Opinie o Adecco Consulting (Adecco Poland) w Warszawa

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco Poland w Warszawa

które biuro?

witam, przeczytałem setki opinii na temat kilkunastu różnych biur pracy w holandii i nie znalazłem ani jednego z pozytywnymi, może ktoś się orientuje które biuro jest godne polecenia? Bo czytając te narzekania to wychodzi na to że żadne a to nie jest w żaden sposób pomocne

ciekawski

Ile zarabiają specjaliści ds. rekrutacji ? Jak wygląda praca, czy faktycznie jest tak ciężko ?

Ap

Widzę , że niewygodne wpisy są usuwane np. dotyczące zwolnienia Mobilnych Audytorów CEDC( ponad 20 osób) z dnia na dzień. Pomimo zapewnień Adecco o przedłużeniu projektu . Generalnie nie polecam oferują prace tylko na chwilę . W trakcie rozmowy rekrutacyjnej bajerują , iż jest to praca na długi czas. Szkoda czasu i energii lepiej wysyłać oferty pracy bezpośrednio do firm a nie poprzez agencję. Kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo ze strony pseudo rekruterów Adecco. Omijać szerokim łukiem Adecco !

@Ap

A nie orientujesz @Ap się czy CEDC (ewentualnie Grupa Eurocash S.A.) aktualnie nie prowadzą może rekrutacji audytorów mobilnych / mobilnych PH na terenie woj. pomorskiego (zwłaszcza Gdańsk i najbliższe okolice czyli teren wokół "ścisłego" Trójmiasta a nie jakiś Malbork, Tczew, Sztum czy Boże broń Kwidzyn czy by mnie interesowały) ? Bardzo bym prosił o pilną odp. do końca przyszłego tygodnia.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Adecco Poland?

Mike

Wyglądają obiecująco.

TakTak
@Mike

I śmiesznie

Pracownik Produkcji

Bardzo miła obsługa, dostałam wybór działu na podejście przy rekrutacji nie mogę narzekać, zapomniano dodać że trzeba nosić pampersy i głodować 10 godzin bo liderka na dziale Buzek plastik nie puszcza wszystkich na przerwę nocną a gdy się upomnisz Adecco cię zwalnia z pracy!!! Tak jest w Nowym Dworze Mazowieckim woj.mazowieckie.

Czy wcześniej pracowałam na produkcji czy wiem co to za praca i z kąd się dowiedziałam o Adecco.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Nie liczcie na żadną informację zwrotną od rekruterów z Adecco

Januzzi

Wiadomo to nie od dziś. Co chwila (przynajmniej raz na tydzień) zamieszczają kolejnych parę nowych ofert, czekają aż spłynie odpowiednia ilość CV a później 0 odzewu wobec kandydatów. Kontaktują się z niby wybranymi kandydatami ale to zwykła ściema (pewnie mają już swoich kandydatów z czyjegoś "polecenia"). Ewentualnie dzwonią z biura oddziału i mówią, że dana rekrutacja została wstrzymana i / lub anulowana (mój przyp. kiedyś).

TakTak

Największa lipa z jaka sie spotkałem, 3 telefony i po żadnym nic się nie dowiedziałem..miał być 4ty raz i co? I nikt nie oddzwonił. Brak szacunku do ludzi, wieczne kłamanie i mydlenie oczu to jest ich cel :) oby się wszyscy tam posrali ;) A ludzie, którzy poprzez nich aplikowali i zero odzewu 3majcie sie cieplutko :)

TyWieszKto

Rzucacie argumenty jak dzieci, nie wiedząc nawet co piszecie. Stawki zawsze określa firma, a agencja stara je się podbić najwyżej jak można, bo na tej podstawie są wyliczane zarobki agencji. WYLICZANE. A nie zabierane wam z wypłaty. A wy wolicie krzyczeć, że (usunięte przez administratora) i tylko pokazujecie swoją ignorancję i zacofanie, bo łatwiej drzeć ryja i oskarżać wszystkich dookoła zamiast dowiedzieć się jaka jest prawda. Zresztą, dziwi was marna płaca? A spójrzcie na wymagania. Jaki pracodawca zapłaci więcej niż minimalną krajową za pracę do której wystarczy mieć dwie ręce? Oczekujecie kokosów a sami nie dajecie nic w zamian, oprócz roszczeniowej postawy.

Julia
@TyWieszKto

Zgadzam się, również pracuje w rekrutacji i postawa ludzi naprawdę jest straszna w tych czasach. Zamiast poszukać informacji krzyczą powielane kłamstwa i nawet nie mają ochoty dowiedzieć się prawdy, bo przecież łatwiej obwiniać innych o głupotę, mimo iż samemu się nią nie grzeszy. Niestety, nawet najgłupszy osioł potrafi głośno robić ,,ihaaa''. Gdzie ludzie którzy mają umiejętności i się cenią? Trafiam na samych roszczeniowych ignorantów, którzy bez szkoły, bez doświadczenia chcieliby zarabiać więcej niż ja. Ja rozumiem, że każdy chciałby godnie zarabiać, ale żyjemy w 21 wieku. Trzeba coś sobą reprezentować, coś dać od siebie, zamiast tylko wymagać. Męczą mnie już te rozmowy dużo poniżej mojego poziomu, kiedy muszę tłumaczyć najprostsze rzeczy, przeliczać stawki brutto na netto, znosić ten smród nieumytych zębów czy ludzi pod wpływem alkoholu. Jesteście straszni. Rekruterzy muszą słuchać waszych jęków i narzekań, tłumaczyć wszystko 20 razy dziennie, oddzwaniać na telefony między spotkaniami, uśmiechać się do was i kiwać głową, kiedy od was śmierdzi, kiedy przychodzicie brudni, kiedy marudzicie, że mało, że źle, że daleko i bóg wie co jeszcze. Jesteście okropni, a praca rekrutera to ta naprawdę niewdzięczna. My musimy pamiętać po 10-20 różnych ofert, żeby każdą wyrecytować z pamięci, pamiętać wszystkie stawki, umowy, zakresy obowiązków, obowiązujące systemy pracy, wszystkich klientów, wszystkich zatrudnionych, wszystkie spotkania i terminy, musimy mieć w głowie kalkulatory żeby wyliczać wasze godziny, stawki, składki. Wy przychodzicie do pracy, pakujecie i wychodzicie i nie jesteście w stanie nawet zapamiętać, że biuro pracuje do 16, a potem wydzwaniacie wieczorami i jesteście wielce obrażeni, że nikt nie odebrał. Nie przychodzicie na umówione spotkania, podpisujecie umowy i nie przychodzicie do pracy, kłamiecie, oszukujecie, przychodzicie pijani, kradniecie z firmy, nie potrafcie przejść prostych testów matematycznych (za co potem piszecie nam złą opinię w internecie), ciągniecie L4 w nieskończoność bo wam tak wygodnie, probujecie wykręcić się od komorników wszystkimi możliwymi sposobami, nie dotrzymujecie słowa a jedyne co macie do rekruterów to pogardę, bo ktoś do was nie oddzwonił. Nie oddzwonił bo był zajęty rozwiązywaniem czyjegoś gównianego problemu, albo wysłuchiwaniem kłamstw że ktoś nie przyszedł do pracy. Albo akurat płaszczył się przed kierownikiem, żeby załatwić biednej kobiecie płaczącej w słuchawce tylko nocne zmiany, bo nie ma z kim zostawić dzieci, a nie ma już pieniędzy na jedzenie. Po czym ta kobieta śmieje Ci się następnego dnia w słuchawkę, bo za 16zł/h brutto nie będzie rąk brudzić. I kolejny raz rekruter wychodzi na idiotę przed klientem, bo wy nie dotrzymaliście słowa. Nie dziwcie się że rekruterzy nie oddzwaniają, nie odpisują, nie dotrzymują słowa. Zachowujemy się dokładnie tak samo jak wy :)

obserwator rynku
@Julia

Szanowna Pani . Takim wpis jest dowodem na to , iż nie chce się Pani pracować w rekrutacji. Proszę w pierwszej kolejności spojrzeć na siebie i swoją pracę. Pracodawca powinien wyciągnąć konsekwencje za taki wpis. Proponuję zrezygnować z pracy samodzielnie zanim pracodawca rozwiąże z Panią umowę.

@obserwator rynku

Zgadzam się z @obserwatorem rynku. Jednak w tym co napisał użytkownik @Julia oprócz zgryzoty i być może nadmiaru emocji w opisie tkwi ziarno prawdy (a nawet kilka ziaren). @Julia dokonała rzeczywistego opisu dnia codziennego rekrutera w b. kiepskiej agencji pracy jaką jest Adecco Poland Sp.z.o.o. oraz możliwych zachowań ze str. zleceniobiorców / kandydatów do danej oferty pracy. W dodatku praca rekrutera nie jest doceniana przez samego pracodawcę (poziom wynagrodzenia śmieszny w stosunku do konkurencji krajowej nie mówiąc już o zagranicznej). Dlatego radzę albo wystarać się o pracę w delegacji zagranicznej (z przyjazdami do RP tylko w święta) albo zrezygnować z tej pracy dobrowolnie; pomyśleć co chce pani robić w życiu i zacząć to robić. HR chyba nie jest dla Pani odpowiedni.

????????
@Julia

A mi się zdarzylo założyć 2 polisy na pół miliona € jak otwieralem 2 konta w holenderskim ING w razie przypadku jakby zniszczyli domki agencyjne, dwóm pracownikom którzy pracowali przez adecco w zwolle dla AH na dystrybucji, ponieważ sądząc po ich zachowaniu mieli niedojebanie mózgowe. I żądze niszczenia wszystkiego co popadnie w domu. Dodajac do tego że już mi ich było szkoda że płakali że ktoś im cały czas siedzi na wypłacie na ich starych kontach bankowych.

Xyz

Mialam przyjemnosc miec rozmowe z pania S.G , wymagania co do przyszlego pracownika duZe a sama chyba nie wie co robi na swoim stanowisku, powinna byc godna reprezentantka firmy. Nie polecam zabieraja tylko czas

Alev

Mam pytanie ile trwał projekt i jakie auto mieliście?

@Alev

Nie wiem ile trwał projekt ale widziałem parę razy zaparkowane auta Audytorów Mobilnych na parkingu C4 Morena i C4 Market w Gdańsku.. Najpierw mieli Fiata Pandę (polski synonim luksusu i komfortu ?); rok później znów 3 Fiaty Pandy i 1 Hyundai i 20 chyba (ten mniejszy niż zwykły kompakt). Hyundai dobry na miejską jazdę ale nie na dalsze trasy wg. mnie.

flop

Oddział Rzeszów - niepoważny! CV wysłane na dwie oferty, dwa razy telefon (od różnych rekruterek), rozmowa przez telefon, wszystko spoko - ja spełniam oczekiwania pracodawcy, mi odpowiada oferta. Dwukrotnie padło zapewnienie, że w następnym tygodniu będzie informacja o terminie rozmowy kwalifikacyjnej i dwa razy cisza. Zawracanie głowy i marnowanie czasu!

O.

Nieuczciwa firma, nie płaci specjalistom ds. rekrutacji pracujących dla Abott. Polecam weryfikację w KRD

Witam. Czy ktoś pracował w Niemczech w okolicach NRW i może podzielić się opinią?

Nie polecam.

Uwaga nie polecam w ogóle Adecco a w szczególności placówki w Erfurcie w Niemczech.polka pracująca tam jest hmmmm uważa się za Boga. Praca nie taka o jakiej mowa. Jesteś tam zwykłym zerem. Nie polecam i ostrzegam. Praca za marne grosze.

Robn

Słyszałem że firma ma problemy z płynnością po tych akcjach z pracownikami... ciekawe, czy już są są niewypłacalni? - może za mało obciążają ich "karami" - ciekawe jak wygląda egzekucja tego? czy tylko straszą? Lepiej żeby zadbali o bieżący "biznes" ... zamiast wykorzystywać bieżących i byłych pracowników...

marvin

Firma traktuje źle pracowników, nie wypłaca wynagrodzenia na czas lub uszczupla z niewiadomych powodów. Nie polecam.

Feel Good

Nie polecam aplikować na jakiegokolwiek stanowisko pracy za pomocą Adecco. W ogłoszeniach o pracę nie ma zawartej faktycznej nazwy stanowiska, dokładnych obowiązków i wymagań. Aplikowalam na stanowisko samodzielne co w rzeczywostości okazało się być zupełnie czymś innym. Okazało się to stanowisko aystenckie. (usunięte przez administratora)Współczuję jej, bo musiała mieć okropne poniżąjące dzieciństwo, skoro w ten sam sposób traktuje pracowników. Manipuluje celami do wykonania w trakcie miesiąca, tak by osoba wypruwała z siebie wszystko i jednocześnie nie otrzymała premii. Brak profesjonalizmu, umiejętnośvci komunikacyjnych i szacunku do drugiego człowieka.

Hm Tilburg Adecco

Cóż mogę wam powodziec . Biuro porażka jak usłyszycie coś innego w sprawie pieniędzy żeby czekać na wyrównanie do następnego tygodnia to gratulacje 5 tygodni czekałem na wyrównanie ... W biurze co tydzień mi mówili że w następnym tygodniu wszystko będzie ok. Wierzyłem dopóki z 10 osób nie powiedzialo że ma taką samą sytuację. Godzin aktualnie nie ma w tygodniu ludzie pracują po 20 godzin jak dobrze pójdzie, mówię o osobach dopiero przyjeżdżających , jest możliwość załapania się do teamu jak robisz 2x norme i wtedy starają się ciebie trzymać do końca ale to i tak rzadkość. Co do planowania polecam po prostu zapytać na grupach Polacy w Tilburgu praca Tilburg i inne . Możliwe jest odwołanie zmiany godzinę przed pracą. Choć zazwyczaj dzieje się tak że masz na rano za godzinę masz na 2 godziny później a za 2 godziny odwołują ci zmianę sytuację może powtarzać się parę dni w tygodniu to dla biura nie problem że zarabiasz tylko na lokacje. Co do ludzi pracująch w środku nawet jak by potrafili pomóc to i tak zbytnio się do tego nie kwapią zazwyczaj standardowo mydlenie oczu w stylu ,, nie no tak nie może być , ja cię rozumiem , sławne przyjdź za tydzień i moje ulubione teraz już nic nie możemy z tym zrobić. Z tego co słyszałem przed Black Friday ma być trochę pracy ale na dłuższy okres nie polecam. Podsumowując częste problemy z pieniędzmi , do tego smarty (ostrzeżenia) za nie wyrabianie normy . Odciąganie 15 euro tygodniowo za transport czasami nawet podwójnie oczywiście przez pomyłkę. Dobre strony to takie że w sumie nie ma aż tak wysokiej normy na packu jest to 220 itemow albo 60 paczek na picku 225 itemow lub 2 misje na godzinę na return 60 itemow jest najłatwiej wyrobić normę ale zdarza się że musisz odklejać podpaski z majtek na shipie jest spoko nie ma normy ale ciężko się załapać. Z tego co wypytałem to średnio ludzie zarabiają koło 300 euro jak są GODZINY. Według mnie i sądzę że większości największym problemem jest brak godzin i średnie zrozumienie pracownika w biurze. Jak chcesz jednak spróbować to polecam jechać z jakąś zapasową oferta w zanadrzu bo jak stawiasz na Adecco EXPO &HM Tilburg to niestety nie zarobisz. Oczywiście jest więcej działów ale i na nie których nie ma normy ale zostaje problem z godzinami ten sam. Dobra opcja na wakacje jak chce się trochę popracować i pozwiedzać bo naprawdę ma się czas. Co do lokacji ja mieszkałem na Oostrehout ładne miejsce spoko warunki tylko ochrona parku potrafi wbić ci do pokoju o 2 w nocy i powiedzieć że czuje trawę dopiero jak postarasz się wyjaśnić że ty wcale nie palisz i wcale nie pijesz i masz na 8 do pracy i średnio ci się podoba takie budzenie to może zdążysz się przespać jeszcze ze 2 godzinki.

Aleksander
@Hm Tilburg Adecco

Wiesz może, czy istnieje możliwość, aby nie korzystać z zakwaterowania, które proponuje nam firma Adecco Poland? Jestem ciekaw, czy można na własną rękę znaleźć zakwaterowanie, które spełniałoby nasze wymagania.

Hm Tilburg Adecco
@Aleksander

Owszem można ! Lecz wtedy nie ma szans na zaplanowanie extra dni przez agencję. A i plan na tydzień dostajesz taki że pracujesz załóżmy 3 dni w tygodniu z tego w weekend odpadają Ci godziny, te najlepiej płatne. Po za tym lokacja jest tam najmniejszym problemem (ale jest problemem) głównie chodzi o ludzi śpiących na kantynie , czekających na kierowcę którego nie zwolnili wcześniej z pracy. To jak to jest na czym polega selekcja osób które mogą zostać w pracy?. A może jest tak że ktoś po prostu zatrudnia multum ludzi i nie dba czy będzie dla nich praca czy też nie?. Albo zorganizowane jest to tak że po prostu musisz mieć znajomości żeby móc pracować uczciwie i nie martwić się że zarobisz 100 euro.? Aktualnie bardzo zachęcam o dodanie swojej opinii na FB w grupach dyskutujących o EXPO Tilburgu hm gdyż sprawa została zgłoszona do związków zawodowych i im więcej szczerych wypowiedzi na temat, tym lepiej dla ogółu. Dodam jeszcze że zostanie stworzone konto fb na które każdy będzie mógł wysłać swoje skargi. Które posłużą w ewentualnym dalszym procesie.

Ola

Porazka

IVEK 12.11.2019

Nie polecam nikomu tej firmy. Zostałam przez nią oszukana ja i wiele innych osób. Rekruter podczas rekrutacji obiecuje zakwaterowanie, wynagrodzenie, transport. Od osoby rekrutowanej rekruter oczekuje uczciwości, zaangażowania, zaświadczenia o nie karalności. :) A co oni ludziom oferują? Brak uczciwości, brak odpowiedzialności, brak kompetencji.... A teraz prawda: pojechałam z przyjaciółką do pracy w Holandii. Od razu dowiedziałam się, ze nie ma dla mnie zakwaterowania i dla mojej przyjaciółki ponieważ firma ściąga więcej ludzi niż mają kwater. Za mną było więcej ludzi, którzy tak jak ja nie mieli zagwarantowanego zakwaterowania. Jednym słowem mamy spać na trawie. Po kilku godzinach stania w zimnie na dworze zaczęto ludziom proponować pokoiki w "melinie" brudne, śmierdzące, zniszczone... lub zakwaterowanie w obleśnym hotelu. Kto przyjechał swoim samochodem jak ja mógł się wycofać i wrócić do Polski a ci ludzie, którzy przyjechali busami musieli się na to godzić. Widziałam twarze tych ludzi. Były przerażone. Jednym słowem porażka, (usunięte przez administratora). Na miejscu brak wparcia i pomocy ze strony pracowników Adecco. Nie szanują ludzi i traktują ich jak tanią siłę roboczą. Człowiek jest tam nikim. Ja straciłam dużo pieniędzy i zdrowia i nerwów.... Zarobiłam nic ....

Chaos

Nie polecam jechać z Adecco, polskie rekruterki kłamią podczas rozmowy, a jak jesteś na miejscu to mają cię głęboko w poważaniu. Mieszkałem w Oosterhaut, pomysł na ośrodek świetny, ale nie z takimi ludźmi i tak beznadziejnym zarządzaniem. Przyjeżdżasz i już pierwsze problemy, bo pan B nie umie planować, tylko rzuca ludzi gdzie popadnie. Jego ciągłe chamskie odzywki doprowadzają do szału. On tam jest jak (usunięte przez administratora) od sami wiecie czego, a nie jakiegoś pyskowania i traktowania ludzi jak śmieci. Pokoje nie zamykane na klucz i nigdy nie dostaniesz pokoju jaki ci obiecali w Polsce. Kontaktując się z Adecco jedyne co usłyszysz to "tak tak, wyślemy e-maila", albo, że zakwaterowaniem zajmuje się podmiot zewnętrzny i nic z tym nie mogą zrobić. Auta służbowe nawet ok, ale bardzo denerwująca aplikacja, do której musisz się logować za każdym razem jak odpalasz auto. Pracowałem w magazynie h&m w Tilburgu (xpo logistics). Praca tam była łatwa ale nudna jak cholera i do tego wysokie normy i wszędzie tylko zakazy. Typowy (usunięte przez administratora). Wyrzucić mogą cię nawet za to, że usiądziesz na chwilę. Ostrzegam też, że obiecują dużo godzin, a potem pracujesz po 3-4h dziennie, bo firma zatrudnia za dużo osób. Oczywiście Adecco ma cię gdzieś i twoje wypłaty oscylują w okolicach 100-200euro przy dobrych wiatrach. Nie radzę wyjeżdżać z Adecco, przynajmniej nie na tę lokację i do tej pracy.

Iqos

Witam jakimi samochodami jeżdżą przedstawiciele iqos oraz czy można negocjować podstawę ?

@Iqos

Chyba zwykłymi małymi Hyundai i20. W 'planach' mają wymianę tych Hyundai i20 (przebiegi po ok. 300 tys. km i więcej !!!) na większe i30 lub zmianę na Toyotę Aygo (maluch Toyoty) lub Yarisy; ewentualnie Opla Corsę. W każdym razie prestiż auta żaden (powinny być wg. kolegi przynajmniej Fordy Mondeo; Audi A6 lub najlepiej kilkuletnie Volvo). A i podstawa jest wg. mnie mała w stosunku do innych firm w tej branży. Z tego co słyszałem (mój kolega był na rozmowie kwal. chyba pod koniec lutego br.) podstawy nie można negocjować. W każdym razie firma sprzedająca wyroby tytoniowe IQOS świeżo powstała (XI / XII' 18) i jest dopiero na dorobku.

Januzzi (nie TW)
@Januzzi

Moim zdaniem nie warto zawracać sobie głowy tą ofertą pracy. Kłamią w ogłoszeniu o super zarobkach a w tej branży są w przedziale średnio-niższym. jest wiele innych ciekawszych ofert.

Weronika
@Januzzi (nie TW)

@Januzzi (nie TW) Co w Twoim przypadku się nie zgadzało pomiędzy tym co usłyszałeś na rozmowie a już zatrudnieniem? Warunki są zapisane na umowie?

@Weronika

Mnie nikt zatrudniał ani nie aplikowałem na to stanowisko. Zresztą nie interesuje mnie ono. To mój kolega ze studiów aplikował na tą ofertę pracy i to ON ma rozeznanie w tej branży (z zawodu jest handlowcem w branży FMCG; z wykształcenia chyba ekonomistą choć studia ukończył po latach z powodu pracy). I ON jako mój dalszy znajomy zdał mi relację z rekrutacji (oferty nie przyjął; obecnie pracuje w pokrewnej branży Telecom - montaż anten satelitarnych ; Internet i TV). A auta klienta Adecco Poland Sp.z.o.o. zobaczył przypadkiem na zakupach w POLO Markecie na Osowej parę miesięcy temu i utwierdził się, że podjął db. decyzję. Nawet nie wiem gdzie obecnie mieszka (rok temu mieszkał na Przymorzu w falowcu). Głupio mi pytać go umowę, której nie podpisał (kontakt mam z nim sporadyczny - od święta jedynie).

@Januzzi

Także sorry @Weronika. Nie odpowiem na Twe pytanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Adecco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 5 to opinie pozytywne, 89 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adecco Poland?

Kandydaci do pracy w Adecco Poland napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adecco Poland