Opinie o ATENA & HJW Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ATENA & HJW Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ATENA & HJW Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Administrowanie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATENA & HJW Sp. z o.o. w Wrocław

Wojtek Doroszkiewicz

Dzień dobry, Pozwolę sobie napisać swoją opinię. Wcześniej pracowałem w różnych firmach i mam różne doświadczenia zawodowe. Pracuję w Spółce już ponad 10 lat. Przez cały ten czas zajmowałem różne stanowiska. Zawsze w oparciu o umowę o pracę. Otrzymywałem i otrzymuję wynagrodzenie zgodnie z umową, zawsze przed terminem. Dodatkowo olbrzymią wartością tej firmy są Współpracownicy, którzy służą poradą, pomocą i z którymi praca przez cały ten czas to przyjemność.

Kwiatuszek
@Wojtek Doroszkiewicz

Ta firma to porażka, ich zarządzanie nieruchomościami taka sama porażka. Pracowałam w tej firmę i żaden pracownik, nie służył mi pomocą. Dodatkowo nie robili żadnych szkoleń dla nowo zatrudnionych pracowników, którzy nie mieli doświadczenia w administrowaniu i zarządzaniu nieruchomościami. Brak słów. Nie polecam!

Jeśli już była mowa o podawaniu adresu konkretnej nieruchomości, to wiecie może pod jaki szukają teraz Zarządcy? Pokazała mi się oferta dodawana w połowie lutego i z treści o ile nic mi się nie pominęło, to nie można się tego wprost dowiedzieć. w tym przypadku z zarobkami widzę ze jest podobnie, chociaż tutaj w komentarzach już kwoty podawano

Kindrus Nowy wpis

Witam, Atena to jedna wielka pomyłka jeśli chodzi o zarządzanie. Brak informacji z ich strony na jakiekolwiek maile. Zmieniają zarządcę budynku bez kontaktu ze wspólnotą i wystawiają pracę swoim firmom bez jakichkolwiek Uchwał. Pieniądze wspólnoty wydawane są też bez ich wiedzy za prace które nie były podjęte uchwałami. WIELKA PORAŻKA TO ATENA.

Michał Lech wspólnik ATENA&HJW Nowy wpis
@Kindrus

Dzień dobry. Uprzejmie proszę o wskazanie adresu nieruchomości, którego dotyczy wpis. Mój adres e-mail to michal.lech@atena-hjw.pl Z poważaniem Michał Lech - prokurent ATENA & HJW e-mail: michal.lech@atena-hjw.pl

Aneta Nowy wpis

Zmiana zarządcy bez wiedzy mieszkańców? Czy to sugestia co do rotacji? wcześniej ktoś w jej zakresie się odnosił do działu księgowości, nie udzielono wtedy odpowiedzi. Widzę też ze widnieje oferta dla wspominanego zarządcy. Wynagrodzenie to faktycznie 6,000 zł i nic więcej?

Witam, czy te oferty z grudnia są jeszcze aktualne? ja ich nie widzę, a jeszcze dziś o nich wspomniano w komentarzu. Mam na myśli prace w księgowości, czy jest ona jeszcze możliwa? posiadam doświadczenie i potrzebuje pracy, w tym przypadku odległość bardzo mi odpowiada. Proszę mi opowiedzieć o tym biurze

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w ATENA & HJW Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Zarządca nieruchomości?
logo firmy Agent nieruchomości
RE/MAX Polska
Wojtek Doroszkiewicz

Bp
@Wojtek Doroszkiewicz

Wartością firmy jest gwarancja umowy o prace, pieniądze na czas i uprzejmi ludzie. Naprawdę chwała Atenie za te wartości, które powinny być oczywistością w każdej firmie. To jedynie świadczy o tym, że tak naprawdę nic dobrego o Atenie ze strony pracownika napisać nie można. Szkoda mi wszystkich wspólnot mieszkaniowych, które są pod zarządzaniem Ateny, ale to nie wina pracowników, że maja wieloletnie zaległości i niechęć do tej pracy. Jeżeli kadra w wieku emerytalnym odejdzie to z pewnością się ona nie odmłodzi, bo nikt młody nie będzie marnował czasu, energii i kompetencji na to miejsce.

@Wojtek Doroszkiewicz

Wojtek daj spokoj. Sam wyglądasz jak cień człowieka. Wystraszony,zmęczony. Dałeś z siebie zrobić „przynieś, podaj, pozamiataj”. Jeszcze ci każą głupoty na goworku pisac.

Jarosław

Już tak nie oceniaj. Każdy ma prawo napisać jak się mu pracuje i widocznie ma takie zdanie. Jak ty uważasz że jest inaczej to daj info żebym wiedział czego się spodziewać jakbym się chciał zatrudnić.

@Jarosław

Masz wszystko napisane w wielu komentarzach. Nie ma co dodawać.

Antek
@Jarosław

Słaba atmosfera, nie polecam.

Zofia
@Antek

I nie polecasz tylko ze względu na atmosfere? :) Czy jeszcze jest jakiś powód?

jakub
@Wojtek Doroszkiewicz

trudno aby obecny pracownik napisał coś niepochlebnego o swoim pracodawcy

Kwiatuszek
@Wojtek Doroszkiewicz

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do ATENA & HJW Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 11 grudnia.

Stefan R

Jestem starszym Panem który podczas spotkania które odbywa się co roku w Arenie poczułem się bardzo zażenowany zachowaniem Pana który prowadził zebrania względem kobiety która mu towarzyszyła. Było mi jej poprostu szkoda, Widać było, że Pani również była bardzo zawstydzona zachowaniem tego Pana ale zachowywała się naprawdę elegancko. Tylko mi jako facetowi i uczestnikowi tego zebrania było za niego wstyd. Po 2l lub 3 dniach dzwoniła do mnie ta Pani z informacjami o które ja prosiłem i okazała się ogromnie milą, sympatyczna i mądrą osoba. Nawet jak zaproponowałem, że sobie te techniczne rzeczy zapisze to powiedziała że nie trzeba no ona mi to wszystko o czym mówi napisze i wyśle na mojego maila to będę mógł dokładnie wszystkim sąsiadom o co chodzi przekazać. Ja osobiście ja przeprosiłem, że nie zareagowałem na zachowanie Pana kierownika na tym spotkaniu . Rozmawiałem z sąsiadami o tym w drodze powrotnej i każdy nie wiedział co ma zrobić podczas tego spotkania żeby człowiek się nieco uspokoił. Myślę, że zachowanie Kierownika nie było taktowne względem nas a tym bardziej koleżanki i nie świadczyło dobrze o firmie jako dającej pracę oraz jako firmie która ma nas reprezentować.

@Stefan R

Dzień dobry. Szanowny Panie, zaniepokoiła mnie Pana informacja o przebiegu zebrania Wspólnoty Mieszkaniowej. Oczywiście tego rodzaju sytuacji nie możemy tolerować w naszej firmie, dlatego uprzejmie proszę i przekazanie bardziej szczegółowych informacji np. nazwiska osoby, której zachowanie było tak niekulturalne lub choćby adresu nieruchomości, której dotyczyło zebranie i daty tego zebrania. Proszę o przekazanie informacji na mój adres e-mail: michal.lech@atena-hjw.pl Z poważaniem Michał Lech - ATENA & HJW

Kindrus
@Michał Lech wspólnik ATENA&HJW

Traktują wszystkich jednakowo, na zebraniach jest inaczej a później jeszcze gorzej. Nic nie można się doprosić żadnych informacji i żadnych dokumentów na maile nie odpowiadają. Nie wiem co tam robią a pieniążki biorą.

Postoff@interia.pl

Witam poproszę o odpowiedź na następujące pytania czy któraś wspólnota złożyła doniesienie do prokuratury na Atena hjw

Kindrus
@Postoff@interia.pl

Z tego co wiem to jeszcze nie , ale chyba dużo nie brakuje aby iść. ponieważ pieniądze gdzieś się ulatniają bez wiedzy właścicieli, a sprawy nie można żadnej załatwić z nikim.

Cześć, czy jest tu ktoś z zatrudnionych? O jakie doniesienia teraz ostatnio mogło komuś chodzić? Będę miał z tym cos wspólnego jeśli teraz przyjdę pracować jako technik ds. ogólnobudowlanych? Oferta od jakiegoś czasu widnieje w Internecie, chce spróbować. czy wynagrodzenie jest po prostu rynkowe, skoro nie zostało podane wprost?

Witajcie, widnieje teraz aktualna oferta dla księgowej wspólnot. Widziałam tutaj już opinie dotyczące atmosfery i niektóre nie wskazywały by była ona jakoś specjalnie pozytywna. Mimo wszystko chce się dowiedzieć jak aktualnie wygląda to na Ołbińskiej, gdyż opinie są sprzed miesięcy, ile osób na tym dziale w praktyce teraz potrzeba? Czemu poszukiwany jest ktoś nowy? To rozwój czy jednak rotacja?

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do ATENA & HJW Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Pracownik Ochrony?

Zofia

Czy ktoś z pracowników mógłby co nieco opowiedzieć o pracy na stanowisku Zarządca nieruchomości? Jakie obowiązki wchodzą tutaj w grę? Wynagrodzenie jest do nich adekwatne? Kiedyś szukali takiej osoby, teraz nie widzę aktualnej rekrutacji niestety.. ale może warto mieć oko na pracę w firmie?

Elżbieta

Ponieważ Państwo nie odpisujecie na kontakt mailowy i juz po raz kolejny nie moge zastać nikogo kto jest odpowiedzialny za kamienicę na Poniatowskiego 17- Przesyłam ta drogą pismo w imieniu mieszkańców Poniatowskiego 15, 17, 19, 21 Zwracamy się z prośba o wyekzekwowanie od wspołnoty mieszkaniowej przy ulicy Oleśnickiej ,która pobiera od nas pieniądze za wjazd na podwórko Poniatowskiego/Oleśnicka 1. Remontu wjazdu ( to było obiecane przy montowaniu bramy) 2. trzymania się regulaminu - 1 pilot - 1 samochód 3. Do tej pory co miesiąc Wspólnota Atena pobiera od nas pieniądze - ja płacę ale wiem, że wiele osób już nie płaci a samochody trzymają 4. Wywiezienie ( na własny chyba koszt?) samochodów- wraków , które sprowadza lokator z Poniatowskiego 17/3, lawetą która również stoi na podwórku i zajmuje miejsca dla 2 samochodów. Dodatkowo wnosimy o - systematyczne sprzątanie w/w podwórka ( sprzątane jest 2 razy w miesiącu jak sie uda) - zabezpieczenie śmietnika - odszczurzenie - szczury przebiegły po moich nogach gdy wynosiłam (usunięte przez administratora) - jest ich ogromna ilość - ukaranie? może chociaż jakieś pismo? upomnienie? lokatorów Poniatowskiego 17/3 - wyrzucanie petów papierosowych przez okno ( ogródek - jedyna zieleń na tym podwórku) oraz przez okno od strony ulicy, zakłócanie ciszy w ciągu dnia - bieganie po schodach, krzyki, - pilnowanie czystości na przystanku pod naszymi oknami. Dlaczego na stronie firmy nie ma kontaktu do prezesa ? W imieniu mieszkańców kamienicy Poniatowskiego 15,17 i 19, 21 Z ta sama prośbą zwrócilismy się do BOK , czyje to są kompetencje? My płacimy za wjazd do Ateny, za porządek i czystość do Ateny itd więc niech ta firma w naszym imieniu działa i ekzekwuje od Gminy Prosimy również w imieniu mieszkań własnościowych o pomoc w sprawie przesunięcia przystanku na poprzednie miejsce - wiem, że nie jesteście Państwo stroną ale to na naszych oknach stoją i siedzą oczekujący na tramwaj, zostawiają puszki po piwie , zanieczyszczaja i niszczą bramy, ostatnio ktoś nasikał na okno (usunięte przez administratora) Elżbieta Grzelak 661428543

Ewelina

Cześć, poszukują Księgowych, z tego co widziałam, a jak z zarobkami u nich na tym stanowisku? Pytam, zanim wyślę papiery, żeby się nie rozczarować w trakcie rekrutacji. Tak jest wygodniej. Mam nadzieję, że ktoś dobrze zorientowany coś napisze.

Jagoda

Zdecydowanie nie polecam tej firmy. Z zarządca nie ma żadnego kontaktu, telefonów nie odbiera ani nie oddzwania . Od kilku lat prosimy o wymianę pionów bo rury są tak stare i skorodowane że się zapychają krany i wodomierze. Oczywiście jak zgłaszany jest problem to odpowiedź jest taka abyśmy czyścili zapchane rury we własnym zakresie. Tym bardziej jest specjalny fundusz na usuwanie awarii i bieżących usterek. O nic się nie można doprosić, wszyscy robią łaskę a w końcu to Atena jest dla nas a nie odwrotnie!

Michał Lech - ATENA & HJW
@Jagoda

Dzień dobry. Proszę o wskazanie adresu budynku, o którym Pani pisze i informację, czy jest Pani członkiem Wspólnoty Mieszkaniowej (właścicielką lokalu). Z poważaniem, Michał Lech - ATENA & HJW

Daga
@Jagoda

A fundusz macie, u mnie w kamienicy potrzeb jest mnóstwo a nie umiem przekonać sąsiadów do inwestowania, do remontu. Bieżące pieniądze to za mało na rury. Może to w mieszkańcach jednak problem.

juvenia
@Daga

przerobiliśmy temat zbyt niskiego funduszu remontowego. Było 2 zł/m2 i od razu podskoczył na 7zł/m2 , są pieniądze na remonty. To tylko za sparwą decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, jesteśmy pod presją konieczności i określonego czasu na wykonanie pewnych prac remontowych. To jest sytuacja ekstremalna - nie wykonanie prac w określonym czasie grozi wielotysięcznymi karami ze strony PINBu. Więc zupełnie jest inna świadomość Wspólnoty. Ale przy okazji inny aspekt tematu - to , że muszą być nakazy PINBu wynika z nieodpowiedniej , planowej dbałości o stan techniczny budynku przez Zarządcę. Prace inwestycyjne na przestrzeni 20 lat są robione na zasadzie powstania awarii na budynku w danym momencie. Moja uwaga: to nie Pani rola przekonywać sąsiadów, każdy chce iść po najniższych kosztach. Bardziej widzę w tym temacie działanie Działu technicznego zarządcy, aby m.in. laikom uświadomił, jakie mogą być konsekwencje nie wykonania takiego czy innego remontu. Niektóre remonty na tyle są duże, ze po oszacowaniu wstępnych kosztów, można uchwałą podnieść składkę funduszu na określony czas aby skumulować środki na FR.

Michał Lech - ATENA & HJW
@juvenia

Szanowni Państwo, w pełni się zgadzam. Jeżeli chodzi o duże przedsięwzięcia, to jest kilka możliwości finansowania remontów i inwestycji w budynkach: składki na fundusz remontowy, kredyty, dofinansowania z programów unijnych, środowiskowych, konserwatorskich itp. Jako pracownik firmy zarządzającej nieruchomościami z 25-letnim stażem, muszę jednak podkreślić, że kluczową kwestią jest zawsze świadomość członków poszczególnych Wspólnot Mieszkaniowych. Jest niestety coś niezrozumiałego w tym, że właściciel lokalu, który jest najcenniejszym składnikiem majątku tej osoby, potrafi np. nie ubezpieczyć własnego mieszkania lub więcej uwagi przykładać do jakości posiadanego telewizora niż do stanu budynku, w którym mieszka. Tytułem przykładu: w poprzednich latach ATENA & HJW wykonała rewitalizacje 53 budynków Wspólnot Mieszkaniowych na Śródmieściu w ramach czterech konkursów w Regionalnych Programach Operacyjnych dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz 2014-2020. Wspólnoty Mieszkaniowe mogły uzyskać w ramach takich rewitalizacji bezzwrotne dofinansowania w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych. Czy wyobrażacie sobie Państwo, że ok. 30-40 Wspólnot Mieszkaniowych zrezygnowało z niepowtarzalnej możliwości uzyskania takich dofinansowań, na kwoty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych mimo, że znajdowały się na liście zaakceptowanej przez Radę Miasta ? Wśród powodów takich decyzji czasem znajdowała się faktycznie trudna sytuacja poszczególnych członków Wspólnot Mieszkaniowych, choć w większości przypadków takie Wspólnoty Mieszkaniowe posiłkowały się krótkimi kredytami, zabezpieczonymi wyłącznie wpłatami na fundusz remontowy (bez jakichkolwiek hipotek) i przeprowadzały rewitalizacje, a dofinansowania unijne szły w całości na szybką spłatę kredytu. Co więcej, kilka Wspólnot Mieszkaniowych wykazało tak dużą świadomość ekonomiczną, że właściciele lokali pokrywali nawet wpłaty za sąsiada-dłużnika mając świadomość, że same dofinansowania będą wielokrotnie większe niż środki, które zakładali za sąsiada-dłużnika. Na drugim biegunie znalazły się niestety Wspólnoty Mieszkaniowe pod wpływem "optymistów", którzy potrafili namówić swoich sąsiadów do samobójstw finansowych, bo jak inaczej nazwać decyzję o rzekomo "świadomym" nieskorzystaniu z dofinansowania unijnego. Argumenty jakie padały przy okazji rezygnacji z ubiegania się o dofinansowania były co najmniej groteskowe, ale legły u podstaw tych rezygnacji, bo: "to się nie uda" lub "w tym musi być jakiś haczyk" lub "zarządca chce się obłowić", albo mój ulubiony "bez dofinansowania z Unii zrobimy to taniej". Proszę mi wierzyć, mimo wysiłków zarządcy nieruchomości, świadomości potrzeb remontowych, co więcej, posiadania nawet projektów na konkretne roboty budowlane, wystarczył jeden lub dwóch członków Wspólnoty Mieszkaniowej, którzy byli w stanie swoją demagogią doprowadzić sąsiadów do najbardziej absurdalnych decyzji. Część takich sytuacji zakończyła się lub zakończy się w przyszłości wspomnianymi nakazami PINB i koszty remontów bez dofinansowań będą już wielokrotnie droższe. Podsumowując: czy zarządca nieruchomości jest w stanie przekonać, wpłynąć na decyzje techniczne i finansowe Wspólnoty Mieszkaniowej ? To zawsze zależy od świadomości właścicieli lokali i wzajemnych relacji wśród członków Wspólnoty Mieszkaniowej. Tytułem przykładu mogę powiedzieć, że u szczytu Placu Św. Macieja znajdują się dwie bliźniacze kamienice (jedna po rewitalizacji, a druga nie), które w naszej firmie były obsługiwane przez dokładnie tych samych pracowników (zarządcę, inspektora nadzoru, księgową, dyrektorów, Zarząd Spółki). Jedna z tych Wspólnot Mieszkaniowych wyraziła zgodę na ubieganie się o środki unijne, które zgodnie z przewidywaniami zarządcy nieruchomości uzyskała na rewitalizację klatki schodowej, dachu, elewacji, a nawet odbudowę fragmentu zabytkowej wieżyczki. Druga Wspólnota Mieszkaniowa - mimo wielokrotnych zabiegów zarządcy nieruchomości, rozmów i zebrań - nie wzięła udziału w rewitalizacji, a ostatecznie właściciele zmuszeni do remontu dachu ponieśli koszty podobne do tych, jakie ich sąsiedzi ponieśli za rewitalizację całej kamienicy, po odliczeniu otrzymanego dofinansowania. Raz jeszcze podkreślam, że obydwie Wspólnoty Mieszkaniowe były obsługiwane przez dokładnie tych samych pracowników. Wspólnota Mieszkaniowa, która nie skorzystała z rewitalizacji odeszła po kilku latach poszukując lepszego zarządcy, ale jak Państwo możecie się przekonać, pomimo upływu ponad 10 lat wygląd tego budynku nadal się nie zmienił mimo, że w okolicach Placu Św. Macieja i sąsiadujących z nim ulic ponad 50 Wspólnot Mieszkaniowych zrewitalizowało swoje obiekty ponosząc jedynie część koniecznych kosztów, a kolejnych kilkadziesiąt Wspólnot Mieszkaniowych przeprowadziło kompleksowe remonty posiłkując się jedynie kredytami. Z poważaniem, Michał Lech - ATENA & HJW

Nikita
@Jagoda

Muszę przyznać pani racje beznadziejny zarządca a i niektorzy pracownicy jak np. administrator p.Agnieszka oraz inspektor sanitarna p.Weronika to istny wrzód tego zarządcy ekipa (usunięte przez administratora) i kłamców. Nie mający żadnego pojęcia na czym ta praca polega . Zarządca jest dla wspoólnoty aby onia dbac i wykonywać swoje obowiazki pozytywnie a nie tylko siedziec za biurkiem i grac głupka.

@Nikita

Pani Nikito, w całej naszej firmie nie ma ani jednej osoby o imieniu Agnieszka. Jeżeli faktycznie potrzebuje Pani pomocy w zakresie obejmującym zarządzanie nieruchomością, w której Pani mieszka, to zapraszam do kontaktu merytorycznego. Moj adres e-mail: michal.lech@atena-hjw.pl

ESDK

Podzielam w pełni wszystkie negatywne opinie. Rodzi się wyłącznie jedno słowo: DNO. Pozostaje jedynie zmiana firmy zarządzającej/administrującej Wspólnotą. Zastanawiam się, jakie to to koneksje zadziałały w przyznaniu tej firmie "EKO_LIDERA" w programie Kawka za 2022 r oraz tytułu "ZARZĄDCA roku 2021" miesięcznika Administrator24.pl. Wszak to skandal!

@ESDK

Jeżeli ma Pani/Pan wątpliwości w sprawie przyznanych nam nagród to uprzejmie zachęcam do skontaktowania się z niezależnymi od nas instytucjami, które przyznały nam te nagrody. Ze swej strony mogę podkreślić, że wpływ na przyznanie nam tytułu EKO LIDER miało wykonanie przez ATENA & HJW inwestycji w zakresie wyposażenia 57 budynków wielolokalowych w węzły cieplne i instalacje centralnego ogrzewania (2016-2022 r.) wraz z pozyskaniem dofinansowań dostępnych w tym zakresie dla Wspólnot Mieszkaniowych. Dzięki tym inwestycjom z eksploatacji wyłączono we Wrocławiu kilkaset pieców węglowych, co ma niebagatelne znaczenie ekologiczne dla jakości powietrza w naszym mieście. Budynki wielolokalowe objęte tymi inwestycjami znajdują się na terenie Nadodrza, Ołbina i Krzyków. Tytuł Zarządcy Roku otrzymaliśmy w wyniku porównania zaangażowania ATENA & HJW z innymi zarządcami pod względem ilości przeprowadzonych inwestycji, rewitalizacji i remontów. Był to konkurs otwarty i brali w nim udział zarządcy z terenu całej Polski. Ze swej strony mogę podkreślić, że oprócz różnego rodzaju inwestycji w zakresie zmiany systemów ogrzewania budynków wielolokalowych, termomodernizacji i remontów budynków wielolokalowych, wykonaliśmy również rewitalizacje 53 budynków WM, dla których w otwartych konkursach zdobyliśmy dla tych WM ponad 14 milionów zł bezzwrotnego dofinansowania z Unii Europejskie (!), przy łącznej wartości projektów w wysokości 20.260.916,46 zł. Zrewitalizowane budynki znajdują się przy ulicach Jedności Narodowej, Bolesława Chrobrego, Henryka Probusa, Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Łokietka, św. Macieja, św. Wincentego, Paulińskiej, Powstańców Wlkp., J. Poniatowskiego, Rostafińskiego, Słowiańskiej i Trzebnickiej. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc to uprzejmie zapraszam do kontaktu ze mną w sprawach merytorycznych. Mój adres e-mail: michal.lech@atena-hjw.pl

abartbau@wp.pl

Kpina. Kiedyś pracowałem w Atenie na Pobożnego. Nie było zarobków,ale była współpraca i atmosfera. Była też walka o dobre imię i interes WM. Teraz to szajs i chyba jedynie biznes zarządcy (albo pseudozarzadcy)... WM z okolic JN to potwierdzą. (usunięte przez administratora) Wszelkie zdroworozsądkowe zasady współpracy z WM i gminą W-w współgrały. Dziś?- nie wiem- raczej to kpina (nota bene- tak to wygląda u większości zarządców)- więc nie popadajcie w szalenstwa.

@abartbau@wp.pl

Dzień dobry. Pracuję w Spółce od 20 lat i dziwi mnie opinia o tym, że rzekomo obecnie nie dbamy o interes Wspólnot Mieszkaniowych (WM) z okolic ul. Jedności Narodowej. Tak się akurat składa, że w tym rejonie wykonaliśmy np. rewitalizacje 53 budynków WM i zdobyliśmy dla tych WM ponad 14 milionów zł bezzwrotnego dofinansowania z Unii Europejskie (!), przy łącznej wartości projektów w wysokości 20.260.916,46 zł. Zrewitalizowane budynki znajdują się przy ulicach Jedności Narodowej, Bolesława Chrobrego, Henryka Probusa, Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Łokietka, św. Macieja, św. Wincentego, Paulińskiej, Powstańców Wlkp., J. Poniatowskiego, Rostafińskiego, Słowiańskiej i Trzebnickiej. Oczywiście te unijne projekty trzeba było zorganizować “od A do Z” , a kto brał udział w takich przedsięwzięciach, to zdaje sobie sprawę, że każdy taki projekt trwa min. 2-3 lata (+5 lat utrzymania "trwałości projektu") i wymaga mnóstwa pracy, również w zakresie tzw. "papierologii" (wnioski, konkursy, odwołania, przetargi, umowy, remonty, kontrole itp.). Część WM, która odpadła w ramach konkursów, została przywrócona do dofinansowań, na skutek naszych odwołań i/lub skarg do sądu. Ponadto dla 16 WM przeprowadziliśmy program Kawka (zmiana systemu ogrzewania), pozyskując dla tych WM również bezzwrotne dofinansowania w wysokości 847.458,19 zł. Oprócz tych rewitalizacji i inwestycji prowadzimy oczywiście bieżące naprawy i remonty. W trosce o majątek naszych klientów opracowaliśmy z brokerem najlepsze ubezpieczenie nieruchomości na rynku, co kosztowało nas ponad 10 kolejnych lat nieustępliwych negocjacji z ubezpieczycielami i prac nad zakresem ubezpieczeni. Jeżeli podtrzymuje Pan/Pani (?) zdanie, że nie dbamy o interes WM, a jak rozumiem jest Pan/Pani zorientowany/a w aspekcie zarządzania, to proszę mi pokazać innego zarządcę, który potrafił zdobyć ponad 15 milionów złotych bezzwrotnych dotacji dla Wspólnot Mieszkaniowych we Wrocławiu. Proszę przespacerować się w/w ulicami i przypomnieć sobie jak te budynki wyglądały kilka, kilkanaście lat temu. Nie zależy mi na ocenach, bo najlepszą oceną jest ilość nieruchomości obsługiwanych przez naszą Spółkę od 20 lat, ale ocena 1/5, wystawiona przez "byłego pracownika", to chyba czysta złośliwość - nota bene nie wiem czym spowodowana. Ubolewam również nad językiem tej "opinii". Stwierdzenia typu "szajs" i "kpina" jakoś nie pasują do żadnego z naszych byłych pracowników, którzy pozostają w rzeczywistym kontakcie z nami i orientują się w zakresie faktycznej działalności Spółki. Tego typu “opinia” wygląda raczej na “pochlebstwa” ze strony konkurencji o niskich standardach etycznych.

Łukasz Śpiewak
@Michał Lech wspólnik ATENA&HJW

Proszę zobaczyć stan poręczy,schodów,elewacji,niesprawny monitoring,ścian na klatkach schodowych,stolarki okiennej klatki schodowej a przede wszystkim stan piwnicy,gdzie są zainwestowane i pozyskane pieniądze?

@Łukasz Śpiewak

Dzień dobry. Szanowny Panie Łukaszu, proszę o sprecyzowanie, której nieruchomości dotyczy Pana wpis. Informacje w GoWork dotyczą informacji o pracodawcach i nie rozumiem w jakim kontekście ten wpis łączy się z tematyką poruszaną na tym forum ? Czy kieruje Pan ten wpis do mnie jako osoba rozważająca pracę w naszej Spółce, czy jako Klient naszej Spółki ? Z poważaniem Michał Lech

Łukasz Śpiewak

Jedności Narodowej 88

@Łukasz Śpiewak

Szanowny Panie Łukaszu, przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Wspomniana przez Pana nieruchomość nie była wytypowana przez Radę Miasta do rewitalizacji, a bez takiej decyzji Rady Miasta nie można było wystartować w konkursie na środki unijne do rewitalizacji nieruchomości. Nie znaczy to jednak, że Wspólnota Mieszkaniowa (WM) nie ma planów dotyczących remontu tej pięknej kamienicy. Obecnie WM posiada już dokumentację remontową i została podjęta uchwała na remont elewacji, balkonów i klatki schodowej. WM czeka na dodatkowe oferty kredytowe banków, ponieważ przy tak dużej wartości remontu - finansowanego "z kieszeni" właścicieli lokali - istotne są wszelkie warunki kredytowania remontu, ponieważ przekładają się na konkretne koszty obsługi kredytu, które będą pokrywać członkowie WM. Mam nadzieję, że w przyszłym roku taki remont zostanie rozpoczęty. Odnosząc się do kwestii obecnego stanu klatki schodowej mogę powiedzieć tylko to, co zapewne Pan już wie jako mieszkaniec tej nieruchomości, że jeden z Pana sąsiadów dopuszcza się dewastacji tej klatki, ostatnio np. drzwi i jako zarządca nieruchomości uczestniczymy w postępowaniu karnym przeciwko tej osobie, które zostało wszczęte na nasz wniosek przez Policję. Wczoraj w sądzie odbyła się rozprawa w tej sprawie.

Michał Lech wspólnik ATENA & H
@Łukasz Śpiewak

Panie Łukaszu, mam nadzieję, że podoba się Panu nowa elewacja budynku wraz z odtworzonymi sztukateriami. Zgodnie z obietnicą zbliżamy się do końca remontu obydwu elewacji. Od strony ulicy czeka nas jeszcze wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w dolnej części elewacji.

Łukasz
@Michał Lech wspólnik ATENA & H

A piec dalej jak roz ny tak jak i wyj ny

@Łukasz

Przepraszam bardzo, ale ostatnia wiadomość jest nieczytelna.

Doświadczony

Pracuję w tej firmie już ponad 5 lat, co o czymś świadczy głównie dlatego, że atmosfera między pracownikami jest dobra. Kiedy czytam głupoty o pijanych i niekompetentnych pracownikach, to zastanawiam się po co te złośliwości po odejściu z pracy akurat o pracownikach w tej firmie. Opowieści o pijaństwie to bzdury. Pracuję tu dobrych kilka lat i pracownicy ze stażem wiedzą co robią, a młodzi jak wszędzie muszą po prostu złapać trochę doświadczenia, co zajmuje trochę czasu, ale tak jest wszędzie. Pracowałem też w kilku innych firmach i nie wychwalając zbytnio tej muszę powiedzieć, że tu jednak pozostaję od kilku lat, bo pracownicy w większości są fajni i nie narzekam na szefostwo. Nie ma żadnych kombinacji z wypłatami, żadnego płacenia pod stołem, co w poprzednich firmach zdarzało się. Jeżeli są ludzie, którzy uważają, że jest to słaba firma, to myślę, że powinni popracować w kilku innych miejscach, żeby złapać jakieś porównanie. Ja w każdym razie nie planuję zmiany pracy w najbliższym czasie, bo dla mnie w pracy liczy się to u kogo i z kim się pracuje i w tej firmie jest nieźle.

nicki

ok

Iza
@nicki

Ty tutaj też pracujesz? Może to jakoś rozwiniesz?

Zuzia
@Doświadczony

Beznadzieja cokolwiek wyegzekwować pracownicy zamiatają pod dywan kpią ze odkladaja do zapomnienia wspólnot korespondencję

Magdalena
@Doświadczony

No dobra ale ta dobra atmosfera to jest jak tworzona? Skoro tak pozytywnie o tym piszesz to firma jakoś specjalnie robi spotkania czy wyjazdy?

Doświadczony
@Magdalena

Nie, ja piszę o normalnej codziennej współpracy, a nie o tworzeniu atmosfery jak w korporacjach. Nie rozważam pracy pod kątem takich wyjazdów czy mitingów, ale tego jak czuję się w pracy codziennie, jaka jest atmosfera między pracownikami i kontakty z przełożonymi. W tej firmie zauważyłem, że kilkunastu pracowników w różnych działach pracuje już od ponad 20 lat i mimo trudnej pracy moim zdaniem wynika to właśnie z niezłej atmosfery.

Jak wygląda praca na stanowisku Księgowa? Mogłaby osoba z tego stanowiska opowiedzieć o swoich obowiązkach i ogólnie o pracy w ATENA & HJW Sp. z o.o.?

nie polecam, totalny wyzysk za marne pieniądze.

nikka

Wroclaw Aleja Wisniowa. Pomimo rozmow wciaz nie zrobione: Luksfery, poniewaz cos sie nie zgadza z planem budynku. Kotlownia, aby pozbyc sie w 21 wieku tych beznadziejnych junkersow. Zamorowano nam na dachu szyby wentylacyjne, winnych nie ma, kpina, ze moze zrobila to sasiadka. Przez te szyby zamurowane prosilismy sie ok. 7 lat na alternatywne rozwiazanie, by uzyskac cug, szczegolnie przy junkersie, wreszcie sie udalo...dramat. Klatki schodowe niewyremontowane. Za oknem od ulicy zgielk, ulice poszerzyli, jedna z glownych w miescie, ale ekranow nie dali, w koncu to nie nobilitowane domki jednorodzinne. Winda by sie przydala, ludzie wiekowi ledwo sie wdrapuja, co ciekawe winda poprzedniej epoki zremb jest na przeciwko w domku willowym prywatnym. Instalacja w budynku ponoc wymieniona, mogliby dac stale oswietlenie, nie na irytujaca membrane. Budynek z zewnatrz straszy, prosi sie o ocieplenie, ale wazne, ze kosciol po remoncie, po co swieckimi sprawami sie przejmowac. Przed budynkiem wieczorami ciemno, jak w szczerym polu, stres wracac do domu. Chodniki, jak relikt starozytny, istny skansen, krzywe. Garaze prywatne strasza i zabieraja przestrzen, ale ten kto ma, to szacun, status, jak posiadanie szopy w afrykanskiej wsi za przeproszeniem. Jedyne miejsce pobliskiej rekreacji to piaskownica w oplakanym stanie, jednego razu zatrulo sie tam dziecko i inspekcja sanitarna zamknela teren. Ulica Wisniowa przy dawnym szpitalu kolejowym i kosciele przy Sudeckiej, istna Ameryka.

Zostaw merytoryczną opinię o ATENA & HJW Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w ATENA & HJW Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ATENA & HJW Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATENA & HJW Sp. z o.o.?

ATENA & HJW Sp. z o.o.

ATENA & HJW Sp. z o.o.