Opinie o Kelvion Sp. z o.o. w Opole

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Kelvion Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kelvion Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kelvion Sp. z o.o. w Opole

Bombaj

W firmie notorycznie są problemy z wypłatami . Ktoś nie dostał premii , komuś godzin nie policzyli . Wiśieńką na torcie jest wymuszenie na pracownikach wypisania urlopów wypoczynkowych lub bezpłatnych w czasie gdy firma miała przestój ( 23.12.22 - 9.01.23 ) od dyrekcji usłyszeliśmy że jeśli ktoś będzie robił z tego powodu problemy to będzie to brane pod uwagę przy następnej podwyżce pensji.

gość
@Bombaj

takie tematy zgłasza sie do PIP , bo pracodawca moze decydowac tylko o urlopie z nadgodzin...

Na produkcji jest gorzej niż źle. kierownictwo firmy na każdym kroku szuka powodu do ucięcia premii lub podwyższenia norm produkcyjnych od których też zależy wysokość premii. Jest zakaz robienia nadgodzin dzięki którym wiele osób mogło liczyć na godziwą wypłatę. Wielu liderów ( brygadzistów) rezygnuje ze swojej funkcji gdyż dodatek funkcyjny nie jest adekwatny do zakresu obowiązków.

Co jest powodem tego, że takie cięcia na produkcji się zaczęły? To teraz bez premii, ile samej podstawy oferują za taką pracę? Zapytam też, czy poza premią są inne możliwości na podwyższenie pensji? Nadgodziny już wiem, że są skasowane ale może jakieś nagrody półroczne, czy coś? Ten dodatek funkcyjny dla brygadzistów, ile wynosi teraz? Akurat szukam pracy i dobrze by było czegoś się dowiedzieć.

Bombel

W firmie jest coraz gorzej dla pracowników produkcji . Skracają czasy na operację produkcyjne , ucinają premie , likwidują stanowiska brygadzistów , na wielu wydziałach panuje chaos . Obecnie wprowadzają trzy miesięczny okres rozliczeniowy godzin/nadgodzin !

Adam KSS
@Bombel

Potwierdzam, obcinane są normy czasowe na produkcji aby wypłacać mniejsze premie. Zabrali też krzesła. Ale za to na każdym podsumowaniu roku zarząd gratuluje sobie kolejnego pobitego rekordu sprzedaży

Pracownikk Nowy wpis

Niektórych inżynierów dogania najniższa krajowa! Brak podwyżek inflacyjnych, na rozmowę o podwyżkę trzeba czekać rok/dwa albo całkiem są blokowane i nie wiadomo kiedy będzie. Wstyd dla zarządu! Uwaga dla nowych pracowników: stawka na której zostaniecie zatrudnieni nie zmieni się przez najbliższe 3 lata.

Bombel

@Bombel

A dlaczego tak się dzieje? Powodem są finanse czy całkiem coś innego? Nie do końca zrozumiałem ostatnie zdanie, tzn. chyba nie chodzi o to, że wynagrodzenie będzie płatne co 3 miesiące, tylko nadgodziny, tak? Odczuwalne są te cięcia premii?

Bombel Nowy wpis

Tak , szukają oszczędności na siłę . Nadgodziny będą rozliczane co 3 miesiące . Chodzi o to że jeśli będziesz miał nadgodziny np. w lutym a w marcu nie będzie pracy to będą mogli Cię odesłać do domu w ramach tych nadgodzin .

@Bombel

a te nadgodziny są normalnie wypłacane? czy faktycznie jest tak, że bez informowania wysyłają do domu? często się tak zdarza?

Adam KSS Nowy wpis
@Bombel

Jak dużo osób pracuje w Kelvion Sp. z o.o.?

Zorro

Stanowisko monter czy praca ciezka.?bo zamierzam kandydowac.a czy jezdzi ktos z suchej kolo strzelec bo nie mam jak dojezdzac.

@Zorro

To nie ma żadnego firmowego transportu albo komunikacji miejskiej do firmy? Ludzie zwykle dojeżdżają własnymi autami i inaczej się nie da? Byłeś już na rozmowie rekrutacyjnej? Jak tak to napisz o wrażeniach, bo też się chce wysłać CV.

Bombaj

Ivan

Potwierdzam

gość
@Bombaj

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kelvion Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Ktoś tutaj pracuje w utrzymaniu ruchu? Szukają elektromechanika, 2 lata doświadczenia najmniej. Ciekawy jestem, ile miesięcznie wychodzi, jeśli masz uprawnienia i więcej niż 2 lata za sobą?

Zorro

Czy zatrudnienie przez randstad. Jest na umowe o prace?i jak z dojazdem do pracy?

zainteresowana

A jaka jest obecna stawka na stanowisku pracownika produkcji w fabryce?

gad
@zainteresowana

28 brutto po nowym roku

@gad

Czyli rozumiem, że cały czas zarabia się najniższą krajową... A można w ogóle dostać jakąś premię? Może są jakieś benefity, które idealnie rekompensują pracę?

Tak, bat nad plecami. Pracowałem rok przez pośrednika (inaczej Cię nie zatrudnią) i dobrze wspominam ten okres. Może trafiłem na dobrych ludzi (z wyjątkami) może to zasługa wiecznego banana na twarzy - nie wiem. Jak jest desperacja to warto iść do pracy ale gdy nie ma ciśnienia polecam poszukać czegoś innego :) Na produkcji mają wyznaczone "czasy" na wykonanie zadań często nieosiągalne. Na magazynie często jest towar rozrzucony po całym zakładzie bo nie ma jednego miejsca magazynowania (no może poza rurami i arkuszami blach) i wszystkiego trzeba szukać :)

Opinia

Kilka słów prawdy na temat Kelvion Opole !!! Zacznijmy od początku. Każdy kto zajmuje wysokie stanowisko prześlizgnął się wyżej dzięki ,,uprzejmemu’’ kablowaniu. RK takich lubi najbardziej. To co teraz dzieje sie na stanowiskach dyrektorskich/kierowniczych/managerskich to jakiś żart. Każdy działa tylko dla siebie. Nikt nikomu nie pomaga. A laury zbiera ten który pierwszy pobiegnie do bossa pochwalić się czymś co się udało. SPRAWA NR 2: Technolodzy robią za śmieszne pieniądze. Opór nadgodzin ale niestety tylko do wybrania w terminie wygodnym dla firmy. A co najlepsze ze oni maja full roboty a na produkcji nie ma nic. SPRAWA NR 3: jeśli już mowa o braku ciągłości pracy na produkcji to może zacznę od tego ze firma dysponuje w zasadzie całym twoim urlopem. Majówka cały tydzień wolne. Pierwsze 2 tyg sierpnia wolne a jeszcze po bożym narodzeniu wolne do około 10 stycznia co roku. Razem około 20 dni. Nie można iść w wybranym dla sie isc terminie bo już urlopu nie masz. Można sie ratować L4 ale jeśli weźmiesz więcej niż 3 dni to nie masz premii (około 1000zl brutto. W zależności od działu). SPRAWA NR 4: stawki dla produkcji wąchają sie mniej więcej od 24-30 zł brutto. Wydaje sie dużo ale jeśli wziąć pod uwagę, ze masz tylko 150-160h miesięcznie i w sytuacji gdzie nie ma co robic to zarabiasz bardzo mało. W tych czasach wypłata dla spawacza/montera/operatora maszyn w kwocie 4000zl brutto to raczej malutko. To chyba tyle. Nie pozdrawiam. Dobrze ze już tam nie pracuje????.

Sasza
@Opinia

Potwierdzam powyżej wymienione informacje. Dodam , że aktualnie osoby zarządzającej produkcją usilnie starają się obcinać premie i dodatki pracownikom produkcji .

Sumienny
@Opinia

Potwierdzam, wszystko co napisałeś jest prawdą. Dodam jeszcze, że zakład stosuje odpowiedzialność zbiorową. Jeśli na danym obszarze zdarzy się jakikolwiek wypadek, cały obszar zostaje pozbawiony premii. Dotyczy to również zmiany przeciwnej, której nawet w tym czasie nie było w pracy. Doszło do tego , że ludzie boją się zgłaszać wypadki, obawiając się reakcji współpracowników.

Jolanta
@Sumienny

To już nie wygląda za dobrze, no bez przesady. Od zawsze tak było, że tak utrudniali zdobycie premii i dodatków? Czy w ostatnim czasie coś się zmieniło? Udaje sie firmie je obcinać, czy walczycie? Podstawa bez premii jak w ogóle wychodzi? Nie mów tylko, że najniższa krajowa :(

Pitek

Nie polecam pracy w „zimnej wódce” straszny haos! Więcej rządzących i lanserów niż produkcyjnych :) wypłaty śmieszne (więcej zarobi człowiek na kasie w (usunięte przez administratora)) ,nie doceniają pracowników którzy pracują już kopę lat(zero awansu bo stołki już zagrzane) nie polecam !

Iwona
@Pitek

Ktoś niżej napisał, że zarobki to najniższa krajowa...W Twoim przypadku też tak jest? Nie ma awansów piszesz, a podwyżek po latach? Ty jesteś takim pracownikiem kilkuletnim? I ten chaos to z czym związany, na jakim stanowisku pracujesz? A dalej oferują umowę zlecenie, czy jest szansa na uzyskanie umowy o pracę?

romulus

Siema. Trwa w tej chwili nabór do tej firmy na strefę w Zimnej Wódce. Czy warto wchodzić do tej firmy w nowym miejscu pracy? Co wy na to?

Iron

Brak szkolenia, zatrudniają na umówię zlecenia, wypłata najniższa krajowa. Chodzi o stanowiska biurowe.

adam
@Iron

w zupełności się zgadzam

Ktoś
@Iron

Dokładnie. Do kelviona zatrudniają tylko Ukr@ińców i znajomych tych z podwójnymi papierami z biur

UR

Inżynier Produkcji i Utrzymania Ruchu Czy ktoś może coś więcej napisać o tym stanowisku?

Barbara
@UR

A co konkretnie chcesz wiedzieć? Jakie zarobki, atmosfera czy coś innego? Masz w ogóle jakieś doświadczenie?

UR
@Barbara

Doświadczenia związanego z produkcją i utrzymaniem ruch mam już 10 lat. Zastanawiam się nad aplikowaniem.

Renata
@UR

Hej, niestety widzę, że nikt nie odpisał ale zastanawiam się czy mimo wszystko aplikowałeś?

Lawa

Jest 11.11.2020 co bardziej nadgorliwi pracownicy pracuja dzisiaj w Kelwionie w Opolu,szkoda tylko,że ich praca dzis polega na ostrym przechylaniu wódki i innych napoi wyskokowych o narkotykach nie wspomne,co nie ma nic wspolnego z normalna praca i takich pracownikow zatrudnia ta firma,ze w bialy dzien wiekszosc jest na fali szkoda tylko ze nie pracy,porazka jak wyglada tam codzienna praca i nic dyrekcja z tym nie robi,szczegolnie dzis,kota nie ma myszy harcuja żenada

LAWA
@Lawa

W firmie aż szumi kto to napisał bo wstyd na cała Polskę. Już nie raz robiłem wam pod górkę ale nie jesteście w stanie mnie się pozbyć.

Renata

Jak to zamieciony, chyba żartujesz? Może jednak nie o używki chodzi, skoro niczego z tym nie zrobili? A jakby doszło jednak do takich sytuacji w rzeczywistości to czy pracownicy ostatecznie zdecydowaliby się to zgłosić w odpowiednie miejsce? Bo o bezpieczeństwo lepiej dbać jednak

Barbara

Czy nadal jest taka rotacja w firmie? Może warunki zatrudnienia się jakoś polepszyły?

Nadawca
@Barbara

Tak

@Nadawca

Polepszyły się warunki czy jest rotacja? Czy może do obu pytań pasuje odpowiedz „tak”?

Nadawca
@Karolina

Dalej rotacja, ....

Czy Kelvion Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

gastarbeiter

Tak i to bardzo chętnie, za mojej kadencji w tej firmie przewinęło się bodajże z 5-6 osób i to na stanowiskach biurowych.

Asia

Tak, na um. Zlecenie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Kelvion Sp. z o.o.?

Przed pandemią były wspólne wyjścia - każdy dział wychodził osobno na spotkania integracyjne, dodatkowo były pikniki rodzinne w Kelvionie z okazji jakichś tam świąt - ogólnie można powiedzieć, że trochę się działo.

W biurach może i mają wyjazdy integracyjne, zwykli produkcyjni pracownicy mają ewentualnie raz w roku piknik rodzinny na którym dostaje 1 kiełbasę i 1 piwo za darmo a za resztę musi płacić... 8zł najtańsze piwo w puszcze.... i jeśli to można nazwać imprezą to poczęstunek wigilijny i pączki w tłusty czwartek. Brakuje imprez integracyjnych choćby tylko w gronie swojego obszaru... dlatego między innymi są konflikty i spory między zmianami

Heniek
@pracownik

Nie przesadzaj, był talon na więcej rzeczy i sztuk niż piszesz

Kolo

Jak się wam pracuje na stanowiskach specjalisty? Jakie zarobki i czy zdarzają się nadgodziny? Na co można liczyć poza wypłata? Czy osoba z doświadczeniem może liczyć na 8000 netto?

@Kolo

W marzeniach...

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Kelvion Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Tak, nadgodziny są wypłacane, w tygodniu + 50% swojej podstawy, a w weekend + 100% swojej podstawy.

NIE POLECAM

ta.... korpo jakich mało , zarządzane przez francuzów - najgorsze z najgorszych opcji a do tego postkomunizm i zamordyzm panujący w firmie awans, tylko stara ekipa Pana Prezesa RK - imienia sie nie wymawia każdy nowy albo sam odchodzi pomimo wypłat 20k na kierowniczo-dyrektorskich stanowiskach albo żeby zwolnić miejsce dla wiernej ekipy zostaje usunięty do tego kontenery biurowe, infrastruktura z lat 60 tych - Bareja by sie nie powstydził ludzie w biurach pracują bez umów nawet do miesiąca a i dłużej sie zdarzało - tak jakby PIP nie istniał ..... ludzie na produkcji na własnych działalnościach umowy śmieciowe bez urlopu, chorobowego - najlepiej 20 lat na zlecenie . firma ogólnie na wymarciu prędzej zwalniają niż zatrudniają - chyba że potrzeba nowego żeby go wyzyskać nie polecam , też szukam czegoś innego jak tylko znajdę to uciekam SZUKAJCIE ROBOTY W STREFACH NOWE FIRMY NOWI LUDZIE BEZ KOLESIOSTWA

XXX
@NIE POLECAM

Ja dostałem/am umowę już w pierwszy dzień, także złego słowa nie powiem (urlop, chorobowe bez najmniejszego problemu). Wszystko zależy od osoby, która zarządza danym działem. Zdarzały się osoby-dyrektorzy (już nie pracują), które na 10-14 osób we własnym dziale miały ok 9-11 osób na umowie zlecenie - to akurat prawda, znam z doświadczenia i opowieści. Uwierz mi, że są firmy, które są dużo bardziej na wymarciu niż Kelvion, gdzie nie zatrudnia się przez lata ŻADNEGO młodego pracownika. W Kelvionie nie do pomyślenia - pełno młodych ludzi. Odnośnie kontenerów to prawda, są wszędzie (koszty - proste) - jednak na warunki czysto sprzętowe nie narzekam. Kolesiostwo jest wszędzie, może przez pierwsze 5 lat go nie ma, potem już obsadza się stanowiska swoimi ludźmi ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Kelvion Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Kelvion Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kelvion Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kelvion Sp. z o.o.?

Kelvion Sp. z o.o.
  • Kobaltowa 2