Opinie o Gama Service Market Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Gama Service Market Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Gama Service Market Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gama Service Market Sp. z o.o. w Szczecin

Jeśli ktokolwiek planuje iść się zatrudnić w, tej firmie, to odradzam bardzo, cały ten szef to o niebieskich migdałach myśli, potrafi wysłać człowieka na nockę, a z rana na następny sklep, przy tym jeszcze nie na ten market co trzeba, gdy podczas rozmowy próbujemy wytłumaczyć, że nie damy rady on i tak strasznie nalega, a gdy powiemy nie, to podnosi na nas głos, atmosfera na sklepie w Człuchowie, czy Chojnicach strasznie słaba, pracownicy czepiają się ciebie wszystko, co robisz, nawet jak jest dobrze, kontakt z szefem, jak i z kadr strasznie słaby i trzeba cierpliwości, tak naprawdę nie wiesz, na którą idziesz, potrafią zadzwonić dopiero o 14, że wieczorem na daną godzinę, czy nawet sam musisz dzwonić i się prosić oto, stawka godzinowa za tę pracę, którą wykonujemy nie jest warta, gdy chcemy odejść za porozumieniem stron, to możemy zapomnieć, nawet gdy wyślemy rezygnację z umowy, to są problemy pod koniec, jak i niepoinformowanie kierowników sklepów i dzwonią do ciebie, gdy odszedłeś.

Lilijka

Czy ktos z Was dostał pit za zeszły rok??Ja nie dostałam ani na maila ani w formie papierowej,kierownik nie odiera komy i nie odpisuje a w glownej siedzibie nie odbieraja telefonów.

Czy ma ktoś maila do kadr?

Maja

Jak mogę dostać się z Gamy do Rossmana? Nie mogę znaleźć numeru

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Gama Service Market Sp. z o.o. na stanowisko Praca dodatkowa dla mężczyzn bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Wwa

Hej, w Warszawie od dzisiaj też stracili sporo sklepów na rzecz konkurencji. Pewnie w tym roku zwiną spółkę skoro w całej Polsce tracą kontrakty. Ktoś ma info jaka firma przejmuje ich lokalizacje w Warszawie?

Noname
@Wwa

Hej, serio? W moich okolicach k. Warszawy na razie nic nie słyszałam, żeby potracili wrecz przeciwnie, zatrudniali do niedawna ludzi..

gamaniedojebann

Work jakiś

Paulina
@Noname

W KRS jest info, że w czerwcu spółka została zawieszona. Ze Szczecina, czyli ta właśnie. Z kiedy byly te oferty pracy? Po czerwcu 2022?

@Paulina

Zawieszania jest spółka stara...a tą co mamy w umówie czyli spółka komandytowa nie jest zawieszona ,prosze sprawdzić po NIP..

Noname
@Paulina

Właśnie gama wyszla ze sklepów pod wwa. Nie pozdrawiam. Dowiedzieliśmy się tydzień przed rezygmacją rossmanna z ich usług…

Honorata
@Zuza

Czyli nic się dla ciebie nie zmieni w pracy, to sugerujesz?

@Honorata

Sama czekam bo jestem ciekawa jak dalej z tą firmą narazie tylko pogłoski od kilku miesiący o upadłości ale to nie pewne...

Alex
@Wwa

Właśnie Gama się zawija z trojmiasta. U nas jest thr.

Aleksandra
@Zuza

A zwolnień na razie żadnych nie ma? Jak to wygląda wewnątrz firmy?

inna

Czy ktoś wie gdzie gama teraz idzie pracować do jakiej firmy?

@inna

A o jakie miasto chodzi bo w Poznaniu chyba zostaje firma tylko nie świadczą usług dla Rossmann

Karo

Najgorsza agencja z jaką miałem do czynienia , odradzam jakąkolwiek współpracę z nimi , (usunięte przez administratora) proponują załatwienie zwolnienia z karencji w zamian jak będzie się przychodziło wiecej razy na dostawy w tygodniu w szczególności na noce , takie stosują praktyki w centralnej Polsce.

Karo
@Karo

i tak nie zwalniają z karencji. Nie dajcie się namówić na taką propozycje. Nie warto.

@Karo

To oni jeszcze istnieją? Patrząc po ilości ofert z Worka aż się dziwię że jeszcze z kimś współpracują. Moja znajoma, która odchodziła razem ze mną, właśnie tydzień temu olała ich zakaz i przeszła do Worka (mimo że jest osobą bardzo spokojną i mocno obawiającą się wszelkich konsekwencji) po niecałym miesiącu od zakończenia współpracy z Gamą.

Ila

Dobrze że gamma service padła ????

@Ila

Chyba u ciebie i mnie hula.

@Ila

Też się zastanawiam ????Wielkopolska raczej tak nie wiem jak inne województwa szukałam dziś ofert na Polskę i nie widzę !

@Mariusz

A można wiedzieć w jakim mieście ?

Południowy zachód polski.

Dziękuję:)

Maria

Niesolidna, nierzetelna jak chodzi o współpracę z Rossmann. Wypowiedziano im tę współpracę, tylko zapomnieli zleceniodawców powiadomić !! wysyłają na maila do niektórych wypowiedzenie za porozumieniem stron (choć to z ich winy przedmiot umowy się skończył!) i straszą (dosłownie) ich pseudo-zakazem konkurencji! teraz robią łapanki po Rossmannach czy przypadkiem ktoś nie przeszedł do konkurencyjnej firmy, która ich wygryzła z dnia na dzień!! przecież to nie może być tak, że jako zleceniobiorcy nierzetelnej firmy chcemy pracować nadal i zarabiać ! powinniśmy z dnia na dzień zostać na lodzie, podpisać porozumienie i przez pół roku nie zarabiać w Rossmann, gdzie nas znają, cenią i potrzebują!! jeszcze uważają, że są w stanie od każdego z nas wyciągnąć 5000 zł kary ! a sami nawet nie mają odwagi mieć telefony włączone do kontaktu z nami !! żenada, nadająca się do prasy, tv i sądu!

@Maria

Możesz rozwinąć myśl, że jeżdżą i robią łapanki po Rossmannach? Jest tutaj na stronie mocna dyskusja dotycząca właśnie przejścia do konkurencji, niektórzy przeszli, inni się boją lub mają obawy...

@Maria

Łapanki?? Przychodzą w nocy i sprawdzają kto jest na dostawach?? Trochę bez sensu. Poza tym jest ochrona danych osobowych, więc jak mają się dowiedzieć bez pomocy odpowiednich służb. Mnie to mogą nagzwizdac. Gotowa jestem do batalię z nimi

@Majka

Bez sądu to ci mogą. W sądzie piszesz ze powód nie wykazał należycie kwoty dochodzonej pozwem 6kpc.

@Maria

W 100% się z panią zgadzam tez dostałam wypowiedzenie na emaila na mocy porozumienia i straszą karą najgorsze jest to właśnie że to oni piszą mi smsa że nie maja pracy w mojej rejonie bo schodzą w Wielkopolsce z obsługi Rossmann,u nas 95 %ludzi nie przechodzi do nowej firmy wszyscy się boją ciekawe jak będzie z tymi karami bo jeszcze nie słyszałam żeby ktoś dostał ...

Łukasz92

Moja kierowniczka na sklepie Rossmann powiedziała mi dzisiaj, że w trakcie zebrania z zarządem online wszyscy kierownicy sklepów dostali informacje lub niebawem dostaną, że do końca sierpnia Gama przestaje istnieć, więc prawdopodobnie do wakacji każdy otrzyma wypowiedzenie. Od września wszystkie Rossmanny będzie obsługiwać agencja Pr... Work. Zobaczymy czy Gama będzie robić pod górkę osobom, które dalej będą chciały pracować w Rossmannie, ale pod szyldem innej agencji...

Nastka67
@Łukasz92

Cześć. Niedawno zaczęłam pracę przez gamę w Rossmannie i widzę, że nadal szukaja pracowników. To dziwne, powinni chyba poinformować... Czy wiadomo co jest powodem tego, że gama znika z rynku?

@Nastka67

Pamiętaj że jest to umowa zlecenie, więc jeśli jest to pierwsza twoja umowa z Gamą to masz 2-tygodniowy okres wypowiedzenia, więc właściwie w każdym momencie mogą niestety powiedzieć "do widzenia". A czemu Gama rozstaje się z Rossmannem tego nie wie nikt, pewnie chodzi o pieniądze jak nie wiadomo co i jak...

lubuskie
@Łukasz92

Pytałam kierowniczki nic jej na ten temat nie wiadomo... po za tym mam okres wypowedzenia 3 miesiące w umowie

@lubuskie

Nie wiem, może jest to zależne od regionu. Tak jak pisałem, taką informację dostałem od kierowniczki sklepu. Rzeczywiście na ten moment mój koordynator o niczym mnie nie informował.

@Łukasz92

A po co mają wypowiadać, nie masz godzin i tyle.

@Mariusz

Przeczytaj dokładnie co napisałem. Niedługo większość Rossmanów ma przejąć inna agencja, więc Gama musi wypowiedzieć umowę, żeby druga agencja mogła wejść ze swoim pracownikiem. Chyba że ktoś sobie przejdzie z Gamy do Pro... Work. Cięcia godzin nie mają tu nic do rzeczy.

@Łukasz92

Chyba u ciebie, u mnie gama ma dużo ogłoszeń w regionie. Fakt sa inne firmy ale to nisza. A jak nawet będą inne to co się przejmować za 5 stów, będzie inna najwyżej agencja co za różnica. Jak by gamy nie było to i nie będzie kto miał ścigać bo po co i skąd.

daro
@Łukasz92

rozstaje sie z gama i juz sa pierwsze prblemy z podjeciem dalszej wsopólpracy Gama twierdzi iż nie mog podjąc wspólracy z firmą konkurencyjną przez 6 miesięcy zgodnie z zapidem w umowie zlecenie w dziale postanowienia dodatkowe paragraf 4. Czy ktoś juz spotkał się z czyms takim i jak do tego paragrafu podchodzic.

@daro

Tak jak pisze, konsultowałem to z prawnikiem. A na inny sklep nie możesz pójść? Ja bym to tylko olał gdyby gamy całkowicie nie było wogole albo w moim rejonie.

@daro

(usunięte przez administratora) Pogadałem z kim trzeba i już ci pisze co się dowiedziałem. Otóż Gama może zakazać pracy u konkurencji i ma do tego prawo (jest ten zapis w naszych umowach), ale w takim wypadku zakaz ten musi być odpłatny, czyli zapłacone takie jakby "za dość uczynienie". Według prawa nie ma czegoś takiego jak nieodpłatny zakaz pracy u konkurencji i dotyczy to każdych umów. Jeśli dojdzie do sytuacji kiedy Gama zrezygnuje u mnie na sklepie, a ja będę chciał zostać tylko w innej agencji, to normalnie tam przechodzę, a jak nie dadzą, to niech płacą to za dość uczynienie. Niech idą do sądu, zobaczymy. Oni tylko żerują na czyjejś niewiedzy. Myślą, że na dostawach czy kasach siedzą bezmózgi co się wszystkiego wystraszą co im się wmówi. Z świadczeniem postojowym rok temu też było podobnie. Nikt z kadr nic nie wiedział, umywał ręce udając głupiego. Wystarczyło że człowiek trochę popytał i postojowe się należało, tylko trzeba było załatwić wszystko samemu. Poczytaj trochę o tym zakazie pracy u konkurencji w internecie, delikatnie postrasz przytaczając przepisy kodeksu cywilnego a zobaczysz jaka będzie ich reakcja. Pozdrawiam serdecznie.

@TomaszZ

A dlaczego skoro to umowa tylko cywilno prawna?

@Mariusz

Sporo w ostatnich latach się zmieniło i umowy zlecenie czy o dzieło mają znacznie więcej praw. To już nie jest taka klasyczna śmieciówka jak jeszcze kilka lat temu. Także tak, na tych umowach również ten przepis obowiązuje. Zrozumiałe jest, że jak ktoś robił po 30-40h godzin miesięcznie na dostawach to nie warto wojować i sobie w spokoju odejść, ale są osoby co wyrabiają sporo godzin i tutaj jak najbardziej trzeba swoich praw dochodzić i nie wystraszyć się gadania kadrowych czy koordynatorów tego Januszexu.

@Łukasz92

Z jakiego woj.jestes jeśli mogę wiedzieć? W Śląskiem nic na ten temat kiero nie wiedzą.

@Majka

Z łódzkiego. Z ciekawości wszedłem na stronę tej konkurencyjnej agencji i pojawia już się tam sporo ofert pracy na dostawy i kasę/mercha, szczególnie południe Polski tj. małopolskie, śląskie, podkarpackie i kilka ofert z łódzkiego właśnie. Zadzwoń do koordynatora i zapytaj co i jak i daj tutaj znać co ci powiedział.

waldi
@Łukasz92

Możesz podać stronkę albo nazwe tej agencji

@waldi

Work&Profit

@Łukasz92

Dziwne. U mnie żaden kiero nic nie wie na ten temat. Do koordynatora, nie bardzo czasem ciężko o kontakt. A godzin mam dość sporo bo od marca ponad 100 i nie zapowiada się mniej. Nie każdy sklep z tego co wiem korzysta z gamy w moim mieście jeden sklep będzie korzystał z worka na dostawach. Ale każdy sklep musi korzystać właśnie z kaso-mercha z worka wlasnie

Agata
@Łukasz92

Witam, czy ktoś też nie może się skontaktować z panem Jakubem S.? Chciałam złożyć wypowiedzenie a numer niedostępny..

@Agata

Na umowie masz e-mail, gdzie składa się wypowiedzenia

Agata
@Majka

Wiem, ale nikt nie odpowiadam. Czy jak wysłałam wypowiedzenie to juz wszystko? Nie muszę mieć żadnej informacji zwrotnej?

@Agata

Oni pewnie nie odpowiedzą ,:-). Jest wiele takich przypadków, że nie odpowiadają niestety. Licz poprostu dni od daty wysłania /otrzymania przez nich wypowiedzenia i niczym się nie przejmuj. Mnie kiedyś ZUS wyzywał bo poprzednia firma mnie nie wyrejestrowana, napisała. Oświadczenie od kiedy tam nie pracuje itd i reszta oni nie zajmują. Trzymaj do idę gdzieś zapisane wypowiedzenie w razie czego

Magdalena
@Łukasz92

Tak, pewnie będą,chciałabym przejść do tej nowej agencji,ale firma w odpowiedzi na moja prośbę,nie wyraziła na to zgody....chyba na złość....

@Magdalena

No wiadomo, że nikomu takiej zgody nie wydadzą. Pytanie czy jest już ktoś tutaj na grupie co już przeszedł i pracuje pod szyldem konkurencyjnej agencji. Wydaje mi się, że niestety są dwa rozwiązania: zaryzykować mimo wszystko i przejść do konkurencji albo rzucić to wszystko i szukać innej roboty...

@Magdalena

Oczywiście Work jest ich największą konkurencją, w ogóle Work działa w wielu branżach. Nie ma co się wychylać jako pierwsza, zobaczymy jak się sprawy potoczą. Ale widome jest że będzie co jakiś czas więcej sklepów przechodzić na Work, bo "góra" Rosmana tak chce

@Łukasz92

Niektórzy ryzykują l, rzucaja i przechodzą, inni się boją. Musisz idę do radcy specjalozujacego się w prawie pracy. Ja się wybieram

@Kas

Moja znajoma była przedwczoraj w inspekcji pracy u radcy o poradę w naszej sprawie, no i niby on potwierdził, że mogą domagać się tych 5 tysi za przejście do konkurencji, ale potem też dodał że w sumie jest tu umowa zlecenie, a więc kodeks pracy tutaj nie obowiązuje tylko kodeks prawa cywilnego i każdy przypadek jest inny. Czyli w sumie od takiego radcy z państwówki nic konkretnego się nie dowiemy, trzeba byłoby iść prywatnie, żeby dobrze wybadał sytuację. Wczoraj dostałem wypowiedzenie z Gamy. Nowa agencja mnie naciska abym do nich przeszedł. Mam czas do końca miesiąca abym się zastanowić co zrobić.

@Łukasz92

Ja byłam również i radcy prawnego tez mi powiedziała ze mogą nałożyć tą karę 5tyś. Jest umowa zlecenie więc nie jesteśmy chronionymi pracownikami ,nikt (usunięte przez administratora) nie napisał sobie od tak tej umowy którą sami podpisaliśmy możemy tylko prosić o wyrozumiałość ...:(

@Wielkopolska

Byłaś u radcy prawnego państwowego z np inspekcji pracy, czy prywatnie w kancelarii adwokackiej? Bo tak jak pisałem wcześniej, z państwówki to tylko spojrzy na naszą umowę i powie, że nie da rady nic zrobić, ale prawnik za hajs już inaczej do tego podejdzie. Ja w tym tygodniu umawiam się na poradę prawną w kancelarii. Zapłacę 200zł, ale prawnik od A do Z mi wszystko wytłumaczy co zrobić i jak ewentualnie obejść ten śmieszną klauzulę.

@Łukasz92

Skoro dostawa Ty wypowiedzenie. Więc na Twoim miejscu bym się nie zastanawiała po okresie wypowiedzenia przeszlabym. Masz podkładkę w postaci wypowiedzenia z ich strony. Nie Ty ich zostawiłeś, tylko oni Ciebie. Dostałeś wypowiedzenie na maila?

@Kas

Dostałem wypowiedzenie na piśmie. Niestety, ale fakt, że to oni mi wypowiedzieli podobno nic nie zmienia w tej sytuacji. Tutaj na grupie również nie ma osób które zaryzykowały i ewentualnie to tutaj opisały. Raczej się nastawiam na odejście z dostaw, bo życie pod strachem, że przez pierwsze pół roku może przyjść do mnie wezwanie do zapłaty kary mnie średnio interesuje. Choć jeszcze poczekam na wizytę u prawnika i zobaczę co mi powie.

Andrzej97
@Łukasz92

Daj znac po wizycie z adwokatem jak to faktycznie wygląda. Ile ludzi tyle opinii i nie wiadomo co robic...

@Andrzej97

A co masz taką samą sytuację jak ja, że konkurencja chce cię przejąć?

@Łukasz92

Masz nr do gamy do centrali?

@Łukasz92

Już robią, straszą zakazem konkurencji, nie odbierają telefonów, nie wypowiadają umów, tylko wysyłają na maila rozwiązania za porozumieniem stron i robią łapanki po Rossmannach na tych co przeszli w ich mniemaniu do konkurencji!

@Łukasz92

W moim mieście, jakieś 90% przeszło do "konkurencji" w kwietniu, pracując jednocześnie do samego końca także w Gamie czyli u obu zleceniodawców i mają gdzieś ich zakaz konkurencji - z winy Gamy nie mogą dalej zarabiać ? i pól roku nie pracować ?? w dodatku co to za zakaz, w którym ci nie płacą za to??

@Maria

A można wiedzieć z jakiego regionu jesteś? Mimo wszystko dzięki za komentarz i informacje że jednak sporo ludzi olało ten zakaz. Na ten moment mam już chwilowo inną pracę, ale powrotu do dostaw za kilka miesięcy nie wykluczam.

Matt

Proszę o pomoc jak mam wypowiedzieć umowę ??? Gdzie mam wypowiedzenie umowy wysłać na adres firmy czy gdzie proszę o pomoc

@Matt

Ja dostałam na emaila od koordynatorki do wydrukowania ,wypisania ,skan i odesłać na emaila

@Matt

wezwanie do wypowiedzenia tobie umowy z winy zleceniodawcy - nie żadne porozumienia stron bo z jakiej racji ?? to oni nie mogą dalej świadczyć umowy, nie z twojej winy!

Lubuskie

Ma ktoś nr do gamy do centrali? Pilne rozwiązali ze mną umowę bez mojej zgody a koordynator nie odbiera.

@Lubuskie

Telefony do centrali nic ci nie dadzą. Zrywają umowy prawie ze wszystkimi, ta agencja jeszcze 1-2 miesiące i upadnie. Work&Profit konkretnie Gamę wykosił. Na ich stronie internetowej jest ponad 500 ofert na prawie całą Polskę do Rossmanów na dostawy i kasę/mercha. Sam miałem propozycje przejścia do konkurencji, ale odmówiłem ze względu na tę klauzulę, ale teraz trochę żałuję że nie przeszedłem.

@Łukasz92

Masakra mogliby poinformować z szacunku że ogłaszają upadłość a nie z dnia nadziej wysylaja wypowowiedzenie niby za porozumieniem stron o których ja nic nie wiem bo sie nie zwalniałam nawet moja kierwoniczka nic nie wie a kordynator nie raczy odebrać telefonu.

@Lubuskie

Pisałem jakiś czas temu właśnie o tym, że Gama informowała większość ludzi o wyjściu z danego sklepu na 2-3 dni przed końcem w dodatku strasząc jeszcze tą klauzulą. Jak się człowiek sam nie zainteresował co i jak to niestety nieświadomy zostawał z dnia na dzień bez pracy. Co do upadłości to jeszcze teraz jej nie ogłaszają, ale patrząc na ilość ofert Work&Profitu niebawem to nastąpi, stąd tą ich klauzulę można potraktować teraz z przymrużeniem oka.

lubuskie
@Łukasz92

skoro rozwiazali ze mna umowe bez mojego poruzumienia to śmiech na sali tylko najgorsze ze u mnie w sklepie wszyscy w szoku są ze tak postąpili.Ps jest jeszcze chłopak z gamy u nas i on wypowiedzenia nie dostał.

@lubuskie

U nas w Wielkopolsce to samo..dostaliśmy smsy ze kończą współpracę z dniem 1.06. A wypowiedzenia brak

@Wielkopolska

I będziecie próbować przechodzić do konkurencji aby dalej pracować w Rossmannie, czy ogólnie rzucacie tę robotę?

@Łukasz92

Ja przejde jeśli mi zaproponuja.

@Łukasz92

Z moich znajomych przechodzi tylko jedna osoba reszta nie chce ryzykować..ta jedna osoba co przechodzi będzie pracować podczas zamknięcia sklepu wtedy jej nikt noe będzie widzieć Ja osobiście pracowałam również dniówki dlatego rezygnuje :(

@Wielkopolska

Myślę, że czy ktoś będzie pracować rano, wieczorem czy w nocy (np dostawy) to nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli mają o kimś się dowiedzieć czy złamał zakaz konkurencji czy nie to się dowiedzą. Pytanie tylko czy będzie im się chciało, opłacało i będą mieli jakiekolwiek możliwości aby komuś udowadniać, że złamał ten przepis, tym bardziej że chodzi o całą Polskę. W dzisiejszych czasach jest też RODO, więc po zakończeniu pracy u nich nie mają już wglądu do twoich danych. Naprawdę bardzo ciężko będzie komuś udowodnić że dalej pracuje na danym obiekcie u konkurencyjnej agencji.

@Łukasz92

Sąd może wystąpić choć z drugiej strony to proces Cywilny więc powód musi mieć dokumenty na ten fakt.

@Mariusz

No zgadza się. Tak jak zresztą pisałem, że udowodnienie złamanie tego przepisu jest niezwykle trudne, więc trochę w tym wszystkim przerost formy nad treścią...

@Łukasz92

Ja bym po prostu jakby poszli do sądu napisał pismo że nie udowodnili tego i się nie pojawiał. Mój prawnik tylko mówił że mogliby dać wniosek do sądu by wystąpił do skarbówki w podobnym trybie jak komornik. Ale z drugiej strony jak udowodnią ze na tym obiekcie? Zdjęcia ci zrobią czy jak?

@Mariusz

Zgadza się, dlatego teraz trochę żałuję że nie zostałem dalej na dostawach pod szyldem Work&Profitu, tym bardziej że na moim byłym sklepie jest/było sporo godzin. Człowiek za długo się wahał, aż w końcu przyjęli kogoś nowego. A ty Mariusz dalej bawisz się w dostawy czy już odpuściłeś? Bo coś mi się przypomina że pisałem o tym że odszedłeś ze względu na małą ilość godzin, dobrze pamiętam?

@Łukasz92

Już kolejny sklep bo gama zanika powoli. Narazie w moim mieście jeszcze się w połowie trzymają, nie ma co się przejmować to tylko parę stów.

@Łukasz92

Nic straconego. Jak ktoś jest ogarnięty i szybko to z chęcią go zostawią. Nowi tego co się orientuję to nie dają rady, albo poprostu sobie nie przychodzą. Zadzwoń do nowej koordynator z W&P lub poblgadaj z kiero z byłego sklepu.

@Majka

Nieładnie, kiedyś też zaczynałaś. Pracownicy są różni ale zawsze trzeba wspierać tych co na początku sa.

@Majka

I kierowniczka sklepu i koordynator W&P chcieli abym jak najbardziej został, ale ja się wahałem ze względu na ryzyko związane z tą klauzulą konkurencji. W końcu wstawili ofertę pracy do sieci i po dwóch dniach taki chłopak się odezwał i na razie od początku czerwca robi tam na dostawach. Kontakt do koordynatora W&P jest mega ciężki ze względu na zamieszkanie na wszystkich sklepach w łódzkim, bo całe łódzkie zmieniło Game na W&P. Mam dobry kontakt z personelem sklepu więc zobaczymy, może zaryzykuję i wrócę, ale nadal mimo wszystko mam obawy i bardziej jest na "nie" niż na "tak"...

Mazowieckie
@Łukasz92

U mnie na Mazowszu mega dużo ogłoszeń z gamy właśnie jako pracownik do rossmanna. Mega dziwne to wszystko. Totalnie nie wiem co robić...

@Mariusz

Powiem tak. Nie chodzi o to że ktoś zaczyna stara się i popełnia błędy. Przychodzą dziwni ludzie, mówiąc delikatnie bardzo "wczorajsi", chcą na papierosa albo ukrywają się w WC z telefonem. Wspieram ludzi który się starają i chcą się nauczyć a nie ściemniaczy

Belmondo
@Łukasz92

Przechodź normalnie do konkurencji u mnie w Szczecinie jak Rossmann zrezygnował z Gamy to przeszedlem bez najmniejszego problemu oczywiście bez wiedzy sramy :)

@Belmondo

A jak długo już pracujesz u konkurencji?

Belmondo

Od poczatku lutego pracuje u konkurencji a w gamie gdzies z 2,5 roku

@Belmondo

No to minęły 4 miesiące pracy w W&P. Jeśli do tej pory rzeczywiście się do ciebie nie przyczepili, pracując w mieście gdzie ich siedziba, to okazuje się, że ta klauzula to głównie taki straszak na ludzi i jakoś specjalnie nie ma co się obawiać.

@Łukasz92

Pewnie to było w momencie jak dobrze gamie żarło, teraz większe pewnie mają problemy.

Mc

Czy ktoś wie czy w Krakowie Gama też wycofuje się z Rossmanów? I kiedy?

Wiesia
@Mc

Musisz zapytać kierownictwo swojego sklepu/sklepów czy dostało takie pismo

Mc
@Wiesia

U mnie jest taka sytuacja, że pracuję dorywczo w różnych sklepach na terenie Krakowa. Stracę prace tylko jak Gama wycofa się ze wszystkich.

Milena

Czy w firmie jest coś takiego jak karta Multisport ? Pracownicy Rossmana mają więc fajnie byłoby coś urozmaicić jak nie ma .

Gregorio

Mam pytanie czy ta firma jest rzetelna na tyle że wysyła PIT 11 na e-mail albo na adres domowy byłemu pracownikowi? Pracowałem w Rossmannie w zeszłym roku 6 miesięcy i martwię się czy oni w ogóle o takich sprawach myślą i pamiętają.

Wiola
@Gregorio

Mam ten sam problem m… Ja tez się o to martwię a nawet nie ma nigdzie kontaktu żeby się znimi skontaktować …. W maju rozwiązałam umowę znimi bo dostałam lepsza ofertę niestety tam mi się nie powiodło przepracowałam do września i chciałam się zarejestrować w urzędzie na kuroniówkę To rosman id tamtej port mnie nie wyrejestrował szoooook co oni maja za bajzel tam A jak się dodzwoniłam do szefa który mnie zatrudniał to on nie miał czasu rozmawiać ze mną . Jak oni traktują ludzi ….

Gregorio
@Wiola

Jeśli chodzi o PIT, to byłem w Urzędzie Skarbowym, pracodawca, wysłał mi ten PIT 11 do Urzędu. Jeśli masz podpis elektroniczny-profil zaufany, to możesz się zalogować na e-urząd skarbowy albo e-PIT i tam powinien być. Albo najlepiej się przejść i zapytać w swoim US. Ja już nie liczę, że mi prześlą na e-mail czy dostanę do skrzynki w papierku. Już przy podpisywaniu umowy czułem, że coś może być z tym nie tak... bo podpisywałem umowę na tablecie w aucie, potem wszystkie grafiki dostawałem na e-mail, umowę, szkolenie bhp i rozwiązanie umowy.

Elka
@Gregorio

Ja nie otrzymałam pitu ani na maila ani w formie papierowej.Mój były kierownik nie odbiera telefonu wiec mysle zeby zgłosic to do urzedu skarbowego .

Sylvia
@Elka

Witam . Ja też nie otrzymałam pita i nikt nie odbiera i nie odpisali mi na wiadomość.Totalnie olewają byłych pracowników.Jak mam teraz się rozliczyć z urzędem?

Koordynator
@Gregorio

Dostał Pan maila z adresu panel@topkasjer.pl. proszę przejrzeć wiadomości na skrzynce od grudnia, folder spam również, a jeśli nie otrzymał Pan takiej wiadomości - wówczas proszę się kontaktować z koordynatorem.

B,
@Koordynator

Koordynator nie odbiera. Potu brak. Jaka jest Państwa odpowiedz¿

Pusia
@Sylvia

Nie pracowałam w Gamie, ale zachęcam do sprawdzenia pitu na stronie podatki gov i powinien tam być

R.K. Wielkopolska

Witam Ja chciałam odejść z gamy i iść do konkurencji od maja bo gama z Wielkopolski wychodzi..byłam u prawnika i niestety mogą nałożyć tą karę 5tyś:( tez w to nie wierzyłam ale poszłam zapłaciłam za wizytę u prawniczki i mi wyjaśniła...szkoda przykro mi ...co nie zmienia faktu rzeczy że w firmie gama dobrze mi się pracowało przez ponad 2 lata...

@R.K. Wielkopolska

Witam. Ja dziś dostałam SMS od gamy że z początkiem mają kończą współpracę. Znalazłam na stronie (usunięte przez administratora) ż klauzula jest nie ważna jeśli nie są w niej ujęte pewne informacje. Sama się teraz zastanawiam czy w końcu można przejść do konkurencji skoro w mojej umowie nie wspomniano o np odszkodowaniu z powodu nie możności podjęcia pracy u konkurencji

@Ela

Dodam jeszcze, że wg prawa gama ma obowiązek wypłacić każdemu, kto nie złamał klauzuli odszkodowanie przez okres kadencji jej obowiązywania ( u mnie 6 mies).

Natalia
@Ela

Ja dzisiaj dostałam wypowiedzenie umowy... Także od razu pójdę do konkurencji. (Szczecin)

@R.K. Wielkopolska

A możecie Panie mi powiedzieć czy w waszym regionie Gama wypowiada umowę tylko kobietom, a panowie od dostaw normalnie pracują, czy kompletnie wszystkim wypowiadają umowę?

@Łukasz92

U nas wszystkim. Do tego straszą klauzulą odnośnie zatrudnienia u konkurencji. Na umowie nie mamy informacji, że w takim wypadku należy się odszkodowanie wypłacane co miesiąc przez 6 mies. Więc klauzula raczej jest nie ważna... najlepiej udać się do prawnika bądź radcy prawnego

@Łukasz92

Dość często zdarza się tak, że pomimo podpisania, klauzula o zakazie konkurencji jest nieważna, ponieważ została ona nieprawidłowo sformułowana. Powinna ona: być sporządzona w formie pisemnej - ustalenia ustne lub np. e-mailowe nie będą zobowiązujące, zawierać okres, w którym obowiązuje, zawierać zakres działalności, której pracownik nie może wykonywać w czasie trwania zakazu, zawierać wysokość odszkodowania należnego pracownikowi, w przypadku obowiązywania klauzuli po zakończeniu stosunku pracy, być formą umowy między pracownikiem a pracodawcą, a nie oświadczeniem woli pracownika - samo oświadczenie nie będzie wiążące.

@Ela

Przecież to pisze, 5 koła za pracę do pół roku przez inny podmiot na obiekcie. Co jeszcze potrzebujesz, gadałem z prawnikiem. Jak coś to mogą z US badz zusu sprawdzić. Jak uważasz to bujaj się na sąd.

@Mariusz

Jest tylko napisane ile nam grozi. A z ich strony nie jest nic wspomniane, że nam się należy odszkodowanie. Czytaj ze zrozumieniem. Pozdro

@Mariusz

Z resztą jest takie coś jak rodo więc wątpię, że mogą sobie sprawdzić....

@Ela

Sąd może sprawdzić jak cię pozwą. A za co odszkodowanie, to zleceniowka weźcie wytrzeźwiejcie najpierw.

@Mariusz

Sam wytrzeźwiej lub zmień dilera.... Poczytaj trochę przepisy...To nie boli!

@Ela

Żal mi jak się czyta o odszkodowaniach na umowie zleceniu.. To nie umowa o pracę. Piszesz takie coś a potem ktoś się zdziwi że ani 5000 ani extra pieniędzy. Każdy niech najlepiej pogada z prawnikiem.

@Mariusz

Może zaraz powiesz, że umowa zlecenie to żadna umowa tylko papierek na podpałkę... Nie będę z Tobą polemizować bo mam wrażenie, że pracownikiem na dostawach nie jesteś tylko jednym z tych co werbują, a jak pracownik nie potrzebny to tylko zastraszanie by nikt o swoje prawa nie walczył... Każdy ma swój rozum i niech radzi się prawnika czy kogo innego i zrobi jak uważa. Ja wyraziłam swoje zdanie. Narty

@Ela

(usunięte przez administratora) A z umową zlecenia z żalem Ci powiem ale masz rację. Mało to było, że godzin nie mieli i nic nie mogli zrobić. To nie umowa o pracę. Jakbym nie był z dostaw to w nocy bym spał a tak ciężko wrócić w weekend do normalności.

@Ela

Ma pani rację, odnośnie tego, że ten przepis jest mocno niedopracowany i w zasadzie martwy. Według kodeksu cywilnego zleceniodawca może zabronić pracy u konkurencji, ale niesie to za sobą zobowiązania obu stron, więc z tym odszkodowaniem to jak najbardziej prawda. Są dwa rozwiązania, Gama idzie na rękę i po zatrudnieniu u konkurencji nic nie robi, albo płaci odszkodowanie za naszą karencję po batalii sądowej, którą raczej zleceniobiorca wygra i łatwo udowodni swoją rację.

@R.K. Wielkopolska

Kiedyś zastanawiałam się co dla gamy jest konkurencją? Rossman czy inna firma świadcząca podobne usługi dla rossmana?

@Jam

Konkurencją jest agencja, która wchodzi na ten sam sklep, w którym ty pracowałeś na dostawach jako Gama. Rossmann sam w sobie jest tylko miejscem pracy, nie jest naszym pracodawcą ani zleceniodawcą, więc ich nie obchodzi czy pracownik na dostawach będzie z Gamy czy innego Januszexu

@TomaszZ

Czyli jakbym dostała propozycję przejścia pod rossman lub poprostu dostała się z CV do nowo otwartego sklepu, to kaluzula o pracy w konkurencji mnie nie obowiązuje?

@Jam

Gdybyś się przyjęła jako kasjerka do Rossmanna i miała umowę o pracę z Rossmannem to klauzula nie obowiązuje. Jakbyś się przyjęła jako merczka lub na dostawy z rąk innej agencji na umowę zlecenie to wtedy ta klauzula działa, ale nie ma też tej klauzuli aż tak brać pod uwagę, bo ten przepis jest mocno niedopracowany

Dziękuję za wyjaśnienie

Łukasz92

Witam mam pytanie, szczególnie do Panów, którzy pracują na dostawach. Czy już ktoś typowo od dostaw został zwolniony, zakończono z nim współpracę? Zauważyłem tutaj na stronie, że większość zwolnień dotyczy kobiet, mało mężczyzn pisze o zwolnieniach. Fajnie, jakby jakiś koordynator wytłumaczył czy te cięcia personelu będą też dotyczyły dostaw, czy głównie tylko merczek...

@Łukasz92

Ponieważ facet jest zawsze potrzebny na dostawach. Dziewczyny niekoniecznie, ze względu na dźwiganie dużych gabarytów. Zawsze musi być facet na każdej dostawie

@Jam

Do tej pory też wydawało mi się to oczywiste, ale jak widać po wpisach tutaj na stronie, to Gama również rezygnuje z facetów. Być może wchodzi wtedy nowa agencja i nowy facet od nich...

@Łukasz92

Możliwe. Na Śląsku póki co nie słyszałam o rezygnacji. W mieście w którym mieszkam potrzebnych facetów jest przynajmniej dwóch

wanda

Na początku grudnia 2021 podpisałam umowę w moim mieście. Wszystko super, miałam dostać grafik w ciągu tygodnia. Po 2 tygodniach nadal nic nie miałam. Dzwoniłam do Pana z którym miałam rozmowę, nie odbiera i nie odpisuje. Po czasie zadzwoniła do mnie Pani z gamaservice, chciała zebym wyslala zaświadczenie o statusie ucznia, tak też zrobiłam. Przy następnym moim telefonie do niej nie wiedziała kim jestem i była w szoku, bo pierwsze słyszy, że podpisałam umowę. Miała oddzwonić kiedy wyjaśni to z Panem u którego podpisywałam papiery. Od tego momentu nikt już nie odebrał, nie oddzwonił i nie odpisał :) zdążyłam już zapomnieć, jednak w kwietniu dostałam maila z wypowiedzeniem. Tutaj moje pytanie brzmi, jak mogłam dostać wypowiedzenie z pracy w której nigdy nie byłam? Dali mi jasno do zrozumienia, że tam nie pracuje. Co lepsze, dlaczego pracownicy i zarządzający nie mają pojęcia kogo przyjmują do pracy? Byłam gotowa do pracy, ale zostałam po prostu zlekceważowa przez wszystkich :)

Sofi

Hejka. Jak wygląda sytuacja odnośnie przejścia do innej firmy? Gama zrezygnowała z współpracy w moim mieście z Rossmann. Przeszedł ktoś? Co z tą klauzulą o konkurencji? Dostał ktoś może karę? Czy ktoś to sprawdza?

Cris

Hej, czy jeśli wysłałem wypowiedzenie umowy na ich adres mailowy i nie dostałem żadnego potwierdzenia to mnie wyrejestrowali? Czy trzeba jeszcze gdzieś dzwonić?

Koordynator
@Cris

Może Pan zadzwonić do swojego koordynatora z prośbą o sprawdzenie czy został Pan już wyrejestrowany z ZUS.

Zostaw merytoryczną opinię o Gama Service Market Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Gama Service Market Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gama Service Market Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 108.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gama Service Market Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 7 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 65 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gama Service Market Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Pl. Jana Kilińskiego 3
    71-414 Szczecin

Gama Service Market Sp. z o.o.