Opinie o Adecco Consulting (Adecco Poland) w Warszawa

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco Poland w Warszawa

Pracuję za pośrednictwem tej firmy. Widać bardzo kiepską organizację. Gdy z kadr odchodzi jakiś pracownik, jego przełożeni nie fatygują się nawet, żeby przekazać jego niedokończone sprawy komuś innemu. O wszystko trzeba się dopytywać i upominać o każdy drobiazg. Osoby, które są odpowiedzialne za księgowość potrafią nie zauważyć pewnych śmiesznych błędów w rozliczeniu miesięcznym. Wszystko wygląda tak jakby ta firma miała w kadrach samych (usunięte przez administratora) albo jakby jej kierownictwo było tak ułomne, że do zarządzania nie powinno im się dawać nawet budki z kebabem. Gorąco nie polecam pracy za pośrednictwem tej firmy.

Sad

Na podstawie fukcjonowania tej organizacji przez ostatnie 2 lata można napisać anty-poradnik „jak zniszczyć firmę i zabić ducha organizacji” włoscy „eksperci” z firmy pretendującej do lidera na rynku zrobili firmę z olbrzymią rotacją pracowników, tracącą klientów i masą przypadkowych niekompetentnych ludzi która za chwile może mieć problem z rentownością - w chwili obecnej ceo z olbrzymim ego bez podstawowej wiedzy i kompetencji jak zarządzać firmą - wskrzeszona bardzo słaba „stara/nowa” hr manager i managerowie/handlowcy „biegający” po rynku w poszukiwaniu …. nowej pracy - nie polecam na tą chwilę ani pracy ani współpracy z Adecco

….
@Sad

W punkt

Nowa strategia

Ostatnio adecco ogłosiło nową strategię dla firmy. Strategia zakłada bardzo wiele zmian, jeszcze więcej zmian i w sumie uruchomienie nowego projektu, który ma COŚ zrobić a w sumie to nic nowego. Strategia nie zakłada oczywiście zwiększenia zatrudnienia wewnętrznego a jedynie zwiększenie sprzedaży tym co firma posiada a więc brakiem pracowników i działających procedur. Współczuję firmom, które współpracują z adecco.

Qwerty

To co się wyrabia w firmie w projekcie IQOS region Warszawa, to ludzkie pojęcie przechodzi. Odgórne przyzwolenie na(usunięte przez administratora), śledzenie pracowników, wydzieranie się na nich, ciągle ciśniecie z targetami, nachodzenie pracowników na L4/urlopach, tu już się za pewnie każdy poczuł. mam nadzieje ze towarzystwo wzajemnej adoracji odczuje na własnej skórze, gdy PIP wpadnie na kontrole, a philip morris zainteresuje się ta opinia, chociaż każdy wie kto nadzoruje projekt IQOS z PMI, to pewnie nic nie zrobią.

Beata
@Qwerty

o co chodzi z tym nachodzeniem na L4, ze co nachodza kogos w domu jak ktos w lozku lezy czy jak ?

Pracownik Produkcji

Bardzo miła obsługa, dostałam wybór działu na podejście przy rekrutacji nie mogę narzekać, zapomniano dodać że trzeba nosić pampersy i głodować 10 godzin bo liderka na dziale Buzek plastik nie puszcza wszystkich na przerwę nocną a gdy się upomnisz Adecco cię zwalnia z pracy!!! Tak jest w Nowym Dworze Mazowieckim woj.mazowieckie.

Czy wcześniej pracowałam na produkcji czy wiem co to za praca i z kąd się dowiedziałam o Adecco.

Zatrudniony przez Adecco

Jestem zatrudniony od jakiegoś czasu przez Adecco dla klienta zewnętrznego. Póki co najgorsze doświadczenie z HRami jakie miałem w mojej dotychczasowej (już nie tak krótkiej) karierze. 1) na etapie rekrutacji bardzo ograniczony kontakt z rekruterem (odpowiedzi średnio raz na tydzień), 2) na etapie tydzień-dwa przed rozpoczęciem pracy już praktycznie zerowy (udem udało mi się umówić na badania medycyny pracy na czas). Zero informacji o rozpoczęciu pracy, o tym jak zapisać się do Luxmedu, zero informacji o rozliczaniu się z przepracowanych godzin, zero czegokolwiek. Mój kontakt w Adecco zmienił się już dwa razy (poprzednie osoby zmieniły pracę), ale brak odpowiedzi na maila i telefony pozostaje normą. Szczerze mówiąc już nie wiem z kim się w tej firmie kontaktować. Zdecydowanie nie polecam.

Już były pracownik /rekruter

Zgadzam się ze wszystkim co napisano wcześniej. Niestety tutaj dział HR nie istnieje , chcesz załatwić wniosek kredytowy? Zapomnij , dofinansowanie do okularów? Hhaha zapomnij HR Nie odpisuje na maile ;) Cały czas ciśnienie na wynik na sprzedaż/ zatrudnienia byle więcej $$. Pracownika traktuje się tu naprawdę z góry , „fajnie ze jestes itp” ale chodzi żebyś nastukal dla Adecco hajsu za pieniądze poniżej stawki rynkowej ;) Odradzam

@Już były pracownik /rekruter

Czemu oni nie odpisują na maile?

Xxxxxx

Ponieważ w HQ HR są 3-4 osoby na cała Polskę. Reszta się zwolniła ;P

Wewn
@Barbara

HR ma setki maili na skrzynce :) jest to wyzwanie, nie każdemu da się odpisać w jeden dzień... oby dziewczyny nie zrezygnowały bo dopiero będzie tragedia

Były rekruter
@Wewn

W 1 dzień nikt nie wymaga Odp. Ale jak na proste pytanie czeka się 2 tygodnie(sic!) na odpowiedź od własnego działu HR (w moim przypadku tak bylo) to już podsuwa pewne wnioski, napędza wzajemna niechęć i powoduje rąk opadanie. Oby to dziewczyny znalazły lepszą robote....

q

Po wstępnej rozmowie telefonicznej , Pani rekrutująca poinformowała mnie że przesyła moje CV dalej i będzie kontaktować się ze mną w sprawie dalszej rekrutacji. Minęły 2 tygodnie i cisza. Jeśli przełożony działu rekrutacji będzie zainteresowany, która z jego pracownic tak traktuje klientów to chętnie porozmawiam prywatnie :)

@q

Klientów czy kandydatów? Może po prostu Cię nie wybrali koniec konców?

Witam ta firma to dno nie podejmujcie w niej pracy brak szacunków dla pracownika. A jak pójdziesz do kordynatota to cię zmyje i nic nie pomoże nie pracujcie jako wózkowi w Pampersach na Zabraniecka na targówku . W Warszawie .

Bartek

Handlują danymi osobowymi z podejrzanymi ludźmi z Niemiec. Aplikujesz do pracy w Niemczech jako kurier i twoja skrzynka i numer telefonu lądują w rękach kryminalistów, którzy spamują obie wiadomościami z linkami do niby stron z pracą, a jest to link do stron ze złośliwym oprogramowaniem. Otworzysz link w dobrej wierze i cała twoja kasa znika z konta w banku! Addeco to bandycka firma i zostaje zgłoszona do UoKiK za łamanie RODO!

Worky

Podobno od kwietnia wszedł nowy system podwyżek, podobno..., bo pracownicy nadal nie znają nowych stawek za jakie pracują, a mamy juz kwiecien. Czy to normalne???? Totalny brak szacunku dla pracowników, którzy jeszcze pozostali w tej śmiesznej organizacji :(

gosc
@Worky

z poczatkiem czerwca pracownicy dowiaduja sie o zmianach w naliczaniu premii, czyli de facto o zmianach w regulaminie dotyczacym premii, a wchodzi w zycie od kiedy? od kwietnia 2022! a za kwiecien premie powinny byc wyplacone w czerwcu ... kto sie spodziewal tego, co w pierwszym kwartale, to sorry, ale "tak sobie zmienilismy zasady wstecz" bo tak

Robert
@gosc

Trochę pokręcone, a nawet bardzo. Ciekaw jestem tylko, co takiego się zmieniło w naliczaniu premii, że taki sajgon z tym jest.

salesperson

- z dniem 01.03.2021 organizacja wprowadzila system prowizyjny (rownolegle do istniejacego premiowego), jednak gdy policzone zostaly kwoty nalezne pracownikom za realizacje celow - wyplaty zostaly wstrzymane. - przez 6 miesiecy pomimo wielokrotnych prosb, maili, telefonow do owczesnych mocodawcow (dyr HR, CEO, Dyr Sprzedazy, COO) nikt nie udzielal ZADNYCH informacji. - po 6 miesiacach (09.2021) system zostal zmieniony na mniej korzystny dla pracownikow w zwiazku z czym nalezna prowizja zostala zmniejszona o ok. 90%. - z prawnego punktu widzenia jest to praktyka NIELEGALNA - wielu pracownikow poszkodowanych albo juz podjela kroki prawne majace na celu odzyskanie swoich pieniedzy, albo jest na etapie zbierania dokumentacji przygotowujacej do zlozenia pozwow. Co do zarzadzania w organizacji nie mozna miec wiekszych zastrzezen, o ile ktos na callach lubi sluchac, ze w Adecco nie jest sie dla pieniedzy (zamrozenie podwyzek w 2021 i 2022) oraz „tam sa drzwi” jesli Ci sie sytuacja nie podoba. Takie slowa padaja z ust szefa regionu (EEMENA). Wydarzenie z ostatnich czasow: - CFO wymienil sie 5 razy - CEO wymienil sie 3 razy (liczac interim) - wolumen zespolu dedykowanego rekrutacjom stalym (biale kolnierzyki) spadl z 60 do 6 osob - w 12.2021 bylo 3 dyrektorow sprzedazy (nieslusznie zwolniona poprzednia dyrektor wygrala proces sadowy i musiala zostac przywrocona do pracy) - dyrektorka HR - odeszla (II polowa 2021) - zespol KAM - odszedl (II polowa 2021) - zespol zajmujacy sie usluga Payroll - odszedl (II polowa 2021) - dyrektor uslugi Outsourcing - odszedl (II polowa 2021) - szefowie oddzialow (branch managerowie) - 6 osob odeszlo (II polowa 2021) - zespol HR wymienil sie 2 razy - rotacja w organizacji jest na poziomie 60% To tylko odrobina ostatnich newsow!

Do Kandydata
@salesperson

Nie odeszli i nie wymienili tylko "Rozwijają się poza strukturami firmy". No w Adecco jedynie papier toaletowy się rozwija a i tak pewnie HRy by to zablokowały jakby się dowiedziały...

Ojej
@salesperson

Odejscie zespolu „kam” akurat dobrze zrobi tej firmie jest szansa ze znow pojawia sie klienci i firma bedzie mogla inwestowac bo pseudonzespol sprzedazy poza wybujałymi oczekiwaniami (wyplaty prowizji za aktywnych klientow o ktorych nie ma pojecia) i ego nic do firmy nie wnosil i nikt tesknil za toba salesperson nie bedzie :)

Adecco Plus
@salesperson

Jako jeden z pracowników, który "odszedł" z całym szacunkiem chciałbym zaprzeczyć. Nie odszedłem, tylko uciekłem bo by mnie zwolniono za to, że chciałem coś zmienić, usprawnić - mieć swoje zdanie etc. a tak w ogóle to cieszę się, że przepracowałem w tej firmie 8 lat. Nauczyłem się bardzo dużo , za co jestem wdzięczny. Teraz już wiem jak wygląda od środka firma, która podaje się, że jest numerem 1 wśród firm HR na świecie. Polecam naprawdę pracę wszystkim, którzy chcą w przyszłości prowadzić firmę HR - jak zobaczycie jak to się robi w Adecco, odwrócicie wszystko o 180 stopni, to sukces macie gwarantowany !!! POLECAM

ExKam
@Ojej

Pożyjemy zobaczymy - ciekawy jestem kto będzie robił międzynarodowe przetargi jako 80% ludzi ledwo duka po angielsku. I tak, KAMowie byli w 90% właśnie za to odpowiedzialni. Z fartem zatem :)

ojoj
@ExKam

'I tak, KAMowie byli w 90% właśnie za to odpowiedzialni' ale i tak tego nie robili wiec spokojnie - mała strata a szansa na rozwój biznesu w firmie

ExKam
@ojoj

A kto to robił? Bo nie przypominam sobie innych osób zajmujących się nowymi RFP z globala. Pytanie retoryczne - zobaczymy jaki będzie wynik w Q4 vs 2021, jak Klienci bez opieki KAM-ej zderzą się z rzeczywistością lokalną :) Zupełnie inny tematem jest, że nawet nie wiesz, w jaki sposób pracował zespół posiadający w budżecie 30% totalu firmy. To jak to ma działać...ojoj chyba słabo...

Mocny
@ExKam

To nie zespół KAM przynosił 30% sprzedaży firmy a zespoły lokalne biur nie ładnie tak sobie przypisywać ojoj prawda mam racje ?

sejsmiczny

pracowałem tu lata temu, następnie w kilku innych firmach, więc mogę ocenić trochę z perspektywy czasu. ADP ma bardzo dobrze poukładane procesy- co ma swoje zalety i wady. Zaleta to porządek i rzadko występujące sytuacje w których nie wiadomo co robić z klientem/przypadkiem jaki się dostało do zrobienia. Wada to powolne zmienianie się w automat do wykonywania skryptów :) Praca tu bardzo dobrze robi na poukładanie w głowie procesów kadrowych i płacowych.

Ciekawa
@sejsmiczny

Hej, możesz dać znać które procesy są dobrze ułożone ? Pytam, ponieważ mam zupełnie inne doświadczenia. Z końcem 2021 zakończyłem pracę w ADP właśnie z uwagi na brak odpowiednich procesów, zmienianie zasad ad hoc, wprowadzanie zmian do zmian itp. Jestem ciekawy Twojej opinii :)

#LiczyszSięTy!

Firma, do której dołączyłam jakiś czas temu była zupełnie inną organizacją niż jest obecnie. Oprócz rażących incydentów nierównego traktowania i jawnej dyskryminacji swoich pracowników, możemy także mówić o prawnych nadużyciach w przypadku tych, którzy uważają się za bardziej uprzywilejowanych. Ilość skarg napływająca z tytułu niewypłacanych premii jest ogromna, a wewnętrzna frustracja i rozżalenie pracowników jeszcze większe. Ciężko jest pracować w takiej atmosferze wiedząc, że najbliższa przyszłość raczej nie przyniesie żadnych zmian, a bynajmniej nie tych na lepsze. Szczerze odradzam dorzucanie Adecco jako punkt na swojej mapie rozwoju zawodowego, no chyba że ktoś lubi powszechnie panujący chaos (brak HR i niekompetentny HR manager), brak decyzyjności i ustrukturyzowanych procesów oraz niekończącą się harówkę bez żadnego ekwiwalentu, czy słowa 'dziękuję'. O kulturze organizacyjnej i zdrowej komunikacji wewnętrznej nie wspominam, bo ich brak rozumie się samo przez się :)

Ex-pracownik
@#LiczyszSięTy!

Podpisuje się pod powyższym ! Mam dokładnie takie samo zdanie i dokładnie takie same doświadczenia. Niestety :(

M
@#LiczyszSięTy!

Racja!

MG

Jako agencja pracy przyzwoita firma, jako wewnętrzny pracodawca Adecco/The Adecco Group w Polsce to dziś cień firmy, do której dołączałem. Firma, która z jednego z najlepszych pracodawców wg GPTW dziś nie kryje się z dyskryminacją i nierównym traktowaniem swoich pracowników, zmienia regulaminowe zasady premiowe w trakcie ich trwania, zmienia targety finansowe w trakcie roku na wyższe tylko dlatego, że ludzie zaczynają dostawać premie. W firmie też nie ma już działu HR, który został skutecznie zniszczony na przełomie 2021/2022 (z około 10 ekspertów nie ostał się właściwie nikt poza świeżo upieczoną HR managerką, reszta odeszła). Nie polecam nikomu, komu zależy na uczciwych zasadach współpracy.

Paulito

Witam.Szukam pracy dla par na magazynie w okolicach Rotterdamu. Zasięgłem języka u kilku osób na miejscu i wyrazili Dobra opinie odnośnie warunków pracy jak I mieszkaniowych tzn od pracowników innych agencji.Zastanawia mnie słaba opinia na tym forum. Proszę o info jak to wygląda na dzień dzisiejszy odnoście tego czego szukam. Dziekuje I pozdrawiam.

Salesperson

Do mojego poprzedniego wpisu dodaje: - do 20.03 powinna zostac wyplacona premia roczna (zatem w piatek 18.03 jako ostatni dzien roboczy). PREMIA NIE ZOSTALA WYPLACONA.

LiLi
@Salesperson

Witam ! ADECCO nic nie warte i (usunięte przez administratora) ! Zakończyli ze mną współpracę ... Z dnia na dzień bez żadnej informacji (oczywiście wciskają kit że był mail informacyjny -a nie było!) Do brzegu : zwolnili/wyrzucili na zbity pysk ... 30 marca ... Hmm oprócz wypłaty spodziewałam się dwóch premii za luty-400zl ,oraz za marzec-700zl ... Premię według regulaminu który mamy i czytam "premia wypłacana jest z 1-miesiecznym opóźnieniem ..." Czarno na białym ...wiecie co na to obsrana przełożona rzekła "premię są wypłacane z dwumiesiecznym opóźnieniem ,zawsze tak było " hahahahahaha , tylko wiecie ...ja nigdy nie otrzymałam premii a pracalam tylko parę miesięcy, ale tym sposobem wygadała się i doszłam do tego że należą mi się dwie premię .... I co ludzie ...jest maj dokładnie 3.05 godzina 21.24 ... A pieniążków nadal nic ,zero ...nulll! NIE WIEDZIALAM ZE TA FIRMA TO TAKIE (usunięte przez administratora) . Dodatkowo wymagają wiedzy ,wszystkiego a traktują Cię jak śmiecia nawet do toalety wyjść nie możesz ... Ani zjeść na spokojnie bo coś. ... Już nie wspomnę o tym jak zachorujesz i nie możesz przyjść (umowa zlecenie -ile przyjdziesz do pracy tyle zarobisz).. przełożona straszy .. że nie będzie premii , że trzeba znaleźć kogoś na zastępstwo bo ona punktu pustego zostawić nie może ... Dodatkowo ,w późniejszym czasie się mści ..w ten sposób że daje namniejsza liczbę godzin jaka się da ... Podczas ustalonego grafiku jeszcze bardziej skraca godziny pracy przez co człowiek raz że się denerwuje bo nic nie zarobi a dwa już nie wie kiedy i jak pracuje ,krótko mówiąc (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) .... A jak się je wdepnie ...to co ? Śmierdzi tak ..śmierdzi ... Teraz trzeba walczyć o swoje ,bo wyrzucić z pracy to potrafią a pieniążki przez nas zarobione...już nie tak łatwo zdobyć . Jeśli najdzie potrzeba zgłoszę to wyżej i pójdzie to dalej .

Manager

Nie polecam adecco jako pracodawcy. Zmiana regulaminu w trakcie jego obowiązywania to naprawdę drobiazg. Niewywiązywanie się z zapisów w umowach tez na porządku dziennym. Większość doświadczonych pracowników odeszła, kierując swoje pierwsze kroki do prawnika.

@Manager

I bardzo dobrze. Ty też tak zrobiłeś? Jeśli się nie wywiązywali z umowy to mam nadzieję że chociaż nie chodzi o poziom zarobków?

Manager
@Barbara

Chodziło również o zarobki - wypłatę premii określonej w umowie itp. Bardzo nieprofesjonalne podejście do odejść pracowników/ redukcji stanowisk/ zwolnień.

Addeco oferuje poor candidate experience. Myślałam, że w dzisiejszych czasach email z podziękowaniem za udział w rekrutacji to już nie jest łaska, a normalność. Nie oczekuję szczegółowego feedbacku, ale ghosting w stosunku do kandydata to wstyd. Pokazujecie brak szacunku do czasu kandydata. Minęło dokładnie 16 dni od rozmowy rekrutacyjnej. Słabo i zniechęciliście mnie właśnie do udziału w przyszłych procesach.

Wyplata

Miesiąc w miesiąc ten sam problem z wyplata. Nie masz L4, nie masz urlopu, żadnych pseudo benefitów nie bierzesz a wypłata z każdym miesiącem różna... nawet przed Polskim (nie)Ładem więc kiedy tym się tłumaczą to i tak ciężko uwierzyć. Trzymać się firmy jak najdalej!

dzień dobry

Pracował ktoś na stanowisku specjalista do spraw rozwoju biznesu? Warto się tym zainteresować?

IVEK
@dzień dobry

Firma kant nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Adecco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 151.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 5 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adecco Poland?

Kandydaci do pracy w Adecco Poland napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adecco Poland