miejska mówi pani sprzątającej kiedyś wpadła (usunięte przez administratora) do ekspesu i tak zostało :-) Z plusów? Nic nie musisz umieć, przyjmują każdego. Na niemieckim zespole mieliśmy koleżankę chyba z Rosji która ledwie umiała się przedstawić po niemiecku :-) Jeszcze z plusów: miałam blisko, buda z fajnymi hamburgerami obok. No i może team szkoleniowy: Paweł, Aldon i chyba Bartosz , miałam wrażenie ze jedyni ludzie którym się coś chciało i coś umieli. W dużym skrócie jak coś umiesz i masz ambicje odpuść sobie. Zaoszczędzisz sobie dużo czasu, frustracji. Pozdrawiam.

Radek

@Sylwia S. Zawsze pozostaje możliwość zmiany pracy. Idealnie z pewnością nigdzie nie jest a to, że firma jest wymagająca to nie jest wada lecz dbałość o firmę.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Kandydat

Czesc, ile mozna na stanowisku AR z jezykiem innym niz angielski dostac na start? Chociaz 6000 brutto jest realne? Dzieki.

Radek

Iii Nowy wpis
@Radek

No pewnie, pracownicy teraz też są wymagający, więc jak najbardziej mogą zmienić pracę - tu muszę przyznać rację.

Były pracownik Nowy wpis

Toksyczność, psychomanipulacja, brak kultury, pliczek nadgodzin: -Planują pracę w oparciu o Twoje nadgodziny, w porywach do organizowania pliku w Excel z nadgodzinami które zrobisz -Stosują rozmaite toksyczne, psychiczne manipulacje, byś robił te nadgodziny - od polecenia (gdy pracownik nie wie, że to nielegalne), aż po różne zagrywki emocjonalne, w tym subtelny, lecz jaknajbardziej prawdziwy (usunięte przez administratora) przy pomocy ocen półrocznych, lub celowego budowania do ciebie wrogości u innych pracowników -Im bardziej się starasz, tym więcej próbują wycisnąć. Staranie się to sygnał, że jesteś naiwny i można Tobą manipulować -Im bardziej okazujesz, że ci nie zależy, tym więcej cię nagradzają, bo boją się że odejdziesz -Płacą jak na kasie w Biedronce, bazują na nieznajomości rynku u swoich podwładnych

Zapomniałem dodać Nowy wpis
@Były pracownik

Maja tez takie narzędzie, w którym rejestrujesz każdą minutę swojej pracy i rozliczają cię z tego. Wyjście do toalety system automatycznie zabierze ci z przerwy - bo to się z automatu przełącza. czasami jak ci się nazbiera minuta tu minuta tam za ubikację, to odrabiasz to sobie. Patologicznie podchodzą do przerw.

Lata mijają i jak widać firma się za dużo nie zmieniła. Zero doceniania i wyciskanie jak cytryna do tego najlepiej gdyby się robiło codziennie nadgodziny to jest się pracownikiem idealnym. W wyniku sporej rotacji często się zostaje samemu zbytnio nie wiedząc co dalej, a i nawet nowe projekty ja przechodzą dość tłumnie. Spoko ale na chwile.

Payroll Specialist
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Pierwszy etap: rozmowa przez telefon (pl), który zadzwonił około dzień,dwa po wysłaniu aplikacji. Na początku opowiadanie około 5 minut o stanowisku i obowiązkach, a potem pytanie o oczekiwania finansowe i o dostępność. Drugi etap: rozmowa video z team leaderem i z drugą osobą. Bardzo miło, sprawnie. Część po polsku, część po angielsku. Kontakt miał być do 2 tygodni, ale przedłużył się do miesiąca. Niestety otrzymałam maila, że nie są dłużej zainteresowani...

Pytania

-dlaczego ta praca -pytania o zainteresowania wymienione w CV -co jest wazne w pracy z klientem (po ang) -przykłady trudnych sytuacji z poprzednich prac -czym się zajmowałam w poprzedniej pracy i czemu już tam nie pracuję -jak wyobrażak sobie idealną pracę (po ang) -przykład sytuacji i jak bym się zachowała (po ang)

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Martyna

Zofia
@Martyna

@Martyna chcesz powiedzieć, że im bardziej pokazujesz w firmie swoje kompetencje, tym bardziej są one niedocenione? Możesz powiedzieć, jak wygląda ścieżka kariery, i możliwości rozwoju w Ibm Bto Business Consulting Services? Daj znać proszę, jaka jest atmosfera w pracy, jak i również kontakt z przełożonym.

ja
@Zofia

dlaczego mieli by kogoś cenić kiedy na jego miejsce mają setkę innych? Zagraniczne korpo zakładają oddział w PL by obniżyć koszty a nie po to, by pracownikom żyło się lepiej. A tzw. "ścieżka kariery" to korpobełkot, ściema i obiecanki cacanki. Rotacja bierze się właśnie z tego, że część ludzi dostrzega po roku, że stoi w miejscu, dlatego zmieniają pracę. Nie biorą tylko pod uwagę, że dokładnie takie same warunki panują w kolejnych firmach. Inaczej mówiąc, zmień pracę a Twoje życie odmieni się o całe 360 stopni :-)

Florian

Oceną kompetencji pracowników zajmują się odpowiednie osoby więc zostawmy to w ich rękach.

Zainteresowana

Cześć. Czy wiadomo już co w sprawie wznowienia rekrutacji do Ibm?

karo2020

hejka, w firmie nie ma homofobi, ale za to panuje ejdżyzm. W dziale automatyzacji trzy dziewczyny nigdy nie doczekały promocji na seniorki, dwie odeszły i hulają jako specjalistki od machine learning w startupach, a tymczasem jeden niekumaty koleś z zagranicy za piękne czarne oczka dostał na wstępie tytuł seniora, a nigdy nie nauczył się niczego poza minimum szkoleniowe.

Sylwia S.

Jako szeregowy pracownik nic tu nie znaczysz, a każdy dzień wygląda jak chodzenie w kieracie, a Twoje IQ przy tej pracy wyje z rozpaczy i nudy. Czujesz jak z dnia na dzień tracisz komórki mózgowe. Nie rozwijas się, nie uczysz. Ciągle i ciagle to samo. Jest też kontrola wszystkiego co robisz, każdej minuty. Posiedzisz w WC z problemami gastro trochę dłużej, masz maila z prośbą o wyjaśnienie. Straszna rotacja. I kierownictwo średnie - dramat. Cisną Cię o jakieś nieistotne raporty których nikt nie czyta, bo ich też cisną. Cisną cię, bo ich ciśnie klient. Nie zająkną się, że coś jest trudne lub super pracochłonne. Nie, mój zespół wszystko zrobi. I znowu raporty. I raporty z raportów. Więcej tych raportów niż właściwej pracy. A potem tłumacz w raporcie czemu nie wyrobiłeś normy. Aha i możesz siedzieć po 12 godzin dziennie i dawać z siebie wszystko, nic Ci z tego nie przyjdzie, bo twój szef da awans swojemu koledze.

Jacek

@AntyIBM Może trzeba być dobrym pracownikiem żeby się tu utrzymać? Obrażanie innych w niczym nie pomoże.

Anyjacek
@Jacek

Nie. Żeby się tu utrzymać trzeba być (usunięte przez administratora)bez ambicji. Inteligentni ludzie po pół roku widzą jakim syfem jest ta firma i dają nogę.

@Jacek

Nie, bo możesz być nie wiem jak pracowity i zdolny, nie awansujesz, jesli nie jesteś kumplem szefa z Holandii który przy piwie zgrywa przyjaciela wszystkich, a potem wykorzysta przeciw tobie wszystko, co mu powiesz.

Gabriela

Był ktoś ostatnio na rozmowie w Ibm Bto? Widzę, że mają sporo aktywnych rekrutacji: https://pracodawcy.pracuj.pl/ibm-bto-business-consulting-services-sp-z-o-o,3076/oferty-pracy . Jak wygląda rekrutacja i jak najlepiej się przygotować?

@Gabriela

Najpierw zastanów się, czy chcesz pracować w firmie, w której nic nie znaczysz i każdy dzień wygląda jak chodzenie w kieracie. Ciągle i ciagle to samo. Jest też kontrola wszystkiego co robisz, każdej minuty. Posiedzisz w WC z problemami gastro trochę dłużej, masz maila z prośbą o wyjaśnienie. Straszna rotacja. I kierownictwo średnie - dramat. Cisną Cię o jakieś nieistotne raporty których nikt nie czyta, bo ich też cisną. Cisną cię, bo ich ciśnie klient. Nie zająkną się, że coś jest trudne lub super pracochłonne. Nie, mój zespół wszystko zrobi. I znowu raporty. I raporty z raportów. Więcej tych raportów niż właściwej pracy. A potem tłumacz w raporcie czemu nie wyrobiłeś normy. Aha i możesz siedzieć po 12 godzin dziennie i dawać z siebie wszystko, twój szef da awans swojemu koledze.

AntyIBM

Jeśli jesteś pracowitą miernotą, której nie przeszkadza to, że nic nie znaczy, to praca dla ciebie. Miernoty, które wytrzymają i nie odejdą po pół roku, awansują na wyższe stanowisko.

Karolina

Taka firma to świetne miejsce do pracy. Może wiecie cos o rekrutacji?

Wasza wiedza może ułatwić wybór użytkownikom! Nadal czekamy na nowe info, ponieważ wątek o zatrudnieniu w firmie Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o. w miejscowości Kraków nie ma żadnej opinii.

Zostaw merytoryczną opinię o Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o.
1/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Armii Krajowej 16
    30-150 Kraków
  • NIP: 6772160267 REGON: 357247729 KRS: 0000115809
Ibm Bto Business Consulting Services Sp. z o.o.