Opinie o Plastica Sp. z o.o. w Frydrychowo

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Plastica Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Plastica Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Plastica Sp. z o.o. w Frydrychowo

Kapus

Zadam pytanie czy mistrz i liderzy zm b wiedzą co dzieje się u nich na maszynach?Chyba nie!! To co się wydarzyło na ostatniej nocce nie powinno mieć miejsca ,Czy to jest normalne żeby starsza osoba płakała przez jedną z Pan operatorek.Ona myśli że jest nietykalna wszyscy się jej boją chyba nawet mistrz skoro nie potrafi rozwiązać problemu ?Zaznaczę że to nie jej pierwsza taka sytuacja że kogoś doprowadziła do łez.Na tej maszynie to tylko stres i (usunięte przez administratora)

Jola
@Kapus

Kurcze ,czy pewna Pani z labo może zająć się własnym życiem, mężem, a nie wchodzi w życie innych

KPracownica

Przychodzę do pracy i robię swoje. Nie zauważyłam, żeby było jakieś niesprawiedliwe traktowanie, jeśli wykonujesz swoją pracę to nie ma o czym mówić. Wypłata jest zawsze na czas, a często nawet przed dziesiątym. Jeśli są nadgodziny to zawsze wypłacane. W poprzedniej pracy nadgodziny były normą i nikt nawet nie pomyślał, żeby zapłacić. Tutaj nie dość, że wiem kiedy będą to dodatkowa kasa za to. Dostałam ostatnio pierwszą paczkę dla dziecka i była super, kasa na Święta też się przydała.

Mądrego dobrze posłuchać
@8888

To że ktoś nie wypłacał Tobie za nadgodziny to słabo ze znajomością przepisów prawa pracy. A nieznajomość prawa szkodzi. Każdy pracodawca ma obowiązek płacić za nadgodziny. A za nie wypełnienie obowiązków pracodawca też ponosi kary. A strach ma tylko wielkie oczy

Obiektyw

Mam radę dla Wszystkich osób, które zastanawiają się nad pracą w Plastice. Nie słuchajcie wszystkich rad na tym forum, bo zdecydowana większość osób, tych zadowolonych z warunków pracy nie zajmuje się rozpisywaniem na forum. Zdarza się, że ktoś napisze coś pozytywnego ale głównie to jest plac do popisu dla tych, którzy czują się niesłusznie pokrzywdzeni albo sami nie wiedzą, jakie warunki i wymagania byłyby dla nich odpowiednie. Najlepszym sprawdzeniem na dowiedzenie się, jak jest w Plastice jest złożenie cv i skorzystanie z szansy, jeśli taka się pojawi. Zatrudnienie jest na okres próbny ale nawet jeśli umowa byłaby inna to nikt nie przymusza do pozostania na całe życie, to nie jest (usunięte przez administratora). Każdy ma wybór i jeśli ktoś stwierdzi, że to rzeczywiście nie to co szuka, warunki nie takie, nie ma problemu aby zakończyć współpracę i poszukać sobie nowego miejsca. Poza tym to jest forum bardziej ZWH niż Plastica a w Plastice znajduje się 5 Zakładów o których ludzie tu piszący nie mają wystarczającej wiedzy o warunkach i atmosferze tam panującej. Na koniec przyznam, że jestem Pracownikiem i uważam osobiście, że firma robi wszystko, aby pracownicy mieli jaknajlepsze warunki ale oczywiście to jest moja opinia. W przypadku wynagrodzeń, od kilku lat zmiany wynagrodzenia otrzymują wszyscy pracownicy a w tym roku były podwyżki, na które naprawdę nikt nie powinien narzekać. Ale jak to w życiu bywa "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Pozdrawiam.

Mądrego dobrze posłuchać
@Obiektyw

Hm w jakiej Ty rzeczywistości żyjesz człowieku? Na dzień dzisiejszy zatrudniają tam ludzi za mniej niż najniższa stawka godzinowa tłumacząc się że dojdzie 20% premii i wychodzi ciut więcej. A przy braku premii dołożą tyle aby wyrównać najniższą krajową. Tu stawka zwiększa się nie za pracę tylko za staż. Czym dłużej tym obecnie gorzej. Ale to wina Zarządu. Toruń tak ustala i tu nie mają nic do powiedzenia. Dobrze to mają Ci którzy pracują od bliska początku istnienia tego zakładu. Jak by tu było super to każdy by się o miejsce pracy tu bił a niestety jest inaczej. Ludzie zwalniają się nawet po kilku dniach. Brak szacunku dla nowo przyjętego. Pomocnik tam musi zrobić za innych bo operator już za stary na robotę. Tak niestety tu jest. Ale zezwolenie jest od góry to i inni robią co chcą. Byłoby o wiele lepiej gdyby firma walczyła o to aby pracownik nie wybierał sobie pracy a raczej to pracodawca przebierał w ludziach. Ale tu do tego nie dojdzie bo wszyscy są wrzuceni do jednego kosza i możesz pracować 3 lata, 7 lat a pensja będzie zbliżona do minimalnej stawki godz. Stąd podwyżki co roku bo najniższa co roku idzie do góry. Słabe stawki za nocki. Ustawowo 20% stawki godz i nic od siebie. Dają min wszystkiego. Socjal? Od jakiegoś czasu jest rocznie 2000 zl bez podatku na każdego pracownika. To nawet tu nie dadzą tego min. Także obudź się chłopie. Pracy jest pełno tylko ludzie są mało odważni i myślą że wszedzie jest źle. Mam nadzieję że wrócą czasy gdzie pracodawca dobierał sobie ludzi do pracy i tak praca była dobrze wynagradzana bo przy takim podejściu pracodawcy gdzie wszystkich wrzuca się do jednego wora to raczej takie firmy będą unikane

I co chołota, podwyżki byly i kto dostał? Nieroby (usunięte przez administratora) i podpierdalacze Makosia. (usunięte przez administratora) dalej za 20zl na godzinę,w niedlugim czasie to się zmieni, bo chańba jest, gdy ktoś naprawdę robi i się stara i nie jest doceniony . Uroki plastici

@produkcyjny

W sumie widzę ze z tydzień minął, były te zmiany u was w grafiku czy nie? i ogólnie to jak się w święta dogadujecie, czy można elastycznie? Chodzi mi o to czy gdy ktoś dobrowolnie ustąpi to góra nie robi z tym problemu?

małpka z zwh

Jak to jest, że pracownik idąc chociażby na palarnię musi się przebrać, "bo to niezgodne z zasadami BHP", a taki inżynierek, albo inny nikomu niepotrzebny specjalista sobie z prywatnych ubraniach po hali produkcyjnej spaceruje?

Nicoret Nowy wpis

Palacze do utulizacji

Łlllll Nowy wpis

Oni nie śmierdzą papierochami

Twój szef Nowy wpis
@małpka z zwh

Nie chodzi o BHP tylko o system IFS BRC... w wielkim skrócie pracownicy produkcji mają bezpośredni kontakt z wyrobem a przebranie się ma zapewnić bezpieczeństwo produktu (żeby pieluszki nie śmierdziały papierochem). Czepki chronią produkt przed włosami pracowników itd...

Ulka Nowy wpis

hej, w ogłoszeniu dla elektroautomatyka jest napisane, że wymagane jest minimum półroczne doświadczenie z pracy na utrzymaniu ruchu. Mój chłopak już prawie 2 lata tak pracuje. czy to wpłynie na wysokość jego początkowej podstawy?

Dzień dobry, myślę o przyjęciu się jako pomocnik operatora. na stronie jest oferta, wstępne doświadczenie z pracy na produkcji już mam, a akurat tego wymagają. Czym jeszcze mogę zaplusować teraz na rozmowie o ile mnie zaproszą?

Czy w firmie Plastica Sp. z o.o. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Inżynier mechanik?

x

Na stanowisku, o które pytasz praca jest w systemie jednozmianowym.

Mania
@x

Witam, czy można wydobyć jeszcze troszkę więcej informacji względem pracy inżyniera? zastanawiam się jak narzeczonemu by się tu pracowało. Od której godziny praca się zaczyna? Miałby czasem jakieś nadgodziny do wyrobienia?

x
@Mania

Praca z reguły 7-15 lub 8-16 (do wyboru) od poniedziałku do piątku. Nadgodzin raczej nie ma, sporadycznie w przypadku grubszej roboty trafi się zostać po godzinach lub przyjść w sobotę.

małpeczka
@x

Nigdy nie widziałem, żeby jakiś inżynier zostawał po godzinach wybija godzina 16 wszyscy rzucają robote i do domu ;)

Hej, w ofercie dla specjalisty ds. personalnych jest napisane, że mile wdziany byłby kurs z zakresu Ochrony Danych Osobowych. Jeśli ktoś go nie ma a się dostanie to będzie miał taki przez Pracodawcę zapewniony? Jakie jeszcze inne?

Teraz też będą możliwe przyjęcia dla specjalisty ds. personalnych? Mam ofertę z zeszłego roku, interesuje się nią. Nie widzę byście ostatnio do niej nawiązywali a interesują mnie bieżące zarobki, czy ktoś je zna?

Pracownik cyrku

Na jakim stopniu zaawansowania trzeba rozwiązywać sudoku aby starać się o starszego operatora na zmianie C?

Służby

Jakim jest takim jest jakos jedzie a ten co wziol chorobowe to dlaczego ? Moze sobie nie radzi sam bez tego słabego operatora ? Wypowiedzenie szykuje jeszcze napewno 2 operatorów a ten co na L4 tez w tym roku odejdzie (usunięte przez administratora) Trochę się w tym roku przewietrzy na zmianie C i stakierki poczują w portfelu co to są źli operatorzy a i mistrz będzie miał ciekawe zadanie zeby maszyny obstawić. Ogolnie zakład spoko tylko ludzie pokreceni coraz bardziej . Awansują i dostają podwyżki Ci co palce wyprostowane trzymają w (usunięte przez administratora) komuś a nie Ci co cos potrafią.

Xx
@Służby

Dokładnie kolego operatorzy się zwolnią a starsi nie pojadą maszynami którymi jechali operatorzy

Na ATP nie ma operatorów tylko surowcowi maszyny same idą dopóki surowcowy czegoś źle nie przełączy swoją drogą to mechanikom przydałby się ekspres do kawy bo nie mają co robić

małpka z zwh

Dokładnie jest tak jak mówisz, jak ATP idzie to idzie całą zmiane, i nic nie trzeba robić. Pozdrawiam cieplutko zza odwijaka :)

Smiechnasali
@Pracownik cyrku

Ha ha polecam wziąść kartonowych którzy bardzo znają się na maszynie to najwięksi plotkarze znawcy i operatorzy. Nie mam pojęcia jak można trzymać cala zgraję plotkarzy na jednej hali chyba nikt tego nie widzi a szkoda. Na śniadaniu chyba nie muszę pisać na której hali to ploty bo sie zbieraja i obgaduja ten chodzi prosto ten krzywo. Ludzie wola w szatni jesc a nie jak normalni ludzie na stołówce. Więc stwierdzam że operatorzy spełniają swoją funkcję na zmianie C ale pomocnik kartonowy nie bardzo Były pracownik poleca wziąść się do swoich obowiązków

A co z innymi świętami? widzę, że ktoś wyrażał żal względem tłustego czwartku i braku pączków. Co natomiast ze świętami takimi jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Są jakoś uznawane? Na przykład w postaci premii?

Nie wiem czy boomerska, nie mnie oceniać ale tak z ciekawości to kojarzycie jakie macie mniej więcej wyniki miedzy sobą? Bada się tu jakaś efektywność / wydajność? Zastanawiam się jak ona w spojrzeniu na wiek wychodzi. młodzi lepsze wyniki wykręcają?

Zwh

Jak wam się podoba wyplata za grudzień 8 lat pracy i na szczęście nie mogą płacić mniej niż minimalna bo hyba by bylo 1500 . Jak po podwyżkach będzie podobnie to się ludzie pozwalniaja z nędzy. Na zmianie c właśnie się zwalnia doświadczony operator i wcale mnie to nie diwi. Dobrze że firma jest bogata i ma ponoć 2.5 mln zysku

Dopiero w tamtym roku taka zmiana? A w jeszcze wcześniejszym tez cos wprowadzali? Ciekawi mnie czy na ten kolejny też cos się będzie poprawiać. Na wiosnę czegoś szukam i teraz nie wiem czy warto?

Zamiatacz

Jak myślicie czy np starszy operator który pracuje 11 lat i ma 32zl na godzinę i starszy operator który pracuję 4 lata i ma 28zl na godzinę czy od 1 stycznia obydwoje będą mieli 33.50 ? Czy pracownik z nieco większym stażem powinien się już zakwalifikować jako przedział B4 ?

@Zamiatacz

Wogole nie powinni dostać podwyżki, co oni takiego robią stoją i w (usunięte przez administratora)walą niech dadzą tym co naprawdę (usunięte przez administratora). Żeby starszy operator miał 37,50 a gdzie w tym pakowaczki co oni naprawdę (usunięte przez administratora) wszystko zależy od mistrzów. Powiem jedno na zmB to mistrz(usunięte przez administratora) warty, daje swoim ulubieńcom, którzy mu donoszą (usunięte przez administratora)

Pracownikzwh
@Gość

Trzeba było zostać starszym operatorem. Nie chciało się uczyć na maszynie czy za trudno było? Niestety, jak wszędzie są stanowiska wyższe i niższe.

Do poszkodowanych placzkow
@Zamiatacz

Tak jak kolega wspomnial - nikt wam nie zabrania szkolic sie na operatorow czy mechanikow.

Jeszcze jedna rzecz
@Gość

Gdyby nie operator, ktory ogarnia maszyne, to pakowaczki nie mialyby co robic. Skoro pakowaczki maja multum roboty, tzn. ze operator wrecz wzorowo wykonuje swoja prace. Ot i taka zaleznosc :) A czy stoi przy tym, czy tez lezy, to juz nie powinno was interesowac. Swoj zakres obowiazkow wykonal.

Stary pakowacz.
@Gość

Choć jesteś mocno wulgarny,muszę przyznać Ci rację.Trochę już tu pracuję i na tej zmianie zawsze tak było i jest.Szkoda tylko że toleruje to dyrekcja,która sama kieruje nas na szkolenia z (usunięte przez administratora).Państwo w państwie.

Mala
@Do poszkodowanych placzkow

Ja chcąc się szkolić na pakowacza nie dostaje takiej szansy chociaż staram się o operatora przeszło rok

????

Niektórzy 37 dostali

Mela

To aż tak strasznie?

Długoletni pracownik

Co sądzicie o podwyżkach w roku 2024 i o przypadkach niezgodności z kategoriami zaszeregowania wynikających z Regulaminu Wynagradzania? (nie jestem konfitura)

nick
@Długoletni pracownik

To jest grubsza afera i przykład nie kompetencji na górze. Wyjaśnijmy: od 2024 roku jest nowy regulamin wynagradzania i nowe widełki wynagradzania, nie którzy dostają nowe umowy o pracę w których stawka na danym stanowisku jest poniżej minimalnej kwoty z regulaminu wewnętrznego. Czyli pracodawca sam wprowadził regulamin a teraz go łamie.

nick

Chodzi o tych którzy dostali teraz podwyżkę ale z niższą kategorią zaszeregowania i niższą stawką na godzinę (na danym stanowisku) niż wynika to z regulaminu wynagradzania w Plastice sp zoo

Mela

A jak warunki i praca na ZWM , chodzi mi o produkcję na Boudach? Warto tam się starać?

Już po tym całym postoju, który został wprowadzony? W jaki sposób ustosunkowały się co do niego tak ostatecznie osoby, które miały jednak przyjść normalnie do pracy? czy zostało to w ogóle jakoś rozmówione z Pracodawcą? będzie za to pewna rekompensata?

gorszy sort zwh

Jak to jest z tym równym traktowaniem? Od 29.12.23 od popołudniówki jest postój zakładu i będzie płacone postojowe 100% ale nie dotyczy to zwh, my mamy przychodzić na sprzątanie i malowanie linii

podwyżki 2024

Będą podwyżki w nowym roku? A może już dostaliście ile teraz macie na godzine i na jakich stanowiskach?

@podwyżki 2024

Zakład dawno zapomniał o większości pracowników w kwestii podwyżek.coś ma podobę naszego rządu góra żyje jak pączki w maśle reszta pracuje na opłaty

Św.Mikołaj.

Jak byś się interesował troszkę informacjami podawanymi przez zakład ,to byś wiedział.Ale lepiej jest na przerwie wziąść telefon i nabazgrać na szybko co do łba Ci wpadnie.

Rudolf
@Św.Mikołaj.

Nauczyciele 30% podwyżki, budżetówka 20% podwyżki, a elfy z plastici ile dostaną Św. Mikołaju?

Lewa ręka Św. Mikołaja
@Rudolf

Póki co Elfy dostały po kawałku ciasta. Wydaje mi się, że to uczciwa nagroda za cały rok pracy. A podwyżki po nowym roku będą, ale wydatków na życie. Niby coś tam Wam damy, ale jednocześnie zabierzemy i w sumie prawie wyjdziecie na to samo. Tylko na papierku będzie ładnie wyglądało żebyście mogli oczy nacieszyć. Czujecie? To zapach L4 w nadchodzącym 2024.

Szyma
@podwyżki 2024

Podwyżki od 1stycznia to wielka porażka , zresztą jak zawsze . Niby godzinowka w górę a premia zabrana wiec jedno w drugie wejdzie . Szkoda ze Toruń jest zawsze na innych stawkach a my ochłapy.

Xyz
@Szyma

Z kąd takie wnioski że Toruń ma więcej???pracuje tu dość długo i raczej błędna diagnoza. Z moich obserwacji tu dzież prawdziwych wiadomości wynika że trzeba wchodzić w (usunięte przez administratora) zawsze być zadowolonym i podzielać zdanie przełożonych.a nagradzani lepszą stawką bywają najcześciej nie fachowcy ale dziobaki.i podkreślam to jest wyłącznie moje zdanie

@Gość

Czyli jak się starasz to zarabiasz 20 zł na godzinę? A jakie są perspektywy na podwyżkę? Lub inaczej...co trzeba zrobić, żeby móc liczyć na podwyżkę? Fajnie by też było jakbyście dodali jakiego stanowiska/stanowisk dotyczy wspomniana stawka godzinowa.

Mala

Pakowacz zarabia 20 zł na godzinę.Bardzo śmieszna stawka . Weekend w pracy porażka.

produkcyjny

Jakie zmiany grafiku? ja nic nie wiem. Ciekawie jak to jest z premiami dla wyższej kadry. Parę lat temu były drobne premie na koniec roku dla wszystkich i było to dobrze odbierane. A a teraz zarząd chytry, może Toruń nie pozwala

@produkcyjny

Zwh

Na Zwh nagrody co roku przyznaje sobie biuro, liderzy itd.

Bolo

Ktoś z góry wytłumaczy nam jak są przyznawane nagrody, bo podobno jedna hala dostaje cała, a inne nie widziały nagród od paru lat. Na których się więcej robi.

Zostaw merytoryczną opinię o Plastica Sp. z o.o. - Frydrychowo

• Jak się pracuje w Plastica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Plastica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 244.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Plastica Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 191, z czego 37 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 109 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Plastica Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Plastica Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Plastica Sp. z o.o.