Opinie o Frapol w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Frapol, i Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Frapol na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Frapol w Kraków

Były Pracownik

Firma Bardzo Nierzetelna Mistrz czy Brygadzista Obiecują na Początku Dużo, Co wychodzi zobaczycie Sami pracując Tam Zgadzam się w 100 % z Poprzednimi Komentarzami Niestety Taka Firma Sam Odszedłem Do Konkurencji i Jest o niebo lepiej Pozdrawiam Niezdecydowanych ;)

Zadowolony

Frapol to jeden z największych polskich producentów w branży wentylacyjno - klimatyzacyjnej. . Do tego dodam, że to dobry pracodawca więc polecam prace.

Jak długo czekaliście na odzew z Frapol? Oddzwaniają zawsze?

Pytanie Nowy wpis

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Frapol?

Zorro Nowy wpis

Jakie stanowisko?

Jak długo czekaliście na odzew z Frapol? Oddzwaniają zawsze?

XD
@Pytanie

Tak, oddzwaniają jak coś pilnie potrzebują na wczoraj - czyli generalnie zawsze xD

były
@Pytanie

Nie warto sobie ta firmą zawracać głowę.

Halina Nowy wpis
@były

A dlaczego tak uważasz? Podpisujesz się jako 'były' więc wnioskuje, że wypowiadasz się z punktu widzenia byłego pracownika Frapolu. Jak długo pracowałeś w firmie i na jakim stanowisku? :P Co według Ciebie było tutaj nie tak, że Twoja opinia jest negatywna?

pracownik Nowy wpis
@Halina

Ocena 2/10 nie wzięła się znikąd Już na samym początku przy podpisywaniu umowy wrzucanie na siłę jak najwięcej części pensji do premii zadaniowej. Jak się później okazuje premia zadaniowa nie jest zadaniowa a od bycia po prostu w firmie XD Jak idziesz na urlop, chorobowe itp to tracisz duża cześć pensji XD Nadgodziny w ilości dużej z powodu braku pracownikow a potem pretensje, ze nie wybiera sie urlopu (HIT) XD Brak umiejetnosci zarzadzania, 90% zadan jest na wczoraj, przez co stres jest duzy. Zastępowanie pracownikow studentami XD Brak socjalnych udogodnien, premii, rozmow kwartalnych, jakiejkolwiek sciezki zawodowej. Wystarczy poczytac ponizsze wpisy, 90% jest prawdziwych xD PYTANIE POWINNO BRZMIEC CO JEST TAK BO SZYBCIEJ WYMIENIC XD

Tiki taki

Staż w firmie długi bo 4 lata, na technicznym stanowisku. Od początku coś było nie tak, firma nie walczyła o pracowników zaangażowanych w rozwój firmy, dobrych pracowników się nie ceniło, musieli szukać pracy i rozwoju gdzie indziej, zostawali tylko Ci, którzy niewiele robią, a winę za niepowodzenia firmy zrzucają na innych. Nawet gdy próbujesz zrobić coś na czas, wygląda to jak walka z wiatrakami, możesz pisać, prosić, upominać się od innych żeby wykonali swoją pracę(!), ale i tak będzie to wykonane na ostatnią chwilę albo wcale. W moim przypadku pracodawca stopniowo zarzucił mnie ogromem obowiązków, po pracownikach, którzy odeszli, gdy zaczęła się pandemia i po uporządkowaniu wszystkiego co zaległe postanowił mnie zwolnić, a na moje miejsce zatrudnić człowieka bez doświadczenia tuż po studiach. Powodzenia, życzę szczęścia! Nie polecam tego pracodawcy- chaos w zarządzaniu, przydzielaniu obowiązków, podczas spotkań co innego się ustala, a co innego jest wymagane. Wszystko jest grubymi nićmi szyte, totalna prowizorka, co drugi rok firma ma problemy finansowe i obcina pracownikom pensje z byle powodu. Premia, która jest częścią wynagrodzenia jest obcinana gdy jesteś na urlopie, lub jesteś chory, nadgodziny - nikt nie będzie Cię uczył jak sobie organizować czas pracy, rób tak żebyś zdążył. Szkolenia pracowników nie są potrzebne pracodawcy, chyba żeby zatrzymać pracownika na dłużej, bo konieczna jest lojalka lub musisz samemu opłacić kurs. Firma tak naprawdę nie inwestuje w rozwój firmy, oprogramowania, pracuje się na tym co jest, albo to co jest najtańsze. Możesz być człowiekiem orkiestrą, możesz być zaangażowany w pracę w tej firmie, a najwyższy zaszczyt to uścisk dłoni przełożonego, żadnego uznania, a najczęściej sukcesy są i tak pomijane, nie mówiąc już o zadaniach nie do wykonania na już. Niewypłacanie premii zadaniowej, albo uchylanie od wypłacenia z powodu niekończących się poprawek, albo nieodpowiedniego czasu dla firmy, nieważne że w tym samym czasie byli zatrudniani nowi pracownicy, albo były wypłacane dywidendy dla akcjonariuszy. Szkoda zdrowia na tą firmę, szczególnie przestrzegam kobiety - nierówne traktowanie jest na porządku dziennym.

df
@Tiki taki

Jak typowy polski pracodawca. Szuka każdego sposobu aby orżnąć pracownika. A to że firma ma sinusoidalne problemy z płynnością świadczy tylko o Zarządzie i braku długofalowej operacyjnej strategii. Strategia jest układana z kwartału na kwartał - dobijamy kolanem co się da! Marketing również w tej firmie nie istnieje. Jak wszyscy mądrzy wiedzą, że aby coś mieć to trzeba najpierw zasiać, zasianie jest powiązane z inwestowaniem czyli wydawaniem pieniędzy. Dobrze, że chociaż handlowcy jeżdżą Octaviami a nie Pandami ale to pewnie pracownicy wymusili to na Zarządzie. Gdyby nie to, to Zarząd w ramach oszczędności kazałby jeździć DTH-om taczkami albo rowerem bo przecież paliwo i leasing to są koszty....Ogólnie firma jest dramatycznie słaba pod wieloma względami. Jak ktoś dobrze poniżej to określił - PRL bis.

MG
@Tiki taki

Jak dobrze,z ktoś ma podobne zdanie o firmie co ja. Pracowałem 5lat i to samo odczuwam co do firmy. Grzesiu na spotkaniu mówi co innego,a co innego oczekuje. Jako były kontroler jakości w tej firmie dużo się widziało i słyszało.

Zadowolony

Sanchez
@Zadowolony

Kaziu to Ty????? Juz tak nie chwal firmy,w której masz udziały ????

bk

Emeryt
@Zadowolony

Kaziu !!! bez czułości

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Frapol? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Pomocnik Ślusarza-Montera?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy pracodawca Frapol organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tiki taki
@Pytanie

Bardzo niewiele szkoleń, jeśli bardzo chcesz i uargumentujesz, że to niekonieczne to opłacą Ci szkolenie, ba nawet studia, ale w zamian musisz podpisać umowę lojalnościową, albo samemu pokryć koszty szkolenia.

Były Pracownik

Zainteresowany
@Były Pracownik

@Były Pracownik Jeśli mogę zapytać o nazwę firmy?

Martinez
@Były Pracownik

Mój dziadek pracował w tej firmie około 20 lat i raczej nie dostawał złej pensji. No ale jednak nie jest to lekka praca. Nie wypowiem się zbyt wiele, bo tam nie pracuję.

Niuniek 79
@Były Pracownik

Popieram tą wypowiedź, nie szanują ludzi hamstwo i buractwo. Obrażanie i poniżanie jeden drugiego . A jak powiesz że nie chodzisz do kościóła to goście z produkcji Cię poniżą i będziesz jak trędowaty. Sami Sobie nie mogą zanieść miejsca do produkcji. Stare maszyny albo kupione bez głowy i pomyślunku. Pozdrawiam

Rr
@Niuniek 79

Pracuje u konkurencji i jest dokładnie tak samo jak u Was. Pozdrawiam

Matito
@Niuniek 79

Witam a czy mogl bym wiedziec w jakiej firmie teraz pracujesz ?

xxx
@Niuniek 79

Przykład płynie z góry, najwyższej góry. Zarząd jak się dowie, że nie chodzisz do kościoła, albo masz ślub tylko cywilny, albo co gorsza dziecko bez ślubu to spodziewaj się rychłego zwolnienia "bez przyczyny".

@Były Pracownik

Mistrz i brygadzistą po 1 nie obiecują niczego bo od tego nie są, dogadujesz się co najwyżej z kierownikiem tu na miejscu czyli np w Niemczech a jak nie to w Krakowie z głównym kierownikiem. Opinia kogoś że jest źle bierze się stąd że nie pracował nigdzie indziej... A wierzcie wiem co pisze bo to mój 3 kontrakt. Jak ktoś ma zacięcie i wie po co pracuje to da sobie wszędzie radę a we frapolu tym bardziej. Pozdrawiam

Kandydat

bk

Jeżeli komukolwiek przychodzi do głowy aplikować do Frapolu, niech szybko wybije sobie ten pomysł z głowy! Jako były pracownik, który bardzo dobrze poznał firmę przestrzegam. Bardzo fałszywi ludzie tam pracują, im wyżej tym gorzej.(usunięte przez administratora) W porządku są wyłącznie dyrektorzy oddziałów poza Krakowem, a w samym Krakowie tylko serwisu. (usunięte przez administratora)Nikt z nikim nie współpracuje, tylko rywalizuje. Dla pracowników z benefitów pozapłacowych nie ma kompletnie nic(usunięte przez administratora)Jeżeli lubicie pracować w napięciu i walczyć z wiatrakami to składajcie tam cv, a jak cenicie sobie współpracę, wspólne zaangażowanie, sens tego co robicie i chcielibyście zostać docenieni (niekoniecznie finansowo, ale w ogóle) za swoją pracę to omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Czy można w Frapol liczyć na jakieś dodatki?

bnm
@Pytanie

Tak. Dodatek za uszczerbek na zdrowiu psychicznym od Zusu za pracę w betonowej prlowskiej firmie.

Pracuś
@Pytanie

Dodatki uznaniowe na papierze, które mogą Ci cofnąć ,a jeśli idziesz na urlop to premia, która jest marna to masz pomniejszoną o te dni wolne, kiedy Cię nie było. Podsumowanie urlop Ci się należy ale premia już nie ???? ideologią frapolu Klient jest największy (usunięte przez administratora)

lopp

Przestrzegam przyszłych kandydatów przed tą firmą (w szczególności dział handlowy). Obiecują gruszki na wierzbie a potem wychodzi w praniu (usunięte przez administratora) który jest w tej firmie od lewej do prawej. Zaczynając od ścisłego zarządu aż po niższe szczeble ale jak to mówią, ryba psuję się od głowy. Gdyby nie pracownicy w regionach (a niestety zdarzają się też szumowiny, trzeba uważać), konkurencja połknęła by tę firmę na śniadanie, przetrawiła i wydaliła. Srapol jedzie na jakiejś tam opinii zbudowanej x lat temu. Konkurencja pięknie rozwija swoje portfolio a Frapol stworzy raz na jakiś czas dziwną rzecz, która potem i tak jest niesprzedawalna, pod przykrywką "rozwoju produktowego". Mentalność firmy to zapudrowany PRL. Próbują być nowocześni ale niestety ten pierwiastek januszostwa biznesu co jakiś czas pokazuję się w codziennym funkcjonowaniu firmy. Jest piękny bałagan komunikacyjny pomiędzy działami, który skutkuję mnóstwem nerwów, straty czasu i opóźnień w realizacjach zamówień. Jest to problem znany od lat ale frapolowi managerowie nic sobie z tego nie robią. Ostatnimi czasy biorą ludzi z łapanki, bo Ci z branży którzy znają Frapol nie chcą tu pracować. Jeżeli nie masz noża na gardle - omijaj firmę z daleka.

asd

Czy firma Frapol podejmuje jakieś kroki aby przeciwdziałać koronawirusowi?

fgh
@asd

Oczywiśćie. Uwala pensje swoim pracownikom o 20% na 4 msce.

qwerty
@fgh

To że firma obcina pensje dałoby się jakoś obronić gdyby nie to że jeszcze przed upływem 4 miesięcy z obniżoną pensją zatrudniają nowych ludzi. Przez cały okres z obciętą pensją nie podają żadnych informacji o tym czy wprowadzone cięcia dają jakiś pozytywny skutek. Po trzech miesiącach jakiś lakoniczne informacje że jest OK żeby tylko plebs nie szukał dziury w całym. To że podobno 2019 rok był rekordowy pod względem zysku nikogo nie obchodzi bo zysk nie jest po to żeby dzielić się z robolami. Powód obniżeni pensji jest tak grubymi nićmi szyty że chyba nikt nie uwierzył w podaną oficjalną wersję.

polak
@qwerty

Widocznie obniżenie pensji było pretekstem, żeby wyciągnąć łapki po pieniążki z tarczy :) Cebularstwo pełną gębą.

ona
@polak

Wiadomo kto na tym zyskuje a kto traci...

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Frapol?

xyz

Na jakie stanowisko?

clima

Witam, kiedy będą jakieś przyjęcia na produkcje do waszej firmy?

Janusz
@clima

To bardzo dobre pytanie, sam się nad tym zastanawiałem. Są wolne stanowiska na produkcji? Jeśli tak, to opiszcie ze szczegółami jakie są obowiązki i czy ma się odbyć rekrutacja. Dzięki.

Widzący
@clima

Nawet nie marnuj swojego czasu na tą firme. Traktują ludzi jak smieci.

fttt

ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o stanowisku doradca ds. tech-handl na województwo pomorskie ? Jakieś konstruktywne opinie ? Jaka podstawa ?

Samson

Witam, Na stronie pracuj.pl widniało jakiś czas ogłoszenie na stanowisko DTH na Polskę Północną. Jakie są warunki pracy na takim stanowisku oraz zarobki jeśli nie tajemnica :D

Pracuś
@Samson

Nie masz żadnych dodatków. Jeśli pójdziesz na wolne to z automatu masz mniejszą premie. Cała premia jest wtedy gdy przepracujesz cały miesiąc bez wolnego. Oczywiście premia jest uznaniowa więc jest różnie z nią

swój chłop

Pany my KBC-oki musimy tszymać się rasem żeby nam te tubulcoki krakusy primitywusy w droge nie wchodziły a i rłoboty nie podbirali. Przecies nas jest wiocy wiec musimy czymać ich krutko. Niech na nas robio głymby jedne. Nie zyje KBC. Pozdrawiam Pietrek z klap.

@swój chłop

Ty prymitywie ze zjebanej gleby.Az sie tam zatrudnie zeby cie poznac,taki czelencz sobie zrobie a potem tobie buraku

NSZZ "S"

Mam pytanie, czy w tak dużej firmie są związki zawodowe czy ludzie po prostu biorą co im dają, czyt. rób a ja ci zapłacę ile mi się widzi? Proszę o odpowiedź.

pik
@NSZZ "S"

Tak jest jak mówisz nie ma zwiazków płaca ile chcą

nn
@NSZZ "S"

Nie mam związków zawodowych

Patrycja

@Sanchez, piszesz w taki sposób, że można łatwo wywnioskować, że pracujesz obecnie we Frapolu w Krakowie. Mógłbyś napisać, jak wygląda Twój przykładowy dzień pracy w tej firmie, czym się zajmujesz? To może być ciekawe dla osób, które chciałyby aplikować na podobne stanowisko.

Lla
@Patrycja

Żeby było dobrze trzeba pracować dać z Siebie wszystko i wtedy oczekiwać wymagań.

@Lla

Nie bardzo rozumiem, co miałaś na myśli pisząc swój komentarz. Zechciej go nam rozwinąć i doprecyzować. Mogłabyś go nieco bardziej doprecyzować? Na forum bardzo mile widziane są opinie pochodzące od pracowników firm ale warto, aby były uargumentowane w odpowiedni sposób, czy też poparte przykładami.

Pracownik abc
@Lla

Żeby dać z siebie wszystko to pracownik musi mieć odpowiednie warunki. Gdy czujesz, że pracodawcy na Tobie zależy i masz odpowiednie warunki zagwarantowane to wtedy można się starać i poświęcać. Inaczej jak masz warunki demotywujace. Inwenstycja w pracownika to zysk, który się zwróci kilkukrotnie. Lla chyba jesteś karierowiczką na to wygląda. Naucz się pisać po polsku i dowiedz się co do znaki interpunkcyjne - będzie łatwiej przeczytać.

Pol
@Lla

Dać z siebie wszystko można dla rodziny i ojczyzny

Patrycja

Na stronie internetowej firmy Frapol widziałam kilka ciekawych ofert pracy w różnych lokalizacjach (http://www.frapol.com.pl/oferty-pracy ). Poszukiwani są między innymi serwisant oraz automatyk-programista. Czy któreś z tych stanowisk interesuje kogoś z Was? Może ktoś wie coś więcej o tym, na jakie zarobki można liczyć w tym miejscu na początku zatrudnienia?

Dawid
@Patrycja

Powiedz więcej na temat warunków pracy na tych stanowiskach.

Wesołek

Cześć czołem, jak wygląda sytuacja w firmie? Podobno rusza sezon i zamówień sporo, więc szukają do pracy na hali. Jak wygląda praca i jakie obowiązki, czy czesto są nadgodziny? Czy kasa rzeczywiście taka jak obiecują (4k)? Wypłaty w terminie, czy premie są dodatkowe? Pozdro

@Wesołek

Widzę, że masz wiele konkretnych pytań do pracowników firmy Frapol - to dobrze, zawsze warto pytać o różne interesujące nas szczegóły dotyczące pracy w danym miejscu. Od kiedy chciałbyś podjąć pracę w tej firmie? Ciekawa jestem, czy masz już doświadczenie w podobnej branży.

Kamil

Można wiedzieć jaka atmosfera panuje na produkcji w Krakowie? I jak z tymi wypłatami terminowe czy się opóźniaja o 2 tyg czy więcej?

@Kamil

Pracuję od 7 lat, zawsze wypłaty są na czas.

@pracownik

To istotna informacja, bo czasem zdarza się, że w różnych firmach są w tej kwestii opóźnienia. Sporo już czasu spędziłeś we Frapolu - czy planujesz jeszcze związać się z tym pracodawcą na dłużej, czy rozważasz może zmianę? Co jeszcze mógłbyś dodać na temat pracy w tym miejscu?

Zostaw merytoryczną opinię o Frapol - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Frapol
2/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Mierzeja Wiślana 8