Opinie o Enelion Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Enelion Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Enelion Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Enelion Sp. z o.o. w Gdańsk

Z całego serca nie polecam Enelionu jako miejsce pracy i radzę się kilka razy zastanowić nad pracą tutaj. Firma z zewnątrz wygląda na nowoczesną, innowacyjną i dobrze prosperującą, nic bardziej mylnego - wystarczy odwiedzić siedzibę firmy żeby zdać sobie sprawę z czym mamy do czynienia. Firma istnieje od kilku lat lecąc na szczęściu, fali modnego rynku jakim jest elektromobilność oraz kompetencji pracowników, którym zależało aby ta firma nie utonęła i w miarę dobrze prosperowała - niestety większość tych ludzi, którzy budowali tę firmę odeszła - niektórych w ramach wdzięczności nawet nie próbowano zatrzymać, a wręcz obarczono ich winą, że zostawiają firmę... Większość obecnych pracowników rozgląda się za nowym pracodawcą, bo poprzez kłamstwa i mydlenie oczu stracili jakiekolwiek nadzieje na poprawę sytuacji. Z atmosfery domowego startupu za wszelką cenę chce się tutaj zrobić korporacyjny cyrk zapominając o podstawowych potrzebach pracowników, dodatkowo ze względy na problemy finansowe firmy można zauważyć toksyczne relacje pomiędzy pracownikami w różnych działach. Warunki pracy na produkcji czy w biurach są dramatyczne, nie ma wystarczającej przestrzeni dla pracowników biurowych, kuchnia, sala konferencyjna i stołówka to jedno pomieszczenie więc widok wysypujących się (usunięte przez administratora) z koszy powinien zapalić czerwoną lampkę u każdego kandydata na stacjonarnej rozmowie rekrutacyjnej. Temperatura w lato bez klimatyzacji przekracza 30 stopni na produkcji jak i w biurach. W ramach oszczędności nie zapewnia się pracownikom już tutaj nawet wody w butelkach polecając picie kranówki argumentując to względami ekologicznymi... Firma ma spore problemy i miesiąc w miesiąc wśród pracowników panuje niepewność związana z otrzymaniem swoich wynagrodzeń, wyzwaniem finansowym staję się zakup papieru do drukarki w biurze. Wstrzymane są podwyżki dla mniej istotnych pracowników, a jednocześnie są podwyżki dla kadry menedżerskiej. Panuje tutaj niesamowita niesprawiedliwość płacowa - niekiedy obecni pracownicy rekrutują nowych ludzi na niższe stanowisko ze znacznie wyższymi widełkami płac. Temat szkoleń można w zasadzie przemilczeć, bo jeśli są to tylko dla nowych pracowników, a jeśli ktoś sobie takie wyprosi to jest spora szansa, że dostanie zgodę na uczestnictwo, ale musi sobie sam je sfinansować... Nie ma żadnych sensowych benefitów a ubezpieczenie na życie zostało wycofane po roku istnienia - pracownicy zostali poinformowani o tym ostatniego dnia obowiązywania umowy z ubezpieczycielem... a tylko wierzchołek góry lodowej absurdów w tej firmie.

@Enelion

2/2 Wy macie swoje teorie co do płac i standardowe przykrywanie się pandemią, wojnami czy inflacją, bardzo wygodne i przez większość stosowane wytłumaczenie. Chciałbym jednak widzieć konfrontację tych teorii z zasłużoną dla firmy osobą, która odchodząc w tamtym roku, po miesiącu widzi ofertę pracy na jej stanowisko z widełkami blisko dwukrotnie wyższymi niż sama zarabiała. No, bo jeśli tyle oferujecie w widełkach płac na ofercie to tyle jesteście w stanie zapłacić nowej osobie prawda? To wcale nie jest tylko po to by tak ładnie wyglądało i żeby zachęcić nowe osoby? Wspominacie wspaniałą integrację, na której nie było 75% pracowników, którzy ją zbojkotowali bo mają dosyć udawania, że wszystko jest w porządku, sztucznych uśmieszków i naginania fałszywej rzeczywistości. Wartości, procesy i jakieś coraz to nowsze odrealnione pomysły tylko po to by coś robić dla samej sztuki. Każdy, kto tu pracuje lub pracował jakiś czas, widzi, że nie ma odgórnie zdefiniowanego jasnego kierunku rozwoju firmy ani nawet nadziei, że taki się wykreuje, jej losem kieruje przypadek. W zależności od tego, w którym kierunku zawieje wiatr w „główny żagiel”, tam dryfuje cała firma. Pozostaje życzyć dobrych wiatrów, wyjścia z obecnej mielizny i trzymania się jak najdalej dna, a jeśli już by się takie przydarzyło, to fajnie, żeby każdy wartościowy człowiek na pokładzie zdążył się w porę zorientować nim będzie za późno. Nie mam zamiaru już komentować i odpowiadać na Wasze tłumaczenia. Wyraziłem swoją opinie opartą na kilkuletnim doświadczeniu moim oraz innych pracowników pracujących w firmie. Moja wypowiedź ukazuje perspektywę pracownika, sytuacje po drugiej stronie medalu i jest to przestroga oraz ostrzeżenie dla kandydatów a nie atak na firmę czy obecnych pracowników.

Tola Nowy wpis

W ogłoszeniu dla Specjalisty ds. zakupów i logistyki na samym froncie jest napisane, że praca ma mieć charakter stacjonarny jednak w benefitach wskazano na możliwość pracy zdalnej. Czy w przypadku tego stanowiska byłaby ona możliwa w 100%?

Pracownik Enelion Nowy wpis
@Tola

Dzień dobry, Tak, mamy możliwość okazjonalnej pracy zdalnej : ) Ale na tym stanowisku nie ma możliwości pracy zdalnej w 100%.

Specjalista ds. serwisu może awansować? w tej aktualnej ofercie widzę dopisek o tym, że oferowany jest rozwój i nauka nowych umiejętności. Ten rozwój kwalifikacji jak może zostać doceniony?

Pracownik Enelion

W firmie mamy płaską strukturę organizacyjną, więc nie ma odgórnie narzuconej ścieżki kariery i tak, w Enelionie doceniamy rozwój kwalifikacji pracowników. Część naszych liderów oraz kierowników pochodzi z awansów wewnętrznych.

Ula Nowy wpis
@Pracownik Enelion

Dzień dobry, partner chyba będzie aplikował na te ofertę dla specjalisty ds. serwisu. Jak od strony struktury to wygląda, jest stanowisko kierownika serwisu, tak? i ile osób miały pod sobą, gdyby awansował i jaki zakres obowiązków by mu przypadał?

Pracownik Enelion Nowy wpis
@Ula

Dzień dobry pani Ulo. Strukturę organizacyjną w Enelionie mamy płaską. Na ten moment jest osoba która kieruje serwisem :) Zapraszamy serdecznie do aplikowania i w trakcie rozmowy rekrutacyjnej chętnie odpowiemy na bardziej szczegółowe pytania :)

Mira

Czy firma zatrudnia obecnie na stanowisko montera urządzeń elektronicznych ?

@Mira

Dzień dobry : ) Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Montera urządzeń elektronicznych. Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a pracą, prosimy obserwować nasze Social Media i platformy z ogłoszeniami : )

Czy jest możliwość pracy w Enelion Sp. z o.o. na część etatu?

Pracownik Enelion

Dzień dobry : ) W Enelionie zatrudniamy na pełen etat. Czasami zajdzie potrzeba pracy na część etatu lub , ale raczej jest to potrzeba wewnętrzna i nie ogłaszamy tego w ofertach pracy.

@Pracownik Enelion

Jest jakiś przykład do zobrazowania? Zastanawiam się czy osoba pracująca już na cały etat może sobie dobrać część kolejnego, to możliwe? chyba, że chodzi o przejecie części obowiązków co skutkuje zwiększeniem się stawki?

Pracownik Enelion

Były to czynności wykonywane w ramach umowy zlecenia, które nie pokrywały się z obowiązkami wynikającymi z umowy o pracę lub współpraca na zasadach B2B rozliczana godzinowo.

Business Development Manager

Spotkanie online z p. Klementyną (People & Culture Manager) i kierownikiem działu. Niestety po - wydaje mi się - miłym spotkaniu, firma Enelion pokazała się od "januszowej" strony nie informując mnie o jakimkolwiek wyniku. Nawet po zapytaniu z mojej strony. Ktoś już wcześniej pisał o tym, że Enelion lekceważy kandydatów i nie kontaktuje się. Skoro tak traktują kandydatów, to zastanawiam się, jak traktują pracowników i klientów.

Dużo pytań na temat doświadczenia itd. Standardowo jak na każdym spotkaniu.

Jeśli ze dwa lata temu pisano tutaj o tym, że serwisant na spokojnie zarabia 5 000 zł na rękę, to ile może być w tym roku? jest właśnie dostępna oferta dla specjalisty ds. serwisu z tym ,ze nie piszą o zarobkach wprost. uznajecie pracę za adekwatną?

Pracownik Enelion

Dzień dobry : ) Mamy podane widełki płacowe w ogłoszeniu na stronie ptacuj.pl Zostawiam link do oferty: https://www.pracuj.pl/praca/specjalista-specjalistka-ds-serwisu-gdansk-mialki-szlak-52,oferta,1003164527 Miłego dnia!

Jak wygląda ścieżka kariery w Enelion Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Cx

Otrzymanie awansu, wraz z premią raczej nie jest tutaj trudnym osiągnięciem, a w przypadku jeśli lubisz kablować kadrze managerskiej i nie interesują Ciebie pozytywne relacje między pracownikami, awansowanie masz gwarantowane.

Zklamaný
@Piotr

widać, że opinia jest od insidera. I niestety w pełni prawdziwa. Cóż z tego, że ekipa jest bardzo fajna, że w innych firmach bywa nawet gorzej. Tak na prawdę (poza płacą) liczą się dwie rzeczy: czy firma (i pracownik z nią) ma wszelkie szanse na pozytywny rozwój i czy pracownik jest traktowany podmiotowo. Niestety w obu kwestiach management nie jest kompetentny. Całe szczęście, że sam o sobie myśli inaczej :)

Enelion
@Piotr

Jak wiadomo, w komentarzach na Gowork pojawiają się w zasadzie tylko i wyłącznie komentarze negatywne. Nigdy nie pojawi się komentarz, jaki aktualnie widzę na naszym firmowym Slacku od dziewczyny idącej na macierzyński - "Bardzo dziękuję za przekazana mi wiedze oraz czas, który z Wami spędziłam. Było bombastycznie :grin: Będzie mi Was naprawdę brakowało :blue_heart: ciężko się od Was odchodzi, a to o czymś świadczy". Chciałbym się odnieść do tematów, które poruszyłeś w swojej opinii. Jeżeli chodzi o siedzibę, (a właściwie dwie siedziby) to właśnie dlatego zapraszamy kandydatów (partnerów, klientów również) żeby sami mogli ocenić gdzie przyjdzie im pracować. Prawdą jest, że jeszcze miejscami są to warunki startupowe, ale krok po kroku dążymy do ich profesjonalizacji. Wielu gości, również naszych zagranicznych partnerów, bardzo wysoko ocenia nasze siedziby i halę produkcyjną. Przede wszystkim jest to zasługa naszych pracowników i tu uważamy podobnie, że mieliśmy i mamy szczęście do ludzi o wielkich kompetencjach i doceniamy bardzo ich wkład oraz zaangażowanie w budowanie naszej firmy. Oczywiście część ludzi odeszła, z niektórymi się rozstaliśmy z inicjatywy pracodawcy, ale są też pracownicy, którzy pracują tu niemal od samego początku. Są też tacy, którzy wracają :). Oczywiście chcielibyśmy aby rotacja pracowników była jak najmniejsza, ale życie nie zawsze układa się zgodnie z naszymi intencjami. Słuszna jest obserwacja, że chcemy przekształcić firmę ze startupu w sprawnie prosperujące, dojrzałe przedsiębiorstwo, właśnie dlatego aby zwiększyć stabilność firmy, poukładać procesy, zadbać o potrzeby pracowników. Jesteśmy w okresie przejściowym, więc pojawiają się tematy, które rzeczywiście można zrobić lepiej, m.in dlatego od stycznia br. mamy osobną własną salę konferencyjną, ale tak, jedno z pomieszczeń wciąż pełni funkcję stołówki i salki do spotkań wewnętrznych. Niestety, nasz wynajmujący nie ma już więcej przestrzeni dla nas do najmu:(. Oczywiście w tej salce obowiązują godziny obiadowe, podczas których nie odbywają się spotkania firmowe. Jesteśmy firmą wspierającą zieloną rewolucję, starająca się ograniczać emisję CO2, czy użycie jednorazowego plastiku. Gdańskie Wodociągi od wielu lat promują picie wody z kranu, który ogranicza produkcję plastikowych (usunięte przez administratora) Dla pewności, że taka woda jest odpowiednia do picia przeprowadziliśmy kompleksowe badania jakości wody w naszych dwóch lokalizacjach przez SANEPID. Woda okazała się bardzo dobrej jakości wodą pitną. Mimo to, wychodząc naprzeciw potrzebom części pracowników, znowu zaczęliśmy dostarczać wodę butelkowaną na produkcję, czyli teraz pracownicy mają wybór. Około dwóch lat temu mieliśmy sytuację z opóźnieniem płatności ale teraz pracownicy etatowi otrzymują wynagrodzenie bez opóźnień, pracownicy kontraktowi, sporadycznie mogą mieć nieco przesunięty termin płatności. Staramy się aby sytuacja geopolityczna, ekonomiczna czy wcześniej epidemiczna miała jak najmniejszy negatywny impakt na naszą organizację ale, tak jak dla wielu firm, czasami jest to trudne. U nas nie ma mniej istotnych pracowników. Wysoka inflacja to trudna sytuacja dla pracownika jak i dla pracodawcy. Równanie płac względem zmian na rynku pracy jest procesem w którym już jesteśmy i staramy się go przeprowadzać mądrze. Dotyczy to w równej mierze pracowników i kadry managerskiej. Szkolenia zewnętrzne planujemy adekwatnie do potrzeb firmy, rozwoju pracownika oraz bieżącego budżetu. Dlatego tylko wybrane szkolenia są finansowane przez firmę. W zeszłym roku np. były to najwyższej jakości wielomiesięczne szkolenia skupione na rozwoju pracowników działu sprzedaży. Mamy nadzieję, że już od nowego roku będziemy mogli zagwarantować więcej szkoleń dla naszych pracowników. Jeżeli chodzi o dodatkowe benefity. W ostatnich 12 miesiącach pracownicy w ramach pakietu otrzymywali bezpłatnie ubezpieczenie na życie, którego nie przedłużyliśmy, szukamy nowych rozwiązań. Prawdą jest, że zbyt późno poinformowaliśmy o tym naszych pracowników, za co przeprosiliśmy. Obecnie oferujemy bezpłatne, bardzo korzystne grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Regularnie spotykamy się na integracji całej firmy -w tym roku, w czerwcu bawiliśmy się w knajpce na plaży gdzie nawet udało się nam rozegrać bardzo zacięty mecz siatkówki plażowej :). Mam nadzieję, że mój komentarz pozwoli na pełniejszą ocenę naszej firmy. Proszę pamiętać, że wojna w Ukrainie, pandemia Covid, przerwane łańcuchy dostaw, dynamiczne zmiany w otoczeniu biznesowym, powodują, że firma będąca startupem, przechodzącym w tryb stabilnego przedsiębiorstwa, ma momenty kiedy nie wszystko działa jeszcze idealnie. Ale dlatego wdrażamy procesy i wartości, pracę na OKR, żeby pracowało się wygodniej i stabilniej. Zdaję sobie sprawę, że pracownicy powinni być w jak najmniejszym stopniu dotknięci niedogodnościami ale te choć w pewnym stopniu wynagradza bardzo ciekawa branża i naprawdę fajny zespół. Zapraszam do nas, do wyrobienia własnej opinii!

@Enelion

Na wstępie dzięki, że podjęliście temat, a nie zamietliście go pod dywan - to mimo wszystko w jakimś stopniu dobrze o Was świadczy, jak i potwierdza, że mój wpis był potrzebny. Mam nadzieje, że potraktujecie to jako kubeł zimnej wody i wyciągniecie odpowiednie wnioski, a Wasza odpowiedź i zainteresowanie się problemami nie będzie tylko próbą medialnego ratowania wizerunku. Zgadzam się z twierdzeniem, że jest tu większość negatywnych opinii ale to, że czegoś gdzieś jest więcej w żadnym stopniu nie umniejsza ani nie skreśla sensu i wartości przekazu. Specjalnie nie chciałem nawiązywać do tego tematu, bo wydawał mi się na tyle prywatny, że postanowiłem nie poruszać go w mojej pierwszej wypowiedzi. No, ale skoro już sami go poruszyliście to fajnie było by dać background całej sytuacji, a nie tylko wycinek rzucający dobre światło na imię firmy. W zacytowanej wypowiedzi dziewczyna dziękuje pracownikom za współpracę i żegna się się ze wszystkimi odchodząc na macierzyński - no ale zaraz zaraz…. w zasadzie z macierzyńskiego zazwyczaj się wraca, więc powinna napisać „do zobaczenia” - niestety nie mogła tego napisać w tym przypadku, ponieważ ze względu na jej ciążę, mimo iż jest bardzo dobrym pracownikiem i wspaniałym człowiekiem (świadczy o tym chociaż ten post napisany w takich,a nie innych okolicznościach), postanowiono nie przedłużyć jej umowy o pracę zostawiając ją bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Naprawdę, gratuluję i życzę powodzenia z takim traktowaniem pracowników. Tu właśnie czarno na białym widać jak doceniacie ludzi i ich wkład w budowanie firmy. Być może osoba pisząca ten post nawet o tym nie wiedziała zanim wycelowała firmie w kolano - wcale mnie to nie dziwi. Takich przekazów nie daje się w oficjalnej przestrzeni. Tam klepiemy się wszyscy po plecach i udajemy, że „it’s fine”, a takie sprawy załatwia się po cichu, żeby nie psuć dobrego obrazu firmy, bo w zasadzie to trochę wstyd. Następnym razem polecam spotkać się i omówić co możemy mówić, gdzie nagieliśmy rzeczywistość albo co nie do końca jest tak jak było przekazywane. Wyjaśniając Wasz jakże ckliwy i wyciskający łzy wstęp chciałbym przejść dalej: Dwie siedziby - to brzmi poważnie, mimo wszystko tak jak wspominaliście sami zapraszam do wyrobienia sobie własnej opinii :) Każdy myślący człowiek rozumie na czym polega transformacja i skalowanie startupu, i że każdy grosz liczy się wtedy dwa razy. Nikt nie oczekuje fontanny czekolady i barku z darmowym prosecco. Wystarczą czasami chęci, żeby nawet bez funduszy zadbać o środowisko pracy. Tu nie ma ani funduszy, chęci a nawet ludzi, którym by zależało żeby takie warunki innym zapewnić. Na ten moment, z tego co mi wiadomo, to w historii istnienia firmy (czyli jakieś 8 lat) - zdarzyło się, że jeden pracownik wrócił…na jakieś 150 ludzi, które przewinęło się przez tę firmę. Dodam, że to było wtedy, kiedy firma raczkowała, miała to coś i chciało się tu wracać. Teraz jeśli ktoś wróci to raczej tylko skuszony obietnicami dużej wypłaty przypisanej do ładnie brzmiącego stanowiska. Statystyka nie jest po Waszej stronie, ale jak widać nie zawahaliście się użyć tak absurdalnego argumentu, żeby pokazać jak to u Was jest super. Nowa salka powstała nie dlatego, że wysłuchaliście potrzeb pracowników tylko dlatego, że brakło kasy na cykliczne spotkania menedżerskie w wynajętej przestrzeni luksusowego OBC… Na każdym kroku można Was przyłapać na małym kłamstewku albo jakimś małym przykolorowaniu rzeczywistości…Otóż kuchnia/jadalnia/salka konferencyjna/chill room nadal służy nie tylko do WEWNĘTRZNYCH, ale do wszystkich spotkań chociażby z klientami czy dostawcami i niekiedy można zaobserwować, że pracownicy albo nie mają gdzie w spokoju przygotować/zjeść swojego posiłku albo są traktowani jako intruzi gdy muszą wejść robiąc sobie herbatę. Mało tego, zostało specjalnie przygotowane miejsce na …uwaga… korytarzu przy schodach… i tam też niekiedy trzeba ugościć osobę z zewnątrz. Jeśli myślicie, że godziny obiadowe rozwiążą te problemy to naprawdę zaczynam wątpić czy „leci z nami pilot”. Z wodą pitną było tak, że najpierw zakazaliście wody butelkowanej i zachęcaliście do picia wodę z kranu a dopiero później ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić jakiekolwiek badania, żeby sprawdzić czy nadaje się do picia. Woda jest tak fantastyczna, że osoby, które najgłośniej i najchętniej namawiały do jej picia przychodzą z własnymi butelkami z wodą. 1/2

@Enelion

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Enelion Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Business Development Manager?

Hej. Na stanowisko monter/elektronik wymagane jest doświadczenie, czy po zatrudnieniu organizowany jest wstępne szkolenie przygotowujące? Mam ukończone odpowiednie kursy ale jeszcze etatowo nie pracowałem. To mnie wyklucza z kandydatów, czy nie patrzą na to?

@Marek

Nie, nie wyklucza. Śmiało proszę aplikować na ofertę która pana interesuje. Mamy możliwość przygotowania pracownika i przeszkolenia przed samodzielnym objęciem stanowiska: )

@Marysia Rekruter

Witam, można się dowiedzieć jak takie przeszkolenie tu w firmie może wyglądać? Kto je prowadzi? I czy w firmie mają możliwość na podjęcie się zatrudnienia osoby, które ukończyły 16 rok?

@Ilona

Dzień dobry, tak : ) Zatrudniamy osoby powyżej 18 roku życia. Na początku samodzielnie nie staje pani na swoim stanowisku pracy, tylko jest pani pod skrzydłami Lidera. Wdrożenie trwa tyle co pani potrzebuje (zazwyczaj 2-3msc). Czynności które są wykonywane na danym stanowisku są pani przedstawiane. Przygotowany jest plan wdrożenia - należy poznać obowiązki, nie trzeba od razu po okresie próbnym być ekspertem. Dopiero, gdy czuje się pani dobrze w zadaniach i w opinii lidera, może pani samodzielnie stanąć na stanowisku pracy.

@Marysia Rekruter

Szkoda to i tak poczekam. A co konkretnie blokuje tę możliwość, żeby móc przed 18stką się zatrudnić? Ile wynosi średni wiek w firmie tak właściwie?

Marysia
@Ilona

Nie zatrudniamy pracowników młodocianych w firmie. A na pytanie jaki mamy średni wiek, dokładnie nie znam odpowiedzi, ale mamy szerokie widełki wiekowe : )

Poszukuję zatrudnienia na elektronik. Enelion Sp. z o.o. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

Marysia Rekruter

Dzień dobry, Podsyłam link do aplikacji na stanowisko Monter/ Elektronik. https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8f6785e908da47d69d97d004b6213ed3

Enelion Sp. z o.o. jest w trakcie poszukiwania osoby na stanowisko Magazynier w Gdańsk. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Marysia Rekruter

Dzień dobry, Przesyłam link do aplikacji na stanowisko Magazyniera :) https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=027463a7eac440e1abab715afbfbab00

Enelion Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na na stanowisko Serwisant. Średnie wynagrodzenie na rynku na tym stanowisku to 4300 . Czy Waszym zdaniem to uczciwa stawka?

Nie

To stanowisko specjalisty, więc minimum 5000 netto

Antoni

Odradzam stanowczo, firma nie daję feedbacku mimo zapewnień o dwutygodniowym terminie (mija drugi miesiąc).

@Antoni

Potwierdzam, również nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Mija trzeci miesiąc od rozmowy. Dziwi to chociażby dlatego, że firma zapewniała, że na pewno będzie feedback. Szkoda tracić czas skoro nawet nie szanują kandydatów.

Ilona

Ciekawa bym była odniesienia się kogoś z firmy co do tego. Jest tak dużo kandydatów, że ta informacja zwrotna mogłaby być na tyle problematyczna?

Tommy

Odradzam stanowczo, januszowa firma ...

Justyna
@Tommy

co to znaczy wg Ciebie , że firma jest "januszowa" ?

GG
@Tommy

Tak, to prawda, pracowałam tam i ta „firma” to kpina i ściema !

@GG

Napiszesz coś więcej? Dlaczego kpina i ściema? Co tam się takiego dzieje?

Tommy
@Justyna

To znaczy, ze szkoda czasu na takie garażowe firmy!!!

Mike
@Tommy

Pracowałem przez jakiś czas w Enelionie i mam pewien obraz firmy. Raz się ze spółką rozstałem i po roku pracy w innej firmie wróciłem na kolejne dwa lata. Generalnie jest to spółka, która rozpoczęła jako startup od zera i można powiedzieć, że co roku się zmienia do tego stopnia, że jak zatrudniłem się drugi raz to była już w innej lokalizacji ze znacznie większą ilością osób, bardziej poukładana procesowo. Jak byłem zapieprz był niezły, ilość tematów do ogarnięcia spora, ale coś za coś. Ekipa sama projektuje i produkuje ładowarki, zwiększa przychody o 100% rok do roku to wiadomo, że musi trzeszczeć przy tej prędkości.

@Tommy

Możesz jakoś szerzej to wyjaśnić? Dalej trudno zrozumieć i nie wiadomo co w firmie mogłoby być tak właściwie złego

MK

Pomimo zapewnień, że niezależnie od wyniku rekrutacji zostanę o nim poinformowany, nikt się do mnie nie odezwał do dziś. Atmosfera na rozmowie rekrutacyjnej była przyjemna, dobrze wyjaśnili czego oczekują, zadawali pytania adekwatne do specyfiki stanowiska oraz odpowiadali chętnie na moje pytania. Po reakcji na zaproponowaną przeze mnie stawkę wnioskuję, że widełki płac podane w ogłoszeniu były tylko po to, żeby zachęcić potencjalnych kandydatów do składania CV. Dla mnie firma jest spalona. Pomimo dobrego pierwszego wrażenia, dwa razy bym się zastanowił czy aby na pewno chciałbym tam pracować.

People & Culture Team
@MK

Dzień Dobry @MK, Twoje inicjały, treść oraz moment wpisu sugerują, że byliśmy w kontakcie w czasie kiedy prowadziliśmy rekrutację na stanowisko Quality Manager. Spotykaliśmy się wtedy z dwoma kandydatami. Z obydwoma z nich osobiście rozmawiałam i otrzymali ode mnie potrzebne informacje w najkrótszym możliwym czasie. Rekrutacja wciąż trwa. Dodam, że w przypadku tej rekrutacji nie ma podanych w ogłoszeniu widełek płacowych. Pozdrawiam People & Culture Team

@People & Culture Team

Zgadzam się z opinią, bo jest prawdziwa

Tyson
@People & Culture Team

"otrzymali ode mnie potrzebne informacje w najkrótszym możliwym czasie." - To ciekawe, feedbacku na stanowisku KAM'a również nie udzielacie mimo zapewnień o dwutygodniowym terminie. Podejrzewam, że komentujący MK ma rację odnośnie widełek pracy... Zamiast bawić się w detektywa i szukać kto umieszcza wpis, udzielcie proszę odpowiedzi oczekującym kandydatom ;).

Jan
@Tyson

@Tyson

Tyson, decyzje w rekrutacji na Key Account Managera zostały podjęte 26.10. Od 31.10 kandydaci/-tki otrzymują informacje zwrotne z każdego etapu procesu - cierpliwości.

Tyson
@People&Culture Lead Enelion

I tak się spóźniliście, warto byłoby poinformować o przedłużonym procesie rekrutacji potencjalnych kandydatów, a nie wymagać cierpliwości mając wcześniej wspólnie ustalony termin ;)

KJ

Cześć, mam pytanie jak wygląda w Enelion dział Badawczo-Rozwojowy? Czy podzespoły elektroniczne są projektowane przez pracowników na miejscu? Jak wygląda praca nad oprogramowaniem Firmware? Dzięki z góry za infomacje!

@KJ

dział RnD Enelion sam projektuje moduły elektroniczne. Podzespoły zakupujemy od autoryzowanych dystrybutorów. Oprogramowanie wbudowane jest też pisane przez nasz zespół.

Dove

Widzę, że firma prowadzi sporo rekrutacji obecnie, ja chce aplikować do działu sprzedaży. Czy macie jakieś doświadczenia w tym procesie rekrutacji? Czy obok podstawy są dobre premie?

Employee
@Dove

Cześć Dove, proces rekrutacji OK - standardowe pytania dot. doświadczenia, tego co Cię motywuje do pracy itp. W trakcie rozmowy weryfikowany jest j. ang - jest to o tyle ważne, że firma rozwija się na rynkach zagranicznych. Do Twojego pytania nt. premii trochę ciężko się odnieść - premie są, tylko trzeba wyrobić targety.

Danuta
@Employee

W jaki sposób jest weryfikowany angielski? Część rozmowy jest po angielsku czy jak? Jak to wygląda?

@Danuta

W procesie rekrutacji dla ról np. Key Account Manager, Business Development Manager, Quality Manager, język angielski weryfikowany jest w I etapie procesu rekrutacji w rozmowie online. Oznacza to praktycznie, że kandydat/-tka zaproszony jest na konkretnym etapie rozmowy do przejścia na język angielski w rozmowie. Takim etapem jest na przykład: autoprezentacja, odpowiedz na pytanie o motywację do zmiany oraz co bardzo istotne zagadnienia związane z konkretnymi doświadczeniami i umiejętnościami kandydata/-tki. Dzięki temu sprawdzamy język w 2 kategoriach: 1. życie codzienne 2. język branżowy i techniczny Dbamy o to, aby rozmowa miała swój naturalny rytm. Wszystkie osoby zaangażowane w spotkanie swobodnie komunikują się w języku angielskim. W ten sposób sprawdzamy kompetencję posługiwania się jeżykiem w praktyce. Pozdrawiam, P&C Team

Justysia

Merytoryczna opinia? O tym się nie da wystawić merytorycznej opinii.

@Justysia

Może jednak? Chętnie wysłucham. Pozdrawiam, K. Malinowska

Gaba

Czy firma zapewnia bony na święta albo edenred ?

@Gaba

nie

@pracownik

A jakieś inne benefity lub dodatki? Ludzie nie rozdają sobie tutaj paczek na święta? :(

nie

Leszek
@pracownik

Ale to co - nie są potrzebne, bo firma nadrabia to dobrymi wypłatami? Ile mogę tam zarobić, jako Key Account Manager, bo w ogłoszeniu tego nie podali?

@Ilona

od V 2022 - grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników (i w korzystnej ofercie ich partnerów) na 2023 - prywatne ubezpieczenie medyczne

@Leszek

W obecnej rekrutacji do działu sprzedaży: na Key Account Managera widełki to 7 500,00- 9 000,00 brutto na UoP. Dodam, że zespół pracuje na bardzo atrakcyjnym, świeżo zaprojektowanym i dostępnym systemie premiowym. Zapraszam do aplikacji: (usunięte przez administratora) rocketjobs.plrocketjobs.pl Enelion Sp. z o.o. - Key Account Manager atrakcyjne wynagrodzenie proponujemy również w rekrutacji na rolę Customer Service Sales Specialist (usunięte przez administratora)

baron

Brałem udział w rekrutacji na programistę. Mega dziwna rozmowa, tak na prawdę spodziewałem się więcej pytań technicznych czy jakiejś większej weryfikacji, a tak na prawdę była rozmowa o wszystkim i o niczym. Z rozmowy wynikało że poprzednik odszedł ze względu na brak rozwoju....Koniec końców firma nawet nie odpowiedziała w żaden sposób jaką decyzję podjęła. Mega brak profesjonalizmu.

@baron

No to ja jestem ciekawa jak udało Ci się z tej rozmowy wyłapać wzmiankę o tym braku rozwoju. Jak to powiedzieli?

Baron
@Ilona

No normalnie, zapytałem dlaczego i z jakich powodów odszedł mój poprzednik.

@Baron

Aaa no dobra czyli na tyle szczerzy są? Bo myślałam, że to między wierszami jakoś

baron
@Ilona

Raczej nie spodziewali się takiej serii pytań z mojej strony. Co by nie mówić może praca byłaby tam fajna, aczkolwiek miałem taką lampkę ostrzegawczą i raczej bym nie zaryzykował. Ale problem sam się rozwiązał bo firma nawet nie napisała/nie zadzwoniła z jakąkolwiek informacją. Chociaż słowo dziękuję za udziała w rekrutacji, powodzenia ale szukamy dalej.

@baron

Cześć Baron, chętnie poznam więcej szczegółów. Patrząc na kalendarz, w okresie w którym piszesz szukaliśmy Mobile Dev oraz Embedded SW Engin. (nadal szukamy) - obydwie rekrutacje są dla nas bardzo ważne i co do zasady nie pozostawiamy kandydatów bez informacji zwrotnej. Będę wdzięczna za kontakt z Twojej strony. W zaproszeniu znajdziesz dane osób z People&Culture i członków zespołu z którymi rozmawiałeś. Feedback motywujący decyzje, otrzymasz jak tylko poznam, która to rekrutacja. Pozdrawiam, Katarzyna Malinowska People&Culture Lead Enelion

Zostaw merytoryczną opinię o Enelion Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Enelion Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Enelion Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Enelion Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Enelion Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Enelion Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Enelion Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Pana Tadeusza 50
    80-123 Gdańsk