Opinie o Gama Service Market Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Gama Service Market Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Gama Service Market Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gama Service Market Sp. z o.o. w Szczecin

Daga

Mam takie pytanie odnośnie kar które trzeba zapłacić jak sie je przekroczy czy ktoś miał z tym już do czynienia ?

Slonko

Przepraszam czy ma ktoś numer telefonu do firmy gama bardzo proszę o podanie. Dziękuję bo od mojego koordynatora nic nie mogę się dowiedzieć.

Sylwia
@Slonko

Tez potrzebuje ktos cos

Jar
@Slonko

Numer telefonu do gamy 91 432 85 00

MKO

Witam, mam pytanie odnośnie klauzuli zabraniającej podjęcia pracy w okresie 6 miesięcy. Czy ktoś się orientuje jak Gama sprawdza to czy pracownik odczekał ten okres i nie związał się umową z Rossmannem?

Podpinam się
@MKO

Też mnie to zastanawia. Czym u nich jest zakaz pracy u konkurencji przez 6mies. Czym dla nich jest konkurencja? Wydaje mi się, że to chodzi o inną firmę o podobnej kategorii, choć mogę się mylić. Czy Rossman jest dla nich konkurencja, hmm. Nie wydaje mi się.

Jolk
@MKO

Też mnie to ciekawi. Bo skoro Gamy już nie ma w wielu miastach na dostawach to jak będą sprawdzać czy ktoś ze zleceniowki nie poszedł na umowę do Rossmanna bez okresu 6 miesięcy nic nie robienia.

Ola
@Jolk

A czy ktos z Was wie, jak bedzie wygladalo przejscie pracownikow Gamy do konkurencyjnej agencji ? Tez jako pracownik na dostawy? Ktos zna jakies szczegóły?

Kkkkkkk
@Ola

Ponoć na dostawy teraz mają być pracownicy z Worka i oni normalne tez będą kasjerami. Z tego co mi wiadomo to na nowo ludzi będą zatrudniać. Ale czy tych samych pracowników „gamowych” czy innych-nie wiem :)

@Kkkkkkk

Musimy rozdzielić dwie grupy w Gamie: kasjerki i ludzi od dostaw. Z tego co mi wiadomo w moim regionie to rzeczywiście w dużych miastach Gama powoli ucieka z Rossmannów np w Łodzi chyba jest koło 30 sklepów i w 10-12 zrezygnowano z Gamy. Z drugiej strony w mniejszych miastach, miasteczkach Rossmann bazuje na pracownikach Gamy, zwłaszcza mężczyznach, którzy muszą trochę poszarpać się z towarem, boksami i w wielu przypadkach męska siła jest potrzebna. Znam sklepy gdzie na dostawach jest więcej ludzi (głównie mężczyzn) z Gamy niż personelu Rossmanna. Jeśli chodzi o kasjerki to rzeczywiście ten Profi Work wciska swoich, kosztem Gamy, ale jeśli chodzi o ludzi typowo od dostawy to aż tak źle jeszcze nie powinno być.

Gosia
@MKO

Dzień dobry Czy znalazła odpowiedź Pani na to pytanie ?

MKO
@Gosia

Niestety nie. Dalej nie wiem w jaki sposób spółka gama service sprawdza to czy były pracownik nie przeszedł do rossmanna bez okresu 6 miesięcy.

Łukasz92

Witam wszystkich. Czy ktoś posiada informacje co z Gamą w centrum Polski, czyli mazowieckie, łódzkie, kujawskie, czy tam też rezygnują ze współpracy z Rossmannem? Pracuje od niedawna na dostawach i mam obawy co dalej. Widzę również sporo ofert pracy z Gamy w moim regionie i jestem zmieszany czy rzeczywiście rezygnują czy tylko z wybranych regionów.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Gama Service Market Sp. z o.o. na stanowisko Praca dodatkowa dla mężczyzn bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Chris

Kontakt z ta firmą to szopka w polu.

lubuskie

czy lubuskie tez rezygnuje z dostaw w rossmanie?

Jula

Witam też mam problem,bo mnie nie wyrejestrowanie a zakończyłam pracę w tamtym roku w maju,nie mogę z nikim się skontaktować także czekam na Pit czy ktoś może mi pomóc bo już nie wiem gdzie dzwonić....

wrosmanka

Witajcie,,mam takie informacje,może kogoś zainteresuje.Dzwoniłam do Gamy podpytać o postojowe.MIła pani powiedziałą,że i tak nie dostanę ponieważ nie mamy określonych godz.pracy na umowie.I nawet jeśli wyślemy sami(bo mamy takie prawo)tozus będzie kontaktował się z Firmą z zapytaniem czy "był przestój gospodarczy"a oni powiedzą ,żę "Nie"bo sklepy rossman są otwarte.Ma ktoś coś na ten temat do powiedzenia?

@wrosmanka

To ja już jestem pogubiony. Wcześniej kilka osób pisało o tym, że wywalczyło postojowe. Teraz pani piszę, że Gama chce nas wyrolować, bo ma takie "widzi mi się" i nie potwierdzi wniosku przez kogoś złożonego. Również niedawno rozmawiałem z kordynatorem i ten mi powiedział, że mogę złożyć wniosek samemu, choć również prawił mnie podobne gadki co pani, że raczej się nie należy, bo umowa ze stawką godzinową itp. W kwestii "przestoju gospodarczego", to tutaj kwestia jest sporna, bo co prawda sklep jest otwarty, ale godziny są ucinane co również zalicza się pod postojowe i ono wtedy się należy. Jedyny problem to właśnie cała ta Gama, bo jeśli rzeczywiście robią swoim pracownikom pod górkę, to pies ich jeb...

@TomaszZ

Miałam dokładnie to samo, ja przeszłam z. Nimi całą batalię o to postojowe, aż w. Końcu powiedziałam że sprawę zgłaszam do sądu i żeby podali mi podstawę prawną na piśmie dlaczego odmawiają złożenia wniosku o postojowe i w końcu się ruszyło, z nimi trzeba krótko!

@Sweety

Ja będę wniosek składał sam w poniedziałek. Wysłać można, a co będzie dalej to zobaczymy. Dziwi mnie tylko brak podstawowych informacji o postojowych ludzi pracujących w Gamie, bo najprostsze zasady można znaleźć nawet w sieci w kwestii umów zlecenie. Teraz znowu jest kolejny problem, bo napisałem post na jednym z forum prawnych w naszej kwestii i pani mi tam napisała że weszła jakaś nowa tarcza antykryzysowa i znowu zasady postojowych się zmieniły. Ciekaw jestem czy oprócz Pani ktoś jeszcze z Gamy dostał postojowe

@TomaszZ

Poczytaj co pisałem wcześniej. Byłem tego pewny więc bardzo mnie dziwiła ta wypowiedź jednej z koleżanek że spokojnie dostała.

@waldi

Napisałem dzisiaj oddzielny post w kwestii postojowych gdzie jest wszystko wytłumaczone

@TomaszZ

Ja nic ne zmyślam,pani z kadr powiedziałą ,ze nasze sklepy są otwarte i nie mają przestoju a godziny sa zależne od zapotrzebowania sklepu i raz ma sę wypracowanych 20 a raz np 120 godz.Można samemu złożyć wniosek ale jak zus będzie się z nimi kontaktował to powedzą ze ich firma nie ma przestoju

@wrosmanka

I tak to nic nie zmienia, bo teraz postojowe się nikomu nie należy przez wprowadzenie tarczy 6.0, która nie uwzględnia postojowych dla umów zlecenie. W piątek złożyłem wniosek, ale na 99% zostanie odrzucony. Ja miałem a propos godzin taką sytuację że przez pół roku robiłem dwa sklepy i godzin miałem całkiem nieźle, natomiast w listopadzie i grudniu robiłem już tylko jeden sklep, więc jak najbardziej w takiej sytuacji wywalczyłbym postojowe bo spadek dochodów miałem o kilkadziesiąt procent, podobnie jak tutaj jedna z koleżanek Sweety.

@wrosmanka

Dla osób które są zainteresowane co z postojowymi, to chce poinformować, że dzisiaj otrzymałem przelew z ZUSu. Wniosek złożyłem samemu (wniosek RSP-CZ) w niedzielę wieczorem. I dzisiaj kopara mi opadła bo otrzymałem kasę. Szybko wszedłem na swój profil ZUS PUE a tam potwierdzenie, że "świadczenie wypłacone". Czytając wasze komentarze aż nie chce mi się w to wierzyć i mam myśli, że mogło dojść do jakiegoś błędu, ale z drugiej strony wniosek złożyłem podając wszystkie swoje rzeczywiste dane, kwota przelewu również jest taka jaka była podana we wniosku.

@TomaszZ

To się cieszę ,ze komuś się udało,też będę składać chociażby dlatego ,że w grudniu przepracowałam ledwo 25 godz.a w listopadzie 110godz więc wiadomo,że wynagrodzenie zmalało,,a co wpisałęś w rubryce dochód?,ten który otrzymałęś na konto?

Sylwia
@TomaszZ

A czemu tej wniosek ? Mi Pani kazała wypełnić RSP CK jako Kolejny wniosek.

@wrosmanka

W pierwszym oknie zsumowałem wynagrodzenie za listopad, październik i wrzesień i podzieliłem przez 3. A w drugim okienku wpisałem wynagrodzenie za grudzień, bo tego miesiąca dotyczyło postojowe. Wszystko trzeba wpisać w brutto. Postojowe dostałem w kwocie jaka mi wyszła w pierwszym okienku.

@Sylwia

Wniosek RSP CK jest dla ludzi którzy są objęci tą tarczą 6.0 co jest teraz, czyli dla ludzi z gastronomii, sztuki, kultury itp. Nasz zawód w tą tarczę nie wchodzi.

@TomaszZ

A co wpisać w informacji o umówie (data zawarcia umowy i od kiedy do kiedy) jeżeli się ma umowę na czas nieokreślony i tylko jest napisane od kiedy? Miał ktoś taką sytuację i może pomóc,?

wrosmanka

TEż jestem ciekawa co wpisać bo w umowie mam na czas nieokreślony?

TomaszZ

Ja nic nie wpisałem, to pole zostawiłem puste. Aby wpisałem datę podpisanej pierwszej umowy, ale to w pierwszym polu.

@TomaszZ

W tym postojowym pisze, że pracodawca musi odmówić złożenia postojowego. Czy trzeba informować koordynatora, że chce się złożyć wniosek? I co wam wtedy odpowiadali?

@TomaszZ

I jeszcze jakbyś mógł powiedzieć który skan umowy dałeś? Ta 1 czy 2 na czas nieokreślony? Czy może obie?

TomaszZ

Ja poinformowałem koordynatora że będę składał wniosek i poprosiłem go aby przesłał mi ilości godzin z ostatniego pół roku aby wyliczyć dochód we wniosku. A skan umów wysłałem pierwszej i ostatniej.

@TomaszZ

A jak liczyłeś dochód? na kalkulatorze wynagrodzeń czy jakoś inaczej?

@TomaszZ

@tomasz przecież wcześniej psałeś ze wpisałes dochód z 3 ostatnich miesięcy i podzieliłeś przez 3,więc czegoś może nie rozumiem?

@wrosmanka

Policzyłem z trzech miesięcy, natomiast napisałem mu aby mi dał z ostatniego pół roku w razie czego gdyby ZUS miał jakieś zastrzeżenia, że źle coś wyliczyłem. Mam taką prośbę, poczytajcie wcześniejsze komentarze tutaj, pół roku temu kilka dziewczyn stąd też dostało postojowe, one tam prawie wszystko wytłumaczyły, ewentualnie poczytajcie trochę w internecie. Nie można liczyć na gotowe, mi nikt nie pomagał, musiałem sam czytać, pisać w różne miejsca aby się dowiedzieć co i jak z postojowymi, ja pracownikiem ZUS nie jestem. I nie tyczę tego konkretnie Pani, ale piszę tak ogólnie wszystkich. Pozdrawiam

Koordynator
@wrosmanka

Jestem koordynatorem w tej firmie. Pracownicy pod moją opieką korzystali z postojowego bez konieczności zwrotu. Pozdrawiam

Greg
@wrosmanka

Cześć Proszę prześlij mi numer tel do Gamy. W Bydgoszczy Rossmann rezygnuje z ich usług a Gama nie ma innych zleceń Pozdr Grzegorz

Obserwator

Dzień dobry. Informuje, że z dniem 31.03.2022 ostatecznie nasza firma GAMA SERVICE schodzi z całkowitej obsługi sklepów Rossmann w Poznaniu.

@Obserwator

Co prawda wyczułem to już we wrześniu i zwolniłem się od października ale potwierdzam z koordynatorem na Poznań dzisiaj rozmawiałem koniec romansu Gamy i Rossmana.

@Obserwator

A może wiecie, czy Rossmann ogólnie już rezygnuje z dodatkowych ludzi od dostaw, czy po prostu wchodzi ta nowa agencja? W ostatnim czasie mam sporo godzin, nie chciałbym rezygnować i ciekawi mnie czy w sytuacji gdy Gama zrezygnuje to można na spokojnie przejść do drugiej agencji. Jak ktoś ma jakieś ogólne informacje najlepiej z łódzkiego to dajcie znać...

@waldi

Eweli

Udało się komuś dogadać z firmą w sprawie wniosku o postojowe?

@Eweli

Ja jutro znowu będę dzwonila,ponoć czekają na odpowiedź od swojego prawnika ...

Sweety

Dowiedziałam się tyle że jakiś pan Piotr się zajmuje wnioskami i trzeba dzwonić indywidualnie na sekretariat i do swojego koordynatora,w Zusie mi powiedzieli że jak najbardziej postojowe się należy,ta firma to porażka !!! Ja im daje czas jeszcze tylko do końca tygodnia i zawiadamiam inspekcję pracy.

@Sweety

Czy może Pani podać do nich numer ? chciałabym zadzwonić a nigdzie nie mogę znaleźć numeru.

ona21

Dzwoniłam, i jutro (22.04) ma być oficjalna decyzja prawnikow czy będzie świadczenie postojowe dla nas czy nie. Tyle wiadomo.

@ona21

Oby ,bo mnie o tym prawniku mówią codziennie od 2 tygodni,ale jak będzie oficjalne info nieprzychylne dla nas to będzie można dzialac ze swoim prawnikiem,ale dobrze że dzwonicie,może coś się ruszy,tylko że im później tym gorzej,bo we wniosku trzeba wykazać przychód za miesiąc sprzed złożenia wniosku i jeżeli będzie on mniejszy niż ok 1300 brutto to otrzymamy tyle ile zarobiliśmy na zleceniu a nie 2080 brutto :/

@Sweety

Jeżeli jutro okaże się że znowu będą odsyłać nas twierdząc że muszą porozmawiać z prawnikami to moim zdaniem jest coś tu mocno nie tak. Jeśli się nam należy to dlaczego nie możemy dostać. I co do tego mają ich prawnicy. Jeżeli z ich strony nie będzie takiej możliwości żeby złożyli świadczenie postojowe w naszym imieniu to wydaje mi się że trzeba będzie to inaczej próbować załatwić.

@Eweli

Jutro najdalej w piątek mam dzwonić i będę coś wiedziała

@ona21

Oczywiście ale nie można im tego odpuścić,w Zusie wyraźnie mi powiedzieli że nam się należy i mało tego ,firma nie ponosi w związku z tym żadnych kosztów ,bo jeśli będzie praca my możemy normalnie pracowac,przecież nic nie idzie z nich kieszeni,chore to jest co oni robią i niezgodne nawet z kodeksem pracy !!!

@Sweety

To wlasciwiewniosek wypelnuamymy czy pracodawca bo są dwie wersje i kierownik się wybielac pisząc że trzeba wnioski na maila przesłać A on prześle dla kadr

@Bella

W ustawie i na stronie ZUS jest wyraźnie powiedziane że wypełnia zleceniodawca lub zamawiający jeśli chodzi o umowę o dzielo,on tak mówi i przesle ale póki co kadry nic z tym nie zamierzają zrobic,wysłałam wniosek na maila bezpośrednio do kadrowej 8 dni temu a wczoraj mi dzwoniła że mam już więcej się z nią nie kontaktować bo szef mówi że żadnego przestoju nie ma !!!

@Sweety

Mi kierownik Piotrek powiedział że nie należy się nam nic bo są godziny ale jest ich mniej

@Sweety

To jakieś niepoważne. Kto jest tam szefem ...? I jak postoju nie ma jak jest. Czyli w zasadzie sami przyznali się że nic z tym nie zrobią.

@Bella

Z tego co się orientuję to nie masz spadek dochodu tak naprawdę niekoniecznie ma znaczenie by w ogóle móc wnioskować u pracodawcy musi być co najmniej 15 procentowy spadek przychodu niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

@Bella

To jest jakiś główny kierownik ? czy przypadający na Pani region ?

@Eweli

Bzdura ! Nie ma o tym mowy w ustawie,poza tym to firma składa wniosek na każdego indywidualnie,komu spadły dochody,firma może nadal funkcjonować

@Sweety

To dlaczego kierownik twierdzi że np mi się nie należy bo godziny sa ale mniej...ale ja nie przepracowałam jeszcze ani jednej godziny

@Bella

Niech poda podstawę prawną ! Należy się nam postojowe,jeśli jest mniej godzin niż normalnie,zadzwoń do Zusu,każdy tak powie.

Tak też jutro zrobię.

@Bella

Właśnie , kurcze fajnie byłoby to dostać ale jak się wczytuję w ustawę to faktycznie jeśli gama nie spełnia warunków to nic nie dostaniemy... Tutaj jest fajny tekst objaśniający to: https://www.portalmorski.pl/prawo-polityka/44814-tarcza-antykryzysowa-glowne-zagadnienia-prawne Niemniej jednak jutro zadzwonię i będę pytać, bo może być też tak, że wszystko jest jak powinno a firma nie zamierza wysłać tych wniosków zgodnie z zasadą ,, nie bo nie,,

@Eweli

Wydaje mi się że mówimy o różnych rzeczach,my możemy uzyskać postojowe bez względu na to czy firma traci obroty,to nie jest doplata do postojowego ..(usunięte przez administratora)

@Sweety

Napisałam wczoraj na forum prawne i odpisali mi dwóch prawników zajmujących się PP i nam się należy postojowe (usunięte przez administratora)

@Bella

To znaczy, że ta agencja cos kreci. Jesli dziś stwierdzą, że nam się nie należy to trzeba będzie gdzieś to zgłosić. Bądz znow powiedza, że nie bylo, żadnej rozmowy z prawnikami.

@ona21

Możecie wkleić co dokładnie prawnicy odpisali? Dajcie znać jak się dziś czegoś dowiecie,ja też niedługo zadzwonię i napisze co mi odpowiedzieli.Chyba inspekcja i sąd pracy nam pozostaje ....

@Sweety

Ja będę dzwoniła koło 14 bo po południu tamtą kobietą mówiła żeby zadzwonić. Jeśli tam usłyszę decyzję odmowna skontaktuje się z inspekcja. Ta agencja przesadza w tym co robi. Kręcą jak tylko mogą.

@Bella

Mogła by Pani wkleić to co prawnicy napisali ? żebyśmy mieli podstawę jak się bronić?

@Sweety

To jest firma krzak.Ja już dziś dzwoniłam mam dzwonić popoludniu.Godziny są ale nam się dofinansowanie nie nalezy

@Bella

Masakra,zadzwonię ok 14,oni chyba mylą postojowe dla siebie i doplaty do pensji pracowników - druk Rsp-D z przestojem dla nas Rsp-C ,to są 2 różne sprawy

@Sweety

Ja już mam dość ale nie odpuszcze

@Bella

Ja też mam dość ,tym bardziej że kontaktuje się z nimi codziennie od 14 kwietnia ,bo mi zależy żeby złożyli mój wniosek jeszcze w kwietniu,bo potem to grosze dostanę,ale nie odpuszczajcie ,jak będzie nas więcej to muszą coś z tym zrobić !

@ona21

Zrobię dokładnie tak samo.

@Bella

Ciekawe dlaczego z góry zakładają że nam się nie należy skoro nie rozmawiali jeszcze z prawnikami śmiech na sali. Ja na pewno nie odpuszczę. Jeszcze dziś powiadomie odpowiednie instytucje.

Lassie
@Sweety

Moj kordynator powiedzial ze rozmawialam z gora i niby nam sie nalezy ale bedzie trzeba niby czekac 3miesiace bo tyle tej (usunięte przez administratora)jest ze tyle im zejdzie... Poda ktos numer typowo do gory ja tam zadzwonie i spytam bo trochę to dla mnie smieszne

@Lassie

To jest chore. Taka duża firma a 3 miesiące im schodzi wypełnienie papierów. Za 3 miesiące to może nie będzie już postojowego.. śniech na sali.

@Lassie

Bez jaj !!! To jest prościutki wniosek,nie ma żadnej papierologii,oni grają na zwloke ,nie dajcie się oszukać ,kto wie co będzie za 3 miesiące ,dzwońcie koniecznie do nich !!!zaraz wkleje numer

ona21

Zgłoszę to do odpowiednich inspekcji. Zmniejszają stawki, godzin nie ma, postojowe się nie należy "bo nie". Nie dawajmy sobie wciskać kitow. Pieniądze się nam należą a z czegoś żyć musimy.

@ona21

Własnie trwa spotkanie dotyczace postojowego dzwonilam przed chwila...

ona21

Dzwoncie, jak zobaczą że jest nas więcej to tym lepiej dla nas. Do 16 jest główna infolinia czynna. Pani powiedziała że trwa spotkanie, więc dziś musi być jakaś decyzja. Im nas wiecej tym lepiej :)

Dzwoniłam 5 razy i nikt nie odbiera

Lassie
@ona21

Ja tez sie dodzwonic nie moge

ona21

Dodzwoniłam się przed chwilą, spotkanie się zakonczylo a kazdy z koordynatorow dostał informacje i my mamy do nich dzwonić. Ja dzwonie do swojego a Wy do swojego zadzwoncie i zobaczymy co powiedza niby.

@ona21

Tak samo mi powiedzieli,narazie koordynator nie odbiera,jak uda mi się skontaktować to zaraz napiszę .

Lessie
@ona21

Dajcie znac co wasz kordynator wam powiedział

@ona21

Mój koordynator koło 18 da mi znać. Bo informacje dostał prawdopodobnie na maila. I powiedział że jeśli prawnicy wyrazili zgodę to wypełni wnioski.

@ona21

Ale to firma wypełnia wnioski nie koordynator

@ona21

Czy ktoś coś wie ? Nie udało mi się do tej pory skontaktować z koordynatorem ??? Wysłałam SMS ale do tej pory nie ma odzewu :/

@Sweety

Ja rozmawiałam, mój koordynator nie dostał żadnych informacji na temat postojowego. Mówił że być może dostał je dyrektor i powinien im jutro przekazać. Ma zadzwonić i mnie powiadomić o ile prawda jest że jakakolwiek rozmowa z prawnikami była. Mój koordynator był zdziwiony jak powiedziałam że było dziś zebranie także nie wiem juz co o tym myśleć.

Mi kierownik od godziny 15 wysyła wiadomość i wysłać nie może

@Bella

Moim zdaniem to jest jakies dziwne. I jeśli do jutra się nie wyjaśni to musimy coś z tym zrobić nie sądzę żeby wysłanie maila było zajęciem na tyle godzin. Chore

@ona21

Ja jutro dz1onie o firmy jak nic mi nie powiedzą to się w...wie.

@Bella

To jakas ściema z tym dzisiejszym dniem,mój koordynator właśnie odpisal że pierwsze ode mnie słyszy i nie dostał żadnej informacji,zrobię z nich miazgę chyba,mają nas za (usunięte przez administratora) !!!

@Sweety

Ja jakiś czas temu utworzylam czat na messengerze dla osób które pracuj a w gamie w B-stoku i okolicach.Bedziemy działać nie można tego tak zostawić.Ja mam dwoje dzieci na utrzymaniu jestem jedynym zywicielem

@Bella

Nie jestem z Pani miejscowości, ale chętnie bym dołączyła, ponieważ też chce pomóc bo widać ewidentnie coś krecone jest w tej całej agencji.

@Sweety

Ładnie czyli robią z nas idiotów. Człowiek czeka a może się okazać że żadnego spotkania nie było... żałosne..... Co oni kręcą...

@ona21

Jeśli chodzi o PIP nie ma co tam składać wnioski bo się tym nie zajmą ale sprawa cywilna może być założona ale..Czy wygramy to jest pytanie.

Oskar

Tak pierwszy wysłali oni

Ksiaze1
@Eweli

Czy ktoś zna regulamin albo zakres obowiązków

RossWro

Hej :) mam pytanie czy jest ktoś tutaj kto pracuje w gamie na dostwach we Wrocławiu ? Też ma taką sytuację że od około listopada jest marnie ze zaleceniami? A teraz zero kontaktu? Obiło mi się o uszy że dostawy we Wrocławiu przejmuje inna firma przynajmniej w części sklepów czy ktoś jest w stanie to potwierdzić ?

STG/SZ

To prawda że Rossmann od lutego rezygnuje z gammy na dostawach? Województwo Zachodniopomorskie

Tyryry

Tak, to prawda. Zostanie 6 sklepów gdzie gama bedzie uczestniczyć w dostawach

@Tyryry

Nie wiem jak sytuacja w zachodnio-pomorskim, ale jakby Gama miała rezygnować z dostaw to nie wstawiałaby prawie codziennie nowych ofert pracy na chociażby olx czy inne strony.

Ochódzki

Tak prawda

MM
@STG/SZ

Tak to prawda. Wszystko już ma obstawiać firma konkurencyjna.

12345tyrt

Nie polecam, wyzysk na całego, miałem obiecane "dużo" godzin od 2 miesięcy nikt się nie odzywa do mnie. Zero kontaktu z koordynatorem.

Intintino

Jeszcze jedno ale mam odnośnie tej pracy. W Rossmannie, w którym pracowałem, byłem po raz pierwszy w życiu i nie miałem prawa wiedzieć, w jakim miejscu jest dana kategoria produktów. Nikt mnie nie oprowadził po sklepie, nie powiedział co i jak, tylko masz tutaj kontener z dostawą i radź sobie sam. Skąd ja niby miałem wiedzieć, gdzie leżą jakie produkty? Ze szklanej kuli miałem sobie wywróżyć?! A podejście pracowników to ,,na pewno byłeś w jakimś Rossmannie to powinieneś wiedzieć, w każdym jest tak samo wszystko poukładane". No nie, nie wszędzie jest tak samo, a poza tym nie każdy ma tą drogerię u siebie i nie każdy chodzi do niej co tydzień!!!!!!!

@Intintino

To chyba po prostu trafiłeś na nieciekawy personel sklepu, nie dziwię ci się że byłeś zdenerwowany. A swoją drogą przy pierwszej dostawie powinieneś przejść szkolenie z inną osobą od dostaw z dłuższym stażem, żeby właśnie ci pokazać co i jak. Zostałeś rzucony na głęboką wodę bez przygotowania.

Elvro

Ostrzegam przed tą firmą!!!nie podpisujcie żadnych umów,w ogóle najlepiej nie patrzcie w stronę tej firmy..ja miałem spore problemy żeby rozwiązać z nimi umowę,bazują na niewiedzy prawnej człowieka

@Elvro

Witam, wypowiedzenie mam wysłać na adres do Szczecina?

@Michał

Tak, najlepiej zeskanuj i wyślij skan wypowiedzenia na umowy@gamaservice.pl

rosmanka

witajcie po długim czasie,,mam pytanie,,,zdażyło się komuś że nie przepracował w miesiącu ani jednej godziny i w związku z tym ni miał odprowadzonych składek?Czy w takim razie można spokojnie skorzystać z wizyty u lekarza?

Paulina
@rosmanka

Ja wiem tylko, że kiedy kończy się umowa o pracę z pracodawcą, to potem przez miesiąc ma się jeszcze ubezpieczenie zdrowotne. A w kadrach pytałaś czy Ci lekarz przysługuje, kiedy miałaś taką przerwę?

rosmmanka
@Paulina

miał to załatwić koordynator,dostał odpowiedż z kadr że skoro nie było żadnego wynagrodzenia to składki nie były odprowadzone,ale ja nadl nie wiem czy w pazdzierniku moge iść do lekarza skoro we wrześniu nie zarobiłam nic?

@rosmmanka

Pracujesz jeszcze w Gamie? Tylko 1 miesiąc miałaś bez godzin czy więcej?

Ja mam taka sytuację od 2 miesięcy

TomaszZ

Załogo Gamy pamiętajcie, że od 1 stycznia zwiększa się stawka godzinowa również na umowach zlecenie, więc większość (w tym ja) która ma stawkę 19.00zł brutto, teraz będzie miała 19.70zł brutto. Niby to tylko 40-50 groszy netto więcej do godziny niż teraz, ale jak się należy to się należy. Także nie dajcie się nabić w butelkę i przypominajcie o tym swoim koordynatorom, którzy często udają że nic nie wiedzą, tak jak było w moim przypadku z postojowym, gdzie koordynator wręcz mi odradzał składanie wniosku, a postojowe o dziwo się należało. Pozdrawiam.

Hejka

Hejka, Częstochowa ma wyższą stawkę od grudnia już (20brutto). Pozdrawiam

@Hejka

Pewnie zależne to jest od regionu, nie mniej jednak od 1 stycznia najniższa krajowa wynosi 19.70 i trzeba tego pilnować.

Robert
@TomaszZ

Ta podwyżka to fikcja , na papierze wypisują 21 brutto a pensje i tak liczą od 19 , trzeba to zgłosić do PIP .

@Robert

Liczą dobrze z 21 brutto, z tym że po wprowadzeniu Nowego Ładu podnieśli podatek i składki i dlatego jest jak jest

Intintino

Adnotacja do mojego poprzedniego wpisu: walnąłem się z tą kwotą wypłaty. 88 zł to była wypłata za październik. W grudniu otrzymałem pozostałą część za listopad. Zwyczajnie się pomyliłem i myślałem, że wypłacą mi całość od razu. Składki zostały odprowadzone, chociaż z opóźnieniem. Jest ZUS, zdrowotne, chorobowe i wypadkowe. Także wszystko w porządku. Jednak ja już rozwiązałem umowę, bo w ogóle po mnie nie dzwonili. Zapewne znalazł się już jakiś student albo uznali, że jestem zbyt powolny. Niestety to nie jest praca dla osób, które nie lubią się spieszyć. Ja nie cierpię, a tam kazali raz dwa szybko wykładaj ten towar.

Dany

Czy można w gamie pracować (usunięte przez administratora)? Znaczy się pobieram zasiłek l4 z innej firmy i chcialem dorobić. I nie chce od nich umowy.

Składał ktoś z was postojowe ( grudzień, styczeń, luty,) i je dostał?

TomaszZ

Tak, ja dzisiaj dostałem trzeci przelew z postojowym. Pierwszy wniosek złożyłem w grudniu, korzystając z tarczy 2.0

DawidD
@TomaszZ

Jak to zrobiłeś? Ja dzisiaj dzwoniłem do koordynatorki i do kadr i wszędzie dostałem tą samą odpowiedź, że przecież dostawy są normalnie i godziny są. O żadnym wniosku o postojowe nie słyszeli i nic nie będą wysyłać.

@DawidD

Ja aby poinformowałem koordynatora, że składam taki wniosek. Nie baw się w telefony do Gamy czy koordynatora tylko zrób co masz zrobić. Najważniejsza kwestia abyś dobrze wypełnił wniosek, aby nie mieć potem problemów z ZUSem. A Gamą się nie przejmuj, nie musisz ich informować.

DawidD
@TomaszZ

Mozesz sie ze mna skontaktowac przez maila? Mam pare pytan. Moj mail na: fieeend@o2.pl

Aaa
@TomaszZ

Jakie można mieć problemy z zusem?

@Aaa

Chodzi mi o prawidłowe wypełnienie wniosku w polach, gdzie trzeba wpisać swoje zarobki. Kilka wpisów niżej jest napisane jak trzeba te kwoty wyliczyć i wpisać.

@DawidD

witam wszystkich,myślałąm ,że nie będę musiała skorzystać z waszej pomocy ,ale jednak muszę.Składał ktoś teraz wniosek o postojowe?Jeśli tak to proszę o podpowiedz jak wpisać kwestię wynagrodzenia.Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej z godzinami ale marzec to jakaś porazka,2 dni w pracy więc zamierzam złożyć wniosek,proszę o podpowiedz,pozdrawiam

@DawidD

witam,zlozylam wniosek o postojowe,jednak wczesniej spytalam w firmie czy zrobia to w moim imieniu ,oczywiscie pani odmowila wiec zrobilam to sama.Jednak ona mi powiedziala,ze zdazylo sie tak ,ze ktos musial oddac do zus pieniadze.Mal ktos taka sytuacje czy poprostu w firmie mowia na odczepnego zeby im nie zawracac glowy?

@DawidD

mam pytanie,nie miales zadnych proplemow z otrzymaniem postojowego?chodzi mi o to czy czasami nie musiales go oddac,pytam bo w firmie ne chca w moim imieniu zlozyc wniosku ,a pani z kadr mi odpowiedzialam ze moze byc tak ze bede musialam oddac bo nie bylo przestoju gospodarczego,prosze o odpowiedz

@rosmanka

Nie ma co pytać o szczegóły w Gamie, bo oni nic nie wiedzą. W takich sytuacjach najlepiej się radzić np na jakimś forum prawnym. Mi pomogła ciocia ex-urzędniczka. Jako pracownicy na umowę zlecenie możemy tylko raz skorzystać z 3-krotnego postojowego w ramach tarczy antykryzysowej 2.0 z 2020 roku. Warunkiem jej przyznania nie jest żaden przestój gospodarczy, tak jak tam gamonie w biurach Gamy gadają, a 15% spadek dochodu. Dając przykład, jeśli w lutym ktoś zarobił 2000zł, w kwietniu też 2000zł, a w maju 1700zł lub mniej to przysługuje mu za maj postojowe, bo jego pensja spadła o co najmniej o 15% względem kwietnia. Ja ostatnie postojowe przyjąłem w lutym i do tej pory żadnego pisma z Urzędu nie dostałem, także chyba wszystko jest ok, ale urzędnikiem czy prawnikiem też nie jestem...

@TomaszZ

TomaszZ dziekuje za odpowiedz tez sie zastanawiam czy pan z Gamy mowiac ze ktos musial oddac pieniadze nie powiedziala tak zebym sie odczepila.Natomiast pani z zus powiedziala ze na odpowiedz czeka sie nawet miesiac,Tez tak miales?

@rosmanka

Według prawa 30 dni to termin na rozpatrzenie wniosku przez ZUS, ale w praktyce trwa to zwykle znacznie szybciej. Ja po złożeniu wniosku, przelew miałem już po 4 dniach na koncie.

@TomaszZ

mozesz mi napisać kiedy zawarłes umowe chodzi o datę bo mi odrzucli ze względu na datę zawarcia umowy??

@rosmanka

No jakoś dwa lata z małym kawałkiem dorabiam tam na dostawach.

@TomaszZ

witaj,mam jeszcze jedne pytanie,czy ne daj Boże nie musiałeś oddać tego postojowego?pytam bo słyszę i czytam ,ze zus przyznaje ia potem trzeba oddać z odsetkami?co myślisz..,,jesli masz 2 umowy i jedną ci przyznają postojowe a na drugę nie,to na tą drugą można pracować czy nie?

@rosmanka

Na ten moment nic nie musiałem oddawać. A w drugiej kwestii to posiadam tylko jedną umowę, tą z Gamą. Jeśli się nie mylę, to rzeczywiście posiadając dwa miejsca zatrudnienia postojowe nie przysługuje, chyba że w obu miejscach pracy masz spadek dochodu, ale ręki nie dam sobie uciąć że tak jest...

@TomaszZ

dostałam postojowe z Gamy ponieważ umowe z Top kasjerem zawarłam w pazdzierniku 2020 czyli po ustawowym terminie.Poza tym o kolejne 2 razy trzeba starać się za kazdym razem wypełniająć kolejny wniosek,tak mi powedzieli w ZUS,,dzęki za pomoc

@rosmanka

Fajnie, że kolejnej osobie udało się to załatwić. Najwięcej zamieszania jest przy pierwszym wniosku, bo trzeba podać swoje dane, obliczyć i wpisać różne kwoty. Następne dwa postojowe to już z górki, nawet nie trzeba nic tam wypełniać, tylko zatwierdzić wniosek RSP-CK.

LuckyDoom
@DawidD

Witam mógłbym prosić numer do Kadr.

Zostaw merytoryczną opinię o Gama Service Market Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Gama Service Market Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gama Service Market Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 108.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gama Service Market Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 7 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 65 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gama Service Market Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Pl. Jana Kilińskiego 3
    71-414 Szczecin

Gama Service Market Sp. z o.o.