Opinie o Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Hrqtech Sp. z o.o. sp.k.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. w Kraków

Administrator Nowy wpis

Jak oceniacie rekrutację na stanowisko Magazynier w firmie Hrqtech Sp. z o.o. sp.k.? Jak przebiegał proces rekrutacyjny?

Atomówka Nowy wpis

Praca w Unterschleißheim na produkcji. Ktoś wie czy opłaca się jechać? Telefonicznie Pani z którą rozmawiałam przedstawiła to wręcz idealnie. Jak jest w rzeczywistości?

Czy Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. zapewnia kartę multisportu?

@odpowiedz Nowy wpis

Jeśli chodzi o pracę w DE to nie,jest to zleceniowka i nie ma dodatku natomiast jeśli chodzi o pracę w Polsce to nie posiadam żadnych informacji.

@odpowiedz Nowy wpis
@@odpowiedz

Nie ma multisporta*

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Kamila

25.09.2023 04:09

Kamilaikona wywiad

Chcę opowiedzieć o współpracy z firmą Hrqtech.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Kamilaikona wywiad

Operator wózka widłowego. Zajmuję się przyjmowaniem towaru za pomocą skanera, rozładunkiem i załadunkiem samochodów ciężarowych, oraz rozlokowaniem produktów na magazynie.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Kamilaikona wywiad

15€ brutto za godzinę. Obiecano nam 2500 euro miesięcznie netto, ale czy taką kwotę zarobię - tego dowiem się po otrzymaniu wypłaty.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Niespełna 2 tygodnie.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Kamilaikona wywiad

Nie poleciłabym tej firmy, ponieważ - jak już wcześniej napisałam, również w komentarzu na stronie - jest dużo niejasności i różnic pomiędzy tym, co rekruter obiecywał, a tym co się okazało już podczas pracy. Zakwaterowanie miało być w mieszkaniu, a trafiłam do hotelu pracowniczego. Pracuję w innych godzinach, niż było to ustalane z rekruterem.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Kamilaikona wywiad

Plusem są bezpłatne dojazdy do pracy. Magazyn, do którego trafiliśmy w Kolonii, również jest w porządku - jest to firma vanWylick (o ile dobrze zapisałam nazwę).

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Kamilaikona wywiad

Minusem jest zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, a także obarczanie zwykłego pracownika zbyt dużą liczbą obowiązków. Agencja, do której trafiłam, przewiduje kary za rzeczy bardzo istotne (co akurat jest plusem), ale także za drobiazgi, a okres wypowiedzenia jest różny dla obu stron - pracownika obowiązują 2 tygodnie, pracodawcę tylko 3 dni. Moim zdaniem, przy umowie zlecenia nie powinno tak być.

Kamilaikona wywiad

Można ze zwykłego pracownika stać się koordynatorem, ale zarobki nie są atrakcyjne. Jest to dosłownie parę centów dodatku do każdej godziny (nie euro).

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Kamilaikona wywiad

Nie brałam udziału w szkoleniach, firma Hrqtech nie organizowała żadnych szkoleń.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Kamilaikona wywiad

Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że nikt z agencji nie przebywa w Niemczech. Pracownicy biurowi nie wiedzą, jakie są potrzeby osób pracujących fizycznie w Niemczech.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Kamilaikona wywiad

Nie wiem, jaka atmosfera pracy jest w Hqrtech, ale ze swojego doświadczenia z tą firmą mogę powiedzieć, że brakuje skutecznej komunikacji między agencją a pracownikami przebywającymi na terenie Niemiec.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Kamilaikona wywiad

Firma obiecuje wiele i zapewnia, że bardzo stara się stworzyć pracownikom najlepsze warunki, ale w rzeczywistości niewiele z tego wychodzi.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Kamilaikona wywiad

Nie wywiązuje się z ustaleń, część z problemów wymieniłam wyżej. Jedyne, co się zgadzało w moim przypadku, to zapewniony darmowy transport do pracy i zakwaterowanie.

Kamilaikona wywiad

Zasugerowałabym, aby firma zatrudniała na stanowiska rekruterów osoby rzetelne, które nie będą wprowadzać pracownika w błąd.

Rozmowę kwalifikacyjną w Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Operator Wózka Widłowego?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Kamila

Wyjechałam z chłopakiem na projekt do Kolonii gdzie mieliśmy mieszkać w mieszkaniu prywatnym w 4 bądź 5 osób na miejsce dojechaliśmy na hotel pracowniczy gdzie na niecałe 40 pokoi (łącznie ok w tym hotelu mogło być ok 100osob) znajdowały się 2 kuchnie z czego w sumie tylko jedna do użytku ponieważ druga większą była bardzo zasyfiona.Wyjezdzalismy z Krakowa busem firmowy i mieliśmy zjechać na Opole w celu wymiany pojazdu na nasz docelowy samochód osobowy,niestety nadrobiliśmy kilometrów i niepotrzebnie przyjechaliśmy pod firmę Olsok (radzę również uważać na samochody od tej firmy,ponieważ niektóre stanowią zagrożenie dla ruchu drogowego)ponieważ nikogo już nie było i osoba z firmy powiedziała że dalej may jechać owym busem do Kolonii.jakies 30km od wypożyczalni musieliśmy zatankować owego busa kartą która dostaliśmy od agencji hrqtech,niestety nikt nas nie poinformował iż jest limit na karcie i mój partner musiał dopłacic 40zl ze swoich pieniędzy.Przez całą 20 godzinna drogę (niestety mieliśmy też opóźnienia na trasie przez innego kierowcę owego busa który spóźnił się z przekazaniem pojazdu w Krakowie mojemu partnerowi) wydzwaniał do nas inny pracownik który również z nami miał rozpoczynać projekt,ponieważ rektuter kazał dzwonić do kierowcy i nie ważne czy była to godzina 11 przed południem czy 2 w nocy kiedy chcieliśmy się zdrzemnac na trasie.Po dotarciu na miejsce dzwoniliśmy do rekrutera z zapytaniem o warunki umowy i mieszkania.Poniewaz rektuter nas nie poinformował że umowa którą podpisujemy jest umową zlecenie...oraz był w wielkim szoku co nam nie odpowiada w tzw. Śmieciowej umowie... Sama praca którą wykonywaliśmy na magazynie VanWylick była całkiem przyjemna tylko trzeba się nastawić iż jest to chłodnia.Nietsety kolejnym pustym gadaniem ze strony rekrutera było że zmiany będziemy mieć od 4nad ranem do 12.30,jak do tej pory jesteśmy tutaj 2 tygodnie cały czas mamy od 00.00-8.30 i nic nie wiemy czy to się zmieni(oczywiście ze strony agencji ponieważ na magazynie potrzebują osób z językiem na zmianie od 20 do 4.30.Kolejnym minusem jest to iż była obiecana przed wyjazdem karta EKUZ żeby swobodnie korzystać z recept wizyt bądź L4 w przypadku choroby.Tak się niestety składa że rozłożyło mnie cos i po wcześniejszym zawiadomieniu rekrutera że nie pojawię się w pracy (bez poinformowania o nie rozpoczęciu zmiany jest kara w wys.300zl ????)polecił mi zadzwonić do ubezpieczalni (...)travel aby mi wystawili L4 jako potwierdzenie iż rzeczywiście praktycznie nie ruszam się z łóżka za co warto wspomnieć trzeba zapłacić(na L4 koszt wynosi 2.60/dzień chorobowego za które i tak nam nikt nie zapłaci ponieważ jest to umowa zlecenie i przed przepracowaniem 90dni nikt nam nie wypłaci L4). Najśmieszniejsze jest to że mieliśmy się przenieść z hotelu pracowniczego do normalnego mieszkania a tu się okazuje że wspaniała agencja wynajęła mieszkanie na 17 osób z 3 pokojami przechodniami i pokojem w którym są 3 łóżka piętrowe,jedna łazienka i jedna kuchnia ???? jak zapytałam rekrutera jak będzie wyglądać mieszkanie to się dowiedziałam że bedzie na pewno swobodnie i jest więcej niż jedna łazienka i jedna kuchnia ????.Rektuter wciąż powtarza że ich agencja się tak stara ???? (usunięte przez administratora) tak się starają że para będzie musiała spać w pokoju przechodnim lub pokoju z 4 innymi osobami????? Jakie tu jest poszanowanie pracowników.Pragne jeszcze wspomnieć o dodatku dla mojego partnera jako osoba która miała raz na jakiś czas coś przetłumaczyć w pracy dali mu dodatek 70e/msc i wpisali że jest koordynatorem ???? za taki dodatek to raczej nikt się nie zgodzi na coś takiego.Jednym słowem mamy z partnerem za sobą różne miejsca i różne agencje szczerze powiem że Otto Work Force było najgorsza agencja z jaką mieliśmy doczynienia ale teraz stwierdzam ze HRQTech znacznie przebija poprzednia agencje.Pierwszy raz pojechaliśmy na z polską umową a tu takie cyrki bez i formacji że to umowa zlecenie.Dopiero po podpisaniu było wiadomo co to jest (owszem nasza wina też w tym leży poniekąd że nie dopytalismy konkretniej ale reszta...jest winą rekrutera(pozwolę sobie tutaj nie wyjaśniać jego danych (w przeciwieństwie do tego że on nasze dane rozsyłał innym pracownikom bez naszej zgody))Odradzam szczerze tą HR. Cyrk na kółkach ????.Po 3 dniach pracy złożyliśmy wypowiedzenie i niedługo dla nas to się zakończy.

Jak wam się pracuje w Hrqtech podczas pandemii? Dla niektórych pracowników wielu branż środki bezpieczeństwa takie jak maseczki mogły być z początku niekomfortowe. Ale chyba najgorsze w pandemii dla pracowników były redukcje etatów i cięcia pensji. Ciekawi mnie, jak to wyglądało w tym miejscu pracy.

Rozczarowany
@Ewa

Współpraca z tą firmą to jeden wielki żart. Banda bachorów i złodzieki którży myślą że zjedli wszystkie roumy. Przykład Pani MI. jak tylko pojawaia się problem odsyła do kadr kooordynatorów albo innych małych pracowników. Nic nie da sie dowiedzieć; Nie dziwo ze kadra im sie tak czesto zmienia. Współpracowałam z tą formą od 2019 ale teraz jestem bardzo rozczrowana

Lavidamia

Firma super działa do czasu jakichś niejasności i problemów. Przy zleceniu rozliczanym na godziny źle wyliczyla czas pracy, a kilkukrotna prośba o weryfikację spotkała się ze ścianą. Próba rozwiązania kończy się stwierdzeniem "taki dostaliśmy raport od klienta i to wszystko". To nieistotne, że raport jest niezgodny z rzeczywistością. Zdecydowanie nierzetelnie w moim przypadku, całe szęście, że rozliczany był tylko jednen dzień, bo nie policzono mi prawie 1/5 czasu pracy "bo tak,", a na jakąkolwiek weryfikację nie można liczyć. Niestety, nie mogę się zgodzić, że w moim przypadku była to usługa na poziomie. Szanujmy siebie i swój czas drodzy państwo. Na miejscu zostaliśmy też zmuszeni do pracy cały dzień w maskach mimo, że nie była to praca z klientem, a zwykła inwentaryzacja w kameralnym gronie, o czym agencja także nie poinformowała przed podpisaniem umowy.

@Lavidamia

Napisałaś, że na miejscu zostaliście też zmuszeni do pracy cały dzień w maskach mimo że nie była to praca z klientem, a zwykła inwentaryzacja w kameralnym gronie. No tak - ale jednak byliście sobie obcy, więc nakaz noszenia maseczki był tu uzasadniony. Ale mam nadzieję, że otrzymałaś od Hrqtech całe należne wynagrodzenie?

Zostaw merytoryczną opinię o Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. - Kraków

• Jak się pracuje w Hrqtech Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Hrqtech Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hrqtech Sp. z o.o. sp.k.?

Hrqtech Sp. z o.o. sp.k.
  • Podedworze 33