Opinie o FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. w Toruń

Pojawiły się nowe oferty pracy do firmy FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.. Poszukują kogoś na stanowisko Operator Maszyn. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

@Fabryka papieru czerwonak

Jakie trzeba spełnić warunki do zatrudnienia ?

Jkakhs Nowy wpis

Dużo zmian na plus, doszły premie,.dodatki stażowe, za frekwencję, jakieś drobne upominki na różne okazje, socjal, owocowe czwartki. Normalne umowy o pracę, nadgodziny płatne.

@Jkakhs

Czyli to dobry moment na aplikowanie tu chyba, widziałem ofertę dla operatora i faktycznie pisza o premiach. To prawda ze są comiesięczne, kwartalne i roczne i czy wiadomo jakie są wymagania co do ich przyznawania?

Jkggf Nowy wpis

Prawda, zasady jasno określone i pieniądze faktycznie wpływają na konto

Kazio Nowy wpis
@Jkggf

To jakieś konkretne kwoty? Nic w tym temacie nie znalazłem, poza słowami. Słowa na forum, słowa w ogłoszeniu. Teraz na Mechanika utrzymania ruchu. Dobrze chociaż, że podano, że praca od 7.00 do 15.00., co bardzo mi pasuje. Także daj znać, jakie kwoty są do zarobienia, a przy okazji w jakim stanie są te maszyny, którymi miałbym się zajmować.

Karol

Praca w miarę fajna, kierownictwo sympatyczne nie miałem żadnych problemów. Dają odzież pracownicza jest w porządku jedyny minus to niektórzy starzy pracownicy, patrzą z góry na nowego to jedyny minus który zauważyłem, chcą koniecznie pokazać, że są lepszymi pracownikami. To chyba logiczne skoro pracują dłużej. Ogólnie pracodawcę oceniam na dobry.

@Karol

Ale oprócz podejścia pracowników do kogoś nowego jest wszystko okej? Na jakie zarobki na start można liczyć? dają umowę o pracę czy zlecenie?

Na stronie piszą, że zatrudnią osobę na produkcję, kobiety też mogą składać cv? Za pracę w weekendy płacą dodatkową kasę? Jeśli to praca 3 zmianowa to nocki też wchodzą w grę?

@Fabryka papieru czerwonak

Jakie trzeba spełnić warunki do zatrudnienia ?

Rozmowę kwalifikacyjną w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Asystent / Asystentka kierownika działu przetwórstwa?
Leszno
Leszek

Witajcie. Widzę, że szukacie do pracy w firmie pracownika linii produkcyjnej. Ogłoszenie wygląda interesująco. Widzę, że umowa o pracę na start. Kuszą atrakcyjnymi wynagrodzeniami, premiami miesięcznymi i rocznymi. W praktyce rzeczywiście tak każdy to dostaje, czy to taki tylko chwyt pracodawcy, aby dokumenty wysłać? :D Ktoś w praktyce może napisać mi, jak to wygląda?

Czy jest możliwość pracy w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. na część etatu?

Ktoś

Tak. Można pracować na 1,5 etatu. Z względu na stan personalny jest to bardzo mile widziane, czasami wymagane. Tzw. Nadgodziny..

Barbara
@Ktoś

A te nadgodziny są jakoś lepiej płacone ? Czy taka sama stawka jak za normalną godzinę pracy ? :)

Pracuję więc wiem
@Barbara

50 i 100 % więcej. Wypłacane na koniec miesiąca

@Barbara

Tyle,że 100 są za soboty i jeśli zaczynasz nockę od 18 i od poniedziałku.,jeśli zaczniesz we wtorek albo później to już tylko 50

Pracuje tu od 2 lat, i jest to moja 3 praca. Musze powiedziec, ze porownujac ja do poprzednich to jest na plus. Zarobki ok i.mozna dorobic nadgodzinami.Wiadomo, ze mogloby byc wiecej, ale dbaja o pracownika- jest socjal, premie i szacunek do czlowieka. Jedyne co mi sie nie podoba to ilosc szkolen - maja pelno certyfikatow jakosciowych i co tydzien jest jakues szkolenie.

@Andrzej

Panie Andrzeju, pracuje tu "ciut" dłużej i albo pomylił Pan firmy, albo Pan kłamie, albo jest Pan kimś z biura i podszywa się pod pracownika próbując ratować firmę jak może i pisząc bzdury, przy obecnej rotacji i tempie zwalniania się doświadczonych pracowników. Ps. Nie znam żadnego Andrzeja a znam raczej wszystkich pracowników ;)

@Ktoś

Ja również nie pamietam by "Ktos" pracowal w fabryce. Ratowac firmy raczej nie musze, bo dajac pracownikom co roku podwyżki firma musi byc raczej zyskowna. Co do zwalniania sie doswiadczonych pracownikow, to masz racje -odchodza, ale na emeryture !

@Andrzej

Dla pewności. Rozmowa dotyczy fabryki w Czerwonaku?

@Andrzej

Te podwyżki są jakieś spore? Ile się w przyszłym roku szykuje?

@Andrzej

Serio,wazeliniarstwo pełną parą. Odchodzą ludzie z doświadczeniem i zaangażowaniem, i niestety nie na emeryturę. Nie bez powodu wisi baner na hali magazynowej. Piszesz o socjalu,ale chyba tym co już go nie ma,ponieważ przez panującą panią dyrektor została zabrana.Premia tak,za każdy przepracowany dzień,idziesz na L-4 lub urlop już jej nie ma. Tak oczywiście jest premia roczna( o którą się upominali sami pracownicy,haj i o podwyżkę co roku),ale z roku na rok mniejsza. Ta firma nie daje pracownikom nic od siebie,wszystko co się dało zabrali!!!!

@Jan

To zależy ile napisza pracownicy we wniosku,no ale efekt końcowy zależny od p Anety. Nie liczyłabym na zbyt wiele.

Bartek
@Doświadczony pracownik FPC

Odchodzą a Pani dyrektor nic z tym nie robi. Powinna dać odpowiednie podwyżki bo zaraz fabryka się zamknie nie będzie miał kto pracować

@Bartek

Jeszcze firma wychodzi z założenia,że za brama stoją i czekają. Pamiętam słowa jednego z biurowych "Na miejsce jednego stoi 5 i czeka aż ich przyjmiemy"

Bartek
@Bartek

Gdyby 5 stało to ogłoszenie na hali by nie wisiało

@Andrzej

"Można dorobić nadgodzinami" Zabawa się zaczyna jak "trzeba" Dorobić i kierownictwo "nalega" bo nie ma ludzi do pracy. A co szkoleń to wg. Twojej logiki rok trwa około 3-4 tygodni skoro szkolenia są co tydzień.

@Andrzej

A jaki socjal jest w FPCz?

@Andrzej

Nie wiem kim jesteś Panie Andrzeju ale raczej nie pracownikiem fizycznym Fabryki Papieru w Czerwonaku. Zarobki są skrajnie zbliżone do najniższej krajowej, bez nadgodzin ciężko związać koniec z końcem. Atmosfera tragiczna jeśli chodzi o relacje kierownictwo - pracownik, kompletny brak zrozumienia pracowników przez pracodawców, lekceważenie jakikolwiek chęci pracowników do poprawienia warunków pracy przez pracodawcę. Mogło by być więcej nadgodzin ale dbają o pracownika? Pracownicy wyrabiają po 300nadgodzin rocznie bo inaczej nie wyrobili by finansowo, a gdy ktoś nie chce przyjść z powodu zmęczenia lub chce urlop to jest zmuszany przez kierownictwo, które motywuje to "trudna sytuacją w firmie" - która wynika z braku pracowników, które z kolei są następstwami wieloletnich zaniedbań ze strony pracodawcy.

Tadek

A pewnie donosicieli jest sporo, chyba nie warto tam składać CV na żadne stanowisko

@Andrzej

Panie Andrzeju, socjal??? Prosimy o konkrety, chyba że w innej fabryce papieru pracuje

Brak socjalu,

@Grześ

Pewnie, że brak

@Andrzej

Z ciekawości musiałem wejść zobaczyć czy historia z "Andrzejem" Który nigdy nie pracował i pisze bzdury jest prawdziwa. Niestety jest prawdziwa, niżej chyba się nie da upaść. Rozumiem że jakoś trzeba pozyskać ludzi, ale każde kłamstwo i tak się kiedyś wyda. Podszywanie się pod pracownika jest conajmniej słabe.. Szacunek? Darcie r....a na pracowników przez kierownika jednego z działów jest szacunkiem? Spoko. Pozdrawiam

@Andrzej

Ponieważ jest napisana przez osobę która się podszywa pod pracownika, i jest nieprawdziwa.

Przyszły pracownik
@Andrzej

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej dziś. Nadgodziny nie ma zarobki jako tokarz frezer to śmiech

TR

Ktoś może powie jakie zarobki ,bo w ofertach pracy nic nie ma więc nie wiadomo co oferują i czy warto. Chodzi o podstawę .

Prawie były
@TR

Zależy ile dni ma miesiąc bo stawka jest na godzinę, takiej gołej zupełnie wypłaty z początkowa stawka operatora to chyba 3k na rękę powinno wyjść przy 20 dniach roboczych. Oczywiście mile widziane nadgodziny bo notorycznie brakuje personelu ;)

Alicja
@Prawie były

A te nadgodziny to płacą wam chociaż? Czy do odbioru potem są?

KTOS

większość wpisów to raczej jakieś złośliwe osoby tyle w temacie

@KTOS

Szczera prawda,nie złośliwe wpisy. Albo siedzisz Ktosiu w biurze,albo nie pracujesz w tej firmie

przewozinik

stawki słabe nie uczciwe (usunięte przez administratora) załadunku 2-3 godziny odbiór cmr (usunięte przez administratora)

obiektywny

Zawsze pozostaje możliwość zmiany pracy. Szkoda, że nie zauważamy , że pracujemy w dobrej firmie!!

@obiektywny

Ty tak poważnie. Za dużo lat zmarnowane na ten (usunięte przez administratora)

Mamy to na uwadze ;)

@obiektywny

Ta firma dobra... Pod jakim względem dobra?

@Grześ

Firma tragedia co się tam wyprawianajlepiej szerokie łukiem omijać.

@Karol

To może opisz co tam się wyprawia, jestem ciekaw co napiszesz ;)

@Jan

Zacznijmy od tego że na całej masie portali wisi ogłoszenie o pracę na każdy z istniejących działów + bilbord na hali, gdzie parę lat temu było ciężko się dostać nie z polecenia. Na jednym z działów za pracę w ruchu ciągłym proponują 3200, na drugim dziale za niewdzięczna pracę gdzie do toalety ktoś Cię musi zastąpić 2800. To wszystko przy zerowym socjalu i średniej atmosferze.. Ludzie przychodzą na parę dni i rezygnują, a kto ma możliwości rozważa zmianę pracodawcy. Na chwilę obecną dyrekcja podniosła limit nadgodzin do ponad 400 i to ma rozwiązać problem..

Obiekt
@Prac.

To chyba nie jedyna firma w okolicy, która cierpi na brak pracowników. Taka jest aktualnie sytuacja, zwłaszcza w Wielkopolsce.

@Prac.

Rozwiązać problem wypłaty? Bo te nadgodziny mam nadzieje są ekstra płatne? Tylko kto zrobi tyle nadgodzin? Chyba by musiał z pracy nie wychodzić do domu :)

Nic na święta nie ma , ani bonów , ani paczek totalne 0

Obiekt
@Mariusz

Wiem, że jest premia przed Świętami za osiągnięte wyniki całej firmy w roku, maks 1200, min pewnie zero. Ile realnie dostają nie wiem, ale wiem, że zawsze coś było.

@Obiekt

Premia jest, ale nigdy nie było i nie będzie 1200, zabierana jest za wypadki, odpad, reklamacje. Pracownicy realnie liczą w tym roku na około 400-500 zł tej pięknej premii

Spróbuję

Czyli jednak nie takie 0 jak tu jest pisane. Przyznam, że zastanawiałem się nad zatrudnieniem, ale z tego co tu pisali wynikało, że faktycznie nic nie ma, a teraz przyznają sami, że coś jednak jest.

@Spróbuję

Pytanie było o bony jakieś na święta , a nie o premie premia nie jest na święta!!!

Pracowkik

A będzie 850 pln

Jkajyun

Było o benefity: "Myślisz.że to ze względu na niskie wypłaty? Słyszałem że nawet nie ma dodatkowych benefitów. Teraz na święta tez nic nie dadzą? Paczek albo bonów da pracowników? Wiesz coś?"

Nie dadzą.

Wojtek
@Mariusz

Wcale nie są aż tek ekstra płatne jak myślisz.

Doświadczony pracownik
@Obiekt

Nic nie ma,kilka lat nie dawali nic na święta, ani premii,ani bonów,a paczki to za (usunięte przez administratora) były.Premia roczna uzależniona od statystyk całej firmy,do statystyk zaliczają reklamację,ilość odpadów wygenerowanych na produkcji i wytwórstwie, ilość wypadków w pracy i jeśli dobrze pamiętam to L-4 też. Czyli np.: pracujesz cały rok,nie masz reklamacji,wypadku,nie generujesz dużo odpadu to i tak dostaniesz tą kwotę co wszyscy. Nie było jeszcze 1200 premii.W pierwszym roku dali 900 i tak z roku na rok mniej. Z tego co wiem to w zeszłym roku było 650zł

Filip

Dlaczego nie wypłacają socjalu lub wczasów pod gruszą? Każda firma która zatrudnia ponad 50 pracowników musi mieć taki fundusz.

@Filip

Wszyscy się nad tym zastanawiają. Może Pani prezes nam wyjaśni na zapowiedzianej wizycie. O ile przyjedzie oczywiście..

Jan

Kiedy ta wizyta ma się odbyć? Daj znać koniecznie na czym stanęło, jestem ciekaw co Wam powie i skąd te opóźnienia...

@Filip

Ponieważ podobno zapłacili bardzo dużą karę za brak odprowadzania podatków za pieniądze które pracownicy otrzymywali jako wczasy pod gruszą i świąteczne... I jak to stwierdziła pani dyrektor w oficjalnym piśmie "przepisy są nie jasne i likwidują to"

Doświadczony pracownik FPC

Ponieważ,ale itp Jako pracownik w owym czasie likwidacji socjalu, nie było dane chyba nam pracownikom produkcji tego czytać. Teraz się tłumaczom, a wówczas jakoś zabrali i nikomu nic nie wyjaśniali. Prawdopodobnie takie były wytyczne z Niemiec. Dlatego poleciał Iwoła i Hańczak. Nie zgadzali się z nimi i trzeba było się ich pozbyć.

Hans

MAsz wszystko wyjaśnione

Radek

Powiem krotko i prosto....W tej firmie socjal nie istnieje. Dali teraz 850 zl - niby na swieta, a to jest za zysk firmy czyli 70 zl,na miesiac. Całe szczęście Pani właścicielka przyjeżdża to jej sie o wszystkim powie co się dzieje i co zostało cofniete. Już nawet glupich kremow do rak nie ma. I o stazowym można zapomnieć. Od 3 miesiecy nie ma w sprzedaży dwóch gatunku dla pracownikow, a bylo to potwierdzane i obiecywane, że co miesiąc będzie. Niestey cały czas robia nas w ciula..

@Radek

Dlatego trzeba zrezygnować Nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Teraz mam luz i pracę, która pozwala mi się rozwijać.

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako Frezer, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 18 września.

Ktoś

Niestety ten aspekt nie wygląda wcale. Jest jakaś tam premia roczna, ale(usunięte przez administratora) zadbała o to żeby czynniki mające wpływ na jej wysokość były odpowiednie.. Za dużo nie można rozdawać bo przy obecnym tempie zwolnień przez pracowników nie będzie miał kto szarpać nadgodzin żeby trochę "odbić" z wypłatą

Ktoś 2
@Ktoś

Czemu tam jesteś jeśli jest tak źle?

nnn
@Ktoś 2

Bo może jakieś podwyżki da normalne w grudniu jak nie to też idę stąd

@Ktoś 2

Ponieważ jestem na etapie szukania pracy, oraz odbywania rozmów. Do tej decyzji dojrzewałem ok 2 lata licząc na zmiany- niestety się nie doczekałem. Pozdrawiam Ps. Bardzo możliwe że Pani Dyrektor w ciągu najbliższych miesięcy obudzi się z ręką w nocniku :)

Pisz pan

Skoro ogłoszenie jest nadal przez tak długi czas to musi to o czymś świadczyć.

@Pisz pan

Niekoniecznie świadczy o czymś złym. Może po prostu nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby na to stanowisko. Nie wiesz ile tam teraz płacą?

@Mariusz

Bo oni potrzebują mechanika-tokarza-frezera w jednym, a nie tylko frezera, więc mogą mieć ciężko.

@Mariusz

Tokarz frezer nie mam pojęcia, ale podobno bez rewelacji. Na dział wytworstwa na 4brygadowke ok. 3200 na dział przetwórstwa 3zm. Pon-pt ok 2800. Na magazyn chyba też coś koło 3k. Niestety ale świadczy o czymś złym, problem był od paru lat, teraz jest poprostu apogeum

Cała prawda

Przykre jest to że administrator serwisu który powinien być bezstronny, usuwa negatywne opinie na temat zakładu pracy, pytanie czy z własnej inicjatywy czy pod naciskami zewnętrznymi. Podpinam się pod opinie ludzi którzy już się tu wypowiedzieli. Fabryka papieru w Czerwonaku ma praktycznie zerowy socjal, co można było zostało zabrane...Od wczasów pod gruszą, po premie jubileuszową. Posiłek w wigilię jak i coroczne ręczniki również - no bo po co dawać pracownikowi coś co nie jest wymagane w świetle przepisów. Jeżeli szukasz zakładu który dba o dobro pracownika i docenia go, to tego tu nie znajdziesz . W tempie podwyżek jakie miały miejsce przez ostatnie lata, pracownicy niedługo zrownają się z najniższa krajową. Pani Dyrektor nie widzi w tym problemu, ponieważ to są konieczne oszczędności, a problem ze znalezieniem pracowników i tak spada na barki kadry kierowniczej.

@Cała prawda

Zabrakło by dla kadry biurowej ???? Sobie przecież nie zabiorą. Podpinam się i całkowicie zgadzam z Tobą

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. A jak to wygląda w Fabryka Papieru Czerwonak Sp. z o.o.?

Gorzej to już chyba nie może być

Za żadne pieniądze bym tam nie wróciła. Szacunek do pracownika od strony kadry kierowniczej i dyrekcji poniżej wszelkiej krytyki. Im bardziej się starasz i wkładasz serca w pracę,tym bardziej traktują jak zero. Socjal,śmiech na sali,ponieważ zabrali wszystko co mogli,z ubraniami zwlekają i zawsze przychodziły z opóźnieniem i w większości nie dopasowane(mimo podawania wymiarów). Teraz najważniejsze tam jest kumoterstwo i donosiciele. Jak to kiedyś powiedział jeden (usunięte przez administratora) "wychodziłem sobie awans",i tak było.,z donosami u (usunięte przez administratora)kierownika bywał kilka razy dziennie. Po wielu latach spędzonych w tej firmie,nie polecam i żałuję,że tyle czasu tam zmarnowałam.

Paula

Jak wam się pracuje w tej firmie jacy ludzie dogadują się ze sobą ?

Irek

Niestety na forum najwięcej do powiedzenia mają osoby, którym nie po drodze z dobrą pracą.

Czy w Fabryka Papieru Czerwonak Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

Były

Nie

Zostaw merytoryczną opinię o FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.?

FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o.