Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

ciekawy

Na staż też trzeba mieć doświadczenie ?

Jak obecnie wygląda sytuacja ze stażami programistycznymi w Sabre ? Na stronie pisało, że można aplikować cały rok.

fsdiojfosidfj

@zainteresowany: Z JLabs możesz przejść do Sabre, w drugą stronę już nie (tak mają skonstruowane umowy). JLabs wspiera b2b, w Sabre tylko umowa o pracę. Moje zdanie na temat tej firmy: do każdego zespołu powinno być osobne ocenianie, bo skrajnie się różnią. Niektóre sprawnie pracują w Scrumie, w innych PMom zmienili nazwę stanowiska na Scrum Master i dalej zespoły robią to samo co wcześniej. Generalnie każdy aspekt w każdym zespole jest różny, nawet w zespołach, które teoretycznie są blisko siebie.

zainteresowany

Do Sabre java developer bezposrednio czy przez outsourcing j-labs? Co pelecicie? Biorąc pod uwagę zarobki, warunki, szkolenia, rozwój, awanse?

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
xman

boże jak mi was żal. kolejna firemka płacą grosze wyrobnikom z bidnej polski, a wy a) spinacie sie jakby to byla walka o zycie i przetrwanie b) brak w was empatii c) kolzenstwa d) to typowe dla geekow ktoś pisze o znajomości angielskiego, starczy tyle zebys umial cos przeczytac, napisac i tyle ....

Dżordż
@xman

Jak to pierwszy raz czytałem to myślałem ze to jakieś pytanie testowe jest i sie zacząłem zastanawiać którą odpowiedz wybrać :-)

Niezadowolony

Dno i trzy metry mułu.

Kamilek

Mnie przyjeli z ang na poziomie A2/B1, tyle, ze na wszystkie pytania techniczne odpowiedzialem (po polsku) poprawnie. Od pierwszego dnia pracy bylem zgloszony na Sabrowe lekcje angielskiego, ale jak widac nie maja jakichs wygorowanych wymagan w tym wzgledzie.

ciekaw
@Kamilek

Kamilek - a na jakie startowałeś stanowisko i jaki zakres wiedzy obowiązywał na rozmowie ?

Kamilek
@ciekaw

QA. Wyprostuję tylko, że A2/B1 to w kwestii rozmowy, bo oczywiście rozumienie słów i tekstu nie sprawia mi problemów. Zadania, które dostawałem były wydrukowane na kartkach i były po angielsku. A co do zakresu - podstawy programowania(prosty program na kartce plus podstawowe pojęcia takie jak przeciążanie, dziedziczenie itp), linuxa, trochę bardziej zaawansowane pytania o Selenium, SQL(ale bez PL/SQL) i o teorię testowania (poziom przewyższający lekko ISTQB FL).

ciekaw
@Kamilek

Kamilek - bardzo Ci dziękuję.

sg0xxxxxx

Sabre nie odbiega wymaganiami jezykowymi od innych zagranicznych korporacji IT. Powiedzialbym nawet, ze bardziej sie zliberalizowalo ze wzgledu na to, ze od kilku lat w KRK sa samodzielne zespoly (w USA osoby z ktorymi komunikuje sie manager/project manager). Zawsze jednak jest koniecznosc komunikacji z innymi zespolami (czasami codziennie a czasami tylko w razie awarii wszystko zalezy od zespolu). Wymagania jezykowe nie sa znowu jakies wysokie. Sam wczesniej jedynie bardzo dobrze znalem angielski ale jak to w Polsce uzywalem od Swieta. Wystarczylo kilka tygodni zeby opanowac slownictwo, wzorce "mailowe" :) i co tu ukrywac podciagnac sie z bieglosci jezykowej. Jak odchodzilem z firmy zauwazylem, ze drastycznie spadly wymagania nie tylko pod wzgledem technicznym ale i jezykowym. Z drugiej strony nigdy nie spotkalem sie aby ktos z USA specjalnie probowal nie zrozumiec co sie do niego z Polski mowi. Z reguly zawsze sympatycznie i przyjaznie (pomijam rozmowy na poziomie architektonicznym ale to juz inna bajka i tam bez bdb angielskiego nie warto sie wdzwaniac). Zatem dyskusja czy warto znac angielski w korporacji jest moim zdaniem albo bardziej po angielsku IMHO jest bez sensu :P P.S. Jesli nie pracowales nigdy z obcokrajowcami a na dyplomie z angielskiego masz nawet 6.0 to pierwsze tygodnie beda ciezkie. Zywy angielski nie przypomina tego ze szkoly czy z rozmowek chociazby skroty i nieformalny jezyk.

dzik

Dyskusja o pracy w międzynarodowej firmie gdzie bywa, że korespondencja pomiedzy polakami jest po ang (tak na wypadek gdyby trzeba było przesłać dalej/dołączyc kogoś innego) i rozkmina czy powinieneś umieć dogadać sie po angielsku a póżniej odpowiedz że nie zaszkodzi umieć... czy tylko mi wydaje sie to śmieszne?

Zależnie od projektu, jesli pracuejsz głównie z amerykanami to będziesz miał rozmowe po angliesku, jeśli głównie z polakami to po polsku i jedynie będziesz musiał zaprazentować swój angielski w krótkiej wypowiedzi (np. jaką książke czytałeś ostatnio, jaki fajny projekt zrobiłeś itd). Podsumowując powinieneś się umieć dogadać po angliesku, ale nie musisz nim operować na codzień. Co do doświadczenia, to jeśli jesteś dobry to nawet jak nie masz a pisałeś coś w danym języku na studiach (projekty studenckie) to masz szanse na juniora

grzesiu

We wszystkich ofertach pracy dot. programowania w javie jest wymóg posiadania doświadczenia. Jak w końcu jest z tym doświadczeniem ? Jest ono niezbędne, czy wiedza z kilku grubych książek na temat Javy wystarczy na początek ? I jakie zagadnienia należy mieć dobrze opanowane ? Jaki musi być minimalny poziom znajomości j.angielskiego oraz czy rozmowa techniczna na juniora jest w j.polskim czy j.angielskim ?

pan

Warto składać teraz papiery na juniora? Czego wymagają na wstępie?

Observator.

Dziwne jest dla mnie instytucja, która np. zatrudnia Panią po rehabilitacji, daje jej dużą kasę i uczy Javy. Przecież są studenci, który już na studiach mają Javę, więc po co doszkalać kogoś kto nie ma o tym pojęcia, a ponadto cały czas jest na L4 lub "pracuje z domu". Ta "praca z domu" to dla mnie kolejna abstrakcja, ale cóż ...

former employee
@Observator.

A co, takie cuda w sabre teraz sie dzieja?

Bolesław Żłotousty
@Observator.

No tak, tylko na rozmowy do Sabre, to ci wymiatający w Javie nie przychodzą tak często i jak babka rokowała, to ją zatrudnili. Javy się można dosyć szybko nauczyć. Są code review, jest praca w parach i inne szkolenia. Sama znajomość Javy nie gwarantuje pracy nigdzie.

ugjfsd

Z SII, pracodawcy roku, do Sabre, które przecież "nic nie oferuje"? Dziwne ;) A serio, to dzięki za odpowiedź, myślałem że bezpośrednio z Sabre bym mógł załatwić taka umowę, ale lipa :/

ktos

Jedyny sposób to zwalniasz się z Sabre i zatrudniasz w firmie która wynajmuje kontraktorów dla Sabre (nie wiem co tam teraz jest, Sii chyba). Niestety nie wiem jak dokładnie to wygląda, ale pare osób tak przeszło (ale więcej idzie w drugą strone, z kontraktora na zwykłego pracownika)

ugjfsd

A jak jest z przechodzeniem w Sabre na B2B? Jest możliwa zmiana umowy, a jeżeli tak, to jak ustalają kwotę netto? Prosiłbym o odpowiedź kogoś, kto serio się orientuje, bo widzę, że tutaj jest kilku bajkopisarzy ;)

mauryc

Ogolnie w Sabre placa slabo, coz z przedzialu (stawki brutto, umowa o prace): 1)assosiate 5-6k 2)contributor 6-8k 3)senior 7-10k 4)team lead/supervisior 9-14k to w przypadku dostania sie od razu na contributora, badz od razu na seniora itd. W przypadu awansu z contributora na seniora, czy seniora na lead itd., podwyzki sa znacznie mniejsze, kolo 10%. Więc zdarzaja sie i seniorzy, ktorzy maja 7k :P

rivaldo

Orientuje się ktoś jakie są widełki dla developerow: 1)assosiate 2)contributor 3)senior 4)team lead/supervisior 5)principal/manager

wujek dobra rada
@rivaldo

W tej firmie jeszcze niedawno Vice President *TK) jezdzil stara Astra II wiec nie sadze aby nizszym szczeblom placili powyzej placy minimalnej :P

Dyzio
@wujek dobra rada

A czym teraz jeździ?

sgTrollik

IntelliJ, to nie we wszystkich projektach. Eclipse wychodzi przecież taniej. Dyski talerzowe też wychodzą taniej niż SSD, a 8GB RAM wystarczy każdemu.

sg666

Z ogłoszenia Sabre na jednym z portali społecznościowych: At Sabre, we are fortunate to have the resources of a large company paired with the culture of a startup. Our company culture includes casual work environments, employee amenities, flexible work arrangements, and exceptional learning opportunities. And, you will be surrounded by intelligent team members who you will be proud to call your peers Co oni biorą? Ja pracowałem w Sabre w Krakowie na Wadowickiej 6. O jakiej innej firmie tu mowa? Skostniała korpo i startup? Taki sam bełkot jak innowacja bo używają Javy 7 i Intellij IDEA. Ech szkoda, że można tak bezkarnie kłamać w ogłoszeniach.

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.