Opinie o Caterpillar Poland Sp. z o.o. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Caterpillar Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caterpillar Poland Sp. z o.o. w Sosnowiec

Fakty o CAT Poland

1. dzwonią z ofertą z konkretną stawką - dostajesz gorszą stawkę na umowie - już kilka osób 2. jak masz te 50gr podwyżki, to super - inni dostają i po 3 miesiącach od obiecanek jeszcze grosza nie widzieli bo to oczywiste, że tyle trwa przeprocesowanie tego przez kadry 3. przyjmujesz się do biura - to nic nie znaczy - w każdej chwili szlony belg u sterów może uznać, że brakuje spawaczy i tam cię przenieść 4. w maju informują pracowników, że właśnie zmienili regulamin pracy i obowiązuje od poprzedniego stycznia - jak wziąłeś opiekę na dziecko to przepada ci premia za brak L4 (tak, opieka jest traktowana jak l4). na uwagę, że zasady nie mogą być zmieniane wtecz - dostajesz wyjaśnienie, że mogą bo to ich regulamin 5. zasada "dla wpisu w CV" już mało aktualna - CAT jest szkołą jak nie powinna działać firma i niestety większość pracodawców na śląsku już o tym wie - kompletny brak przestrzegania zasad - nawet tak elementarnych jak zasady bezpieczeństwa (zastawione drogi ewakuacyjne itp), inżynierowie pytający spawaczy z jakiego materiału ma być część bo nie wiedzą co dać na rysunku, spawacze robiący złe spawy tak, że kilkadziesiąt koparek jest cofana z rynku 6. na rozmowie obiecują home office, elastyczne godziny pracy, brak wyjazdów - wszystko kłamstwo 7. socjal: prywatnie musisz przynieść sobie czajnik do grzania wody na kawe, do biura północnego co pół roku remont podwozia (na drodze dojazdowej są uskoki wys. ok. 17cm, ale założono na nie dodatkowo progi zwalniające), własne kartki i długopisy - ale za to raz na rok dostajesz dla dziecka 1 szt. kinder bueno, 1 paczkę ptasiego mleczka - ale tylko jeżeli dziecko ma powyżej roku 8. brak diet za wyjazdy służbowe

Dobry duch
@Fakty o CAT Poland

Bzdura. Widać, że długo nie popracowałeś/ popracowałaś. Diety są ale trzeba wiedzieć do kogo się zgłosić - od tego jest kierownik żeby Cię poinformować, Home office funkcjonuje cały czas. Prywatny czajnik? Widać, że nie słuchałeś na szkoleniu - w Cat jest zakaz używania prywatnych czajników. Czajniki są i to nie jeden zakupione przez CAT. Inżynierowie pytaja, bo chcą aby pracownicy brali udział w opracowywaniu instrukcji - to chyba dobrze prawda? Nikt nie zmieniał żądnego regulaminu - uwierz mi że to nie takie proste. I powiem coś jeszcze! W życiu się nie zdarzyło, żeby kogoś z biura na halę rzucili. Widać, że jesteś sfrustrowany/a bo pewnie Ci umowy nie przedłużyli. Ale po co pisać takie bzdury?????

Fakty o CAT Poland
@Dobry duch

Pracowałem 5 lat.. widzisz, diety powinny być z zasady, nie jak musisz chodzić po kierownikach i błagać, załatwiać... H/O funkcjonuje w jednym dziale. O ironio -tam gdzie nie działa, wytłumaczeniem jest fakt, że to nie jest standard w CAT. Regulamin pracy - autentyk, zminiono na poczatku 2017 - wstecznie, obcinając ludziom premie, ze branie opieki nad dzieckiem.. nazwisk ludzi nie bede używać - ale tak zostali przerzuceni.. chyba piszesz z kadr - bo sądząc po wielkim banerze na płocie, macię permamentny problem ze znalezieniem pracowników.. czyżby fama o tym jak jest w CAT się rozniosła? Czy może problem polega na tym, że jak są zatrudnieni na umowie z kwotą 1000pln mniejszą niż na liście intencyjnym, zwalniają się szybko?

@Fakty o CAT Poland

Jak to możliwe że dają mniejszą stawkę niż na liście intencyjny? Ja zawsze żądam aneksu do takiego listu w którym jest informacja że jeżeli pracodawca/pracownik nie podejmie współpracy na wyżej wskazanych warunkach jak np 1 dzień danego miesiąca to obliguje się do zapłaty odszkodowania w takiej/a takiej wysokości :)

@Fakty o CAT Poland

Zapomniales napisac o mobingu ...sa tacy straszni ludzie baaaardzo straszni w CAT ...jeden chudy kierowniczek a jeden gruuuuuby przodownik i jeden co z lasu chyba uciekl bialy on....straszni oni ...nie ludzie

Nikt
@Fakty o CAT Poland

trole trochę próbują wyprostować bardzo słaba ocenę firmy w gwiazdkach.

Yankes
@Nikt

Słabe oferty proponowane na rozmowach oferowanie na najniższych proponowanych warunkach małe szanse na podniesienie stawek po wejściu do korporacji szukanie najtańszych z rynku

wtf??

Czy zwiazki wyrazily zgode na monitoring czy sa nezradne, czy moze przekupne??

alfonso
@wtf??

w cacie są tylko związki partnerskie

Jarosław
@wtf??

Na mocy art. 4 Projektu, ustawodawca przewidział wprowadzenie do Kodeksu pracy m.in. nowego artykułu 224, którego postanowienia dosyć jednoznacznie regulują problematykę stosowania przez pracodawcę systemów monitoringu. Przede wszystkim, w art. 224 § 1 wprost wskazane zostały cele stosowania monitoringu w zakładzie pracy i może to być: zapewnienie bezpieczeństwa pracowników; ochrona mienia; kontrola informacji; zachowanie w tajemnicy informacji których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. Wystarczające jest zaistnienie nawet jednej z wyżej wskazanych przesłanek. Następnie, w art. 224 § 2 wskazane zostały wyłączenia co do obszarów na których można stosować monitoring i są to: pomieszczenia sanitarne; szatnie; stołówki; palarnie; pomieszczenia udostępniane zakładowej organizacji związkowej.

KJ
@alfonso

Lesiu i Drzewołaz już zalegalizowali swój związek?

@Jarosław

Jaaaasne,a już podglądają spawaczy i monterów,ciule

Jarosław
@wtf??

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, które obowiązują od 25 maja 2018 r., stosowanie monitoringu wymaga m.in. uprzedniego poinformowania pracowników, oznakowania obserwowanego pomieszczenia lub terenu oraz określenia celu i zakresu oraz sposobu zastosowania nadzoru w układzie zbiorowym, regulaminie pracy albo w obwieszczeniu jeśli firma nie jest objęta układem lub nie musi wydawać regulaminu. Stosowanie urządzeń monitorujących obecność pracownika nie można próbować uzasadniać zapewnieniem właściwego wykorzystania czasu pracy, czyli np. przypilnowania, aby podwładni prawidłowo wykorzystywali przerwy. Ten cel można osiągnąć w inny, nie ingerujący w prywatność sposób, np. przez nadzór kierownika nad pracownikami. Omawiana forma monitoringu jest bardzo inwazyjna, bo pracodawca może nawet w praktyce pozyskać informację o tym, jak często zatrudniony idzie do toalety. Pracownik, który uważa, że nadzór narusza jego prywatność lub nie został o tym poinformowany może zgłosić ten fakt do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Daria

Cześć, jestem zainteresowana pracą na stanowisku specjalista ds wsparcia zakupowego. Prosiłabym o informacje odnośnie zakresu obowiązków, te w ofercie są dość ogólne, atmosfery pracy, czy wypracowywane są nadgodziny na tym stanowisku ?

asdfas

Powie ktoś jak wygląda socjal?, i czy idzie się załapać pod firmę. Pozdro

Pani rekruter dzwoni z Węgier i umawia na kolejne etapy. Rekrutacja 4 etapowa, zastosowanie metody STAR. Sprawdzanie języków obcych, tu akurat angielski i hiszpański. Po tylu rozmowach i kilkoma rekruterami mogli by chociaż poinformować, że nie dostało się pracy. Moim zdaniem zupełnie nieuczciwe postępowanie względem osoby aplikującej.

dlaczego nie informują o wyniku rekrutacji?

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Witam, jakie płacone są nadgodziny i sobotyw marmocie?

były spawacz

NIE polecam tej firmy

ania

jakie zarobki oferują pracownikowi biurowemu czy ktoś może się wypowiedzieć :)

@ania

BIUROWYM TRUDNO POWIEDZIEC,ale fizycznym ciastko ….aaaa fuuuuuuj, 4 na 3... ha ha ha i te zyczenia swiateczne...spieprzyc wroga i cos pozyczyc... ha ha ha ...wrogowi

Lopez

Witam, pytanko do spawaczy 135 jak wygląda spawanie tam piony pachwiny ? Czy jest wysoka norma orka ?Jakieś porady ? Pozdrawiam

@Lopez

Twój wpis jest dość chaotyczny, czy dobrze rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą na stanowisku spawacza? Czy masz już doświadczenie? Na pewno dla nowych osób norma jest nieco niższa, a po wdrożeniu w obowiązki może się zwiększać. Co jeszcze jest dla Ciebie istotne przy decyzji o wysłaniu aplikacji?

Ja to ja
@Lopez

Orki brak. A piony w Caterpillar to z gory w dol byle tylko bylo :)

Ciekawy

Witam a jak ma się dział cnc zarobki atmosfera

@Ciekawy

@Ciekawy, zarobki zwykle zależą od doświadczenia i indywidualnych ustaleń, warto negocjować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Czy zdecydowałeś się przesłać do pracodawcy swoje CV? Jak potoczyła się rekrutacja? Jeśli zostałeś zatrudniony, zachęcam Cię do podzielenia się swoim pierwszym wrażeniem.

lipton

Czy ktoś wie czemu związki zawodowe zakończyły mediacje z kierownictwem? Miało być referendum w sprawie strajku a tu nagle dogadali się za zamkniętymi drzwiami. Co się tam właściwie wydarzyło?

ten co się zwolnił :)
@lipton

Oj nieboraczki jest tyle nowych miejsc pracy a wy tylko narzekacie hehehehehehehhe

Dominika

@Nieznajomy, czy zamierzasz podjąć współpracę z firmą? Rozumiem, że chcesz założyć własną działalność, a dlaczego nie planujesz zatrudnić się bezpośrednio w Caterpillar? Czy masz już doświadczenia w zawodzie spawacza? Sądzę, że jeśli posiadasz umiejętności w tym zakresie, warto aplikować bezpośrednio do tego pracodawcy.

Nieznajomy
@Dominika

Z tego co tu czytam na forum to wszyscy tu narzekają na zarobki a ja dostalem propozycje na wlasnej działalności za lepszą kase przez pośrednika.

Nieznajomy

Mam pytanko czy ktoś z was pracuje w Cat.na wlasnej działalności jako spawacz przez firme zewnętrzna

Dominika

Znajdzie się tu pracownik firmy, który odpowie na pytanie @Aleksander Wielki? Czy można liczyć na przyjazną atmosferę w dziale zakupów? Może macie jakieś porady? @Buyer, czy zdecydowałeś się przesłać CV? Jeszcze nie udzielono odpowiedzi na frapujące Cię kwestie, ale może mimo to chcesz wziąć udział w rekrutacji?

Alexander Wielki

Widziałem ogłsozenie do działu zakupów na stanowisko buyer- jakiej stawki można sie spodziewac i jaka atmosfera w zespole?

Buyer
@Alexander Wielki

Też się chętnie dowiem

P.H.U

najlepsza firma na śląsku-caterpillar....

Dominika

Znajdą się tu osoby, które w merytoryczny sposób udzielą odpowiedzi na pytania @zdziwiony? Czy ktoś z Was pracuje w dziale jakości? Polecacie? @Anonim, jaką decyzję ostatecznie podjąłeś, zamierzasz zatrudnić się w Caterpillar? Może już rozpocząłeś pracę tam? Opowiedz, jak Ci się podoba.

zdziwiony

Hej, Dostałem od nich propozycję pracy - jak wygląda sytuacja w biurze? Dział Jakości? Jak zarobkowo? Atmosfera w pracy? Chociaż w paru punktach i proszę nie chaotycznie :) Dzięki

zakupy biuro polnocne

To prawda - na rozmowie umawiaja jedna stawke, jak juz zrezygnujesz z poprzedniej pracy, pierwszy dzien w CAT - dostajesz umowe z mniejsza stawka. do tego zasady premii nieznane - a nawet jak masz zasady i spelniasz wszystko - to zmeiniaja wstecznie zasady, byle premii nie wyplacic. oszukuja wlasnych ludzi. .. takie polskie zarzadzanie

maciek
@zakupy biuro polnocne

Bo to jest amerykańska firma i polskie zarządzanie:) Nikt tak nie wydoi jak polak polaka!

@zakupy biuro polnocne

PREEEECZ !!! z Polski wy parszywe zlodzieje PREEEEEEECZ!!!

Lobo
@zakupy biuro polnocne

Witam, jeśli ktoś z obecnych lub byłych pracowników firmy Caterpillar rozważa zmianę pracy, to obecnie prowadzimy nabór nowych mechaników dla firmy znajdującej się na terenie woj. Śląskiego. Zachęcam do wysyłania swoich zgłoszeń/zadawania pytań na adres mailowy: katowice@lobohr.pl Pozdrawiam!

@zakupy biuro polnocne

Jakim trzeba być ignorantem - żeby przed zmianą pracy (zwolnieniem się u obecnego pracodawcy) nie dostać listu intencyjnego w którym masz przedstawione warunki? Jak zmieniają zasady?

Jon lemon

Błagam Was pierdoły piszecie na temat Cata zarobki złe a ci którzy poszli do hagsa będą wracać na kolanach kwestia czasu. A normy? Hmm... ;-) orka orka i orka :-)

Nowy dyrektor
@Jon lemon

Już w w zeszlym roku na wiosne mieli wracać. Od tego momentu zwolnilo się 40 osób. Wrociło "0".

@Nowy dyrektor

I większość wróciła ;) A tak źle tutaj jest.

Kulfon

A będzie jeszcze lepiej, ale to juz bez was i Ferdka.

lolo

A kto z hagsa wrocil???????????

@Kulfon

Juz jest lepiej...

Zastanawiam sie nad zmiana pracy z lear corporation na wasza firme ? Chodzi o zarobki glownie na lear (usunięte przez administratora) atmosfera a jak wyglada to u was na zakladzie?

Zostaw merytoryczną opinię o Caterpillar Poland Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Caterpillar Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Caterpillar Poland Sp. z o.o.