Opinie o Caterpillar Poland Sp. z o.o. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Caterpillar Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caterpillar Poland Sp. z o.o. w Sosnowiec

dyrektor ds logistyki - burak

dyrektor ds logistyki - burak. Omijać z daleka

Nie podzielasz entuzjazmu kolegi, co do nowego dyrektora logistyki? Jak w takim razie dyrekcja odnosi się do ludzi, jak potrafią organizować pracę i na jaką pomoc z ich strony można liczyć?

Nie polecam brania udziału w procesie rekrutacyjnym na stanowisko Contract Specialist osobom spoza okręgu Katowic. W ogłoszeniu napisane jest, że dopóki nie będzie biura to praca w 100% zdalnie, a potem MOŻE BYĆ przejście na pracę hybrydową. Może, a musi to spora różnica. W trakcie rozmowy telefonicznej z rekruterką z Węgier jasno zadawane było przeze mnie pytanie, czy moja aktualna lokalizacja, która znajduje się daleko od Katowic, nie przekreśla mnie na to stanowisko. Odpowiedziała, że nie, bo potem będzie to do indywidualnego ustalenia z osobami z dalszych miast. Finalnie po przejściu całej rekrutacji, otrzymaniu oferty od polskiego działu HR okazało się, że tryb hybrydowy jest OBOWIĄZKOWY, A NIE MOŻLIWY DO PRZEJŚCIA jak to jest enigmatycznie napisanie w ogłoszeniu. Na odchodne miło powiedziano mi, że nikt nie będzie robił dla mnie wyjątków, bo bym dyskryminowała innych pracowników, gdybym całkowicie pracowała zdalnie. Powodzenia w poszukiwaniu 6-7 osób do nowego zespołu mając wymagania z górnej półki i z takim miłym nastawieniem do potencjalnego pracownika. Strata czasu.

Olaf
@Kandydat

To na którym etapie dostałaś odpowiedź, że jednak nie możesz robić w 100% zdalnie? Zauważyłem, że nie tylko rozmowa z rekruterką tu jest, ale i ponad godzinne spotkanie z menadżerem, a na koniec też godzinna rozmowa z kilkoma innymi osobami, choć nie wiem po co tyle tych spotkań...

Laura

Kilka msc temu firma potrzebowała spawacza mag. Jak z pracą na tym stanowisku? Czego spodziewać się na tle zarobkowym? Wynagrodzenia na czas? Jak z atmosferą akurat na tym dziale? Czytałam, że ktoś z operatorów w wątku akurat pisał na ten temat i to raczej nie na plus.

Harny Mużyk
@Złoj spawarszczik

Ale wiesz że chłop ze zdrową ciaszką nie nadaje się do wyrobienia norm. Pozdrawiam z zakładu bez norm i zarobkami ciut mniejszymi na UoP ( bez wzięcia pod uwagę premii, 2x płatnych weekendów, dodatków, pracy na jednej zmianie oraz braku zagubionych godzin)

Ogłoszenie dla spawacza zaktualizowali w marcu, czyli jeszcze szukają? Ciekawi mnie dlaczego do tej pory nikt się nie zgłosił, w styczniu ktoś tu pytał też o tę ofertę. Dotychczas pracowałem na zleceniu w innej firmie, a tu widzę, że proponują umowę o pracę to może się zdecyduję. Tylko piszą o okresie próbnym, po jakim czasie dostaje się umowę na stałe?

... Nowy wpis

Nie polecam. Dostaniesz śmieszna kwotę na start. Normy będziesz miał takie że za taką kwotę za godzinę nie będzie Ci się chciało pracować. Do tego pewnie trafisz na 2 bo tam podobno wiecznie brakuje ludzi. Kierownik na tej Lini... Nie mogę napisać bo zablokują komentarz. Ale traktuje ludzi jak (usunięte przez administratora)

Ina Nowy wpis
@...

Też znalazłam, właśnie ofertę dla spawacza którą chce podsunąć mężowi, może jednak zdradzisz jaka jest startowa kwota na h pracy? Albo widełki, cokolwiek, żeby móc sobie to jakoś zobrazować.

@Kandydat

To ile dni można pracować w domu na hybrydzie, określili to jakoś? Na ten etat wymagali coś bardzo nieoczywistego, bo piszesz, że wymagania są właśnie spore? A ile etapów jest całej rekrutacji zanim dostanie się info o zatrudnieniu?

@Kandydat

I am sorry that there were a misunderstanding during the process. As it is stated in the job ad and was discussed multiple times during the recruitment process, this position will be 100% remote until suitable office space is secured in the Katowice area where hybrid working standards can be maintained. After that, employees will work 3 days from the office and 2 days from home as per our current policy. The same information can be found in the job ad as well, here: https://careers.caterpillar.com/en/jobs/job/r0000231904-contract-specialist/

3 dni z biura z Katowic lub Tych albo Krakowa, bo wtedy nie mieli jeszcze wybranego miejsca. Jest rozmowa telefoniczna z rekruterką, potem rozmowa ponad godzinę z managerem zatrudniającym i ostatnia rozmowa z 4-5 osobami też min. godzina i każda z osob zadaje po 2-3 pytania.

Ayo
@Kandydat

A jeśli chodzi o angielski trzeba znać w stopniu zaawansowanym? Nie wiem czy to ty pisałeś o rozmowie z rekruterką z Węgier. Jeśli tak to odbywała się po angielsku?

As you said in the job description it's said "can be" not "must be", do you see a difference? And also I was told during the first phone call with the recruiter that my location is not a problem and it will be resolved individually.

Olaf Nowy wpis
@Kandydat

Cześć, co to za norma, która tu ponoć jest nakładana w pracy spawacza? Na razie wiem, że szukają ludzi na spawacza-ślusarza, dając UoP na okres próbny i od 28 do 30 zł (dla osób bez doświadczenia lub z niewielkim doświadczeniem w zawodzie) + dodatkowe nagrody + dofinansowanie do karty sportowej, prywatnej opieki zdrowotnej i posiłków + możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie + możliwość korzystania ze środków ZFŚS + odzież robocza i wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej zapewniane przez pracodawcę. Tak opisali sytuację w ogłoszeniu. Faktycznie zapewniają to wszystko?

Cześć, no patrzę że tu ktoś pisał, że niby ciągle szukają jakiegoś pracownika. I wszedłem w ofertę na spawacza ale pokazuje mi, że to już nieaktualne jest. Zajęte stanowisko czy szykuje się jakaś rekrutacja? A ten próbny okres to zawsze obowiązuje? Bym przy okazji chciał wiedzieć, czy długo na próbnym trzeba siedzieć.

JM

Jeśli nie jesteś Ukraińcem lub nie masz śniadego koloru skóry to masz małe szanse. Teraz bazują na emigrantach. Łatwiej zwiększać jest normy i presję czasową. Amerykańska firma i polski zarząd

Ukraińcom tez nie chce się pracować.U mnie na zakładzie też szukamy spawaczy.matko boska aż litość bierze.Niewiele potrafią,na rysunkach się nie znają ,kasy by chcieli całe worki .Nie ma znaczenia jaka narodowość Polacy czy Ukraińcy.A jak trafi się ktoś ogarnięty to ucieka po kilku miesiącach pracować za lepsze pieniądze.Do Niemeic,Holandii ,Danii ,Norwegii,Finlandii

@JM

A co z pracami na stanowiskach biurowych? Bo jak ja nie chcę być spawaczem, ale np. pracować na offisie, to mam szansę? Jak to jest amerykańska firma, to czy w pracach biurowych bardziej wykorzystywany jest język angielski, czy normalnie po polsku się pracuje?

Goćś
@Gość

Proszę o jakiś nr tel szukam pracy jako spawacz mam 12 lat doświadczenia spawam mag 135

Pani rekruter dzwoni z Węgier i umawia na kolejne etapy. Rekrutacja 4 etapowa, zastosowanie metody STAR. Sprawdzanie języków obcych, tu akurat angielski i hiszpański. Po tylu rozmowach i kilkoma rekruterami mogli by chociaż poinformować, że nie dostało się pracy. Moim zdaniem zupełnie nieuczciwe postępowanie względem osoby aplikującej.

dlaczego nie informują o wyniku rekrutacji?

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Cześć. Wyszukałam ofertę pracy na posadę supplier development engineer i widziałam ogłoszenie w necie i chętnie dowiem się więcej. Mam konkretne opytania, jest wpis, że dają jakieś extra socjalne benefity. Dajcie znać, jakie to są benefity konkretnie, ok? Czy to są środki finansowe, czy też świadczenia rzeczowe? I jeszcze świadczenia socjalne można dostać np. jako dofinansowanie wakacji??

Laura

Charoszy Swarszcik
@Laura

Umowa zlecenia lub działalność, terminowy brak rękawic i tarcz do szlifierki, zgubienie ciężko wypracowanych godzin na czas, rozwijająnca luźna praca z wyśrubowana norma i codziennie ta sama - chodźcie śmiało, polecam

Płachoj Spawacz
@Charoszy Swarszcik

a co jest ważniejsze - jakość czy zrobiona norma? Oraz czy mogą zwolnić za to że nie robidz tej normy?

Złoj spawarszczik
@Płachoj Spawacz

Mogą zwolnić za systemowe nie wyrabianie normy , na polecenie lidera...

Nelka
@Złoj spawarszczik

A co to znaczą, te systemowe normy? To są jakieś inne normy, niż typowe cele do wyrobienia? Bo ciekawi mnie, co oznacza tu to słowo systemowe. Wgl wiecie, kto wyznacza takie normy? Czy to przełożony działu, czy danej produkcji, czy jakiś zarząd gdzieś w biurach?

Złoj spawarszczik
@Nelka

Nie systemowe normy, a systemowe nie wyrobienie norm...

Harny Mużyk
@Złoj spawarszczik

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Caterpillar Poland Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

dyrektor ds logistyki - burak

dyrektor ds logistyki - burak. Omijać z daleka

@dyrektor ds logistyki - burak

Krzykacz od maseczek,nie bierz sterydów bo to na mózg szkodzi.

Grzegorz
@dyrektor ds logistyki - burak

Poszedłem zapytac o pracę dla mechanik spodkawszy dyrektora zaprosił mnie na rozmowę po rozkładania słownie silników i podzespołów oraz budowy maszyn zadzwonił tel , przeprosił mnie i powiedzial ze jak skoniczy rozmawiać to mnie znow poprosi trwalo to duszą chwile gdy zerknołem przez szklane dzwi zobaczyłem że nie rozmawia juz odwróciłem się na piecie i poszedłem firma poważna zaplecze mega szkoda ze burak dyrektor nie szanoje ludzi mysle ze byłbym lepszy i bardziej efektowny wypaczcie za pezp9srednosc ale szukam pracy dobrej uczciwej i z szacunkiem 794 623 145 nie boje się rozmów i negocjacji

mała
@dyrektor ds logistyki - burak

Co jest nie tak z tym dyrektorem logistyki? Czy da się z nim pracować? Napiszcie coś więcej.

@Grzegorz

Kolego jak szukasz szacunku to z pewności nie w tej firmie.

Magazynier
@mała

Teraz już jest inny. Mega chłop, uczciwy i pomocny, dba o zespół. Więcej takich

Jestem zainteresowany pracą jako spawacz, akurat trwa rekrutacja. Firma oferuje UoP na okres próbny. Jest to standardowe 3 msc? Jak wyglądają kolejne umowy? Zastanawiam się po jakim okresie współpracy można przejść na czas nieokreślony? Ile wychodzi za godzinę? Premie też jakieś macie? Pisaliście w wątku o umowach zlecenie, natomiast w ogłoszeniu podane jest co innego, wytłumaczycie?

Daj sobie spokój z firmą, oni wiecznie szukają ludzi do pracy, co samo przez się świadczy o firmie. Szanującą ludzi firma nie szuka cały czas pracowników.

Kierownicy i liderzy

Człowiek pracując na automacie do spawania ma przewidzieć jak maszyna będzie spawacz.Praca system amerykański.Konttrola jakości bez jakiego kolwiek pojęcia.Tragediia jednym słowem

Nigdy w życiu nie idźcie tam pracować na operatora maszyn Cnc na własnej działalności . Niektórym współpracownikom zal (usunięte przez administratora) ściska , ze macie większa stawkę od nich , chamstwo , zero szacunku i robienie na złość to było na porządku dziennym . Kierownik nawet nie kwapił się by pomóc , oraz sam okazał się nie w porządku . Jedynie co to mogę pochwalić to firmę Elfbud , która była moim kontrahentem , kasa zawsze na czas .

@Anonim

Nie ma co się dziwić za brak pomocy że strony przełożonego, kierownik był kiedyś pracownikiem fizycznym, spawaczem i nagle został kierownikiem, wyróżniony z tłumu karierowiczów.

Andzia
@Anonim

Mnie interesuje, ile zarabia taki operator na b2b? Jak to kasa, czy będzie z 7000 zł netto? I czy jest mniejsza kasa na start, a po okresie próbnym rośnie?

Wrrrr
@Anonim

Porażka na dzialanosci na stanowisku cnc.... obiecują nadgodziny do 250h a tym czasem ciężko wypracować 160h. Kierownik tylko kombinuje jak tu koszty okroić i wywala firmowiczów do domu jak są nie potrzebni. Wszelkie wolne postoje a firma ma ich sporo w roku np 2tyg postoju lipiec sierpień i guzik z zarobkiem. Kiedyś to zrobili nawet 3tyg postoju w okresie letnim. Masakra.

Cnc
@Andzia

Elfbud operatorów cnc na działalności traktuje jednakowo, 42zl netto co daje przy 160h na konto 6720zl. Oczywiście z tego trzeba sobie ZUS opłacić, podatek i odłożyć na jakieś dwa dni wolnego bo firma często robi dłuższe postoje przy jakiś świętach. No i oczywiście pełen ekwipunek ochrony osobistej ubranie, kask, okulary i rękawice które lecą co tydzień.

@Cnc

czyli faktycznie ci zostanie lekko ponad 3 tysi bez prawa na urlop, chorobowe, odprowadzaniu słabych składek, braku stażu pracy i wywalić cie mogom z tego (usunięte przez administratora) w jeden dzień. Nawet jeleń nie chce tu robić

@Anonim

O wiele większą ma się stawkę pracując na własnej działalności od osób, które pracują na zleceniówkę? Jesteś w stanie podać tak mniej więcej, jaka to różnica? W jaki sposób współpracownicy robią na złość? Jesteś w stanie podać jakiś przykład? I co do tego wszystkiego robił kierownik? Chcę tu aplikować na operatora CNC...

Witam

ILE MOŻNA ZAROBIĆ JAKO NOWY PRACOWNIK OPERATOR CNC?

Jolanta

To wypłaty są w dolarach amerykanskich? Wszyscy są zatrudnieni w centrali? Czy w oddziałach w Polsce nie ma jakiejś autonomii?? Możesz dać znać jak zarządzanie tutaj wygląda w takim razie?

Van Darkholme
@Jolanta

Som slaves i som dungeon masters, i ci drudzy każą pierwszym ile ma być zrobione, i tak jest w każdym oddziale, boys of this plant o tym wiedzom

Andrzej Łopata
@Witam

sporo, jak ci zgubią godziny, rzetelnie wpisane na kartce i policzone

WTF...
@Andrzej Łopata

Zawsze Ci zgubią godziny bo to klasyka. A przy nadgodzinach wypłacanych w kumulacji kwartalnej to już nie idzie się doliczyć. Z marnych na start max 30zl brutto zostanie wielkie(usunięte przez administratora). Premia frekwencyjna 400 coś jeszcze Cie uratuje jak tylko nie zawaliłeś ani jednego dnia. Za to (usunięte przez administratora) na podwyżkach. Jak nie masz przepracowanego poprzedniego całego roku to dostaniesz kolejne wielkie (usunięte przez administratora). Jak pójdziesz do dyrektora na skargę strasząc Pip-em gdzie równouprawnienie wykonywanej pracy to mówi że usunie z regulaminu podwyżki inflacyjne. Ogólnie 3x NIE tej firmie. (usunięte przez administratora) NEW AMAZON

Witam jak długo czekaliście na decyzję o zatrudnieniu w caterpillar?

@Anonim

od jednego do trzech dni, ale odrardzam tu iść, bo mimo niby przystojnej stawki i tak ci zgubią zawsze godziny, będziesz zmuszony dokupić rękawic, szybek, ciuchyi wyjdzie ci głodowa stawka za zapierdziel na zleceniu czy działalności na 3 zmiany

Irena

Czemu uwazasz że mieliby kogoś wykorzystywać? Stało się coś czy o co chodzi?

@Irena

a normy ciągle podwyższane to nie wykorzystywanie?

Olga

Pytanie czy faktycznie są podwyższane a jeśli tak to z jakiego powodu? A opowiesz coś więcej o tych normach jak to w praktyce wychodzi tak dla wyobrażenia?

Normy będą co jakiś czas podnoszone, dyrekcja musi się wykazać że po mimo podwyżek prądu , gazu i wielu innych czynników, zakład jest rentowny. Dobrze że cat to jedna wielka korporacja , inaczej by się z tego pięknego kraju wyprowadziła.

@Nowy

tak, bedom podnoszone, tylko kto ich bedzie wyrabiał na takim zajechanym sprzęcie, osobiście ja wykonałem normę jeden raz i z 10 razy coś (usunięte przez administratora)przez (usunięte przez administratora), a zaraz odszedłem i sobie chwalę nową pracę, a takie (usunięte przez administratora)nie mają prawa istnieć

Inez

Tata będzie próbował swoich sił na stanowisku spawacza i wierzę, że mu się uda. Co z zarobkami? Z tego co czytaliśmy sumy zaczynają się od 4 400 zł brutto. Mając doświadczenie, na jakie wynagrodzenie może liczyć? Osoby powyżej 50 lat mile są widziane w firmie?

Na jakie benefity można liczyć w Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

Mary

Mam spore doświadczenie w jakości, chociaż nie na stanowisku kierowniczym. Ale widzę, że mają teraz ofertę na quality managera. Oferują możliwość przeszkolenia, więc czy w sumie doświadczenie na takim stanowisku jest istotne dla nich?

Dominika

Może nie każdy rozumie, jakie są zasady? Albo myślą, że ktoś zostawił po prostu. Ale to w ogóle z zewnątrz sobie zamawiacie jedzenie czy jest tam jakaś stołówka w pracy?

Van Darkholme

Dlatego zatrudniają przez firmy zewnętrzne, aby pracownik dobrze zarabiał i się nie przejmował takimi rzeczami

Irena
@Van Darkholme

To zatrudnienie w firmie przed firmę zewnętrzną bardziej się tu opłaca? A ile na start w takim razie mozna mieć z takiej umowy? I na długo w ogóle zatrudniają?

Rączka

Caterpillar to najlepsza firma w Sosnowcu i całej Polsce. Dzięki Caterpillar zarabiam pieniądze, które pozwalają mi na żyć na extra poziomie. Ten zakład to moje spełnienie marzeń o pracy. Ludzie z którymi pracuję na produkcji są niesamowici, a kierownictwo to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i bardzo pomocni w codziennej pracy. BĘDĘ TU PRACOWAĆ DO KOŃCA SWOICH DNI...

@Rączka

Jakie pieniądze są tu do zarobienia? Zastanawiam się, ile płacą na stanowisku Service Center Supervisor i ilu etapowa jest rekrutacja na to stanowisko?

Blacha

Ile się czeka na telefon po próbkach spawalniczych?

Zostaw merytoryczną opinię o Caterpillar Poland Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Caterpillar Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Caterpillar Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Caterpillar Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Caterpillar Poland Sp. z o.o.