Opinie o Lumen-S Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Lumen-S Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Lumen-S Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lumen-S Sp. z o.o. w Poznań

Troche żenka Nowy wpis

Cztery tysiace na reke za prace 24/7 w 2 jezykach obcych jako obsluga techniczna, to troche żenka. Mysle ze mozna juz potym wyciagnac opinie o firmie

Kora Nowy wpis
@Troche żenka

To faktycznie niewiele, szczególnie za znajomość tych dwóch języków:/ To stawka na umowę o pracę? Wchodzą przynajmniej jakieś inne benefity, możliwość premii? Lub nie wiem, podwyżka po okresie próbnym? Czy te 4 tysiące to już kwota beton jest? Aa, i co masz na myśli, że to praca 24/7? Trzeba być pod telefonem, czy o co chodzi? Dopiero co zapoznaje się z tym jak działa firma, bo nadal waham się czy aplikowac, czy nie..

Sol Nowy wpis
@Kora

Hej! Była pracownica here. 24/7 tzn. że masz zmiany nocne, np. pracujesz od 22 do 6, ale to nie jest tak, że codziennie, możesz zapytać o więcej nocek, albo mniej. Jeżeli chodzi o benefity to jest karta Edenred (wrzucają ci 200 zł i możesz ją wydawać w lokalach gastronomicznych), masz karte multisport albo system benefitowy, jest też ubezpieczenie na życie. Mi się dobrze pracowało w Lumenie, bardzo fajni ludzie, miło w HR, Team leaderzy super. Faktycznie, płaca nie jest zbyt atrakcyjna, ale praca sama w sobie jest fajna.

Xxx

Cześć, czy ktoś z was pracował w jako Collections Coordinator? Jak wrażenia? (Poznań)

Collections Coordinator
@Xxx

Praca w dziale jest ciekawa. Dostarcza nowych wyzwan. Zespol tworza zgrani ludzie, ktorzy sa bardzo wspierajacy. Pracy jest duzo, natomiast bez nadgodzin. Czas pracy jest elastyczny. Fajna atmosfera.

Ania Nowy wpis
@Collections Coordinator

A idzie się wyrobić w 8h ze wszystkimi obowiązkami? Jak bardzo elastycznie można podejść do czasu pracy; zaczyna się o dowolnej godzinie czy zupełnie wybiera się w jakich godzinach nam pasuje?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Lumen-S Sp. z o.o.?

Blizzard

Stanowczo nie polecam jednego teamu w Service Desk. Nie mogę powiedzieć jaki to, ale jeśli na okresie próbnym zobaczycie że współpracownicy mają telefon za telefonem - odejdźcie. Nigdy nie będzie lepiej, problemy się nawarstwiają. Zespół ten jest sławny ze swojego zawalenia pracą. Za te same pieniądze ludzie w równoległych firmach/zespołach robią 3x mniej. Jest takie przeciążenie że to pochłonie całe życie i zostawi traumę. (Chodziłem na terapię z tego powodu.) Nigdy nie jest dosyć, pracujesz więcej niż większość, wychodzisz przepracowany i chory z pracy, a jednocześnie z uczuciem że robisz za mało. Management nie przestrzega prawnej przerwy co godzinę od monitora i kłamie że się nie aplikuje. Jest niesamowita presja do brania nadgodzin. Stawiane są niemożliwe do spełnienia żądania, a potem konsekwencje za niesprostanie. Rzeczy muszą być zrobione, ale nie ma na to czasu, więc jest presja do nadgodzin. Organizowane są zebrania i szkolenia, na które ludzie z innych zespołów chodzą, ale Ty nie możesz bo jest masakra non-stop. Jeśli myślisz że przez więcej pracy, więcej się nauczysz - Gdy dostajesz telefon za telefonem, nie ma czasu na myślenie o poprzednim, nie ma czasu na poprawę procedur. Tyczy się to nauki i całego zespołu - nigdy nie ma czasu na poprawę, bo ciągle się pali. Do tego systemy są powolne i często się psują, dodając stresu. Oczywiście to problem pracowników, że jest za mało rąk do pracy. Pracując tam będzie się obwinianym za niedociąganie pracy, do której jasno potrzeba więcej pracowników. Zapytajcie na rozmowie o ilość telefonów dziennie. Uciekajcie.

Alicja
@Blizzard

No słabo to trochę wygląda. :( A może zamiast iść i pytać na rozmowie to spuentujesz to właśnie wspomnianą liczbą telefonów? Bo coś zdaje mi się, że będzie ich sporo. :( I naprawdę praca tutaj tak Cię dotknęła, że musiałeś być z tego powodu na terapii?

V-a
@Blizzard

Zgadzam się, praca pracy nie równa, a projekt, o ktorym piszesz wysysa wszystkie siły życiowe i najsmutniejsze jest to, ze nie tylko z analityków, ale również z managementu i widac to na kazdym kroku. Kłamstwa i manipulacje, aby utrzymac pracownika są tu na każdym kroku. Ludzie są wrecz zmuszani do nadgodzin już na okresie próbnym, jest presja, a przeciez nie wypada odmowic, bo inni tez robia. Nie ważne ze jestes na treningu, wazne ze robisz maile i nadgodziny. Firma nie zatrudnia nowych pracownikow, tylko przerzuca analitykow z projektu na projekt, zeby zapchac dziury, a pozniej wrócić do swojego projektu. Nieudolność w zatrudnianiu była widoczna kiedy presja na nadgodziny była jeszcze wieksza, a ze zmęczenia i terapii (nie jedna osoba w projekcie to przechodzi, do tego właśnie prowadzi ta praca) nikt z pracowników nie chciał ich brać. Rozwiązaniem firmy było to, że nadgodziny były płatne dwukrotnie lub nawet trzykrotnie. Co było oczywiście wielką tajemnicą i nie można było się tym chwalić znajomym w innych projektach na tym samym stanowisku. W czym tkwi problem? Mało konkurencyjne obecne stawki, brak jakichkolwiek podwyżek, nawet inflacyjnych, a także niesprawiedliwe ocenianie pracowników, niezależnie od projektu. Nie możesz dostać dobrej oceny, mimo że pracujesz ponadprzeciętnie, bo jest limit ponadprzeciętnych ocen - w każdym zespole. Firma szczyci się różnymi certyfikatami, które wskazują o przyjaznym środowisku pracy, nie wierzcie w to! Po roku pracy na Service Desku mogę powiedzieć że jest to praca na max pół roku do zebrania doświadczenia, nie wierzcie w zapewnienia, że będą podwyżki lub okazje do awansu, tyko szukajcie mniej toksycznego środowiska!

Helena
@V-a

A możesz napisać o jakie niby manipulacje dokładnie chodzi?

pytanie
@Blizzard

Jakiś czas temu na popularnych serwisach z ofertami pracy można było zauważyć tęczowe ogłoszenia o pracę firmy Lumen. Czy na co dzień, w tym miejscu pracy, również są propagowane ekstremistyczne lewicowe ideologie? Czy zarząd firmy jest bardzo upolityczniony?

Dorota
@pytanie

Co to znaczy, że ogłoszenie było tęczowe? To nie wypisywali tam szczegółów odnośnie pracy?

@Dorota

Logo firmy w ogłoszeniach na popularnym portalu z ogłoszeniami o pracę miało kolor tęczy. Treść oczywiście też była, w kolorze zwykłym.

Firma Lumen-S Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Linii Produkcyjnej
Bydgoszcz
Bista Standard Sp. z o. o.

Jak długo czekaliście na odzew z Lumen-S Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Winters

Po rozmowie rekrutacyjnej firma powinna sie do ciebie odezwac w przeciagu tygodnia, bez wgledu na decyzje. Jezeli tego zabraklo polecam telefon do managera zespolu, taki zawsze otrzymujesz przy zaproszeniu na rozmowe.

rozgoryczony
@Winters

Niestety minął ponad miesiąc i Pan T. V-tek nie dał znaku życia. Bardzo negatywnie to wpływa na moja opinie o firmie

Alicja
@rozgoryczony

:( A nie próbowałeś się chociaż upomnieć? Może chociaż po to, żeby na przyszłość pamiętali o innych?

Aaaaa

Moim zdaniem jedna z lepszych firm w jakich pracowałam, a już z niejednego pieca chleb jadłam. Atmosfera super, firma inkluzywna, bardzo multi kulti, benefity są git - karta lunchowa, bony, multisport, medicover. Menagerowie wspierający rozwój. Są szanse na pięcie się w górę. Dużo szkoleń. Minusem jest to, że na podwyżki się trochę czeka, brak jest corocznych podwyżek inflacyjnych. Nie mniej jednak płacą lepiej niż w jakimkolwiek Januszexie w jakim byłam.

Mk

Firma zwolniła kilkaset osób w uk i próbuje tanio rekrutować pracowników w Poznaniu za skrawek tego za co pracowano wcześniej pod szyldem centurylink z dużo większym wymiarem godzin. (usunięte przez administratora) i kadra managerska w Londynie, ludzie bez doświadczenia robiący niepłatne nadgodziny w pl. Jedyny plus taki ze nie mając żadnego doświadczenia można dostać dobre stanowisko i szybko uciekać do innej firmy telco

Underlake
@Mk

FIrma faktycznie przeszla restrukturyzacje, duzo wiekszy wymiar godzin? PIerwsze slysze a jestem tu od 7 lat. Kadry managerskiej nie nalezy mylic z zarzadem. Wszyscy kierownicy projektow i dyrektor operacyjny sa zlokalizowani w Polsce i to oni podejmuja decyzje zwiazane z zarzadzaniem ludzmi lokalnie. Jezeli 7 lat doswiadczenia w tej firmie plus 5 w innych to malo to zazdroszcze perspektywy. Nadgodziny tak jak w kazdej firmie tej wielkosci, sa mozliwe i zawsze sa platne. Tak to jest duza korporacja i nie wszystko jest zawsze idealne, ale opinie wymienone wyzej nie wspolgraja z rzeczywistoscia.

Czy Lumen-S Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Winters

Oczywiscie to zalezy od twojego stanowiska, Jest praca zmianowa ale sa tez pozycje ze stalymi godzinami pracy, firma jest bardzo restrykcyjna w kwesti przestrzegania prawa pracy.

Czy ktos pracuje w księgowości? Moze podzielić się opinią?

Dramat

Dostalam informacje o tym, ze jednak nie posiadam wystarczajacych kwalifikacji na aplikowane stanowisko po 8 miesiecach od wysłania CV, gdzie w miedzyczasie zdążyłam zmienić prace i w niej awansowac :D

Zostaw merytoryczną opinię o Lumen-S Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Lumen-S Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lumen-S Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lumen-S Sp. z o.o.?

Lumen-S Sp. z o.o.
  • Starołęcka 7