Bolarus S.A.
3 285 515 5 1
Paweł Nowy wpis

Kiedyś nie rozumiałem ludzi składających wypowiedzenie przed znalezieniem nowej pracy... Praca w firmie Bolarus poszerzyła mój światopogląd. W grudniu rozpocząłem pracę jako techniczny kierownik projektu z półrocznym okresem próbnym, wypowiedzenie złożyłem po dwóch miesiącach obserwacji tego jak firma jest zarządzana. W związku z tym czuję się w obowiązku poinformować osoby, które na to stanowisko będą aplikować o powodach mojej decyzji, w celu wysnucia własnych wniosków. 1) Ustalenia z rozmowy kwalifikacyjnej okazały się w najlepszym przypadku półprawdami - Opis stanowiska: samodzielne stanowisko kierownika projektu w organizacji bezpośrednio pod Panią Prezes, praca w strukturze macierzowej; Stan faktyczny: Pierwszego dnia pracy dowiedziałem się, że w strukturze jestem wpisany pod kierownika ds. kluczowych klientów w dziale handlowym (ale to tylko dla wygody), co do prowadzenia projektu to jako PM nie mogłem zlecać zadań a raczej powinienem się dopraszać o ich wykonanie (forma "chciałbym cię prosić żebyś" została przez Panią Prezes uznana za "zbyt duże słowa"), dodatkowo już podczas Kick-off'u Pani Prezes przejęła spotkanie, po czym uznała, że spotkania projektowe będziemy prowadzić razem. Kandydatom pracy na to stanowisko sugeruję zastanowienie się nad możliwościami prowadzenia projektu w takich warunkach - Opis zakresu obowiązków: opracowanie z zespołem nowego produktu z określonej (trudnej) branży, firma ma dużego klienta z tej branży, ale "nie będzie się Pan nim zajmował" Stan faktyczny: już w pierwszym albo drugim tygodniu dostałem polecenie zajęcia się wizytą rzeczonego klienta oraz skoordynowania mini projektu rozwiązania problemu technologicznego, który firma ma z produktem dla tego klienta... Technolog może mi powiedzieć co mam zrobić, ale koordynacja ma polegać na tym, że zrobię to sam, bo on ma ważniejsze rzeczy na głowie, W drugim miesiącu dostałem kolejny mini projekcik do autokoordynacji Zrobienie słowniczka do komunikacji między działem handlowym a konstruktorami... no cóż firma nie miała stażystów - Opis projektu: nowy produkt, który jest już praktycznie gotowy, trzeba tylko zebrać efekty prac poszczególnych działów, dopilnować szczegółów takich jak ilość półek i dopilnować certyfikacji Stan faktyczny: W firmie nie było nawet ogólnej idei odnośnie typoszeregu powstawały jakieś oderwane od wymagań rynkowych prototypy a badanie rynkowe dopiero się zaczynało... - Opis wynagrodzenia: (podczas informacji o przyjęciu, bo przecież rozmowa kwalifikacyjna to nie czas na rozmowę o szczegółach rozliczania wypłaty) "Możemy Panu zaoferować tą kwotę, ale w postaci 85% jako kwota stała i 15% jako premia, która może być obcięta tylko w przypadku nieosiągnięcia przez firmę założeń planu finansowego" - Stan faktyczny: o ile dla pracowników pracujących powyżej 3 miesięcy jest jakiś mechanizm wyliczania średniej na podstawie 3 miesięcy to system jest nieodporny na zdarzenia typu urlop czy chorobowe przed upływem tego czasu i okres na zwolnieniu bądź urlopie jest odliczany. W grudniu firma wysłała mnie na 3 dni urlopu, w styczniu się rozchorowałem, w efekcie ani razu nie otrzymałem na konto ustalonej kwoty... no cóż, jak Pani Prezes stwierdziła mogłem przeczytać regulamin premiowania przed podpisaniem umowy 2) Głównie pozytywne opinie - Brak negatywów zrozumiałem, kiedy w momencie odejścia dostałem do podpisania umowę o zachowaniu tajemnicy przedsiębiorstwa z klauzurą "tajemnice przedsiębiorstwa stanowią wszelkie informacje niepodane do publicznej wiadomości" a co za tym idzie firma może pozwać nawet za negatywną opinię na goworku... co zresztą podobno kiedyś zrobiła (ale to jest informacja, którą tylko słyszałem od starszych pracowników)... cóż niestety większość ludzi w tym kraju podpisuje wszystko co im się podsunie.... - Mnogość pozytywów odnośnie kadry zarządzającej nieadekwatna do tego co usłyszałem w firmie była również dla mnie zagadką, do momentu, kiedy zacząłem rozpytywać w dziale handlowym o Borysa z marketingu, który w październiku zostawił pozytyw... okazało się, że nikt taki nie pracował... Dodatkowo widzę, że pozytywy zaczynają się sypać mniej więcej w okresie, kiedy pracę w firmie rozpoczął dyrektor operacyjny... pracownicy produkcyjni kończą zmianę o 14:00, sugeruję podejść pod firmę i zapytać się o opinię na temat tego Pana, którego moralność ja osobiście uważam za wybitnie dyskusyjną... biuro w większości kończy pracę o 15:00... Jeżeli chodzi o samą firmę to uważam, że póki co może być jeszcze firmą rozwojową, a projekt, który miałem prowadzić jest projektem ciekawym i ambitnym. Niestety obecny sposób zarządzania prowadzi ją w stronę firmy dobrej dla ludzi nastawionych na awans przez komplementowanie, nie dla ludzi nastawionych na jakość wykonywanej pracy. Nie mniej sugeruję zaopatrzenie się w dobry dyktafon i to już od momentu rozmowy kwalifikacyjnej.

borsuk Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Pracuje na produkcji, praca jak praca, da się ogarnąć i w miarę szybko nauczyć. Zarobki ok jak na pracownika fizycznego, da się dorobić do wypłaty na dodatkowych zleceniach. Ogólnie jestem zadowolony.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Bolarus S.A.?

Justyna

@brutus w takim razie jaki był powód Twojego odejścia z firmy ?

Brutus Nowy wpis
@Justyna

Otrzymanie propozycji pracy w wyuczonym zawodzie.

Ranking
Brutus

Pracowałem niedawno w Bolarusie i ceniłem sobie relacje miedzy współpracownikami, każdy pomógł jak czegoś nie wiedziałem lub sobie nie radziłem, stawka godzinowa to może nie kokosy ale z premiami tez nie mało jak na okoliczne firmy w podobnym stanowisku/dziale. Dobrze wspominam tą pracę.

dj bobi

Bardzo dobry pracodawca, zakres obowiązków jest zgodny z umową, wypłata zgodnie z ustalonymi harmonogramami. Dobre relacje pracownik - przełożony. Polecam tego pracodawcę.

TakNie1

Muszę przyznać że jestem zdziwiony pozytywnymi opiniami, bo gdzie by nie wszedł na gowor kto sama krytyka. Gratuluje dyrekcji, bo widać po opiniach że dbacie o swoich pracowników. GRATULUJ Ę!!

Joke
@99

Haha stawka 16 brutto a piszą że świetne warunki pracy , chyba wszyscy tam żyją i mamy pod spódnicą .Nie róbcie sobie żartów nawet Ukraińcy by się nie podjęli pracy za taki kwit .

pracownik produkcji
Nazwa działu: Produkcja

Witam ,często pada pytanie o stawkę godzinową w tym zakładzie ,odpowiadam -pracownik produkcji 14 zł na h BRUTTO

Krzysztof
@pracownik produkcji

Nie pomyliłeś się może? Przecież obecnie stawka godzinowa (najniższa krajowa) wynosi 14,70 zł brutto? Napiszesz też w jakim systemie pracujecie na produkcji?

Miron

Jeden z lepszych pracodawców, z jakimi mialem do czynienia.

Tak2Nie2
Zuki
@Miron

zgodzę się :) u mnie też wszystko spoko, wspolpraca przebiega bardzo fajnie:)!

TakNie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 135 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Bolarus S.A.?

Tak1Nie1
Darek

Jeśli chodzi o Bolarus, to atmosfera jest spoko, robota ciężka nie jest. Opłaca się popracować dłuzej,podobno istnieje możliwość awansu. Mozna sie nauczyc wiele. Gdyby nie przymus to bym nie odszedł, może kiedyś wróce

Tak1Nie5
Borys

W firmie Bolarus pracuję w marketingu i się rozwijam. Firma jest duża i cieszy się renomą i się wcale nie dziwię. To tu rozwinąłem swoje pierwsze zainteresowania i mogę pracować w branzy i czuc się szanowany :>

Tak1Nie3
kacperwrobel

Praca jest wymagająca, ale też dużo uczy. Zespół, z którym pracowałem był niezastąpiony, pozdro dla załogi- polecam pracę w tej firmie

TakNie3
Klakier

Bolarus to firma z przyszłością. Ja bardzo dobrze wspominam współpracę z tą firmą. Wynagrodzenie na czas, ludzie w porządku. Nie ma na co narzekać.

TakNie3
piotrek

ale mnie zal lapie jak pomysle ile przesiedzialem w poprzedniej robocie. tu przynajmniej spokoj mam nikt nad glowa nie stoi. normalna firma.

Tak1Nie2
Prado
@piotrek

A zarobkowo ?? 3000 jest osiagalne ?? Godziny nadliczbowe się zdarzają ??

wodzi
@Prado

wiesz no kazdy ma tyle na ile sie umowi raczej. czasem mozna zostac ale mi sie zdarzylo chyba z raz. no i mialem za to extra zaplacone

Jan
@Prado

brutto

Bogdan
@piotrek

"Normalna firma" tzn., że pozytywnie oceniasz tego pracodawcę? Napisz więcej na ten temat. Dzięki.

Nikoś

Ja pracę w Otrębusie wspominam bardzo ciepło. Przemili ludzie, na których zawsze moglem liczyć. Wynagrodzenie też okej.

Marcin

Praca w tej firmie bardzo mi się podobała. Z powodu wyprowadzki, musiałem ja opuścić, ale wspominam ją dobrze. Atmosfera bardzo fajna, z każdym można porozmawiać.Zarobki tez nie najgorsze , a i możliwość rozwoju ciągła. Naprawdę polecam

maria

pracuje już długo i firma mnie szanuje, ja firme również – za stale wynagrodzenie, komfort i bezpieczeństwo ????

Pikus

Jak dla mnie warunki na plus. Pracowałem tam jakiś czas i nie było się do czego przyczepić. Pieniądze zawsze na czas.

Arbuz

Jak się ma doświadczenie i się pracowało już w tym zawodzie to wiadomo jak jest. Wbrew pozorom nie jest to lekki kawałek chleba jak się ludziom może wydawać więc trzeba sie cieszyć, że tu człowiek człowiekowi człowiekiem.

?
@Arbuz

Pewnie że nie jest nikt nie powiedział że będzie może dlatego dobrze płaca

H
@?

A ja bym napisał że na pewno dlatego dobrze płacą.

Gość

Oj praca jak praca. Może zachwycony nie jestem ale jest na tyle okej ze nie mysle o zmianach

Logic

Dobra stabilna praca i uczciwą umowę człowiekowi dają. A jak warunki sa dobre i hajs się zgadza, to wiadomo, że to wszystko się przekłada na zaangażowanie .

Jam
@Logic

To prawda można w Bolarusie zarobic jak się chce

golum

Ogółem atmosfera też w porządku i sama praca mimo, że czasem męcząca też ok...Rozliczenie zgodne z umową i pieniądze na moim koncie punktualnie co do dnia. Pracuję raczej z rozsądku niż z miłości ale prawda jest taka że narzekać tez nie ma na co.

este

Mi ta firma od początku wyglądała w porządku, ale wiadomo, lepiej sobie nie obiecywać za wiele bo jeszcze sie człowiek zawiedzie. Ale powiem tak szczerze, że już po takim okresie pracy śmiało moge stwierdzić, że jest dobrze

TakNie

wiadomo, ze wszędzie są plusy i minusy jednak tu przeważa wiele plusów jeśli chodzi o pracę i ogólne warunki

Nie wiem

Pracuję tu od jakiegoś czasu i wiadomo jak to w pracy raz lepiej raz gorzej ale o zmianie nie myslalam. Moze to ludzie, moze przyzwyczajenie nie wiem

Wyt

Bywaja dni ze czlowiek wraca zmeczony ale rekompensuje to porzadna wyplata pod koniec miesiaca . Jak ktos umie i chce pracowac to bedzie zadowolony.

Krótko
@Wyt

Boże to jest raj na ziemi. Ale czy ktoś w końcu poza stawkę za jaką się tam pracuje ? Konkretną kwotą może by padła, a nie dużo lub jestem zadowolony z wypłaty.

boze
@Krótko

boze a podasz w koncu stanowisko jakie cie interesuje? i czego nie rozumiesz w tym ze zarobki są tez czesciowo zalezne od tego co ustalisz sam?

Paweł
@boze

Wiesz może, czy osoba niemająca doświadczenia zawodowego również może z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Bolarus? Stwierdziłeś, że zarobki uzależnione są od tego, jak ustalimy je w trakcie rozmowy z pracodawcą, dlatego chciałbym zweryfikować, czy nie mając doświadczenia, można w ogóle liczyć na zatrudnienie.

Pono

Troche czasu w Bolarusie spedzilem, wiec wydaje mi sie, ze moja ocena jest wiarygodna -:) przede wszystkim nie ma sie czego obawiac, choc poczatki wydaje sie trudne. Z czasem do wszystkich zasad sie przyzwyczaja i praca idzie sprawnie, przy czym mozna fajnie zarobic.

Paweł
@Pono

A wiesz może, czy nie mając doświadczenia zawodowego również można z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Bolarus? Myślę, że to dosyć ważne pytanie, dlatego mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć. Dobrze jest otrzymać informację od osoby, która pracowała w tej firmie.

Pono
@Paweł

Można. Było kilku co nie miało wczesniej zadnego doswiadczenia i poszli na przyuczenie a czesc z nich zostalo do dzis mimo ze juz kilka lat minelo.

Popuś
@Paweł

Pewnie że można. Załapiesz wszystko na pewno szybko, więc śmiało :)

Dragovic
Nazwa działu: Produkcja

Dziwne te ostatnie pozytywne komentarze , zwłaszcza że w ostatnim czasie część załogi przeszła do konkurencji z n-mic. Czyżby rzeczywiście coś ruszyło ?? Jakie są granice zarobkowe obecnie na produkcji jako monter ??

tak jest
@Dragovic

jak komus nie pasowalo to i tak by odszedl. prawda jest taka ze to demotywujace sluchac ze ktos jest niezadowolony bo musi przyjsc do roboty. i czy bedzie tu czy tam bedzie mowil tak samo, taki typ czlowieka, a swiat jest niestety taki ze nic za darmo nie ma i pracowac trzeba. jakie sa zarobki u innych to ja nie wiem jak sie dogadasz tak masz. ja ci powiem tylko tyle, ze jakbym zarabial ponizej swoich potrzeb to tez by mnie juz tu nie bylo

Michalovic
@Dragovic

Ha, pewnie do Juki do Niepołomic poszli. Tam ponoć 3000 zł lekką ręką płacą podstawy.

jasne
@Michalovic

...,własnie.....PONOĆ:))))

Donald
@Michalovic

Czyli lepsze warunki niż w bolarusie ??

jasne
@Donald

...człowieku to była ironia. i pewnie te opinie też napisane przez nich. to sie nazywa nieuczciwa konkurencja

Cziken

Najważniejsze, że pieniądze się zgadzają i człowiek jest traktowany jak człowiek, a nie maszyna. To dla mnie podstawa

Emi
@Cziken

To prawda choć czasem mam takie dni ze przyjsc, zrobic co trzeba, wrocic, ale chyba każdy łapie takie nostalgie :) Choć nie powiem bo w firmie jestem już od kilku lat i o zmianach nie myślę

Zostaw opinię o Bolarus S.A. - Bochnia

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie