Opinie o PGB Human Resources Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PGB Human Resources Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PGB Human Resources Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGB Human Resources Sp. z o.o. w Poznań

Ciężko jest w systemie 12/12 w PGB Human Resources Sp. z o.o.?

W PGB Human Resources nie ma systemu 12/12. Być może widział/a Pan/i taką informację w którejś z rekomendowanych przez nas ofert dla naszych Klientów. Jeśli tak, najlepiej byłoby porozmawiać bezpośrednio z Rekruterem. Prosimy o informację, o jakie ogłoszenie chodzi albo kontakt na info@pgbhr.com - przekażemy kontakt do odpowiedniej osoby :) Pozdrawiamy! Zespół PGB HR

Benefity

Ponawiam pytanie o to jakie pracodawca oferuje benefity i ile osób z firmy ma faktycznie do nich realny dostęp?

@Benefity

Opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie grupowe. Każdy ma dostęp do tych benefitów.

Benefity
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

Czyli osoby na stażu i umowie zleceniu również mogą skorzystać np z karty sportowej?

Tak.

N
@Benefity

na stażu nie przysługuje ci nic...

niezadowolona2
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

na stażu nie przypominam sobie takich możliwości :)

:D
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

Na stażu to był wyzysk za friko po 8 godzin dziennie jak normalny pracownik, a nie karta sportowa :D jak można tak beznadziejnie kłamać. Ani kasy, ani benefitów, pgb słynie z malowania trawy na zielono nie reprezentując sobą nic

Pytanko

Chciałabym się zapytać czemu praktycznie nikt z darmowych stażystów nie dostaje oferty pracy mimo, że pracodawca teoretycznie oferuje taką możliwość, a w praktyce po zakończeniu stażu przez jednego na jego miejsce zawsze przychodzi inny. Jak to jest?

True
@Pytanko

Na profilu firmy ciagle witają nowe osoby i tak w kółko :) niech każdy sam wyciągnie z tego wnioski myśląc o współpracy :)

@True

Aktualnie na profilu firmy przedstawiamy naszych Konsultantów, nie nowych pracowników :)

Lie
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

Jedno to przedstawienie konsultantki. Wszystkie inne mają dopisek - witamy ..., niedawno dołączyła do nas... życzymy powodzenia... Po co tak kłamać? I to nieudolnie :)

@Lie

Ostatnio taki post pojawił się 25 lutego :)

Jakie są mocne strony pracodawcy PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Niestety firma nie posiada swoich mocnych stron. Brak kompetencji pracowników związany z wiecznym żerowaniem na pracy stażystów. Jest tylko kilka osób, które pracują tam "dłużej". Brak szacunku do pracownika. Na rozmowach o pracę udają, że jest miło i super profesjonalnie, a później wychodzi w trakcie pracy jak jest naprawdę. Nie polecam nikomu, przynajmniej żadnej szanującej się osobie. Bardzo zła renoma firmy.. i te liczby na stronie, ile to oni niby nie przeprowadzili procesów, albo ilu nie mają klientów. Wielka bzdura a liczby są zmyślone. Chyba myślą że ludzie są durni i w to uwierzą.

Nie ma

- Pracodawca nie zapewnia stabilności strumienia pracownikom, - szkolenia wewnętrze są bardzo słabej jakości, - ciągła rotacja darmowych stażystów którzy stanowią często 60-70% zespołu dezorganizuje pracę wszystkim, - praca absolutnie nie rozwija w dziedzinie hr

Firma PGB Human Resources Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Project Manager (instalacje elektryczne, teletechniczne). Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Serwisant rowerowy

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie PGB Human Resources Sp. z o.o.?

W

Zwyczajowo 8-16, chociaż można to ustalać bardziej indywidualnie

nissaxxx

Tak dla uściśnienia praktyka którą odbywałam w wymiarze 320 jest za darmo !! zaś staż którego nie znam czasu trwania jest płatny lecz nie wiem ile ponieważ nie miałam wystarczającego doświadczenia dostania się na niego.

Mse
@nissaxxx

Nie wiem gdzie byłaś, ale ja ostatnio byłam na rozmowie w Warszawie, nie mam żadnego doświadczenia i nie było mowy o bezpłatnych praktykach. Od razu proponuja platny staz

nissaxxx
@Mse

Ja też byłam właśnie w Warszawie gdzie dane praktyki odbywałam za darmo w wymiarze 320 lecz wcześniej odbyłam rozmowę na staż gdzie uznano, że nie ma doświadczenia wystarczającego na to stanowisko

M
@nissaxxx

darmowe staże i praktyki to prawda i smutna rzeczywistość tej firmy - pracujesz darmo jak pełnoetatowy pracownik a gdzie ida pieniadze za twoje wyniki, umowy i kandyatow nie wiadomo ...

Obiektywny
@nissaxxx

We Wrocławiu są płatne praktyki i staże.Także zależy od lokalizacji. Mimo wszystko wiele staży jest bezpłatnych bo w końcu uczą i przygotowują Cię do pełnienia samodzielnej roli w przyszłości. Za studia czasem płacisz a nie dostajesz żadnej praktyki, tylko teorię, która wielokrotnie nijak ma się do rzeczywistości.

@M

M, rzeczywistość jest taka, że w żadnym z oddziałów nie funkcjonuje już coś takiego jak "bezpłatny staż". Życzymy udanego dnia :)

Super!
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

To dobrze, że w końcu zrezygnowaliście z tej formy wyzysku :) krok do przodu! Gratulacje :)

xyz
@Super!

Wyzysk? Odbyłam tu niegdyś 2-miesięczny, bezpłatny staż i absolutnie nie traktuję tego czasu jako zmarnowanego, ale jako inwestycję w siebie.

Blond Star
@xyz

To czemu nie zostałaś? I nie podpiszesz się imieniem i oddziałem? Wwa? Nie sądzę bo byśmy się znały :) Nie znam nikogo kto wypowiadał się dobrze o stażach czy pracy w PGB. W warszawskim oddziale po jednej darmowej praktyce zaproponowano drugą dziewczynie X bo wyczuli, ze ta osoba nie ma alternatyw i musi się zgodzić. Była kiepska, ale darowanemu (darmowemu) koniowi nie zagląda się przecież w zęby. Siedziała 4 miesiące za friko. W budynku jest bufet, ale słabo patrzą na jedzenie w nim, najlepiej kupić coś na wynos i zjeść przy biurku. Kiedy masz czelność rzuć pokarm dużej niż 15 minut to będą wyciągane konsekwencje. Zauważ, że każda tam je przy biurku. Kiedy spóźnisz się do pracy 1 minutę, lub komputer Ci się wolniej uruchomi, musisz zostać po pracy 15-20 min bo tak jest skonstruowany ich wewnętrzny system. Po darmowym staży za dobre wyniki proponowano tutururum - umowę zlecenie :) Niektóre na śmieciówce ciągną ponad rok. Na sześć dziewczyn w oddziale tylko dwie były na umowę o pracę co o czymś świadczy. Inwestycja w siebie? Nie sądzę 70% tej pracy to wykonywanie natrętnych telefonów wciskających usługę, 20% klepanie standardów, 10% praca z kandydatami.

Czy pracodawca PGB Human Resources Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Bzdura... W naszej firmie organizowane są różne szkolenia tematyczne. Wystarczy zajrzeć na nasze portale społecznościowe, gdzie o wszystkim informujemy :)

YXX

Dzień dobry, jak wygladają warunki płacowe dla asystentów na zleceniu?

zyczliwa

Jeśli masz wyniki - to super jesteś chwalony i uważany za dobrego pracownika. Jeśli w danym miesiącu bądź kwartale ci nie idzie to dostajesz jasną informację, że firma nie będzie zainteresowana praca z Tobą jesli wyniki odrazu się nie poprawią. Nie ma miejsca w którym można zjeść obiad, przerwę spędza się przy biurku. Ludzie rotują bardzo, praktycznie co miesiąc można spodziewać się nowych twarzy.

Jerzy
@zyczliwa

Firmie też zależy na tym, by pracownicy byli wydajni więc logiczne że zależy im na ludziach którzy mają dobre wyniki. Po jakim czasie firma zrywa umowę Twoim zdaniem, jaki jest margines błędu? Jestem ciekaw co możesz powiedzieć na ten temat.

XYZ

Troche (usunięte przez administratora). W tej firmie nie ma czegos takiego jak przerwa. Obiad mozna zjeść tylko przy komputerze, ewentualnie na kolanach, nie ma kuchni, ani zadnego osobnego pomieszczenia, w którym swobodnie mozna by odpocząć. Jesli chcesz wyjsć na przerwie musisz dodatkowo zostać dodatkowo dluzej w pracy, zeby odrobić ten czas. Na umowie zlecenie, lub o prace nie przysługuje żaden urlop chorobowy. Nie ważne, czy masz gorączkę, czy zwijasz sie z bólu - musisz przyjść, bo projekty same sie nie zrobią inaczej wyciągane sa konsekwencje. Osoby zatrudnione nie sa ubezpieczone. Rotacja pracowników jest ogromna, na rozmowie mówią, ze ludzie pracują latami, a prawda jest taka ze pracownicy zmieniają sie od stażu do stażu. Jesli zrealizujesz cele to super, dostajesz premie, ale jesli nie osiągniesz wynikow to Cie wyrzucają, bo nie zarabiasz na nich i to sie im nie opłaca. Nie inwestują w pracowników tylko zmieniają jak rękawiczki. Jesli ktos odchodzi dowiadujesz sie o tym dzien wcześniej, bo przecież to wielka tajemnica i moze spowodować jeszcze większa rotacje.

@XYZ

Dziękujemy za Twoją opinię, jednak nie do końca zgadzamy się ze wszystkimi punktami, które opisałaś. 1. Co masz na myśli pisząc, że "nie ma czegoś takiego jak przerwa"? U nas w firmie każdy ma prawo do przerwy, której sam jest moderatorem. Z doświadczenia wiemy, że nie jest to zegarowe 20 min, lecz więcej i jest to czas wpisany w godziny pracy. 2. Każdej osobie zatrudnionej (nie mamy na myśli stażu) przysługuje urlop wypoczynkowy oraz chorobowy, a także ubezpieczenie. Istnieje również możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej.

W
@PGB Human Resources Sp. z o.o.

całkowicie się zgadzam co do przerwy. Jedzenie przy biurku, na zasadzie „zjeść i szybko wrócić do pracy”, nie ma gdzie odejść, zjeść w spokoju z dała od komputera. Nie było czegoś takiego jak zaplanowana przerwa na posiłek

Nie wiem, jak jest w Poznaniu, ale niestety nie mogę polecić oddziału w Warszawie. (usunięte przez administratora)a w dodatku oddzwaniając po kilku tygodniach zapytała mnie, czy mam własne auto do pracy - o czym w ogóle nie poinformowała ani przez telefon uprzednio, ani w ogłoszeniu. Wystawiam jedną gwiazdkę.

Paulina

@anonim, zwróć jednak proszę uwagę na to, że wątek dotyczy pracy w PGB Human Resources w Poznaniu. Rozumiem, że piszesz o sytuacji, w której miałeś już podjąć pracę, tak? Finalnie się na nią nie zdecydowałeś?

Nie warto

Wcale się nie dziwię, że jest tak, a nie inaczej z perspektywy Kandydata, który wyraża tu niezadowolonie. Dziewczyny, kt(usunięte przez administratora)i" z danej dziedziny, podczas gdy prawda wygląda tak, że pracują(usunięte przez administratora) stała załoga powyżej 2 lat to może 5-10% więc czego się spodziewać lepszego? Z resztą tam liczy się ilość, która przynosi korzyści, nie jakość.

@Nie warto

Rozumiem, że pracowałeś w PGB Human Resources. Piszesz, że w firmie jest spora rotacja - jak uważasz, czym to jest spowodowane i w jaki sposób pracodawca mógłby temu zapobiec? Może masz jakiś pomysł. Jak ogólnie oceniasz atmosferę panującą w tym miejscu pracy?

Paulina

Musisz wziąć pod uwagę to, że wpisy, które w znacznym stopniu naruszają regulamin serwisu GoWork, muszą zostać usunięte przez administratora forum. Ze wspomnianym regulaminem możesz zapoznać się pod tym adresem: https://www.gowork.pl/regulamin W PGB Human Resources pracowałeś jedynie tydzień, a to niewystarczająco długo, by dobrze poznać tego pracodawcę. Firma ta, to przecież wiodąca agencja doradztwa personalnego, która realizuje projekty niekonwencjonalnymi metodami oraz przywiązuje szczególną uwagę do nowoczesnych trendów w biznesie i technologii. Na pewno zatem utrzymuje się na wysokim poziomie. Orientujesz się może, na jaką formę umowy mogą liczyć nowo zatrudnione osoby?

To nie może być prawda, ponieważ oddział warszawski w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nie realizował rekrutacji IT.

@PGB Human Resources Sp. z o.o.

Odpowiadam po raz drugi bo chyba macie wykupione pakiet premium na usuwanie komentarzy, że projekt nie doszedł do skutku bo klient nie podjął współpracy co nie zmienia faktu, że nie macie specjalistów z "działu inżynierii" "IT-oprogramowania" a musiałam kłamać na stażu. Na jaką formę zwyrodnienia można liczyć w pgb? Żadną, dobrze że potrzebowałam tylko papier bo po odbyciu jednego darmowego stażu proponują kolejny, oczywiście darmowy

@Nie warto

Co za bzdury... PGB już od lat nie oferuje darmowych staży.

Elza
@pracownik

Wystarczy poczytać opinie na innych forach, żeby widzieć że to prawda. (usunięte przez administratora)

M
@Paulina

Jaka umowa ?(usunięte przez administratora)

ciekawy

Cześć wszystkim ;) Znalazłem ogłoszenie, przyznam, że zaciekawiło mnie. Brzmi tak: "ASYSTENT DS. SPRZEDAŻY I REKRUTACJI. Zakres obowiązków: Kontakt z potencjalnymi Klientami Poznanie specyfiki pracy w agencji rekrutacyjnej Zdobywanie praktycznych umiejętności prowadzenia wywiadu kompetencyjnego Zdobywanie wiedzy z obszaru rekrutacji stałych Aktywność na forach branżowych, tworzenie i przeszukiwanie bazy kandydatów, publikowanie ogłoszeń, uczestnictwo w targach pracy Nawiązywanie kontaktów biznesowych i budowanie swojego portfolio Klientów Analiza rynku pracy Wymagania: Otwartość na zdobywanie wiedzy w zakresie prowadzenia projektów rekrutacyjnych Dyspozycyjność minimum 30 godzin tygodniowo Umiejętność organizacji pracy własnej Znajomość pakietu MS Office (Word, Exel, PowerPoint) Komunikatywność, otwartość Umiejętność pracy w grupie Chęć poznania i rozwoju w branży Human Resources Oferujemy: Płatny staż/praktyka z możliwością stałego zatrudnienia Rozwój zawodowy w obszarze HR Poznanie nowoczesnych technik rekrutacyjnych Naukę profesjonalnej komunikacji w środowisku biznesowym Szkolenia i coachingi Niezapomniane spotkania i wyjazdy integracyjne Udział w webinarach z zakresu rekrutacji i sprzedaży Odpowiedzialne i samodzielne zadania, które będą miały realny wpływ na funkcjonowanie działu rekrutacji krajowych" Moje pytanie - warto startować do takiej firmy ? jak wasze wrażenia z pracy w tej firmie ? czym zajmowałbym się ? (akurat zadania/obowiązki nie zostały uwzględnione w ogłoszeniu). Jak wygląda wypłata w takich firmach ? Doradźcie bo nie chcę wpakować się na minę ;) Z góry dziękuję Pozdrawiam ! p.s. ogłoszenie z Leszna (Wielkopolska)

Korpin
@ciekawy

@ciekawy

To zwykle call center. Idź już lepiej na słuchawkę do jakieś centrali za dobrą kasę niż tutaj za darmo. Pytanie o wypłatę, dobre sobie :)

Paulina

@Łukasz, możesz coś więcej napisać na temat pracy w firmie PGB Human Resources? Napisz swoją opinię w sposób bardziej szczegółowy, aby była merytoryczna i poparta konkretnymi przykładami. Obecnie Twoja wypowiedź jest bardzo ogólna i nie wiele mówi osobom, które poszukują informacji na temat pracy u tego pracodawcy.

Łukasz

Z własnego doświadczenia wiem, że praca w tej firmie nie jest taka zła jak niektórzy tu napisali.

Paulina

@Korpin, Twoja opinia jest mało merytoryczna, czy mógłbyś coś więcej napisać na ten temat dlaczego "nie warto"? Szerzej uzasadnić swoją wypowiedź? Co konkretnie spowodowało, że według Ciebie nie warto aplikować na stanowisko "asystent ds. sprzedaży i rekrutacji w firmie PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Paulina

@anonymous @ciekawy Jeżeli jesteście zainteresowani pracą w firmie PGB Human Resources, to najlepiej będzie po prostu zaaplikować i przekonać się na własną rękę, jak wyglądają warunki pracy. Pracownik zawsze ma prawo przyjąć lub ewentualnie odrzucić ostateczną ofertę pracy. Już pierwszy kontakt z firmą podczas rozmowy rekrutacyjnej, może nam wiele powiedzieć o firmie. Czy ktoś z Was zdecydował się na aplikację?

ciekawy do Paulina
@Paulina

Paulina, ja wysłałem dokumenty. Ja mam tego świadomość i zaryzykowałem, lecz mam także świadomość, że wiele można mówić, natomiast gdy człowiek znajdzie się w gronie pracowników to albo jest tak jak mówili (na plus), albo robi się nieciekawie ;) Natomiast mnie ciekawią Wasze wrażenia i jak u Was wyglądał np proces rekrutacji, rozmowa czy też praca i porównam sobie z tym co mówią i w razie ewentualnego zatrudnienia mam także porównanie jak inni mieli a jak ja mam ;) Po prostu mnie interesuje fajna praca w fajnej atmosferze, nie chcę wpakować się na minę, także doradźcie/opowiedzcie jak u Was wyglądało ;)

Filip

Podpowiedzcie jak pracuje się z firmą?

Ciekawy
@Filip

Podbijam pytanie.

@Filip

I ja również podbijam. Zastanawiam się nad stanowiskiem Młodszego specjalisty ds. Rekrutacji we Wrocławiu, podobno zatrudnienie na umowie o pracę. Opinie poniżej nie zachęcają.. Ale być może ktoś się wypowie na temat Wrocławia?

Paulina

@Praktyka Obszar HR to branża, która będzie stale się rozwijać. Aktualny rynek pracy sprawia, że firmy będą potrzebować prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie. Czy według Ciebie firma PGB Human Resources to dobre miejsce by stawiać swoje pierwsze kroki w obszarze HR? Miałeś okazję porozmawiać z pracownikami z dłuższym stażem? Jakie są ich opinie na temat tej firmy?

XYZ

Z moich źródeł wiem że oddział w Lesznie niczym się nie różni od Poznania. Oddział jest dopiero od października a ludzi zmieniają jak rękawiczki. Tylko patrzeć kiedy zamkną oddział.

@XYZ

Te opinie dają mi do myślenia. Jest aż tak źle? Chciałam aplikować do firmy do Leszna ale śledzę ten wątek i mam wątpliwości. Opinie są bardzo podzielone, ale zależy mi na fajnej pracy i mam obawy. Może jakaś opinia kogoś kto tam pracuje?

daga

szkoda twojego czasu ... jest słabo :/ lepiej juz w call center, bo wiecej płaca

Karol

Ja słyszałem też o problemach w nowym oddziale w Lesznie. Krótko jest a rotacja duża.

Trostberg
@Karol

o lesznie jest ciekawie opisane poniżej.(usunięte przez administratora). Polecam lekturę zanim zaaplikujecie.

@Trostberg

(usunięte przez administratora) Myślałem, że coś się zmieniło, ale chyba nie ma szans. Ktoś coś jeszcze wie?

Zostaw merytoryczną opinię o PGB Human Resources Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PGB Human Resources Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PGB Human Resources Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 555 ocen.

PGB Human Resources Sp. z o.o.