Opinie o Plastica Sp. z o.o. w Frydrychowo

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Plastica Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Plastica Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Plastica Sp. z o.o. w Frydrychowo

Z czasem różnie bywa, są takie dni gdzie maszyna idzie dobrze i pozostają tylko obserwacje i regulacje drobne w trakcie pracy maszyny. Ale bywają też takie dni gdzie nerwy na wodzy utrzymać to jest nie lada wyzwanie. Może i pracuję krótko to fakt - to tylko moja opinia po czasie próbnym. Póki co sama w sobie praca mi odpowiada a na klimat między ludźmi staram się nie zwracać uwagi. Plotki były i będą zawsze jak w każdym zakładzie pracy. Jak w każdej firmie wyzysk na pracownikach - jednak przestałem się tym interesować. Jaka płaca taka praca i to tyle w temacie. Nauczyłem się jednego - nie wolno sobie dać wejść na głowę w tej firmie bo zrobią z Tobą wszystko. Twardo, stanowczo ale i z zachowaniem kultury osobistej. Jeśli już tak bardzo boli Ciebie moja opinia to odpowiedź jest taka że mam prawo do swojego zdania. Pozdrawiam

Jeden buch

Boli brzuch,ok boli może ktoś ma jakiś skuteczny lek , podziela się

??
@Jeden buch

Wszyscy w domu?

♡♡♡

Co to za miłe niespodzianki do odebrania u przełożonego z okazji jubileuszu ?

Alicja

Jakie są zarobki w Plastice?

@Alicja

Wszystko zależy od miesiąca, czasem można wyjść z naprawdę ładną wypłatka.

Leszno
Zwh

Czy ochrona mogłaby w koncu się zainteresowac busem renault, który staje we wjeździe na parking?

Wkurzony

Witam. Pytanie głównie do pracowników z zwh. Też macie wrażenie, że coraz gorzej dzieje się u nas? Szef produkcji wprowadza coraz dziwniejsze pomysły, które utrudniają pracę. Dodatkowo robi się coraz większe zamieszanie jeśli chodzi o produkcję. Jakie są wasze opinie?

xyz
@Wkurzony

Zamieszanie to tu jest od kilku lat, teraz tu już jest jeden wielki bajzel :) wizja coraz wyższych "słupków" tak przysłoniła kierownikowi oczy, że nie zwraca już uwagi na ludzi z produkcji i ich bezpieczeństwo, czy komfort pracy, liczy się tylko żeby maszyny produkowały. Hale produkcyjne zawalone paletami? "Żaden problem." Drogi ewakuacyjne zablokowane paletami z wyrobem? "Dryń dryń... Dzień dobry, dział BHP?... Dzisiaj nie przychodźcie na ZWH ok?" Klimatyzacja na drugiej hali nie działa i ludzie w lato 'gotują się' przebywając 8 godzin w temperaturze 30-kilku stopni? "Eeee tam, tyle czasu już klima tam nie działa, że powinni się przyzwyczaić, a poza tym to pewnie trzeba by było zatrzymać linie... nie warto... niech się gotują, co oni mnie obchodzą." Maszyny się w kiepskim stanie technicznym i wolniej produkują? "Co z tego? Przejdę wzdłuż linii i bez wiedzy kogokolwiek przyspieszę o kilka/kilkanaście szt./min. i zobaczymy co się stanie, Jak pójdzie to dostaną opier**, a jak nie pójdzie to oni będą się z tym męczyć." Cytując klasyka powiem tylko "kurła kiedyś to było... tera to już ni ma"

Wk...iony jak wszyscy
@xyz

Święta prawda.Żądzą nami ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o produkcji,wyrobach,czy stanie maszyn.Ogólny (usunięte przez administratora) to mało powiedziane.Dla nich liczą się tylko słupki,s5,kaizeny,alarmy,gazetki i wiele niepotrzebnych bzdur....!

@Wk...iony jak wszyscy

Dokładnie.Bubel z bym bez kleju tez KOMISJA puściła. To po co labo ,kontrolerki....jeżeli ludzie z biur wiedza więcej o wyrobie o naszym bezpieczeństwie

StaryPracownikzwh
@xyz

Dobrze gadasz. Czasem mam wrażenie, że szef produkcji działa na szkodę firmy. Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o produkcji.

Pracownik ZWH Hala 2
@xyz

Prawda jest taka, że klimy nigdy nie naprawią bo nie chce im się ruszyć 4 liter, co z tego że z roku na rok przy upałach na halach jest coraz cieplej? dziś nawet 33st. Gdyby nie zimny wodopój ze stołówki i sprężarki to byśmy tam poschli jak chwasty na pustyni bo tak jesteśmy traktowani. Jest masa ROBOTÓW i przydupasów którzy mimo warunków nie będą wyrażać swojej opinii na forum czy publicznie w pracy. Nikt z liderów czy wyżej stopniem nie podejdzie i nie zapyta o samopoczucie w pracy bo boją się opinii. Jak przy takiej temperaturze mam się stosować do przerwy 20 minut, skoro co jakiś czas musze wyjść na zewnątrz przed budynek złapać chłodniejszego powietrza, do tego doliczyć wyjścia do łazienki aby przemyć twarz schłodzić się trochę czy napełnić butelkę zimną wodą. Z 20 minut robi się 40, a jak ktoś pali to jeszcze więcej ale co z tego ? Dla porównania na hali 1 jest jakieś 7 stopni mniej niż na hali 2 gdzie stoją atpki, co najlepsze za ścianą atp 102 również jest 7 stopni mniej, to o czym my rozmawiamy ? Jak pracownik ma wydajnie pracować i być zadowolony z pracy skoro są takie warunki ? A przepraszam przecież to chodzi tylko o liczby produkcje i zamówienia a nie komfort pracy. Najlepiej jeszcze zayebać 5 procent premii za nożyk lub nieprzebrane spodnie na papierosie. :)

Rekrutowana

Hej ciekawi mnie czy tylko ja mam podobne odczucia odnośnie rozmowy rekrutacyjnej. Byłam na rozmowie o prace w Plastice, zależało mi na tej pracy bo blisko, tryb pracy tez mi odpowiada, mając dzieci na dojazdy raczej nie pójdę. Ale już w trakcie rozmowy straciłam motywacje i chęci pracy w tej firmie. Mam wrażenie ze Pani Kasia (mam nadzieje ze nie pomyliłam imienia) która mnie rekrutowała robiła wszystko żeby mnie zniechęcić i obrzydzić mi ta prace. Pytania typu: czy nie będę się wstydziła myć toalet, że Kowalewo jest małe i widome będzie czym się zajmuje wśród znajomych, składając papiery na sprzątaczkę chyba wiedziałam na czym polega ta praca. Pani Katarzyna byla mega nie miła, z wyższością na mnie patrzyła. Ona nie przyszła zatrudnić a zniechęcić. Nikomu nie polecam aplikować tam, chyba ze jakaś inna pani będzie przeprowadzała rozmowę. Już nawet nie czekam na telefon, nie chce dostać tej pracy. Jak ktoś taki repezwnfuje firmę to ciekawe jak inne kierownictwo.

@Rekrutowana

Miałem podobnie ale mnie nie zraziła. Postanowiłem dać szanse i pracuje już jakiś czas. Ale ogólnie jest niemiła ma nie przyjemny wyraz twarzy, traktowalabmnie z wyższością,

Szkoda

A mnie rekrutowała bardzo miła ładna i sympatyczna pani Basia M

Wiola
@Szkoda

Mnie tez rekrutowała inna pani. Była bardzo miła.

Zadowolona
@Szkoda

Mnie kiedyś kiedyś przystojny sympatyczny Pan. W przeciwieństwie do Pani ktora teraz jest ,nie miał uprzedzeń do Pan ze sklepów

Panek

Pan Mat zmienia sobie dziewczynki jak rękawiczki raz z ta, raz z tamta, na trzeciej hali ma na ssie, na czwartej hali tez się kilka znajdzie z pienknym usmiechem pani z ssa pani sobie odpusci bo to szkoda zachodu z nim,

Paparapapapara

W tej robocie nic więcej tylko ploty a zmiana B to już przechodzi ludzkie pojęcie.ktos nie podpasuje to cała 3hala huczy.jak ktoś wie to o kogo chhodzi. Pozdro

Zwala
@Paparapapapara

Na hali nr 3 wielkie psiapsiułki pracują z misek sobie wyjadają i każdemu pupę obsmarują chcesz się czegoś dowiedzieć udaj się na halę nr 3 a wszystkiego się dowiesz swoje życie mają nudne więc interesują się czimś Panie Stanislawie jak Pan mógł pozwolić na to żeby pracowały na jednej hali w kupie rozwalić to towarzystwo i po problemie skończą się plotki praca będzie przyjemniejsza pozdrawiam

Zwala
@Zwala

Szacun dla Pana Stanisława za to co zrobił on będzie wiedzieć co pozdrawiam

kantytad

witam państwa bardzo serdecznie :) czy jest okazja by załapać sie do pracy w plastica. Słysszałem wiele opinii pozytywnych i o tym, że pracuje tu dużo miłych i sympatycznych ludzi. Jak wyglada temperatura na hali? Czy też trzeba sciagac koszulki do pracy? Prosze o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuje

Robol
@kantytad

Szczerze. Daj że spokój. Chyba że jesteś bez nerwów.Co do pracy,to nie jest źle. Co do ludzi,tu jest dużo gorzej.Nawet jak będziesz robił swoje,i nie żucał się w oczy,to i tak będą Cię próbowali pożreć.Pozdrawiam.

Polonista
@Robol

Dlatego należy się "RZUCAĆ" w oczy i będzie spokój

Napalony

Pozdrawiam.mloda cipeczke ze zmiany A co łazi bez stanika. Jesteś boska

Roman
@Napalony

Na jakiej maszynie pracuje????

chce wiedziec

Z jakiej maszyny?

@Napalony

A sytuacja z bielizną w okolicy miednicy?

Napalony
@Napalony

A ja pozdrawiam młoda z kraglejsza z Violi 3 zmiana A dojeżdża pomarańczowa kia z piątkowa....patrzę na ciebie na parkingu i ty to wiesz....

mik
@Napalony

wybieramy najładniejszą na zm B jakie propozycje?

uuuu
@mik

Chyba za mało pracy w tel Plastice ,maja czas na głupoty.na forum wypisują na siebie ,a na hali po plecach się klepią.

Hhhh

Nie musisz nikt cię tu nie trzyma

@Napalony

Jak nie umsz poderwać dziołchy to na łobwód xd

Gruszka

Czy był ktoś teraz na gruszce ? Ile trzeba czekać na przelew za urlop? Czekam już prawie miesiąc i nadal nie dostałem kasy

mik
@Gruszka

zadzwoń do kadr tam ci powiedzą

teta
@Gruszka

Wniosek o dofinansowanie papierowy? Czy moze przez TETA? Jesli z TETA, to trzeba miec na uwadze, by zaznaczyc opcje "wniosek z dofinansowaniem" przy wypisywaniu urlopu. Bez tego dostaniesz jedynie uscisk dloni przełożonego :)

Sonda

Kto waszym skromnym zdaniem jest najlepszym nastawiaczem na zwh i dlaczego?

Kieee?
@Sonda

A szefu co? wywiad srodowiskowy robi?

Jacek T zmiana C

Best of the best
@Sonda

Jest jeden na zm. C. Nie dość, ze najlepszy, to jeszcze najskromniejszy ????

Takitam

Najlepszy Góral

Hhhh
@Takitam

Haha

lol
@Takitam

Jesli chodzi o glupie (usunięte przez administratora), to owszem.

Polpol
@lol

Żal..... Ściska ze chłopak robi swoją robote na 100%a nie jak co nie którzy aby przetrwać 8h

Haha
@Polpol

Co ty bredzidz haha na 100 proc. Takie 100,że nastukał 5 palet bez kleju kiedyś,a wczoraj w inne misie niż miały być

@Haha

Co ma brak kleju do nastawiacza koleś? Pomyśl najpierw dopiero oceniaj. Pozdrawiam

@Jop

Co do misi to jest obsada i magazynier do sprawdzania. Nie masz pojęcia o robocie a gadasz. Naśmiewać się to łatwo ale linie naprawić to już inna bajka ????

fitness club

Chędożyć grubego i całą ekipe jego!!!

@fitness club

Gadanie gadaniem ale ekipa mechaników ze zmiany A na 3 hali Najlepsza i najbardziej naprawiająca maszyny. Pozdrawiam

chłopczok

Może mi ktoś coś wytłumaczyć? Ja młody chłopczok jestem i przez to nie wszystko jeszcze rozumiem. :( Jak to jest że jedna pani L. przychodzi do pracy będąc na kwarantannie, zaraża w pracy kolegę, z którym siedzi w jednym pomieszczeniu przez większość zmiany, dwóch następnych kolegów musi iść przez nią na kwarantannę, naraża w pracy zdrowie jeszcze wielu innych osób i względem niej nie są wyciągane żadne konsekwencje? Ja wiem i rozumiem, że wiele osób, które tu pracują ma jakieś "plecy", ale czy można mieć aż tak duże "plecy" żeby mieć cały sanepid w przysłowiowej D.?

plotkarz
@chłopczok

jaki zakład jaka zmiana? napisz więcej szczegółów

chłopczok
@plotkarz

ZWH, wydawca, zm. C :)

wujek po kwarantannie
@chłopczok

Nie mogla byc na oficjalnej kwarantannie, bo wtedy pracodawca z automatu dostaje informacje w systemie ZUS. Kadry od razu by sie polapaly ze jest odbita karta itd. Mistrz tez ma info

Zirytowany

Czy panie w białych strojach na zmianie B wiedzą na czym ich praca polega? Bo pojawiają się i gdzieś znikają na sporą część czasu pracy. I czy ich kompetencje są adekwatne do tego stanowiska. Nie sądzę. A może zbyt krutko pracuję by osądzać panie KONTROLERKI!

Obserwator
@Zirytowany

A może są zajęte wnikliwym analizowaniem czyjegoś życia bo włażą z butami każdemu. Wszystko o wszystkich wiedzą, spójrzcie na siebie.

Jooo
@Obserwator

Nie tylko z tej zmiany kontrolerki zajmuja się innymi ,a nie sobą i swoimi współmałżonkami. Może taka ich rola .

Obserwator
@Jooo

Nie które są tak wszech wiedzące są jak wyrocznie wystarczy że jakaś psiapsiuła trafi na lini z ciekawym tematem to i wyrób jest idealny. Są przecież sprawy ważne i ważniejsze heee.

ONA
@Zirytowany

Krótki pisze się przez o z kreską.

@ONA

Ojej to byka walnołem, biały fartuch znalazł coś i tak że czerwonej kartki nie dostałem. A swoją drogą czy nikt nie widzi tego że panie KONTROLERKI z B zm. Tak pokątnie sobie przesiadują u góry czy jadalnie blokują. Na produkcji mogły by pomagać jak mają tyle czasu a ludzi brakuje czy na śniadanko wymienić. Koronę dziewczyny zostawcie w szatni nic wam się nie stanie,szybko zapomniałyście gdzie wcześniej pracowały co?

Znikająca
@Zirytowany

Tak, najprawdopodobniej za krótko pracujesz ,bo twoja wiedza na temat wyrobów jest bardzo mała. Odnoszę wrażenie Że jesteś operatorem z przypadku ,któremu kazałam coś poprawić a ty tego nie potrafiłeś i to cię bardzo zabolało. Ale drogi Panie operatorze, zawsze myślałam że jesteś prostakiem teraz to tylko się w tym upewniłam. Pozdrawiam

@Znikająca

Kazać to ty sobie możesz, na szczęście twoje oczywiście wrażenie cię myli bo gdybyś trafia na mnie napewno nauczyłbym cię wiele zwłaszcza tego jak wygląda i do czego służy specyfikacja każda z B zm ma z tym problem grogie kontrolerki. Każda z was strasznie wysoko tyleczek nosi niż ma. Uważajcie byście na głowę sobie nie narobiły i obrabiacie swoje tyłki między sobą to darujcie sobie nas. Wszyscy jesteśmy tacy sami i równi. Nie jesteście kimś leprzym bo słomy się nigdy nie pozbędziecie. Serdecznie was nie pozdrawiam jesteście żenujące.

Lusia
@Zirytowany

No są jak te nastroszone hrabiny, mało pracy to i czas do mielenia jęzorem. Przykre jest to że nie pomyślą że komuś sprawiają przykrość obgadują tak naprawdę nie znając prawdy. Wiem co pisze jestem jedną z tych obgadanych nie jest to miłe. Nie wiedziały co i jak a jęzory strzępiły coś tam usłyszały ale nie dowiedziawszy się dobrze dopowiedziały sobie same. Tak trzymać.

ONA
@Zirytowany

Nie trafiłeś, nie jestem z kontroli ale Ty niczego i nikogo nic nie nauczy. Dlaczego? Bo sam niewiele umiesz, chociażby poprawnej pisowni ☹️

Placek
@Zirytowany

Dziecinada!!!! Ten co to wypisuje to napewno jest wzorowym pracownikiem, który nigdy nie był na kawie, papierosie , napewno nie spał przy maszynie, i nigdy do nikogo się nie odezwał bo może już nikt nie chcesz nim rozmawiać. Puknij się w ten biały , pusty łep

Wróżka
@Zirytowany

Widzę że kolega to ma za dużo czasu bo forum to drugie jego życie.Ojej jaki ty biedny i poszkodowany . Najpierw mistrz nie dobry bo zrobił coś nie potwojej myśli zwróci biedakowi uwagę bo miał zapewne zastrzeżenia do Twojej osoby jako pracownika teraz Pani w białym fartuchu .Oh chyba ktoś ma problem!? Jeśli masz problem to Powidz tej osobie .komunikacja słabiutka u Ciebie i wiele innych rzeczy.Moja rada przestań prowadzić potyczki słowne bo forum do tego nie służy a to co wypisujesz jest żenujące.A teraz do pracy każdy ma swoje obowiązki i niech je wykonuje,najpierw spojrzy na siebie a potem ocenia innych.Karty mi pokazują na koniec że lubisz takie afery, czeka Cię kariera w znanym brukowcu Powodzenia i pozdrawiam wszystkich aby wam dobrze się pracowało Wróżka Plastuszka

Zgadnij kto
@Zirytowany

Z tym blokowaniem stołówki to bardziej granatowo niż biało chyba się poklonowali bo wszędzie można ich spotkać

@Wróżka

Proszę czytać ze zrozumieniem bo chyba nie rozumiesz o czym piszę inteligencja się odezwała. Nie narzekam pracę mam za.......

Wróżka
@Zirytowany

Ja nie nie pisałem że narzekasz na pracę tylko na ludzi i w każdym poście ich obrażasz także ty czytaj ze zrozumieniem????i widać że Ty to wszystko nakręcasz

BONIOOO
@Zirytowany

Ludzie (usunięte przez administratora) Zaraz się zobaczycie w pracy to sobie to wyjaśnijcie A nie sranie na forum

Szoook
@Lusia

O tobie to wszyscy gadali, nie tylko kontrolerki, ale co ty się Dziwisz

@Zirytowany

Większość tych pań nie wie po co tam jest. Czepiają się o milimetry a to co trzeba nie widzą. Tylko zawracając głowę swoimi humorami.

Ola
@Zirytowany

A to przez jedna Panią z zm B musi być tylko jedna kobieta 8godz na stakerze siedzieć.

Stachu
@Zirytowany

Na zmianie C też się czepiają pierdół których inne zmiany nie widzą jak mają coś odstawić innej zmiany to nie bo koleżanki chodzą razem kawusie pić!!! Czy ktoś tym się zainteresuje ?? Zatrzymujemy linie żeby ustawić jakaś (usunięte przez administratora) bo kontrolerka wszczególnośći jedna jest nad wszystkim nawet nad samym prezesem czy ktoś tym się zainteresuję???

Na żeczy
@Stachu

Coś jest na żeczy panie nie mają wytycznych Chaba albo nie bardzo wiedzą co mają robić to gwiazdorza. Oczywiście nie wszystkie.

Ula69

Pozdrawiam mistrza ze zmiany B. Co ty (usunięte przez administratora)to się w głowie nie mieści

@Ula69

Takie zachowanie świadczy o tym,że ten Pan utracił jakąkolwiek kontrolę nad sobą,pracą,ludźmi którymi kieruje .Pokazał swój iloraz inteligencji,i obraz tego gdzie ma swoich współtowarzyszy z pracy.Panie S.jeśli nie daje Pan już rady,to może już czas dać sobie spokój.Wyładowywanie swoich flustracji na innych współpracowników jako przełożony jest karalne i opiera się o stosowanie mobbingu. Jeśli mam rację to proszę wszystkich pracowników z zm.B o komentarz lub pozytyw.Pozdrawiam.

Nick2567

A o co chodzi?

@666

Pan S wykonuje swoje obowiązki i robi to co do niego należy a ty zamiast zająć się pracą i robiąc to co do Ciebie należy a nie głupoty wypisywać to by nie było problemu miej łazić gadać i trzymać porządek na stanowisku pracy i będzie po problemie a więc do pracy uczciwie

Wk...iony jak wszyscy
@Żal

Żal,nie każdy jeszcze w tym zakładzie jest beduinem, jak Ty,i nie każdy na szczęście dał się kupić za garść srebrników.

@Wk...iony jak wszyscy

Nie chcesz to nie pracuj zwolnij się ludzie mają gorzej i nie narzekają!!!

Zemsta

Żal,żal mi ciebie.

@Zemsta

Mi Ciebie bardziej bo nic nie umiesz glupa rżniesz i jeszcze Ci za to płacą ale nie zrezygnujesz bo gdzie tak będziesz ściemiać jak masz coś do kogoś to powiedz mu to w oczy a nie na forum wpisujesz cienias!!!!

Zygi
@Ula69

Pan Stasiu robi to co ma robić. On nie (usunięte przez administratora) ci premii za nic. Robi to co ma robić. Pozdrawiam bardzo cieplutko

???
@Żal

Żal,prawda w oczy kole,co!?

@666

Pozytywy pokazują wszystko.Nie mam więcej pytań.Dziękuję.Pozdro dla B.

Pomocy

Wraca ktoś dziś do Wąbrzeźna albo okolic zmiana B. I ma wolne miejsce? Poratuje jakaś dobra duszyczka?

Poratuje
@Pomocy

Nie masz z kim dojeżdżać. Popytaj na ZWH tam jest parę osób z Wąbrzeźna

Kolo

Widzę że znana B wycinają brudy, dobre, to może jeszcze cos o magazynierach ,wydawcach ,pakowaczach i tych wszystkich innych których jeszcze nie opisaliscie. U was to się dzieje , zdrady ,romansy, nikt nic nie robi , jak nie pijany to naćpany . Widzę że wszystko wiecie nawet kto ile zje człowiek czy był już na kiblu czy nie. Czas najwyższy zająć się praca , bo ten co tak ocenia wszystkich to jest najpracowitrzy. Myślałem że w tym zakładzie pracują dorośli ludzie

@Kolo

No to właśnie tak jest życie czyimś życiem bo swoje zbyt nudne mają. To to mnie tak wko..... sami ludzie to nakręcają. Tyle żegnam

ZWH

Na tym dziale to już na prawdę cyrk. Nakupywali nowych urządzeń,które zamiast poprawić jakość i swobode pracy to jeszcze bardziej te urządzenia utrudniają pracę.Np kupno naklejarek etykiet.Po co to ? Nie dość że często nawala to w dodatku utrudnia pracę pomocnika i robi się poprostu Sajgon. ..

Zostaw merytoryczną opinię o Plastica Sp. z o.o. - Frydrychowo

• Jak się pracuje w Plastica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Plastica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 245.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Plastica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 192, z czego 37 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 110 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Plastica Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Plastica Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Plastica Sp. z o.o.